Vabaflow
Areeni podcastis "Vabaflow" on sõna säravaimatel inimestel kultuuri- ja meelelahutusmaastikult. Saadet juhib Aleksander Algo.
Saatejuht
Aleksander Algo
Episoodid

Rahelil oli oma debüütalbumit luues silme ees mitu kujuteldavat filmitegelast. Olgu selleks ennastunustav, tarantinolikult värvikas "Adrelina" või päikeseloojangusse sõitev peategelane weekndilikul "Thrill Of The Nightil". Raheli "Nerve" on igatahes kirev kuulamine.

03.05.2024 53 m

Kuidas saada jalad alla alustava artistina? Käänulisest teekonnast oma albumi väljaandmiseni - ühisrahastusest, mänedžeri leidmisest, sidemete tähtsusest jpm - räägib ausalt ja avaltult 2023. aasta lõpus debüütalbumi "A Letter To Us" avaldanud Miriko.

Vestlus salvestati jaanuaris.

28.04.2024 54 m
Pärast pikki aastaid Eesti popitaevas on raske uskuda, et "14/02" näol on tegu Daniel Levi esimese stuudioalbumiga. Vabaflow's pandi album plaadimängijasse ning piiluti selle taha, et saada teada, kuidas ta kõlab, millest kõneleb, kuidas sujub koostöö välismaise plaadifirmaga No Copyright Sounds ja palju muud.
13.11.2023 46 m
Tundub, nagu Fredi oleks Eesti muusikas toimetanud igavesti. Noorest mehest on mõne lühikese aastaga saanud staaride go-to kitarrist, jagades lavalaudu nublu, NÖEPi ja Alikaga ning leides selle kõrvalt aega tegutseda Gram-of-Fun'is. Nüüd, pärast hirmtihedat suve, istub Frederik maha Vabaflow stuudios, et võtta pulkadeks lahti Anetiga kahasse kirjutatud album "Read Between The Lines".
20.10.2023 1h 1 m
Andres Kõpper alias NÖEP valmistub suurimaks soolokontserdiks, mis kodumaine artist viimase 30 aasta jooksul Eestis andnud. "Vabaflow" piilus sel puhul prooviruumi kulisside taha. Kaanepilt: Krõõt Tarkmeel (Anne & Stiil)
04.08.2023 53 m
Imepeenike ja koheselt äratuntav hääletämber ning edu Eesti Laulul on Iiris Vesiku igaveseks meie popajalukku kristalliseerinud. Välismaailmale on viimased kümme aastat Londonis elanud Iiris aga üha rohkem tuntud kui tõusva dream pop ansambli Night Tapes vokalist. Värske "Vabaflow" uurib, kes on ning millist muusikat viljeleb Iiris täna?
23.07.2023 42 m
Legendaarne Pärnu suvefestival Beach Grind tähistab tänavu 10. juubelit. Sel puhul istus "Vabaflow" maha kahe mehega, kes on peosarjaga algusest peale.
30.06.2023 45 m
FLEX FESTist Positivuseni, SUMEst Võsu rannafestini - Eesti ja lähiümbruse festivalisuvi on tihe nagu alati. Vabaflow ja Karl Killing vaatavad lineup'idele üheskoos otsa ning eraldavad terad sõkaldest.
16.06.2023 48 m
Pärast mitut aastat "enda tvistiga popmuusika" radadel seiklemist maandusid An-Marleni debüütalbumi rajad sügavale jungle'isse. Värske "Vabaflow" vaatab plaadile artisti endaga otsa ning küsib: kuidas sai altpopist trumm ja bass?
06.06.2023 49 m
EiK tõusis püünele räpparina, kinnitas kanda indie-ööbikuna ning liigub edasi hoopis luuletades. Kas muusika jääb edaspidi tahaplaanile? Sellest ja paljust muust äsja Vabariigi aastapäeva kontserdil esinenud Eiki ja tema produtsendi Mattias Tirmastega. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
11.04.2023 34 m
Üleilmse haardega elektro-folk supergrupp Trad.Attack! on maha saanud värske plaadiga "Bring it on!". Vabaflow istus bändiliikmetega maha, et piiluda nenede viienda ja tõenäoliselt parima albumi taha. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep Kaanepilt: Carolina Tagobert
02.04.2023 59 m
Gram-of-Fun viis neljast EMA nominatsioonist koju kaks: aasta debüütalbum, aasta ansambel. Kõik tänu plaadile "To The Great Unknown", mille palad sillutavad "Vabaflow" vestlust laulja Kristel Aaslaiu ja DJ ning produtsendi PhilGoodiga. Head kuulamist!
16.02.2023 1h 5 m
Erki Pärnoja peagi ilmuv teos "Jäljed" käib nii audios kui Kaupo Kikkase loodud visuaalis kellegi jälgedes. Põgenejate, lahkujate, tavaliste inimeste jälgedes. Millega täpselt tegu ning kuhu viivad Erki enda jäljed?
06.02.2023 35 m
Kui räppmuusikud üksteist tapavad, siis kas kunst imiteerib elu või vastupidi? Aleksander Algo üritab tunnustatud Rootsi muusikaajakirjaniku ja räpikriitiku Petter Halléniga sellele jälile jõuda. Podcast on jätk Eesti Päevalehes ja Eesti Ekspressis ilmunud artiklitele Rootsi vägivallalainest. Toimetaja: Aleksander Algo Heli: Lauri Närep ja Jasper Käänik
25.01.2023 49 m
Aneti värske plaat "Late to the Party" valmis omapärasel moel - ühe katsega, laivis, publiku ees. Napilt enne kontservideo ilmumist, lasi laulja meil piiluda legendaarse Raadiomaja 1. stuudio kardinate taha, kus plaat salve sai.
24.11.2022 40 m
Elephants from Neptune on nagu Eesti rokimaastiku magav hiiglane. Pärast kuut aastat pausi ja teiste projektidega toimetamist on Robert Linna, Jon Mikiver ja teised tagasi, et pakkuda järg 2016. aasta auhinnatud albumile "Oh No". Vabaflow piilub bändimeeste abiga uhiuue plaadi "Boogieland" telgitagustesse.
11.11.2022 1h 7 m
Lenna peab oma värsket EP-d üheks oma karjääri paremini produtseeritud ja kirjutatud plaadiks. Selle taustal ei oskaks arvata, et osa sellest sai linti nagu teki ja kapi abil - nagu alustavad mõminaräpparid. Sellest ja paljust muust uues "Vabaflow's".
28.10.2022 34 m
Jaagup Tuisk ei püsi paigal. Ka aastal, mil ta Eesti Laulule ei kipu, on ülienergilisel noormehel käed-jalad tööd täis. Leidsime tema päevast pool tundi, et maha istuda ning Jaagupi mõtteid ja tegemisi kuulajatega jagada. Toimetaja ja helindus: Aleksander Algo
24.10.2022 31 m
Reketi "Palun puhka" albumitsükkel on jõudnud kontserttuurini. Kuidas puhkab aga Reket ise? Toimetaja ja helindus: Aleksander Algo
08.10.2022 38 m
Eesti üks säravamaid lauljaid-laulukirjutajaid on kõige selle taustal ka särav produtsent. Kuidas Maris Pihlap seda teeb ning kuidas said esmastest ümisemistest valmis teosed tema mais ilmunud teisel albumil "The Search for Life Within"? Toimetaja ja helindus: Aleksander Algo
04.10.2022 56 m
Kes on margiiela? End vagusi hoidnud räppar on oma esimeses intervjuus valmis avama oma tausta, moearmastust ja võimatuna tunduva edu tagamaid. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
01.08.2022 55 m
Teha bändi või keskenduda perele? Album või singel? Olla Smilers või olla Miljardid? Eesti armastatumaid bände seisab ristteel, mille ühes otsas seisab teadmatus, teises pillide mahapanek. Uues Vabaflow's vaagivad Miljardite eksistentsi solist Marten Kuningas ja trummar Kristjan Kallas. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
27.06.2022 39 m
Vabaflow värskes osas saavad vastuse kõik küsimused, mida mitte keegi küsida poleks osanud: kuidas bändikaaslasele serveerida, et ta kirjutatud laul on kehv, kes oli Eesti kõige funky'm president ja what the fuck is yacht-rock? Vastajaks Eesti funk-soul muusika lipulaev Lexsoul Dancemachine'i solist Robert Linna. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
11.06.2022 38 m
Aastaid Aasias ja Euroopas tuuritanud I Wear* Experimentil oli senini ette näidata vaid üks täispikk stuudioalbum. Seda kuni 13. maini, kui ilmus nende uus plaat "Discontent". Värskest muusikast ja sellest, kuidas välistuuridel ellu jääda, räägib IW*E klahvpillimängija ja kitarrist Hando Jaksi. Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
04.06.2022 39 m
Uues kuues Vabaflow võtab luubi alla Sämi teekonna Soundcloud-räpparist Eesti Vabariigi piduliku kontsertetenduse lavale. Helirännaku teele mahub mõtteid elust, sõjast ja inspiratsioonist, aga ka üks avaldamata singel peagi ilmuvalt albumilt. Head kuulamist! Saatejuht ja toimetaja: Aleksander Algo Helindus: Lauri Närep
13.05.2022 38 m
NOËP räägib esinemistest välismaal, oma hirmudest pärast menukat debüütsinglit "Move" ning režissööriametist ja filmi "Vasaku jala reede" tegemisest.
20.02.2022 1h 18 m
Saates tuleb juttu sellest, et Yasmyni hinnangul on Eesti muusikaauhindu puudutav seksismi-fopaa pastakast välja imetud ning tema probleemi ei näe. Aga kuuleb ka, miks teda lähitulevikus tõenäoliselt Eesti laulul ei näe ja kas alati välismaa poole kiikava Yasmyni american dream on veel elus. Head kuulamist!
06.02.2022 1h 6 m
Avaosas vestleme muusikamänedžeri ja üritustekorraldaja Kaarel Seinaga, kes on laiemale avalikkusele tuntud kui nublu mänedžer. Kaarel avaldab saates ka, milliste välismaa superstaaridega on tal kõige ebameeldivamad kokkupuuted olnud. Vihje: üks neist pärineb Hollandist ja riimub sõnaga Fiësto.
24.01.2022 51 m