Matšpall
"Matšpall" käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Riho Kallus
Matšpall
Sport 101 episoodi
Episoodid
Tennisevarustuse eri. Mis peaks olema sinu tennisekotis?
"Matšpalli" podcasti 101. episood on nii videos kui ka audios, sest seekord räägime tennisevarustusest. Stuudio laual on kott tennisevarustusega ning laua taga eksperdid Andres Kuhi USTA akadeemiast ja Sportlandist Tanel Vaikma. Vestlust veavad Gunnar Leheste ja Riho Kallus.
11.03.2023 1h 3 m
Oliver Ojakäär: suur slämm on kogu aeg väikest viisi unistus olnud
18-aastane Oliver Ojakäär on astumas kindlal sammul meeste tennise poole. Viimast aastat juunioride turniire mängival tartlasel jääb värskelt selja taha noorte suure slämmi debüüt Australian Openil, kus ta jõudis kolmandasse ringi. "Matšpalli" podcastis käis Ojakäär koos oma treeneri, samuti noore mängumehe, 24-aastase Kenneth Raismaga. "Slämmil osalemine on alati väikest viisi unistus olnud," tunnistas maailma juunioride edetabelis 39. kohta hoidev Ojakäär. "Kui Tennis Europe turniirid läbi saavad, hakkavad kõik rääkimda, et järgmine suur samm noortel ongi slämm. Hakkad vaikselt edetabelis tõusma ja kasvama ning lõpuks kuidagi oledki ise ka seal..." "Ma ei arvanud, et see nii suur ja hästi tehtud on, kõik on nii läbi mõeldud. Kõige parem koht, kus ma kunagi turniiri mänginud olen," kirjeldas ta suure slämmi õhustikku. Noorte turniir Australian Openil algas põhiturniiri teisel nädalal. Meeste matše Ojakäär ja Raisma vaatama ei sattunud, kuid riietusruumid on kõigile ühised ning vahetult kohtutud sai nii mõnegi tippmängijaga. Kellega täpsemalt, kuuleb juba saatest! Muu hulgas selgus saatest, et Eesti tenniseliit mõtleb juba lähiajal ATP Challenger turniiri korraldamise peale, kus Ojakäärule ja veel mõnele teisele Eesti mängijale terendaks võimalus saada vabapääse. Saatest kuuleb ka, kuidas Ojakäärust üldse sai tennisemängija, miks ja millal otsustati tiimi kaasata Wimbledoni noorteturniiri paarismängu võitja Raisma, milline on noore mängija ja noore treeneri omavaheline keemia trennides ning kuidas on organiseeritud ülejäänud taustsüsteem. "Matšpalli" saate meiliaadress on tennis@delfi.ee, saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus.
17.02.2023 54 m
Kas Djokovic on kõigi aegade parim? Australian Openi kokkuvõte Riho Kalluse ja Toomas Kuumaga
Aasta esimese suure slämmi turniiri võitis meestest Novak Djokovic ja naistest Arina Sabalenka, kes on tänasest alates vastavalt uus ATP maailma esireket ja WTA teine number. Miks võitsid just need, kes võitsid, ja mida arvata võitjatega kaasas käivatest skandaalidest ja väljaütlemistest? Teemaks veel sel nädalavahetusel ees ootav Davis Cupi matš Jamaikal ning Tallinnas toimunud rannatennise tippturniir.
30.01.2023 57 m
Eestlannade jaoks on Australian Open lõppenud. Mida Kontaveidi ja Kanepi mängudest arvata?
Aasta esimesel suure slämmi turniiril Australian Openil on käimas neljas päev, kuid Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi jaoks on turniir lõppenud. "Matšpalli" podcastis võtavad Eesti tennisistide mängud kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning tennisekommentaator Toomas Kuum.
19.01.2023 20 m
Australian Openi tabelid, Netflix, Tallinna turniirid ja Venemaa-teema
"Matšpalli" hooaja avasaade räägib esmaspäeval algavast Australian Openi suure slämmi turniirist, Tallinnas toimuvatest 40 000-dollarilise auhinnafondiga ITF-i turniriidest, täna Netflixi paisatud "Break Point" dokumentaalsarjast, aga veel paljust muust. Kuna tennis on kõige kõrgema kaliibriga ala, kus Venemaa sportlased jätkuvalt võistelda saavad, ei saa aasta esimeses podcastid üle ega ümber sõja ja spordi ning spordi ja poliitika seostest, eriti käimasoleva Eesti jalgpallurite pildiskandaali valguses. Teeme ka omad ennustused, kes võidavad Austraalia lahtised meeste ja naiste seas ning kui kaugele jõuab parim Eesti tennisist. Tuletame Eesti spordisõpradele meelde, et turniiril osaleb ka kolmaski eestlane, 17-aastane Oliver Ojakäär, kes teeb Austraalias juunioride suure slämmi debüüdi. Pikemalt peatume loomulikult Anett Kontaveid ja Kaia Kanepi aasta esimestel mängudel (Kanepi saldo on 2 võitu, 2 kaotust; Kontaveidil 2 kaotust) ja nende esimese ning potentsiaalsete järgmiste ringide vastastest. Tenniseteemalise ümarlaua moodustasid seekord Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Toomas Kuum. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
13.01.2023 1h 12 m
Rauno Gull: tihti läheb sassi, kas olen hetkel isa või vastik kuri treener
2022. aasta viimases "Matšpalli" saates teeme Zoomi-kõne Saaremaale. Oma Nasva kodust, kus elekter juba tagasi, võtab kõne vastu Rauno Gull, kes on treener ja isa ühele Eesti hetke lootustandvamale noortennisistile, 16-aastasele Grete Gullile.
29.12.2022 37 m
TOP 15 aasta edetabeli kaheksa tähtsamat sündmust
"Matšpalli" tennisepodcast võttis traditsiooniliselt möödunud aasta kokku TOP 15 edetabeli kujul, mis kujunes saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse ning saatekülalise Toomas Kuuma valikute ja hääletuse tulemusena. Millised teemad mahtusid edetabelis kohtadele 9.-15.? 15. Eesti Fed Cupi ja Davis Cupi koondised 14. Elena Rõbakina Wimbledoni võit ja poleemika tema päritoluriigi teemal 13. Eesti meistrivõistlused (üksikmängu meistrid Kristjan Tamm ja Elena Malõgina). Mark Lajali hoogne tõus maailma edetabelis ja fantasiline aastalõpp 12. Hiiumaa Tennisehall ja teised regionaalsed ettevõtmised 11. Katriin Saare avameelne intervjuu depressioonist 10. Venemaa-Ukraina sõda ja selle mõjud tennisele 9. Esireketi Ashleigh Barty areenilt lahkumine ja Iga Swiateki poolt teatepulga üle võtmine Kuula, millised teemad platseerusid "Matšpalli" podcasti tegijate hääletusel kohtadele esimesest kaheksani! Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
10.12.2022 42 m
Hiiumaast Ashleigh Bartyni. TOP 15 edetabel, esimene saade
"Matšpalli" taskuhääling jätkab traditsiooni ja võtab tenniseaasta kokku olulisemate sündmuste edetabeli kujul. Edetabeli koostasid ja teemasid analüüsisid saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning tenniseekspert Toomas Kuum. Kuidas sündis edetabel? Saatejuhid panid ritta aasta märksõnad ja teemad suvalises järjekorras, misjärel läks nimekiri hääletusringile. Hääletustulemuste põhjal kujunes TOP 15 edetabel, mille "Matšpall" toob kuulajate ette lausa kahes osas. Kuula, millised põnevad sündmused mahtusid edetabelis kohtadele 9.-15! "Matšpall" ootab kuulajate küsimusi, ettepanekuid või lihtsalt häid mõtteid aadressile tennis@delfi.ee.
08.12.2022 40 m
Aasta lastetreener Märt Kivirähk: peale Kaia ja Aneti poolfinaali ei läinud lastel nädal aega ükski pall väljakusse
"Matšpalli" podcast on seekord Lasnamäel Tallinki tennisekeskuses külas novembri algul Eesti Tennise Liidu hooaja lõpetamisel aasta lastetreeneriks kuulutatud Märt Kivirähul. Kivirähu tennisepisikuga nakatumine on seotud tema onu, legendaarse Eesti tennisemängija, NSV Liidu meistersportlase Villem Lapimaaga, kes on tema onu. Kuidas sai Kivirähust treener? Saade salvestati päeval, mil Eesti Päevalehe nädalalõpulisas LP ilmus suur "Mõjukate" edetabel, milles Anett Kontaveidi leiab 25. ja Kaia Kanepi 56. kohalt. Kivirähk on kõige õigem inimene iseloomustamaks, mida meie absoluutsete tippude edu neid imetlevatele lastele tähendab. Mis peaks selleks juhtuma, et Kaia ja Anett ei jääks sel tasemel viimasteks Eesti mängijateks - millised asjaolud selleks kokku langema peavad? Milliseid mõtteid võtab tennisetreener väljakult koju kaasa? Mis innustab ja motiveerib lastetreenerit? Kas tennis kui teatud mõttes elitaarne spordiala on ikka Eestis kõigile kättesaadav? Kes olid Kivirähu lapsepõlveiidolid ning kuidas ta neile omal ajal kaasa elas? Nendest ja paljudest muudest küsimustest saates juttu tehtigi.
26.11.2022 44 m
Raimo Kägu: mida kehvem iseloom, seda parem tennisist
"Matšpalli" podcast seikleb vahelduseks jälle ajalooradadel. Hüppame kuumadesse 90-ndatesse, kus ühel hetkel hakkas Eestis tenniseväljakuid ja -halle kerkima nagu seeni pärast vihma. Saates on üks selle nähtuse peasüüdlastest, ettevõtja Raimo Kägu. Lugusid, millest võinuks podcastile pealkirja võtta, jagub saatesse hulgim. Näiteks kahetseb Kägu, et tal jäi omal ajal tennise juurde meelitamata üks andekas Saaremaa võrkpallur, kellest tema hinnangul võinuks tulla TOP 100 mängija, aga kes jõudis hoopis volles Eesti koondisse. Meenutatakse ka legendaarset Angerja tenniseturniiri, mis tänavu tähistas juba 25. sünnipäeva ning arutletakse Eesti spordi rahastamise ja inimeste vähese liikumise teemal.
30.10.2022 42 m
Tallinn Openi järelkajad: intervjuu peakohtuniku Clare Woodiga ja Riho Kalluse kokkuvõte
Tondil Foruse spordikeskuses lõppenud WTA 250 Tallinn Open tenniseturniirist räägivad turniiri peakohtunik Clare Wood ning üks peaorganisaatoritest Riho Kallus.
03.10.2022 29 m
"Matšpall" Tallinn Openil: Mida me teame Aneti esimesest vastasest Wangist? Kas Ostapenko Eestisse üldse tuleb?
"Matšpalli" podcasti saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus leidsid endale loosimise järgselt ainsa vaikse nurgakese Foruse spordikeskuses, milleks osutus laste mängutuba - kahtlemata veidraim paik, kust "Matšpall" üldse kunagi salvestamisele on läinud. Annab seda ikka üle trumbata... Saate põhiteemad: * Loosimistulemused. Mida me teame Kontaveidi esimese ringi vastases Wang Xiyust (WTA 58.)? Kas Lõuna-Korea WTA 250 turniiril finaali jõudnud Ostapenko üldse leiab endas motivatsiooni Tallinnasse tulla, kus ta ilmselt peaks võistlustulle astuma kolmapäeval või jätab Läti esireket Tallinna turniiri vahele ja naaseb tuurile Ostravas? * Millised võiksid avaringis olla Maileen Nuudi ja Jelena Malõgina šansid, kes lähevad vastamisi vastavalt Donna Vekici ja olümpiavõitja Belinda Benciciga? * Turniiri korralduse telgitagused. Pealtnäha kõik sujub, aga mis toimub kaadri taga tegelikult? "Matšpalli" meiliaadress on tennis@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ka Spotify's, Apple'i podcasti rakenduses ja iTunesis. Tallinn Openi piletid on saadaval Piletitaskus.
24.09.2022 36 m
WTA turniiri peenhäälestusest US Openi võitjateni. Stuudios New Yorgi melu kohapeal nuusutanud Allar Hint
Juba järgmisel nädalal, 24. septembril algab Tondil Forus Tennisekeskuses WTA 250 kategooria turniir Tallinn Open, mille peasüüdlased ja peamised korraldajad olid täna „Matšpalli“ podcasti stuudios. Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ja „Matšpalli“ kaassaatejuht Riho Kallus, kellele saates sai välja mõeldud ka uus särav tiitel („tenniseekspert“ ja „tennisekommentaator“ on juba liiga ära leierdatud, aeg on teha värskendus). Saates tuleb juttu ukse ees olevast WTA turniirist, selle korraldusest, mängijatest ja ootustest ning värskelt selja taha jäänud US Openist, mille üksikmänguvõitjad olid Iga Swiatek ja Carlos Alcaraz ning kus Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi langesid väga kauaks meelde jäävates matšides vastavalt Serena Williamsile ja Arina Sabalenkale. Saate põhiteemad: Kuhu kaovad Hindi ja Kalluse unetunnid? Millega korraldajad publikut Tallinn Openil lisaks aukartustäratavale mängijate nimekirjale veel üllatavad? Kuivõrd oli Kontaveidi kaotuses ja Serena järgmisse ringi jõudmises süüdi New Yorgi lärmakas ja ettearvamatu publik? Mis juhtus Kaia Kanepiga Sabalenka vastu teise seti 5 : 2 seisul matšivõidule servides? Mille poolest oli poolatar Iga Swiatek finaalis parem tuneeslannast Ons Jabeurist? Kas meeste tennis on juba sama ettearvamatu kui naiste tennis? WTA turniiri Tallinn Openi piletid on müügil Piletitaskus.
12.09.2022 1h
US Openi eelvaade, Tallinn Openi ettevalmistused ja hea uudis seoses Kontaveidi vabapääsmega
Aasta viimane suure slämmi turniir US Open stardib juba esmaspäeval. Anett Kontaveit (WTA 2.) kohtub avaringis rumeenlanna Jaqueline Cristianiga (WTA 76.) ja Kaia Kanepi (WTA 33.) tšehhitari Tereza Martincovaga (WTA 69.). Edu korral võib Kontaveiti teises ringis oodata ees New Yorgis suure lahkumisetenduse pidav Serena Williams, Kanepi potentsiaalne teise ringi vastane on valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 6.), keda ta tänavu on juba võitnud. Väga magusad vastasseisud mõlemad! Mida meie tüdrukutest oodata? Kes on turniiri suurfavoriidid ning kes jõuavad finaalidesse "Matšpalli" podcasti tegijate arvates? Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks on seekord Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint, kes viibibki parasjagu New Yorgis. Saate teises plokis räägime kuu aja pärast alagavst WTA Tallinn Openist ja pinnime Hindilt, kes lisaks juba välja hõigatud mängijatele veel Tondi tennisekeskust võiks väisata. Ühtlasi teatab Hint ühe meeldiva uudise seoses Anett Kontaveidist vabaks jäänud wildcardiga.
26.08.2022 49 m
„Matšpall“ Pärnus: suvepealinna tennise ajalugu ning ITF-i turniiride korraldamise võlu ja valu
Tenniseteemaline taskuhäälingusaade „Matšpall“ on suvele kohaselt Pärnus, kus äsja on lõppenud meeste 15 000-dollariline ning alanud naiste 25 000-dollariline ITF-i turniir. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse võõrustajaks on Kapitel Open turniiri direktor Tiina Post.
09.08.2022 49 m
Kasahstani esindava venelanna triumf ja Djokovici võit elu võimaluse maha jutustanud Kyrgiose üle
Wimbledoni tenniseturniiri võitsid üksikmängudes Kasahstani esindav venelanna Jelena Rõbakina ning 21. korda suure slämmi turniiril triumfeerinud Novak Djokovic, hõbedase kandikuga lahkusid 100. aastapäeva tähistanud peaväljakult tuneeslanna Ons Jabeur ja austraallane Nick Kyrgios. Eesti naiste laeks jäi teine ring, kuhu Anett Kontaveit jõudis nii üksik- kui ka paarismängus. Turniiri võtavad kokku saatejuht Gunnar Leheste, TV3 Sport kanalil mänge kommenteerinud Riho Kallus ning mõned päevad kohapeal viibinud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint. Üksikasjalikult saavad lahti harutatud nii Kontaveidi kui ka Kaia Kanepi esitused kui ka nädalavahetusel peetud üksikmängu finaalid. „Matšpalli“ meiliaadress, kuhu on oodatud nii ettepanekud kui ka lihtsalt tagasiside, on tennise@delfi.ee. Head kuulamist!
11.07.2022 48 m
Eesti meistrivõistluste kokkuvõte Toomas Kuuma ja Allar Hindiga
Eesti tennise üksikmängu meistrid aastal 2022 on Kristjan Tamm ja Elena Malõgina, kes mängisid vastavalt 6:4, 6:4, 7:6 (4) üle Mark Lajali ja 6:4, 6:2 Katriin Saare. "Matšpalli" podcast salvestati kohe pärast meeste finaali Herne tänava tenniseväljakute äärest. Saatejuht Gunnar Lehestel aitasid finaalidele tagasi vaadata mänge Delfi TV-s kommenteerinud Toomas Kuum ja Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint. Saates kuuleb ka intervjuusid meeste finalistide Tamme ja Lajaliga.
09.07.2022 26 m
Wimbledoni eelvaade: kas loosiõnn naeratas eestlannadele?
Esmaspäeval on Wimbledonis algamas aasta kolmas suure slämmi turniir. Naiste tabelis on asetatud mõlemad Eesti mängijad - Anett Kontaveit sai teise, Kaia Kanepi 31. paigutuse. Mida arvata eestlannade avaringi vastastest ning loosist üldisemalt? Kes on meeste ja naiste turniiri favoriidid ja võimalikud mustad hobused? Kui kaugele võiksid hetkevormi pealt purjetada meie naised?
25.06.2022 37 m
French Openi kokkuvõte ja Kontaveidi treenerivahetus
French Openi kulminatsioonist ja Anett Kontaveidi treenerivahetusest räägivad "Matšpalli" stuudios Gunnar Leheste, Michel Lehtmets ja Toomas Kuum.
07.06.2022 50 m
French Openi tabelite analüüs: kui kaugele võiksid jõuda eestlannad? Kes meestest finaali murravad?
Aasta teine suure slämmi turniir French Open on ukse ees ning ahjusoojad turniiritabelid "Matšpalli" stuudios laual. Stuudiokülalised on Michel Lehtmets ja Toomas Kuum, üle veebi on ühendus loodud Riho Kallusega ning saatejuht on ikka Gunnar Leheste.
20.05.2022 46 m
Urmas Sõõrumaa paarismängust Beckeriga, oma ajast tennisejuhina ja agressorriikide sportlastest
"Matšpalli" podcastis käis külas Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, kelle panust Eesti tennisesse on olnud samuti tohutu. Vestluses saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kallusega rääkis Sõõrumaa, kuidas ta üldse tenniseni jõudis ning kelle õhutusel sattus 2007. aastal juhtima Eesti tenniseliitu, kusjuures alaliidu võimuvahetus ei kulgenud toona üldsegi mitte libedalt. Sõõrumaal on omad mälestused ka hiljuti Inglismaal vangi mõistetud Boris Beckeriga, kellega ta on Marbellas paarismängu mänginud. Juttu tuleb veel Tondi tennisekeskuse rajamisest, noorte talentide avastamisest ja toetamisest ning paljust muustki. Üle ega ümber ei saa tänapäeval ka Venemaa ja Valgevene mängijate küsimusest - kas tennisistid ikkagi peaksid agressorriikide sportlaste vastu väljakule astuma ning kui nad seda ei tee, siis millised oleksid sellise boikoti tagajärjed? Otsige taskuhääling "Matšpall" ülesse Apple podcastist, Soundcloudist ja Spotify rakendustest, hakake jälgijaks ning uued saated jõuavad teieni kiirelt ja mugavalt. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
08.05.2022 53 m
Sinimustvalge all mängima hakkav Ingrid Neel: üritan Eestit esindada parimal võimalikul moel
Eesti tennisenaiskond on saamas väärt täiendust 23-aastase paarismängu suunitlusega mängija Ingrid Neeli näol, kelle nime taha võidakse WTA kodulehel Eesti lipp panna juba õige peal. Neel võis endale Eesti passi taotleda vanaema kaudu, kes 1944. aastal Saaremaalt USA-sse põgenes. Eesti tenniseliit kutsus Neeli sinimustvalge alla mängima selle aasta alguses. Kõik sai alguse eelmise aasta Clevelandi turniirilt, kus Eesti tennisenaiskonna kapten Märten Tamla abistas Anett Kontaveiti. Neel sattus tribüünil Tamla kõrvale istuma ning tutvustas end ja oma tausta lähemalt. "Kui Eesti tenniseliit küsis, kas ma oleksin sellest huvitatud, siis nad ilmselt arvasid, et see on vähetõenäoline, kuid ma olin sellele juba varem mõelnud ning südames valmis seda kunagi tegema. Seetõttu ei olnud mul vaja vastust andes pikalt mõelda," rääkis Neel Delfile ja Eesti Päevalehele. Intervjuus, mis kaugeltki täismahus lehte ei mahtunud, rääkis paarismängu maailma edetabelis 113. kohta hoidev Neel, miks ta nii noores eas paarismängule on keskendunud, kui raske on leida alalist paarismängupartnerit, kui paljud paarismängijad end sellega ära suudavad elatada ning paljust muust.
30.04.2022 32 m
Barty lõpetamine, eestlannade mängud USA-s ja Billie Jean King Cup Türgis
Kogu tennisemaailma ja isegi spordimaailma eelmise nädala põrutavaim uudis oli 25-aastase Ashleigh Barty teade karjääri lõpetamisest, mis on ka värske "Matšpalli" podcasti episoodi keskne teema. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks oli Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. Saate põhiteemad: * Suusoojaks natuke jalgpallist * Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi mängud Indian Wellsis ja Miamis * Ashleigh Barty üllatuspomm - mis mõtteainet see meile veel pakkus peale selle, et WTA karussell jäi ootamatult valitsejannata? * Meeste tennises on kord käest ära - kas reketi loopimise ja vihapurske eest jagatavad trahvid on liiga väiksed? * Peagi algab Türgis Billie Jean King Cupi turniir, kuhu Eesti naiskond läheb ilma Kontaveitita. Mida arvata Aneti otsusest ja millises seisus on meie naiskonna liikmed?
31.03.2022 1h 7 m
Davis Cupi järelkajad, Mark Lajali personaalküsimus ja Tartu noorteturniiri juhtum
Eesti Davis Cupi tennisemeeskond kindlustas Maailmaliiga II gruppi püsimajäämise, alistades 4:0 Okeaania väikesaarte ühendvõistkonna. Üksikmängudes võtsid ilusad võidud Jürgen Zopp, 18-aastane Mark Lajal ja Vladimir Ivanov, paarismängus kindlustasid Eesti võidu Zopp ja Kenneth Raisma. Sügavama mulje jättis tennisesõpradele vastaste esinumbri alistanud Lajal, kellel tänases saates peatume veidi pikemalt. Arutleme ka Eesti meeste tennise tuleviku üle, vaatame, kes võiks olla meie järgmine vastane sügisel II grupis ning üle ega ümber ei saa ka sõjast Ukrainas, mille spordialased mõjud jõudsid sel nädalal ka Tartus ITF-i juunioride turniirile.
05.03.2022 32 m
Käest lastud WTA turniirist, Kontaveidi Doha turniirist, sõja mõjust tennisele ja Davis Cupist
Eesti valitsus ei toetanud Eesti Tennise Liidu püüdlusi tuua Tallinnasse WTA turniir, Anett Kontaveit jõudis Doha WTA 1000 turniiril finaali ja tõusis maailma edetabelis viiendaks, Putini vägede sissetung Ukrainasse seab Vene tennisistid keerulisse seisu, reedel ja laupäeval võõrustab Eesti tennisemeeskond Davis Cupil Vaikse ookeani saareriikide koondvõistkonda. Nendel teemadel arutlesid esmaspäeval, 28. veebruaril "Matšpalli" stuudios Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Toomas Kuum. Slava Ukraini!
28.02.2022 47 m
Kogu tõde kirgi kütnud WTA tenniseturniirist. Stuudios Allar Hint ja Riho Kallus
Vähe on Eesti tennises teemasid, mille üle arutletaks teravalt ja tuliselt lausa riiklikul tasemel, aga viimastel päevadel on Tallinnasse tuua planeeritav WTA 250 kategooria turniir seda suutnud. "Matšpalli" saates võtavad plaani ja ürituse olemuse pulkadeks lahti projekti eestvedajad Riho Kallus ja tenniseliidu peasekretär Allar Hint. Mida selline üritus Eestile ja Eesti tennisele ikkagi tähendaks? Kuidas sellest võidaks kogu riik ja kuidas oleks lood meie tippude Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi osalemisega? Saate lõpus tuleb juttu ka märtsis toimuvast Davis Cupist ja aprillis Türgis aset leidvast Billie Jean King Cupi turniirist. Head kuulamist!
17.02.2022 33 m
Nadali eepiline tagasitulek, Barty party ja Kanepi ilusa turniiri lõpp
Aasta esimene suure slämmi turniir Australian Open lõppes Rafael Nadali vägeva tagasituleku ja 21. slämmivõiduga, päev varem oli Ashleigh Barty võitnud kodupubliku ees oma kolmanda suure slämmi trofee. Kaia Kanepi ilus teekond lõppes veerandfinaalis Iga Swiateki vastu. "Matšpalli" podcast võtab need kolm sündmust kokku koos saatejuht Gunnar Leheste ja saatekülaliseks oleva tennisetreeneri Redt Reimaliga.
30.01.2022 41 m
Kanepi suure võidu järelkajad. Tennisefänni vererõhk hüppas lakke, aga lõpp hea, kõik hea!
36-aastane Kaia Kanepi pääses karjääri seitsmenda suure slämmi turniiri veerandfinaali, saades Australian Openi otsustava seti kiire lõppmängu järel jagu maailma teisest reketist Kaia Kanepist. "Matšpalli" podcast võttis kohtumise kokku ja vaatas pisut tagasi ka teises ringis langenud Anett Kontaveidi mängule koos Riho Kalluse, Redt Reimali ja Allar Hindiga.
24.01.2022 32 m
"Püha Novaki Kiusamine" ja Australian Openi tabelid. Kaugele jõuavad Kontaveit ja Kanepi?
Aasta esimene "Matšpalli" podcast keskendub uudistele ja sündmustele Austraalias, kus esmaspäeval algab Australian Openi suure slämmi turniir, mida Anett Kontaveit alustab esmakordselt kõrge kuuenda asetusena. Vaatame Australian Openi tabelitele otsa ja püüame ennustada, kaugele võiksid Kontaveit ja Kaia Kanepi purjetada ning kes on naiste ja meeste seas peafavoriidid. Pikemalt peatume Kontaveidi mängudel edukal Sydney turniiril ning seebiooperil "Püha Novaki Kiusamine". Saate salvestamise hetkel polnud veel selge, kas üheksakordne Australian Openi võitja saab üldse turniirist osa võtta. Tutvustame ka skeemi, mis läheb tabelikohtade ümber jagamiseks käiku siis, kui Djokovici nimi esimeselt realt eemaldatakse. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus, saatekülaliseks tennisekommentaator Michel Lehtmets.
14.01.2022 49 m
Tenniseaasta edetabel. Millised sündmused mahtusid "Matšpalli" tegijate TOP 10-sse?
Teist aastat järjest võtab "Matšpalli" podcast tenniseaasta kokku sündmuste TOP 10 edetabeli kujul. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus palusid seekord endaga edetabelit kommenteerima ja hooajale tagasi vaatama tenniseliidu juhatuse liikme ja kommentaatori Toomas Kuuma.
26.12.2021 1h 11 m
Kuidas Mart Peterson Rootsis nullist uue elu üles ehitas ja tütrest tippmängija kasvatas?
Suurel spordiriigil Rootsil on naiste tennise maailma edetabelis olnud mitmeid aastaid vaid üks mängija, 26-aastane Rebecca Peterson, kes tegelikult rahvuselt eestlanna. "Matšpalli" podcast võttis kaugekõne Rootsi Rebecca isale ja treenerile Mardile. Mart Peterson kuulus Eesti tenniseparemikku 1980-ndatel aastatel, mil reisimisvõimalused olid väga piiratud ning Nõukogude Liidu koondisse mahtus siitkandist vaid Andres Võsand. Nagu mitmed tolleaegsed tennisistid, kolis Peterson segastel aegadel 1990. aastal koos abikaasa Annelie ja Rebecca vanema õe Beritiga, kes oli toona 3-aastane, Rootsi. Kaasas vaid kaks kotti ja olematu keeleoskus, tuli hakata elu täiesti nullist uuesti üles ehitama. Kuidas see Petersonidel õnnestus ja milline on olnud Rebecca teekond tennisemaailma eliiti, seda kõike seekordsest saatest kuulebki. Muu hulgas rääkis Peterson, millised on tenniseperekonna (lapsevanem on ühtaegu treener) eelised ja miinused, millised on olnud Rebecca karjääri tõusud ja mõõnad ning miks lõppes Rebecca koostöö teda 2020. aastal juhendanud nimeka rootslase Thomas Högstedtiga. Ühtlasi tehti saates juttu sellest, miks on WTA ja ATP tabelis kummaski vaid üks rootslane, kui svenssonite maalt on tulnud sellised kuulsad tennisetipud nagu Mats Wilander, Stefan Edberg või Björn Borg ning kui raske on spordiriigis, kus au sees on rohkem NHL-i mängijad, jalgpallurid ja suusasportlased, maailma esisaja tennisistil toetajaid leida ja meedias pildile pääseda. Head kuulamist!
14.12.2021 59 m
Finaali järelkajad ja häiriv asjaolu Mehhiko õhtustes sessioonides
"Matšpalli" podcast võtab kokku äsja lõppenud WTA aastalõputurniiri finaalmatši Anett Kontaveidi ja Garbine Muguruza vahel ning vaatab pisut tagasi kogu turniirile ja üldse Eesti esireketi imelisele hooaja lõpule. Mehhikos kohapeal viibiva saatejuhi Gunnar Leheste külalised on Delfi TV-s mängu kommenteerinud Riho Kallus ning Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint.
18.11.2021 26 m
"Matšpall" Mehhikos | Kes teab, milleks see kaotus hea võis olla
Anett Kontaveit läbis WTA aastalõputurniiri alagrupifaasi kahe suurepärase võidu ja ühe valusa kaotusega, kuid pääses grupivõitjana teisipäevasesse poolfinaali, kus tuleb kohtuda kas Arina Sabalenka või Maria Sakkariga. "Matšpall" võtab Eesti esireketi viimased kaks matši kokku koos Riho Kalluse ja tennisetreener Redt Reimaliga. Saadet veab Gunnar Leheste Guadalajarast kohapealt. Kui mures peaksime Kontaveidi viimase esituse järel enne teisipäevast poolfinaali olema? Milline on hommikuse ja õhtuse sessiooni olude vahe? Kelle vastu oleks Kontaveidil teisipäeval mugavam astuda? Kes võiks võitjana väljuda poolfinaalist Muguruza - Badosa?
15.11.2021 25 m
Unelmate algus aastalõputurniirile, mis toimub ikkagi arusaamatult kaugel
Anett Kontaveit alustas Mehhikos Guadalajaras toimuvat WTA aastalõputurniiri 6:3, 6:4 võiduga maailma kolmanda reketi Barbora Krejcikova üle ning kohtub järgmisena reedel Karolina Pliškovaga, kes oli kolmesetilises trilleris napilt parem Garbine Muguruzast. "Matšpalli" saatejuht Gunnar Leheste on Mehhikos kohapeal ning võtab koos Tallinnas viibivate Riho Kalluse ja Allar Hindiga esimese päeva kokku. Esimeste üksikmängude kõrval püstitame ka küsimuse, kas avalikkusele on ikkagi piisavalt arusaadavalt ära põhjendatud, miks kaheksa Euroopas elavat naistennisisti on saadetud parimat välja selgitama kaugele Mehhikosse. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
11.11.2021 24 m
Ajalugu teinud Anett Kontaveiti ootab Mehhiko ja WTA aastalõputurniir
Anett Kontaveit võitis Rumeenias hooaja neljanda ja karjääri viienda WTA turniiri ning tõusis maailma edetabelis kaheksandaks, mis viib ta 10. novembril algavale WTA aastalõputurniirile. Käsil on igas mõttes Eesti tennise jaoks ajaloolised päevad! Kuidas see kõik teoks sai ja mis Aneti jaoks veel järgmistel nädalatel vahel on, selle üle arutasid "Matšpalli" podcastis saatejuht Gunnar Leheste ning tenniseeksperdid Riho Kallus, Toomas Kuum ja Allar Hint.
01.11.2021 57 m
Poolsada "eestikate" medalit võitnud Piret Ilves avaldab oma pika karjääri saladuse
Piret Ilves on Eesti tennisemaastikul fenomen - 50-kordne Eesti meistrivõistluste medalist ja 16-meister, kelle kahte üksikmängu tiitlit (1988 ja 2011) lahutab 13 aastat ning esimest ja seni viimaseks jäänud medalit 36 aastat. Medalilaudu käib Ilves jätkuvalt tühjendamas seenioride maailmameistrivõistlustel. ITF-i seenioride edetabelis võib ta 50+ naiste kategoorias leida lausa 10. kohalt, kuid ta on olnud ka 45+ naiste seas maailma kolmas reket. Piret peab veel paar aastat ootama, et täita unistus minna seenioride MM-ile medaleid noppima oma tütre Kadiga, kellega ta on Eesti tasemel mänginud nii võrgu ühel poolel kui ka teineteise vastu. "Matšpalli" podcastis rääkis Ilves nii oma mängijakarjääri algusest, magusaimatest medalivõitudest, seeniortennisest kui ka treenerikarjäärist ja sellest, kuidas trennis käivad lapsed aastakümnetega on muutunud. Saates meenutati ka Ilvese kohtumisi Kaia Kanepi, Anett Kontaveidi ja Maret Aniga, kellest ühte on ta võitnud ja ühele kaotanud Eesti meistrivõistluste finaalis 0:6, 0:6. Ühtlasi meenutas ta Eesti esimest Fed Cupi matši 1992. aastal Kreekas ning rääkis Saksamaa klubitennisest, kus ta veel tänapäevalgi tegev on. Head kuulamist!
11.10.2021 58 m
Kontaveidi fantastilisest turniirivõidust Jaan Martinsoni ja Allar Hindiga
Anett Kontaveit võitis Ostravas karjääri kolmanda ja tänavu juba teise WTA tiitli, alistades viis vastasast settigi loovutamata. Finaalis oli meie esireket 6:2, 7:5 üle kreeklannast Maria Sakkarist. Varem alistusid Sorana Cirstea, Paula Badosa, Belinda Bencic ja poolfinaalis kodupubliku soosik Petra Kvitova. "Matšpalli" podcastis lahkasid Kontaveidi muljetavaldavaid esitusi saatejuht Gunnar Leheste ning saatekülalistena Jaan Martinson ja Allar Hint. Samuti kuuleb saates lõiku Kontaveidi pühapäevasest pressikonverentsist. Juttu tuli ka Kaia Kanepi ITF-i turniiri võidust USA-s ning nimest, mida maailma tennisemeedias ikka veel kõige rohkem kohtab, Emma Raducanust - tema treenerivahetusest, sponsorlepingutest ja sellest, mis ootamatult suure tähelepanu alla sattunud noorest britist edasi võib saada.
27.09.2021 41 m
Vladimir Ivanov ja Ekke Tiidemann Eesti Davis Cupi 0:5 kaotusest Šveitsile
Eesti tennisemeeskond mängis 17. ja 18. septembril Bielis Davis Cupi maailma II grupi matšis Šveitsiga, jäädes tugevale tenniseriigile alla 0:5. Eestit esindasid Vladimir Ivanov, Mattias Siimar, Daniil Glinka ja Siim Troosn, koondisse kuulus ka Mark Lajal. Tulemused: Ivanov - Dominic Stricker 3:6, 4:6 Siimar - Henri Laaksonen 4:6, 0:6 Ivanov/Siimar - Huesler/Stricker 4:6, 6:7 (4) Glinka - Laaksonen 6:7 (3), 4:6 Troost - Jerome Kym 3:6, 1:6 Ivanovile oli see karjääri 28. Davis Cupi matš, millega ta möödus legendaarsest Roger Federerist, keda ennast Bielis seekord kohal ei olnud. Kõik mehed, kes peale matši Tallinnasse tagasi tulid, olid ka esmaspäeval, 20. septembril stuudios kohal. Siimar ja Troost lendasid tagasi USA-sse, Glinka ja Lajal Prantsusmaale.
20.09.2021 28 m
Kas maailma esireket ja üks läbi aegade paremaid mängijaid põles läbi?
US Openi suure slämmi meesüksikmängus krooniti võitjaks Daniil Medvedev, kes rikkus Novak Djokovici kalendriaasta Suure Slämmi ürituse, millega viimati oli 1969. aastal hakkama saanud matši tribüünilt jälginud Rod Laver. Kas maailma esireket põles läbi või oli tulemuses suur osa ikka Medvedevi suurepärasel mängul ja uskumatul servil? Kas Djokovicil kunagi veel nii hea võimalus Suureks Slämmiks võiks tekkida? Või kas üldse kellelgi? Kui meeste finaalis kohtusid turniiri esimene ja teine asetus, siis naiste võitja otsustasid 18-aastane Emma Raducanu (Suurbritannia) ja 19-aastane Leylah Annie Fernandez (Kanada). Võitjaks osutus Raducanu, kes võitis ajaloos esimesena slämmitiitli, olles turniiri alustanud kvalifikatsioonist. Seejuures võitis ta kümme matši settigi kaotamata - fenomeenaalne! "Matšpalli" podcast seekordses osas suuresti nendele kahele finaalile keskendubki, kuid vaatab tagasi ka US Openi esimesse nädalasse, kui mängisid veel ka Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kalluse külaliseks on tennisetreener Redt Reimal. Saate meiliaadress ootab kuulajate tagasisidet, ettepanekuid või küsimusi aadressil tennis@delfi.ee.
13.09.2021 58 m
Toomas Leius 80 ja US Openi eelvaade
Tennisepodcasti "Matšpall" 62. saates oli külas täna 80. juubelit tähistav Eesti tennise grand old man Toomas Leius ning tennisekommentaator Michel Lehtmets. Stuudios olid ka saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus. Põhiteemana olid arutlusel Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi esitused ookeani taga ning neljapäeval loositud US Openi suure slämmi turniiri põhitabelid.
28.08.2021 1h 1 m
Mattias Siimar edukast ITF-i turniirist Pärnus, Leius ja Kallus Tokyo olümpiast
"Matšpalli" tennisepodcasti 61. episood keskendub kahele teemale: Tokyo olümpiamängude tenniseturniirile ja Tallink Estonian Openile ehk ITF-i turniirile Pärnus, mille võitis naistest Kaia Kanepi ja kus pakkus meeldiva üllatuse finaalipääsu näol meestest Mattias Siimar. Teel finaali alistas USA-s magistrikraadi omandama hakkav Siimar (ATP 1322.), kes pääses Pärnus põhitabelisse vabapääsmega, avaringis leedulase Vilius Gaubase (ATP 2141.) 4:6, 6:1, 7:5, kaheksandikfinaalis Zimbabwe tennisisti Benjamin Locki (ATP 461.) 6:3, 6:4, sai veerandfinaalis 6:4, 1:0 eduseisul loobumisvõidu Kenneth Raismalt (ATP 853.) ning võitis poolfinaalis Vladimir Ivanovi (ATP 726.) 6:4, 3:6, 6:2. Pärnu turniiri võitjaks krooniti kõrgeima paigutusega türklane Ergi Kirkin (ATP 385.), kes oli Siimarist parem 5:7, 6:3, 6:3. Oma edukast teekonnast kodusel ITF-i turniiril räägib Siimar stuudios ise. Lisaks kuuleb saates ka kokkuvõtet Tokyo olümpia tenniseturniirist ning Pärnu Kesklinna Tenniseklubis nädal aega kohapeal viibinud Riho Kalluse mõtteid ITF-i turniirist. Kolmanda külalisena oli stuudios Eesti tennise grand old man Toomas Leius. "Matšpalli" saatejuht on Gunnar Leheste. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee. Head kuulamist!
10.08.2021 43 m
Kontaveidi olümpiaturniir lõppes avaringis. Matši analüüs Tokyost ja Tallinnast
Anett Kontaveit kaotas Tokyo olümpia tenniseturniiri avaringis kreeklannale Maria Sakkarile 5:7, 2:6. Kui kõrgeks hinnata Maria Sakkari võimalusi Jaapani kuumas suveilmas medal võita ning kes on naiste turniiri peafavoriidid? Kas Novak Djokovici Kuldset Slämmi suudab keegi takistada? Tokyos kohapeal jälgis Kontaveiti matši "Matšpalli" saatejuht Gunnar Leheste, üle interneti aitas mängu kokku võtta Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint.
24.07.2021 30 m
Eesti meistrivõistluste intervjuud Ivanovi, Raisma ja Kauliga ning finaalide analüüs Toomas Kuumaga
"Matšpalli" Eesti meistrivõistluste teemaline podcast läks salvestamisele otse Kalevi tenniseväljakute äärest Herne kohvikust, kus saatejuht Gunnar Lehestega võttis laua taga istet Delfi TV-s matše kommenteerinud Toomas Kuum. Peale improviseeritud stuudiot saavad sõna reedel meesüksikmängus üheksandat korda Eesti meistriks kroonitud Vladimir Ivanov ning teist aastat järjest samale mehele kaotanud Kenneth Raisma, seekord skooriga 4:6, 6:4, 6:7 (4), 4:6. Samuti kuuleb intervjuud neljapäeval kolmandat korda Eesti meistriks tulnud Maria Lota Kauliga, kes alistas 6:4, 6:3 tiitlikaitsja Elena Malõgina. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
09.07.2021 43 m
Wimbledoni vihmane algus, Kanepi olümpiast loobumine ja Kontaveidi treeneriotsus
"Matšpalli" podcasti järjekorras 58. episood keskendub Londonis alanud Wimbledoni turniiri algusele, kus tänaseks peaks olema peetud esimese ringi mängud, kuid vihma tõttu on ajakava pisut nihkes. Kaia Kanepi sai kiire kaotuse Ljudmila Samsonovalt, Anett Kontaveit kohtub täna õhtupoolikul Marketa Vondroušovaga. Nende mängude kõrval arutlesid Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ka Kanepi olümpiast ja Kontaveidi treenerist loobumise teemal. Püüame ka ennustada, kes on Wimbledoni suurfavoriidid ning potentsiaalsed üllatajad. Nädala lõpus algavad Kalevi tenniseklubis Tallinnas Eesti meistrivõistlused - kes osalevad, kes on soosikud? "Matšpalli" meiliaadress on tennis@delfi.ee.
30.06.2021 51 m
French Openi kokkuvõte: Kontaveidi kaotus tiitlikaitsjale, finaalid ja Federeri kummaline otsus
Prantsuse lahtised tennisemeistrivõistlused said naistest üllatusvõitja Barbora Krejcikova, meestest kukutas poolfinaalis Rafael Nadali ja finaalis Stefanos Tsitsipase maailma esireket Novak Djokovic. Eesti naistest jõudis kõige kaugemale kolmandas ringis tiitlikaitsjale Iga Swiatekile kaotanud Anett Kontaveit. "Matšpalli" podcastis võtsid ülimalt põneva turniiri ning Kontaveidi viimased mängud kokku tavapärased saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning külalisena tennisetreener Redt Reimal. Tähtsamate lahingute kõrvalt puudutati ka Roger Federeri loobumise teemat pärast kolmanda ringi võitu ning arutleti veel ka Naomi Osaka tuleviku üle, kes mäletatavasti suure meediaskandaaliga turniiri enneaeglselt lõpetas. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
14.06.2021 1h 1 m
French Openi avaringi matšid ja Osaka juhtum. Ekspertidena külas Maarja Värv ja Harri Neppi
French Openil on peetud kolm esimest võistluspäeva ning õnneks jätkub turniir ka meie jaoks, sest Anett Kontaveit oli küll silmitsi šveitslanna Viktorija Golubici matšpalliga, kuid pääses kaheksa geimi järjest võites teise ringi, kus tuleb kohtuda kodupubliku soosiku Kristina Mladenoviciga. French Openi esimeste päevade põnevamaid matše, eestlannade Kaia Kanepi ja Kontaveidi esitusi ning Naomi Osaka skandaalset loobumist analüüsisid "Matšpalli" stuudios saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus ning ekspertkülalistena ERR-i spordiportaali vastutav toimetaja Maarja Värv ja tennisetreener Harri Neppi. "Matšpalli" saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
02.06.2021 56 m
French Openi eelvaade. Värskeid tabeleid analüüsivad Toomas Leius ja Riho Kallus
Kaia Kanepi French Openi avaringi vastaseks loositi 2019. aasta finalist Marketa Vondroušova, Anett Kontaveit alustab turniiri maailma 72. reketi Viktorija Golubici vastu. Kuidas eestlannade loosi hinnata ning kellega võiks meie tippudel madinaks minna järgmistes ringides? Eriti intrigeeriv loos sattus olema meesüksikmängus, kus "suur kolmik" Rafael Nadal, Novak Djokovic ja Roger Federer sattus ühele tabelipoolele, mis tähendab, et finaali võib neist jõuda vaid üks. Arutleme ka Naomi Osaka pressikonverentside boikoti teemal ning räägime ka Mark Lajalist, kes alustab French Openi juunioride turniiri 6. juunil. Matšpalli saatejuht on Gunnar Leheste. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.
27.05.2021 1h 8 m
Aita Põldma: kõige uhkem tunne oli, kui Roland Garrosi väravas jalutasid Maret ja Jaak korraga vastu
"Matšpalli" podcasti 54. episoodis käis külas teenekas tennisetreener ja endine mängija Aita Põldma, kes on üles kasvatanud põlvkondade kaupa tennisiste, nende seas Maret Ani (WTA 63.), Margit Rüütel (WTA 158.) ja juunioride edetabelis 14. kohale jõudnud poeg Jaak Põldma. Isa mälestuseks loodud klubis Evald Kree Spordimaailm on ta algusest peale lähedalt näinud ka ema Ülle Milki käe all treeninud Anett Kontaveidi tippmängijaks sirgumist. Südamlikus ja emotsionaalses intervjuus rääkisime mõistagi eelkõige treeneritöö muredest ja rõõmudest ning põhimõtetest, noorte talentide avastamisest ja juhendamisest, pikemalt Maretist, Margitist ja Jaagust, aga ka Evald Kree Spordimaailma asutamisest 98. aastal, tenniseperekonna igapäevaelust, ning Kree väärtuste edasi kandmisest temanimelises tenniseklubis. Juttu tuli ka tennise algõpetusest, tänapäeva noorte vähesest liikumisest, Nõukogude Liidu võistkondlikest meistrivõistlustest, tänasest talentidest, andekate mängijate mingil põhjusel orbiidilt kadumisest ja paljust-paljust muust.
07.05.2021 1h 33 m
Lissi Kubre: elan ainult tennise nimel ja mõtlen sellest kogu aeg
Lissi Kubrest (18) sai märtsis seitsmes WTA edetabelikohaga Eesti naistennisist. Sharm el Sheikhis viis turniiri järjest mänginud Audentese spordikooli abiturient ootab kannatamatult kooli lõppu, et siis kõik panused ühele kaardile panna: keskenduda ainult tennisele ning vaadata, kui kaugele tiivad kannavad. Pärnust pärit Märt Kivirähu õpilane rääkis "Matšpallile" oma tennisistiks sirgumise loo, vaatas tagasi Egiptuse turniiridele ning analüüsis oma tugevusi ja nõrkusi, rääkides ka sellest, mis ta juba pikalt enda selja taga sosistatud juttude kohta ühe teatud mänguelemendi teemal välja on tahtnud prahvatada.
19.04.2021 51 m
Miami Openi kokkuvõte, tennise "pahad poisid" ja Kaia Kanepi ausammas
Kahenädalane Miami Openi turniir lõppes Ashleigh Barty ja Poola tenniseajalugu teinud Hubert Hurkaczi võiduga. Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi langesid kolmandas ringis. Meeste turniirilt jäid eemale kõik "suure kolmiku" liikmed ja veel mitmeid staare - kas seetõttu oli meeste turniir ikkagi täisväärtuslik? Mida arvata Benoit Paire'i mängude ära andmisest ja ideest püstitada Kaia Kanepile Haapsallu ausammas?
05.04.2021 50 m
"Matšpall" käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Riho Kallus