Iga naine on lugu
Ajakirja "Eesti Naine" podcastis „Iga naine on lugu“ intervjueerib saatejuht Kethi Uibomägi tuntud ja inspireerivaid Eesti naisi eri eluvaldkondadest.
Saatejuhid
Kethi Uibomägi, Kristiina Heinmets
Episoodid
Tegus ja suurte ideedega Eesti esimene öölinnapea Natalie Mets: loodan, et kõikidel on sellised head inimesed kodus nagu minul
Natalie Mets on loonud oma raadio, korraldanud mastaapseid kultuurisündmuseid ning seisab vapralt rohelisema ja võrdsema tuleviku eest. Kust tuleb karisma, millega hakata Eesti esimeseks öölinnapeaks või teha menstruaaltarvikud koolides tasuta kättesaadavaks? Episoodis tuleb pikemalt juttu öölinnapea tegemistest, kultuuri rahastamisest ja abieluvõrdusest. Räägime ka sellest, millisest ministriportfellist Natalie unistab ja kuidas kommenteeris seda soovi veteranpoliitik Indrek Tarand. Lisaks räägitakse episoodis menstruaaltarvikutest. Miks võttis Natalie südameasjaks, et koolides ja Tallinna kultuuriasutustest oleks need tasuta saadaval?
30.06.2023 50 m
Marii Karell: narkootikume tehakse niikuinii, õigem oleks need legaliseerida
Marii Karelli iseloomustab väga tugev sotsiaalne närv ja teda huvitab ilustamata elu. See paistab tema tööst välja – uuriva ajakirjanikuna tegeleb Marii oluliste ja teravate teemadega ning räägib asjadest, millest keegi teine ei julge. Näiteks on ta seisukohal, et narkootikumid tuleks Eestis legaliseerida. Iga neljas Eesti inimene on tarvitanud narkootikume. Muret tekitab, et tarvitama hakatakse üha nooremas eas. „Meie naaberriik Soome püüab selle probleemiga tegeleda suunates oma narkopoliitika noortele. Meil Eestis ei olegi narkopoliitikat,“ räägib Marii. Marii ise narkootikume ei kasuta, kuid leiab, et need tuleks Eestis legaliseerida. „See ei ole narkopoliitika, kui ütleme, et ärge tarvitage. Niikuinii tarvitatakse. Oluline on saada kahju vähemaks.“ Episoodis arutatakse pikemalt selle üle, millist kasu oleks narkootikumide legaliseerimisest ning kuidas tagada ohutust. Samuti tulevad jutuks ahistamine ja palju segadust tekitav nõusolekuseadus. Kuidas nõusolekut mõista ja miks me sellist seadust vajame? Tõsiste teemade kõrvale mahub episoodi ka teisi teemasid, näiteks räägitakse ajakirjanike tööst ja palgast, kõnniteedel parkivatest autojuhtidest ning sellest, kuidas Marii oma aju puhkab. Meeldivat kuulamist!
21.06.2023 55 m
Maailmameister Sandra Kallas paotab võistlustantsu maailma telgitagustelt saladuseloori
20-aastasel Sandra Kallasel on taskus maailmameistrivõistluste kuldmedal ja neli Eesti meistritiitlit. Ometi ei tea laiem avalikkus võistlustantsijast midagi. “Mulle meeldib asjad enne ära teha ja siis rääkida,” põhjendab Sandra. Suurema osa oma ajast veedab Sandra treeningsaalis. Ikka selleks, et tõestada, et võistlustants pole kõigest lihtne hobi, vaid professionaalne spordiala. Audentese spordikoolis õppides tegi ta isegi uurimustöö, et tõestada, et tegeleb „päris“ spordiga. Võistlustants pole üheselt mõõdetav ja objektiivne, palju auru läheb välisel – kleidid, kingad, kivikesed, suhtes. Need viimased on kõrvaltvaatajale vast kõige põnevamad. Podcastis kergitab Sandra saladuseloori võistlustantsu kirevalt maailmalt ning vastab ka küsimusele, miks paarist tantsuplatsil saab seda tihti ka päris elus. Põnevat kuulamist!
16.06.2023 43 m
Maarja Pärt – enesekindlast alalhoidlikkusest tuhande inimesega rahvusvahelise äri juhiks
Interneti meelelahutuse ning krüptovaluuta ja blokiahela tehingute valdkond kipub olema küllaltki mehine. Naiseks olemine, ütleb Maarja Pärt, on selles maailmas tema trump ja erisus. Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ muljetab ta, kuidas on kokku panna ja juhtida meeskond, mis koosneb eestlastest, jaapanlastest ja brasiillastest. Mõni solvub, kui e-kirjas emotikone ei kasuta, teine tahab töötada täielikus vaikuses. Maarjal on kujunenud väga tugev intuitsioonil põhinev juhtimisoskus. Samas võltspositiivsusel Maarja elus kohta ei ole, tema juhtimisstiil on kalkuleeritud, lähtub sisetundest ja kogemusest.
09.06.2023 43 m
Anne Veesaar: ma vihkan halisemist, sellega kaugele ei jõua
Näitleja Anne Veesaarel on oskus luua paanikast rahu ja ebastabiilsusest korda. "Mis mul ikka rääkida on?" küsis ta ning vestles seejärel majanduskriisist maksenõueteni, kiisu sünnipäevast seriaalini "Õnne 13". Kuula episoodist, kuidas on muutunud suhtumine seebiseriaalis näitlemisse ning miks on Anne majanduslikult raskete perioodi eest tänulik.
02.06.2023 43 m
Anu Saagimi senikuulmata anded ja saavutused
Miks me teame Anu Saagimi eraelust ja meestest rohkem, kui naise mitmekümne aasta pikkusest edukast karjäärist? Milliste põhimõtetega alustas ta 17-aastaselt modellikarjääri ning miks paljud vanemad meesprodutsendid tema peale hambaid teritasid? Podcastis avab Anu tagamaid sellest, kes on tema tagala ja tugi ning kuidas ta suudab end ajaga aina nooruslikumaks muuta.
26.05.2023 49 m
Ada Kesonen: esimene kord on hea end tühjaks rääkida, aga monoloog ei aita
Fookuses on palju kõmu tekitanud teraapiaviis konstellatsioon. Lisaks uurime, kuidas teha julge esimene julge samm psühholoogi poole pöördumiseks ning kuidas leida sobiv teraapia.
19.05.2023 49 m
Brutaalselt aus! Ansambli La La Ladies solist Diana Varik avalikkuse eest kadumise tagamaadest.
Diana Varik oli ansambel La La Ladies solist ja professionaalne tantsija, kes muuhulgas tantsis kõikides „Su nägu kõlab tuttavalt“ hooaja saadetes. Samuti on ta tuntud „Me armastame Eestit“ teleprojektist, kuid magistrikraadiga naine tegutseb täna hoopis finantsvaldkonnas.
12.05.2023 46 m
Terje Tellingu teekond lehmakarjast tippmoemaailma ja personaaltreeneri ametini
Multitalent Terje Telling unistas näitlejakarjäärist, kuid lavakunsti kateedrist napilt välja jäämine juhtis ta hoopis telerežiid õppima. „Kõige olulisem on see, mis sul kupli all on ja kaks töötavat kätt-jalga,“ teab ta. Telekanalis Kanal 2 saate Nightchat saatejuhina töötades sai Terje Tellingust nullindatel tõeline staar. Hüüdnimi Nightchati-Terje pole teda muuseas iialgi heidutanud. Pigem esitas ta endale seetõttu küsimuse, miks ei ole ta ühel konkreetsel alal väga hea, vaid vajab pidevalt uusi kogemusi. Populaarse öösaate juhtimine tuleb talle ka tänases personaaltreeneri ametis kasuks, aidates tal inimeseks olemist paremini mõista. Meeldivat kuulamist!
05.05.2023 54 m
Näitleja Ingrid Margus: ilu nimel peab ka natukene kannatama
Pidades end elukutseliseks suslikuks, hõljub näitleja Ingrid Margus mõnusalt ühest toast teise, õpib professionaalset saatejuhtimist ja toimetamist, näitleb filmides ja seriaalides, treenib end fitnessi professionaalide tehtud kava järgi, joogatab, mediteerib, monteerib ja juhib telesaadet. Selleks, et oma ilu värskena hoida jälgib naine väga hoolikalt oma toitumist ning peab lugu külmikus peituvatest näo- ja silmamaskidest. Ta jagab podcastis ka põnevaid ilunippe nii sees- kui välispidiseks kasutamiseks. Muidugi ka paljut muud. Kuula ja naudi!
21.04.2023 44 m
Shalini Mody - maksimaalne ekstravert ja introvert ühes kehastuses
India ja Eesti juurtega Shalini Mody elab äärmustes. Päris Shalini on väga holistiline ja samal ajal väga ratsionaalne. Naine, kellele meeldib kohutavalt kirjutamine ja mõtisklemine, ning kes tohutult jumaldab Exceli tabeleid ja plaanimajandust. Vestluses leiame end arutlemast näiteks selle üle, kui suur vahe on bipolaarsusel ja geniaalsusel. Ka selle üle, missugune oli 90ndatel pisikese ja pruuni nahaga segaverd tüdruku lapsepõlv Tartus, ja mida need kogemused eluks kaasa on andnud? Shalini isa võis olla esimene indialane Eestis ja tema eestlannast ema oli hoopis tõeline kodumaa patrioot. Naine on julgelt jaganud oma ema lahkumisejärgset leinast läbituleku protsessi. kolme aasta jooksul on ta sedamoodi toeks olnud sadadele naistele. Shalini õpetab meid graatsiliselt elus valust läbi tulema ning totruste ja jaburuste üle naerma. Võta aeg kuulamiseks!
14.04.2023 56 m
Ettevõtjatest sõbrannad Kaili ja Jane võidavad, sest nad ei anna kunagi alla
Ettevõtjatest sõbrannad Jane Tuha ja Kaili Adamson on läbilõige Eesti naisest. Tasakaalukalt julged, ideedest ülevoolavad, usaldavad tegutsejad, naised, kes on tõelised loojad. Podcasti „Iga naine on lugu“ esimene sõbrannadega maha peetud avatud vestlus toimus Jane Tuha ja Kaili Adamsoniga, kes on lisaks emaks olemisele üles ehitanud ürituste korraldamise agentuuri, loonud jäätisemasina ja leiutanud laste kõnet arendava mänguasja „kõnevurr“. Kahe peale kokku on sõbrannadel neli last ja kolm ettevõtet. Heade ideede loomiseks peab olema ka loomingulist geeni. Tihti on ideid liiga palju ja aega liiga vähe, et kõik soovid realiseerida. Aga kuidas üldse sünnivad naistel head ideed? Mil viisil on nad suutnud normaalselt töö ja eraelu, ettevõtete juhtimise ja emaks olemise rollid kokku liita? Mille arvelt kõige enam lõivu võetakse? Kuula ja saad teada!
06.04.2023 46 m
Vau-efektiga kingade looja Vivian Unt: just nii saad eestlased naeratama ja endale silma vaatama
Paberitega sünkroontõlkija, jooga ja meditatsiooni entusiast, kes alustab päevi talisuplusega ning töötab suurte tehastega Euroopas. Vivian Unti kingadesse on sisse pandud oma annus uljust, kombineerituna vaprusega, julgusega kuulata südamehäält ja rõõmu. Kuidas see kõik ühe inimese sisse ära mahub? Tänane episood on täis ettevõtluse alustamise ja järjepideva edu saladusi. Elamus garanteeritud! Saadet juhib Kethi Uibomägi.
31.03.2023 46 m
Produtsent Maie Rosmann: naiseks olemine on filmitööstuses suureks plussiks
„Päevad, mis ajasid segadusse”, „Eia jõulud Tondikakul” ning äsja linastunud „Vetelkõndija” on vaid mõned filmid, mille ekraanidele jõudmise eest on vastutanud loominguline naine Maie Rosmann. Filmiprodutsendi tööd iseloomustab Maie kui pidevat võimaluste loomist. Kuidas teha asju, mida kardad ning kuidas see enda kasuks pöörata? Milline on Eesti filmitööstus ja kuidas läheb meie filmidel? Maie räägib saates ka oma isast. „Meil oli isaga väga hea, turvaline ja usaldav suhe. See on taganud mulle mõistmise, et mehi saab alati usaldada,” ütleb ta ning lisab, et see teadmine on kandund ka edasi meestele, kellega ta koos töötab.
24.03.2023 43 m
Eeva Esse-Sõõrumaa: teleajakirjanik peab olema justkui kokk, kondiiter ja keevitaja
Kust tuleb arvamus, et Eeva Esse-Sõõrumaa on kõrk ja külm? Miks ei saa ta olla erinevates saadetes iseenda moodi, vaid pingpongitab range, diskreetse ja sooja karakteri vahel? Podcast’is avatakse saadete „Kuldvillak”, „Esse”, „Täistund” ja „Kolm naist Karavanis” telgitaguseid ning Eeva räägib, millist osa oma töös teeb ta kontrollides ja millist kõhutunde järgi. Mis on teda erinevate saadete tegemise juures häirinud ja mida on õppinud? Eeva ütleb, et täisväärtuslik teleajakirjanik peab olema justkui kokk, kondiiter ja keevitaja. Mida ta sellega mõtleb?
17.03.2023 49 m
Hanna-Liina Võsa uued algused: kui ma ei saa tegutseda, siis läheb mul tuju halvaks
Paljud võivad küsida, et millega Hanna-Liina Võsa praegu tegeleb, sest kadus ta ju ühel hetkel nii, et temast jäi alles ainult vari. Ta pole kuhugi kadunud ja tegutseb aktiivselt Tallinna Muusika- ja Balletikoolis rütmimuusika osakonnas õpetajana ja otsib oma ellu uusi huvitavaid väljakutseid. Ta jagab saates oma elu uut peatükki ja räägib, mis sellele eelnes.
10.03.2023 45 m
Elli Valla: bikiinifitnessiga tegelemisel on tulnud endalt küsida, kas tõmmata pidurit või vajutada gaasi
Elli Valla on naine, kellel on gaas põhjas nii TalTechi tarkvarateaduse instituudi doktoriõppes kui ka igal hommikul jõusaalis bikiinifitnessi võistlusteks treenides. Kuidas saab teadlasest bikiinifitnessi kuninganna? Nääpsuke, ent tugev naine harutab saates lahti oma päevakava ja ka suutäied, mille juures ei pane ta pahaks vahel patustamist kaneelisaiakestega.
03.03.2023 55 m
Meeli Uibomägi: terve elu koolis õpetajana töötamist on võrdne kuulsaks olemisega
Valga õpetajast sai ühe sügisega vabariigi kuulsaim emme, eks ikka läbi reisisaate. Mis muutused tulid Meeli ellu pärast saateid? Kuidas saab ta hakkama anonüümsuse kaotusega? „Terve elu koolis õpetajana töötamist on võrdne kuulsaks olemisega, sest pedagooge vaadatakse alati kriitilise pilguga,” arvab Meeli Uibomägi ning suure raamatute huvilisena loob ka üllatavaid paralleele Harry Potteri tegelaskujude ja kooliseinte vahel toimuvaga.
23.02.2023 41 m
Nahaarst Bret Kaldvee: looduslik toode ei pruugi sobida nahahaiguste korral
Milline on Eesti naiste naha tervis ja millised on suurimad mured? Mis soovituse annab arst tervisliku jume saamiseks? Kuidas mõjutab elustiil meie nahka ja kas nahka on võimalik üle hooldada? Mis on täiskasvanu akne? Mida peaks teadma botuliini süstidest? Miks on üha rohkem naisi „pardimokastunud” ning kas sellele on olemas hilisem ravi? Vastuseid annab nahaarst doktor Bret Kaldvee.
17.02.2023 47 m
Rita Ray: laval elab end välja Rita Ray, aga muidu olen tagasihoidlik Kristi
Kristi Raias on uhke oma juurte üle ja ütleb, et ei kujutaks ette, et lapsepõlv võiks mööduda kuidagi teisiti, kui mängides hommikust õhtuni teiste lastega trifaad. Niisama mänguliselt jõudis ta noorena ka laulukoori, ansamblitundi ja puhkpilliorkestri proovi. Kuidas õnnestus Põlva tüdrukul Kristil saada Rita Rayna Eesti parimaks naisartistiks? Kes on need inimesed, kes on teda pisikesest peale lauljakarjääris suunanud? Südamliku vestluse käigus räägib muusik oma hääle kaotamise tagamaadest ning sellestki, miks ta pidi uuesti laulma õppima?
10.02.2023 49 m
Nahaalne armastaja Piret Krumm: valin armastuse tee nii töös kui ka suhetes, absoluutselt kõiges
Piret Krummi sõnul on ta nahaalsust õppinud oma isalt Tõnu Kilgaselt ja suure südame saanud oma emalt Katrin Karismalt. Need kaks omadust on aidanud tal viimased kaheksa aastat käia julgete teed ehk olla vabakutseline näitleja. Kuidas see otsus muutis tema elu?
03.02.2023 41 m
Heidit Kaio: „Olen nii tugev, et võin inimesi usaldada“
Heidit Kaio on naine, keda elu on hoidnud. Vähemasti nii meeldib talle endast mõelda ja teistele öelda. Tegelikkuses on need tema enda julged otsused, see Elu, mis teda hoiab. Tankistumist kartmata on Heidit üle saanud läbipõlemisest ning suutnud kolmele lapsele emaks olles ning meediamajade toimetusi juhtides töö- ja eraelu tasakaalus hoida. Hommikuti sörgib koeraga mõned kilomeetrid, kirjutab enda lõbuks näidendi ja naerab palju, ka nendel hetkedel, kui võiks käsi rusikasse suruda.
27.01.2023 51 m
Eda-Ines Etti: mul on praegu nii põnevad ajad!
Sel sügishooajal säras Eda-Ines Etti teleekraanil saate „Tantsud tähtedega“ ühe juhina. Tal on küll varasemast mitme saate juhtimise kogemus olemas, aga sel korral olid paljud asjad teistmoodi. „Kõik toimus otse-eetris, pidin tegema intervjuusid ja oluline oli kätte saada tantsijate vahetud emotsioonid,“ loetleb Ines. Tema sõnul oli see alguses päris keeruline. „Aga äärmiselt põnev kogemus!“ Kuula saadet ja saad teada, mida tõi kaasa väikese Gustavi sünd ja kuidas see muutis Inest? Mis on Inese jaoks elus oluline? Mida ootab ta 2023. aastalt ja kas varsti on taas võimalik teda laval näha?
28.12.2022 53 m
Riina Sikkut: perekonnas ning ka poliitikas on kõige olulisem koostöö ja partneri kuulamine
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut räägib, kuidas tal õnnestub hoida tasakaalus oma töö- ja pereelu? On tal ju kolm last. Mida arvab ta tänasest poliitmaastikust ning milliseks hindab opositsiooni tööd. Millised on suurimad väljakutsed ministriameti? Juttu tuleb ka perest ning sellestki, millise pisikuga on nakatunud pea kõik Sikkutite pere naised?
22.12.2022 52 m
Kethi Uibomägi: töötu telestaar on mega vinge olla!
Saates tunnistab Kethi Uibomägi, et on töötu ja mõlgutab mõtteid, mida edasi teha. Kuula saadet ja saad teada, millise kogemuse sai ta saadetest „Eesti otsib superstaari”, „Selgeltnägijate tuleproov” ja „Seitsmesed”? Millised on tema suhted vanematega ning kas Kethi südames on keegi eriline inimene? Soovitame saadet kuulates kinnitada turvavööd, sest televisiooni köögipool saab läbi surgitud ja seda ikka läbi huumoriprisma.
15.12.2022 1h 5 m
Ülle Lichtfeldt: iseloomult olen rööprähkleja
Üle pika aja ootab Ülle Lichtfeldti ees vaba päev. „Ma veedan selle teki all ja vaatan oma lemmikseriaale,” ütleb ta naerdes. Kuula saadet ja saad teada, kuidas vaatab Ülle Lichtfeldt tagasi tantsusaate ajale ja seal kogetule? Kuidas Ülle meenutab oma isa ja mida tähendas talle tema surm? Kuidas suhtub ta oma tütre kolimisse välismaale? Mida armastab ta üle kõige kinkida?
09.12.2022 48 m
Mari-Liis Helvik: Emaks sündisin koos lapsega
Naisteajakirja peatoimetaja Mari-Liis Helvik räägib otse ja avatult äsja kogetud emaks saamisest. Kui oluline on noore ema vaimse tervise eest hoolt kanda ja kui kergelt, ilma tugivõrgustiku olemasoluta, naised oma muredega üksi jäävad. Kuula saatest kuidas Mari-Liis on oma lugu kirjutanud ning kuidas on olnud olla erinevate moe- ja naisteajakirjade peatoimetaja, mis vahe on ajakirjadel Anne & Stiil ja Cosmopolitan. Milliseid kogemusi Mari-Liis oma tööpagasis peidab ja milliseid väärtusi Nõmmel üles kasvanud noor ema oma pojale soovib edasi anda/? Vastse ema aus pihtimus, kuidas kasvada emaks.
01.12.2022 46 m
Marina Kaljurand: seisin Lennart Meri kabinetis ja kuulasin välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest
Endine välisminister, diplomaat ja Europarlamendi liige Marina Kaljurand meenutab heldimusega hetke, kui ta vastse välisministeeriumi ametnikuna seisis Lennart Meri kabinetis ja kuulas välisministri õpetust pannkookide küpsetamisest. Kuula saadet ja saad teada, mida õppis tollest juhtumist Marina Kaljurand. Milline segadus tekkis perekond Kaljurannal Valgesse Majja minekul ja kuidas see lahenduse sai? Mida ütles Vladimir Putin Marina Kaljurannale visiidi ajal Moskvas? Mis on endiste välisministrite klubi ja millises riigis kohtutakse Hillary Clintoni juhtimisel järgmine kord?
25.11.2022 52 m
Gerli Padar Parmas: meie peres tuleb võtta järjekorra number, et rääkida
„Ma keelasin endale lapsena unistamise, et mitte tunda pettumust,” ütleb Gerli ja lisab, et avastas enda jaoks unistamise taas alles hiljuti ja võtab seda nüüd kui uut oskust. „Olen testinud Universumit ja avastanud, et kui ütlen välja oma soovi, siis see täpselt sellisena ka täitub,” märgib vastne abielunaine. Kuula saatest ja saad teada, millised on olnud Gerli unistused? Kuidas ühildab ta pereelu ja tööd? Kuidas kodus Lottena piire seada? Mida teha, et perekonnas oleks armastus?
18.11.2022 41 m
Kristina Tarmet: kuidas tantsitada mehi?
Kristina Tarmet sai televaatajatele tuntuks juba 2006. aastal saates „Tantsud tähtedega“. Kuid nii suurt tähelepanu kui sel aastal, mil ta tantsupartneriks on Riigikogu esimees Jüri Ratas, ei osanud ta oodata. Saates räägib Kristina, mida on tema jaoks tähendanud tantsusaates osalemine ja kuidas on eelnevatel hooaegadel seda mõjutanud tema eraelu.
11.11.2022 40 m
Kadri Tuisk: minu eesmärgiks on harmooniline tasakaalus maailm
Kadri Tuisk on noor iduettevõtte Clanbeat asutaja. Tema ettevõte kaasas välisinvesteeringuna paari aasta eest 1,8 miljonit eurot. Aasta naisettevõtja tiitliga tunnustatud Kadri märgib, et ta on sihiks võtnud maailma vallutamise. Mida see tähendab?
03.11.2022 50 m
Anneli Ott: kui sa usaldad elus, siis elu kannab sind
Riigikogu liige ja endine riigihalduse minister ja kultuuriminister Anneli Ott räägib saates sellest, miks ta poliitikasse läks ning kuidas vaatab ta täna tagasi ministriks olemise ajale. Ta räägib oma vanematest, kes hukkusid Estonial, pereelus ning eneseleidmisest.
28.10.2022 44 m
Mariliis Pikkar: kui sa midagi armastad, siis sa ka riskid
Mariliis Pikkar, Marimo nimelise moemaja asutaja ning disainer, lõpetas küll mitte õigeks peetava „moekooli“ Eestis, aga saavutas edu tänu oma töökusele ja disainides klassikalisi kleite klientidele üle maailma.
21.10.2022 51 m
Kristina Kallas: mida rohkem on ühiskonnas empaatiat, seda küpsem on ühiskond
Kristina Kallas on silma paistnud meie poliitmaastikul julgete seiskohtadega ja erakonna Eesti 200 juhina. Eesti Naise podcastis räägib ta sellest, mis tõukas teda poliitikasse minema, kuidas ta näeb meie ühiskonnas toimuvaid protsesse ja milline on naise positsioon tänases maailmas. Juttu tuleb ka lastest ja nende kasvatamisest ning kodust kaasa saadud väärtustest. Kuula saadet ja saad teada milline oli Kristina teismeline ja mis seob teda käsipalliga.
12.10.2022 53 m
Heili Klandorf-Järvsoo: armastan elu selle kirevuses
Olen keskmiselt emotsionaalsem ja empaatilisem, märgib Heili Klandorf-Järvsoo. Ta tunnistab, et olenemata sellest, kus ta töötab, kuulub tema süda võistlustantsule. Kuula saated ja saad teada, mis on Heili nõrgim külg? Mis asjaoludel tantsis ta 7-aastase tüdrukuna punkaritega Tallinna vanalinnas ning keda tuli Heilil asendada treenerina tantsusaate proovides. Otse ja ausalt telesaadete telgitagustest.
06.10.2022 56 m
Liina Tennosaar: Ebanormaalsus on normaalsus
Näitleja Liina Tennosaare prantslaslik muretu suhtumine elu keerdkäikudesse on imetlusväärne. Lugusid, mis seda ilmestavad, jagub seekordsesse Kristiina Heinmetsa podcasti „Iga naine on lugu” hulgaliselt.
29.09.2022 55 m
Kristina Herodes: ebaõnnestumised on tohutu väärtusega
Kristina Herodese nime tunneb Eestis iga moekunsti armastav naine, sest kolme lapse ema erinevate ametite nimekiri on aastate jooksul mitme lehekülje pikkuseks veninud. Kristina räägib otse ja ausalt ka oma noorusest, millest ta senini rääkinud ei ole ning sellest, kuidas Eesti moevaldkonnas paremini kanda kinnitada.
20.09.2022 53 m
Alati särav Tanja Mihhailova-Saar: elus tuleb unistada, ja suurelt!
100. juubelipodcasti külaline Tanja Mihhailova-Saar ütleb, et elus tuleb unistada suurelt. Nii räägibki Tanja oma unistuste täitumisest, karjäärist, emaks olemisest ja loomulikult ka saatest „Tantsud tähtedega“.
16.09.2022 44 m
Tiit Priidel: ma ilmselt poleks praegu elus, kui minust ei oleks saanud kunstnik
90ndatel aastatel teati Tiit Priidelit eelkõige kui DJ ja muusikaürituste korraldajat. Tänaseks on ta teinud kannapöörde ning peamiselt pühendub ta nüüd kunstile.
15.09.2022 30 m
Eesti juurtega ukrainlanna Anne Bõkova: koos oleme tugevamad!
Anne Bõkova on Eesti juurtega ukrainlanna, kes on oma perega siin hästi kohanenud. Ta töötab oma erialasel tööl ajakirjanikuna ja panustab teiste ukrainlaste aitamisse. Ta on siiralt õnnelik iga hetke üle, mis tal on võimalik elada oma poja ja emaga turvalises Eestis.
09.09.2022 45 m
Jesper Parve: ausus on seotud julgusega ja vastutusega oma tegude eest
„Elada tuleb aususes. Nii et ei peaks mitte kellegi eest midagi varjama,“ märgib Jesper Parve. Ta ütleb, et oluline on õpetada ka oma lapsi ütlema välja seda, mida nad tunnevad ja mõtlevad.
07.09.2022 32 m
Terje Mander: teinekord on armastuse nimel vaja teha detox ka inimestest
Terje Mander on harmoonilise tervise edendaja, detox-elustiili praktik ja nõustaja ning teismelise poja ema. Tema elu on kulgenud kui Ameerika mäed, kus Miami glamuur ja Lõuna-Prantsusmaa šikk elustiil on tulnud selja taha jätta, et alustada üksi koos pojaga otsast peale.
01.09.2022 50 m
Endine epeevehkleja Nikolai Novosjolov: olen pereinimene, aga kehv sõber
Nikolai Novosjolov, kahekordne maailmameister epeevehklemises, on Eesti üks tuntumaid ja armastatumaid tippsportlasi. Pärast sportlaskarjääri lõppu asus ta tööle laste vehklemistreenerina. Mida on Nikolai õppinud isa, poja, treeneri ja abikaasana?
01.09.2022 29 m
Anna Levandi: armastus on elu alus!
Endine tippsportlane ja tunnustatud uisutreener Anna Levandi tutvustamist ei vaja. Tema südikus ja tahtejõud on imetlusväärne, kus armastus tõi ta pisikesse Eestisse ajal, mil Nõukogude Liit kokku langes ja tema väljavalitu oli rahvuskangelane, tema Moskvast pärit venelanna. Sajandi armastusloo jaoks oli pind loodud, kus 6 kuuga tuli Annal selgeks õppida Eesti keel ja anda intervjuu televisiooni eetris kogu eesti rahva ees võõras keeles. See hetk, kus inimeste vaenulikud pilgud vahetusid tunnustusega andis Annale kinnituse, töökus viib sihile ja armastus on kõikvõimas.
19.08.2022 53 m
Laine Randjärv: vabadus on tunnetatud paratamatus
Kuula saatest, mis on Laine suurim õppetund olnud emana ja mis on siiani tema valusaim hetk okkana südames! Mis on need veendumused, mida ta täna oma uues ametis teistele jagab ja need kuldreeglid, mida jälgides saame kõik oma elu muuta lihtsamaks.
11.08.2022 52 m
Kristiina Ojuland: ma vajan armastust ja tunnet, et olen armastatud
Endine välisminister Kristiina Ojuland oli esimene nii kõrget poliitilist karjääri tegev naine Eesti poliitikas. Raudne naine pidi toime tulema pideva avaliku tähelepanu ja kriitika turmtulega. Oma lapsepõlvest ta seni avalikult eriti rääkinud pole.
02.08.2022 51 m
Riina Suhotskaja: närbun kui linnuke, kui suhtlust napib
Endine kergejõustiklane Riina Suhotskaja on poja ema, juhtinud telesaateid ja osalenud lugematutes teleprogrammides, kuid on siiani jäänud truuks oma lemmikalale – olla aeroobikatreener.
02.08.2022 1h 1 m
Jana Gaškova: kõik turunduse kuldreeglitest. Kuidas luua edukas ettevõte?
Jana Gashkova on turunduskooli Paprika asutaja ja tema visiooniks on elukestev õpe. Jana on üks neist naistest, kelle juurde saadab riik töötuna arvele võtnud inimesi ümberõppele leidmaks tööd turunduse alal.
22.07.2022 53 m
Kirki Kubri: sekspoe looja, kes rändab julgelt ulakuste radadel
Kirki Kubri on Pärnu tüdruk, kes sattus 11 aastat tagasi Londonis ühte erilisse täiskasvanutele mõeldud poodi. Toona naljaga pooleks õhku lennutatud mõte teha selline pood Tallinnasse on teoks saanud.
20.07.2022 47 m
Rita Rätsepp: ma õnnestun iga järgmine kord paremini!
Rita Rätsep on armastatud seriaalide näitlejanna, taskuhäälingu saatejuht, psühholoog ja 3 lapse ema. "Ma olen teinud podcaste juba peaaegu 2 aastat ja ma olen südamest väga tänulik selle võimaluse üle. See viib mind kokku väga inspireerivate ja ägedate inimestega. Tavalise Ritana ei lähe ju inimese juurde ja ei ütle, et ma tahaksin sinuga vestelda" naerab Rita. "Iga suhtlus on vastastikune suhtlus ja iga inimene toob meis esile teistmoodi impulsse. Lavakas õppides oli meie kursus pooleks ning mina olin raadio grupis! Seega elu viib meid kokku valdkondadega, mis on olnud meie elu osaks mitmel erineval moel," kinnitab Rita.
01.07.2022 57 m