Sisuturundus
Seksuaaltervise ABC
Hoolimata sellest, et seksuaaltervis, seksuaalsus ja seks on teemad, mis puudutavad meist igaüht, on osadel siiani neist ebamugav rääkida. Seksuaaltervuse ABC on uus taskuhääling, kus neist teemadest räägitakse ausalt, otse ja tõenduspõhiselt.
Saatejuht
Jonas Grauberg
Episoodid
Mida peaksid sünnitusjärgse aja kohta teadma emad, milline roll on isadel ning kuidas ühiselt lapsevanemaks olemisega hakkama saada?
Taskuhäälingu „Seksuaaltervise ABC“ aasta viimane episood räägib sünnitusjärgsetest muredest ja rõõmudest ning peatub küsimusel, kuidas saavad värsked lapsevanemad oma vaimse tervise eest hoolitseda. Saatekülaliseks on Seksuaaltervis.ee veebinõustaja, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja koolitaja Diana Leht.
21.12.2023 57 m
Lapseootuse võlud ja valud ning sünnituseks valmistumine
Taskuhäälingu „Seksuaaltervise ABC“ seekordne episood on järg pereplaneerimise ja raseduseks valmistumise episoodile. Seekord on podcast’i teemadeks lapseootusaeg ja see, kuidas raseduse ajal paarisuhet hoida ning oma keha kuulata. Saatekülaliseks on endiselt Seksuaaltervis.ee veebinõustaja, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja koolitaja Diana Leht.
21.12.2023 1h 6 m
Lapse saamine on nagu tore takistusrada, kus ei aita muu kui huumor
"Seksuaaltervise ABC" taskuhäälingu uus episood räägib pereplaneerimisest ja sellest, mida tuleks lapse saamisele mõeldes arvesse võtta. Saatekülaliseks on Seksuaaltervis.ee veebinõustaja, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja koolitaja Diana Leht.
19.12.2023 1h 7 m
Kas iha langemine on normaalne ja kuidas sellega toime tulla?
"Seksuaaltervise ABC" taskuhäälingu seekordne episood on järg eelmisele saatele – külas on taas Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi doktorant ja nooremlektor ning kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme. Teises osas peatutakse rohkem üleüldisel seksuaalsusel ja laiendatakse eelmise saate teemasid. Räägitakse muutustega kohanemisest, erinevatest iha tasemetest ja suhte etappidest.
11.12.2023 51 m
Hirmudest, stereotüüpidest, naudingutest ja orgasmidest
Seksuaaltervise taskuhäälingu uues episoodis räägiti intiimsusest, ihast ja orgasmidest ning kommunikatsioonist, müütidest ja sellest, kuidas ühiskond seksuaalteemadesse suhtub. Saates oli külas Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi doktorant ja nooremlektor ning kliiniline seksuoloog ja seksuaalterapeut Annika Tamme.
07.12.2023 54 m
Sekslelud – kellele ja milleks?
Seksmänguasjadega käib kaasas teatud maine. Aastate jooksul on küll asjad aina paremuse poole liikunud, kuid siiamaani on täiskasvanute lelud osade inimeste jaoks tabuteemana. Tegelikult on mänguasjad aga hea viis ennast paremini tundma õppida ja oma naudinguid suurendada.
05.12.2023 49 m
HPV ja vaktsineerimine - olukord on piinlik.
Kui tõsise probleemiga on tegu? Mida peaksime sellest teadma? Mida enda kaitsmiseks teha? Seksuaalsel teel leviva vähitekitaja tõsiduse üle arutleb arst-resident infektsioonhaiguste erialal - Karmen Jaaniso.
29.09.2023 34 m
Mis teeb noortele meestele muret?
Paljude meestehädade taga seisab lünklik seksuaalharidus, mis õnneks iga aastaga paraneb. Mida võiksid noores eas mehed teada, et säiliks kaua võime mitte üksi lapsi teha, vaid neid ka saada – sellest podcast'is „Seksuaaltervise ABC“ seekord räägitaksegi. Külas on androloog ehk meestearst Kristjan Pomm.
11.08.2023 51 m
Seksuaaltervise ABC: Millised on meie noorte mured?
Tervisekassa saates Seksuaaltervise ABC on noorte nõustamise teemat avamas naistearst dr Mairi Kaha Seksuaaltervise Kliinikust ja koolitaja Kerli Hannus Seksuaaltervise Liidust. Kuula saatest, millistel teemadel noored nii kontaktkohtumistel kui ka veebis kõige rohkem nõu ja abi soovivad ning kui ruttu saavad nad oma küsimustele vastused.
24.05.2023 42 m
Milline on parim vahend soovimatu raseduse vastu?
Rasestumisvastased vahendid on muutnud maailma meeletult: eeskätt on need andnud naistele vabaduse reguleerida vastavalt oma soovidele seda, kellega, millal ja kui palju lapsi saada. Ka saates külas olev Seksuaaltervise Kliiniku ja Pelgulinna sünnitusmaja naistearst ning seksuaaltervis.ee veebinõustaja dr Jaana Below leiab, et tegemist on kogu meditsiinis narratiivi muutva saavutusega, mille väärtust peaks igal ajal kõrgelt hindama.
04.05.2023 49 m
Seksuaaltervise ABC podcast: seksuaalharidus on elukestev haridus elust
Seksuaaltervise taskuhäälingu teises episoodis räägiti seksuaalhariduse mõistest ja olemusest. Kas seksuaalharidust saab üldse täpsemalt piiritleda? Saates oli külas ämmaemand, noortenõustaja, koolitaja, psühholoogiline nõustaja, õpetaja ja ema Diana Leht.
16.03.2023 51 m
Alustab uus podcast Seksuaaltervise ABC
Esimeses sissejuhatavas saates räägitakse lahti, miks me peame üldse rääkima sekuaaltervisest ja seksist ning kuidas sellest rääkima peaks. Selle teema lahkamiseks on saatejuht Jonas Graubergil külas seksuoloog, seksuaalhariduse ekspert ja sekspositiiv.ee looja Kristina Birk-Vellemaa.
22.02.2023 48 m