Toidutootmine Eestis on olenemata uhketest värvilistest masinatest, kõrgtehnoloogilistest lautadest ja võimsatest tarkvaradest peamiselt hallatud lihast ja luust inimeste poolt, kelle tervisest võib lõpuks sõltuda kogu ettevõtmise saatus. Lisaks füüsilisele tervisele on nõnda ettearvamatus valdkonnas nagu põllumajandus oluline hoida hoolt ka enda ja teiste vaimse tervise eest. Mis asjad on vaimse tervise vitamiinid, kuidas aidata ennast või kolleegi vaimselt nõudlikul hetkel ning kelle poole ja kuidas pöörduda abi saamiseks - nendele ja mitmele muule küsimusele annavad vastused Peaasi.ee peaprodutsent Sandra Liiv ning põllumajandus- ja regionaalministeeriumi põllumajandusnõunik ja Remmelgamaa OÜ juht Kaja Piirfeldt. Saate kuulamine on soojalt soovitatud nii põlduritele, ettevõtete juhtidele ja absoluutselt igale inimesele.
Täpselt nagu podcast „Kabiinijutud“ toodab oma sisu, et pakkuda jutuainet nii põllumeestele kui ka põllumajandusest huvi tundvatele inimestele, on meie enda Eesti põlluharijate seas tekkinud sotsiaalmeedia rokkstaarid, kes jäädvustavad ja jagavad oma tegemisi, õnnestumisi ning äpardusi tuhandete jälgijatega nii Eestis kui ka välismaal.
Seekordsesse saatesse olemegi kokku kutsunud tõelise Eesti põllumajanduse populariseerimise raskekahurväe: Instagrami kanali „Farmer Tõnise“ looja ehk Tõnis Soopalu ja „Agronoomianurga“ ühe juhtfiguuri Karel Tossi. Saates uurime lähemalt mõlema Instagrami kanali saamislugu, nende eesmärke ning ka põnevamaid vahejuhtumeid nende teekonnal inimeste nutiseadmetesse.
Kahurituld juhivad häälekad suunamudijad Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
„Kabiinijutud“ on suur mullasõber ja sel korral on meil au saates võõrustada Eesti oma mullaandurite tootja Paul-Tech tegevjuhti Mikk Plakki.
Aitame omalt poolt võimendada mulla häält ja uurime lähemalt, kuidas on põllumehed mullaandurid vastu võtnud, mida head me nende abil teada saame ning kuhu viib tulevik.
Kabiinijutud podcast jätkab jätkusuutlikkuse teemade käsitlemist ning seekord avame juba kolmandat korda oma kabiiniuksed vahekultuuride arutamiseks. Sel korral on külalistooli üle võtnud üks Eesti tuntumaid põllumajandus-suunamudijaid ja Kaarli Agro OÜ peremees Tõnis Soopalu alias Farmer Tõnis, kes jagab meiega oma enda kogemusi vahekultuuride kasvatamisest. Samuti tuleb juttu kolmandat korda toimuvast eAgronomi vahekultuuride põllupäevast, mille teine pool ehk põllujalutus toimub sel korral Jõgevamaal saatekülalise Tõnise põllul.
29. augustil korraldab eAgronom taas otsekülvi demopäeva, kus võtavad mõõtu 11 erinevat külvikut. Selleks, et saada demopäevast ja otsekülvamisest veidi rohkem sotti, on sel korral külalismikrofonide taga kohad sisse võtnud Crocus OÜ juht ja põllumeeste ühistu Kevili nõukogu esimees Andres Oopkaup ning vilunud „Kabiinijuttude“ kuulajatele tuttav eAgronomi nõustaja ja otsekülvi demopäeva peakorraldaja Erika Lõhmuste.
Ettevõtluses on üha olulisemaks muutumas süsinikujalajälje vähendamine, mida saab teostada tänu uute tehnoloogiate ja meetodite rakendamisele. Lõviosa süsinikujalajäljest tuleb aga tootmisahela kaugeimatest otstest, mille kontrollimine ja juhtimine on tihti täiesti eraldiseisev väljakutse.
Põllumajandus on möödapääsmatult tehnikamaailm ja tänu uudsetele lahendustele on ka toidutootmisesse jõudnud müstiline tehisintellekt. Kas tegemist on millegagi, mis viib põllumeeste töökohad, või aitab see neil hoopis oma tegevusi optimeerida?
Kes hoiab end uudistega vähegi kursis, nägi aasta algul, kuidas mitme Euroopa riigi põllumehed kogunesid tänavatele, et näidata oma meelsust erinevate probleemide osas. Meie siin kabiinis tahame teada, miks asusid toidutootjad traktoritega maanteid sulgema, sinna põlde rajama ja valitsushooneid „väetama“. Mis sellest kõigest sai?
Naistepäeva erisaates on stuudios ainult naised! Külla oleme kutsunud Baltimaade esimese kaerajoogi tehase Yook juhi Katre Kõvaski. Uurime, kuidas kohalik taimne alternatiivjook valmib, milline on Eesti põllumajanduse sisend kaerajoogi tootmisesse ning saame vastuse küsimusele, kas kaerajook on lehmapiimale konkurent või sõber. Rooli taha on poiste asemel end sisse seadnud Erika Lõhmuste ja Piibe Vaher.