Areeni podcast
Areeni podcastis räägime kõige rajumate kunstnikega, vaidleme kultuurirahade üle ja otsime, kes on järgmine David Bowie.
Saatejuhid
Siim Nestor, Anne Vetik, Peeter Kormašov, Brent Pere
Episoodid
CTM Festival: Henri Hütiga Berliini klubides ja punkrites
Peeter Kormašov käis oma vanas kodulinnas Berliinis CTM-i festivalil, millest Areeni podcast’i uues osas räägib talle ürituse veterankülastaja Henri Hütt.
26.02.2024 43 m
Orm Oja: ärge küsige kliendilt: „Kas toit maitses?“
Eesti restoranid proovivad sageli keskenduda mitmele asjale korraga ning see viib olukorrani, kus kindlat fookust polegi. Nii ütlevad tippkokk Orm Oja ning Põhjala pruulikoja juht Enn Parel, kes avavad meie toidu- ja joogikultuuri hetkeseisu “Areeni podcastis”.
20.01.2024 45 m
Purga: alguses tõmbas meedia tähelepanu ministriametis hinge kinni
Kultuuriministri Heidy Purgaga riigieelarvest, Raadio 2 käekäigust, uuest kavandatavast lahtirulluvast maksusüsteemist ning muidugi ka DJ-ametist, milleta Purga enda sõnul elada ei suuda.
02.12.2023 46 m
Linnaruumi areng peab jõudma kõikidesse rajoonidesse
Linnaruumi arengu ning selle vajakajäämiste üle arutleb Areeni podcastis Eesti Arhitektide Liidu juht Andro Mänd. Milline on hea linnaruum, kas meil on see Eestis olemas ja mida peaks tulevikku planeerides silmas pidamas? Saatejuht on Brent Pere.
13.10.2023 44 m
„Oppenheimeri“ ajalootund Andrei Hvostoviga
„Oppenheimer“ – suur kurjus või veel suurem ärahoitud kurjus? Andrei Hvostov räägib Peeter Kormašovile, millised viited Prometheusest Frankensteinini „Oppenheimeri“ filmist välja tulevad. Christopher Nolani spektaakel „Oppenheimer“ on kahtlemata üks viimaste aastate suurfilme. Kuidas on filmis näidatavad ohud seotud tänapäeva Venemaaga?
25.09.2023 42 m
Miks me Tartusse läksime, mis Tartu erinumbris välja jäi, kes meist Tartus kõige kauem üleval oli
Areeni podcast’i neljandas osas räägivad Peeter Kormašov, Siim Nestor ja Anne Vetik Tartu erinumbri tegemisest
12.06.2023 40 m
Pekka Erelt: sellal kui ühed kirjutasid punaseid oode, olid teised Siberis
Kolleeg Pekka Erelt on juba mõnda aega uurinud kirjanik Juhan Smuuli seost küüditamisega. Kas Smuul võis olla liiga noor ega teadnud, mis teda küüditama minnes ees ootab? Erelti arvates ei saadetud Smuuli ega teisi kirjanikke (Debora Vaarandi, Arnold Tulik, Paul Viiding) Tallinnast Kõue valda mitte niisama vaatlejaks, vaid aktiivselt osalema: vara üles kirjutama. „Kunstnik sa võid olla, aga inimene sa pead olema,“ tuletab ajakirjanik meelde maalikunstnik Eerik Haamri tsitaati.
22.05.2023 35 m
Mart Kalvet: Uimastitarvitajad vajavad karistamise asemel abi
Areeni podcast’i teine osa uurib, miks on senine karistav uimastipoliitika läbi kukkunud ning mida tähendab selle kaasajastamise punkt, mis on koalitsioonilepingus sees.
13.05.2023 40 m
Ženja Fokini ja Aljona Eesmaaga Tallinn Fashion Weeki kriitikast
Miks on nii, et Eesti kõige kõlavama nimega moesündmus on kõike muud, kui Eesti disaini esinduskaart? Areeni esimeses podcast'is arutab Anne Vetik moebosside Ženja Fokini ja Aljona Eesmaaga, mis on valesti ja kas saaks paremini.
07.04.2023 37 m