Delfi Erisaade
Delfi erisaade võtab operatiivselt ja otsustavalt luubi alla teemad, mis just hetkel tulikuumad.
Saatejuhid
Grete Põlluste, Karoliina Vasli, Urmas Jaagant, Krister Paris, Mari Eesmaa, Holger Roonemaa, Herman Kelomees, Brent Pere, Hindrek Riikoja, Gunnar Leheste
Episoodid
Ansip: Porto Franco asi ei peaks olema alus kellegi umbusaldamiseks
Euroopa Ülemkogu kohtumisel Brüsselis on Eesti jaoks tähtsaim küsimus see, kas nõustutakse leidma raha Euroopa kaitsevõime arendamiseks.Riigijuhtide kohtumise toimumispaiga lähedal lähedal Euroopa Parlamendis peavad debatti eurosaadikud Andrus Ansip, Jana Toom, Sven Mikser ja Jaak Madison.Väideldakse muuhulgas järgneva üle:Kust tuleb raha selleks, et Eestile kaitse tagamiseks ülioluline Euroopa Liidu kaitseinvesteeringute programm käima tõmmata?Kuidas muutub Euroopa Liit pärast seda, kui sellega on liitunud Ukraina. Millega peab arvestama Eesti, kes muutub tõenäoliselt netomaksjaks ehk maksaks Euroopa Liidule rohkem, kui tagasi saab?Kaja Kallas ütles, et NATO uus peasekretär peaks tulema Ida-Euroopast. Kas Hollandi peaminister Mark Rutte, kellega seoses on kokkulepe väidetavalt juba olemas, ei sobi? Kes sobiks?Kas Tallinna linnavõim habrastub Porto Franco otsuse valguses veelgi? Mida soovitavad eurosaadikud parteikaaslastele pealinnas, kus Mihhail Kõlvartile võidakse umbusaldus esitada.Saate valmimist toetab Euroopa Parlament.
21.03.2024 38 m
Davankovi võimalus "valimistel"
Venemaa "valimised" mööduvad etteantud stsenaariumi kohaselt. Ja ometi annavad nad inimestele võimaluse oma protestihääl kuuldavale tuua. Eriti pakub selleks võimalusi üks "kandidaatidest".
15.03.2024 17 m
Kas abikaasa matusele minek teeks Julia Navalnajast Putini järjekordse ohvri?
Euroopa Parlamendis esines Julia Navalnaja, kes kutsus Euroopa poliitikuid üles tegema rohkem, et sundida Vladimir Putin alistuma. Saates väitlesid Eesti eurosaadikud Jana Toom (Keskerakond), Riho Terras (Isamaa), Jaak Madison (EKRE), Urmas Paet (Reformierakond) ning Sven Mikser (sotsiaaldemokraadid).Saadet juhtis Herman Kelomees.
29.02.2024 58 m
Marek Kohv "Kremli leketest": Venemaa juhtkond kasvatab Ukraina sõja jaoks kahuriliha
26.02.2024 31 m
Anna Levandi skandaal. EADSE juhtivuurija: tahaks loota, et uisuliit tegeleb sellega läbipaistvalt ja erapooletult
Täna hommikul tulid läbi ERR-i spordiportaali kaudu avalikuks väärkohtlemise süüdistused lugupeetud uisutreeneri Anna Levandi pihta. Delfi "Erisaates" kommenteeris teemat Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse (EADSE) juhtivuurija Remo Perli.
21.02.2024 28 m
Eerik-Niiles Kross: Navalnõi asemele uue jõulise opositsiooniliidri kerkimine on keeruline
Täna Venemaa vangilaagris surnud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi asemele uue jõulise opositsiooniliidri kerkimine võtab aega ja on väga keeruline, usub Riigikogu väliskomisjoni liige reformierakondlane Eerik-Niiles Kross. Krossi sõnul ei tea me kas Vene võim lasi Navalnõi otseselt täna tappa, kuid kaudselt on nad tema surmas igal juhul süüdi.
16.02.2024 24 m
Marek Reinaas: tulevikus võiks Priit Alamäe auks ratsamonumendi luua
Eesti 200 flirdib reitinguga valimiskünnise äärel ning kevadisest toetusest on järele jäänud vaid ilus mälestus. Tänases saates arutavad Eesti 200 liikmed, kas erakond suudab madalseisust välja tulla või oligi tegemist ühekordse sähvatusega.Lisaks madalale reitingule tuli saates juttu ka Eesti 200 ja Tiit Riisalo personaalse riigi kontseptsioonist, Euroopa Parlamendi valimistest ning sellest, kas Margus Tsahkna on erakonna juhtimisse muutuse toonud.Saates olid külas Eesti 200 riigikogu fraktsiooni liikmed Züleyxa Izmailova ja Marek Reinaas ning erakonna juhatuse liige Aleksei Jašin.
14.02.2024 34 m
Andrus Ansip: kõrge Euroopa ameti jutud seoses Kaja Kallasega teenivad eeskätt ta enda huve
Marina Kaljurand: Eestis me mõnikord kuuleme, mida me tahame kuulda. Eurosaadikud Andrus Ansip (Reformierakond) ja Marina Kaljurand (sotsiaaldemokraadid) arutasid Strasbourgis Euroopa Parlamendis, kuidas jaotatakse kõrged Euroopa ametid ning millised on Kaja Kallase šansid. Saadet juhtis Herman Kelomees.
07.02.2024 38 m
Elame Venemaa sõjaähvarduse lävel, ent rahuunes elanud Euroopa pole selleks valmis
Euroliidu võime iseennast, sealhulgas Eestit kaitsta teeb eurosaadikuid Terrast, Mikserit ja Toomi murelikuks. Nad arutlesid Delfi Strasbourgi saates samal ajal, kui Euroopa Parlamendi suures saalis algas debatt Venemaa-Ukraina sõja ja möödunud nädalal toimunud Euroopa Ülemkogu järelduste üle. Kirgi kütis ka Jana Toomi "personaalküsimus". Saadet juhtis Herman Kelomees.
06.02.2024 31 m
Putinil on Euroopa Parlamendis mõjuagent. Väitlevad Ansip, Paet, Kaljurand, Madison
29. jaanuaril avaldas Eesti Päevaleht koostöös The Insideriga põhjaliku loo sellest, kuidas Euroopa Parlamendis on juba 20 aastat tegutsenud Vene mõjuagent, lätlanna Tatjana Ždanoka. Temaga tehtud koostöö all on ka Eestist valitud keskerakondlasest eurosaadik Jana Toom. Vahetult enne debati otseülekannet saabus läbimurre Euroopa Ülemkogult – Ungari loobus vastuseisust ning Ukraina saab Euroopa Liidult 50 miljardit eurot. Saadet juhtis Herman Kelomees.
01.02.2024 48 m
Õpilased õpetajate streigist: meil on õpetaja mitu korda tunnis öelnud, et kui palka ei tõsteta, läheb ta töölt ära
Täna oli õpilastel esimene streigi koolipäev. „Rakett 69“ võistlejad Juljus Putrinš, Anette Kipso, Rudolf Kivi räägivad „Delfi Erisaates“, kuidas nad streigi ajal õpivad ja mis saab Eesti haridusest tulevikus.
22.01.2024 48 m
Madison: kaks värsket sotsi pakkusid end alguses EKRE-sse. Kaljurand: mulle on see uudis
Euroopa Parlamendis toimus eile korralik tulevärk, kui arutati Ukraina abistamist pidurdava Ungari eurorahade lahtikülmutamist. Ookeani taga võitis Donald Trump ülekaalukalt Iowa eelvalimised ning on nüüd veel kindlam favoriit saamaks taas Ühendriikide presidendiks. Saate suurim intriig puudutas aga kodumaist poliitikat. Saatejuht on Herman Kelomees.
18.01.2024 25 m
Terras Keskerakonnast: Eestis on nüüd vene partei. Toom: see ei vasta absoluutselt tõele
Riho Terrasel ja Jana Toomil oli erinev tunnetus ka seoses sellega, kui palju jätkub Euroopal indu Ukraina toetamiseks. Samuti arutati seda, kas Euroopa rahvas on valmis veelgi suuremaks sõjaks. Saatejuht on Herman Kelomees.
16.01.2024 22 m
Miks tuleb Ukraina president Eestisse?
Stuudios on Riigikogu väliskomisjoni liige Urmas Reinsalu, julgeolekuekspert Rainer Saks ja Hindrek Riikoja Maalehest.
10.01.2024 30 m
Urmas Sõõrumaa: spordiliikumise ja riigi suhe tuleb meil üle vaadata
Eesti Olümpiakomitee tähistab 8. detsembril 100. juubelit. Selleks puhuks on Delfi "Erisaatesse" külla tulnud Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa. Juttu tuleb Eneli Jefimova eilsest kuldmedalist lühirajaujumise EM-il, talentide hoidmisest, Team Estonia eelarvest, Pariisi olümpia hõredaks jääma kippuvast delegatsioonist, sporditülidest (vehklemine, tantsimine) ning liikumisaasta mõjust ja riigi rollist inimeste liikumisharjumistes. Saatejuht on Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste.
07.12.2023 31 m
Mõjukate erisaade: Kas Tarmo Jüristo mõju Eesti poliitikale on ülehinnatud?
Kaja Kallase esikoht tänavuses mõjukate edetabelis on ootuspärane, kuid kas Tarmo Jüristo ja ühenduse SALK paiknemine teisel kohal peegeldab nende tegelikku mõjuvõimu või meie soovmõtlemist ja poliitikute alahindamist. Delfi erisaate stuudios on Urmo Soonvald, Merili Nikkolo ja Hindrek Riikoja, kes püüavad lahti harutada Jüristo ja salga mõju viimaste Riigikogu valimiste tulemustele. Nagu ikka, on küsimusi rohkem kui vastuseid – Jüristo ja SALK tegid valijate uuringuid seninägematult süvitsi, kuid kui palju see ikkagi erakondi aitas, ei oska täpselt hinnata nad isegi. Samuti arutatakse, miks on Martin Helme kohta tabelis nii madal ning kas rohkem võiks olla tabelis ettevõtjaid või poliitikuid
24.11.2023 21 m
Toom: temperatuur Ukraina suhtes on langenud. Kaljurand: Ukraina rahva ootusi köetakse liiga üles
Ukraina soovib saada Euroopa Liidu liikmeks ning enamus liikmesriike on sama meelt. Euroopa Parlamendi valimiste lähenedes on aga keeruline saavutada kokkulepet liitumisläbirääkimiste alustamiseks. Omaette probleem on Ukraina juhtide kohatine liigoptimistlik ajaraam liitumise saavutamiseks. Saadet juhtis Herman Kelomees.
23.11.2023 26 m
Ansip: Kaja Kallas solvas Hollandi peaministrit. Paet: on neid, kellele see torkas silma
Andrus Ansip ja Urmas Paet rääkisid Strasbourgis toimuval Euroopa Parlamendi plenaaristungil meeleoludest Reformierakonnas Kaja Kallase NATO-kommentaari ning laupäevase üldkogu valguses. Nenditi ka, et Ukraina ja Euroopa kaitsevõime jaoks euroliidu eelarvest raha leidmine on kulgenud väga vaevaliselt. Saadet juhtis Herman Kelomees.
21.11.2023 24 m
"Kõik pilgud läänekaldal." Hamasi-Iisraeli sõja arengute ootuses vaadatakse kartusega detsembri suunas
18.11.2023 38 m
Merekaablite sabotaažiga peab arvestama. Veskimägi: teavituse parandamine maksab kümneid miljoneid
Soome lahel kahjustati nädalavahetusel eri kohtades nii Eesti ja Soome vahelist gaasitoru kui ka sidekaablit. Delfi “Erisaates“ kommenteerivad sündmusi kliimaminister Kristen Michal ning Eleringi endine juht Taavi Veskimägi.
11.10.2023 28 m
Eksperdid usuvad Iisraeli konflikti kiiresse raugemisse
Hamas üllatas nädalavahetusel nii Iisraeli kui ka rahvusvahelist üldsust ning tungis Iisraelile kallale. Milline on konflikti hetkeseis, rääkisid Delfi "Erisaates" julgeolekuekspert Rainer Saks ning diplomaat Tiina Intelmann. Lisaks võtsime ühendust Jeruusalemmas elava eestlase Ants Seileriga.
10.10.2023 35 m
Kas edaspidi peame Vahemere migrante vastu võtma või sellest keeldumisel trahvi maksma?
Kas edaspidi peame Vahemere migrante vastu võtma või sellest keeldumisel trahvi maksma?
03.10.2023 32 m
Paet Kallase skandaalist: enamus ei tunne huvi. Toom: arusaamatu, miks ta aasta liberaaliks valiti
Uueneva Euroopa europarlamendi fraktsiooni liikmed on nõus, et Euroopa Liit peaks seisma vaba ajakirjanduse eest. Parajasti väideldakse Strasbourgis Euroopa Parlamendis meediavabaduse määruse üle.
03.10.2023 21 m
Eelarves haigutava augu tõi kaasa Reformierakonna mängukirg
Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant kirjutas pärast lõppenud eelarvekõnelusi, et Reformierakond teeb Keskerakonda. Reeglid on selleks, et neid muuta – ja viimaks seisame ikka augu ees. "See oli nagu püramiidskeem," märgib suhtekorraldaja Vootele Päi.
20.09.2023 33 m
Riho Terras: Eesti on teel autokraatia poole. Marina Kaljurand: kindral tulistab puusalt
Kirglikus debatis ei nõustunud Kaljurand Terrase hinnanguga, et Kaja Kallase otsus mitte tagasi astuda viib Eesti autokraatia kursile. Terras süüdistas Kaljuranda omakorda silmakirjalikkuses. Strasbourgis Euroopa Parlamendi täiskogul viibivad eurosaadikud andsid endapoolse hinnangu ka Mihhail Kõlvarti valimisele Keskerakonna esimeheks ja Narva linnapea Katri Raigi ametist tagandamisele. Debatti juhtis Herman Kelomees.
12.09.2023 23 m
Eurosaadikud andsid Ursula von der Leyenile enne aastakõnet hindeid. Ansip: 5, Madison: 2
Tänases saates andsid eurosaadikud Ursula von der Leyenile aastakõne eel hindeid. Ansip: 5, Madison: 2. Jaak Madison arvas, et Euroopa Liit on toetanud Ukrainat eeskätt sõnades. Andrus Ansip vaidles vastu: teele on läinud 70 miljardit ja teel on veel 50 miljardit eurot. Loomulikult tuli juttu ka Kaja Kallasest. Strasbourg'i stuudios juhtis saadet Herman Kelomees.
12.09.2023 23 m
Reformierakond alahindab Kallase skandaali ohtu
Kaja Kallas on oma abikaasa Arvo Halliku Venemaal toimuva äri tõttu kuumal toolil. Miks ei soovi selle äriga seotud võtmeisikud terve ööpäev pärast skandaali puhkemist endiselt sõna võtta? „Meil on peaminister, kes on kogu aeg öelnud, et Venemaaga äri ajamine on halb. Eesti on teinud sellest paljuski tema eestvedamisel küsimuse, kus me oleme jõulised,“ märkis Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant. Ta nõustub president Kersti Kaljulaidi meedianõuniku Taavi Linnamäega, kelle hinnangul on just väärtusküsimustega seotud skandaalid poliitikutele kõige õhtlikumad.
24.08.2023 26 m
See oli esimene kord, kui Putin läks nii jõhkralt „omade“ kallale
Rühm väga vastikuid inimesi on saanud Venemaal surma. Kui palju võiks aga rõõmustada, kui peapaha, režiimi juht Vladimir Putin end justkui jälle kehtestada suutis? Eile oli siis suur puhastuspäev. Alustuseks võeti ametist maha ilmselt siiani koduarestis olev õhuvägede juht ja endine Ukraina operatsiooni juht Sergei Surovikin. Väidetavalt olla just tema osutanud kaks kuud tagasi Wagneri rühmituse juhi Jevgeni Prigožini mässu ajal toetust Moskva peale marssijatele. Ning siis – õhtul – tuli teade, et alla kukkunud lennukis on surnud nii Prigožin ise kui Wagneri grupi juht Dmitri Utkin ja üldse pea kogu Wagneri tippjuhtkond.
24.08.2023 25 m
Aivar Pohlak endise koondise raudvara karmist tagasisidest treenerite koolituse kvaliteedile: võtame sellist kriitikat väga tõsiselt
Jalgpallisõprade üks igasuviseid maiuspalu, Eesti klubide heitlused eurosarjades lõppesid tänavu kiirete väljalangemistega kõikidel tasanditel UEFA Meistrite liigast tugevuselt kolmanda eurosarja Konverentsiliigani. Eesti jalgpalli hetkeseisust, tulevikuplaanidest ja suureks paisunud kriitikast EJL aadressile rääkis Delfi "Erisaates" alaliidu president Aivar Pohlak. Viimase Eesti klubina oli sel hooajal Euroopas konkurentsi jäänud FC Flora, kes kaotas eile õhtul Lilleküla staadionil Rumeenia meistrile Constanta Farulile 0:2, olles nädal varem võõrsil jäänud samale vastasele alla 0:3. Eesti klubid pidasid tänavu eurosarjas kümme mängu, millest kaotati üheksa ja viigistati üks (Paide Linnameeskonna 0 : 0 Fääri saarte klubiga B36). Väravate vahe jäi neis matšides 2 : 20. Sealjuures jäid Eesti ründajad kuivale, mõlema värava autor oli FCI Levadia leegionär Ernest Agyiri, kes on tänaseks Eestist lahkunud. Pohlak tunnistas "Erisaatele", et Eesti klubide eurokaotused tekitavad paratamatult ebameeldiva emotsiooni ning tõi välja EJL-i poolt juurutavad loogikad, mis võiksid tulevikus teha meie klubid Euroopas konkurentsivõimelisemaks. Viimastel nädalatel on avalikus ruumis, eriti just endiste jalgpallurite ja preaguste treenerite poolt, palju kriitikat saanud Eesti jalgpalli noortetöö ja treenerikoolituste kvaliteet. Ühe karmima tagasisidega tuli 9. augustil Õhtulehe veergudel välja Indrek Zelinski, kes ütles: "Jalgpalliliidu treenerikoolituste tase on ülinõrk. Isegi Pro-kursusel mõtlesin: mida ma siin teen? Ma tahtnuks sealt saada tõeliselt väärt teadmisi ja keerukat väljakutset, aga sain väga kiiresti ja lihtsalt paberi." Kuidas vastab Pohlak Eesti koondise eksründaja kriitikale (saates alates 35:30) ning millises seisus on EJL-i vaatevinklist meie noortega tehtava töö kvaliteet, kuula lähemalt saatest!
17.08.2023 46 m
Andrus Ansip kurikuulsast NATO Bukaresti kohtumisest: Putini ähvardusi ei võetud tõsiselt
2008. aasta NATO tippkohtumisel Eesti peaministrina osalenud Andrus Ansip meenutas, et Ukrainat peeti toona korrumpeerunud riigiks, mis ei jaganud alliansi liikmetega samu väärtusi.
10.07.2023 27 m
ERISAADE | Mis toimub riigipöörde keerises Venemaal? Kas eestimaalased peaksid rõõmustama või muretsema?
Kas Wagneri eraarmee juht Jevgeni Prigožin viib Venemaal läbi riigipööret? Milleni Eesti aja järgi jaanipäeva varastel tundidel hargnenud sündmused Rostovis, Voronežis ja Moskvas võivad välja viia? Kas eestimaalased peaksid rõõmustama või muretsema? Delfi Erisaates analüüsisid ja mõtestasid Venemaal toimuvaid arenguid endised Moskva-korrespondendid, riigikogulane ja sõjablogija Igor Taro, Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetaja Krister Paris, saatejuhi rollis oli Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.
24.06.2023 31 m
ERISAADE | Erkki Keldo sõnul tuleb maksutõusudega lihtsalt leppida
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Erkki Keldo sõnul peab ühiskond peab leppima, et maksutõusud jaotuvad ühtlaselt erinevate sektorite vahel ning nii kasvab käibemaks nii ajakirjandusele kui hotellidele. Kuidas riigisktor aga omaltpoolt kulusid kärbib, selle osas ta lubadusi ei jaga. Täna ja kolmapäeval surub valitsus oma usaldushääletuse abil Riigikogus läbi erinevad maksutõusud, peretoetuste kärpimise, lastega peredele täiendava tulumaksuvaba miinimumi kaotamise ja muud maksumuudatused, millega riik lisatulusid teenida loodab. Kui palju raha juurde tuleb, riik samas täpselt ei tea, sest põhjalikke mõjuanalüüse muudatustele tehtud ei ole.
12.06.2023 37 m
ERISAADE | Millal tõuseb treenerite palk? Minister Heidy Purga: see on probleem, aga häid vastuseid pole
Eesti spordi üks suuremaid probleeme on laste- ja noorte treenerite madal palk. Kultuurminister Hedy Purga rääkis Delfi Erisaates sellest, et kuniks riik suudab treeneritele senisest suuremas mahus appi tulla, on selle probleemi lahendamine lapsevanemate ja kohalike omavalitsuste õlul. „Saame treenerite palga toetust tõsta astmeliselt. Saame aru, et on probleem, aga häis vastuseid pole,“ sõnas Purga. „Praeguses treenerite toetussüsteemis on positiivne pool sellest, et see vähemalt motiveerib ennast pidevalt täiendama.“ Kuula Delfi Erisaadet, mida rääkis minister Eesti spordi probleemidest laiemalt ja millised lahendusi on valitsusel võimalik nendes küsimustes välja pakkuda.
26.05.2023 38 m
EKRE vastutöötamine tõotab muuta uue riigikogu täielikult valitsuse kummitempliks
Lähitundidel astub ametisse riigikogu XV koosseis, mis määrab meie elu järgmise nelja aasta jooksul. Valitsused tulevad ja lähevad, aga suures ulatuses täna ametivande andvad saadikud jäävad. Milline saab olema nende roll?
10.04.2023 25 m
Bianca Mitkovitš: Ukraina lapsed võtavad sõda uue normaalsusena
Lastegi jaoks on sõda muutunud argiseks – nad teavad, kuidas kütuseauto juht tappa ja kuidas edasi käituda. Venelased üritavad neid vastuseks maha jäetud miinidega õhku lasta.
31.03.2023 24 m
REPORTAAŽ | Keskmisel küsitletul on maakondlikust tasuta ühistranspordist kama kaks
Maakondlikel bussiliinidel sõites tuli üllatudes tõdeda: eestlane ei hoiagi tasuta sõidust kümne küünega kinni. Kui, siis kahe-kolmega. Osal tööealisel maarahval vajusid suunurgad eelmisel teisipäeva uudiste peale ilmselt sentimeetri võrra nabale lähemale − prii bussipilet tiritakse neilt peagi käest. Nagu niuhti. Viisaastaku jagu pillerkaari (sõida neid külavaheteid, palju tahad) saab läbi, tuleb hakata rahakotist bussijuhi pihku eurosid poetama, enam ei saa marsruudil kodu-töö-kodu sõita pelgalt plastpiletit piiksutades. Bussiga sõitis ja inimesi intervjueeris reporter Grete Põlluste.
29.03.2023 17 m
Erich Teigamägi: tuleb tunnustada Mehis Viru vastu tunnistajate julgust, peame tagama, et nad oleks nõiajahi eest kaitstud
Eesti Kergejõustikuliit määras treener Mehis Virule sportlaste vaimse ja seksuaalse ahistamise eest tähtajatu kergejõustikus tegutsemise keelu. Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi räägib sellest, kuidas sai treener nii pika aja vältel oma väärituid tegusid toime panna ja milliseid järeldusi juhtunust tehakse. Saadet juhib Peep Pahv.
17.02.2023 46 m
Miks karistab riik neid, kes kõrgharidust toetada tahavad?
Ülikoolide nõukogude liikmete poolt täna avaldatud pöördumine kutsub üles suurendama kõrghariduse rahastamist 1,5 protsendini SKT-st. Riigilt seda vaevalt niipea tuleb. Mis veel hullem, haridusse panustavad ettevõtjad saavad korraliku maksulataka. Kõrgharidus on investeering, kinnitavad kõik asjassepuutujad. Suisa seitsmeprotsendilise tootlusega aastas, nagu seisab äsjases pöördumises. Kuula Krister Parise „Erisaadet“ Taavi Lauri ning Marcus Ehasooga.
24.01.2023 32 m
Vabatahtlikult põlevasse majja tagasi või punasele kukele uksi avama. Tulesurmade arv aina kasvab
Möödunud aastal oli rohkelt tulekahjusid, mis päädisid inimeste hukkumisega. Lääne päästekeskuse ohutusjärelvalve büroo juhataja Indrek Laanepõld nendib, et paraku tegid ohvrid valesid otsuseid. Näiteks oldi juba põhimõtteliselt pääsenud, aga siis mindi põlevasse hoonesse tagasi. Saadet juhib Karoliina Vasli.
06.01.2023 13 m
Jalgpallurid vastuolulise Venemaa peatreeneriga õllelauas. Kuidas lahvatanud pildiskandaalis edasi minna?
30. detsembril sotsiaalmeediasse postitatud foto kümnest Eesti jalgpallikoondislasest kõrvuti vastuoluliste poliitiliste seisukohtadega esinenud Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga tekitas avalikkuses skandaali, mis pole vaibunud ka nädal aega hiljem. Näib, nagu tekitaks iga avaldus või reaktsioon üha uut pahameelt. Kuidas selles olukorras edasi minna? Andrei Stepanovi Instagrami postitusest alguse saanud skandaalis on hulganisti olekseid-polekseid. Kas jalgpalliliit saanuks algusest peale jõulisemalt reageerida? Kas mängijad, kes Nõukogude liitu tagasi igatseva Karpiniga poseerisid, võinuks nõuda kamraadilt Stepanovilt pildi eemaldamist? Miks nad seda tänase päevani pole teinud? Miks on mängijate ja jalgpalliliidu sõnumid seni olnud niivõrd ümmargused? Äkki me otsime hoopis tonti sealt, kus seda pole? Küsimusi võib püstitada lõputult. Delfi "Erisaates" üritasid poole tunniga mingitelegi järeldustele jõuda Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse ajakirjanikud Gunnar Leheste ja Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektor Mihkel Uiboleht.
05.01.2023 32 m
ERISAADE | Eksperdid prognoosivad: kes teeb Eesti uue valitsuse, kas sõda Ukrainas lõpeb, kas hinnad jätkavad tõusu?
1. jaanuari Delfi Erisaates pakuvad Eesti oma ala eksperdid prognoose eelseisva aasta suurtele küsimustele. Kes võidab riigikogu valimised ja moodustab uue valitsuse? Kas sõda Ukrainas lõppeb? Kas hinnad jätkavad tõusu? Kuhu investeerida raha 2023. aastal? Kas koroonapandeemia võib visata ajaloo prügikasti? Kas Donald Trump asub uuesti presidendiks kandideerima? Vastavad Erik Moora, Rainer Saks, Raivo Vare, Peeter Koppel, Andres Viisemann, Pärt Peterson ja Lauri Tankler.
01.01.2023 39 m
Aastalõpu erisaade | Mida võtta kokku möödunud poliitaastast?
31.12.2022 22 m
AASTALÕPU ERISAADE | Jonatan Vseviov: 23. veebruaril läksime magama teades, et ärkame millegi muu, kui äratuskella peale
Eesti sõna maksab maailmaareenil rohkem, kui kunagi varem, aga välisministeeriumi kantsleri arvates pole mõtet öelda: „me ju ütlesime!“
25.12.2022 58 m
AASTALÕPU ERISAADE | Buumist otseteed ränka kriisi, mis tühjendab rahakotti. Mil majandus taastuma hakkab?
Pöörane inflatsioon on jätnud jälje eestimaalaste rahakotile. Mis saab aga edasi? Erisaates räägib sel teemal Eesti Panga ökonomist ja presidendi majandusnõunik Kaspar Oja. Saatejuht on Karoliina Vasli.
25.12.2022 24 m
AASTALÕPU ERISAADE | Mida on kolm aastat katkematus kriisis teinud meie vaimse tervisega?
Tallinna Ülikooli sotsiaalpsühholoogia professor Mati Heidmets ja Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa arutlesid erisaates selle üle, mida on pea kolm aastat katkematutes kriisides elamist teinud eestimaalaste vaimse tervisega. Kuidas on meid mõjutanud koroonakriis, hinnatõusud, energeetikamured, sõjahirmud? Kui ligi pooltel noortest on "hing krussis", miks meil endiselt napib erialaspetsialiste, kes aitaksid? Kuidas muremõtete ja hirmudega iseseisvalt paremini toime tulla?
23.12.2022 49 m
ERISAADE | Katri Raik tormilise aasta lõpus Narvast: inimesed on jäänud mõtlikuks
ERISAADE | Katri Raik tormilise aasta lõpus Narvast: inimesed on jäänud mõtlikuks
23.12.2022 35 m
AASTALÕPU ERISAADE | Sõjavaatlejad Taro ja Kalmus: kui lääs oma sõjamasina viimaks tööle saab, pole Venemaal Ukrainas šanssigi
Aasta lõpu oomenid Ukraina rindel paistavad sünged, sest Venemaa näib olevat vigadest õppinud ning valmistamas ette uut pealetungi. Kas üle 300 päeva väldanud vastupanu puruneb lõpuks ikkagi luhtunud unistusena kildudeks? Tegelikult oli märksa kergem olla pessimist sõja esimestel päevadel. Kiiev paistis langevat kohe piiramisrõngasse ning Vene väed olid korraks juba Harkivi südames. Ent kaks meest Eestis nägid peagi, et sündimas on midagi kummalist. Suur moolok näib olevat seiskunud. Sest ajast saadik on kaks sõjavaatlejat, Teet Kalmus ning Igor Taro esitanud oma ülevaateid nii lahingutegevusest rindel kui laiemast sõjaga seonduvast pildist. Ning kui nad algul võis tekkida tunne, et ega nad pole liiga optimistlikud, siis eriti võrreldes lääne meedias ilmunuga, võib praegu päris kindlalt väita: meie poisid olid täpsemad. Mis siis nüüd? Jah, Ukraina on teinud uskumatult edukaid vastupealetunge, vabatanud Harkivi oblasti ning Hersoni. Kuid armee ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ütleb, et Vene mobilisatsioon tegelikult toimib ja juba lähima paari kuu jooksul võib oodata Vene armee täismahus pealevajumist. Niisamuti kõlab lääne meedias kahtlusi, kas isegi sõjalise üleoleku juures läheks korda võtta tagasi 2014-2015 hõivatud piirkondi, kuna põhjaliku ajupesu pälvinud elanikkond võib seal olla Ukraina vägede suhtes õige vaenulik. Nagu Taro ja Kalmus nendivad, ei tohi teha hinnanguid lähtudes ei soovist edastada optimistlikke ega pessimistlikke sõnumeid. Tuleb olla realist. Ja siis ilmneb hoopis selgem – ja kaugeltki mitte nii sünge pilt. Saates kuulete? Kui palju segab hinnangute andmist sõjaudu? Mis on aasta relv? Kumb jääb peale, kas lääne kvaliteet või Vene kvantiteet? Kui hirmus kindral on Sergei Surovikin, kes paistab olevat seni Vene vägesid juhtinutest võimekaim? Ja nagu ikkagi, ülikeeruline küsimus: mis päeval võib kell kuus õhtul minna sõja võidukat lõppu tähistama?
22.12.2022 35 m
AASTALÕPU ERISAADE | Teadusnõukoja juht Toivo Maimets soovitab maski kanda
Delfi aastalõpu Erisaates räägib teadusnõukoja juht Toivo Maimets, et me ei ole koroonat seljatanud ja paslik oleks taas hakata maski kandma.
20.12.2022 35 m
ERISAADE | Abilinnapea Svet lumekoristuse takerdumisest: renditehnikat pole kuskilt saada
Hommikuses erisaates räägib Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, miks lumekoristus ja -äravedu viimasel nädalal osaliselt takerdunud. Juttu on sellestki, kuidas ollakse valmis jäävihmaks ja selle tagajärgedeks. Saadet juhib Delfi toimetaja Karoliina Vasli.
20.12.2022 14 m
ERISAADE | Intervjuu vähiravifondi eestvedajatega: miks on osad ravimid hirmkallid?
Vähiravifondi „Kingitud Elu“ abil on paljude raskelt haigete kaasmaalaste elupäevad pikenenud või on nad sootuks paranenud. Fondi enda rahaline seis aga on kriitiline. Delfi erisaates käisid fondi tegemistest rääkimas selle tegevjuht Katrin Kuusemäe ning onkoloog dr Kadri Putnik. Saatejuhiks Delfi toimetaja Karoliina Vasli.
19.12.2022 19 m