Eesti Naine: Kristiina Heinmetsa podcast "Iga naine on lugu"
Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ intervjueerib saatejuht Kristiina Heinmets tuntud ja inspireerivaid Eesti naisi eri eluvaldkondadest.
Saatejuht
Kristiina Heinmets
Eesti Naine: Kristiina Heinmetsa podcast "Iga naine on lugu"
Ühiskond ja kultuur 111 episoodi
Episoodid
Marina Kaljurand: seisin Lennart Meri kabinetis ja kuulasin välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest
Endine välisminister, diplomaat ja Europarlamendi liige Marina Kaljurand meenutab heldimusega hetke, kui ta vastse välisministeeriumi ametnikuna seisis Lennart Meri kabinetis ja kuulas välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest. Kuula saadet ja saad teada, mida õppis tollest juhtumist Marina Kaljurand. Milline segadus tekkis perekond Kaljurannal Valgesse Majja minekul ja kuidas see lahenduse sai? Mida ütles Vladimir Putin Marina Kaljurannale visiidi ajal Moskvas? Mis on endiste välisministrite klubi ja millises riigis kohtutakse Hillary Clintoni juhtimisel järgmine kord?
Eile 52 m
Gerli Padar Parmas: meie peres tuleb võtta järjekorra number, et rääkida
„Ma keelasin endale lapsena unistamise, et mitte tunda pettumust,” ütleb Gerli ja lisab, et avastas enda jaoks unistamise taas alles hiljuti ja võtab seda nüüd kui uut oskust. „Olen testinud Universumit ja avastanud, et kui ütlen välja oma soovi, siis see täpselt sellisena ka täitub,” märgib vastne abielunaine. Kuula saatest ja saad teada, millised on olnud Gerli unistused? Kuidas ühildab ta pereelu ja tööd? Kuidas kodus Lottena piire seada? Mida teha, et perekonnas oleks armastus?
18.11.2022 41 m
Kristina Tarmet: kuidas tantsitada mehi?
Kristina Tarmet sai televaatajatele tuntuks juba 2006. aastal saates „Tantsud tähtedega“. Kuid nii suurt tähelepanu kui sel aastal, mil ta tantsupartneriks on Riigikogu esimees Jüri Ratas, ei osanud ta oodata. Saates räägib Kristina, mida on tema jaoks tähendanud tantsusaates osalemine ja kuidas on eelnevatel hooaegadel seda mõjutanud tema eraelu.
11.11.2022 40 m
Kadri Tuisk: minu eesmärgiks on harmooniline tasakaalus maailm
Kadri Tuisk on noor iduettevõtte Clanbeat asutaja. Tema ettevõte kaasas välisinvesteeringuna paari aasta eest 1,8 miljonit eurot. Aasta naisettevõtja tiitliga tunnustatud Kadri märgib, et ta on sihiks võtnud maailma vallutamise. Mida see tähendab?
03.11.2022 50 m
Anneli Ott: kui sa usaldad elus, siis elu kannab sind
Riigikogu liige ja endine riigihalduse minister ja kultuuriminister Anneli Ott räägib saates sellest, miks ta poliitikasse läks ning kuidas vaatab ta täna tagasi ministriks olemise ajale. Ta räägib oma vanematest, kes hukkusid Estonial, pereelus ning eneseleidmisest.
28.10.2022 44 m
Mariliis Pikkar: kui sa midagi armastad, siis sa ka riskid
Mariliis Pikkar, Marimo nimelise moemaja asutaja ning disainer, lõpetas küll mitte õigeks peetava „moekooli“ Eestis, aga saavutas edu tänu oma töökusele ja disainides klassikalisi kleite klientidele üle maailma.
21.10.2022 51 m
Kristina Kallas: mida rohkem on ühiskonnas empaatiat, seda küpsem on ühiskond
Kristina Kallas on silma paistnud meie poliitmaastikul julgete seiskohtadega ja erakonna Eesti 200 juhina. Eesti Naise podcastis räägib ta sellest, mis tõukas teda poliitikasse minema, kuidas ta näeb meie ühiskonnas toimuvaid protsesse ja milline on naise positsioon tänases maailmas. Juttu tuleb ka lastest ja nende kasvatamisest ning kodust kaasa saadud väärtustest. Kuula saadet ja saad teada milline oli Kristina teismeline ja mis seob teda käsipalliga.
12.10.2022 53 m
Heili Klandorf-Järvsoo: armastan elu selle kirevuses
Olen keskmiselt emotsionaalsem ja empaatilisem, märgib Heili Klandorf-Järvsoo. Ta tunnistab, et olenemata sellest, kus ta töötab, kuulub tema süda võistlustantsule. Kuula saated ja saad teada, mis on Heili nõrgim külg? Mis asjaoludel tantsis ta 7-aastase tüdrukuna punkaritega Tallinna vanalinnas ning keda tuli Heilil asendada treenerina tantsusaate proovides. Otse ja ausalt telesaadete telgitagustest.
06.10.2022 56 m
Liina Tennosaar: Ebanormaalsus on normaalsus
Näitleja Liina Tennosaare prantslaslik muretu suhtumine elu keerdkäikudesse on imetlusväärne. Lugusid, mis seda ilmestavad, jagub seekordsesse Kristiina Heinmetsa podcasti „Iga naine on lugu” hulgaliselt.
29.09.2022 55 m
Kristina Herodes: ebaõnnestumised on tohutu väärtusega
Kristina Herodese nime tunneb Eestis iga moekunsti armastav naine, sest kolme lapse ema erinevate ametite nimekiri on aastate jooksul mitme lehekülje pikkuseks veninud. Kristina räägib otse ja ausalt ka oma noorusest, millest ta senini rääkinud ei ole ning sellest, kuidas Eesti moevaldkonnas paremini kanda kinnitada.
20.09.2022 53 m
Alati särav Tanja Mihhailova-Saar: elus tuleb unistada, ja suurelt!
100. juubelipodcasti külaline Tanja Mihhailova-Saar ütleb, et elus tuleb unistada suurelt. Nii räägibki Tanja oma unistuste täitumisest, karjäärist, emaks olemisest ja loomulikult ka saatest „Tantsud tähtedega“.
16.09.2022 44 m
Tiit Priidel: ma ilmselt poleks praegu elus, kui minust ei oleks saanud kunstnik
90ndatel aastatel teati Tiit Priidelit eelkõige kui DJ ja muusikaürituste korraldajat. Tänaseks on ta teinud kannapöörde ning peamiselt pühendub ta nüüd kunstile.
15.09.2022 30 m
Eesti juurtega ukrainlanna Anne Bõkova: koos oleme tugevamad!
Anne Bõkova on Eesti juurtega ukrainlanna, kes on oma perega siin hästi kohanenud. Ta töötab oma erialasel tööl ajakirjanikuna ja panustab teiste ukrainlaste aitamisse. Ta on siiralt õnnelik iga hetke üle, mis tal on võimalik elada oma poja ja emaga turvalises Eestis.
09.09.2022 45 m
Jesper Parve: ausus on seotud julgusega ja vastutusega oma tegude eest
„Elada tuleb aususes. Nii et ei peaks mitte kellegi eest midagi varjama,“ märgib Jesper Parve. Ta ütleb, et oluline on õpetada ka oma lapsi ütlema välja seda, mida nad tunnevad ja mõtlevad.
07.09.2022 32 m
Terje Mander: teinekord on armastuse nimel vaja teha detox ka inimestest
Terje Mander on harmoonilise tervise edendaja, detox-elustiili praktik ja nõustaja ning teismelise poja ema. Tema elu on kulgenud kui Ameerika mäed, kus Miami glamuur ja Lõuna-Prantsusmaa šikk elustiil on tulnud selja taha jätta, et alustada üksi koos pojaga otsast peale.
01.09.2022 50 m
Endine epeevehkleja Nikolai Novosjolov: olen pereinimene, aga kehv sõber
Nikolai Novosjolov, kahekordne maailmameister epeevehklemises, on Eesti üks tuntumaid ja armastatumaid tippsportlasi. Pärast sportlaskarjääri lõppu asus ta tööle laste vehklemistreenerina. Mida on Nikolai õppinud isa, poja, treeneri ja abikaasana?
01.09.2022 29 m
Anna Levandi: armastus on elu alus!
Endine tippsportlane ja tunnustatud uisutreener Anna Levandi tutvustamist ei vaja. Tema südikus ja tahtejõud on imetlusväärne, kus armastus tõi ta pisikesse Eestisse ajal, mil Nõukogude Liit kokku langes ja tema väljavalitu oli rahvuskangelane, tema Moskvast pärit venelanna. Sajandi armastusloo jaoks oli pind loodud, kus 6 kuuga tuli Annal selgeks õppida Eesti keel ja anda intervjuu televisiooni eetris kogu eesti rahva ees võõras keeles. See hetk, kus inimeste vaenulikud pilgud vahetusid tunnustusega andis Annale kinnituse, töökus viib sihile ja armastus on kõikvõimas.
19.08.2022 53 m
Laine Randjärv: vabadus on tunnetatud paratamatus
Kuula saatest, mis on Laine suurim õppetund olnud emana ja mis on siiani tema valusaim hetk okkana südames! Mis on need veendumused, mida ta täna oma uues ametis teistele jagab ja need kuldreeglid, mida jälgides saame kõik oma elu muuta lihtsamaks.
11.08.2022 52 m
Kristiina Ojuland: ma vajan armastust ja tunnet, et olen armastatud
Endine välisminister Kristiina Ojuland oli esimene nii kõrget poliitilist karjääri tegev naine Eesti poliitikas. Raudne naine pidi toime tulema pideva avaliku tähelepanu ja kriitika turmtulega. Oma lapsepõlvest ta seni avalikult eriti rääkinud pole.
02.08.2022 51 m
Riina Suhotskaja: närbun kui linnuke, kui suhtlust napib
Endine kergejõustiklane Riina Suhotskaja on poja ema, juhtinud telesaateid ja osalenud lugematutes teleprogrammides, kuid on siiani jäänud truuks oma lemmikalale – olla aeroobikatreener.
02.08.2022 1h 1 m
Jana Gaškova: kõik turunduse kuldreeglitest. Kuidas luua edukas ettevõte?
Jana Gashkova on turunduskooli Paprika asutaja ja tema visiooniks on elukestev õpe. Jana on üks neist naistest, kelle juurde saadab riik töötuna arvele võtnud inimesi ümberõppele leidmaks tööd turunduse alal.
22.07.2022 53 m
Kirki Kubri: sekspoe looja, kes rändab julgelt ulakuste radadel
Kirki Kubri on Pärnu tüdruk, kes sattus 11 aastat tagasi Londonis ühte erilisse täiskasvanutele mõeldud poodi. Toona naljaga pooleks õhku lennutatud mõte teha selline pood Tallinnasse on teoks saanud.
20.07.2022 47 m
Rita Rätsepp: ma õnnestun iga järgmine kord paremini!
Rita Rätsep on armastatud seriaalide näitlejanna, taskuhäälingu saatejuht, psühholoog ja 3 lapse ema. "Ma olen teinud podcaste juba peaaegu 2 aastat ja ma olen südamest väga tänulik selle võimaluse üle. See viib mind kokku väga inspireerivate ja ägedate inimestega. Tavalise Ritana ei lähe ju inimese juurde ja ei ütle, et ma tahaksin sinuga vestelda" naerab Rita. "Iga suhtlus on vastastikune suhtlus ja iga inimene toob meis esile teistmoodi impulsse. Lavakas õppides oli meie kursus pooleks ning mina olin raadio grupis! Seega elu viib meid kokku valdkondadega, mis on olnud meie elu osaks mitmel erineval moel," kinnitab Rita.
01.07.2022 57 m
Vivika Virve: kuidas lahutada edukast mehest?
Vivika Virve oli alles keskkooli lõpetanud noor naine kui ta kohtus oma unistuste printsiga, kes oli avalikkuse ees tunnustatud kiroprkatik, ning abielluti kiiresti. Aastaid kaunistasid nad ajakirjade esikaasi oma kaunite perepiltidega ja 2 imearmsat last olid alati keskpunktis. Vivika tunnistab, et ta on pärit väga soojast ning turvalisest perest, kus hoolivus ja usaldus olid pereväärtuste olulised alustalad. Vivika oli korralik ja eeskujulik laps ning mõisted nagu reetmine, ära kasutamine, alavääristamine ja alandused ei kuulunud tema kogemuste hulka. Kuula lähemalt saatest.
17.06.2022 51 m
Riina Solman: olin oma isa printsess, ma pole tema surmast tekkinud tühjusetundest siiani üle saanud
Riina Solman on Eesti tipp-poliitikas osalev naine, kelle julgus ja vahetu usaldus võiks olla eeskujuks paljudele teistele. Mitte vaadata elu alati negatiivse nurga alt, vaid suhtuda positiivselt ja osata lahendada elu poolt lauale asetatavaid probleeme.
11.06.2022 54 m
Signe Ventsel: ära ole ühepäeva liblikas!
Signe Ventsel on marketingi ja ettevõtete bränditurunduse koolitaja, ettevõtja, raamatute autor ja kahe tütre ema. Saates kinnitab ta kohe alguses, et ta pole hall kartul, vaid apelsin: "Ma olen julge, mulle meeldib esinemine aga ma pole arrogantne. Minu julgus ei ole teinekord kõigile söödav, ma tean seda." "Kontakt peab alati tekkima intuitsiooni ajel ja tihti kui ma olen ikka ära ölenud, aga muutnud meelt kui sisetunne nii ütleb," kinnitab Signe. "Ma kuidagi olen täheldanud, et naistel on intuitsioon eriti tugev. Aga see võib ka alt vedada teinekord," naerab Signe.
03.06.2022 52 m
Siret Liivamägi: Kui pea veab alt, siis nina mitte kunagi!
Siret Liivamägi on self made woman, kes tunnistab saates, et ta ei karda riskida. "Ma olen olnud elus keskmise inimese jaoks koge aeg kuristiku ääre peal," naerab Siret saates. "Ela! Ela elu! Ma ei karda riske ja need on isikuomadused, mis on vajalikud tippjuhi jaoks. Pean tunnistama, et minul on harjumus riskida," räägib ausalt oma erinevate ettevõtmiste algusaegadest.
27.05.2022 57 m
Reet Härmat: ükski naine ei taha ju pere lõhkuda
Reet Härmat on tuntud eelkõige meigikunstnikuna, kuid tema ametite nimistu on aastate jooksul kujunenud pikaks. Ta armastab särada kaamera ees ja kaamera armastab teda. Ta on loonud oma ökoloogilise kehaõlide sarja Öli. Vähesed teavad kui keeruline on olnud tema isiklik elu ja kui raske oli tal alustada üksi koos oma väikese pojaga otsast peale kui pangakontol ei olnud ühtegi krooni. “Hakkama saab alati, eriti Saare naine saab alati hakkama. Kasvatab ülesse 5 last ja kantseldab ka mehe ära,“ naerab Reet saate alguses.
20.05.2022 57 m
Jüri Ratas: laste kasvatamine pole lepase reega sõit!
Endine Tallinna linnapea, kahekordne peaminister ja 4 lapse isa Jüri Ratas on andnud tuhandeid intervjuusid, kuid perekonna teemal on tema suu olnud suletud. Esimest korda räägib endine peamister avatult isaks olemisest oma kiirete töökohustuste kõrvalt. “Kuna minu abikaasa on hambatehnik, siis me sellel teemal õhtuti ei vaidel, kas lapsed võivad hambapesu vahele jätta,“ naerab Jüri Ratas ja lisab, et see on tema poolt juba ette kaotatud vaidlus“. Endine peaminister avaldab, et lastega koolitükke tehes on tema kärsitum ja kriitilisem kui abikaasa Karin. “Tema läheneb ikka loominguliselt ja rahulikumalt."
19.05.2022 37 m
Merle Palmiste: Olen perversselt optimistlik!
Merle Palmiste on armastatud näitleja, kes sellel kevadel üllatab avalikkust monotükiga "Alasti Palmiste". Kui kriitikute ovatsioonid on avalikkuse ette jõudnud, siis saates võtame alasti Merle hinge. "Ema roll on mängukavast maas," muigab ta saate alguses öeldes kuldsed sõnad. "Ma olin ebatüüpiline ema. Kui Elisabeth oli veel väike, siis ta kinnitas alati, et ta ei hakka kunagi näitlejaks," naerab Merle. "Sest näitlejal pole kunagi raha ja ma olin kogu aeg ära," muigab Merle oma tütre otsekohesuse üle.
13.05.2022 52 m
Emadepäeva eri: Armastusel ei ole sugu!
Emadepäeva erisaates on stuudios Mart Haber ja Tanel Veenre, kes on vanemateks oma kaksikutest lastele. Milline on emadepäeva tratsioonid, mitte traditsioonilises perekonnas? Mart sõnab, et ka poisse tuleb õpetada nutma ja vanemateks olemine kui peegel seinal, millesse tuleb vaadata igal päev. Tanel kinnitab, et traditsioonides tuleb olla tolerantne ning laste jaoks on oluline keskkond, kus nad ülesse kasvavad. Mõlemad tunnistavad, et kaksikutega on lihtne, sest nad leiavad ise tegevusi, mis neile meeldivad ja tasakaalustavad ennast. Poistel on sünnist saadik ikka auto käes ja tüdrutele meeldivad printsesside kleidid. Kuidas kasvatada lastest õnnelikud inimesed, kes oskaksid kasutada oma potensiaali maksimaalselt ja meie vanematana oskaksime neid juhendada oma tee leidmisel. Mülemad tunnistavad, et armastus on elu peegeldus ja sa pead ennast armastama, siis oskad jagada armastust ka teistele.
06.05.2022 45 m
Joakim Helenius: Minu ema sõnad, raha pole elus kõige tähtsam!
Joakim Helenius on tuntud Eesti suurettevõtja, kes on Soomes sündinud diplomaatide perekonnas ja ülesse kasvanud maailma eri riikides ning hariduse omandanud Inglismaal Cambridge ülikoolis. Räägime saates emadusest ja emaks olemisest, kuidas austada oma abikaasat ja millised on need õpetussõnad, mida Joakim oma emalt oma lastele edasi annab. "Minu ema oli kodune, pärit aristokraatlikust perekonnast ja tema roll minu kasvamisel oli kordades olulisem kui isal. Minu ema alati kinnitas, et raha pole elus nii tähtis kui haridus. Kui sul on raha, siis tuleb osata seda austada aga haridus on see, mis on elu alus," kinnitab Joakim. "Me soovime koos abikaasaga Evelyga anda parima stardipositsiooni oma lastele, aga kunagi ei tea. Lastel on teinekord oma saatus ja ka minu üks lastest on erisusega, mis vajab hoolitsemist kogu tema elu," tunnistab ettevõtja avalikult oma perekonna muresid. Kuula saatest, kellele on Joakim armastuskirju kirjutanud!
04.05.2022 25 m
Piret Järvis-Milder: Ma mõtlen liiga palju üle!
Piret Järvis-Milder sai tuntuks TV3 suvesaadete saatejuhina, millele järgnes peadpööritav karjäär Vanilla Ninja bändis ja ühinemine vaadatuima telesaate “Pealtnägija” meeskonnaga. Uuriva ajakirjanikutöö on hetkel pausil ja elu käib ümber pisikese Milli. “Ma olen suur põdeja ja proovin teadlikult mitte üle mõelda,” sõnab Piret. “Minu jaoks on muusika südames. Tahame suvel anda suurema kontserdi Eestis, sellega ma täna töötan,” avaldab Piret oma tulevikuplaane. “Ma olen olnud kodune, aga teinud ka tasapisi tööd. Ma tunnen, et tahaksin sukelduda rohkem töistesse tegemistesse ja ma ei ole kindel, et otsustan naaseda “Pealtnägijate” meeskonda samadel alustel. Minu jaoks on Milli nii tähtis ja ma alati imetlen oma abikaasat Egertit, kes suudab meie tütrel isegi suure jonni ajal selle naerukajaka välja võluda,” kinnitab Piret. Kuula podcastist Pireti ausatest tunnetest naisena, kuidas hoida tasakaalus kodu ja tööalaseid kohustusi. Millised unistused on veel täitmata? Koos Piretiga on podcasti saatel üleskutse emadepäevaks, kuula saatest, mis see on!
29.04.2022 57 m
Anneli Lahe: Ei tasu ette muretseda
Anneli Lahe on erinevate telekanalite ekraane kaunistanud 90ndatest aastatest alates ning nende saadete arvu ei ole võimalik kokku lugeda. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja elanud suure osa oma elust Tallinna külje all Viimsis. Ta on emaks kolmele lapsele ning juhib täna TV3 uudiseid. Ta armastab oma abikaasat, sest ilma tema toeta ei saaks ta teha tööd, mida ta armastab. “Ma mäletan ühte päeva oma elus, kus ma väikeste laste kõrvalt tegin moetoimetaja tööd ajakirjale “Naised”. Kõik, mis võimalik, läks päeva jooksul valesti ehk ma sain kiiruse ületamise eest trahvi, ma sain parkimistrahvi ja minu bensiinikulu oli suur. Õhtul eelarvet kokku pannes olin ma omadega nullis ja minu abikaasa ütles, et seni kuni minu töö tegemine ei nõua nn peale maksmist on see sobilik,“ naerab Anneli. “Me oleme kokku leppinud, et mõlemal on voli minna ja jääda kui meil peaks soov selleks tekkima. Siiani oleme mõlemad jäänud,” lisab Anneli naerdes oma elukorralduse üle. Kuula saatest, kuidas uudistejuhi amet on Anneli perekonna elukorraldust muutnud! Millised professionaalsed mõtted tema argipäeva osaks on saanud ja mida teeb Anneli kui satub maavärina epitsentrisse? Head kuulamist!
21.04.2022 55 m
Margot Künnapuu: Patsiga kodumaad kaitstes!
Margot Künnapuu liitus pooljuhuslikult kaitseväega 29 aastat tagasi ning on täna Vahipataljoni ülem ning kannab auastet kolonelleitnant ja ühtlasi on 4 lapse ema. Margoti vanem tütar on ajateenistuse läbinud reservohvitser ning poeg on kaitseliitlane, kaks nooremat last alles kooliealised. Margot räägib ausalt otse kaitseväe muutustest, kus naine teenistuses oli harvaesinev kuuvarjutus ja meestekeskses olustikus oli mugavam omada 2 cm pikkuseid juukseid.
14.04.2022 54 m
Triin Luhats: Vead loovad ilu
Triin Luhats on viimased 12 aastat seisnud nii Kanal 2 kui ka TV3 suurimate telesaadete taga. Kahe väikese tütre emana ja oma teleekraanilt tuntud abikaasaga Toomasega, on nad moodustanud fotograafide lemmikpaari juba aastaid. Pole meelelahutuse valdkonnaga seotud staari, kellele Triin ei võiks isegi keskkööl helistada ja nii mõnegi staariga on koosolekut pidanud ehk saatesse meelitanud oma kodu ümber Kadrioru pargis jalutades. "Selles mõttes ei olnud koroonaperiood minu jaoks keeruline, sest kodu on olnud alati minu kontoriks ning ka reisides saan alati teha tööd. Ma armastan kõige rohkem oma kodu ja sealt lahkudes pakin alati kaasa tähtsad asjad, et igas uues paigas, kus ma viibin pikemalt, tekiks kodune tunne," naerab Triin oma kodusoojuse erisust. "Ja ma armastan lahendada kõrgema matemaatika ülesandeid, see on valdkond, kuhu pean täielikult keskenduma ning unustama kõik muu," avaldab Triin oma salajase hobi.
06.04.2022 1h 1 m
Helen Randmets: Ma tahaksin olla veel mägulisem ema
Helen Randmets on olnud avalikkuse ees hilisteismelisest saadik kui tüdrukute ansambel Nexus ta lavalaudadele lennutas. Ta on alati julgenud kinni haarata peadpööritavatest ettevõtmistest nagu viimane ektreemsus bikiinifitness, mille peale tema vanemad pead raputasid “kas seda on vaja”. Helen jäi endale kindlaks ning ilmselt oleks selle spordialaga jätkanud kui elul poleks olnud teisi plaane ning Heleni pojad Roben Thor ja Marlon Frei said endale juurde venna Joren Rei. Koduseks ei plaaninud Heleb kunagi jääda ning plaan, viia täide ammune unistus ehk soolokarjääri ettevalmistused said hoo sisse.
01.04.2022 52 m
Kert Grünberg: Naine pole raadio, kelle saab häälestada soovi korral uuele lainele
Kert Grünberg on 2 lapse ema, lõpetanud Concordia ülikooli dokumentalistina ning täna töötab pärast Holistika Instituudi lõpetamist regressiooniteraapia ning vabastava hingamise terapeudina. “Kaassõltuvus on täna see valdkond, millele olen spetsialiseerunud” kinnitab Kert. Ta on lahutanud oma abielu, elanud üle keerulise perioodi, mis sellega kaasneb, kuid peab oma eksabikaasat täna heaks sõbraks. “Igal lahkuminekul on kaks poolt, me peame oma vajadused seadma esimeseks, sest muidu me kaotame endaga kontakti” kinnitab Kert. “Minu ema on mulle läbi oma käitumisega õpetanud palju, laps ju võtab vanema harjumused endale omaks. Ta on täna 83 aastane ning on olnud elukestev õppija, alles paarkümmend aastat tagasi hakkas ta maalima. Ema polnud küll nii palju kodus kui ma oleksin lapsena soovinud, aga janu uute teadmiste vastu olen ma temalt saanud. Ta on täna oma kõrges vanuses ikka veel joogaõpetaja” naerab Kert. “Elu on lõuend, sinna saab lõputult uuesti peale maalida. Iga uus pilt on kui ümbersündimine” kinnitab Kert. “Minu jaoks oli palverännakul olemine Baskimaal elumuutev hetk. Taevast sadas alla selline vihm nagu oleks kose all, aga mäletan, et ma olin nii õnnelik. Tohutu rõõm oli südames ja see vabaduse tunne. Mul ei olenud muid kohustusi kui ainult kõndida” meenutab Kert. Kert lausub saates enda kohta, et olen “metsa poole”, kuula saatest, mida ta sellega mõtleb.
24.03.2022 50 m
Laura Valk: Vägivaldsus paarisuhtes aitab leida ülesse oma väe
Laura Valk on energiaterapeut, aastaste kaksikute ema ning naiste õiguste eest kõneleja. Ta ei varja oma keeruliste suhetega minevikku ega häbene tunnistada, et on kogenud emotsionaalset, verbaalset, majanduslikku ja füüsilist vägivalda. Kui naine ennast ei armasta ega väärtusta, siis teine pool punub ta kiiresti vägivaldsesse suhterägastikku. Olukorra teadvustamine on esimene samm ning sealt välja tulemine väga raske. See on kaassõltuvus, kus pisendatakse ilustades teisepoole vägivalda ja sellega suurendatakse vägivaldsust enda suhtes. "Me ise kasvatame nartsissiste enda kõrval kui me ennast ei väärtusta," kinnitab Laura. "Endale tuleb öelda, allahindluste periood on läbi ja nüüd on kõik". Keeruliste suhete eesmärk on saada kätte oma vägi ja vägivaldne suhe pole hingesugulus, vaid kaassõltuvus, mille teadvustamine võib võtta aastaid. "Kui lapsel on karm, külm ja armastust mitte jagav ema, siis lapsesse kinnitub mõte "ma pole piisav", "ma pole armastust väärt" ja igas olukorras tuntakse ennast täiskasvanuna ohvrina" kinnitab Laura. Peresüsteem, kust me tuleme, lapsepõlv, milliseid väärtusi meile sisendatakse ja sisemine laps, mis mõjutab meie otsuseid paarisuhtes.
17.03.2022 50 m
Dali Getter Karat: Ela nii, et oleksid enda üle uhke
Dali Getter Karat on väikese poja ema ning tunnustatud motivatsioonikõneleja, õnnejuht ning spirituaalne teejuht. Tema vestlused sisaldavad suures koguses tänulikkust ja temast kiirgav energia on nakkav. Ta kirjeldab oma teekonna algust: “Ma ei resoneerunud kunagi oma vanemate poolt pandud nimega ja juba lapsena palusin ennast maal vanaema juures kutsuda ennast Lauraks. Reisides välismaal olin ma alati Liina, sest keegi ei mõistnud, mis see Getter täpselt on. Kui ma alustasin tegelemist meditatsioonidega, siis ma tunnetasin äkitselt hoopis teismoodi energiat ning minu nimi kaugenes minust. Oli selline mitu kuud õhusoleku periood. Nimi Getter ei sobinud minu energiaga ning ma tundsin ennast ebamugavalt. Hakkasin tunnetama, et mis võiks see nimi olla, mis mind paneks hästi tundma. Mulle meenus üks seik kui tegin endale rate.ee konto ja oma esimest parooli valides ma kirjutasin Daliilia. See nimi kõnetas mind ehk tuli õigel hetkel ise minu juurde tagasi, kuid nii lillelisena ma ennast ei tundnud. Aga Dali kuidagi sobis ja sellest hetkest ma hakkasin ennast temana tundma. Kui nime energia hakkas omaks saama ja siis ma hakkasin seda ka kasutama,“ kirjeldab Getter oma spirituaalse teekonna algust. Kuula saatest kuidas ennast igapäevaselt positiivse energiaga ümbritseda ja kuidas oma elule vaadata alati kauni nurga alt. Iga raskus on uue hea algus. Oma õnnejuhid oleme me ise.
11.03.2022 1h 5 m
Katrin Saali Saul: Olla naine on kunst ja väärtus!
Katrin Saali Saul on 4 lapse ema, pereterapeut, raadiosaadete juht ning mitme teraapilise raamatu autor. Tema mahe hääl ning eluliselt targad mõtted on pugenud paljude kuulajate hinge läbi Vikerraadio. Katrin räägib kokkuvõtvalt suhetest, et alguses on romantiline baas, kus me oleme väiksemate erivajadustega ja näitame oma paremat poolt. See, mis täna on imetlusväärne, on homme iseenesest mõistetav ja ülehomme enam mitte piisav.
04.03.2022 1h 2 m
Tanel Padar: luua terviklik pere oli minu suurim unistus!
Tanel Padar on eestlaste poolt armastatud staar, kelle ilmumine esikaanele tagab ajakirjale suured müüginumbrid ning iga tema liigutus on luubi all. Meedia poolt loodud kuvandi on Tanel tänaseks selja taha jätnud ning on pühendunud perele: " Lauren on majakas minu elus," lausub Tanel saate esimestel minutitel. "Ma võin tagant järgi öelda, et ma olin juba 20 aastaselt valmis peret looma ja see tunne pole kuhugi kadunud. See on olnud minu suur unistus, et luua midagi sellist, mida minul endal kunagi ei olnud. Heaks isaks olemise juures sa võid ju ette kujutada, et nüüd hakkame neid mänge mängima ja siis neid asju tegema. Reaalsus on midagi muud," muigab kahe väikese tütre isa. "Mis seal salata, minu öökapi peal olevad finantsraamatud on vahetunud lapsevanemaks olemise raamatute vastu. Ma tahan olla hea isa oma tütardele," lausub Tanel.
02.03.2022 43 m
Reet Linna: Võta elust parim pool!
Reet Linna on 6 lapselapse pühendunud vanaema, asendamatu kuldvara Eesti Televisooni saatejuhtide seas ja armastatud laulja. Reet ise kinnitab, et tal ei ole olemas nooruslikkuse eliksiiri retsepti: "Seda küsitakse pidevalt aga ausalt, seda pole olemas. Kindlasti on see geneetiline, minu ema oli imeline naine. Võib olla on see stamp lause, aga ma proovin olla positiivne ja võtta elust parima. Ma muidugi liigun palju ning vaatan, mida ma suhu panen. Naisena, seda ma ütlen kindlasti, et mul on hea kosmeetik ja ta jälgib teleekraanil, et kas see, mida ta teeb, läheb ka korda" . Reet kinnitab, et ta tahab elada avatud elu ja mitte salatseda. "Ma ei luba kedagi oma magamistuppa, aga ma ei ole kunagi midagi avalikkuse eest varjanud. Ma olen sõitnud slaalomit, aga tunnistan, et täna enam ei julge! Ma olen sõltuvuses ristsõnade lahendamisest. Teen hommikul kohvi ja raadio lahti ning lahendan veidi ristsõnu ning sama ka televiisorit õhtuti vaadates," avaldab Reet naljatledes oma salahobi.
25.02.2022 49 m
Signe Suur: kuldreegleid ei ole, ema süda on teistmoodi!
Signe Suur asus TV3 juhtima paar aastat tagasi ja on tänaseks ennast kirjutanud rahvusvahelise korporatsiooni tippjuhtide nimistusse. Signe lahkab saates teemat läbi enda kogemuse, kuidas saavad naistippjuhid hakkama kui kodus on väike laps. "Loomulikult on see intensiivne ja ei saa bioloogilist aspekti siin muuta. Kui sa oled ema, siis sa ei saa igal aja hetkel öelda, et ma nüüd lähen trenni või võtan vaba õhtu. Mis seal salata, et tööl olles valutab emasüda ja lapsega koos olles valutab süda ikka töö asjade pärast. Kuldreeglit pole olemas ja ise tuleb leida tasakaal. Mul on väga hea tugisüsteem ja lapse isa on ikkagi lapse kasvatamise juures igapäevaselt olemas. Pigem olen mina narveerija ja tema rahulik, sisendades minusse, et ma saan kõigega hakkama," võtab Signe kokku oma mõtted.
18.02.2022 58 m
Ivo Linna: lakkamatu poisilik uudishimu hoiab vormis
Ivo Linna on oma pika karjääri jooksul andnud palju intervjuusid, väga harva on temalt küsitud isiklike mõtete kohta. Kuidas soov ilusate tüdrukute südameid võita ta kitarri õppima viis ja 19. aastase Ivo ETV teleekraanile lennutas. “Sellel ajal oli see pühamu Iga ekraanil olev inimene oli legend ja nendega ühes ruumis viibimine midagi kirjeldamatut” kinnitab Ivo. Sealt alguse saanud ameerika mägede kiirraudteele hüppamine rauges tasakaalukaks perioodiks alles maailma lukkukeeramisega paar aastat tagasi. “Kõige olulisem on säilitada rahu igas olukorras, mitte kulutada energiat argipäeva rutiinsetele probleemidele, mida me muuta ei saa. Uskuge, kõik saab korda!” naljatleb Ivo.
17.02.2022 38 m
Anna-Liisa Vaher: jumal tahab, et me oleksime õnnelikud!
Anna-Liisa Vaher oli vaid 26 aastane noor naine kui temast sai Tarvastu Peetri koguduse õpetaja. Noor naine seisis vastamisi suure väljakutsega, sest ametisse tuli asuda väga konservatiivse traditsioonidega koguduse ette ja lõpuni tundus, et rahu ei jõudnud südamesse. Oli palju toetajaid aga oli sama palju protestijaid, kelle jaoks Anna-Liisa oli kui sobimatu komeet teiselt planeedilt. Teismelisena näitlemisest unistanud naine leidis ennast pärast kirikuõpetaja ametit veelgi ebatraditsioonilsemas ametis Kuperjajovi paraljoni kaplanina. Täna kasvatab ta üksinda oma väikest tütart ja unistab paljudest uutwst ettevõtmistesr! Kuula saatest selle julge naise teekonnast kirjutada oma lugu sirgejoonelise enesekindluse ja tervanurkse tarkusega.
14.02.2022 51 m
Margus Tsahkna: lapsi ei tohi kohtus pooleks saagida!
Margus Tsahkna on paari kümnendi jooksul andnud lugematul hulgal intervjuusid erinevatel poliitilistel teemadel ja pidanud vastu suurtes otseetri väitlustel. Tänases saates räägib ta ausalt oma kogemustest 4 lapse isana kui vajalik on teha vanematena koostööd. “On ju küll lugusid, kus lapsed saetakse kohtus pooleks” võtab Margus kokku oma diskusiooni laste heaolu teemal. Kui armastatakse üksteist ja tahetakse koos olla, siis teraapiatesse pöördumine ja abi palumine psühholoogidelt on teinekord vajalik etapp. Kommunikatsioon pn iga suhte alus ja ilma selleta ei toimi ükski liit. “Olenemata olukorrast peavad mõlemad vanemad tagama selle, et lapsed ei jääks nende vahele” kinnitab endine sotsiaalminister Margus Tsahkna. Kuula saatest Marguse kogemustest koduse isana, kus vastsündinud beebiga jäi just tema koduseks, et abikaasa Anna Greta saaks keskenduda karjäärile. Mõtetest mehena, kui tuleb otsustada, kas jätkata sama teed või keerata elus uus lehekülg!
09.02.2022 38 m
Siiri Sisask: väärt tarkus ei ole teadmine, vaid tunnetamine!
Siiri Sisask on armastatud laulja ja näitleja, kellesse on aastatega kogunenud naiseliku elutarkuse ürgne jõud. Tema illustreeritud vestlus oma loo kirjutamisest on pisarateni liigutav lugu. Seal on sügavat armastust, seal on erilist kurbust ja lapsepõlves kogetud hetki, mis on kujundanud Siirist just sellise naise nagu ta on. See arhailine kontakt maailmaga enda ümber muudab ta eriliseks. Kuula saatest, Siiri mõtisklusi oma filmirollide üle ja ühest erilisest hetkest, mida Siiri lapsepõlves koges. Lihtne tagasihoidlikus peres ülesse kasvanud tüdruk sattus pealinna suurte staaridega samassa filmi. See julgus on siiani selles imelises naises, kelle jaoks loodus on elu selgroog. Maal, juurte juures tagasi, oma kodus oma pühas kindluses.
04.02.2022 1h 7 m
Mari Jürjens: USALDA ELU.
Mari Jürjens on armastatud laulja, kuid oma erialast tööd näitlejana pole 3 poja ema unustanud. “Minu jaoks on oluline liikumine, ma pean tunnetama loodust. Kui linnas tundub porine aeg hallina, siis nüüd oma uue kodu aknast välja vaadates näen ma looduse kulgemist. Oma aia suurtest puudest ammutan ma energiat ja minu jaoks on oluline olla loodusega kontaktis” kinnitab pool aastat tagasi alles pealinna elu selja taha jätnud laulja. “Selleks, et tunda rõõmu ja nautida elu, peab teienkord kogema ka ebamugavust. Kõik, mis jutuma peab, juhtub ja oluline on mitte suruda vastu. Ka emaks saamine oli otsast peale algav kogemus, sest tegelikult me õpime koos lastega " kinnitab noor ema. Kuula saatest Mari kogemusest kolida oma pere maale looduse keskele ning kuidas valmivad laulusõnad, mis nii paljudesse südametesse jälje on jätnud. Sisemisest tagasakaalust ja rahust enda ümber.
27.01.2022 47 m
Ingrid Teesalu: asjad juhtuvad iseenesest!
Ingrid Teesalu karjäär sai alguse 10 aastat tagasi TV3 välisuudiste toimetajana, millele järgnes ilmateadustaja töö. Paari aastaga tõusis Lasnamäe kakskeelsest perest tüdruk Seitmeste uudiste ankruks ja on seda ametit pidanud väärikalt siiani. Ingrid tunnistab, et teinekord asjad lihtsalt juhtuvad ja seal ei ole mitte midagi teha. "Ma mäletan kui aastad tagasi Prantsusmaal Pariisis salvestasime suvekuumuses ühe päeva jooksul 5 uudislugu ja kui olime tagasi Tallinnas, siis ei olnud isegi killukest ka mitte alles. See oli esimene kord kus ma südamest nutsin tööl töö pärast, ligi pool tundi ma lihstalt nutsin tualettruumis.
21.01.2022 50 m
Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ intervjueerib saatejuht Kristiina Heinmets tuntud ja inspireerivaid Eesti naisi eri eluvaldkondadest.
Saatejuht
Kristiina Heinmets