Kroonika podcast
"Uudishimu pole patt" on meelelahutuslik Kroonika podcast, kus ajakirjanikud annavad ülevaate meelelahutusmaailma sündmustest.
Saatejuht
Stella K. Wadowsky
Kroonika podcast
Ühiskond ja kultuur 51 episoodi
Episoodid
Sõja tulemus! Ženja Fokin enam vene keeles õhtuid ei juhi: igaüks võib eesti keele ära õppida!
"Kui mulle on pakutud vene keeles õhtu juhtimist, olen keeldunud," räägib Ženja Fokin, kes on pärast sõda teinud korralikud korrektuurid nii töös kui ka eraelus. Fokin tunnistab, et on jätkuvalt soovitanud eesti keelt mitte oskavatel taksojuhtidel Venemaale tagasi sõita ja tunneb samas suurt rõõmu, et ta ei pea enam oma vanaemaga Ukraina sõja teemadel vaidlema.
Täna 38 m
Silvia Ilves läks Asse Saugast juba lahku ja räägib suu puhtaks!
“Asse ütles, et minust saaks hea tervendaja, kuid minule see ei sobinud. Kahjuks oli ka teisi märke,” räägib tšellist Silvia Ilves. Ta kõneleb oma varasematest suhetest ja arutleb, miks tema suhted ei püsi.
03.03.2023 51 m
Ülle Pohjanheimo presidendi vastuvõtust: vaevalt, et president teadis pooli inimesi, keda ta kätles
Miks fuksiaroosa igale naisele ei sobi? Millist kangast soovitab Pohjanheimo talvisel presidendiballil kanda? Millised on Pohjanheimo TOP 5 lemmikuimat kostüümi kleidirallilt? Mida peaks mees kandma, et ta ennast presidendi vastuvõtul ei häbistaks ja milliseid reegleid silmas pidama? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse, kui kuulad Kroonika podcasti, mida juhib reporter Stella K. Wadowsky.
28.02.2023 43 m
Supermodell Alexandra Ljadov: modellimaailm tegi mind alguses ebakindlaks
"Kui modellindusega alustasin, polnud mul enesekindlusega probleeme, kuid ühel hetkel öeldi mulle, et olen paks", meenutab Alexandra Ljadov modellinduse alguspäevi. Kroonika podcastis on külas Alexandra koos oma ema Kristinaga.
31.01.2023 40 m
Ellen Kilgas leinab oma isa Tõnu Kilgast: poeg äsja pakkus, et helistame vanaisale
„Ma tunnen isast puudust. Mõtlen tihti, et mida ta just praegu mulle ütleks. Minu poeg Harold pakkus äsja, et helistame vanaisale – tal on tema number olemas,“ räägib näitleja Tõnu Kilgase tütar Ellen. Möödunud aastal esitles tal isast kirjutatud raamatut „Peaasi, et oleks kirge“.
20.01.2023 40 m
Kroonika 2022 kõmulisemad lood: skandaalitari tiitli saab Brigitte Susanne Hunt
Sel aastal purjetas Kroonika tõelises kõmumeres - millised on skandaalid, mida juba ei unustata? Marilyn Kerro läks tülli oma perekonnaga, Aivar Riisalu sai abielu kõrvalt isaks ja Brigitte Susanne Hunt napsas Anu Saagimilt Skandaalitari tiitli.
30.12.2022 43 m
Briti kuninglik aasta: Elizabeth II surm, skandaalid ning Harry & Meghani allakäik
Briti kuningapere jaoks on see olnud aastate aasta - suri armastatud kuninganna Elizabeth II ja Ühendkuningriigid said uue kuninga Charles III. Kunigliku perekonna haavadele lisavad aga lõputult soola Californias resideeruvad Harry ja Meghan. Stuudios on külas kuninglikust aastast rääkimas Betty Ester-Väljaots.
29.12.2022 51 m
Moelooja Aldo Järvsoo: alkoholist loobumine aitas ema leianaga toime tulla
"Mul oli väga raske etapp, kui ema suri. Hooldasin ema viis aastat järjest ja kui ema haiglasse viidi ning kolm kuud hiljem suri, siis kõik tõi kurbust," meenutab moekunstnik Aldo Järvsoo oma ema Karmeni kaotust.
19.12.2022 35 m
Sandra Vabarna läbipõlemisest: edu nimel olin valmis ohverdama kôik ja lõpuks ei tõusnud ma voodist
Muusik Sandra Vabarna on oma elus teinud suuri muutuseid, et vabaneda ärevusest – selleks on ta käinud psühholoogi juures ja muutnud totaalselt oma elu.
09.12.2022 40 m
Beatrice depressioonis: oktoobris hakkasin arstiaega otsima ja alles veebruaris saan psühhiaatri juurde
Elumuutused, pettumised inimsuhetes ja lõputu kolimine on Beatrice'i viinud masendusse ning oktoobris otsustas ta otsida psühhiaatri juurest abi. Paraku öeldi talle, et doktori juurde saab alles veebruaris. Vähe sellest - Beatrice kuulub nende inimeste hulka, kes ei armasta detsembrit ega jõuludega seotud pidustusi.
07.12.2022 44 m
Must Reede! Kas mees peaks naise arved kinni maksma? Anita Sibul poolt, Merit Boeijkens vastu!
Musta Reede puhul tõstatame iidse teema - kas mees võiks naise arved kinni maksta? Selle mõnne poolt on influencer Anita Sibul, kuid selle mõttega ei nõustu stilist Merit Boeijkens. Siiski pole kõik nii must ja valge ning Musta Reede puhul jagavad naised oma šopingunippe.
25.11.2022 49 m
Elavad legendid Allan Roosileht ja Märt Rannamäe meenutavad rajusid 90ndaid: reeglid ei kehtinud ja iga päev oli pidu
Märt Rannamäe ja Allan Roosileht on läbi mitmekümne aasta jäänud headeks semudeks, kes tulid üle pika aja kokku Kroonika podcasti, et meenutada rajusid pidusid, uskumatuid kingitusi fännidelt ja kireva karjääri eredamaid hetki.
18.11.2022 59 m
Kristel Aaslaidi võitlusest kurbusega: istusin täna autos suvalises parklas ja lihtsalt nutsin
"Tunnistan, et istusin autos suvalises parklas ja lihtsalt nutsin. Tervitan suutmist nutta, miks seda alla suruda?" küsib Kristel Aaslaid. Andekas laulja annab bändiga Gram-Of-Fun välja kauamängiva ja on harmoonilises kooselus. Miks ta ikkagi maadleb nukrameelsusega ja mis on seni olnud parim ravim?
11.11.2022 47 m
Tanel Veenre tee unistusteni: vahel tuleb hoida ka toidu pealt kokku
Kunstnik Tanel Veenre on loonud tõelise unistustemaailma, kus kohtuvad tema loodud ehted ja tuunikad, kuid nüüd ka portselanist nõud, tapeedid ja kimonod. Miski pole tulnud lihtsalt, sest unistuste nimel on Tanel ostnud kõige odavamat toitu.
04.11.2022 36 m
Kuidas kriitikutest ja õelatest arvamustest üle olla? Mihkel Raud jagab hüva nõu!
Täna oma uut raamatut “Ühes väikses Eesti linnas” esitlev Mihkel Raud teeb koolitusi, kus jagab nõu, kuidas kriitikutest ja teiste inimeste arvamusest üle olla. Podcastis jagab Raud oma nippe!
31.10.2022 38 m
Eda-Liis Kanni ja Haldo Oravase värvikas abielu: kes armastab nõusid pesta ja kumb on suurem kulutaja?
„Haldo eest peidame nõusid, mis on katki läinud. Aga lõpuks tuleb ikkagi kõik killud kokku korjata ja Haldole anda, sest ta liimib katki läinud asja uuesti kokku,“ räägib teletäht Eda-Liis Kann oma arhitektist abikaasast Haldo Oravasest. Nimelt kogub Haldo vintage nõusid ja mis veelgi huvitavam - ta on mees, kes armastab pärast sööki nõud ise ära pesta.
21.10.2022 45 m
Kethi Uibomägi avameelselt suhteõppetundidest: eelmine suhe algas ja lõppes esikaantel
"Anu (Saagim) on mulle õpetanud, et ära anna juveele meestele tagasi, neela need kivid kasvõi alla," viskab Kethi Uibomägi kingitud ehete puhul nalja. Ta ütleb, et on suhete õppetunnid saanud kätte ja edaspidi oma kallimatest avalikkusele rääkima ei kipu. Tema eelmine suhe maag Anzoriga algas praktiliselt ajakirja esikaanega ja lõppes niisamuti väljaannete esikülgedel.
17.10.2022 39 m
Elisa Kolk avameelselt: läksin terapeudi juurde ühe murega aga pinnale tõusid paljud teisedki
Laulja Elisa Kolk räägib rabava aususega, mis tunne oli poolteist aastat elada karmi koolikiusuga ja kuidas ta olla üle inimestest, kes tema ja ta elukaaslase Indrek Rahumaa vanusevahe kritiseerivad. Raskel eluperioodil pöördus ta aga hoopis terapeudi poole.
30.09.2022 32 m
Merle Palmiste kingib tunnikese tasuta elektrit ja võtab end sinu ees alasti
"Ma ei ole kanaema tüüpi, aga mitte ka rongaema. Kuskil vahepealne," naerab näitleja Merle Palmiste. Oma uues monotükis Ala(s)ti Palmiste jagab Merle vaatajatega intiimseid kaadreid oma elust ja naerab mured tühiseks.
23.09.2022 26 m
Eha Urbsalu viiest kihlusest ja ühest abielust
„Minu peale on karjutud, minu kallal on vingutud. Võibolla mõne jaoks on need tühiasjad, kuid minu abikaasa seda minuga ei tee ja ma hindan seda,“ räägib Eha Urbsalu, kes väisas äsja koos abikaasa Davidiga Eestit.
16.09.2022 41 m
25 aastat printsess Diana surmast: skandaalid, pärand ja traagiline surm
Kuidas tulla välja olukorrast, kui sinu abielu on kroonitud peade poolt sätitud mehega, kes armastab teist naist? Printsess Diana lühike elu ja traagiline lõpp. Stuudios on külas Kai-Ines Nelson.
31.08.2022 42 m
Ettevõtja Ines Karu-Salo käivitas põneva äri, millega võid ka sina teenida
Ettevõtjana tuntud Ines Karu-Salo peres kasvab kaks tütart ja see viis ta mõttele luua uus äri - nimelt saab tema loodud firmast laenutada ja laenutamiseks anda lasteriideid. Selles äris võid ka ise kaasa lüüa!
23.08.2022 39 m
Grete Paia laimust: sugulased ja tuttavad küsivad siiani, kas olen ennast opereerida lasknud
„Minu ema oli pettunud, et kuidas üks teine naine, kes on ka ema võib minust nii kirjutada?“ meenutab tänavu Eesti seksikaima naise tiitliga pärjatud Grete Paia laimuartiklit, kus tema kohta kirjutati mitmeid valeväiteid.
12.08.2022 33 m
Hedvig Hanson aitab häälejoogaga inimestel hirmudest vabaneda: proovi järgi märja koera ja ämma ohkamise harjutused
"Häälejooga on midagi, mis tõesti inimest aitab. Geniaalne ja vahva, et hõlmab nii keha kui meelt ja vaimsust. Hääl on keha ja meele pill," räägib muusik Hedvig Hanson Kroonika podcastis.
29.07.2022 39 m
Epp Kärsin ja Mihkel Raud räägivad, mis tunne on olla suhtes petetud ja otsivad armastuse valemit
Naudingute koolitaja Epp Kärsin ja multitalent Mihkel Raud räägivad avameelsemalt, kui ei kunagi varem oma suhetest, petmisest ja lahkavad küsimust: kuhu kaob armastus ning kuidas seda hoida.
20.05.2022 46 m
Kroonika Eurovisioonil: mis toimub telgitagustes ja kuidas Stefan finaaaliks valmistub?
Reporter Merilin Mölder muljetab Eurovisiooni tagamaadest: miks Itaalia ja Ukraina vahel käärib? Kes on sel korraal kõige erilisemad esinejad? Milline artist tuli kõige suuremate kohvritega? Stefani mänedzer Tambet Mumma vahendab aga eilseid emotsioone ja homseid plaane finaaliks.
13.05.2022 25 m
Reet Linna meenutab Marju Kuuti: sealt võis tulla tuld ja tõrva aga saime hästi läbi
Reet Linna meenutab aegu, kuidas Marju Kuudiga Eesti kuumimas tüdrukutebändis MERL mängis
22.04.2022 32 m
Kui juhtuks kõige hullem, kas peapiiskop Urmas Viilma lahkuks Eestist?
Peapiiskop Urmas Viilma tunnistab, et hingerahu hoidmiseks on vaja teha pidevat tööd. Milliseid nippe ta meile jagab?
15.04.2022 27 m
Aldo Järvsoo ja Riina Põldroos paljastavad: lavale tulevad nii pruudid kui lesed
"Kõik, mis on seotud vabadusega ennast väljendada, on täpselt sõja vastu. Kõik töötab selle vastu. Samamoodi moenädal, mis Kiievis ära jäi, siis meil on veel võimalu seda teha. Meil on võimalus näidata läbi moenädala ka oma meelsust ja toetust ka Ukrainale," leiab moekunstnik Aldo Järvsoo. Täna saab alguse Tallinn Fashion Week ja homme õhtul lõpetavad moenädala suurejoonelise showga Aldo Järvsoo, Riina Põldroos ja Ketlin Bachmann, kes on kõik koondunud Embassy of Fashion nime alla.
07.04.2022 39 m
Gerli Padari ja Martin Parmase rahakott: kuidas kokku hoida ja palju perekond raha teemal tülitseb?
Gerli Padari ja Martin Parmase rahakott: kuidas kokku hoida ja palju perekond raha teemal tülitseb? by Delfi Tasku
01.04.2022 43 m
Sõjapõgenikega tegelevad Aljona Eesmaa ja Valdo Randpere räägivad kuulajatel silmad märjaks
Tallinnas asuv Niine tänav 2 on see maja, kuhu jõuavad esimesena Ukraina sõjapõgenikud. Aljona Eesmaa kui ka Valdo Randpere on käinud seal abiks. Siiski pidi Aljona oma venelannast emale sõja tagamaid selgitama.
18.03.2022 33 m
Ženja Fokini tuttavad parastavad ukrainlasi ja Fokin pidi oma vanaemale sõda selgitama
Ženja Fokin tunnistab, et tema tutvusringkonnas on toimunud puhastus - nimelt leidub neid, kes Ukrainas toimuvat õigustavad ja osad isegi parastavad. Suurim katsumus oli aga Fokinile see, et ta pidi ka oma vanaemaga maha istuma ja sõjaga seotud asjaolid selgitama.
11.03.2022 29 m
Muusik Tuuli Rand jäi isa leinates üksinda ja elukaaslase mõistmatus viis lahkuminekuni
Muusik Tuuli Rand kaotas aastal 2020 oma isa. Lein viis ta sügavasse depressiooni, mis päädis apaatiaga ja näiteks ühte kuud oma elust naine ei mäleta. Kuidas lein läbi elada ja mis Tuulit sel ajal aitas?
04.03.2022 34 m
Tiina Talumees toibub koroonast: raputada on saanud ka tema äri - kolm töötajat on pidanud lahkuma
Vabariigi aastapäev toob traditsiooniliselt rahva ette ka enneolematu kostüümidraama - presidendi vastuvõtt on ju koht, kus nii naised kui mehed annavad endast parima. Teist aastat jääb aga pidu ära. Kuidas jääda ellu?
22.02.2022 30 m
Eesti Laulu eel: mis nõu andis arst koroonast toibuvale Elysale? Kuidas tuleb Stefan pingega toime?
Eesti Laulu finaali eel tunnistavad nii Elysa kui Stefan, et pinget jagub. Koroonast toibuv Elysa peab igal võimalusel oma häält hoidma. Stefan aga tunnistab, et tema suursoosikuks nimetamine annab enesekindlust aga lisab ka ebakindlust.
11.02.2022 28 m
Dramaatiline võitlus: produtsent Triin Luhats vaevleb veel aasta hiljem koroona järelnähtudega
Kui Triin Luhats haigestus möödunud aasta märtsis koroonasse, ei võinud ta aimata, et haigus hammustab tema elust suure tüki ja veel täna võitleb ta järelnähtudega.
04.02.2022 39 m
Kuidas Ott Lepland ja Evelin Samuel Eesti Laulu oma tervist hoiavad?
Eesti Laulu eel on teada, et kaks artisti jäävad kõrvale poolfinaalist kahjuks kõrvale. Kroonika podcast uurib, milliste nippide ja trikkidega Ott Lepland ja Evelin Samuel Eesti Laulule poolfinaalile vastu lähevad?
02.02.2022 36 m
Miss Estonia Cathy Tulkvist arutleb: kas ilusad naised leiavad paremini tööd ja andestust?
Miss Estonia Cathy Tulkvist arutleb: kas ilusad naised leiavad paremini tööd ja andestust? by Delfi Tasku
28.01.2022 32 m
Skandaal muusikatööstuses: Miks ruulib Eesti muusikamaailmas sooline ebavõrdsus?
Skandaal muusikatööstuses: Miks ruulib Eesti muusikamaailmas sooline ebavõrdsus? by Delfi Tasku
21.01.2022 38 m
Kroonika aasta 2021 skandaalid - Triin Tuula versus Triinu-Liis
Kroonika podcast võtab kokku aasta 2021 skandaalid - milline oli kõige puandikam - kas ilmateadustaja Triin Tuula ja ärimees Priit Piilmani lapse sünni ümber lahvatanud skandaal või suunamudija Triinu-Liisi ja strippar Justini väidetavalt vägivaldne suhe?
03.01.2022 30 m
Aeg jagada punkte! Ülle Pohjanheimo hindab Kersti Kaljulaidi ja Kaja Kallase rõivaid
Aeg jagada punkte! Kuidas hindab disainer Ülle Pohjanheimo Kersti Kaljulaidi, Kaja Kallase ja erinevate poliitikute rõivaid?
18.12.2021 44 m
Triinu-Liisi ja strippar Justini skandaal jätkub!
Kroonika selle kuu skandaalseim lugu rullus lahti neljapäeva õhtul, mil tuli ilmsiks, et suunimudijast Triinu-Liis on väidetavalt elanud oma stripparist abikaasa Justini vaimse ja füüsilise vägivalla all.
27.11.2021 34 m
Kuidas mustal reedel ostelda, et rahakott ei kannataks? Nippe jagavad Merle Palmiste ja Maris Järva
Näitleja Merle Palmiste ja raadiohääl Maris Järva jagavad nippe, kuidas ostelda nii, et hiljem poleks rahakott sootuks tühi. Saates tuleb jutuks ka ostudest, mida naised kahetsevad ja trikkidest, kuidas mõistlikult shopata.
20.11.2021 35 m
Kersti Kaljulaidi kleidid ning Birk Rohelendi keerulised suhted vanematega
Kersti Kaljulaidi kleidid ning Birk Rohelendi keerulised suhted vanematega. Kuula värsket Kroonika podcasti Anna-Maria Veidemann-Makko ning Risto Veskiojaga. Saadet juhib Stella K. Wadowsky
29.10.2021 31 m
Kuidas mustast august välja ronida? Räägivad Beatrice ja Tiit Trofimov
Ärevus, tervisemured, tabletid ja pisut veini - see on kindel viis, kuidas lõpetada mustas augus. Selle on teinud läbi nii Beatrice kui ka ja Tiit Trofimov. Mida sellisest masendusest õppida? Kuula saadet ja saa teada!
16.10.2021 36 m
Alar Karise tõus, Taavi Libe seksisõltuvus, Uudo Sepa draama ja Sulo ellujäämine
Millised olid septembri kuumimad teemad ja kes väljus skandaalidest võitjana? Kes kaotas? Sulo elu on pärast herilase hammustust muutunud – ta räägib, kuidas end edaspidi herilase and eest kaitseb ja millist ravi plaanib.
01.10.2021 42 m
Sotsiaalmeedia teeb õnnetuid õnnetumaks? Vastavad Brigitte Susanne Hunt ja Ženja Fokin.
Stilist Ženja Fokin tunnistab ausalt, et sotsiaalmeedia juba mõjub kord nii, et inimesed võrdlevad ennast teistega ja ka tema ise pole mingi erand: "Kui me räägime siin avatud kaartidega, loomulikult ma võrdlen - analüüsi mõttes, kas ma saan midagi paremini teha ja mis on sõnum, mida ma kannan." Kroonika podcasti, mida sel korral juhib Stella K. Wadowsky, jäävad Brigitte Susanne ja Ženja vähemalt ühes küsimuses erinevale seisukohale - selleks on sotsiaalmeedias oma toidupiltide jagamine. Nimelt leiab Fokin, et toit maitseb selgelt paremini, kui telefon parasjagu käes ei ole, kuid Brigitte Susanne jääb kardinaalselt teisele seisukohale.
18.09.2021 35 m
Seksisõltuvus - kas mõista või hukka mõista? Mida arvavad Epp Kärsin ja Linnar Priimägi?
Seksisõltuvus on Eestis saanud kuumaks sõnaks, kuid milline tume maailm on selle sõna taga? Naudingute koolitaja Epp Kärsin leiab, et paaridel jääks palju valu ja arusaamatusi ära, kui nad lepiksid suhete reeglistikus omavahel mängumaa avarused ja piirid kokku. Liinar Priimägi pole aga nõus - milleks piirid?
11.09.2021 34 m
Pohjanheimo ei halasta: Kaljulaid ei tunne etiketti, peaminister võiks ülikonda pressida
Moelooja Ülle Suurhans Pohjanheimo sõnab, et Evelin Ilves polnudki nii hull, kui tagasi mõelda tema presidendiproua aegadele. Kuula, mida arvab ta ministrihärrade riietusest vastuvõtul ja sedagi, mis Kaljulaid võiks kõrva taha panna!
16.02.2020 43 m
Kroonikud vabariigi aastapäeva vastuvõtust
Stuudios võtavad aasta suurima seltskonnapea muljed kokku Kroonika ja LP peatoimetaja Ingrid Veidenberg ja Kroonika ajakirjanikud Jaanus Hämarsoo ning Anna-Maria Uulma. Mis läks hästi ja kas midagi võiks olla ka paremini?
01.03.2019 54 m
"Uudishimu pole patt" on meelelahutuslik Kroonika podcast, kus ajakirjanikud annavad ülevaate meelelahutusmaailma sündmustest.
Saatejuht
Stella K. Wadowsky