Delfi Erisaade
Delfi erisaade võtab operatiivselt ja otsustavalt luubi alla teemad, mis just hetkel tulikuumad.
Saatejuhid
Grete Põlluste, Karoliina Vasli, Urmas Jaagant, Krister Paris, Mari Eesmaa, Holger Roonemaa, Herman Kelomees, Brent Pere, Hindrek Riikoja, Gunnar Leheste
Episoodid

Madison: Biden ei adu enam, millise riigi president ta on. Donald Trumpile sooritati atendaadikatse, samal ajal on Joe Biden hääbumas. Läänt, Euroopat ja Eestit ootavad järjest ärevamad ajad. Väitlevad eurosaadikud Jüri Ratas, Sven Mikser ja Jaak Madison. Saadet juhtis Herman Kelomees

Täna 40 m

Eesti aja järgi ööl vastu tänast, kohaliku aja järgi õhtul veidi pärast kella kuut kõlasid USAs Pennsylvania osariigis Butleris USA presidendikandidaadi ja eelmise presidendi Donald Trumpi kampaaniaüritusel lasud, millest räägib täna kogu maailm. Trump ise sai ilmse atentaadikatse järel tulemusel kergema haava, üks üritusel viibija surma, kaks tõsiselt vigastada. 

Kuidas see kõik sai juhtuda ja mis on selle mõjud nii USA presidendivalimistele kui ka ühiskonnale laiemalt, arutame hetkel USA-s Las Vegases viibiva Delfi poliitikaajakirjaniku Herman Kelomehe ning siitpoolt ookeani USA poliitikavaatleja Kajar Kasega. Saadet juhib Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.

14.07.2024 33 m
Urmas Reinsalu arvas, et Eestit ootab must nädal. Indrek Tarand arvab, et Jüri Ratas võib pärast head tulemust Urmas Reinsalule konkurentsi pakkuda. Mihhail Kõlvart tunnistas, et ei ole realistlik Euroopa teisest otsast erakonda juhtida. Marina Kaljurand ei usu, et Kaja Kallasel on hääled koos, et saada EL välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja koht. Kuula järele, millised olid meeleolud pärast suurt valimisõhtut! Saadet juhtisid Brent Pere, Greete Lehepuu ja Herman Kelomees.
10.06.2024 1h 48 m

Valimisõhtu pinev, otsustav tund koos kõige üllatavamate arengute ja olulisemate järeldustega on järelkuulatav. Saate avalõigus saab sõna peaminister Kaja Kallas, kellelt uurisime, mismoodi teda kõrgele Euroopa ametikohale tööle meelitatakse. Valitsusjuht vastas kõige olulisematele küsimustele intrigeerivalt. Saadet juhtisid Brent Pere, Greete Lehepuu ja Herman Kelomees.

10.06.2024 1h 3 m

Viimatine uuring rahva seas näitab Jüri Ratase gambiidi tasuvust ja oravapartei kehva seisu. Mida sellest kõigest järeldada? Saates arutlevad sel teemal Mari-Liis Jakobson ja Urmas Jaagant. Saadet juhtis Grete Põlluste.

31.05.2024 34 m

Miks Eesti tugevaimad kandidaadid europarlamenti oma olemuselt riigile kahju võivad tuua? Miks pole valitsusvastane kampaania ning üleüldine koalitsioonist tulenev taak sotsidele ega oravatele eurovalimistel külge hakanud? Ning kuidas võib tulevaste nädalate ilmaennustus eurovalimistel end välja mängida?

24.05.2024 33 m

Eurovision tahtis hoiduda poliitikast. Poliitika tuli tema juurde.

Vist ühegi Eurovisioni lauluvõistluse järel pole ilmunud nii palju lugusid sellest, kuidas nüüd ongi lauluvõistlusega lõpp. Sest meeleheitlikkust katsest hoida eemal poliitikat, sai farss omaette.

„Euroküla oli juba enne võistluse algust suur läbikukkumine,“ meenutab koha peal käinud Kroonika ajakirjanik Merilin Mölder. „Turvameetmed olid nii ranged, et kui tahaksid perega minna, aga ei tohi isegi rahakotti kaasa võtta – sest rahakott läheb koti alla, aga kotte kaasa võtta ei tohi – siis sa lihtsalt ei lähe sinna. Nii juhtuski. Inimesi ei olnud.“

Aga oli siis tänavune Eurovisioni lõpu algus?

Miks ikkagi nähakse lauluvõistluses paljuski ennekõike just LGBT siseüritust?

Kui košmaarne oli EBU kommunikatsioon Hollandi eurolaulu diskvalifitseerimise järel?

Kuulake Krister Parise juhitud „Erisaatest“!

18.05.2024 26 m

Euroopa Parlamendi valimised on peaaegu ukse ees. Politoloog Erik Moora viitab, et naljakas triangel käib ümber valitsuse.

Nimelt ei taheta praegu väga ebameeldivaid otsuseid langetada. On ju valimistel vaja hästi esineda ja pealegi pole teada, mis saab peaminister Kaja Kallasest. Too rõhutab intervjuudes kogu aeg, et on ju Eesti peaministri rollis. Pärast valimisi aga selgub seegi, kas Eesti saab Euroopa Komisjonis magusa koha, mille võiks siis võtta Kallas. See on kõik teoreetilise arutlemise teema ega olene suures plaanis meist endist, jääb Moora jutust kõlama.

Saates arutatakse sedagi, miks Euroopa Parlamendi valimised ikkagi paljud eestlased külmaks jätavad. Teatavasti on hääletajate osakaal olnud väike.

16.05.2024 29 m

Muidu igavapoolsed ja teisejärgulised eurovalimised on ühe erandi näol pakkumas jälgijatele korralikku vaatemängu: jutt käib mõistagi Jaak Madisonist, kelle poissmehelikud eraeluskandaalid on korraliku vindi sisse võtnud ning tema valimiskampaanias täitsa oma elu elama asunud.
„Noh, liberaalid, proovisite mind tühistada?“
Skandaalijärgne hüüdlause on kogunud Madisoni pooldajatelt ühismeedias ohtralt pooldavaid reaktsioone. Sellist strateegilist käiku - ja ka vastuvõttu publikult - oligi oodata, märkisid Delfi erisaate eetris nii kodanikuaktivist Tarmo Jüristo kui ka Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu.

09.05.2024 54 m

Ekspeaminister kritiseeris ta taas teravalt Kaja Kallast ning ütles esimest korda välja, keda ta praeguse peaministri järglasena näeks. Saadet juhtis Herman Kelomees.

24.04.2024 38 m

Strasbourgist läks eetrisse viimane Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmete debatt, mille käigus avaldati arvamust ka poliitikast lahkuva endise peaministri Andrus Ansipi kohta. Väitlesid Jaak Madison, Jana Toom, Sven Mikser. Saadet juhtis Herman Kelomees.

23.04.2024 39 m

Liitlaste jõuga Iisraelis Iraani droonide allakõmmutamine aitas euroliidu riigijuhtidel lõpuks ka Ukraina õhukaitse osas end kokku võtta.

Saates arutlesid päevakajaliste teemade üle Marina Kaljurand (SDE), Jana Toom (KE) ja Urmas Paet (RE). Saadet juhtis Grete Põlluste.

22.04.2024 27 m

Euroopa Ülemkogu kohtumisel Brüsselis on Eesti jaoks tähtsaim küsimus see, kas nõustutakse leidma raha Euroopa kaitsevõime arendamiseks.

Riigijuhtide kohtumise toimumispaiga lähedal lähedal Euroopa Parlamendis peavad debatti eurosaadikud Andrus Ansip, Jana Toom, Sven Mikser ja Jaak Madison.

Väideldakse muuhulgas järgneva üle:

  • Kust tuleb raha selleks, et Eestile kaitse tagamiseks ülioluline Euroopa Liidu kaitseinvesteeringute programm käima tõmmata?

  • Kuidas muutub Euroopa Liit pärast seda, kui sellega on liitunud Ukraina. Millega peab arvestama Eesti, kes muutub tõenäoliselt netomaksjaks ehk maksaks Euroopa Liidule rohkem, kui tagasi saab?

  • Kaja Kallas ütles, et NATO uus peasekretär peaks tulema Ida-Euroopast. Kas Hollandi peaminister Mark Rutte, kellega seoses on kokkulepe väidetavalt juba olemas, ei sobi? Kes sobiks?

  • Kas Tallinna linnavõim habrastub Porto Franco otsuse valguses veelgi? Mida soovitavad eurosaadikud parteikaaslastele pealinnas, kus Mihhail Kõlvartile võidakse umbusaldus esitada.

Saate valmimist toetab Euroopa Parlament.

21.03.2024 38 m

Venemaa "valimised" mööduvad etteantud stsenaariumi kohaselt. Ja ometi annavad nad inimestele võimaluse oma protestihääl kuuldavale tuua. Eriti pakub selleks võimalusi üks "kandidaatidest".

15.03.2024 17 m

Euroopa Parlamendis esines Julia Navalnaja, kes kutsus Euroopa poliitikuid üles tegema rohkem, et sundida Vladimir Putin alistuma. Saates väitlesid Eesti eurosaadikud Jana Toom (Keskerakond), Riho Terras (Isamaa), Jaak Madison (EKRE), Urmas Paet (Reformierakond) ning Sven Mikser (sotsiaaldemokraadid).Saadet juhtis Herman Kelomees.

29.02.2024 58 m
Täna hommikul tulid läbi ERR-i spordiportaali kaudu avalikuks väärkohtlemise süüdistused lugupeetud uisutreeneri Anna Levandi pihta. Delfi "Erisaates" kommenteeris teemat Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse (EADSE) juhtivuurija Remo Perli.
21.02.2024 28 m

Täna Venemaa vangilaagris surnud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi asemele uue jõulise opositsiooniliidri kerkimine võtab aega ja on väga keeruline, usub Riigikogu väliskomisjoni liige reformierakondlane Eerik-Niiles Kross. Krossi sõnul ei tea me kas Vene võim lasi Navalnõi otseselt täna tappa, kuid kaudselt on nad tema surmas igal juhul süüdi.

16.02.2024 24 m
Eesti 200 flirdib reitinguga valimiskünnise äärel ning kevadisest toetusest on järele jäänud vaid ilus mälestus. Tänases saates arutavad Eesti 200 liikmed, kas erakond suudab madalseisust välja tulla või oligi tegemist ühekordse sähvatusega.Lisaks madalale reitingule tuli saates juttu ka Eesti 200 ja Tiit Riisalo personaalse riigi kontseptsioonist, Euroopa Parlamendi valimistest ning sellest, kas Margus Tsahkna on erakonna juhtimisse muutuse toonud.Saates olid külas Eesti 200 riigikogu fraktsiooni liikmed Züleyxa Izmailova ja Marek Reinaas ning erakonna juhatuse liige Aleksei Jašin.
14.02.2024 34 m
Marina Kaljurand: Eestis me mõnikord kuuleme, mida me tahame kuulda. Eurosaadikud Andrus Ansip (Reformierakond) ja Marina Kaljurand (sotsiaaldemokraadid) arutasid Strasbourgis Euroopa Parlamendis, kuidas jaotatakse kõrged Euroopa ametid ning millised on Kaja Kallase šansid. Saadet juhtis Herman Kelomees.
07.02.2024 38 m
Euroliidu võime iseennast, sealhulgas Eestit kaitsta teeb eurosaadikuid Terrast, Mikserit ja Toomi murelikuks. Nad arutlesid Delfi Strasbourgi saates samal ajal, kui Euroopa Parlamendi suures saalis algas debatt Venemaa-Ukraina sõja ja möödunud nädalal toimunud Euroopa Ülemkogu järelduste üle. Kirgi kütis ka Jana Toomi "personaalküsimus". Saadet juhtis Herman Kelomees.
06.02.2024 31 m
29. jaanuaril avaldas Eesti Päevaleht koostöös The Insideriga põhjaliku loo sellest, kuidas Euroopa Parlamendis on juba 20 aastat tegutsenud Vene mõjuagent, lätlanna Tatjana Ždanoka. Temaga tehtud koostöö all on ka Eestist valitud keskerakondlasest eurosaadik Jana Toom. Vahetult enne debati otseülekannet saabus läbimurre Euroopa Ülemkogult – Ungari loobus vastuseisust ning Ukraina saab Euroopa Liidult 50 miljardit eurot. Saadet juhtis Herman Kelomees.
01.02.2024 48 m
Täna oli õpilastel esimene streigi koolipäev. „Rakett 69“ võistlejad Juljus Putrinš, Anette Kipso, Rudolf Kivi räägivad „Delfi Erisaates“, kuidas nad streigi ajal õpivad ja mis saab Eesti haridusest tulevikus.
22.01.2024 48 m
Euroopa Parlamendis toimus eile korralik tulevärk, kui arutati Ukraina abistamist pidurdava Ungari eurorahade lahtikülmutamist. Ookeani taga võitis Donald Trump ülekaalukalt Iowa eelvalimised ning on nüüd veel kindlam favoriit saamaks taas Ühendriikide presidendiks. Saate suurim intriig puudutas aga kodumaist poliitikat. Saatejuht on Herman Kelomees.
18.01.2024 25 m
Riho Terrasel ja Jana Toomil oli erinev tunnetus ka seoses sellega, kui palju jätkub Euroopal indu Ukraina toetamiseks. Samuti arutati seda, kas Euroopa rahvas on valmis veelgi suuremaks sõjaks. Saatejuht on Herman Kelomees.
16.01.2024 22 m
Stuudios on Riigikogu väliskomisjoni liige Urmas Reinsalu, julgeolekuekspert Rainer Saks ja Hindrek Riikoja Maalehest.
10.01.2024 30 m
Eesti Olümpiakomitee tähistab 8. detsembril 100. juubelit. Selleks puhuks on Delfi "Erisaatesse" külla tulnud Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa. Juttu tuleb Eneli Jefimova eilsest kuldmedalist lühirajaujumise EM-il, talentide hoidmisest, Team Estonia eelarvest, Pariisi olümpia hõredaks jääma kippuvast delegatsioonist, sporditülidest (vehklemine, tantsimine) ning liikumisaasta mõjust ja riigi rollist inimeste liikumisharjumistes. Saatejuht on Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste.
07.12.2023 31 m
Kaja Kallase esikoht tänavuses mõjukate edetabelis on ootuspärane, kuid kas Tarmo Jüristo ja ühenduse SALK paiknemine teisel kohal peegeldab nende tegelikku mõjuvõimu või meie soovmõtlemist ja poliitikute alahindamist. Delfi erisaate stuudios on Urmo Soonvald, Merili Nikkolo ja Hindrek Riikoja, kes püüavad lahti harutada Jüristo ja salga mõju viimaste Riigikogu valimiste tulemustele. Nagu ikka, on küsimusi rohkem kui vastuseid – Jüristo ja SALK tegid valijate uuringuid seninägematult süvitsi, kuid kui palju see ikkagi erakondi aitas, ei oska täpselt hinnata nad isegi. Samuti arutatakse, miks on Martin Helme kohta tabelis nii madal ning kas rohkem võiks olla tabelis ettevõtjaid või poliitikuid
24.11.2023 21 m
Ukraina soovib saada Euroopa Liidu liikmeks ning enamus liikmesriike on sama meelt. Euroopa Parlamendi valimiste lähenedes on aga keeruline saavutada kokkulepet liitumisläbirääkimiste alustamiseks. Omaette probleem on Ukraina juhtide kohatine liigoptimistlik ajaraam liitumise saavutamiseks. Saadet juhtis Herman Kelomees.
23.11.2023 26 m
Andrus Ansip ja Urmas Paet rääkisid Strasbourgis toimuval Euroopa Parlamendi plenaaristungil meeleoludest Reformierakonnas Kaja Kallase NATO-kommentaari ning laupäevase üldkogu valguses. Nenditi ka, et Ukraina ja Euroopa kaitsevõime jaoks euroliidu eelarvest raha leidmine on kulgenud väga vaevaliselt. Saadet juhtis Herman Kelomees.
21.11.2023 24 m
Soome lahel kahjustati nädalavahetusel eri kohtades nii Eesti ja Soome vahelist gaasitoru kui ka sidekaablit. Delfi “Erisaates“ kommenteerivad sündmusi kliimaminister Kristen Michal ning Eleringi endine juht Taavi Veskimägi.
11.10.2023 28 m
Hamas üllatas nädalavahetusel nii Iisraeli kui ka rahvusvahelist üldsust ning tungis Iisraelile kallale. Milline on konflikti hetkeseis, rääkisid Delfi "Erisaates" julgeolekuekspert Rainer Saks ning diplomaat Tiina Intelmann. Lisaks võtsime ühendust Jeruusalemmas elava eestlase Ants Seileriga.
10.10.2023 35 m
Kas edaspidi peame Vahemere migrante vastu võtma või sellest keeldumisel trahvi maksma?
03.10.2023 32 m
Uueneva Euroopa europarlamendi fraktsiooni liikmed on nõus, et Euroopa Liit peaks seisma vaba ajakirjanduse eest. Parajasti väideldakse Strasbourgis Euroopa Parlamendis meediavabaduse määruse üle.
03.10.2023 21 m
Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant kirjutas pärast lõppenud eelarvekõnelusi, et Reformierakond teeb Keskerakonda. Reeglid on selleks, et neid muuta – ja viimaks seisame ikka augu ees. "See oli nagu püramiidskeem," märgib suhtekorraldaja Vootele Päi.
20.09.2023 33 m
Kirglikus debatis ei nõustunud Kaljurand Terrase hinnanguga, et Kaja Kallase otsus mitte tagasi astuda viib Eesti autokraatia kursile. Terras süüdistas Kaljuranda omakorda silmakirjalikkuses. Strasbourgis Euroopa Parlamendi täiskogul viibivad eurosaadikud andsid endapoolse hinnangu ka Mihhail Kõlvarti valimisele Keskerakonna esimeheks ja Narva linnapea Katri Raigi ametist tagandamisele. Debatti juhtis Herman Kelomees.
12.09.2023 23 m
Tänases saates andsid eurosaadikud Ursula von der Leyenile aastakõne eel hindeid. Ansip: 5, Madison: 2. Jaak Madison arvas, et Euroopa Liit on toetanud Ukrainat eeskätt sõnades. Andrus Ansip vaidles vastu: teele on läinud 70 miljardit ja teel on veel 50 miljardit eurot. Loomulikult tuli juttu ka Kaja Kallasest. Strasbourg'i stuudios juhtis saadet Herman Kelomees.
12.09.2023 23 m
Kaja Kallas on oma abikaasa Arvo Halliku Venemaal toimuva äri tõttu kuumal toolil. Miks ei soovi selle äriga seotud võtmeisikud terve ööpäev pärast skandaali puhkemist endiselt sõna võtta? „Meil on peaminister, kes on kogu aeg öelnud, et Venemaaga äri ajamine on halb. Eesti on teinud sellest paljuski tema eestvedamisel küsimuse, kus me oleme jõulised,“ märkis Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant. Ta nõustub president Kersti Kaljulaidi meedianõuniku Taavi Linnamäega, kelle hinnangul on just väärtusküsimustega seotud skandaalid poliitikutele kõige õhtlikumad.
24.08.2023 26 m
Rühm väga vastikuid inimesi on saanud Venemaal surma. Kui palju võiks aga rõõmustada, kui peapaha, režiimi juht Vladimir Putin end justkui jälle kehtestada suutis? Eile oli siis suur puhastuspäev. Alustuseks võeti ametist maha ilmselt siiani koduarestis olev õhuvägede juht ja endine Ukraina operatsiooni juht Sergei Surovikin. Väidetavalt olla just tema osutanud kaks kuud tagasi Wagneri rühmituse juhi Jevgeni Prigožini mässu ajal toetust Moskva peale marssijatele. Ning siis – õhtul – tuli teade, et alla kukkunud lennukis on surnud nii Prigožin ise kui Wagneri grupi juht Dmitri Utkin ja üldse pea kogu Wagneri tippjuhtkond.
24.08.2023 25 m
Jalgpallisõprade üks igasuviseid maiuspalu, Eesti klubide heitlused eurosarjades lõppesid tänavu kiirete väljalangemistega kõikidel tasanditel UEFA Meistrite liigast tugevuselt kolmanda eurosarja Konverentsiliigani. Eesti jalgpalli hetkeseisust, tulevikuplaanidest ja suureks paisunud kriitikast EJL aadressile rääkis Delfi "Erisaates" alaliidu president Aivar Pohlak. Viimase Eesti klubina oli sel hooajal Euroopas konkurentsi jäänud FC Flora, kes kaotas eile õhtul Lilleküla staadionil Rumeenia meistrile Constanta Farulile 0:2, olles nädal varem võõrsil jäänud samale vastasele alla 0:3. Eesti klubid pidasid tänavu eurosarjas kümme mängu, millest kaotati üheksa ja viigistati üks (Paide Linnameeskonna 0 : 0 Fääri saarte klubiga B36). Väravate vahe jäi neis matšides 2 : 20. Sealjuures jäid Eesti ründajad kuivale, mõlema värava autor oli FCI Levadia leegionär Ernest Agyiri, kes on tänaseks Eestist lahkunud. Pohlak tunnistas "Erisaatele", et Eesti klubide eurokaotused tekitavad paratamatult ebameeldiva emotsiooni ning tõi välja EJL-i poolt juurutavad loogikad, mis võiksid tulevikus teha meie klubid Euroopas konkurentsivõimelisemaks. Viimastel nädalatel on avalikus ruumis, eriti just endiste jalgpallurite ja preaguste treenerite poolt, palju kriitikat saanud Eesti jalgpalli noortetöö ja treenerikoolituste kvaliteet. Ühe karmima tagasisidega tuli 9. augustil Õhtulehe veergudel välja Indrek Zelinski, kes ütles: "Jalgpalliliidu treenerikoolituste tase on ülinõrk. Isegi Pro-kursusel mõtlesin: mida ma siin teen? Ma tahtnuks sealt saada tõeliselt väärt teadmisi ja keerukat väljakutset, aga sain väga kiiresti ja lihtsalt paberi." Kuidas vastab Pohlak Eesti koondise eksründaja kriitikale (saates alates 35:30) ning millises seisus on EJL-i vaatevinklist meie noortega tehtava töö kvaliteet, kuula lähemalt saatest!
17.08.2023 46 m
2008. aasta NATO tippkohtumisel Eesti peaministrina osalenud Andrus Ansip meenutas, et Ukrainat peeti toona korrumpeerunud riigiks, mis ei jaganud alliansi liikmetega samu väärtusi.
10.07.2023 27 m
Kas Wagneri eraarmee juht Jevgeni Prigožin viib Venemaal läbi riigipööret? Milleni Eesti aja järgi jaanipäeva varastel tundidel hargnenud sündmused Rostovis, Voronežis ja Moskvas võivad välja viia? Kas eestimaalased peaksid rõõmustama või muretsema? Delfi Erisaates analüüsisid ja mõtestasid Venemaal toimuvaid arenguid endised Moskva-korrespondendid, riigikogulane ja sõjablogija Igor Taro, Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetaja Krister Paris, saatejuhi rollis oli Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.
24.06.2023 31 m
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Erkki Keldo sõnul peab ühiskond peab leppima, et maksutõusud jaotuvad ühtlaselt erinevate sektorite vahel ning nii kasvab käibemaks nii ajakirjandusele kui hotellidele. Kuidas riigisktor aga omaltpoolt kulusid kärbib, selle osas ta lubadusi ei jaga. Täna ja kolmapäeval surub valitsus oma usaldushääletuse abil Riigikogus läbi erinevad maksutõusud, peretoetuste kärpimise, lastega peredele täiendava tulumaksuvaba miinimumi kaotamise ja muud maksumuudatused, millega riik lisatulusid teenida loodab. Kui palju raha juurde tuleb, riik samas täpselt ei tea, sest põhjalikke mõjuanalüüse muudatustele tehtud ei ole.
12.06.2023 37 m
Eesti spordi üks suuremaid probleeme on laste- ja noorte treenerite madal palk. Kultuurminister Hedy Purga rääkis Delfi Erisaates sellest, et kuniks riik suudab treeneritele senisest suuremas mahus appi tulla, on selle probleemi lahendamine lapsevanemate ja kohalike omavalitsuste õlul. „Saame treenerite palga toetust tõsta astmeliselt. Saame aru, et on probleem, aga häis vastuseid pole,“ sõnas Purga. „Praeguses treenerite toetussüsteemis on positiivne pool sellest, et see vähemalt motiveerib ennast pidevalt täiendama.“ Kuula Delfi Erisaadet, mida rääkis minister Eesti spordi probleemidest laiemalt ja millised lahendusi on valitsusel võimalik nendes küsimustes välja pakkuda.
26.05.2023 38 m
Lähitundidel astub ametisse riigikogu XV koosseis, mis määrab meie elu järgmise nelja aasta jooksul. Valitsused tulevad ja lähevad, aga suures ulatuses täna ametivande andvad saadikud jäävad. Milline saab olema nende roll?
10.04.2023 25 m
Lastegi jaoks on sõda muutunud argiseks – nad teavad, kuidas kütuseauto juht tappa ja kuidas edasi käituda. Venelased üritavad neid vastuseks maha jäetud miinidega õhku lasta.
31.03.2023 24 m
Maakondlikel bussiliinidel sõites tuli üllatudes tõdeda: eestlane ei hoiagi tasuta sõidust kümne küünega kinni. Kui, siis kahe-kolmega. Osal tööealisel maarahval vajusid suunurgad eelmisel teisipäeva uudiste peale ilmselt sentimeetri võrra nabale lähemale − prii bussipilet tiritakse neilt peagi käest. Nagu niuhti. Viisaastaku jagu pillerkaari (sõida neid külavaheteid, palju tahad) saab läbi, tuleb hakata rahakotist bussijuhi pihku eurosid poetama, enam ei saa marsruudil kodu-töö-kodu sõita pelgalt plastpiletit piiksutades. Bussiga sõitis ja inimesi intervjueeris reporter Grete Põlluste.
29.03.2023 17 m
Eesti Kergejõustikuliit määras treener Mehis Virule sportlaste vaimse ja seksuaalse ahistamise eest tähtajatu kergejõustikus tegutsemise keelu. Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi räägib sellest, kuidas sai treener nii pika aja vältel oma väärituid tegusid toime panna ja milliseid järeldusi juhtunust tehakse. Saadet juhib Peep Pahv.
17.02.2023 46 m
Ülikoolide nõukogude liikmete poolt täna avaldatud pöördumine kutsub üles suurendama kõrghariduse rahastamist 1,5 protsendini SKT-st. Riigilt seda vaevalt niipea tuleb. Mis veel hullem, haridusse panustavad ettevõtjad saavad korraliku maksulataka. Kõrgharidus on investeering, kinnitavad kõik asjassepuutujad. Suisa seitsmeprotsendilise tootlusega aastas, nagu seisab äsjases pöördumises. Kuula Krister Parise „Erisaadet“ Taavi Lauri ning Marcus Ehasooga.
24.01.2023 32 m