Areeni podcast
Areeni podcastis räägime kõige rajumate kunstnikega, vaidleme kultuurirahade üle ja otsime, kes on järgmine David Bowie.
Saatejuhid
Siim Nestor, Anne Vetik, Peeter Kormašov, Brent Pere
Episoodid

Pillimehed ja -naised on ansamblis üldiselt inimesed, kes tahaplaanile jäävad, kuid hoolimata sellest on neil bändis vähemalt sama suur roll kui solistil. „Areeni podcast’is“ avavad Lexsoul Dancemachine’i klahvimängija Joonas Mattias Sarapuu ning Vaiko Eplik ja Eliit bassimees Konstantin Tsõbulevski ametit, mida Eesti meedias liialt avatud pole. Saadet juhib Brent Pere.

18.05.2024 58 m

Janno Trump on aasta džässmuusik 2023, kuid ise ta end džässmuusikuks ei määratle. Saates kuuleb, miks see nii on ning millised seigad tema perekonnanimega välismaal ette on tulnud. Saadet juhib Brent Pere

13.04.2024 41 m

Näitleja ja režissööri Franz Malmsteni kohta võib julgelt öelda multitalent. Näitleb, lavastab, juhib õhtuid, laulab ja mida kõike veel. Millisena ta ise enda arengut näeb ning mida kujutab endast tema uus stand-up "Unistuste elu", räägib ta juba saates. Saatejuht on Brent Pere.

14.03.2024 42 m

Telliskivi Loomelinnak pärjati äsja aasta Kultuurisõbra tiitliga ning seda eelkõige pikaaegse valdkonna toetamise tõttu. Mis on nende fenomen ja kuidas nad proovivad ka teistele ettevõtetele eeskujuks olla, räägib Telliskivi Loomelinnaku juht Jaanus Juss.

09.03.2024 38 m
Peeter Kormašov käis oma vanas kodulinnas Berliinis CTM-i festivalil, millest Areeni podcast’i uues osas räägib talle ürituse veterankülastaja Henri Hütt.
26.02.2024 43 m
Eesti restoranid proovivad sageli keskenduda mitmele asjale korraga ning see viib olukorrani, kus kindlat fookust polegi. Nii ütlevad tippkokk Orm Oja ning Põhjala pruulikoja juht Enn Parel, kes avavad meie toidu- ja joogikultuuri hetkeseisu “Areeni podcastis”.
20.01.2024 45 m
Kultuuriministri Heidy Purgaga riigieelarvest, Raadio 2 käekäigust, uuest kavandatavast lahtirulluvast maksusüsteemist ning muidugi ka DJ-ametist, milleta Purga enda sõnul elada ei suuda.
02.12.2023 46 m
Linnaruumi arengu ning selle vajakajäämiste üle arutleb Areeni podcastis Eesti Arhitektide Liidu juht Andro Mänd. Milline on hea linnaruum, kas meil on see Eestis olemas ja mida peaks tulevikku planeerides silmas pidamas? Saatejuht on Brent Pere.
13.10.2023 44 m
„Oppenheimer“ – suur kurjus või veel suurem ärahoitud kurjus? Andrei Hvostov räägib Peeter Kormašovile, millised viited Prometheusest Frankensteinini „Oppenheimeri“ filmist välja tulevad. Christopher Nolani spektaakel „Oppenheimer“ on kahtlemata üks viimaste aastate suurfilme. Kuidas on filmis näidatavad ohud seotud tänapäeva Venemaaga?
25.09.2023 42 m
Areeni podcast’i neljandas osas räägivad Peeter Kormašov, Siim Nestor ja Anne Vetik Tartu erinumbri tegemisest
12.06.2023 40 m
Kolleeg Pekka Erelt on juba mõnda aega uurinud kirjanik Juhan Smuuli seost küüditamisega. Kas Smuul võis olla liiga noor ega teadnud, mis teda küüditama minnes ees ootab? Erelti arvates ei saadetud Smuuli ega teisi kirjanikke (Debora Vaarandi, Arnold Tulik, Paul Viiding) Tallinnast Kõue valda mitte niisama vaatlejaks, vaid aktiivselt osalema: vara üles kirjutama. „Kunstnik sa võid olla, aga inimene sa pead olema,“ tuletab ajakirjanik meelde maalikunstnik Eerik Haamri tsitaati.
22.05.2023 35 m
Areeni podcast’i teine osa uurib, miks on senine karistav uimastipoliitika läbi kukkunud ning mida tähendab selle kaasajastamise punkt, mis on koalitsioonilepingus sees.
13.05.2023 40 m
Miks on nii, et Eesti kõige kõlavama nimega moesündmus on kõike muud, kui Eesti disaini esinduskaart? Areeni esimeses podcast'is arutab Anne Vetik moebosside Ženja Fokini ja Aljona Eesmaaga, mis on valesti ja kas saaks paremini.
07.04.2023 37 m