Kõrvuni liivas
"Kõrvuni liivas" on viie rannavõrkpalluri ja rannavolle entusiasti poolt loodud saade, mille eesmärk on vaid üks - teha lõbusate, ent samas ka sügavate arutelude kaudu olümpiamängude üks vaadatumaid spordialasid ka eestlastele koduseks. Saadet veavad rannavolle MM-i viiendad mehed Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar koos koduste tegijate, Beach44 pere Nils Rühka, Urmas Piigi ja Karl Rinaldoga.
Saatejuhid
Karl Rinaldo, Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar, Nils Rühka, Urmas Piik
Episoodid
8. osa | Eesti parim naispaar oskab erineda: mängijad on parimad sõbrad ja toetajaid meeldib otsida
"Kõrvuni liivas" rannavollepodcasti novembrikuu osas on külas Eesti naiste esipaar Liisa Remmelg ja Heleene Hollas. 26-aastased naised, kes keskendusid rannavollelele neli aastat tagasi, on kerkinud pärast edukat suve maailma edetabelis 69. kohale. Remmelg ja Hollas räägivad saates nii sellest, kuidas nad vollekarjääri algusaastail legendaarse Kristjan Kaisi plaanile "ei" ütlesid, kuidas Liisa on võtnud toetajate leidmises ägeda positsiooni ning kuidas headest sõbrannadest on saanud tänaseks parimad sõbrannad, kes ka võistlusvälisel perioodil hea meelega koos sauna lähevad. Lisaks Remmelga ja Hollase karjäärile võetakse seekordses saates ette ka juba tuttav rubriik "See või teine?", räägitakse Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare tagasitulekust võistluskarussellile ning läbitakse lühisõnumite ring Eesti uue rannahalli ja Eesti uue MM-i viienda paari teemadel. Saates on lisaks Liisa Remmelgale ja Heleene Hollasele kohal ka podcasti püsiliikmed Urmas Piik ja Karl Rinaldo.
24.11.2023 1h 46 m
7. osa | Iga partner on rannavolles kui eraldi nähtus
Rannavolleteemalise "Kõrvuni liivas" saate seitsmendas osas keskendutakse paarismängu personaalse poolele ehk erinevatele partneritele ja nende eripäradele. Saates lööb kaasa juba varasemast kuulatele tuttav viisik, mille moodustavad Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar ning Beach44 trio ehk Urmas Piik, Nils Rühka ja Karl Rinaldo. Saates tuleb muuhulgas jutuks: *Kui palju on vollesaatel tegelikult vaatajaid? *Mardi kolm tarka küsimust; *Iga paariline on eraldi isiksus ja "projekt" ehk erinevaid näiteid saate viisiku erilisematest paarilistest; *Lugu sellest, kuidas Kusti noorena Mardi rünnakud läbi luges; *Kas Kusti oli kunagi halb kaitsemängija? *Kas olulisem on omavaheline klapp mänguliselt või inimlikul tasandil? *Rannavolle MM-i ülevaade enne medalimänge; *Challenge - kes tulevad naistest ja meestest maailmameistriteks? *Kuulajate küsimused Evalt, Liisalt ja Kuivonenilt ning teistelt kuulajatelt. *Millise treeneri käe all sooviksid saates osalejad end proovile panna?
16.10.2023 1h 46 m
6. osa | Erimeelsused tippspordis - kuidas need tekivad ja kuidas neid lahendada?
Rannavolleteemaline "Kõrvuni liivas" saade läheb eetrisse kuuenda osaga, mille keskmes on tippspordis nii olulise meeskonnatöö sisevaade meie esipaari Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare hiljutise kogemuse näitel. Lõppenud suvi oli Nõlvakule ja Tiisaarele paras väljakutse, sest napid kaotused, mitmed tervisemured ja lahkhelid omavahelises suhtluses seoses treeningute ülesehitusega on langetanud 31-aastased mehed maailma edetabelis 51. kohale. Seekordses saates avatakse kogu teema tagamaid. Saates lööb kaasa juba varasemast kuulatele tuttav viisik, mille moodustavad Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar ning Beach44 trio ehk Urmas Piik, Nils Rühka ja Karl Rinaldo.
14.09.2023 1h 57 m
5. osa | Kohtuniku karm viga jättis Nõlvak/Tiisaare MK-etapil tähtsa võiduta
Rannavolle-teemaline saade „Kõrvuni liivas“ läks juuni lõpus eetrisse viienda osaga, kus põhiraskus on päevakajalistel teemadel, aga luubi alla võetakse ka mõned huvitavad lisateemad. Saates lööb kaasa seekord huvitav viisik: Eesti hetke kaks tugevamat meesduot ehk Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar ja Urmas Piik/Dmitri Korotkov. Saadet veab Karl Rinaldo.
29.06.2023 1h 44 m
4. osa | 36-aastase Eesti meistri MK-debüüt Tais: tagasi koju ainsagi mänguta ja uue paarilisega
Rannavollesaate "Kõrvuni liivas" neljandas osas võtavad tuttavatest nägudest istet Urmas Piik, Mart Tiisaar ja Karl Rinaldo, kellega liituvad seekordsed saatekülalised, värsked Nations Cupi debütandid, U20 EM-i neljanda koha omanikud ja Eesti meistrid Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson. Et vollehooaeg juba käib ja Eestiski on suvi kohe-kohe käes, pole teemadest puudu. Arutelu alla võetakse nii tõsiseid kui ka vähem tõsiseid teemasid.
18.05.2023 1h 39 m
3. osa | Interneti vallutanud Nõlvak ja Tiisaar: korraldajad ütlesid, et ärge rohkem nii tehke
Eesti esimese rannavõrkpalli podcasti "Kõrvuni liivas" kolmandas osas võtavad värsked "kuningad" Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar koos Beach44 perega oma Ameerika-turnee kokku. Saates löövad seekord kaasa lisaks Nõlvakule ja Tiisaarele ka Tai MK-etapile peale pääsemisega flirtiv Eesti meister Urmas Piik ning Kusti ja Mardi treener Indrek Verro, kes räägib, kuidas Eesti esipaar üldse oma klassikalisest treeningstiilist sootuks erineva lähenemiseni jõudis. Vestlust veab Karl Rinaldo.
06.04.2023 2h 4 m
2. osa | Miks muutis Kusti käitumist ja mis on Rootsi superduo edu taga?
Värskes rannavõrkpalli saates valivad Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning Beach44 trio saatele nime, õpivad rootsi keelt ja arutavad rootslaste hüppelt tõstete üle ning võtavad ette veel mitmeid teemasid meie lemmikala osas. Teemadest: *Kuulajad pakkusid kokku üle 100 erineva nime saatele. Millised olid kõige naljakamad ja kõige paremad? *Kas miljard eurot või olümpiavõit? *Miks oli Kusti saalivõrkpallis nii ebameeldiv mängija vastasele? *Kuidas Kusti ja Mart jõudsid koostööni Indrek Verroga? *Urmas läheb MK-etapile! *Rootsi keele algõpe! *Kuidas hüppelt tõstev Rootsi paar nii noorelt Euroopa meistritiitlini jõudis? *Miks kõik treeningkaaslased pole Kusti ja Mardi stiiliga kaasa läinud? *Rivo Vesik võttis uute hoolealustega esimese medali. *Stardib Balti tuur! Saates osalevad Urmas Piik, Mart Tiisaar, Karl Rinaldo, Kusti Nõlvak ja Nils Rühka. Lindistuskohaks on Podcastrent.ee.
22.03.2023 1h 53 m
1. osa | Beach44 kutsub Nõlvak/Tiisaare duellile, uus pall ja Kusti revolutsioon
Hea meel on tõdeda, et Eesti suurim rannaspordivõistlusi ja -üritusi korraldav Beach44 ning maailma viies rannavollepaar Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar on ühendanud jõud, et Eestis rannavõrkpalli populariseerima asuda. Pikalt Eestis justkui varjusurmas olnud ala on kergitanud viimastel aastatel jõuliselt taas pead: tekkinud on maailma tippu kuuluv meesduo Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar ning veel mitu professionaalset mees- ja naispaari, kelle soov on murda samuti maailma tippu; valmis on saanud esimesed rannahallid ja järgmised on juba ehitusjärgus; tööle on pandud aastaringne suur rannavollesari, kerkima on hakanud suviste Eesti GP-etappide tase nii korraldusliku kui ka sportliku poole pealt; loodud on esimesed aastaringsed noorte treeninggrupid. Avasaates lööb kaasa kvintett järgnevas koosseisus: Kusti Nõlvak - endine Eesti saalikoondise sidemängija ja tänane MM-i viienda ja EM-i üheksanda koha omanik rannavolles, Mart Tiisaar - endine Soome saalivõrkpalli liiga punktirekordi omanik ja Eesti koondise diagonaalründaja, tänane MM-i viienda ja EM-i üheksanda koha omanik rannavolles, Urmas Piik - endine Tele2 E-äri juht, tänane rannaspordi-edendaja ja treener. Tulnud rannavolles kaheksal korral Eesti meistrivõistlustel medalile, 2021. aastal võitis Argo Arakuga ka kulla, Nils Rühka - endine koolipoiss, tänane rekreatsiooni-eriala tudeng, rannaspordi-edendaja ja treener. Võitnud koos Urmas Piigiga Eesti karikavõistluste etapil Kloogarannas 2021. aastal kolmanda koha, Karl Rinaldo - endine ajakirjanik, tänane rannaspordi-edendaja. Saavutanud koos Dmitri Korotkoviga 2021. aasta Eesti meistrivõistlustel neljanda koha.
22.03.2023 1h 21 m