Pihtas-põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas-põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Insider'ite insider. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii varasuveni välja. Nüüd on käsil neljas ring ja taaskord muutustega - teadupärast on paigalseis tagasiminek ning seda tuleb vältida! Varrak tõusis tänu kaassaatejuhtidele rambivalgusesse ning hõivas TalTechi peatreeneri tooli. Tarkade klubi laua taha mahub tema asemel Janar Talts. Läbi aegade Eesti koondises kõige enam mänge pidanud mees.
Saatejuhid
Ivar Jurtšenko, Gert Kullamäe, Janar Talts
Episoodid
Mis oli MM-il Läti edu võti? Kullamäe vabandas Vetra ees. Miks? Talts ja Jasikevicius koos turniiril
Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ alustab uut hooaega. Stuudios arutavad elavalt korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Seekordse episoodi peateemasid on kaks: kõik oluline maailmameistrivõistlustega seonduvalt ja lähenev PAF Eesti-Läti liiga. Vaatame otsa, mis seisus Eesti klubid hooaja hakatusel on. Liiga avalöök tehakse 21. septembril vastasseisuga BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks &Moorits ja selle eel, ühtse paketina, Kristjan Kanguri lahkumismäng.
12.09.2023 1h 58 m
Koduse olümpiaturniiri taustal: kas Toijalat tasub kiita, kes luges mängu kõige paremini, mis saab edasi?
Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade kollektiiv koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko tegi kiire koosoleku, et lahata 2024. aasta Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniiri sündmusi. Eesti koondise peatreener Jukka Toijala tõmbas otsustaval mängupäeval kaardipakist jokkeri ning meeskond on juba teel turniiri teise faasi toimumispaika, Poolas Gliwices. Tšarterlennuga FIBA kulul. Eesti võitis selg vastu seina olukorras Israeli 67:65 ja pääses teisena jätkama. Koju sõidavad Tšehhi ja Põhja-Makedoonia. Pole kahtlustki, et edasipääs tähendab Eesti koondisele kordaminekut ning tunnustust väärivad nii mängijad kui ka treenerid. Samuti toetajad ja saali tulnud fännid, kohtumises Israeliga oli Tondiraba hallis võrratu atmosfäär. Eesti järgmiseks vastaseks on 18. augustil Poola. Eelmiste Euroopa meistrivõistluste neljas meeskond. Elame veel!
16.08.2023 1h 25 m
„Pihtas-põhjas“ 100: Rosenthal ei olnud kadunud, mured koondisega, Kirves ja Veideman, Euroliiga trall
Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on suvepuhkuselt tagasi, et tähistada tordi ja vahuse joogiga 100. eetrisse minekut. Laua ümber ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Augustis jõuab vaatajate-kuulajateni kaks erisaadet, kus fookuses Tallinnas peetav Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniir, noortekoondiste suvised EM-turniirid, PAF Eesti-Läti liiga ja Euroliiga üleminekud ning mõndagi muud. Esmalt muidugi Eesti rahvusmeeskonna tegemistest, kes valmistub koduseks suurturniiriks, mille sarnast pole siinmail varem peetud. Kuidas Eesti koondise seisud paistavad, kas ei ole mitte liiga palju puudujaid? Pulmad ja matused või ikkagi ainult pulmad?
02.08.2023 2h 8 m
Rannula jääb. Kas Mazurs ja Kullamäe samuti jäävad? Play-offi käigus tervisemure ja uuringud
Klubikorvpalli hooaeg on läbi, vähemalt Eestimaal. Tarkade klubi ehk podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid võtavad kokku viimased jutud ja hõikavad välja Korvpalli Herbert 2023 laureaadi. Stuudios tavapärane kolmik – Gert Kullmaäe, Janar Talts, Ivar Jurtšenko. Hooga võetakse kokku medalite jagamine PAF korvpalli meistriliigas. Kaks meest istuvad laua taga medal kaelas, kolmas ootab kuldset autasu BC Kalev/Cramolt. Lauale pannakse teooria, et finaalseeria otsustati juba enne mängude algust. Piisas ühest intervjuust, mis kruttis Cramo mängijad ülesse ning ülejäänu oli juba tehnika küsimus. Mõnusat suvepuhkust ja olge tegusad! Suvi on nautimiseks.
31.05.2023 1h 58 m
Võimas poolfinaalseeria: võrkpalluri esiletõus, Kullamäe murdumine, Tartu ootamatu abi ja palju muud
Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ hooaja eelviimane koosolek. Teemasid palju, nagu ikka ja stuudios jätkuvalt kolm meest – Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Tõsi, vähe jäi puudu, et seekord olnuks laua taga targutamas vaid kaks osalist, kuna üks ei soovinud kodust välja tulla. Pärast pikka sisemist võitlust oli mees ikkagi kohal ning koosoleku käigus leidnud endale uue hingamise. Kõik tänu Taltsile, kes võttis Tartust kaasa sooja energiat. Mõistagi räägitakse palju poolfinaalseeriast Tartu Ülikool/Maks&Moorits – Pärnu Sadam. Mida kõike selles seerias ei juhtunud! Vigastused, murdumised, ootamatud tagasitulekud, peatreenerite kavalad käigud, lõpusekundite korvid jne. Peaaegu sama kõva vaatemäng kui Belgradi Partizan – Madridi Real Euroliigas. Loomulikult heidetakse pilk ka teisele poolfinaalseeriale, kus BC Kalev/Cramo alistas 3-0 Viimsi/Sportlandi ning vaadatakse ette, mis hakkab juhtuma finaalmängudes ning pronksiseerias.
15.05.2023 2h 2 m
Kullamäe lahkab võidukat seeriat, Euroliiga kaklus ja õpetussõnad Eesti maadlejatele
Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade klubi võtab kokku aprillikuu teise poole korvpallisündmused. Stuudios tavapärane kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Saate esimene pool kuulub puhtalt PAF Eesti meistriliiga veerandfinaalide lahkamisele. Tähelepanu saavad kõik paarid, esmajoones muidugi vastasseis Rapla-Pärnu, kus seeria läks maksimaalselt pikaks, viienda mänguni. Vähesed teavad, et seeria esimene mäng tekitas telgitagustes päris palju kõneainet. Pärnu kaotas selle kohtumise suurest eduseisust. Võidu korral võinuks seeria lõppeda juba kolme mänguga. Vähemalt teoreetiliselt. Delikaatseid momente jagus veel ja mõistagi nendest ka räägime. Tartu ja Keila vastasseisus pakkus halenaljaka vaatepildi esimene mäng, kus Keila mehed jooksid väljakul ringi suvaliste soojendussärkidega. Kas see on okei, liigal mingisugused reeglid ikkagi on? Keila liider Matej Radunic seerias kaasa ei teinud ja see jättis oma jälje. Saatejuhid kiidavad Keila peatreenerit, kes sõnas Eesti Päevalehele antud intervjuus, et tal hakkavad silmad avanema ja tuleb teadmine, mis korvpallis päriselt toimub... parem hilja kui mitte kunagi.
30.04.2023 2h 12 m
Mille pinnalt arvamus, et VEF ei oska kossu mängida? Tuleval hooajal Tallinnas Euroliiga klubi?
Teie ees on korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ esimene episood, kus Janar Talts astub viiekümnendaid. Nüüdsest on kõik teisiti. Enam ei ole ühtegi verisulis noormeest stuudios niisama kaasa noogutamas, vaid kõik kolm – Gert Kullamäe, Ivar Jurtšenko ja Talts oskavad elukogemuse pinnalt sõna sekka öelda. Saate sissejuhatuseks mõistagi õnnitlused ja laulud. Aga erandkorras, kuna sõda ju endiselt kestab... Selgub, et Kullamäe on kunagine poistekoori mees ja jääb segases, miks ta üldse korvpalli juurde sattus. Esimese teemana tuleb jutuks PAF Eesti – Läti liiga finaalneliku turniir ja sellele eelnenud veerandfinaalid. Loomulikult ei jää puudutamata Kalev/Cramo vintsutused ja häving. Põhjalikult lahatakse saates veel Euroliigat ja NBA-d, põigatakse USA üliõpilaskorvpalli ning Eesti madalamate liigade juurde. Head kuulamist!
10.04.2023 2h 17 m
Eesti meistriliiga kõige tulisem play-off paar, Kalev/Cramo saatus eurosarjas ja erakordne küsimusmäng
Korvpalliteemasid käsitlevas podcastis „Pihtas põhjas“ peeti märtsikuu teine koosolek, stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Alustuseks hekseldati läbi PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri lõpp ning alanud play-off seeriate esimesed vastasseisud. Kas ainus küsimus on selles, kes saab edasi paarist Tartu Ülikool/Maks&Moorits – Ventspils või pärast avamängu pole sealgi enam mingit küsimust? Põhiturniiri valguses pakkusid kõik saatejuhid välja ühe või kaks mängijat, keda esile tõsta. Ühtlasi selgus tõde Keila meeskonna kohta... kes neid mänge seal ikkagi võitudeni veab? Päris põhjalikult võeti ette ka Eesti meistriliiga veerandfinaalpaarid. Kolme võiduni kestvate seeriate alguseni on veel mitu nädalat aega, ent põnevust annab juba praegu korralikult juurde kruvida. Kullamäe selgitab mahlakas võtmes, miks saab kõige intrigeerivamaks paariks Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam. BC Kalev/Cramo eurosarja edu lahates jõutakse tõdemuseni, et see võib olla harukordne võimalus FIBA Europe Cup kinni panna. Pikemalt peatutakse veel USA üliõpilasliigal ja Kerr Kriisa ülikooli vahetusel, Euroliigal, NBA-l ning G-liigas hooaja lõpetanud Henri Drell saab kuldaväärt soovituse.
27.03.2023 2h 19 m
Kullamäe vajab juuksevärvi, Tartul uus peatreener sihikul, kas korvpalliliit reageerib üle?
Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on väljas uue episoodiga, mis ei ole võib-olla nii lõbus kui tavaliselt. Stuudios ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Üdini tõsiseid teemasid on päris mitmeid. Räägime lahkunud Eesti korvpallitähest Jaak Lipsost, NBA tähe Ja Moranti püstoliga ööklubis vehkimisest, Ukraina sõjast ja sellega seoses Eesti korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu avaldusest mitte minna mängima olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri. Juhul kui Venemaa koondis lubatakse turniirile. PAF Eesti-Läti korvpalliliiga arutelude juures peatume seekord pikemalt mängul TalTech/Optibet – Pärnu Sadam. Selgub, et Kullamäe teeb plaane, mis ükski ei toimi. Uurime lähemalt. Tartu Ülikool/Maks&Moorits meeskonna spordidirektor saab häid soovitusi peatreeneri valikuks. Janar Talts puikleb küll vastu, aga põhjenduste laviinis lisanduvad veel mõned head valikud. Tundub, et Tartus läheb põnevaks. Räägime Viimsi/Sportlandi viimase hetke tugevdusest ja Eesti meistrivõistluste unelmate veerandfinaalpaarist Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas. Kalev/Cramo osas on jututeemaks FIBA Europe Cupi play-off Saksamaa klubi Bambergiga. Käesoleval hooajal on eurosarjas suudetud võita mitu nii-öelda ellujäämismängu ja see võiks anda lootusi ka veerandfinaali korduskohtumiseks.
14.03.2023 2h 8 m
Maailma seitsmes kossuriik, Kullamäe teksapüksid ja turniir Bali saarel
Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ tegijad kogunesid sel korral Eesti Vabariigi 105. aastapäeva järgselt ja kui tänasel päeval küsida, kas me sellist Eestit tahtsimegi, siis iga korvpallisõber vastab pikemalt mõtlemata „Muidugi!“. Mõistagi võib sellest välja lugeda otsese vihje Eesti – Sloveenia korvpallikoondiste MM-valiksarja kohtumisele, mille meie meeskond lõpusekundite kolmesest võitis 79:78. Kangelaseks tõusis Kristian Kullamäe. Maailma seitsmes kossuriik pandi paika, ei ole meie asi, kes Sloveenia eest mängis või ei mänginud. Tulemus maksab ja juubeldused on igati auga välja teenitud. Lahkame saates nii Eesti mängu kui ka teiste alagruppide seise. Muide, enne valikturniiri viimast vooru on teoreetiline edasipääsu võimalus olemas veel Islandil. Meie masti meeskond, mis tähendab, et Eesti peab tulevikus võtma samuti julge sihi maailmameistrivõistlustele pääsuks. Miks mitte!?
25.02.2023 2h 13 m
LeBroni rekord viis Kullamäe ahastuse äärele ja kuidas sattus Eesti suurfirma Žalgirise toetajate hulka?
Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ peab oma järjekordse koosoleku ning stuudios laua taga istuvad Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Kõigil kolmel üsna värskelt seljataga Leedu reis, mille peamiseks sihtpunktiks, nii nagu veel paaril tuhandel eestlasel oli Kaunas ja sealne Žalgirio arena, kus pea 15 000 pealtvaataja ees peeti Euroliiga kohtumine Žalgirise ja Baskonia vahel. Leedu muljetest on saates pikemalt juttu ning Kullamäe esineb üsna emotsionaalse avaldusega.
16.02.2023 2h 6 m
Kui palju teenib Eestis kõrgepalgaline korvpallur? Kalev/Cramos uued tuuled, Müncheni jutud, Pahvi pikk plaan
Aasta esimene kuu on möödunud linnulennul. Podcasti „Pihtas põhjas“ tegijad arutavad nii aja kulgemise üle kui ka korvpallist, kuidas siis muidu. Stuudios tavapärane tarkade kolmik – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. PAF Eesti-Läti liigaga seonduvalt tuleb lauale päris mitu teemat. Esiteks lahatakse põhjalikult Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa vastasseisu, kus peale jäi pealinna meeskond. Cramol tundub olevat meeskonnas muudatusi, millest ei ole veel kõva häälega teada antud. Süüvime Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi Eesti Päevalehele antud pikemasse intervjuusse, mis tekitas hulga küsimusi. Eesti-Läti liigas makstavad rahanumbrid, millal tasub minna mängima eurosarja jne. Pärnu Sadam toob korvi alla mehe, kellel pikkust koos ketsidega 217 cm. Lõuna-Sudaanist. Kullamäe räägib ausalt ära, kuidas kullatükk näppu sattus. Ühtlasi küsib Talts, et miks on nii, kui Eesti klubi juhtub suurelt kaotama, ilmuvad kiirelt lood, et kellegagi pühiti põrandat. Kui aga Eesti klubi alistab Riia VEF-i, siis otsi uudist tikutulega taga...
30.01.2023 2h 16 m
Eesti vilemehed pagesid pärast mängu riietusruumi. Miks ja kelle eest? Kotsar ja Raieste lähevad peatreeneri jutule
On küll 12. jaanuar ja head soovid 2023. aastaks peaks juba soovitud olema, ent „Pihtas põhjas“ podcasti tegijaid see ei heiduta, soovime siin ja praegu, korvpallirahvale ning spordirahvale tervikuna head uut aastaringi. Korvpallitarkade koosolekul hekseldavad akuutseid teemasid, nagu ikka, kolmeste kunn Gert Kullamäe, laualõvi Janar Talts ning mängujuht Ivar Jurtšenko. Aasta algusele kohaselt minnakse teemadesse sisse hoogsalt ning kõigepealt võetakse tutist kinni Eesti olümpiakomiteel. Aasta sportlaste valikul ilmnesid suured puudused. Konkreetselt meeste osakonnas. Kas Eestis jagatakse spordist midagi, sisulises plaanis, või medalite sära teeb EOK inimesed päris pimedaks?
11.01.2023 2h 17 m
2022 TOP 5 sündmused, kangelaslik karikaturniir Narvas, saladuslik video riietusruumist ja soovitused Henri Drellile
Podcasti „Pihtas põhjas“ aasta viimane episood on kokkuvõtete tegemise koht, aga mitte ainult. Mõistagi räägitakse ka kõigest sellest, mis on korvpallis päevakohane. Stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. „Pihtas põhjas“ tarkade klubi soovib kuulajatele-vaatajatele rahulikke jõule ning mõnusat aastavahetust. Ja ühtlasi vägevaid kordaminekuid 2023. aastal, mis saab numbri mõttes olema ilmselgelt korvpallimaagiast pulbitsev.
23.12.2022 2h 12 m
Kohtunik, kes vilistab hobi korras, võib süüdimatult eksida, Pärnus tegutseb „Lammutaja Ralf“, salafotod saalist
Podcast „Pihtas põhjas“ arutleb detsembrikuu esimeses saates nii maistest kui ka ebamaistest asjadest. Vaatluse all on päris mitu kriitilisemat teemat, mis puudutab näiteks kohtunike tegevust PAF Eesti-Läti liigas, mängugraafikute tegemist ja noorte korvpalli. Stuudios, nagu ikka, kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.
09.12.2022 1h 43 m
Pärnu on kevadel igal juhul Eesti meistriliiga finaalis, tähelepanu all Martin Müürsepp, Jukka Toijala, Duško Ivanovic
Korvpallitarkade ehk podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhtide hooaja seitsmes kogunemine. Viimased nädalad on läinud kolmikul suurepäraselt. Kes on saanud ametikõrgendust, kes kirja esimese mängu Eesti koondises (mis sellest, et showmängus), ja kes võõrsil võidu Ventspilsi üle, mida pole ammu juhtunud. Saate peateemadeks mõistagi treeneritega seotud uudised.
30.11.2022 1h 41 m
Pärnu meeskond kannatab võrdlust Maccabi, Brooklyni ja Golden State'iga. Mis jama see veel on?
Podcasti „Pihtas põhjas“ tegijad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid pea kolmenädalase pausi järel tummise koosoleku. Päevakord oli tihe ja hõlmas päris laia ampluaad – alates koduste karikavõistluste süsteemi muutmisest kuni Brooklyn Netsi peatreeneri lahtilaskmiseni välja. Kuna 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarjas on käes FIBA „aken“ ehk rahvuskoondiste mängude nädal, siis iseenesest mõistetavalt vaadati otsa Eesti koondise nimekirjale.
30.11.2022 1h 54 m
Kui krõbeda SMS-i saatis Talts Tartu kaotuse järel Keila peatreenerile? Kullamäe vajus Hollandis tooli sisse
Korvpallitarkade klubi ehk podcast „Pihtas Põhjas“ lahkab kahe viimase nädala sündmusi, mis aset leidnud nii kodus kui kaugemal, nii väljakul kui väljaku ääres. Stuudios tavapärane ründekolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Mida kõike on paari nädala jooksul juhtunud, seda kuula värskest saatest.
20.10.2022 1h 21 m
Kas Pärnu on mänguliselt nii sõlmes, et FC Porto võiks tulla eurokohtumisele jalgpallimeeskonnaga?
Alustuseks hekseldatakse (mitte ei menetleta) läbi Euroliiga esimene voor, mis pakkus Eesti korvpallipublikule väärt elamuse. Maik-Kalev Kotsar tegi Baskonia eest niivõrd särava debüüdi, et tunnistati mängu parimaks ja perfomance index reitingu järgi oli tema esitus väärt vooru MVP tiitlit. Kas keegi on debüütmängus MVP tiitlit varem saanud!? Räägime Leedu treeneritest, rahadest, liiga ees seisvatest väljakutsetest ja jõuame jutuga sinna, et õhku tõuseb küsimus, kes on PAF Eesti-Läti liigas eestlastest kõige kõrgema palgaga mängija? Kes teab, võib julgelt vihjata või lihtsalt omapoolse pakkumise teha e-maili aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee.
08.10.2022 1h 47 m
Kumb on tõenäolisem, kas Rapla tulek Eesti meistriks või „pingipoiss“ Kullamäe tõusmine Euroliiga treeneriks?
Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad pidasid alanud sügise esimese arutelu. Uues vormis, särgid otse Belgradist. Hooaja alguseni on jäänud loetud päevad, mis tähendab, et pinge kasvab. Stressipallid on kuum kaup. Viimaste nädalate sündmuste üle arutlevad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Mõistagi ei pääse üle ega ümber mitmest kohustuslikust teemast – Pärnu Sadama FIBA Meistrite liiga kvalifikatsioon, mängufilmi „Kalev“ linastumine, kus üheks peaosaliseks on noor Kullamäe, Euroopa meistrivõistluste kokkuvõte ning õige pea algav kodune hooaeg ehk PAF Eesti-Läti korvpalliliiga start. Eriti põnev on muidugi filmiteose arutelu, sest stuudios istub inimene, kelle käest saab küsida, kuidas siis 31-aastat tagasi tegelikult oli. Mis vastab filmis tõele ja mis mitte.
26.09.2022 1h 31 m
Mis on ikkagi kriteeriumid, mille põhjal tuleks otsustada Toijala jätkamine? Kohtunikud riietatakse lahti
Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ peab alanud hooaja teise koosoleku. Kohal, nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Lisaks kuulamisele on võimalik saadet nüüdsest ka vaadata. Keskendume suurelt jaolt käimasolevatele Euroopa meistrivõistlustele. Veerandfinalistid on tänaseks päevaks teada, Eesti alagrupist jõudsid kaheksa hulka eeldatavad soosikud Kreeka ja Itaalia.
12.09.2022 1h 36 m
Miks me kiidame Sloveenia koondist kui nad pole nii põhimõttekindlad kui meie? PAF-i auhinnamäng
Pikk suvi ja ühtlasi pikk ootus on saanud lõpu. Podcast „Pihtas Põhjas“ on tagasi ning sama jõulises koosseisus kui varasemalt – seenioride lemmik Gert Kullamäe, noortega suhestuja Janar Talts ning endiste koondislaste ja staartreenerite ohjes hoidja Ivar Jurtšenko. Lisaks kuulamisele on võimalik saadet nüüdsest ka vaadata. Soundcloudi avarustest meid enam ei leia, küll aga peaks meid olema mugav jälgida Delfist, Spotifyst ja Apple podcastistist.
29.08.2022 1h 29 m
Miks pelgas Kullamäe finaalseerias rahalist karistust ja kellele kuulub „Korvpalli Herbert 2022“?
Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ lõpetab, vähemalt selleks hooajaks. Grande finale! Viimase paari nädala sündmuste üle arutlevad ning ühtlasi annavad välja auhinna „Korvpalli Herbert 2022“ Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Saate esimene pool kuulub ettearvatult Eesti meistrivõistluste finaalseeria lahkamisele. Seeria lõppes küll Pärnu Sadama ajaloolise 3-0 võiduga, kuid olgem ausad, intriigi oli. Tartu Ülikool/Maks&Moorits ei andnud midagi kergelt. Räägime tartlaste protestist ja rahalistest karistustest, mis ühele poole tulid ja teisele poole ei tulnud. Võimas toetus tribüünidel, arusaamatu Tähtede viisik, Pärnu võiduplaan ja alati keerulise varjundiga küsimus: „Mis saab edasi“? Rahvusvahelises plokis toob Kullamäe esile uudise Lätist, kus räägitakse üsna kindlas kõneviisis, et järgmisel hooajal mängib PAF Eesti-Läti liigas kaasa Ukraina klubi. Mõistagi saavad tähelepanu Euroliiga ja NBA. Juttu tuleb Leedu meistrivõistlusest, kus Kaunase Žalgiris jäi esimest korda pärast Leedu taasiseseisvumist finaalseeriast välja ning peab mängima kõigest pronksile. Saate lõpus tehakse teatavaks „Korvpalli Herbert 2022“. Statuudi kohaselt soovitakse auhinnaga esile tõsta inimesi, kelle panus Eesti korvpalli on väga oluline, aga see jääb pahatihti varju või märkamata. Head kuulamist!
30.05.2022 2h 5 m
Kogu tõde meistriliiga poolfinaalidest, muuhulgas TalTechi peatreeneri korrale kutsumine
Podcasti „Pihtas Põhjas“ hooaja eelviimases saates on suures osas arutluse all Eesti meistriliiga poolfinaalides toimunu. Stuudios on võidukate meeskondades esindajad Gert Kullamäe ja Janar Talts ning sõltumatu vaatleja Ivar Jurtšenko. Mõlema seeria kohta selguvad väga huvitavad detailid ning korrale kutsutakse ka TalTech/Optibet meeskonna peatreener Alar Varrak. Pärast kaotust vastase rahakotis ei sorita, eriti veel valguses, et põhiturniiri teise meeskonnana oleks mõistlik pigem enda tegemisi või tegemata jätmisi analüüsida. Mille pinnalt tekkis murrang Pärnu Sadama ja Kalev/Cramo vastasseisus? Ükski senine analüüs pole tõele lähedal olnud. Kes kuulab, saab tõe teada. Loomulikult tehakse juttu ka Euroliigast, NBA-st, Euroopa tugevamate liigade play-off seeriatest. Kullamäe Delfi rubriigis on uudised Lätist, Leedust ja Soomest. Head kuulamist!
18.05.2022 2h 5 m
Lollus, mida play-off'ide ajal ei maksa teha. Kas treenerite töös uus ja esmapilgul kummaline trend?
Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid järjekordse koosoleku. Loomulikult valjuhäälselt. Juttu jagus paariks tunniks. Põhjalikult hekseldati läbi nii PAF Eesti meistriliiga veerandfinaalid kui ka Euroliiga veerandfinaalid. Kuulajad saavad teada, kelle sõnu tasub eurokorvpalli osas võtta puhta kullana ning kelle sõnadesse võiks pigem suhtuda kerge muigega. Kullamäe ütleb otse välja, mis andis Eesti meistriliiga play-off seeria keskel Pärnu Sadama mängijatele Rapla Avis Utilitase vastu lisamotivatsiooni. Ta nimetab seda vastase lolluseks. Talts kinnitab, et Tartu Ülikool/Maks&Moorits alistas Viimsi KK/Sportlandi igati õiguspäraselt. Kui keegi peab enesekriitiliselt peeglisse vaatam, siis selleks meheks on Ronalds Zakis. Kas Tartus on nüüd rahu maal peal? Kolmandas veerandfinaalpaar TalTechi ja Tallinna Kalevi vahel oli õpetlik. Mis osas? Kes kuulab, saab seda korduvalt teada... Heidame pilgu Eesti noorte meistrivõistluste põhiturniiridele ja anname ülevaate, kus peetakse erinevate vanuseklasside otsustavad finaalturniiride mängud. Ühtlasi arutame, kui kriitiliselt tasub suhtuda noorteklasside tulemustesse ning mis on arengu juures tegelikult kõige olulisem. Rahvusvahelises korvpallis saavad Euroliiga kõrval tähelepanu NBA, EuroCup, FIBA sarjad ning Hispaania, Itaalia ja Saksamaa liiga. Välisliigadega seoses toob Kullamäe välja huvitava tähelepaneku Saksamaalt, Bonni Telekomi meeskonna treeneripingilt. Kas sellest saab juba lähitulevikus uus trend? Head kuulamist!
06.05.2022 2h 10 m
Talts otse võidupeolt stuudiosse, meistriliiga klubidel on käes tõe hetk, Burgoses valitseb paanika
Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tarkade klubi, koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko vaagib sel korral põhjalikult PAF Eesti meistriliiga, Saku I liiga ja Saku II liiga tegemisi. Kui meistriliigas play-off lahingud kohe-kohe stardivad, siis esimeses ja teises liigas jäid kahel järjestikusel nädalavahetusel seljataha finaalneliku turniirid. Üks võidumeestest on ka stuudios, Talts võitis Tartu Kalev/Estiko ridades esiliiga. Võidukarikas on lühikese ajaga saanud vett ja vilet, sattunud päris pöörastesse kohtadesse. Esiliigas saavad mitmel korral puid alla treenerid, teise liiga puhul tuleb teemaks suurte kehade puudumine. Kullamäe küsib otse: „Kus on kohalikud Kalevipojad?“ Rahvusvahelises korvpallis on samuti käes suurte mängude aeg – Euroliiga, EuroCup, FIBA Meistrite liiga ja muidugi NBA. Jurtšenko läheb „põlema“ NBA play-off paari Boston Celtics – Brooklyn Nets peale. Kyrie Irving hakkab keset mängu sööma, kuna islamiusulisena ei tohi ta Ramadaani ajal päikesetõusust kuni päikeseloojanguni süüa ja juua. Tsirkus, mitte profisport. Räägime lähemalt ka Saksamaa, Hispaania ja Itaalia kõrgematest liigadest, kus Eesti koondise mängijate klubid lõpetavad põhiturniire. Kõige keerulisemasse seisus on sattunud Kristian Kullamäe kodumeeskond Burgos Hereda San Pablo, mis neli vooru enne põhiturniiri lõppu kukkus Hispaanias väljalangemistsooni. Paanika on klubis nii suur, et hooaja viimasteks mängudeks tuuakse mehi juurde! Kristian mängida ei saa, aga ta on meeskonna juures ja saab närvilisest õhustikust oma osa. Head kuulamist!
25.04.2022 2h 23 m
Kõike ei pea avaldama, osa lugusid võib sahtlisse kirjutada. Mis toimus Reali meestega Ateenas?
Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ võtab kokku paari viimase nädala sündmused. Stuudios nagu ikka tarkade klubi kolm liiget – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Kõva aur läheb mõistagi PAF Eesti-Läti liiga finaalturniiri arutelule. Kullamäe tuleb otse Riiast ja pronksise autasuga. Torgime siit ja torgime sealt, mõni koht osutub päris hellaks. Asjalikku juttu jagub samuti. Mida arvata kuulsatest oraaklitest ning kas KK Viimsi/Sportland finaali jõudmine on ikka muinasjutt? Või pigem hoopis väga hea tulemus kvaliteetse meeskonnaga. Teeme juttu ka Põhja-Euroopa korvpalliliiga finaalturniirist, mis peeti Poolas Wloclawekis. Tartu Ülikool/Maks&Moorits pidas seal kaks tasavägist kohtumist, mis mõlemad siiski kaotati. Esimest hooaega toiminud liiga võitis 1,5 miljoni euro suuruse eelarvega Wloclaweki Anwil. Mis plaanid on tulevikus ja kas Eestist osaleb selles sarjas tuleval hooajal rohkem kui üks meeskond? Talts avab tausta. Euroliigas on põhiturniiril pidamata veel vaid üks kohtumine ning 19. aprillil stardivad play-off mängud. Mis saab Madridi Realist? Üks kaotus ajab teist taga, lisaks saatis peatreener Pablo Laso meeskonnast minema kaks mängijat. Kaunase Žalgiris sõlmis samal ajal võtmemängijatega lepinguid, Paulius Jankunas jättis Euroliiga väljakutega hüvasti. Euroliiga noorteturniiril käis Varese eest väljakul Karl Markus Poom. Korvpalliliiga NBA põhiturniiril oli kõige kõvem meeskond Phoenix Suns. Nende üks liidritest, 36-aastane mängujuht Chris Paul oli liiga parim sööduandja. Kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP tiitlile kandideerivad kolm pikka – Joel Embiid, Nikola Jokic ja Giannis Antetokounmpo. Millised meeskonnad võiks tänavu jõuda NBA finaalis? Head kuulamist!
11.04.2022 1h 43 m
Ka kõige vägevamatel korvpalliagentidel on piirid ees, Kullamäe lubab Eesti-Läti liigas raputusi
Korvpallitarkade klubi, podcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad on valmis saanud järjekorras 75. episoodi. Stuudios laua ümber, nagu sel hooajal tavaks, Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Suur osa saatest on pühendatud Eesti korvpallile ja eelkõige PAF Eesti-Läti liigale. Põhiturniir on läbi ning veerandfinaalpaarid teada. Võimsa ponnistusega play-offi jõudnud Tartu Ülikool/Maks&Moorits läheb kokku põhiturniiri võitja Riia VEF-iga ja Pärnu Sadam kohtub BC Kalev/Cramoga. Nii Pärnu kui Tartu mehed pakatavad optimismist ning lubavad, piltlikult öeldes, kivist vett pigistada. Seeriad mängitakse kahe võiduni. Analüüsitakse ka põhiturniiri laiemalt kui ühtäkki jääb stuudios elu seisma. Kullamäe küsib Taltsilt: „Ütle, kelle poolt sa meie paaris oled?“ Kas TalTech tegi Kalev/Cramole teene või andis Ventspils teadlikult mõne mängu ära, et vastast valida? Küsimusi on palju. Räägime ka Saku esiliigast, teisest liigast ning Eesti naiste finaalseeriast. Teeme ülevaate ja kokkuvõtte USA üliõpilasmeistrivõistlustest. Eestlaste jaoks on märtsihullus (March Madness) selleks korraks lõppenud. Matthias Tass pani finaalturniiri kahes mängus püsti korralikud numbrid, aga sellest jäi meeskondlikus plaanis väheks. Kerr Kriisa kangelaslik platsile naasmine võis olla kahe otsaga mõõk. Ühest küljest näitab see spordimehe sisu, aga teisalt ei lubanud jalg väljakul muretult tegutseda ning tavapärast panust anda. Moskva CSKA-st lahkunud Iffe Lundbergi NBA-sse minek on agentide hiilgav töö, arvab Kullamäe. Seepeale tekib arutelu, kas Jurtšenko oleks ka võimalik muinasjutulise agenditööga NBA-sse saada... kahjuks on inimvõimetel siiski piirid. Euroliigas kindlustas põhiturniiri võidu Barcelona, Kullamäe rubriigis uudised Lätist, Leedust ja Soomest, heategevusliku oksjoniga annetati MTÜ Eesti Pagulasabi kaudu Ukraina toetuseks 500 eurot.
27.03.2022 2h 3 m
Mis legend, kõigest viis tiitlit 26 aastaga! Kullamäe Moskva liftis ning oksjon Ukraina toetuseks
Podcast „Pihtas Põhjas“ on tagasi eetris, pärast kuu pikkust pausi. Covid-19 viirus tegi laastamistööd, ent nüüd sai korvpallitarkade klubi taas koguneda. Ikka koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Sõjategevusest Ukrainas ei saa üle ega ümber. Räägime mõjudest ning pähe potsatavatest mõtetest, kiidame leedulaste suurklubi Kaunase Žalgirist, kes on väga sirgjooneliselt ja väljendusrikkalt hukka mõistnud Venemaa agressiooni. „Pihtas Põhjas“ kolmik kutsub omalt poolt kõiki kuulajaid osalema oksjonil, mille tulu läheb Ukraina abistamiseks, sihipäraselt MTÜ-le Eesti Pagulasabi. Oksjonile on pandud komplekt – rariteetne Janar Taltsi Eesti koondise mängusärk, podcasti tegijate autogrammidega (särk tehtud Taltsi viimaseks koondisemänguks Serbiaga), PAF Eesti-Läti korvpalliliiga sini-must-valge mängupall, autogrammidega ja raamat „Eesti korvpall 100“, pühenduse ning autogrammidega. Pakkumisi ootame e-maili aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee. Teeme koos toetusavalduse Ukrainale! Gregg Popovichist sai NBA kõigi aegade kõige kõvem treener. Või kas ikka sai? Mitu tiitlit tal on? LeBron James tahab teha Valmo Kriisat, Brooklyn Nets sattus hämmastaval kombel peksupoisi rolli. Venemaa klubide kõrvaldamine Euroliigast pöörab tabeliseisu mõnede klubide osas täiesti kiiva. Osad klubid, mis varem olid joone all on ühtäkki play-offi tiimid ja vastupidi. Sander Raieste suurpärane esitus tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efesi vastu. Kuidas on võimalik, et Shane Larkin jäi Euroliiga mängus nullile? Gert Kullamäe meenutab imetabast kohtumist legendaarse naiskorvpalluri Uljana Semjonovaga. Moskvas. Liftis. Mis segastel asjaoludel see kõik toimus? Aasta oli siis 1986. Janar Talts & Co näitavad Eesti esiliigas klassi ning lasevad seeläbi ülepaisutatud kiidulaulust õhku välja. Esiliiga tasemel on veel tõusta küll ja küll. Eeloleval nädalal stardib USA üliõpilasliiga finaalturniir ehk märtsihullus (March Madness). Eestlastel on omad lootused, eelkõige seotud Arizona (Kerr Kriisa), Saint Mary's (Matthias Tass, Leemet Böckler) ja Wisconsini (Markus Ilver) ülikooliga. Head kuulamist ja aitame Ukrainat!
12.03.2022 1h 47 m
Sten Soku lihtne valik, Porzingis ei täitnud ootusi, õhku täis esiliiga ning Kevin Pangos CSKA-sse
Podcasti „Pihtas Põhjas“ kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko lahkab korvpallimaailmas toimunut. Veebruari esimene pool on mõistagi olnud sündmusterikas. Liigad on täies hoos, lisaks läks NBA-s lukku üleminekute tähtaeg. Tehingute virr-varr oli võimas, klubi vahetasid esimese suurusjärgu tähed James Harden, Ben Simmons, CJ McCollum, Domantas Sabonis, Kristaps Porzingis, Goran Dragic, Ricky Rubio jt. Moskva CSKA tõstis panuseid ning tõi 6 miljoni euroga NBA-st Euroopasse tagasi Kevin Pangose. Kui kõva lüke see ikkagi on? Madridi Real on mõõnas, Euroliigas ja Hispaania liigas neli kaotust jutti. El Classico kujunes puhtal kujul saunaõhtuks. Kas Realil on põhjust paanikaks või kevadeni on aega küll ja küll ühel hetkel ollakse ree peal tagasi? PAF Eesti-Läti korvpalliliigas on uute mängijate lisandumisega kõneainet pakkunud TalTech. Miks Sten Sokk tegi lahkudes hea valiku? Tartu Ülikool/Maks&Mooritsal neljamänguline võiduseeria, Pärnu Sadam alistas Ventspilsi, Kalev/Cramo pääses napilt. Kullamäe selgitab tausta. Kas magavale kassile jooksis hiir ise suhu? Eesti rahvusmeeskonnal seisavad õige pea ees 2023. aasta MM-valiksarja mängud Poolaga. Mida oodata, millised võiks olla võimalused? Räägime nii meie kui ka poolakate komplekteeritusest. Ja muidugi pole pääsu rubriigist PanBalti, kus soomlaste näitel tehakse konkreetsed ettepanekud Eesti korvpalliliidu turundustiimile. Head kuulamist!
13.02.2022 2h 28 m
Kuidas reageerida Kriisa tagasitulekule, kuldne soovitus Henri Drellile ja muidugi Kuusmaa
Tarkade klubi „Pihtas Põhjas“ on käised üles käärinud ning võtab pihtide vahele Eesti ja maailma olulisemad korvpallisündmused. Viljakaid mõtteteri lennutavad Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Kuumaks kisub kohe algusest. Esmalt, Talts ja Kevin Durant teevad üks-ühte. Mis mõttes? Aga eestlastel on ju kombeks NBA ässadega üks-ühte teha... Pärnu Sadama viimaste nädalate saaga ning Kaspar Kuusmaa liitumine meeskonnaga. Kas Kullamäe on ootamatu ülemineku taga või ei teadnud ta asjast mitte midagi? Saab see üldse nii olla? Pärnu mäng on jätkuvalt nagu ameerika mäed ja mõne mehe kehakeel tekitab suuri küsimärke. Tartu Ülikool/Maks&Mooritsal on karikas kapis, juba kuu aega. Mängupilti endiselt otsitakse, Ameerikast lennutati kohale järjekordne täiendus. Tagamängija, loodetavasti võluri oskustega. Turniiritabelisse on vaja hädasti võite juurde, vastasel juhul võib ohus olla Eesti liiga play-offi pääs. Pikalt on arutluse all Valmo Kriisa tagasitulek meistriliiga tasemele. Mida kõik saab sellest välja lugeda, nii Eesti korvpalli, klubide, meistriliiga taseme kui ka väljaspoolt võetavate hinnangute kontekstis. Kas see ikka on tervikuna hea kui me sedalaadi sündmustega silma paistame? Veel võetakse põhjalikult ette eestlased välismaal, nii USA üliõpilasliigas, NBA G Leagues kui ka Euroopa erinevates sarjades. Mis virr-varr toimub Burgose ja Varesega? Ja loomulikult tummised minutid NBA Tähtede mängust. Head kuulamist!
30.01.2022 2h 19 m
Millise satsi paneks Kullamäe täiega mängima? Kus on Eesti Atamanid, peatreeneritelt oodatakse šõud!
Lõpuks ometi! Kaua võib lasta praadida ja oodata? Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ 2022. aasta esimene saade on ahjusoojana valmis saanud. Mõnusalt vürtsikas. Tarkade klubis lahkavad viimaste nädalate sündmusi Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Laias laastus on vaatluse all neli suuremat rubriiki – kõik Eesti korvpalliga seonduv, Euroliiga, NBA ja muidugi Kullamäe personaalrubriik, uue saatekõlliga üllatav või õigemini isegi jalust rabav PanBalti. Eesti korvpallist rääkides peame mõistagi tagasi minema ka karikavõistluste Final Fouri juurde, kus Tartu Ülikool/Maks&Moorits serveeris suurüllatuse. Klaarime sellega seoses Taltsi ees vanad võlad. Kalev/Cramo „sõpru“ on saates teisigi. Kullamäe räägib erinevatest võtetest, millega ta on korduvalt selili keeranud Roberts Štelmahersi. Kuula ja imesta! Mis Pärnu Sadama meeskonnas edasi saab? Kas töörahu säilib? Eesti liiga ja eestlastega seotud üleminekud. Tartu üritas sarnaselt Kalev/Cramole värvata enda ridadesse Henri Drelli. Euroliigas teeme juttu vilemeestest ja peatreeneritest. Kõige rohkem pakuvad mõistagi kõneainet Ergin Ataman ja Šarunas Jasikevicius. Juttu tuleb ka Madridi Realist, Moskva CSKA-st, Monacost ja Mike Jamesi imelisest muutumisest, Tel Avivi Maccabist ja Kaunase Žalgirisest. Korvpalliliigas NBA räägime klubide väärtustest ning viimaste nädalate tippsündmusest. Dirk Nowitzki särgitseremoonia, Klay Thompsoni kauaoodatud tagasitulek, Lakersi soov vabaneda Russell Westbrookist, Chicago Bullsi ülesehitaja Arturas Karnišovas ning DeMar DeRozani kaks mälestusväärset õhtut. Head kuulamist!
16.01.2022 2h 8 m
Eesti superkarika üks medal saadetakse Türgisse, Martin Müürsepp peab Euroliigas valima uue lemmiku
Korvpallitarkade klubi ehk podcasti "Pihtas Põhjas" tegijad tõmbavad joone alla 2021. aasta tegemistele. Gert Kullamäe ja Ivar Jurtšenko on nagu ikka Tallinna stuudios ning Janar Talts liitub sel korral Tartust, kuna Tartu Ülikool/Maks&Moorits mängib täna Eesti Superkarika finaalis BC Kalev/Cramoga. Karikavõistluste medalid saavad stuudios jagatud. Mängudeta, möödaminnes. Kõik on ette teada. Lahatakse ka poolfinaale, kus Tartu oli parem TalTech/Optibetist ning Kalev/Cramo alistas KK Viimsi/Sportlandi. Kas Kalev/Cramo peaks üldse karikavõistlustel kaasa mängima või peaks neile vähemalt seadma välismaalaste piirangu? Pingelisuse huvides. Tartlaste poolt oleks ilus üks karikavõistluste medal saata Türgisse. Kellele? Euroliigas saab järgmisel nädalal läbi põhiturniiri esimene pool. Kes on seni jätnud parima mulje ja millised klubid on sõiduvees? Peatreeneri vahetus Monacos, uue lootsi Saša Obradovici seosed klubi mänedžmendiga. Martin Müürsepp peab endale valima uue lemmikmängija, Moskva CSKA sihib Kevin Pangose Euroopasse tagasi toomist. Kaunase Žalgiris endiselt liigatabeli viimane, mida heidab meeskonnale ette Leedu meedia? Pikemalt tuleb juttu ka ookeanitagustest teemadest, korvpalliliiga NBA ning NCAA I divisjon, kus paistavad silma ja koguvad kiitust ka mitmed meie tulevikutegijad, eesotsas Kerr Kriisaga. NBA ekspert Kullamäe lahkab süvitsi Houston Rocketsi ja Detroit Pistonsi põnevusmängu. Nalja saab. Mõistagi ei minda mööda Stephen Curry kolmeste rekordist. Eelmises saates esitatud küsimusmängu võitjaks osutus loosi tahtel Andry Sinivee. Palju õnne! Auhinnaks on kirjastuse Tänapäev poolt novembris ilmunud raamat "Arvydas Sabonis - 11 peatükki suure leedulase elust". Võitjaga võetakse ühendust. Podcasti tegijad soovivad kuulajatele häid lähenevaid jõulupühi ning mõnusat aastavahetust. Olge terved!
19.12.2021 2h 17 m
Pärnule ei sobi, aga Nigeeria koondisele sobib? Absurdsed nimevahetused NBA-s. Sabonise raamat
Korvpallitarkade klubi ehk podcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad pidasid käesoleva aasta eelviimase koosoleku. Kohal oli kogu kvoorum – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Koosoleku kavasse kuulusid arutelud järgmistel teemadel: * Kokkuvõte koondisemängude aknast. Lisaks Euroopale vaatluse all Aafrika ja Põhja-Ameerika valikgrupid. Pärnu Sadamast lahkunud korvialune jõud Nigeeria koondise algviisikus; * Põhja-Euroopa liiga etapp Tartus. Kuidas erinevad klubid liigas osalemist hindavad ja kas Tartu Ülikool/Maks&Moorits on saanud üldises plaanis asjad toimima? Eesti Superkarika Final Four Tartus juba 18.-19. detsembril; * Kullamäe tunneb huvi, kust leiavad kodused konkurendid raha, et välismaalaste näol lisajõude palgata? Pärnu Sadam saab PAF Eesti-Läti korvpalliliigas ühe napi kaotuse teise järel. Hugo Toomi vigastusest; * LeBron James hullab NBA-s. Chicago Bullsi peamänedžerile käis grandioosseid plaane tutvustamas LaVar Ball. Mees ei rahuldu miljonitega, silmapiiril on miljardid. Horvaatia korvpallilegendi Dražen Petrovici elust valmib mängufilm; * Kas Euroliigas võiks uuendada põhiturniiri formaati? Bologna Virtus Segafredo mänedžer pakkus välja oma nägemuse. Mida sellest arvata? Kevadise Euroliiga finaali kordusetendus Anadolu Efesi ja Barcelona vahel läks tuliseks kätte; Sel korral on kuulajatel võimalik kaasa lüüa ka auhinnamängus, kus õigesti vastanute vahel läheb loosi värskelt müügilettidele jõudnud raamat „Arvydas Sabonis – 11 peatükki suure leedulase elust“. Raamatust johtuvalt küsime: Mis aastal käis legendaarne leedulane viimati Eestis korvpalli mängimas? Vihjena olgu öeldud, et see oli üks suuremat sorti üritus Saku suurhallis. Pange aastaarv teele e-maili aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee. Kõigi õigesti vastanute vahel läheb loosi üks raamat, mis on korvpallihuvilistele kahtlemata väärt lugemine.
05.12.2021 1h 52 m
Kas Kullamäest saab juba lähitulevikus suursaadik? Uskumatult mõjuvõimas Jukka Toijala
Korvpallitargad on taas koos ja menetlevad - Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Korvpallipodcastis on sel korral põhjalikumalt pihtide vahel PAF Eesti-Läti liiga, Eesti rahvuskoondiste valikmängud ning Euroliiga. Talts tuleb värskelt Kaunasest ning muljetab Žalgirise-Fenerbahce mängust. Näpud olid püsti ja võit tuli koju. Eesti-Läti liiga osas saab rohkelt selgitusi jagada Kullamäe, kuna Pärnu on raskes seisus. Miks mängulõpud käest ära lähevad, miks ja kuhu välismaalased lahkuvad, miks osad mehed mängudes ühtegi minutit ei teeni ning kas abitreeneri uni on häiritud? Lahkame ka ülejäänud Eesti klubide hetkeseisu. Lisaks selgitavad endised tippmängijad Kullamäe ja Talts lahti karikavõistluste müsteeriumi Hiiumaal, kus BC Kalev/Cramo komistas Rapla Avis Utilitase otsa. Mis toimus Cramo mängijate peades? Euroliigas lööb laineid Šarunas Jasikeviciuse tekitatud pretsedent. Kullamäe lubab Barcelona peatreeneri teguviisi järgima hakata. Mike James mängib tujutult ja võimalik, et ta panustab hoopis Monte Carlo kogukonda. Anadolu Efesi mäng kogub tuure ning Milano Armani võeti Venemaal liistule. Saate lõpetuseks ka killuke NBA-d, kus tooni annavad vennad Jokicid, tõusev täht, kes Pärnus istuks päris pingi lõpus ning suurüllataja, kes juhib 3-punktiviskajate edetabelit. Head kuulamist!
21.11.2021 1h 51 m
Kogu tõde peatreeneri vahetusest Tartus. Kas CSKA tähtmängijal on teisik või kaksikvend?
Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" lahkab viimase paari nädala sündmusi, kaasa arvatud kõige värskemat uudispommi Tartust, kus on otsustatud, et Toomas Kandimaa enam ei jätka Tartu Ülikool/Maks&Moorits peatreenerina. Tartu otsuste telgitaguseid aitab avada klubi spordidirektor Janar Talts. Uus peatreener peaks paika saama juba lähipäevil, esmased valikud on langetatud. Pikemalt peatume Kalev/Cramo ja Moskva CSKA mängul, mis Gert Kullamäe tõdemusel kergitas valusalt ülesse mitu olulist teemat. Kui kõrgele tõusevad Cramo juhendaja Roberts Štelmahersi aktsiad, kas Will Clyburnil on kaksikvend, mis pagan toimub kohtunikega ja kui põletavaks muutus CSKA peatreeneri Dimitrios Itoudise jalgealune. Lisaks räägime koondise nimekirjadest, algavast NCAA üliõpilasliigast USA-s, Euroliigast, NBA väljakutel toimuvast, Ivar Jurtšenkolt YouTube'i soovitus ning otseloomulikult ka PanBalti rubriik. Head kuulamist!
07.11.2021 2h 6 m
Kas Tartus hakkavad pead lendama või võrdlus Lakersiga veel päästab? Žalgirises lõppes läbukoss
Korvpallitarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko kogunes sel hooajal neljandat korda. Nii nagu ikka, olid vaatluse all viimase paari nädala märgilisemad sündmused. Eelkõige, mis seotud Eesti korvpalliga, aga ka Euroopa ja maailma mastaabis laiemalt. Sissejuhatuseks Tartu Ülikool/Maks&Moorits meeskonna tegemistest, kel seni ainus võit kirjas Põhja-Euroopas liigas. Mängud ei ole sujunud ning kaugel ei pruugi olla hetk kus tuleb hakata muutustele mõtlema. Lähinädalad on tulemuste vaates väga-väga olulised ning kujundlikult öeldes istub meeskond vihma käes ja otsib pääsu räästa alla. Korvpalliliidu juhatus kinnitas poeglaste noortekoondiste treenerid. Kas tehti head valikud või kuidas noortekoondise etteotsa üldse saab? Ekspert Kullamäe leidis kõigi peatreenerite vahel ühise joone. Euroliiga minutites kõigepealt muutustest Žalgirise treeneripingil. Mida tähendab termin läbukoss? Tiitlikaitsja Anadolu Efes sai lõpuks silma pähe. Monaco ja Mike James - üks hullus ajab teist taga. Madridi Reali kontekstis räägime ka Läti korvpallist, kuna Hispaania suurklubi noorteakadeemiaga liitus 13-aastane lätlane. NBA-s startis 75. hooaeg. Meisterklubi Milwaukee Bucks sai 42 punktise sahmaka Miami Heatilt. Palju põnevaid fakte ja numbreid. Kuulajatele ka mitmed soovitused, millele võiks YouTube'i avarustest seoses NBA-ga pilgu peale visata. Head kuulamist!
24.10.2021 1h 45 m
Müstiline privileeg Euroliigas, Pärnu eurodebüüdi ja Tartu piinliku kaotuse telgitagused
Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" astub kuulajate ette hooaja kolmanda saatega. Stuudios, nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Kõigepealt tõstame esile ja tunnustame karjääri lõpetanud Hispaania kossulegendi Pau Gasoli. Meenutame temaga seonduvalt mõnda huvitavat seika ning soovitame vaatamiseks 2015. aasta Euroopa meistrivõistluste poolfinaali. Sealt edasi võtame käsile erinevad liigad: * FIBA EuroCupi kvalifikatsiooniturniirid Pärnus ja Krasnojarskis. Venemaa avarustes tagas edasipääsu alagrupimängudele Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth; * FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri avavoor, kus Kalev/Cramo jäi põnevuslahingus alla Strasbourgile ning väljakul käisid ka Kaspar Treieri ning Kristian Kullamäe koduklubid; * PAF Eesti-Läti korvpalliliiga esimene mängudenädal tõi kaasa mitmeid põnevusetendusi ning Tartu meeskonnale piinliku kaotuse. Mis siis Riias ikkagi juhtus?; * Euroliigas peetakse mänge saalis, mis mahutab vaid 3000 pealtvaatajat. Mis valemiga on see võimalik? Milline sats on sel hooajal Euroliigas Kullamäe lemmik ja keda võiks pidada suursoosikuks? Lisaks kõigele eelnevale on saates Pan-Balti rubriik, räägime Portugali korvpalliliidu kadedaks tegevast eeskujust ja telemagasini TOP-5, mis ei anna und Alar Varrakule.
07.10.2021 1h 38 m
Kullamäe ootab kõnet, aga seda ei tule. Lisaks on ta pahane Kalev/Cramo peale. Miks?
Korvpalli tarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko istus taaskord ühise laua taha ning lindistas podcasti "Pihtas Põhjas" hooaja teise saate. Huvitavaid teemasid jagub. Eesti klubide eurosarjade kvalifikatsioonimängud. Kalev/Cramol on seljataga üdini positiivne nädal koduselt FIBA Meistrite liiga turniirilt, Pärnu Sadamal seisavad septembri lõpus ees FIBA Europe Cupi lahingud. Samuti kodus, esimeseks vastaseks Austria mullune seitsmes klubi Viini GGMT. Viimane lihv jääb Pärnul turniiri eel saamata ja siin on Kullamäel etteheiteid Kalev/Cramole. Arutleme, kui suur osa on publikul, et klubid oleksid jätkusuutlikud. Kas liiga krõbe pileti hind võib potentsiaalseid huvilisi eemale hoida? Või on euromängude kallim pilet igati okei ja pealtvaatajad peaks piletit soetades suutma mõelda vähe julgemalt ja avaramalt. Kullamäe lööb letti ka Leedu klubide eelarved ning toetused sealsetelt kohalikelt omavalitsustelt. Meiega võrreldes kõlab kui muinasjutt. Kuidas on võimalik, et Tartu Ülikool/Maks&Moorits alistas kontrollmängus Henri Drelli koduklubi Pesaro? Talts selgitab tausta ja avab, mis mängupäeva hommikul juhtus. Miks viskab meedia s...a ventilaatorisse? Arvamuslood inimestelt, kes asjast midagi ei tea. Milleks selliseid lugusid avaldatakse? Arutleme, püüame mõista ja selgitada. Lisaks veel Euroliiga klubide ülevaade, Läti-Leedu-Soome uudised, Sergei Babenko, Dušan Ivkovic, Mike James ja Vasilije Micic. Head kuulamist!
19.09.2021 1h 36 m
Hooaeg uue saatejuhiga. Ettepanek presidendile, MM-valiksari, kodune liiga ja ootamatu uudis Tartust
Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" alustab järjekorras juba neljandat hooaega. Igal hooajal on saatejuhtide osas toimunud mõningased muudatused ja erandiks ei ole seegi kord. Alar Varraku asemel võtab tarkade klubis koha sisse Janar Talts. Jututeemasid on mustmiljon. Esmalt kõigest, mis haakub Eesti klubikorvpalliga eelseisva hooaja kontekstis - eurosarjade kvalifikatsioonid, Eesti-Läti liiga, Viimsi lisandumine meistrisarja, mängijate ja treenerite liikumised, Tartu mängib uut rahvusvahelist liigat jne. Ei pääse üle ega ümber rahast, söödast ja ussikestest. Täpselt aasta pärast mängib Eesti meeste rahvuskoondis Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Alagrupimängud peetakse teadupärast Milanos ja õige aeg on hakata reisi planeerima. Värskelt said paika ka 2023. aasta MM-i kvalifikatsiooniturniiri alagrupid, kus Eesti läheb kokku Saksamaa, Poola ja Iisraeliga. Lahkame võimalusi ning vahendame, kuidas hindavad meid vastased. Märksõnasid veel - Läti olümpiakuld 3x3 korvpallis; Eesti U18 noormeeste MM-hõbe; Leedus on paanika, sest riik langes FIBA reitingus 9. kohale; ettepanek uuele presidendile Alar Karisele; otsustada ja teha on vaja, mitte menetleda; Draymond Green ja Kevin Durant; Janis Blums ja Lauri Markkanen; ootamatu uudis Tartust.
05.09.2021 1h 58 m
Euroliiga järelkajad: Anadolu Efesi luigelaul ja Jasikeviciuse mäss. Mis juhtus Kullamäe särkidega?
Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel hooajal viimast korda, ikka harjumuspärases koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Võeti kokku kõik, mis võtta andis - Euroliiga, PAF Eesti meistriliiga, Saku esiliiga, 3x3 Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniir, NBA play-off ja palju muud. Lisaks sportlikele teemadele tõmmati joon alla Kullamäe mängusärkide kampaaniale, kuhu laekus huvitavaid pakkumisi. Võidupakkumiste raha, mis on eurodes neljakohaline summa, paigutab Kullamäe seemneks Pärnu Sadama eurosarjas osalemise ambitsioonide realiseerumiseks. Kel on vähegi soovi Eesti hõbedameeskonna suurt sihti toetada, saab seda teha keskkonnas stardipaik.ee. Podcasti tegijatel on varuks ka üks meeldiv üllatus. Kõigest täpsemalt juba saates. Head kuulamist ning mõnusat suve!
31.05.2021 1h 55 m
Varrak ei anna Müürsepale ja Endenile elu lõpuni andeks. Miks oli finaali teine mäng katastroof?
Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel hooajal eelviimast korda. Stuudios arutlevad erinevate korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Mõistagi on teemaks number üks PAF Eesti meistriliiga finaalseeria, kus BC Kalev/Cramo on Pärnu Sadama vastu eduseisus mängudega 2-1. Kuna stuudios on mõlema meeskonna abitreenerid, siis märkused ja tähelepanekud on väga konkreetsed ning oma naha peal läbi tunnetatud. Väga emotsionaalseks ja printsipiaalseks minnakse finaali teise mängu lahkamisel, kus kohtunikud puhusid arusaamatut vilet ning tegid portsu halvamaigulisi otsuseid. Põhimõtteliselt katastroof. Tehakse kokkuvõtteid ka Eesti meistriliiga pronksiseeriast ning kiidetakse muuhulgas Jaak Karpi, kes viis pronksmedalite pidustused täiesti uuele tasemele. Ja pange tähele, üks väga oluline otsus tehti ühe meistriliiga klubi juures värskelt veel. Siinkohal läheme personaalseks ning uurime sügavuti, aga vastas on hämamise maailmaklass... Võetakse kokku Euroliiga play-off'ide viimased mängud, FIBA Meistrite liiga finaalturniir ja VTB Ühisliiga veerandfinaalid, kus üle noatera pääses suuremat sorti hävingust Moskva CSKA. VTB juures jõutakse ka seigani, mis jääb alatiseks saatma Alar Varrakut. Peatutakse noorte tegemistel. Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA otsustas ära suviste noortekoondiste turniiride formaadid - mängitakse, aga mitte tavapärases vormis. Eestis käivitatakse erinevatele noorte vanuseklassidele suveliiga, kui piirangute leevendamine vähegi saalis mängimist võimaldab. Ja lõpetuseks ka ülevaade korvpalliliiga NBA seisudest, kus juba eeloleval nädalal stardivad play-off formaadis mängud. Head kuulamist!
16.05.2021 2h 1 m
Tartu korvpallis endiselt käärib, kui kõrgele jõuab Marcus Keene, ja muidugi Euroliiga play-off
Korvpallipodcastis "Pihtas Põhjas" arutlevad ja analüüsivad paari viimase nädala sündmuste üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Ja nii nagu ikka tehakse seda kõike käsikäes huumoriga, mitte surmtõsiselt. Erinevaid teemasid on taaskord väga palju. Pikemalt arutleme PAF Eesti meistriliiga käekäigu üle, kus tänaseks on jõutud poolfinaalideni. Kolmele klubile on hooaeg juba lõppenud, silmas pidades TalTechi, Tartu Ülikool/Maks&Mooritsat ja Tallinna Ülikool/Kalevit. Kas kõik kolm läksid lati alt läbi või kuidas nende klubide hooaegasid kokku võtta? Teine suurem teemaplokk hõlmab Euroliigat. Kolm veerandfinaalseeriat neljast on läinud otsustava mänguni ja põnevust on jagunud kamaluga. Mis võimaldab Zenit'il sedavõrd võimsalt Barcelonale vastu hakata? Kas CSKA-l lihtsalt vedas ja mis on Madridi Reali treeneripingil teisiti kui ülejäänud klubides? Kõik need, ja paljud teisedki küsimused saavad tarkade klubis vastuse. Ja lõpuks ometi saab selgus majja Kullamäe särkidega. Enampakkumisele läheb kaks Kullamäe mängusärki (Bamberg ja Eiffel Towers) ning kõigil soovijatel on võimalus teha omapoolne pakkumine, aadressile pihtaspohjas@delfi.ee. Eraldi pakkumine nii Bambergi särgile kui ka Eiffel Towersi vormile (särk+püksid). Kes teevad parima pakkumise, saavad ka rariteetsed võistlusvormid endale. Kullamäe omakorda paneb kogu summa seemneks Pärnu Sadama korvpallimeeskonna europrojekti unistuse elluviimiseks. Mis muud kui kasutage ainulaadset võimalust, teist sellist enam ei tule! Pakkumisi saab teha kolm nädalat ehk 23. maini.
02.05.2021 2h 15 m
Võidukarikas stuudios! Kullamäe unistuste elukutse ning Euroliiga play-off'ides jalutuskäigud pargis
Korvpallipodcast "Pihtas Pihtas" peab 59. korda tarkade klubi kliinikumi. Stuudios, nagu sel hooajal tavaks, kolmik Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Peateemasid on sel korral kaks. Mõistagi PAF Eesti- Läti finaalkuuiku turniir Riias ning Euroliiga järgmisel nädalal algavad play-off'id. Vahele igasugu huvitavaid kilde ja küsimusi ning loomulikult Kullamäe firmamärgiks kujunev rubriik Balti Delfi. Stuudios on Riia turniiri võidukarikas, mille tõi Eestisse Kalev/Cramo meeskond. Räägime Eesti meisterklubi esimesest rahvusvahelisest võidust, turniiri telgitagustest, "mullis" toimunud huvitavatest seikadest ning sellest, kuidas Pärnu Sadam on saanud külge huvitava diagnoosi - favoriit. Kust otsast oli Pärnu veerandfinaalis Ogre vastu favoriit? Kes neid diagnoose paneb? Euroliigas algavad loetud päevade pärast kolme võiduni mängitavad play-off seeriad. Saatejuhid võtsid ette kõik paarid ja tegid ennustuse. Arutluste käigus jõuti õpikutreeneriteni ja bussijuhtideni, jalutuskäikudeni pargis ning ei tea milleni veel. Juba kaugelt tunda, et mehed läksid süvitsi. Vahepalana selgus saates ka Eesti parim meeskorvpallur, Balti Delfi rubriigis sündis suurmängu pidamise idee ning Eesti korvpalliliidule läks meeldetuletus, et juba lähiaastatel oleks vaja mõne eestlase määramist FIBA Kuulsuste halli. Head kuulamist!
15.04.2021 2h 2 m
Kellele usaldada miljoni euro vise? Kotsar tõusis Euroliiga klubide vaatevälja, Baskonia hoidku alt
Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" pidas järjekorras 58. koosoleku, stuudios arutlesid akuutsetel teemadel Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Kahe tunni sisse mahtus väga palju erinevaid teemasid - alates USA üliõpilasliigast, kus läinud ööl lõppes Tulsa Oral Robert Golden Eaglesi ja Carlos Jürgensi imeline teekond ning kuni NBA ja Euroliiga intrigeerivate seisudeni välja. NBA-s toimus rida vahetustehinguid, kus ekspertide arvates tõmbasid pikema kõrre eelkõige Miami Heat, Denver Nuggets, Chicago Bulls, LA Clippers ja Portland Trail Blazers. Omad käigud on soolas ka LA Lakersil ning Brooklyn Netsil. Euroliiga põhiturniiril seisab ees otsustav nädal, mil saab suuresti paika play-off'i koosseis. Kullamäe loeb sõnad peal Baskoniale, et nad ei jätaks kõike viimasele mängule, sest siis on kuri karjas. Jurtšenko ennustab, et Madridi Real kukub kaheksa hulgast välja. Seisud on ülipõnevad! Vastame kuulaja küsimusele, keda valida viskajaks kui ühe viske hinnaks on miljon eurot. Oh jumal, mis nimed kõik läbi käivad... Räägime Kullamäe särgibisnesist ja härrasmehe julgest lubadusest... ning loomulikult peatume meie naabrite Läti-Leedu-Soome korvpalliuudiste plokil. Head kuulamist!
28.03.2021 2h 4 m
NBA Tähtede mäng andis selge vihje, et õige pea viiakse korvpallis sisse suur muudatus
Korvpallitarkade klubi ehk podcast "Pihtas Põhjas" on taaskord kuulderaadiuses ning korvpalli ümber tiirlevaid teemasid arutavad, nagu sel hooajal tavaks Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Sel korral tuleb rohkelt juttu BC Kalev/Cramost, kel juba täna seisab Kalevi spordihallis ees lahing Kaasani Unicsiga. Räägime Kalev/Cramost nii VTB Ühisliiga kui ka koduse PAF meistriliiga valguses. Olukord mängijatega - uus tulija Marques Townes, vigastused ja haigused, Marcus Keene`i pikem videolugu Venemaa korvpallimagasiinis "Vid sverhu". Miks Indrek Sunelik ei saa mänguaega ja kas see on meeskonnale halb reklaam? Ja muidugi osutame erilist tähelepanu Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama 4. märtsi vastasseisule, mille Cramo võitis lisaajal 76:71. Selles kohtumises tegi Pärnu eest debüüdi Kristjan Kangur. Kullamäe toob saatesse uue rubriigi, kus lahkab Läti ja Leedu meedia kõige huvitavamaid korvpalliteemasid. Lisaks on tal varuks üllatus, mille käib lauda päris saate lõpus. Ausalt öeldes, ei oleks oodanud... (pakkumisi saab teha aadressile: pihtaspohjas@delfi.ee). Loomulikult on juttu ka Euroliigast ja NBA-st. Euroliigas selgus värskelt esimene meeskond, kes kindlustas koha play-off mängudele. NBA-s pakub mitmes vaates jututeemasid Brooklyn Nets ning Atlantas toimunud Tähtede mäng viitas selgelt asjaolule, et korvpallis viiakse õige pea sisse suur muudatus. Mis see võiks olla? Head kuulamist!
13.03.2021 1h 51 m
Läti korvpallikoondise uus peatreener saab olema eestlane? Unustage ütlus: kolmestega mänge ei võida
Korvpallitarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko on ühise laua taha istunud, et kuulajateni tuua podcasti "Pihtas Põhjas" 56. saade. Peatähelepanu all on Euroopa meistrivõistluste valiksari, mis Eesti koondisele lõppes meeliülendavalt - finaalturniiri pääsmega. Lahkame nii häid kui ka halvemaid momente, mida valiktsükkel koondise vaatevinklist pakkus. Rõõmu teeb noorte meeste jõuline pealekasv ja nende suur roll, teisest küljest maksti kogenematuse tõttu lõivu kõikides mängudes. Neljandad veerandajad kaotati keskmiselt 10 punktiga... Mõistagi räägime lätlastest ja leedulastest, kelle saatuse määras üks vise. Leedu võitis ja suutis katastroofi vältida, Läti seevastu kaotas ning langes kaelani mudasse. Peatreener Roberts Štelmahers tituleeriti ühe nädalaga targast treenerist purulolliks spetsialistiks. Kullamäe tõdeb, et peatreeneri amet on nii tänamatu kui üldse olla saab. Põgusalt räägime ka Aafrika ja Ameerika valiksarjadest, neist ühes leiame väga tähelepanuväärse seose ka Eestiga. Varraku endine hoolealune mängis USA koondises! Sellist asja ei juhtu iga päev. Kalev/Cramol tuleb VTB Ühisliigas väga tihe kuu, juba homme mängitakse võõrsil BC Astanaga. Noore lätlase Arturs Zagarsi teenetest loobuti, kuna mängija sai vigastada. Kiirkorras otsitakse uut meest, üleminekute tähtajad on kohe-kohe kukkumas. Üleminekute tähtajad läksid juba lukku Euroliigas ja juhtus see, mida varasemalt spekuleeriti - Barcelonaga ühines 40-aastane Pau Gasol. Euroliigas on hoogu kogumas Istanbuli Anadolu Efes, üllatusi serveerib Villeurbanne´i ASVEL ning tasapisi hakkab Baskonias mänguaega saama Sander Raieste. Päris lõpus peatume ka NBA teemadel - turniiritabeli tippu on tõusnud Utah Jazz, kes kummutab müüti, et kolmestega mänge ei võida. Võidab ja kuidas veel! Head kuulamist.
28.02.2021 2h
Kõik kaalul! Millise lähenemisega tagab Eesti koondis pääsme EM-ile? Ohukohad, optimist ja pessimist
Podcasti "Pihtas Põhjas" toimekas kollektiiv tervitab sõbrapäeval kõiki korvpallisõpru. Ees ootab ülitähtis nädal, kus Eesti rahvusmeeskonnal on kaalul väga palju. Kas tagatakse pääs EM-finaalturniirile või tuleb jääda vesise suuga kõrvalt vaatama. No, kuidagi ei tahaks... Stuudios läheb arutelu käigus päris tuliseks, aga kokkuvõttes on kõik ühisel meelel, et pääse Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ühel või teisel moel näppude vahele jääb. Kuidas siis muidu? Meie peamine rivaal Põhja-Makedoonia läheb eelinfo põhjal Permi parimas rivistuses, aga koroona ajastul võib ootamatuid tagasilööke tulla igalt poolt. Kõigil, ka meil. Mis on Eesti koondise trumbid ja mis on ohukohad? Millise filosoofilise lähenemisega peaks koondis mullile vastu minema, kui viie päeva jooksul tuleb pidada kolm mängu, neist tähtsaim eeldatavalt viimasena. Saates lahatakse põhjalikult ka BC Kalev/Cramo kolmemängulist Venemaa turneed, kus kotti pandi suurklubi Moskva CSKA, aga kaotati kahel korral Permi Parmale. Kuidas saab nii olla? Ühtlasi arutame, mis ettekujutustes elab CSKA president Andrei Vatutin, kes pärast kaotust Kalev/Cramole võttis vaevaks kurta, et 25-30 miljoni euroga ei saa piisavalt sügava koosseisuga meeskonda? Eks saates visatakse selle üle ka nalja: "Mehed, kas siis 30 miljoniga ei saa 20 head mängijat?" Kiirelt vastuseks: "Muidugi ei saa! Nalja teed või?" Ja sealt hakkas kerima... Tunnustame LaMelo Balli ja arutleme laiemalt teemal, kas noori korvpallureid kasvatades tuleks neile anda ohjeldamatu vabadus. Tee väljakul, mis tahad. Täpselt nii, nagu Ball on saanud teha, ja täna on ta NBA-s peamine kandidaat aasta uustulnuka tiitlile. Stuudios, nagu ikka - Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
14.02.2021 1h 49 m
Kas Rapla mängujuht lahkus sedavõrd kummalisel põhjusel? Kuidas laheneb Jamesi ja Itoudise tüli?
Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel aastal teist korda ning mõistagi on laua ümber aetud mahlakad jutud kuulamist väärt. Stuudios, nagu sel hooajal tavaks Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Kõigepealt meeleolukas sissejuhatus, õnnitlused ning siis hooga PAF Meistriliiga "kallale". Pärnu Sadama liidrikoht ja Euroopasse minek (Kullamäe saab sisse 1-2 kiirrünnaku), Kalev/Cramo pääses teenimatult kaotusest, Tarvas sai täienduse, kes on olnud tiimikaaslane NBA supertähe James Hardeniga, Varrak avab telgitaguseid, miks lahkus Rapla Avis Utilitas meeskonnast Mario Ihring. VTB Ühisliigas seisab Kalev/Cramol nelja päeva sees kaks kohtumist. Mõlemad koduväljakul, poolakate Zielona Gora ja turniiritabelis viimase Krasnojarski Jenisseiga. Kas tuleb võidulisa? Kui kõrgele võib meeskond tõusta veebruari keskpaigaks, enne koondise "mulli" pausi? Kui meeste koondisel on EM-valikmängude "mullini" veel mõned nädalad aega, siis naistel jõuab Venemaale minek kätte juba esmaspäeval. Kui üldse minnakse... ka selline variant on õhus, sest kaks meistriliiga naiskonda pandi koroona tõttu isolatsiooni ja nii pole mängijaid, kellega valikmängudele minna, kohtuma Euroopa tippnaiskondade hulka kuuluvate Venemaa ja Bosniaga. Päris karauul kohe! Euroliiga ja teiste eurosarjade puhul on teemasid küll ja veel. Loomulikult lahkame Moskva CSKA tülikollet Mike Jamesi ja Dimitrios Itoudise vahel. Kullamäe on teinud "kõne" Jamesile ja Varrak peatreenerile Itoudisele. Kumb siis ikkagi meeskonnast lahkub ja kas üldse keegi lahkub? Räägime veel Himkist, Fenerbahcest, Valenciast, Žalgirisest, Panathinaikosest, Madridi Realist ja loomulikult ka Baskoniast, kus toimetab meie oma mees Sander Raieste. Korvpalliliigas NBA on vaatluse all kuulsad kolmikud ja seda Brooklyn Netsi tekkinud trio Kevin Durant, James Harden ja Kyrie Irving valguses. Räägime pikemalt hullust pommitajast Stephen Curryst, kes tõusis kolmeste tabavuselt liiga kõigi aegade teiseks meheks, möödudes üsna värskelt legendaarsest Reggie Millerist. Ettepoole on jäänud vaid Ray Allen, kelle püüdmine tundub pelgalt aja küsimus. Kullamäe hindab kui hirmus "püss" Curry ikkagi on. Head kuulamist!
29.01.2021 1h 58 m
Kas Kalev/Cramo mängijad peavad hakkama Permi kinnisvara soetama? Hardeni tehing kütab kirgi
Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes 2021. aastal esimest korda ning juttu jagus küll ja veel. Stuudios arutasid viimaste nädalate sündmusi Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Jutuhoog võeti üles PAF Eesti meistriliiga põhjaliku ülevaatega, kus pikemalt peatuti Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa tegemistel. Kullamäe tõstatas küsimuse turniirisüsteemi kohta ja tundub, et Pärnu meeskonnal on kevadet silmas pidades kerge vibra sees. Mida küll lausus Karl-Martin Kask Pärnu-Rapla mängu vaheajal? Kalev/Cramo arusaamatud sõidud ja mängud VTB liigas. Varrak kirjeldab väga kõnekalt, millise seisu pealt meeskond Saraatovi mängule sõitis. Olematu treeningu pealt, ent ikkagi mindi... kas nii on mõtet? Suur allajäämine oli asjade loogiline jätk. Kas koroonaoludes üldse tasub mööda Venemaad reisida ja tagasitulles nädalate kaupa eneseisolatsioonis olla? Euroliiga aruteludes said kiita Berliini ALBA, Kaunase Žalgiris ja Moskva CSKA. Ateena Panathinaikos palkas peatreeneriks mehe, kellel on olnud kokkupuuteid Eesti korvpalliga. Ja muidugi NBA minutid. Toimus suurtehing, mille käigus liikus kolmekordne NBA skoorikuningas James Harden Houston Rocketsist Brooklyn Netsi. Tehingus osales neli klubi ja Nets loobus kolmest mängijast ning lugematul hulgal tulevaste aastate NBA draftide valikuõigustest. Aga... kas on võimalik, et Brooklyni riietusruumis juba käärib? Millest sellised spekulatsioonid? NBA-s leidis aset ajalooline mäng, kus meeskonda juhendas Becky Hammon, LeBron Jamesi kiire kihlvedu keset mängu, LaMelo Balli kolmikduubel ja teadmine, milline on keskmine NBA mängumees. Lisaks kõike muud. Head kuulamist!
14.01.2021 1h 59 m