Minu Eesti, minu Euroopa
Saatesari “Minu Eesti, minu Euroopa” käsitleb Euroopa Liiduga seonduvaid aktuaalseid teemasid, mis puudutavad ka elu Eestis. Saates käivad külaliseks oma ala eksperdid ning välispoliitika eksperdid. Saadet toetab Euroopa Komisjoni Eesti esindus.
Saatejuht
Brent Pere
Episoodid
Vivian Loonela: kui Ungari pole Ukrainale abirahade andmisega nõus, siis tehakse seda ilma nendeta
Saates tuleb sel korral juttu Ungari vastuseisust Ukraina toetamisele ning juunis toimuvatest Euroopa Parlamendi valimistest. Lisaks sellele saab juba paari kuu pärast 20 aastat Eesti liikmesusest Euroopa Liidus ning NATOs ning Tartust saab Euroopa kultuuripealinn.
22.01.2024 38 m
Kadri Simson: Eesti ei tohiks olla uute tuumajaama tehnoloogiate harjutusväljak
Euroopa Komisjoni volinik Kadri Simson ning kliimaministeeriumi asekantsler Timo Tatar on ühel nõul, et tuumaenergeetikas tasub pigem vaadata end juba tõestanud tehnoloogiaid, kui hakata ise midagi täiesti uut katsetama. Kadri Simsoni sõnul on tuumajaama silmas pidades väga oluline mõelda ka sellele, kui laialdaselt on nende toimimist uuritud ning kui tõhusaks ja ohutuks neid rahvusvahelised tuumarühmad on hinnanud. „Kuna Eestiga seostatakse tehnoloogiat, mida praegu veel ei eksisteeri, siis ma arvan, et mõni teine riik sobiks paremini esimeseks harjutusväljakuks kui Eesti,“ ütles Simson. Saadet toetab Euroopa Komisjoni Eesti esindus.
05.01.2024 36 m
Rainer Saks: Sel kümnendil me Ukrainat ilmselt Euroopa Liidus ei näe
Euroopa Komisjon andis küll hiljuti Euroopa Liidule soovituse alustada Ukraina ja Moldovaga liitumisläbirääkimisi, kuid lähiaastatel neil veel lootust liikmeks saada pole, ütles saates “Minu Eesti, minu Euroopa” julgeolekuekspert Rainer Saks. Võrreldes Eestiga on Ukraina puhul liitumisläbirääkimistel muutujaid palju rohkem ning on ebatõenäoline, et nad suudavad liitu astuda sama kiirelt kui meie. Eestil võttis kogu protsess aega umbes kuus aastat. “Lisaks on täiesti selge, et Ukraina läbirääkimised saavad ka tehnilise külje pealt olema palju keerulisemad kui meie omad,” sõnas Saks. Liitumisläbirääkimiste tempo sõltub laias laastus kahest asjast, ütles Euroopa Komisjoni kõrge välisametnik Matti Maasikas. “Esiteks sellest, kui kiirelt suudab kandidaatriik Euroopa õigust üle võtta ja rakendada ning teiseks, kui tugev on Euroopa Liidu soov tegelikult protsessiga edasi liikuda,” rääkis Maasikas. Saates tuleb juttu ka sellest, miks Euroopa Liidule Ukraina liitumine kasulik oleks ning kuidas selle otsusega piirkonna julgeolekuarhitektuur muutuks. Lisaks Ukrainale tuleb saates juttu ka Moldova potentsiaalsest liitumisest ning sellest, milline toetus on Euroopa Liidule Gruusias. Saadet “Minu Eesti, minu Euroopa” toetab Euroopa Komisjoni Eesti esindus.
27.11.2023 42 m