"Jätkusuutlikkus tähendab minu jaoks terviklikku lähenemist ja aktiivset suhtumist," ütleb legendaarne zooloog Aleksei Turovski värskes "Rohepööre" taskuhäälingu osas. Muidugi oli saates fookuses loomariigi elu, kuid sedapuhku jätkusuutlikkuse võtmes. Turovski on muide ka üks 12. oktoobril Tallinnas aset leidva jätkusuutlikkuse messipäeva Impact EXPO esinejatest.
Mõned teemad, millest saates juttu:
Milline näeb välja Turovski argipäev zooloogina?
Millised on loomade ja inimeste sarnasused ning erinevused jätkusuutlikkuse osas?
Mida saame loomadelt õppida?
Head kuulamist!
Erinevad uuringud on leidnud, et globaalne tervisesüsteem paiskab keskkonda kuni viis protsenti maailma kasvuhoonegaasidest. Mida vanemaks saavad ühiskonnad, mida haigemaks jääb rahvas, mida rohkem pikeneb ka inimeste eluiga, seda suuremaks see protsent muutub. Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa ütleb, et Eestis tegeletakse hetkel haiglate rohepöördega, ravimipakendite ja üldise eestlaste tervisekäitumise edendamisega.
Kaspar Oja tegeleb igapäevaselt lisaks muudele vastutustele ja teemadele ka Kliimanõukogu juhina. Miks Kliimanõukogu vajalik on, kuidas on seotud keskkonnahoid ja majandus ning kuidas läks kliimakindla majanduse seaduse loome, sellest rääkis Kaspar Baltikumi ja Põhjamaade suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginteriga.
Mõned teemad, millest saates juttu:
Kas ja kuidas käivad kokku keskkonnahoid ning majandus?
Mis on peamised takistused keskkonna probleemide lahendamisel?
Miks eksisteerib selline organisatsioon nagu Kliimanõukogu?
Milline võiks olla majanduse ja keskkonnahoiu suhe tulevikus?
Head kuulamist!
Jätkusuutlikkus on sõna, termini ja mõtteviisina surunud end absoluutselt igasse eluvaldkonda. Paljudel juhtudel on aga selle sõna või termini olemust mõnes situatsioonis keeruline mõista või defineerida. SEB Eesti kapitaliturgude maakler Erik Laur ongi saates selleks, et mõtestada, mida tähendab jätkusuutlikkus rahaasjades nii isiku, ettevõtte kui ka riigi vaatest. SEB on ühtlasi 10.–12. oktoobrini toimuva jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaaskorraldaja.
Kelle kaela peaks veerema vastutus ühes lihtsas küsimuses: kes peaks tegema tervist ja jätkusuutlikkust silmas pidades poeriiulite vahel õigeid valikuid – kas tarbija või kaupmees? Lidli CSR ehk vastutustundliku ettevõtluse konsultant Liis Kiviloo ütleb, et kauplused saavad ostjat suunata parimate valikute juurde ja teha kõik endast oleneva nii-öelda tagatubades. Kuid lõpliku (st õige ja teadliku) valiku peab tegema ikkagi klient. Lidl on ühtlasi ka 10.–12. oktoobrini toimuva jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaaskorraldaja.
Rain Vääna (KWOTA tegevjuht) tegeleb igapäevaselt selle nimel, et materjalide taaskasutus suureneks süsiniku kompenseerimise mudeli kaudu. Miks see üldse vajalik on ning kuidas on selle seosed rohepesuga, sellest rääkis Rain Baltikumi ja Põhjamaade suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginteriga.
Mõned teemad, millest saates juttu:
Mida tähendab süsiniku jalajälje kompenseerimine ja miks see vajalik
Rohepesu ja kompenseerimine - käivad käsikäes või mitte?
Millised uudsed lahendused on jõudnud kompenseerimise maailma?
Milline võiks olla tulevik süsiniku kompenseerimisega seonduvalt?
Evelin Heiberg (Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht) tegeleb igapäevaselt selle nimel, et teadlikkus jätkusuutlikkuse teemadest kasvaks nii Orkla siseselt kui ka väliselt. Mida ja miks ta selle osas uudsete kliimamõju märgistega tegi, sellest rääkis Evelin Baltikumi ja Põhjamaade suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginteriga.
Mõned teemad, millest saates juttu:
Mis on üldse kliimamõju märgis?
Mis kasu on kliimamõju märgisest ettevõtetele ja tarbijatele?
Millised müüdid ei kehti toidusektori kliimamõju kohta?
Milline võiks olla tulevik tootmisettevõtete jaoks kliimamõjuga seonduvalt?
Head kuulamist!
Mark Skljarovil (Wastelockeri tegevjuht) toob jäätmemajandusse andmed ja reaalajas tagasisidestamise. Mida ta Eestis ja välismaal prügi teemas on näinud ning visuaaliserib tulevikuks, sellest rääkis Mark Baltikumi ja Põhjamaade suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginteriga.
Mõned teemad, millest saates juttu:
Mis on suurimad probleemid hetkel prügi sorteerimises?
Mida saaks õppida teistelt riikidelt jäätmete käitlemise osas?
Mis on müüdid, mis endiselt takistavad tarbijaid prügi sorteerimast?
Mis väärtus üldse on jäätmemajandusel meie ühiskonnas
Head kuulamist!