Iga naine on lugu
Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ intervjueerib saatejuht Kethi Uibomägi tuntud ja inspireerivaid Eesti naisi eri eluvaldkondadest.
Saatejuhid
Kethi Uibomägi, Kristiina Heinmets
Iga naine on lugu
Ühiskond ja kultuur 124 episoodi
Episoodid
Eeva Esse-Sõõrumaa: teleajakirjanik peab olema justkui kokk, kondiiter ja keevitaja
Kust tuleb arvamus, et Eeva Esse-Sõõrumaa on kõrk ja külm? Miks ei saa ta olla erinevates saadetes iseenda moodi, vaid pingpongitab range, diskreetse ja sooja karakteri vahel? Podcast’is avatakse saadete „Kuldvillak”, „Esse”, „Täistund” ja „Kolm naist Karavanis” telgitaguseid ning Eeva räägib, millist osa oma töös teeb ta kontrollides ja millist kõhutunde järgi. Mis on teda erinevate saadete tegemise juures häirinud ja mida on õppinud? Eeva ütleb, et täisväärtuslik teleajakirjanik peab olema justkui kokk, kondiiter ja keevitaja. Mida ta sellega mõtleb?
17.03.2023 49 m
Hanna-Liina Võsa uued algused: kui ma ei saa tegutseda, siis läheb mul tuju halvaks
Paljud võivad küsida, et millega Hanna-Liina Võsa praegu tegeleb, sest kadus ta ju ühel hetkel nii, et temast jäi alles ainult vari. Ta pole kuhugi kadunud ja tegutseb aktiivselt Tallinna Muusika- ja Balletikoolis rütmimuusika osakonnas õpetajana ja otsib oma ellu uusi huvitavaid väljakutseid. Ta jagab saates oma elu uut peatükki ja räägib, mis sellele eelnes.
10.03.2023 45 m
Elli Valla: bikiinifitnessiga tegelemisel on tulnud endalt küsida, kas tõmmata pidurit või vajutada gaasi
Elli Valla on naine, kellel on gaas põhjas nii TalTechi tarkvarateaduse instituudi doktoriõppes kui ka igal hommikul jõusaalis bikiinifitnessi võistlusteks treenides. Kuidas saab teadlasest bikiinifitnessi kuninganna? Nääpsuke, ent tugev naine harutab saates lahti oma päevakava ja ka suutäied, mille juures ei pane ta pahaks vahel patustamist kaneelisaiakestega.
03.03.2023 55 m
Meeli Uibomägi: terve elu koolis õpetajana töötamist on võrdne kuulsaks olemisega
Valga õpetajast sai ühe sügisega vabariigi kuulsaim emme, eks ikka läbi reisisaate. Mis muutused tulid Meeli ellu pärast saateid? Kuidas saab ta hakkama anonüümsuse kaotusega? „Terve elu koolis õpetajana töötamist on võrdne kuulsaks olemisega, sest pedagooge vaadatakse alati kriitilise pilguga,” arvab Meeli Uibomägi ning suure raamatute huvilisena loob ka üllatavaid paralleele Harry Potteri tegelaskujude ja kooliseinte vahel toimuvaga.
23.02.2023 41 m
Nahaarst Bret Kaldvee: looduslik toode ei pruugi sobida nahahaiguste korral
Milline on Eesti naiste naha tervis ja millised on suurimad mured? Mis soovituse annab arst tervisliku jume saamiseks? Kuidas mõjutab elustiil meie nahka ja kas nahka on võimalik üle hooldada? Mis on täiskasvanu akne? Mida peaks teadma botuliini süstidest? Miks on üha rohkem naisi „pardimokastunud” ning kas sellele on olemas hilisem ravi? Vastuseid annab nahaarst doktor Bret Kaldvee.
17.02.2023 47 m
Rita Ray: laval elab end välja Rita Ray, aga muidu olen tagasihoidlik Kristi
Kristi Raias on uhke oma juurte üle ja ütleb, et ei kujutaks ette, et lapsepõlv võiks mööduda kuidagi teisiti, kui mängides hommikust õhtuni teiste lastega trifaad. Niisama mänguliselt jõudis ta noorena ka laulukoori, ansamblitundi ja puhkpilliorkestri proovi. Kuidas õnnestus Põlva tüdrukul Kristil saada Rita Rayna Eesti parimaks naisartistiks? Kes on need inimesed, kes on teda pisikesest peale lauljakarjääris suunanud? Südamliku vestluse käigus räägib muusik oma hääle kaotamise tagamaadest ning sellestki, miks ta pidi uuesti laulma õppima?
10.02.2023 49 m
Nahaalne armastaja Piret Krumm: valin armastuse tee nii töös kui ka suhetes, absoluutselt kõiges
Piret Krummi sõnul on ta nahaalsust õppinud oma isalt Tõnu Kilgaselt ja suure südame saanud oma emalt Katrin Karismalt. Need kaks omadust on aidanud tal viimased kaheksa aastat käia julgete teed ehk olla vabakutseline näitleja. Kuidas see otsus muutis tema elu?
03.02.2023 41 m
Heidit Kaio: „Olen nii tugev, et võin inimesi usaldada“
Heidit Kaio on naine, keda elu on hoidnud. Vähemasti nii meeldib talle endast mõelda ja teistele öelda. Tegelikkuses on need tema enda julged otsused, see Elu, mis teda hoiab. Tankistumist kartmata on Heidit üle saanud läbipõlemisest ning suutnud kolmele lapsele emaks olles ning meediamajade toimetusi juhtides töö- ja eraelu tasakaalus hoida. Hommikuti sörgib koeraga mõned kilomeetrid, kirjutab enda lõbuks näidendi ja naerab palju, ka nendel hetkedel, kui võiks käsi rusikasse suruda.
27.01.2023 51 m
Eda-Ines Etti: mul on praegu nii põnevad ajad!
Sel sügishooajal säras Eda-Ines Etti teleekraanil saate „Tantsud tähtedega“ ühe juhina. Tal on küll varasemast mitme saate juhtimise kogemus olemas, aga sel korral olid paljud asjad teistmoodi. „Kõik toimus otse-eetris, pidin tegema intervjuusid ja oluline oli kätte saada tantsijate vahetud emotsioonid,“ loetleb Ines. Tema sõnul oli see alguses päris keeruline. „Aga äärmiselt põnev kogemus!“ Kuula saadet ja saad teada, mida tõi kaasa väikese Gustavi sünd ja kuidas see muutis Inest? Mis on Inese jaoks elus oluline? Mida ootab ta 2023. aastalt ja kas varsti on taas võimalik teda laval näha?
28.12.2022 53 m
Riina Sikkut: perekonnas ning ka poliitikas on kõige olulisem koostöö ja partneri kuulamine
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut räägib, kuidas tal õnnestub hoida tasakaalus oma töö- ja pereelu? On tal ju kolm last. Mida arvab ta tänasest poliitmaastikust ning milliseks hindab opositsiooni tööd. Millised on suurimad väljakutsed ministriameti? Juttu tuleb ka perest ning sellestki, millise pisikuga on nakatunud pea kõik Sikkutite pere naised?
22.12.2022 52 m
Kethi Uibomägi: töötu telestaar on mega vinge olla!
Saates tunnistab Kethi Uibomägi, et on töötu ja mõlgutab mõtteid, mida edasi teha. Kuula saadet ja saad teada, millise kogemuse sai ta saadetest „Eesti otsib superstaari”, „Selgeltnägijate tuleproov” ja „Seitsmesed”? Millised on tema suhted vanematega ning kas Kethi südames on keegi eriline inimene? Soovitame saadet kuulates kinnitada turvavööd, sest televisiooni köögipool saab läbi surgitud ja seda ikka läbi huumoriprisma.
15.12.2022 1h 5 m
Ülle Lichtfeldt: iseloomult olen rööprähkleja
Üle pika aja ootab Ülle Lichtfeldti ees vaba päev. „Ma veedan selle teki all ja vaatan oma lemmikseriaale,” ütleb ta naerdes. Kuula saadet ja saad teada, kuidas vaatab Ülle Lichtfeldt tagasi tantsusaate ajale ja seal kogetule? Kuidas Ülle meenutab oma isa ja mida tähendas talle tema surm? Kuidas suhtub ta oma tütre kolimisse välismaale? Mida armastab ta üle kõige kinkida?
09.12.2022 48 m
Mari-Liis Helvik: Emaks sündisin koos lapsega
Naisteajakirja peatoimetaja Mari-Liis Helvik räägib otse ja avatult äsja kogetud emaks saamisest. Kui oluline on noore ema vaimse tervise eest hoolt kanda ja kui kergelt, ilma tugivõrgustiku olemasoluta, naised oma muredega üksi jäävad. Kuula saatest kuidas Mari-Liis on oma lugu kirjutanud ning kuidas on olnud olla erinevate moe- ja naisteajakirjade peatoimetaja, mis vahe on ajakirjadel Anne & Stiil ja Cosmopolitan. Milliseid kogemusi Mari-Liis oma tööpagasis peidab ja milliseid väärtusi Nõmmel üles kasvanud noor ema oma pojale soovib edasi anda/? Vastse ema aus pihtimus, kuidas kasvada emaks.
01.12.2022 46 m
Marina Kaljurand: seisin Lennart Meri kabinetis ja kuulasin välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest
Endine välisminister, diplomaat ja Europarlamendi liige Marina Kaljurand meenutab heldimusega hetke, kui ta vastse välisministeeriumi ametnikuna seisis Lennart Meri kabinetis ja kuulas välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest. Kuula saadet ja saad teada, mida õppis tollest juhtumist Marina Kaljurand. Milline segadus tekkis perekond Kaljurannal Valgesse Majja minekul ja kuidas see lahenduse sai? Mida ütles Vladimir Putin Marina Kaljurannale visiidi ajal Moskvas? Mis on endiste välisministrite klubi ja millises riigis kohtutakse Hillary Clintoni juhtimisel järgmine kord?
25.11.2022 52 m
Gerli Padar Parmas: meie peres tuleb võtta järjekorra number, et rääkida
„Ma keelasin endale lapsena unistamise, et mitte tunda pettumust,” ütleb Gerli ja lisab, et avastas enda jaoks unistamise taas alles hiljuti ja võtab seda nüüd kui uut oskust. „Olen testinud Universumit ja avastanud, et kui ütlen välja oma soovi, siis see täpselt sellisena ka täitub,” märgib vastne abielunaine. Kuula saatest ja saad teada, millised on olnud Gerli unistused? Kuidas ühildab ta pereelu ja tööd? Kuidas kodus Lottena piire seada? Mida teha, et perekonnas oleks armastus?
18.11.2022 41 m
Kristina Tarmet: kuidas tantsitada mehi?
Kristina Tarmet sai televaatajatele tuntuks juba 2006. aastal saates „Tantsud tähtedega“. Kuid nii suurt tähelepanu kui sel aastal, mil ta tantsupartneriks on Riigikogu esimees Jüri Ratas, ei osanud ta oodata. Saates räägib Kristina, mida on tema jaoks tähendanud tantsusaates osalemine ja kuidas on eelnevatel hooaegadel seda mõjutanud tema eraelu.
11.11.2022 40 m
Kadri Tuisk: minu eesmärgiks on harmooniline tasakaalus maailm
Kadri Tuisk on noor iduettevõtte Clanbeat asutaja. Tema ettevõte kaasas välisinvesteeringuna paari aasta eest 1,8 miljonit eurot. Aasta naisettevõtja tiitliga tunnustatud Kadri märgib, et ta on sihiks võtnud maailma vallutamise. Mida see tähendab?
03.11.2022 50 m
Anneli Ott: kui sa usaldad elus, siis elu kannab sind
Riigikogu liige ja endine riigihalduse minister ja kultuuriminister Anneli Ott räägib saates sellest, miks ta poliitikasse läks ning kuidas vaatab ta täna tagasi ministriks olemise ajale. Ta räägib oma vanematest, kes hukkusid Estonial, pereelus ning eneseleidmisest.
28.10.2022 44 m
Mariliis Pikkar: kui sa midagi armastad, siis sa ka riskid
Mariliis Pikkar, Marimo nimelise moemaja asutaja ning disainer, lõpetas küll mitte õigeks peetava „moekooli“ Eestis, aga saavutas edu tänu oma töökusele ja disainides klassikalisi kleite klientidele üle maailma.
21.10.2022 51 m
Kristina Kallas: mida rohkem on ühiskonnas empaatiat, seda küpsem on ühiskond
Kristina Kallas on silma paistnud meie poliitmaastikul julgete seiskohtadega ja erakonna Eesti 200 juhina. Eesti Naise podcastis räägib ta sellest, mis tõukas teda poliitikasse minema, kuidas ta näeb meie ühiskonnas toimuvaid protsesse ja milline on naise positsioon tänases maailmas. Juttu tuleb ka lastest ja nende kasvatamisest ning kodust kaasa saadud väärtustest. Kuula saadet ja saad teada milline oli Kristina teismeline ja mis seob teda käsipalliga.
12.10.2022 53 m
Heili Klandorf-Järvsoo: armastan elu selle kirevuses
Olen keskmiselt emotsionaalsem ja empaatilisem, märgib Heili Klandorf-Järvsoo. Ta tunnistab, et olenemata sellest, kus ta töötab, kuulub tema süda võistlustantsule. Kuula saated ja saad teada, mis on Heili nõrgim külg? Mis asjaoludel tantsis ta 7-aastase tüdrukuna punkaritega Tallinna vanalinnas ning keda tuli Heilil asendada treenerina tantsusaate proovides. Otse ja ausalt telesaadete telgitagustest.
06.10.2022 56 m
Liina Tennosaar: Ebanormaalsus on normaalsus
Näitleja Liina Tennosaare prantslaslik muretu suhtumine elu keerdkäikudesse on imetlusväärne. Lugusid, mis seda ilmestavad, jagub seekordsesse Kristiina Heinmetsa podcasti „Iga naine on lugu” hulgaliselt.
29.09.2022 55 m
Kristina Herodes: ebaõnnestumised on tohutu väärtusega
Kristina Herodese nime tunneb Eestis iga moekunsti armastav naine, sest kolme lapse ema erinevate ametite nimekiri on aastate jooksul mitme lehekülje pikkuseks veninud. Kristina räägib otse ja ausalt ka oma noorusest, millest ta senini rääkinud ei ole ning sellest, kuidas Eesti moevaldkonnas paremini kanda kinnitada.
20.09.2022 53 m
Alati särav Tanja Mihhailova-Saar: elus tuleb unistada, ja suurelt!
100. juubelipodcasti külaline Tanja Mihhailova-Saar ütleb, et elus tuleb unistada suurelt. Nii räägibki Tanja oma unistuste täitumisest, karjäärist, emaks olemisest ja loomulikult ka saatest „Tantsud tähtedega“.
16.09.2022 44 m
Tiit Priidel: ma ilmselt poleks praegu elus, kui minust ei oleks saanud kunstnik
90ndatel aastatel teati Tiit Priidelit eelkõige kui DJ ja muusikaürituste korraldajat. Tänaseks on ta teinud kannapöörde ning peamiselt pühendub ta nüüd kunstile.
15.09.2022 30 m
Eesti juurtega ukrainlanna Anne Bõkova: koos oleme tugevamad!
Anne Bõkova on Eesti juurtega ukrainlanna, kes on oma perega siin hästi kohanenud. Ta töötab oma erialasel tööl ajakirjanikuna ja panustab teiste ukrainlaste aitamisse. Ta on siiralt õnnelik iga hetke üle, mis tal on võimalik elada oma poja ja emaga turvalises Eestis.
09.09.2022 45 m
Jesper Parve: ausus on seotud julgusega ja vastutusega oma tegude eest
„Elada tuleb aususes. Nii et ei peaks mitte kellegi eest midagi varjama,“ märgib Jesper Parve. Ta ütleb, et oluline on õpetada ka oma lapsi ütlema välja seda, mida nad tunnevad ja mõtlevad.
07.09.2022 32 m
Terje Mander: teinekord on armastuse nimel vaja teha detox ka inimestest
Terje Mander on harmoonilise tervise edendaja, detox-elustiili praktik ja nõustaja ning teismelise poja ema. Tema elu on kulgenud kui Ameerika mäed, kus Miami glamuur ja Lõuna-Prantsusmaa šikk elustiil on tulnud selja taha jätta, et alustada üksi koos pojaga otsast peale.
01.09.2022 50 m
Endine epeevehkleja Nikolai Novosjolov: olen pereinimene, aga kehv sõber
Nikolai Novosjolov, kahekordne maailmameister epeevehklemises, on Eesti üks tuntumaid ja armastatumaid tippsportlasi. Pärast sportlaskarjääri lõppu asus ta tööle laste vehklemistreenerina. Mida on Nikolai õppinud isa, poja, treeneri ja abikaasana?
01.09.2022 29 m
Anna Levandi: armastus on elu alus!
Endine tippsportlane ja tunnustatud uisutreener Anna Levandi tutvustamist ei vaja. Tema südikus ja tahtejõud on imetlusväärne, kus armastus tõi ta pisikesse Eestisse ajal, mil Nõukogude Liit kokku langes ja tema väljavalitu oli rahvuskangelane, tema Moskvast pärit venelanna. Sajandi armastusloo jaoks oli pind loodud, kus 6 kuuga tuli Annal selgeks õppida Eesti keel ja anda intervjuu televisiooni eetris kogu eesti rahva ees võõras keeles. See hetk, kus inimeste vaenulikud pilgud vahetusid tunnustusega andis Annale kinnituse, töökus viib sihile ja armastus on kõikvõimas.
19.08.2022 53 m
Laine Randjärv: vabadus on tunnetatud paratamatus
Kuula saatest, mis on Laine suurim õppetund olnud emana ja mis on siiani tema valusaim hetk okkana südames! Mis on need veendumused, mida ta täna oma uues ametis teistele jagab ja need kuldreeglid, mida jälgides saame kõik oma elu muuta lihtsamaks.
11.08.2022 52 m
Kristiina Ojuland: ma vajan armastust ja tunnet, et olen armastatud
Endine välisminister Kristiina Ojuland oli esimene nii kõrget poliitilist karjääri tegev naine Eesti poliitikas. Raudne naine pidi toime tulema pideva avaliku tähelepanu ja kriitika turmtulega. Oma lapsepõlvest ta seni avalikult eriti rääkinud pole.
02.08.2022 51 m
Riina Suhotskaja: närbun kui linnuke, kui suhtlust napib
Endine kergejõustiklane Riina Suhotskaja on poja ema, juhtinud telesaateid ja osalenud lugematutes teleprogrammides, kuid on siiani jäänud truuks oma lemmikalale – olla aeroobikatreener.
02.08.2022 1h 1 m
Jana Gaškova: kõik turunduse kuldreeglitest. Kuidas luua edukas ettevõte?
Jana Gashkova on turunduskooli Paprika asutaja ja tema visiooniks on elukestev õpe. Jana on üks neist naistest, kelle juurde saadab riik töötuna arvele võtnud inimesi ümberõppele leidmaks tööd turunduse alal.
22.07.2022 53 m
Kirki Kubri: sekspoe looja, kes rändab julgelt ulakuste radadel
Kirki Kubri on Pärnu tüdruk, kes sattus 11 aastat tagasi Londonis ühte erilisse täiskasvanutele mõeldud poodi. Toona naljaga pooleks õhku lennutatud mõte teha selline pood Tallinnasse on teoks saanud.
20.07.2022 47 m
Rita Rätsepp: ma õnnestun iga järgmine kord paremini!
Rita Rätsep on armastatud seriaalide näitlejanna, taskuhäälingu saatejuht, psühholoog ja 3 lapse ema. "Ma olen teinud podcaste juba peaaegu 2 aastat ja ma olen südamest väga tänulik selle võimaluse üle. See viib mind kokku väga inspireerivate ja ägedate inimestega. Tavalise Ritana ei lähe ju inimese juurde ja ei ütle, et ma tahaksin sinuga vestelda" naerab Rita. "Iga suhtlus on vastastikune suhtlus ja iga inimene toob meis esile teistmoodi impulsse. Lavakas õppides oli meie kursus pooleks ning mina olin raadio grupis! Seega elu viib meid kokku valdkondadega, mis on olnud meie elu osaks mitmel erineval moel," kinnitab Rita.
01.07.2022 57 m
Vivika Virve: kuidas lahutada edukast mehest?
Vivika Virve oli alles keskkooli lõpetanud noor naine kui ta kohtus oma unistuste printsiga, kes oli avalikkuse ees tunnustatud kiroprkatik, ning abielluti kiiresti. Aastaid kaunistasid nad ajakirjade esikaasi oma kaunite perepiltidega ja 2 imearmsat last olid alati keskpunktis. Vivika tunnistab, et ta on pärit väga soojast ning turvalisest perest, kus hoolivus ja usaldus olid pereväärtuste olulised alustalad. Vivika oli korralik ja eeskujulik laps ning mõisted nagu reetmine, ära kasutamine, alavääristamine ja alandused ei kuulunud tema kogemuste hulka. Kuula lähemalt saatest.
17.06.2022 51 m
Riina Solman: olin oma isa printsess, ma pole tema surmast tekkinud tühjusetundest siiani üle saanud
Riina Solman on Eesti tipp-poliitikas osalev naine, kelle julgus ja vahetu usaldus võiks olla eeskujuks paljudele teistele. Mitte vaadata elu alati negatiivse nurga alt, vaid suhtuda positiivselt ja osata lahendada elu poolt lauale asetatavaid probleeme.
11.06.2022 54 m
Signe Ventsel: ära ole ühepäeva liblikas!
Signe Ventsel on marketingi ja ettevõtete bränditurunduse koolitaja, ettevõtja, raamatute autor ja kahe tütre ema. Saates kinnitab ta kohe alguses, et ta pole hall kartul, vaid apelsin: "Ma olen julge, mulle meeldib esinemine aga ma pole arrogantne. Minu julgus ei ole teinekord kõigile söödav, ma tean seda." "Kontakt peab alati tekkima intuitsiooni ajel ja tihti kui ma olen ikka ära ölenud, aga muutnud meelt kui sisetunne nii ütleb," kinnitab Signe. "Ma kuidagi olen täheldanud, et naistel on intuitsioon eriti tugev. Aga see võib ka alt vedada teinekord," naerab Signe.
03.06.2022 52 m
Siret Liivamägi: Kui pea veab alt, siis nina mitte kunagi!
Siret Liivamägi on self made woman, kes tunnistab saates, et ta ei karda riskida. "Ma olen olnud elus keskmise inimese jaoks koge aeg kuristiku ääre peal," naerab Siret saates. "Ela! Ela elu! Ma ei karda riske ja need on isikuomadused, mis on vajalikud tippjuhi jaoks. Pean tunnistama, et minul on harjumus riskida," räägib ausalt oma erinevate ettevõtmiste algusaegadest.
27.05.2022 57 m
Reet Härmat: ükski naine ei taha ju pere lõhkuda
Reet Härmat on tuntud eelkõige meigikunstnikuna, kuid tema ametite nimistu on aastate jooksul kujunenud pikaks. Ta armastab särada kaamera ees ja kaamera armastab teda. Ta on loonud oma ökoloogilise kehaõlide sarja Öli. Vähesed teavad kui keeruline on olnud tema isiklik elu ja kui raske oli tal alustada üksi koos oma väikese pojaga otsast peale kui pangakontol ei olnud ühtegi krooni. “Hakkama saab alati, eriti Saare naine saab alati hakkama. Kasvatab ülesse 5 last ja kantseldab ka mehe ära,“ naerab Reet saate alguses.
20.05.2022 57 m
Jüri Ratas: laste kasvatamine pole lepase reega sõit!
Endine Tallinna linnapea, kahekordne peaminister ja 4 lapse isa Jüri Ratas on andnud tuhandeid intervjuusid, kuid perekonna teemal on tema suu olnud suletud. Esimest korda räägib endine peamister avatult isaks olemisest oma kiirete töökohustuste kõrvalt. “Kuna minu abikaasa on hambatehnik, siis me sellel teemal õhtuti ei vaidel, kas lapsed võivad hambapesu vahele jätta,“ naerab Jüri Ratas ja lisab, et see on tema poolt juba ette kaotatud vaidlus“. Endine peaminister avaldab, et lastega koolitükke tehes on tema kärsitum ja kriitilisem kui abikaasa Karin. “Tema läheneb ikka loominguliselt ja rahulikumalt."
19.05.2022 37 m
Merle Palmiste: Olen perversselt optimistlik!
Merle Palmiste on armastatud näitleja, kes sellel kevadel üllatab avalikkust monotükiga "Alasti Palmiste". Kui kriitikute ovatsioonid on avalikkuse ette jõudnud, siis saates võtame alasti Merle hinge. "Ema roll on mängukavast maas," muigab ta saate alguses öeldes kuldsed sõnad. "Ma olin ebatüüpiline ema. Kui Elisabeth oli veel väike, siis ta kinnitas alati, et ta ei hakka kunagi näitlejaks," naerab Merle. "Sest näitlejal pole kunagi raha ja ma olin kogu aeg ära," muigab Merle oma tütre otsekohesuse üle.
13.05.2022 52 m
Emadepäeva eri: Armastusel ei ole sugu!
Emadepäeva erisaates on stuudios Mart Haber ja Tanel Veenre, kes on vanemateks oma kaksikutest lastele. Milline on emadepäeva tratsioonid, mitte traditsioonilises perekonnas? Mart sõnab, et ka poisse tuleb õpetada nutma ja vanemateks olemine kui peegel seinal, millesse tuleb vaadata igal päev. Tanel kinnitab, et traditsioonides tuleb olla tolerantne ning laste jaoks on oluline keskkond, kus nad ülesse kasvavad. Mõlemad tunnistavad, et kaksikutega on lihtne, sest nad leiavad ise tegevusi, mis neile meeldivad ja tasakaalustavad ennast. Poistel on sünnist saadik ikka auto käes ja tüdrutele meeldivad printsesside kleidid. Kuidas kasvatada lastest õnnelikud inimesed, kes oskaksid kasutada oma potensiaali maksimaalselt ja meie vanematana oskaksime neid juhendada oma tee leidmisel. Mülemad tunnistavad, et armastus on elu peegeldus ja sa pead ennast armastama, siis oskad jagada armastust ka teistele.
06.05.2022 45 m
Joakim Helenius: Minu ema sõnad, raha pole elus kõige tähtsam!
Joakim Helenius on tuntud Eesti suurettevõtja, kes on Soomes sündinud diplomaatide perekonnas ja ülesse kasvanud maailma eri riikides ning hariduse omandanud Inglismaal Cambridge ülikoolis. Räägime saates emadusest ja emaks olemisest, kuidas austada oma abikaasat ja millised on need õpetussõnad, mida Joakim oma emalt oma lastele edasi annab. "Minu ema oli kodune, pärit aristokraatlikust perekonnast ja tema roll minu kasvamisel oli kordades olulisem kui isal. Minu ema alati kinnitas, et raha pole elus nii tähtis kui haridus. Kui sul on raha, siis tuleb osata seda austada aga haridus on see, mis on elu alus," kinnitab Joakim. "Me soovime koos abikaasaga Evelyga anda parima stardipositsiooni oma lastele, aga kunagi ei tea. Lastel on teinekord oma saatus ja ka minu üks lastest on erisusega, mis vajab hoolitsemist kogu tema elu," tunnistab ettevõtja avalikult oma perekonna muresid. Kuula saatest, kellele on Joakim armastuskirju kirjutanud!
04.05.2022 25 m
Piret Järvis-Milder: Ma mõtlen liiga palju üle!
Piret Järvis-Milder sai tuntuks TV3 suvesaadete saatejuhina, millele järgnes peadpööritav karjäär Vanilla Ninja bändis ja ühinemine vaadatuima telesaate “Pealtnägija” meeskonnaga. Uuriva ajakirjanikutöö on hetkel pausil ja elu käib ümber pisikese Milli. “Ma olen suur põdeja ja proovin teadlikult mitte üle mõelda,” sõnab Piret. “Minu jaoks on muusika südames. Tahame suvel anda suurema kontserdi Eestis, sellega ma täna töötan,” avaldab Piret oma tulevikuplaane. “Ma olen olnud kodune, aga teinud ka tasapisi tööd. Ma tunnen, et tahaksin sukelduda rohkem töistesse tegemistesse ja ma ei ole kindel, et otsustan naaseda “Pealtnägijate” meeskonda samadel alustel. Minu jaoks on Milli nii tähtis ja ma alati imetlen oma abikaasat Egertit, kes suudab meie tütrel isegi suure jonni ajal selle naerukajaka välja võluda,” kinnitab Piret. Kuula podcastist Pireti ausatest tunnetest naisena, kuidas hoida tasakaalus kodu ja tööalaseid kohustusi. Millised unistused on veel täitmata? Koos Piretiga on podcasti saatel üleskutse emadepäevaks, kuula saatest, mis see on!
29.04.2022 57 m
Anneli Lahe: Ei tasu ette muretseda
Anneli Lahe on erinevate telekanalite ekraane kaunistanud 90ndatest aastatest alates ning nende saadete arvu ei ole võimalik kokku lugeda. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja elanud suure osa oma elust Tallinna külje all Viimsis. Ta on emaks kolmele lapsele ning juhib täna TV3 uudiseid. Ta armastab oma abikaasat, sest ilma tema toeta ei saaks ta teha tööd, mida ta armastab. “Ma mäletan ühte päeva oma elus, kus ma väikeste laste kõrvalt tegin moetoimetaja tööd ajakirjale “Naised”. Kõik, mis võimalik, läks päeva jooksul valesti ehk ma sain kiiruse ületamise eest trahvi, ma sain parkimistrahvi ja minu bensiinikulu oli suur. Õhtul eelarvet kokku pannes olin ma omadega nullis ja minu abikaasa ütles, et seni kuni minu töö tegemine ei nõua nn peale maksmist on see sobilik,“ naerab Anneli. “Me oleme kokku leppinud, et mõlemal on voli minna ja jääda kui meil peaks soov selleks tekkima. Siiani oleme mõlemad jäänud,” lisab Anneli naerdes oma elukorralduse üle. Kuula saatest, kuidas uudistejuhi amet on Anneli perekonna elukorraldust muutnud! Millised professionaalsed mõtted tema argipäeva osaks on saanud ja mida teeb Anneli kui satub maavärina epitsentrisse? Head kuulamist!
21.04.2022 55 m
Margot Künnapuu: Patsiga kodumaad kaitstes!
Margot Künnapuu liitus pooljuhuslikult kaitseväega 29 aastat tagasi ning on täna Vahipataljoni ülem ning kannab auastet kolonelleitnant ja ühtlasi on 4 lapse ema. Margoti vanem tütar on ajateenistuse läbinud reservohvitser ning poeg on kaitseliitlane, kaks nooremat last alles kooliealised. Margot räägib ausalt otse kaitseväe muutustest, kus naine teenistuses oli harvaesinev kuuvarjutus ja meestekeskses olustikus oli mugavam omada 2 cm pikkuseid juukseid.
14.04.2022 54 m
Triin Luhats: Vead loovad ilu
Triin Luhats on viimased 12 aastat seisnud nii Kanal 2 kui ka TV3 suurimate telesaadete taga. Kahe väikese tütre emana ja oma teleekraanilt tuntud abikaasaga Toomasega, on nad moodustanud fotograafide lemmikpaari juba aastaid. Pole meelelahutuse valdkonnaga seotud staari, kellele Triin ei võiks isegi keskkööl helistada ja nii mõnegi staariga on koosolekut pidanud ehk saatesse meelitanud oma kodu ümber Kadrioru pargis jalutades. "Selles mõttes ei olnud koroonaperiood minu jaoks keeruline, sest kodu on olnud alati minu kontoriks ning ka reisides saan alati teha tööd. Ma armastan kõige rohkem oma kodu ja sealt lahkudes pakin alati kaasa tähtsad asjad, et igas uues paigas, kus ma viibin pikemalt, tekiks kodune tunne," naerab Triin oma kodusoojuse erisust. "Ja ma armastan lahendada kõrgema matemaatika ülesandeid, see on valdkond, kuhu pean täielikult keskenduma ning unustama kõik muu," avaldab Triin oma salajase hobi.
06.04.2022 1h 1 m
Helen Randmets: Ma tahaksin olla veel mägulisem ema
Helen Randmets on olnud avalikkuse ees hilisteismelisest saadik kui tüdrukute ansambel Nexus ta lavalaudadele lennutas. Ta on alati julgenud kinni haarata peadpööritavatest ettevõtmistest nagu viimane ektreemsus bikiinifitness, mille peale tema vanemad pead raputasid “kas seda on vaja”. Helen jäi endale kindlaks ning ilmselt oleks selle spordialaga jätkanud kui elul poleks olnud teisi plaane ning Heleni pojad Roben Thor ja Marlon Frei said endale juurde venna Joren Rei. Koduseks ei plaaninud Heleb kunagi jääda ning plaan, viia täide ammune unistus ehk soolokarjääri ettevalmistused said hoo sisse.
01.04.2022 52 m
Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ intervjueerib saatejuht Kethi Uibomägi tuntud ja inspireerivaid Eesti naisi eri eluvaldkondadest.
Saatejuhid
Kethi Uibomägi, Kristiina Heinmets