29. augustil korraldab eAgronom taas otsekülvi demopäeva, kus võtavad mõõtu 11 erinevat külvikut. Selleks, et saada demopäevast ja otsekülvamisest veidi rohkem sotti, on sel korral külalismikrofonide taga kohad sisse võtnud Crocus OÜ juht ja põllumeeste ühistu Kevili nõukogu esimees Andres Oopkaup ning vilunud „Kabiinijuttude“ kuulajatele tuttav eAgronomi nõustaja ja otsekülvi demopäeva peakorraldaja Erika Lõhmuste.
Ettevõtluses on üha olulisemaks muutumas süsinikujalajälje vähendamine, mida saab teostada tänu uute tehnoloogiate ja meetodite rakendamisele. Lõviosa süsinikujalajäljest tuleb aga tootmisahela kaugeimatest otstest, mille kontrollimine ja juhtimine on tihti täiesti eraldiseisev väljakutse.
Põllumajandus on möödapääsmatult tehnikamaailm ja tänu uudsetele lahendustele on ka toidutootmisesse jõudnud müstiline tehisintellekt. Kas tegemist on millegagi, mis viib põllumeeste töökohad, või aitab see neil hoopis oma tegevusi optimeerida?
Kes hoiab end uudistega vähegi kursis, nägi aasta algul, kuidas mitme Euroopa riigi põllumehed kogunesid tänavatele, et näidata oma meelsust erinevate probleemide osas. Meie siin kabiinis tahame teada, miks asusid toidutootjad traktoritega maanteid sulgema, sinna põlde rajama ja valitsushooneid „väetama“. Mis sellest kõigest sai?
Naistepäeva erisaates on stuudios ainult naised! Külla oleme kutsunud Baltimaade esimese kaerajoogi tehase Yook juhi Katre Kõvaski. Uurime, kuidas kohalik taimne alternatiivjook valmib, milline on Eesti põllumajanduse sisend kaerajoogi tootmisesse ning saame vastuse küsimusele, kas kaerajook on lehmapiimale konkurent või sõber. Rooli taha on poiste asemel end sisse seadnud Erika Lõhmuste ja Piibe Vaher.