Pass ja pilet

Ajakirja "Eesti Naine" reisipodcast.

Saatejuhid
Liis Auväärt, Karoliina Vasli
Episoodid

Muusik Kaisa Ling jutustab oma seiklustest New Yorgis. Muuseumist, mis ta totaalselt pahviks lõi, vingetest bluusipesadest ja elust Manhattanil.

Saates valib Kaisa oma TOP 3 reisielamust – näiteks Central Park suutis ta täiesti ära tinistada. Neile, kes tahaks New Yorgis nautida mõnusat bluusi ja etenduskunste, soovitab ta paari kohta, kuhu kindlasti sattuda.

Räägime veidi ka fringe-festivalidest, New Yorgi liikluskultuurist, toidusoovitustest ja Greenwich Village’i hunnitutest second-hand poodidest – „Need poed on niivõrd ägedad! See, mis meil praegu Eestis toimub, ei anna võrreldagi sellega, kui läbimõeldud ja erilised on kõik rõivaesemed, mis on neil poodidesse valitud ja kui kõrged on kõigi nende hinnad.“

Saatejuhid on Eesti Naise vanemtoimetaja Liis Auväärt ja Delfi toimetaja Karoliina Vasli.

Täna 43 m

Eesti Naise reisipodcastiPass ja pilet“ sihtkoht on sedapuhku Gröönimaa. Võimsaid jäämägesid imetlemas? Või hoopis silmitsi pealinna Nuuki karmi argieluga? Lühidalt öeldes: mõlemat.

Saatejuhid on seda kauget paika külastanud. Karoliina soolorändurina omal käel, Liis aga koos teiste rännuhuvilistega grupireisi vormis.

Liis kiidab Ilulissati linna ja selle ümbrust. Suurimaks vaatamisväärsuseks on seal jääfjord, mis kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. „Ilulissat ise on pisike nukulinn. Võiks täiesti ette kujutada, et seal filmitaks lastefilmi. Miks mitte Tjorveni seiklused mitte Rootsis, vaid hoopis Gröönimaal.“

03.07.2024 43 m

Eesti Naise uus reisipodcast „Pass ja pilet“ viib avaosas Kuubale! Saatekülaline on reisi- ja kultuurihuviline Keiu Virro.

Värskelt Kuubalt naasnud Keiu ei hoia kõneledes värve kokku: „Ma arvan, et ma ei ole kusagil olnud nii vastuoluliste tunnetega kui nüüd Kuubal. Kusagil varem ei ole ma näinud nii palju inimesi, kelle silmis oleks selline lootusetuse tunne.“

Kolme nädala jooksul jõudis Keiu kogeda nii elektrikatkestusi, mis on kohalikele igapäevased, seigelda ühistranspordiga, dekodeerida Kuuba segaseid valuutakursse ja teha selgeks, mil moel on mõistlik siin internetti hankida. Samuti saab vastuse küsimus, miks pakkis Keiu oma pagasisse terve hulga valuvaigisteid, millest ükski karp Eestisse tagasi ei jõudnud.

Saatejuhid on kaks suurt reisisõpra – Eesti Naise vanemtoimetaja Liis Auväärt ja Delfi toimetaja Karoliina Vasli.

19.06.2024 42 m