Sisuturundus
Rohevälk
Rohevälk on rohepöörde teejuht, mis võtab komplekssed ja keerulised küsimused pulkadeks ning räägib hoomamatud asjad hoomatavateks.
Saatejuht
Mart Normet
Episoodid
Mida lubavad erakonnad oma valimisprogrammides ning mida räägitakse konkreetselt energeetika- ja keskkonnapoliitika kohta? Stuudios on poliitilise kommunikatsiooni eksperdid Annika Arras ja Erik Moora. Arutelu juhib Mart Normet.
23.03.2023 42 m
Vodcasti "Rohevälk" uues osas selgub, et täielikule taastuvenergiale üleminekul maksame elektri eest 3-4 korda vähem kui praegu universaalteenusele kulub. Selleks on vaja võrku juurde ligikaudu 7 TWh taastuvenergiat, mis on ca 1 GW mere- ja 1 GW maismaatuuleparke, pluss jätkuvat päikeseenergia buumi ja tekkivat energiasalvestust. Arutelul osalevad Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas, Energiasalv elektromehaanika projektijuht Mario Vee ja Enefit Green tuuleenergia valdkonnajuht Lauri Ulm, kes räägivad tuulevaiksetest öödest ilma õudusjuttudeta. Saadet juhib Mart Normet.
11.01.2023 29 m
Vodcasti "Rohevälk" uues osas otsime tasakaalu energiatrilemmas ehk kuidas arvestada varustuskindlust, konkurentsivõimet ja keskkonnahoidu energeetikas. Kas meil on olemas see keegi, kes vastutab suure pildi eest? Arutelul osalevad keskkonnaminister Madis Kallas, Energiaühistu kogukonnajuht Zuzu Izmailova ja Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg. Saadet juhib Mart Normet.
09.01.2023 25 m
Vodcast "Rohevälk" on rohepöörde teejuht, mis võtab komplekssed ja keerulised küsimused pulkadeks ning räägib hoomamatud asjad hoomatavateks. Selles saates otsime vastust küsimustele: - Mis läks riigi ja erasektori koostöös LNG terminali näitel nihu ning mida peaksime sellest kõik õppima? - Kust ja kuidas saame hea elektrihinna? - Miks taastuvenergia võimsused tekivad Soome, Leetu ja Poola ja mida peame muutma, et need ka Eestisse tuleks? Saates on külas Energiasalve juht Peep Siitam, Alexela juhatuse liige Marti Hääl ning Sunly juhatuse esimees Priit Lepasepp. Saadet juhib Mart Normet.
16.11.2022 24 m