
Matšpall
"Matšpall" käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.

Matšpall
Sport
114 episoodi
Episoodid


Eesti tenniseliidu koolitusjuht Aleksander Jürgens: olen lapsevanematele öelnud, et nad annaks välisakadeemiale kulutatava raha pigem oma treenerile
"Olen seda ka Eestis lapsevanematele öelnud... Tippakadeemiad küsivalt sult nädala eest 2000-2500 eurot. Kui sul on see raha võtta, anna see pigem oma treenerile ja sa saad kaks korda paremad treeningud siin kohapeal," rääkis "Matšpalli" podcastis lapsevanemate dilemmadest Eesti Tennise Liidu koolitusjuht Aleksander Jürgens.
Tennisepodcast "Matšpall" räägib esimese sügiskuu viimases saates tennise treeneritest ja Eesti tennise järelkasvust. Saatest käivad läbi nimed, mis tenniseringkondades on huulil kui Eesti tennise suured tulevikulootused. Räägime, milline mentaliteet pärsib Eesti noormängijate arengut, kuidas aetakse tenniseasja mujal Euroopas ning mida saaksime meie teha veel paremini. Kiitust jagame ka, sest Eesti tipptennis on viimastel kümnenditel elanud ikka väga häid aegu ning pole näha, et see lähiajal välja hakkaks surema.
Samuti räägime sellest, kas noormängija tuleks edu saavutamiseks kahtlemata välisakadeemiasse suunata või on võimalik tippu pürgida ka siin, Eestis.
"Väga palju on illusiooni, et kui ma sõidan Mouratoglou akadeemiasse, tuleb Patrick isiklikult, lükkab korvi väljakule ja hakkab minuga tegelema. Ei. Tõenäosusega näed sa Patricku pilti ainult seina peal," jätkas Jürgens juba juhtlõigus alustatud teemat.
"Jah, seal on grupid väiksemad, aga treener võib olla lihtsalt naaberlinnast mingi tüüp, kes on kunagi tennist mänginud. Absoluutselt on seal ka väga häid treenereid, aga on ka tunduvalt hullemaid treenereid, kui neid, kes on sul siin, oma kodus. Ärme unusta, et selle akadeemia jaoks oled sa lihtsalt üks suvaline inimene, kes uksest sisse astus. Siin, oma kodus, oled sa oma treeneri jaoks oma. Kuni teatud vanuse ja tasemeni saab Eestis palju paremat teenust."
Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus. "Matšpalli" podcasti meiliaadress on tennis@delfi.ee.
Saates paremini orienteerumiseks anname seekord kuulajatele ka teemade kaupa suunaviited:
01:00 Kuidas tennisepisik Jürgensi kehasse sattus ja kuidas ta jõudis tenniseliitu?
05:57 Mis on Eesti tennise põhiprobleem koolitusjuhi positsioonilt?
12:31 Kui palju on Eestis tennisetreenereid ja kui palju neid oli 15 aastat tagasi?
14:45 Treenerite kogukond kipub vananema. Kus on noored? Miks on laste treenimisest ahvatlevam hakata eratreeneriks?
16:50 Jürgensi reisid teistesse tenniseriikidesse ja töö ITF-i noortetiimidega
18:50 13-aastane Kiira Paškov - kas meie järgmine tulevikulootus?
25:21 Kas ja millisest tenniseriigist peaks Eesti eeskuju võtma?
30:35 Milline on Eesti tennise süsteem, meie alaliidu põhimõtted?
34:00 Eesti tennisehallide karmid väljakuhinnad. Kuidas odavamalt läbi ajada?
40:50 Tšehhi näitel: parimad mängijad treenivad ühes keskuses koos. Miks meil omaette nokitsetakse? Kas Eestis on ainest tenniseakadeemia loomiseks?
50:45 WTA Tallinn Open tekitas Eestis tennisebuumi. Kas uutele õpilastele treenereid jagub?
55:56 Kas minna Mark Lajali kombel välisakadeemiasse või pusida kodus oma treeneriga - kumb toob tõenäolisemalt edu?
Täna
1h 6 m


Mida uut öelda rekordeid purustava Djokovici kohta? Intervjuu tartlasest slämmivõitjaga
"Matšpalli" podcast võtab aasta viimase suure slämmi tenniseturniiri, kus jagus rõõmu ka Eesti tennisesõpradele, kokku neljaliikmelises koosseisus. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kallusega on liitunud New Yorgis kohapeal viibinud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint ja tennisekommentaator Michel Lehtmets.
18-aastasest Oliver Ojakäärust sai läbi aegade neljas Eesti tennisist, kes noorte suurel slämmil üksik- või paarismängus võidukarika pea kohale tõstnud. Väike trofee küll, aga piisavalt tähendusrikas. Kuulame üheskoos intervjuud Ojakääru ja tema treeneri Kenneth Raismaga, kel endal auhinnakapis 2016. aasta Wimbledoni noorteturniiri paarismängu trofee.
Novak Djokovic jätkab rekordite purustamist ja paneb tenniseeksperdid üle maailma küsima: mida uut selle "masina" kohta veel öelda on? Nuputame meiegi ja arutleme, kas see võit erines millegi poolest tema eelmistest slämmivõitudest ja miks ikkagi uus põlvkond - mõne üksiku erandiga - talle vastu ei saa.
Naiste turniiril lõi platsi puhtaks täna avaldatud maailma edetabelis kolmandaks tõusnud 19-aastane Cori Gauff. Finaalis kaotajaks jäänud Arina Sabalenka ei lahkunud samuti tühjade kätega. Lisaks kopsakale auhinnarahale jäi talle lohutusauhinnaks ka maailma esireketi koht, mille pidi loovutama New Yorgis Jelena Ostapenko otsa komistanud Iga Swiatek. Küsime, kui pikalt võiks Sabalenka troonil püsida ja kas järgmine naiste tennise valitseja ei istu mitte hetkel kolmandal positsioonil.
Kuulame ka Allar Hindi vahetuid muljeid Kaia Kanepi turniirist, mis lõppes teises ringis kolmesetise kaotusega hiinlannale Qinwen Zhengile.
Saate meiliaadress tennis@delfi.ee ootab kuulajate tagasisidet, ettepanekuid ja küsimusi.
Head kuulamist!
11.09.2023
1h 2 m


Lajal kaotas võidetava mängu. Mida oodata US Openil Kanepist?
Esmaspäeval algavad New Yorgis USA lahtised tennisemeistrivõistlused. Aasta viimase suure slämmi turniiri eelvaate saates on saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks teenekas tennisetreener Harri Neppi.
Esimest korda pärast 2019. aastat oli eestlane esindatud suure slämmi meeste turniiril, kui 20-aastane Mark Lajal (ATP 246.) mängis kolmapäeval US Openi kvalifikatsiooni avaringis, kaotades endast kaks aastat vanemale austerlasele Filip Misolicile (ATP 168.) 6:3, 4:6, 2:6.
Neljapäeva õhtul loositi ka juba üksikmängu põhitabelid, kus Kaia Kanepi (WTA 135.) sai endale vastaseks tšehhitari Barbora Strycova (WTA 427.).
Saates jutus tulevad põhiteemad ja ajalised viited nende algusele:
01:50 Mark Lajali kaotus US Openi kvalifikatsiooni avaringis
08:30 Kaia Kanepi loos ja hetkevorm. Kuidas mõjutab vormi treenerita reisimine?
21:36 Naiste turniiri favoriidid: ennustame kõrget lendu uue treeneriga surmava taktika avastanud Coco Gauffile
34:50 Meeste turniiri favoriidid: ainult Djokovic ja Alcaraz või keegi veel?
47:15 September on Eestis tennisekuu - mida see tähendab?
25.08.2023
53 m


Eesti esireketi isa: 8-aastaselt ütles ta, et temast saab maailma esinumber
"Ühel esimestest kordadest, kui me käisime USA-s, ütles Mark meile hommikusöögilauas: "Teate, paljud poisid tahavad saada maailmas number üheks, aga mina saan! Ta oli siis 8-aastane," meenutas Eesti meeste esireketi Mark Lajali (20) isa Mart.
"Matšpalli" tennisepodcast võõrustas kahe Eesti lootustandva meestennisisti Mark Lajali ja Markus Mölderi (18) isasid Mart Lajalit ja Kaimar Mölderit, et rääkida tenniseperekondade hingeelust.
Kuidas ja kui vanalt Mark ja Markus tennise juurde sattusid? Millised mured ja rõõmud tennise lapsevanemaks olemisega kaasnevad? Kuidas tunda ära, et lapsel silm särab või vastupidi, tennisest hoopis tülpimus on tekkinud? Palju kulub tennisekarussellis raha ja kuidas kraapida sponsorite uksi?
"Matšpalli" saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus. Tagasiside, ettepanekud ja küsimused on teretulnud aadressile tennis@delfi.ee.
10.08.2023
1h


Kuhu asetub Alcarazi - Djokovici võit kõigi aegade parimate finaalide edetabelis? Huvitav fakt Djokovici pallipõrgatamise kohta
"Matšpall" võttis esmaspäeval, 17. juulil kokku Eesti meistrivõistlused ja Wimbledoni suure slämmi turniiri.
17.07.2023
55 m


Aneti viimase turniiri esimene võit, väljakusaaga ja muud sündmused
Anett Kontaveit alustas elu viimast turniiri Wimbledonis 6:4, 6:4 võiduga itaallanna Lucrezia Stefanini üle 6. väljakul matšis, mis pidanuks juba toimuma esmaspäeval, aga peeti vihma tõttu hoopis kolmapäeval ning sedagi kaks korda katkestades.
Mis muljed mängust jäid, kuidas hinnata korraldajate valikut panna see mäng kõige väiksemale väljakule ning mida põrutavat turniiril veel on juhtunud, seda arutasid kolmapäeva hilisõhtul Londonis viibivad Gunnar Leheste ja Allar Hint ning Tallinnast mänge kommenteeriv Riho Kallus.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
Head kuulamist!
05.07.2023
28 m


Kontaveidi lahkumismäng(ud) Wimbledonis. Kuidas hinnata tabeliloosi?
Esmaspäeval algab Londonis aasta kolmas suure slämmi turniir Wimbledon, kus lõpeb endise maailma teise reketi Anett Kontaveidi karjäär. "Matšpalli" tennisepodcast vaatab tagasi Kontaveidi eelmise nädala lõpetamisteatele ning analüüsib värskeid põhitabeli loosimistulemusi.
Saatejuhi Gunnar Leheste külalisteks olid seekord tennisetreener Alo Ojassalu ja tennisekommentaator ja Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Toomas Kuum.
Saate põhiteemad:
* Kontaveidi eelmise teisipäeva teadaanne ja pressikonverents, järelkajad maailma ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias
* Kanepi puhul jäädakse alatiseks rääkima 2010. aasta Wimbledoni veerandfinaalis Petra Kvitovaga. Milliseid mänge jäädakse aastakümneteks mäletama Kontaveidi puhul?
* Kui kaugel või lähedal on 38-aastase Kanepi karjääri lõpetamine? Kas me räägime nädalatest, kuudest või aastatest?
* Kuidas hinnata Kontaveidi ja Kanepi loosi Wimbledonis? Anett (WTA 79.) kohtub itaallanna Lucrezia Stefaniniga (WTA 110.), Kaia (WTA 101.) venelanna Veronika Kudermetovaga?
* Kes on naiste ja meeste turniiri favoriidid?
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
Head kuulamist!
30.06.2023
59 m


23! Kas Nadalist möödunud Djokovic on nüüd surematu?
Prantsusmaa lahtisted tennisemeistrivõistlused lõppesid oodatult Iga Swiateki ja Novak Djokovici võiduga, "hõbemedaliga" pidid leppima Karolina Muchova ja Casper Ruud. Mis tšehhitaril ja norralasel võidust puudu jäi ning milliseid järeldusi turniirist teha?
"Matšpalli" podcasti värskes episoodis võtavad üksikmängude finaalmatšid pulkadeks lahti saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus koos tennisekommentaatori ja Eesti Tennise Liidu juhatuse liikme Toomas Kuumaga.
Saate põhiteemad:
* Muchova mängib vahvat tennist, aga Swiateki psühholoogia vastu ei saa. Kas ja kes on üldse poolatari rivaalid?
* Mis juhtus poolfinaalis esireket Carlos Alcaraziga?
* Novak Djokovic. Kas vaidlused "kõigi aegade parimast" võib nüüd ära lõpetada? Mitu slämmi ta peab võitma, et teda armastama hakataks?
* French Openi ülemeelik publik - Djokovici ja Talyor Fritzi intsidendid.
12.06.2023
57 m


"Matšpall" Pariisis: eestlannade avaringi kaotused ja Kanepi saaga
Aasta teine suure slämmi turniir on Eesti naismängijatele Kaia Kanepile ja Anett Kontaveidile vähemalt üksikmängus lõppenud avaringi kaotustega. Kanepi jätkab veel mängimist paarismängus, Kontaveit peab aga koju sõitma.
Kanepi kaotuse Madison Keysile ja Kontaveidi allajäämise Bernarda Perale võtavad kokku Gunnar Leheste Pariisist ning tenniseliidu peasekretär Allar HInt ja tennisekommentaator Toomas Kuum Tallinnast.
Juttu tuleb ka Kanepit viimastel päevadel saatnud meediasaagast ning tema püüetest vältida French Openil ajakirjanikuga näost näkku kohtumist.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
29.05.2023
31 m


Tennisereeglite eri: mis juhtub, kui joonekohtunikul telefon taskus heliseb?
"Matšpalli" 105. episoodis on külas Eesti tippkohtunik Kairi Karpa ja tulevikutegija Mathias Tempel, kes panid saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kalluse proovile erinevate juhtumitega, mis tenniseväljakul ette võivad tulla. Juttu tuleb ka keerulisematest olukordadest kohtunike elust, tehnoloogia ja joonekohtunike tulevikust ja paljust muust.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
09.05.2023
1h 34 m


Roger Federeri eri. Isiklikud lood kohtumisest härra Tennisega
Möödunud sügisel pisaraterohkes lahkumismängus Laver Cupil tennisekarjäärie punkti pannud Roger Federerist võiks rääkida tunde, aga piirdume "Matšpalli" saates ühe pooleteisttunnise pühendusega.
Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külalisteks on tennisekommentaator Toomas Kuum ja treener Alo Ojassalu, kes viibinud šveitslasega ühes õhtusöögilauas ning näinud kõigi aegade üht suurimat spordimeest ka väga inimlikes situatsioonides.
Just inimlikkus ongi märksõna, mis 20-kordsest suure slämmi võitjast nii armastusväärse atleedi on teinud. Selles saates ei keskendugi me nii väga tema rekorditele, mida võibki loetlema jääda, vaid emotsioonidele ja lugudele, mis seda meest hästi kirjeldavad.
Saatesse mahuvad ka päevakajalisemad teemad Laura Rahneli turniirivõidust ja Oliver Ojakääru finaalikohast Mark Lajali Challengeri poolfinaalini ja selja taha jäänud Billie Jean King Cupi turniirini välja. Kuulame ka värsket intervjuud Lajaliga, kellest sai Mehhiko saavutuse järel elektroonilise edetabeli ajastu Eesti läbi aegade kolmas meesmängija (ATP 298.).
"Matšpalli" podcasti meiliaadress on tennis@delfi.ee.
25.04.2023
1h 39 m


Värske juubilar Elena Lapimaa meenutab, kuidas ta enese teadmata tulevasele French Openi tšempionile õppetunni andis
"Matšpalli" tennisepodcasti 103. episoodis käisid külas 1970-ndatel Nõukogude Liidu paremikku kuulunud Elena Lapimaa ja tema poeg Uno, kel oli uhke karjäär noorteklassides.
Mõlemad saatekülalised töötavad täna Tallinnas tennisetreeneritena. Lapimaade puhul saab rääkida põhimõtteliselt juba tennisedünastiast. Omaaegne tippmängija oli ka Elena abikaasa Villem Lapimaa (meistersportlane, NL-i noortemeister, Eesti meister paarismängus, endine Eesti koondise liige). Täna hoiab Lapimaade nime au sees tüdrukute U16 edetabelis teist kohta hoidev Marie Johanna Lapimaa. Suuremal või vähemal määral on oma elus reketit käes hoidnud kõik perekonda kuuluvad lapsed ja täiskasvanud.
Möödunud reedel 70. juubelit tähistanud Elena Lapimaa vaatab saates tagasi oma edukale karjäärile, mis tõi talle muu hulgas kaks Eesti üksikmängu meistritiitlit ja 15 kodust kulda paarismängudes, medaleid eri mänguliikides Nõukogude Liidu meistrivõistlustelt ning ühe põnevamalt kõlavama tiitli Nigeeria lahtistelt meistrivõistlustelt.
Välisreisidest on Elenale eredalt meelde jäänud - erinevate matšide nüansse meenutab ta tänase päevani hämmastava detailsusega - üks kohtumine Rumeenia noortevõistlustel, kus 6 : 0, 6 : 0 sai võidetud üht tulevast Prantsusmaa lahtiste üksikmängu tšempioni.
Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
12.04.2023
1h 15 m


Seeniormängijate reportaaž tenniseparadiisist ja tenniseliidu kurva uudise järelkajad
Eesti noorseeniorid on äsja lõpetanud võistkondlikud maailmameistrivõislused Türgis Manavgatis ning ees ootab individuaalne turniir. Teiste seas on Eesti lippu Türgis kõrgel hoidnud maailma 1729. reket (45+ klassis) ja "Matšpalli" kaassaatejuht Riho Kallus, kes jagab muljeid kohapealt koos Helen Tälli ja Raido Rätsepaga.
Juttu tuleb veel Eesti tenniseliidu hiljutisest otsusest loobuda sel aastal WTA 250 turniiri korraldamisest. Samuti puudutame põgusalt erinevaid värskeid uudiseid Eesti Billie Jean King Cupi ja Davis Cupi koondiste kohta.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
Head kuulamist!
24.03.2023
51 m


Tennisevarustuse eri. Mis peaks olema sinu tennisekotis?
"Matšpalli" podcasti 101. episood on nii videos kui ka audios, sest seekord räägime tennisevarustusest. Stuudio laual on kott tennisevarustusega ning laua taga eksperdid Andres Kuhi USTA akadeemiast ja Sportlandist Tanel Vaikma. Vestlust veavad Gunnar Leheste ja Riho Kallus.
11.03.2023
1h 3 m


Oliver Ojakäär: suur slämm on kogu aeg väikest viisi unistus olnud
18-aastane Oliver Ojakäär on astumas kindlal sammul meeste tennise poole. Viimast aastat juunioride turniire mängival tartlasel jääb värskelt selja taha noorte suure slämmi debüüt Australian Openil, kus ta jõudis kolmandasse ringi. "Matšpalli" podcastis käis Ojakäär koos oma treeneri, samuti noore mängumehe, 24-aastase Kenneth Raismaga.
"Slämmil osalemine on alati väikest viisi unistus olnud," tunnistas maailma juunioride edetabelis 39. kohta hoidev Ojakäär. "Kui Tennis Europe turniirid läbi saavad, hakkavad kõik rääkimda, et järgmine suur samm noortel ongi slämm. Hakkad vaikselt edetabelis tõusma ja kasvama ning lõpuks kuidagi oledki ise ka seal..."
"Ma ei arvanud, et see nii suur ja hästi tehtud on, kõik on nii läbi mõeldud. Kõige parem koht, kus ma kunagi turniiri mänginud olen," kirjeldas ta suure slämmi õhustikku.
Noorte turniir Australian Openil algas põhiturniiri teisel nädalal. Meeste matše Ojakäär ja Raisma vaatama ei sattunud, kuid riietusruumid on kõigile ühised ning vahetult kohtutud sai nii mõnegi tippmängijaga. Kellega täpsemalt, kuuleb juba saatest!
Muu hulgas selgus saatest, et Eesti tenniseliit mõtleb juba lähiajal ATP Challenger turniiri korraldamise peale, kus Ojakäärule ja veel mõnele teisele Eesti mängijale terendaks võimalus saada vabapääse.
Saatest kuuleb ka, kuidas Ojakäärust üldse sai tennisemängija, miks ja millal otsustati tiimi kaasata Wimbledoni noorteturniiri paarismängu võitja Raisma, milline on noore mängija ja noore treeneri omavaheline keemia trennides ning kuidas on organiseeritud ülejäänud taustsüsteem.
"Matšpalli" saate meiliaadress on tennis@delfi.ee, saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus.
17.02.2023
54 m


Kas Djokovic on kõigi aegade parim? Australian Openi kokkuvõte Riho Kalluse ja Toomas Kuumaga
Aasta esimese suure slämmi turniiri võitis meestest Novak Djokovic ja naistest Arina Sabalenka, kes on tänasest alates vastavalt uus ATP maailma esireket ja WTA teine number. Miks võitsid just need, kes võitsid, ja mida arvata võitjatega kaasas käivatest skandaalidest ja väljaütlemistest? Teemaks veel sel nädalavahetusel ees ootav Davis Cupi matš Jamaikal ning Tallinnas toimunud rannatennise tippturniir.
30.01.2023
57 m


Eestlannade jaoks on Australian Open lõppenud. Mida Kontaveidi ja Kanepi mängudest arvata?
Aasta esimesel suure slämmi turniiril Australian Openil on käimas neljas päev, kuid Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi jaoks on turniir lõppenud. "Matšpalli" podcastis võtavad Eesti tennisistide mängud kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning tennisekommentaator Toomas Kuum.
19.01.2023
20 m


Australian Openi tabelid, Netflix, Tallinna turniirid ja Venemaa-teema
"Matšpalli" hooaja avasaade räägib esmaspäeval algavast Australian Openi suure slämmi turniirist, Tallinnas toimuvatest 40 000-dollarilise auhinnafondiga ITF-i turniriidest, täna Netflixi paisatud "Break Point" dokumentaalsarjast, aga veel paljust muust.
Kuna tennis on kõige kõrgema kaliibriga ala, kus Venemaa sportlased jätkuvalt võistelda saavad, ei saa aasta esimeses podcastid üle ega ümber sõja ja spordi ning spordi ja poliitika seostest, eriti käimasoleva Eesti jalgpallurite pildiskandaali valguses.
Teeme ka omad ennustused, kes võidavad Austraalia lahtised meeste ja naiste seas ning kui kaugele jõuab parim Eesti tennisist. Tuletame Eesti spordisõpradele meelde, et turniiril osaleb ka kolmaski eestlane, 17-aastane Oliver Ojakäär, kes teeb Austraalias juunioride suure slämmi debüüdi.
Pikemalt peatume loomulikult Anett Kontaveid ja Kaia Kanepi aasta esimestel mängudel (Kanepi saldo on 2 võitu, 2 kaotust; Kontaveidil 2 kaotust) ja nende esimese ning potentsiaalsete järgmiste ringide vastastest.
Tenniseteemalise ümarlaua moodustasid seekord Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Toomas Kuum.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
13.01.2023
1h 12 m


Rauno Gull: tihti läheb sassi, kas olen hetkel isa või vastik kuri treener
2022. aasta viimases "Matšpalli" saates teeme Zoomi-kõne Saaremaale. Oma Nasva kodust, kus elekter juba tagasi, võtab kõne vastu Rauno Gull, kes on treener ja isa ühele Eesti hetke lootustandvamale noortennisistile, 16-aastasele Grete Gullile.
29.12.2022
37 m


TOP 15 aasta edetabeli kaheksa tähtsamat sündmust
"Matšpalli" tennisepodcast võttis traditsiooniliselt möödunud aasta kokku TOP 15 edetabeli kujul, mis kujunes saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse ning saatekülalise Toomas Kuuma valikute ja hääletuse tulemusena.
Millised teemad mahtusid edetabelis kohtadele 9.-15.?
15. Eesti Fed Cupi ja Davis Cupi koondised
14. Elena Rõbakina Wimbledoni võit ja poleemika tema päritoluriigi teemal
13. Eesti meistrivõistlused (üksikmängu meistrid Kristjan Tamm ja Elena Malõgina). Mark Lajali hoogne tõus maailma edetabelis ja fantasiline aastalõpp
12. Hiiumaa Tennisehall ja teised regionaalsed ettevõtmised
11. Katriin Saare avameelne intervjuu depressioonist
10. Venemaa-Ukraina sõda ja selle mõjud tennisele
9. Esireketi Ashleigh Barty areenilt lahkumine ja Iga Swiateki poolt teatepulga üle võtmine
Kuula, millised teemad platseerusid "Matšpalli" podcasti tegijate hääletusel kohtadele esimesest kaheksani!
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
10.12.2022
42 m


Hiiumaast Ashleigh Bartyni. TOP 15 edetabel, esimene saade
"Matšpalli" taskuhääling jätkab traditsiooni ja võtab tenniseaasta kokku olulisemate sündmuste edetabeli kujul. Edetabeli koostasid ja teemasid analüüsisid saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning tenniseekspert Toomas Kuum.
Kuidas sündis edetabel? Saatejuhid panid ritta aasta märksõnad ja teemad suvalises järjekorras, misjärel läks nimekiri hääletusringile. Hääletustulemuste põhjal kujunes TOP 15 edetabel, mille "Matšpall" toob kuulajate ette lausa kahes osas.
Kuula, millised põnevad sündmused mahtusid edetabelis kohtadele 9.-15!
"Matšpall" ootab kuulajate küsimusi, ettepanekuid või lihtsalt häid mõtteid aadressile tennis@delfi.ee.
08.12.2022
40 m


Aasta lastetreener Märt Kivirähk: peale Kaia ja Aneti poolfinaali ei läinud lastel nädal aega ükski pall väljakusse
"Matšpalli" podcast on seekord Lasnamäel Tallinki tennisekeskuses külas novembri algul Eesti Tennise Liidu hooaja lõpetamisel aasta lastetreeneriks kuulutatud Märt Kivirähul.
Kivirähu tennisepisikuga nakatumine on seotud tema onu, legendaarse Eesti tennisemängija, NSV Liidu meistersportlase Villem Lapimaaga, kes on tema onu. Kuidas sai Kivirähust treener?
Saade salvestati päeval, mil Eesti Päevalehe nädalalõpulisas LP ilmus suur "Mõjukate" edetabel, milles Anett Kontaveidi leiab 25. ja Kaia Kanepi 56. kohalt. Kivirähk on kõige õigem inimene iseloomustamaks, mida meie absoluutsete tippude edu neid imetlevatele lastele tähendab.
Mis peaks selleks juhtuma, et Kaia ja Anett ei jääks sel tasemel viimasteks Eesti mängijateks - millised asjaolud selleks kokku langema peavad? Milliseid mõtteid võtab tennisetreener väljakult koju kaasa? Mis innustab ja motiveerib lastetreenerit? Kas tennis kui teatud mõttes elitaarne spordiala on ikka Eestis kõigile kättesaadav? Kes olid Kivirähu lapsepõlveiidolid ning kuidas ta neile omal ajal kaasa elas? Nendest ja paljudest muudest küsimustest saates juttu tehtigi.
26.11.2022
44 m


Raimo Kägu: mida kehvem iseloom, seda parem tennisist
"Matšpalli" podcast seikleb vahelduseks jälle ajalooradadel. Hüppame kuumadesse 90-ndatesse, kus ühel hetkel hakkas Eestis tenniseväljakuid ja -halle kerkima nagu seeni pärast vihma. Saates on üks selle nähtuse peasüüdlastest, ettevõtja Raimo Kägu.
Lugusid, millest võinuks podcastile pealkirja võtta, jagub saatesse hulgim. Näiteks kahetseb Kägu, et tal jäi omal ajal tennise juurde meelitamata üks andekas Saaremaa võrkpallur, kellest tema hinnangul võinuks tulla TOP 100 mängija, aga kes jõudis hoopis volles Eesti koondisse. Meenutatakse ka legendaarset Angerja tenniseturniiri, mis tänavu tähistas juba 25. sünnipäeva ning arutletakse Eesti spordi rahastamise ja inimeste vähese liikumise teemal.
30.10.2022
42 m


Tallinn Openi järelkajad: intervjuu peakohtuniku Clare Woodiga ja Riho Kalluse kokkuvõte
Tondil Foruse spordikeskuses lõppenud WTA 250 Tallinn Open tenniseturniirist räägivad turniiri peakohtunik Clare Wood ning üks peaorganisaatoritest Riho Kallus.
03.10.2022
29 m


"Matšpall" Tallinn Openil: Mida me teame Aneti esimesest vastasest Wangist? Kas Ostapenko Eestisse üldse tuleb?
"Matšpalli" podcasti saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus leidsid endale loosimise järgselt ainsa vaikse nurgakese Foruse spordikeskuses, milleks osutus laste mängutuba - kahtlemata veidraim paik, kust "Matšpall" üldse kunagi salvestamisele on läinud. Annab seda ikka üle trumbata...
Saate põhiteemad:
* Loosimistulemused. Mida me teame Kontaveidi esimese ringi vastases Wang Xiyust (WTA 58.)? Kas Lõuna-Korea WTA 250 turniiril finaali jõudnud Ostapenko üldse leiab endas motivatsiooni Tallinnasse tulla, kus ta ilmselt peaks võistlustulle astuma kolmapäeval või jätab Läti esireket Tallinna turniiri vahele ja naaseb tuurile Ostravas?
* Millised võiksid avaringis olla Maileen Nuudi ja Jelena Malõgina šansid, kes lähevad vastamisi vastavalt Donna Vekici ja olümpiavõitja Belinda Benciciga?
* Turniiri korralduse telgitagused. Pealtnäha kõik sujub, aga mis toimub kaadri taga tegelikult?
"Matšpalli" meiliaadress on tennis@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ka Spotify's, Apple'i podcasti rakenduses ja iTunesis.
Tallinn Openi piletid on saadaval Piletitaskus.
24.09.2022
36 m


WTA turniiri peenhäälestusest US Openi võitjateni. Stuudios New Yorgi melu kohapeal nuusutanud Allar Hint
Juba järgmisel nädalal, 24. septembril algab Tondil Forus Tennisekeskuses WTA 250 kategooria turniir Tallinn Open, mille peasüüdlased ja peamised korraldajad olid täna „Matšpalli“ podcasti stuudios.
Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ja „Matšpalli“ kaassaatejuht Riho Kallus, kellele saates sai välja mõeldud ka uus särav tiitel („tenniseekspert“ ja „tennisekommentaator“ on juba liiga ära leierdatud, aeg on teha värskendus).
Saates tuleb juttu ukse ees olevast WTA turniirist, selle korraldusest, mängijatest ja ootustest ning värskelt selja taha jäänud US Openist, mille üksikmänguvõitjad olid Iga Swiatek ja Carlos Alcaraz ning kus Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi langesid väga kauaks meelde jäävates matšides vastavalt Serena Williamsile ja Arina Sabalenkale.
Saate põhiteemad:
Kuhu kaovad Hindi ja Kalluse unetunnid? Millega korraldajad publikut Tallinn Openil lisaks aukartustäratavale mängijate nimekirjale veel üllatavad?
Kuivõrd oli Kontaveidi kaotuses ja Serena järgmisse ringi jõudmises süüdi New Yorgi lärmakas ja ettearvamatu publik?
Mis juhtus Kaia Kanepiga Sabalenka vastu teise seti 5 : 2 seisul matšivõidule servides?
Mille poolest oli poolatar Iga Swiatek finaalis parem tuneeslannast Ons Jabeurist?
Kas meeste tennis on juba sama ettearvamatu kui naiste tennis?
WTA turniiri Tallinn Openi piletid on müügil Piletitaskus.
12.09.2022
1h


US Openi eelvaade, Tallinn Openi ettevalmistused ja hea uudis seoses Kontaveidi vabapääsmega
Aasta viimane suure slämmi turniir US Open stardib juba esmaspäeval. Anett Kontaveit (WTA 2.) kohtub avaringis rumeenlanna Jaqueline Cristianiga (WTA 76.) ja Kaia Kanepi (WTA 33.) tšehhitari Tereza Martincovaga (WTA 69.).
Edu korral võib Kontaveiti teises ringis oodata ees New Yorgis suure lahkumisetenduse pidav Serena Williams, Kanepi potentsiaalne teise ringi vastane on valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 6.), keda ta tänavu on juba võitnud. Väga magusad vastasseisud mõlemad!
Mida meie tüdrukutest oodata? Kes on turniiri suurfavoriidid ning kes jõuavad finaalidesse "Matšpalli" podcasti tegijate arvates? Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks on seekord Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint, kes viibibki parasjagu New Yorgis.
Saate teises plokis räägime kuu aja pärast alagavst WTA Tallinn Openist ja pinnime Hindilt, kes lisaks juba välja hõigatud mängijatele veel Tondi tennisekeskust võiks väisata. Ühtlasi teatab Hint ühe meeldiva uudise seoses Anett Kontaveidist vabaks jäänud wildcardiga.
26.08.2022
49 m


„Matšpall“ Pärnus: suvepealinna tennise ajalugu ning ITF-i turniiride korraldamise võlu ja valu
Tenniseteemaline taskuhäälingusaade „Matšpall“ on suvele kohaselt Pärnus, kus äsja on lõppenud meeste 15 000-dollariline ning alanud naiste 25 000-dollariline ITF-i turniir. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse võõrustajaks on Kapitel Open turniiri direktor Tiina Post.
09.08.2022
49 m


Kasahstani esindava venelanna triumf ja Djokovici võit elu võimaluse maha jutustanud Kyrgiose üle
Wimbledoni tenniseturniiri võitsid üksikmängudes Kasahstani esindav venelanna Jelena Rõbakina ning 21. korda suure slämmi turniiril triumfeerinud Novak Djokovic, hõbedase kandikuga lahkusid 100. aastapäeva tähistanud peaväljakult tuneeslanna Ons Jabeur ja austraallane Nick Kyrgios. Eesti naiste laeks jäi teine ring, kuhu Anett Kontaveit jõudis nii üksik- kui ka paarismängus.
Turniiri võtavad kokku saatejuht Gunnar Leheste, TV3 Sport kanalil mänge kommenteerinud Riho Kallus ning mõned päevad kohapeal viibinud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint. Üksikasjalikult saavad lahti harutatud nii Kontaveidi kui ka Kaia Kanepi esitused kui ka nädalavahetusel peetud üksikmängu finaalid.
„Matšpalli“ meiliaadress, kuhu on oodatud nii ettepanekud kui ka lihtsalt tagasiside, on tennise@delfi.ee.
Head kuulamist!
11.07.2022
48 m


Eesti meistrivõistluste kokkuvõte Toomas Kuuma ja Allar Hindiga
Eesti tennise üksikmängu meistrid aastal 2022 on Kristjan Tamm ja Elena Malõgina, kes mängisid vastavalt 6:4, 6:4, 7:6 (4) üle Mark Lajali ja 6:4, 6:2 Katriin Saare.
"Matšpalli" podcast salvestati kohe pärast meeste finaali Herne tänava tenniseväljakute äärest. Saatejuht Gunnar Lehestel aitasid finaalidele tagasi vaadata mänge Delfi TV-s kommenteerinud Toomas Kuum ja Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint.
Saates kuuleb ka intervjuusid meeste finalistide Tamme ja Lajaliga.
09.07.2022
26 m


Wimbledoni eelvaade: kas loosiõnn naeratas eestlannadele?
Esmaspäeval on Wimbledonis algamas aasta kolmas suure slämmi turniir. Naiste tabelis on asetatud mõlemad Eesti mängijad - Anett Kontaveit sai teise, Kaia Kanepi 31. paigutuse.
Mida arvata eestlannade avaringi vastastest ning loosist üldisemalt? Kes on meeste ja naiste turniiri favoriidid ja võimalikud mustad hobused? Kui kaugele võiksid hetkevormi pealt purjetada meie naised?
25.06.2022
37 m


French Openi kokkuvõte ja Kontaveidi treenerivahetus
French Openi kulminatsioonist ja Anett Kontaveidi treenerivahetusest räägivad "Matšpalli" stuudios Gunnar Leheste, Michel Lehtmets ja Toomas Kuum.
07.06.2022
50 m


French Openi tabelite analüüs: kui kaugele võiksid jõuda eestlannad? Kes meestest finaali murravad?
Aasta teine suure slämmi turniir French Open on ukse ees ning ahjusoojad turniiritabelid "Matšpalli" stuudios laual. Stuudiokülalised on Michel Lehtmets ja Toomas Kuum, üle veebi on ühendus loodud Riho Kallusega ning saatejuht on ikka Gunnar Leheste.
20.05.2022
46 m


Urmas Sõõrumaa paarismängust Beckeriga, oma ajast tennisejuhina ja agressorriikide sportlastest
"Matšpalli" podcastis käis külas Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, kelle panust Eesti tennisesse on olnud samuti tohutu.
Vestluses saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kallusega rääkis Sõõrumaa, kuidas ta üldse tenniseni jõudis ning kelle õhutusel sattus 2007. aastal juhtima Eesti tenniseliitu, kusjuures alaliidu võimuvahetus ei kulgenud toona üldsegi mitte libedalt.
Sõõrumaal on omad mälestused ka hiljuti Inglismaal vangi mõistetud Boris Beckeriga, kellega ta on Marbellas paarismängu mänginud. Juttu tuleb veel Tondi tennisekeskuse rajamisest, noorte talentide avastamisest ja toetamisest ning paljust muustki. Üle ega ümber ei saa tänapäeval ka Venemaa ja Valgevene mängijate küsimusest - kas tennisistid ikkagi peaksid agressorriikide sportlaste vastu väljakule astuma ning kui nad seda ei tee, siis millised oleksid sellise boikoti tagajärjed?
Otsige taskuhääling "Matšpall" ülesse Apple podcastist, Soundcloudist ja Spotify rakendustest, hakake jälgijaks ning uued saated jõuavad teieni kiirelt ja mugavalt.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
08.05.2022
53 m


Sinimustvalge all mängima hakkav Ingrid Neel: üritan Eestit esindada parimal võimalikul moel
Eesti tennisenaiskond on saamas väärt täiendust 23-aastase paarismängu suunitlusega mängija Ingrid Neeli näol, kelle nime taha võidakse WTA kodulehel Eesti lipp panna juba õige peal.
Neel võis endale Eesti passi taotleda vanaema kaudu, kes 1944. aastal Saaremaalt USA-sse põgenes. Eesti tenniseliit kutsus Neeli sinimustvalge alla mängima selle aasta alguses.
Kõik sai alguse eelmise aasta Clevelandi turniirilt, kus Eesti tennisenaiskonna kapten Märten Tamla abistas Anett Kontaveiti. Neel sattus tribüünil Tamla kõrvale istuma ning tutvustas end ja oma tausta lähemalt.
"Kui Eesti tenniseliit küsis, kas ma oleksin sellest huvitatud, siis nad ilmselt arvasid, et see on vähetõenäoline, kuid ma olin sellele juba varem mõelnud ning südames valmis seda kunagi tegema. Seetõttu ei olnud mul vaja vastust andes pikalt mõelda," rääkis Neel Delfile ja Eesti Päevalehele.
Intervjuus, mis kaugeltki täismahus lehte ei mahtunud, rääkis paarismängu maailma edetabelis 113. kohta hoidev Neel, miks ta nii noores eas paarismängule on keskendunud, kui raske on leida alalist paarismängupartnerit, kui paljud paarismängijad end sellega ära suudavad elatada ning paljust muust.
30.04.2022
32 m


Barty lõpetamine, eestlannade mängud USA-s ja Billie Jean King Cup Türgis
Kogu tennisemaailma ja isegi spordimaailma eelmise nädala põrutavaim uudis oli 25-aastase Ashleigh Barty teade karjääri lõpetamisest, mis on ka värske "Matšpalli" podcasti episoodi keskne teema.
Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks oli Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint.
Saate põhiteemad:
* Suusoojaks natuke jalgpallist
* Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi mängud Indian Wellsis ja Miamis
* Ashleigh Barty üllatuspomm - mis mõtteainet see meile veel pakkus peale selle, et WTA karussell jäi ootamatult valitsejannata?
* Meeste tennises on kord käest ära - kas reketi loopimise ja vihapurske eest jagatavad trahvid on liiga väiksed?
* Peagi algab Türgis Billie Jean King Cupi turniir, kuhu Eesti naiskond läheb ilma Kontaveitita. Mida arvata Aneti otsusest ja millises seisus on meie naiskonna liikmed?
31.03.2022
1h 7 m


Davis Cupi järelkajad, Mark Lajali personaalküsimus ja Tartu noorteturniiri juhtum
Eesti Davis Cupi tennisemeeskond kindlustas Maailmaliiga II gruppi püsimajäämise, alistades 4:0 Okeaania väikesaarte ühendvõistkonna. Üksikmängudes võtsid ilusad võidud Jürgen Zopp, 18-aastane Mark Lajal ja Vladimir Ivanov, paarismängus kindlustasid Eesti võidu Zopp ja Kenneth Raisma.
Sügavama mulje jättis tennisesõpradele vastaste esinumbri alistanud Lajal, kellel tänases saates peatume veidi pikemalt. Arutleme ka Eesti meeste tennise tuleviku üle, vaatame, kes võiks olla meie järgmine vastane sügisel II grupis ning üle ega ümber ei saa ka sõjast Ukrainas, mille spordialased mõjud jõudsid sel nädalal ka Tartus ITF-i juunioride turniirile.
05.03.2022
32 m


Käest lastud WTA turniirist, Kontaveidi Doha turniirist, sõja mõjust tennisele ja Davis Cupist
Eesti valitsus ei toetanud Eesti Tennise Liidu püüdlusi tuua Tallinnasse WTA turniir, Anett Kontaveit jõudis Doha WTA 1000 turniiril finaali ja tõusis maailma edetabelis viiendaks, Putini vägede sissetung Ukrainasse seab Vene tennisistid keerulisse seisu, reedel ja laupäeval võõrustab Eesti tennisemeeskond Davis Cupil Vaikse ookeani saareriikide koondvõistkonda.
Nendel teemadel arutlesid esmaspäeval, 28. veebruaril "Matšpalli" stuudios Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Toomas Kuum.
Slava Ukraini!
28.02.2022
47 m


Kogu tõde kirgi kütnud WTA tenniseturniirist. Stuudios Allar Hint ja Riho Kallus
Vähe on Eesti tennises teemasid, mille üle arutletaks teravalt ja tuliselt lausa riiklikul tasemel, aga viimastel päevadel on Tallinnasse tuua planeeritav WTA 250 kategooria turniir seda suutnud.
"Matšpalli" saates võtavad plaani ja ürituse olemuse pulkadeks lahti projekti eestvedajad Riho Kallus ja tenniseliidu peasekretär Allar Hint.
Mida selline üritus Eestile ja Eesti tennisele ikkagi tähendaks? Kuidas sellest võidaks kogu riik ja kuidas oleks lood meie tippude Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi osalemisega?
Saate lõpus tuleb juttu ka märtsis toimuvast Davis Cupist ja aprillis Türgis aset leidvast Billie Jean King Cupi turniirist. Head kuulamist!
17.02.2022
33 m


Nadali eepiline tagasitulek, Barty party ja Kanepi ilusa turniiri lõpp
Aasta esimene suure slämmi turniir Australian Open lõppes Rafael Nadali vägeva tagasituleku ja 21. slämmivõiduga, päev varem oli Ashleigh Barty võitnud kodupubliku ees oma kolmanda suure slämmi trofee. Kaia Kanepi ilus teekond lõppes veerandfinaalis Iga Swiateki vastu.
"Matšpalli" podcast võtab need kolm sündmust kokku koos saatejuht Gunnar Leheste ja saatekülaliseks oleva tennisetreeneri Redt Reimaliga.
30.01.2022
41 m


Kanepi suure võidu järelkajad. Tennisefänni vererõhk hüppas lakke, aga lõpp hea, kõik hea!
36-aastane Kaia Kanepi pääses karjääri seitsmenda suure slämmi turniiri veerandfinaali, saades Australian Openi otsustava seti kiire lõppmängu järel jagu maailma teisest reketist Kaia Kanepist.
"Matšpalli" podcast võttis kohtumise kokku ja vaatas pisut tagasi ka teises ringis langenud Anett Kontaveidi mängule koos Riho Kalluse, Redt Reimali ja Allar Hindiga.
24.01.2022
32 m


"Püha Novaki Kiusamine" ja Australian Openi tabelid. Kaugele jõuavad Kontaveit ja Kanepi?
Aasta esimene "Matšpalli" podcast keskendub uudistele ja sündmustele Austraalias, kus esmaspäeval algab Australian Openi suure slämmi turniir, mida Anett Kontaveit alustab esmakordselt kõrge kuuenda asetusena.
Vaatame Australian Openi tabelitele otsa ja püüame ennustada, kaugele võiksid Kontaveit ja Kaia Kanepi purjetada ning kes on naiste ja meeste seas peafavoriidid.
Pikemalt peatume Kontaveidi mängudel edukal Sydney turniiril ning seebiooperil "Püha Novaki Kiusamine". Saate salvestamise hetkel polnud veel selge, kas üheksakordne Australian Openi võitja saab üldse turniirist osa võtta. Tutvustame ka skeemi, mis läheb tabelikohtade ümber jagamiseks käiku siis, kui Djokovici nimi esimeselt realt eemaldatakse.
Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus, saatekülaliseks tennisekommentaator Michel Lehtmets.
14.01.2022
49 m


Tenniseaasta edetabel. Millised sündmused mahtusid "Matšpalli" tegijate TOP 10-sse?
Teist aastat järjest võtab "Matšpalli" podcast tenniseaasta kokku sündmuste TOP 10 edetabeli kujul. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus palusid seekord endaga edetabelit kommenteerima ja hooajale tagasi vaatama tenniseliidu juhatuse liikme ja kommentaatori Toomas Kuuma.
26.12.2021
1h 11 m


Kuidas Mart Peterson Rootsis nullist uue elu üles ehitas ja tütrest tippmängija kasvatas?
Suurel spordiriigil Rootsil on naiste tennise maailma edetabelis olnud mitmeid aastaid vaid üks mängija, 26-aastane Rebecca Peterson, kes tegelikult rahvuselt eestlanna. "Matšpalli" podcast võttis kaugekõne Rootsi Rebecca isale ja treenerile Mardile.
Mart Peterson kuulus Eesti tenniseparemikku 1980-ndatel aastatel, mil reisimisvõimalused olid väga piiratud ning Nõukogude Liidu koondisse mahtus siitkandist vaid Andres Võsand. Nagu mitmed tolleaegsed tennisistid, kolis Peterson segastel aegadel 1990. aastal koos abikaasa Annelie ja Rebecca vanema õe Beritiga, kes oli toona 3-aastane, Rootsi. Kaasas vaid kaks kotti ja olematu keeleoskus, tuli hakata elu täiesti nullist uuesti üles ehitama.
Kuidas see Petersonidel õnnestus ja milline on olnud Rebecca teekond tennisemaailma eliiti, seda kõike seekordsest saatest kuulebki. Muu hulgas rääkis Peterson, millised on tenniseperekonna (lapsevanem on ühtaegu treener) eelised ja miinused, millised on olnud Rebecca karjääri tõusud ja mõõnad ning miks lõppes Rebecca koostöö teda 2020. aastal juhendanud nimeka rootslase Thomas Högstedtiga.
Ühtlasi tehti saates juttu sellest, miks on WTA ja ATP tabelis kummaski vaid üks rootslane, kui svenssonite maalt on tulnud sellised kuulsad tennisetipud nagu Mats Wilander, Stefan Edberg või Björn Borg ning kui raske on spordiriigis, kus au sees on rohkem NHL-i mängijad, jalgpallurid ja suusasportlased, maailma esisaja tennisistil toetajaid leida ja meedias pildile pääseda.
Head kuulamist!
14.12.2021
59 m


Finaali järelkajad ja häiriv asjaolu Mehhiko õhtustes sessioonides
"Matšpalli" podcast võtab kokku äsja lõppenud WTA aastalõputurniiri finaalmatši Anett Kontaveidi ja Garbine Muguruza vahel ning vaatab pisut tagasi kogu turniirile ja üldse Eesti esireketi imelisele hooaja lõpule.
Mehhikos kohapeal viibiva saatejuhi Gunnar Leheste külalised on Delfi TV-s mängu kommenteerinud Riho Kallus ning Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint.
18.11.2021
26 m


"Matšpall" Mehhikos | Kes teab, milleks see kaotus hea võis olla
Anett Kontaveit läbis WTA aastalõputurniiri alagrupifaasi kahe suurepärase võidu ja ühe valusa kaotusega, kuid pääses grupivõitjana teisipäevasesse poolfinaali, kus tuleb kohtuda kas Arina Sabalenka või Maria Sakkariga.
"Matšpall" võtab Eesti esireketi viimased kaks matši kokku koos Riho Kalluse ja tennisetreener Redt Reimaliga. Saadet veab Gunnar Leheste Guadalajarast kohapealt.
Kui mures peaksime Kontaveidi viimase esituse järel enne teisipäevast poolfinaali olema? Milline on hommikuse ja õhtuse sessiooni olude vahe? Kelle vastu oleks Kontaveidil teisipäeval mugavam astuda? Kes võiks võitjana väljuda poolfinaalist Muguruza - Badosa?
15.11.2021
25 m


Unelmate algus aastalõputurniirile, mis toimub ikkagi arusaamatult kaugel
Anett Kontaveit alustas Mehhikos Guadalajaras toimuvat WTA aastalõputurniiri 6:3, 6:4 võiduga maailma kolmanda reketi Barbora Krejcikova üle ning kohtub järgmisena reedel Karolina Pliškovaga, kes oli kolmesetilises trilleris napilt parem Garbine Muguruzast.
"Matšpalli" saatejuht Gunnar Leheste on Mehhikos kohapeal ning võtab koos Tallinnas viibivate Riho Kalluse ja Allar Hindiga esimese päeva kokku.
Esimeste üksikmängude kõrval püstitame ka küsimuse, kas avalikkusele on ikkagi piisavalt arusaadavalt ära põhjendatud, miks kaheksa Euroopas elavat naistennisisti on saadetud parimat välja selgitama kaugele Mehhikosse.
Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
11.11.2021
24 m


Ajalugu teinud Anett Kontaveiti ootab Mehhiko ja WTA aastalõputurniir
Anett Kontaveit võitis Rumeenias hooaja neljanda ja karjääri viienda WTA turniiri ning tõusis maailma edetabelis kaheksandaks, mis viib ta 10. novembril algavale WTA aastalõputurniirile. Käsil on igas mõttes Eesti tennise jaoks ajaloolised päevad!
Kuidas see kõik teoks sai ja mis Aneti jaoks veel järgmistel nädalatel vahel on, selle üle arutasid "Matšpalli" podcastis saatejuht Gunnar Leheste ning tenniseeksperdid Riho Kallus, Toomas Kuum ja Allar Hint.
01.11.2021
57 m


Poolsada "eestikate" medalit võitnud Piret Ilves avaldab oma pika karjääri saladuse
Piret Ilves on Eesti tennisemaastikul fenomen - 50-kordne Eesti meistrivõistluste medalist ja 16-meister, kelle kahte üksikmängu tiitlit (1988 ja 2011) lahutab 13 aastat ning esimest ja seni viimaseks jäänud medalit 36 aastat.
Medalilaudu käib Ilves jätkuvalt tühjendamas seenioride maailmameistrivõistlustel. ITF-i seenioride edetabelis võib ta 50+ naiste kategoorias leida lausa 10. kohalt, kuid ta on olnud ka 45+ naiste seas maailma kolmas reket.
Piret peab veel paar aastat ootama, et täita unistus minna seenioride MM-ile medaleid noppima oma tütre Kadiga, kellega ta on Eesti tasemel mänginud nii võrgu ühel poolel kui ka teineteise vastu.
"Matšpalli" podcastis rääkis Ilves nii oma mängijakarjääri algusest, magusaimatest medalivõitudest, seeniortennisest kui ka treenerikarjäärist ja sellest, kuidas trennis käivad lapsed aastakümnetega on muutunud. Saates meenutati ka Ilvese kohtumisi Kaia Kanepi, Anett Kontaveidi ja Maret Aniga, kellest ühte on ta võitnud ja ühele kaotanud Eesti meistrivõistluste finaalis 0:6, 0:6.
Ühtlasi meenutas ta Eesti esimest Fed Cupi matši 1992. aastal Kreekas ning rääkis Saksamaa klubitennisest, kus ta veel tänapäevalgi tegev on.
Head kuulamist!
11.10.2021
58 m


Kontaveidi fantastilisest turniirivõidust Jaan Martinsoni ja Allar Hindiga
Anett Kontaveit võitis Ostravas karjääri kolmanda ja tänavu juba teise WTA tiitli, alistades viis vastasast settigi loovutamata.
Finaalis oli meie esireket 6:2, 7:5 üle kreeklannast Maria Sakkarist. Varem alistusid Sorana Cirstea, Paula Badosa, Belinda Bencic ja poolfinaalis kodupubliku soosik Petra Kvitova.
"Matšpalli" podcastis lahkasid Kontaveidi muljetavaldavaid esitusi saatejuht Gunnar Leheste ning saatekülalistena Jaan Martinson ja Allar Hint. Samuti kuuleb saates lõiku Kontaveidi pühapäevasest pressikonverentsist.
Juttu tuli ka Kaia Kanepi ITF-i turniiri võidust USA-s ning nimest, mida maailma tennisemeedias ikka veel kõige rohkem kohtab, Emma Raducanust - tema treenerivahetusest, sponsorlepingutest ja sellest, mis ootamatult suure tähelepanu alla sattunud noorest britist edasi võib saada.
27.09.2021
41 m
"Matšpall" käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.