Jooksujutud
Podcast "Jooksujutud" toob kuulajateni spordi ja liikumise alustala jooksmise erinevaid tahke, alates jooksu filosoofiast, treeningutest, jooksuga seotud persoonidest, kaasates teemasid varustuse, toitumise ja treeningutest taastumise osas, eesmärgiga edasi anda kokkuvõttes kõike seda, miks jooksmine meie elu täisväärtuslikumaks ja meid endid paremateks inimesteks võiks teha. Kutsume stuudiosse külalisi, kes on jooksmisega seotud kas tippspordi, oma harrastuste või elustiili kaudu, anname nõu ses osas, kuidas saame läbi jooksmise lahendada paljusid meie ellu tekkinud probleeme. Räägime aeg-ajalt ka spordialade kuningannast kergejõustikust ja püüame laiemalt mõista, kuhu suunas liigub üldse lähiaastatel nii Eesti kui maailma tippsport ning kas ja kui palju peab rahvasport endas eesmärkide ja võistlemise elemente sisaldama. Saadet juhib ajakirja Jooksja väljaandja Donatas Narmont.
Saatejuht
Donatas Narmont
Episoodid

Delfi podcasti "Jooksujutud" neljandas episoodis astuvad teie ette kaks väga kogenud ja teadlikult treenivat harrastusjooksjat: Moonika Kitt, kes lisaks jooksmisele tegeleb ka triatloniga ning Silver Koit, kes on on endale seenioride vanuseklassides väga kindlad eesmärgid seadnud. Mõlemad treenivad Treeningpartneri jooksuklubis Urmas Randma käe all. Saates räägime sellest, kuidas ja mis eesmärgil saab ka pisut küpsemas vanuses treenida eesmärgipäraselt, järgida väljakutseid pakkuvaid treeningplaane ning seada eesmärke võistlustulemuste osas. Kuidas treeningutest taastuda, kuidas leida kirge jooksmise ja triatloni vastu, kuidas elada nii, et teadliku treeningplaani järgi harjutamine aitab kogu elu paremini kontrolli all hoida ja seda maksimaalselt nautida. Millised on Moonika ja Silveri järgmised väljakutsed ning kuidas nad suhtuvad erinevate spordiürituste korraldamisse nii Eestis kui väljaspool? Kindlasti ka nii mõnigi hea nõuanne kulub kevade ootuses elavatele jooksusõpradele marjaks ära.

18.03.2024 47 m
Podcasti "Jooksujutud" kolmas osa keskendub eelkõige jooksuürituste korraldamisele, saatejuht Donatas Narmonti külaliseks on Eesti suurima jooksunädalalõpu Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu peakorraldaja Mati Lilliallik. Sügisjooksu osalejate rekord on üle 23 000 inimese ja see on Eesti mastaabis ülivõimas tulemus. Saates räägitakse jooksuvõistluste korraldamise rõõmudest ja muredest, telgitagustest, eelarvest, jooksjate tagasisidest ning heidetakse ka väike pilk ajalukku ehk kuidas on Tallinna Maratoni nädalavahetus suutnud nii suureks kasvada. Mis toob siis inimesed võistlusradadele ja paneb korraldajad üritusi tegema, nii et nende puuduse üle küll kurta ei saa? Mida tähendab mastaapse jooksuürituse organiseerimine peakorraldaja vaatevinklist? Saame teada, kuivõrd on tänapäevane jooksuüritus võistlus, kui palju liikumisharrastuse toetaja ja kas ka lihtsalt tore sotsiaalne üritus koos meelelahutusega. Puudutame ka veidi laste ja noortesporti ja heidame pilgu lähitulevikku.
25.01.2024 50 m
Podcast "Jooksujutud" teise põneva saate külaline on Roman Fosti, legendaarne tippjooksja ja "Maratonimees", kes just hiljuti oma sportlaskarjääri lõpetanud ja hetkel tavaellu sukeldumas. Kolinud koos keenialannast abikaasaga Eestisse, kelle peres kasvab kaks järeltulijat ja kes on otsustanud lähiajal jooksul paljusid erinevaid spordialasid proovida, sealhulgas talvel palju suusatada ning perspektiivis valmistuda ka täispikaks triatloniks. Romka on mees, kes teab jooksmise kohta väga palju huvitavat rääkida, sealhulgas harrastajate treeningutest, laste sportima motiveerimisest, tööst Eesti Energia Spordiklubi juhina ning kõikidest põnevatest väljakutsetest, mida sport ja jooksmine meile pakkuda võib.
08.12.2023 44 m
Jooksujuttude avasaate külaline on suurte kogemustega jooksumees ning mitmete Eesti jooksurekordite omanik Tiidrek Nurme. Räägime Tiidreku pikast jooksjakarjäärist, tema saavutustest ja eesmärkidest, maratonijooksu trendidest kiiresti arenevas maailmas, jooksutreeningutest ja jooksufilosoofiast. Kindlasti tasub kuulata soovitusi, kuidas jooksmisega alustada, ületada takistusi ja millega end motiveerida, kuidas on jooksu abil võimalik genereerida juurde meie kõige tähtsamat ressurssi-aega. Samuti puudutame meie jooksmise järelkasvu teemat ning noorte spordiharrastust tervikuna. Miks siis ikkagi on jooksmine kasulik ja hea, saate teada mehelt, kes teab jooksmisest pea kõike.
19.10.2023 48 m