Iga naine on lugu

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ uurib saatejuht Ingrid Peek erinevate inspireerivate naiste elu, ilmavaadet ja lugusid.

Saatejuhid
Ingrid Peek, Kethi Uibomägi, Kristiina Heinmets
Episoodid

Kertu Moppel on lavastaja, näitleja, stsenarist. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis maalikunsti ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli. Näitleja ja lavastajana on ta töötanud Rakvere Teatris ja Draamateatris, lavastanud on ta ka Von Krahli Teatris, Tartu Uues Teatris ja Vaba Laval. Tema tööd on tunnustatud Ants Lauteri nimelise auhinna ja Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga. Näitlejana on ta televaatajatele tuttav seriaalist „Padjaklubi“, teatrisõpradele Rakvere Teatrist, Ugalat, Von Krahlist ja mujaltki. Stsenaristina on ta kirjutanud seriaali „Naised vormis“ ja “Homme põgeneme”, mitmeid Tõnis Niinemetsa stand-up komöödia showsid ja töötab mitme käsil oleva projekti kallal. Ta on tütre ema ning leiab, et oluline on toetada kummalisi ja teistmoodi teatrinägemusi.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb Kertu Moppeliga juttu kultuurist, kunstist ja teatrist, näitlemisest ja lavastamisest, tühistamiskultuurist ja kapitalismist, nalja tegemisest ja huumorist ning paljust muustki.

Eile 1h 25 m

Epp Kärsin on koolitaja, kelle peamiseks teemavaldkonnaks on teadlik seksuaalsus, intiimsus, naudingud, seksuaaltervis ja inimsuhted. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis kehakultuuri, kust on saanud ettevalmistuse seksuaalsuse alustele, anatoomiale ning füsioloogiale. Aastaid töötas ta treenerina ja tantsuõpetajana ning on tegelenud ka ülekaalus inimestega. Täiendanud on ta end Holistika Instituudis, Hiina meditsiini valdkonnas ning läbinud erinevaid tantrateraapia koolitusi ja töötubasid. Tantra sõna ta ise ei ise kasuta, sest selle tähendus on paljude jaoks rikutud. Ta ei tööta terapeudina, vaid on kogemuskoolitaja ja jagab inimestega oma isiklikku praktilist kogemust. Tema koolitustel on viimase kümne aasta jooksul käinud üle 42 000 inimese.

Aastal 2023 kirjutas ta koos Mihkel Rauaga raamatu „Ennast raiskame võõrastes voodites“, tal on oma vestlusõhtu paaridele ning koostöös Apolloga loengusari noortele „Seksist ilma häbita!“. Ta on tütre ema ning armastab rattasporti, tantsida, kõiki kehaliselt aktiivseid tegevusi, muusikat, raamatuid, elu ja inimesi. Epp usub, et armastus päästab maailma.

Ajakirja Eesti Naine podcastis tuleb Epp Kärsiniga juttu tema maailmast ja unistuste elu loomisest, seksuaalenergia väest, kallistamisest ja suudlemisest, unenägemisest, elutervest enesearmastusest, meediast ja teiste arvamustest, ühiskonnast ja armastusest.

06.09.2024 1h 41 m

Eva Luigas on aiandusajakirjanik ja ajakirja Maakodu tegevtoimetaja. Ta on töötanud ka ajakirjades Kodukiri, TervisPluss, Eesti Naine, teinud saateid Vikerraadios ja Eesti Televisioonis, olnud ajakirja Aed peatoimetaja ning tema aiatarkusi kuuleb podcastist „Eva Luigase kõnetraat“.

Eva on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis näitejuhtimist, Tallina Kõrgemas Majanduskoolis rahvusvahelist ärijuhtimist, Räpina Aianduskoolis maastikuehitust, Tallinna Ehituskoolis mööbli restaureerimist. Ta on varasemalt töötanud administreerimise, müügi ja turunduse valdkondades Nukuteatri ja Draamateatri, Õllesummeri ja PÖFFi korraldustiimides.

Seejärel vahetas ta valdkonda ning keskendus ta peamiselt aiandusele ja meediale. Ta on end täiendanud Inglismaal Osborne House’is ja töötanud ka Hansaplantis. Eva on kirjutanud neli aiaraamatut ja andnud välja kaks aiakalendrit „Minu Aiapäevik“. Ta on kahe poja ema ning naudib ka vanaemaks olemist, oskab hästi õmmelda ja mööblit restaureerida, naudib käsitsi tegemise oskust ja ise ilu loomist.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks aiandusele ja loodusele juttu ka süvenemisest ja meisterlikkusest, õppimisest ja loomingust, planeerimisest ja loobumisest, meediast ja lugude jutustamisest, enda isikupärase stiili leidmisest, perest ja kodust ning muust huvitavast.

30.08.2024 1h 39 m

Ingrid Lukas on muusik, laulja ja lugudekirjutaja, muusikaterapeut, hääleuurija, helimüstik. Alates kümnendast eluaastast on ta elanud Šveitsis. Muusikat on ta õppinud Zürichi Kunstide Ülikoolis, Berliini Kunstiülikooli magistrantuuris omandas ta muusikaterapeudi eriala ning on end täiendanud New Yorgis.

Muusikaterapeuditööd tegi ta Šveitsi taastusravikliinikus, peamiselt psühhosomaatiliste probleemide ja trauma läbi elanud inimestega. Tema enda noorpõlve kogemus selektiivsest mutismist ehk valikulisest tummusest, mis tuleneb suutmatusest end väljendada. See pani teda sügavalt süvenema emotsionaalsesse ja füüsilisesse stressi teemadesse, mida tema kogemusel on võimalik tervendada läbi muusika. 

Tema muusikalise väljenduse kogukonnaks on Ingrid Lukas Band, mis on andnud kontserte Euroopas ja Ameerikas. Tänaseks on tal ilmunud viis albumit, neist viimane „Elumeloodia“. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks muusikale ja muusikateraapiale juttu ka oma hääle leidmisest, küpsemisest ja oma elumeloodiast, sisekõnest, emotsioonidest ja vabanemisest, Eestist ja Šveitsist, juurtest ja esivanematest, ja seda kõike nii sõnas kui ka muusikas.

23.08.2024 1h 24 m

Kris Lemsalu on kunstnik. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias keraamikat, täiendas end Taani Disainikoolis ja Viini Kaunite Kunstide Akadeemias. Tema loomingut on esitletud näitustel Eestis, Austrias, Ameerikas, Mehhikos, Ühendkuningriidis, Tšehhis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Soomes, Rumeenias ja mujalgi ning tema teoseid on mitmes muuseumi-ja erakogus. 2019. aastal esindas ta Eestit 58. Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljonis. Tema esindajateks rahvusvahelisel kunstiturul on Temnikova & Kasela Galerii. Kris Lemsalu tööd on tunnustatud Noore kultuuritegelase preemia, Eesti Vabariigi kultuuripreemia, Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti aastapreemiaga. Ta on teinud koostööd paljude kunstnikega, teiste seas näiteks maalikunstnik Tiit Pääsuke, muusik Kyp Malone, tekstiilikunstnik Johanna Ulfsak, skulptor Edith Karlson jt. 

Oma loomingus kasutab ta materjalina peamiselt portselani, karusnahka, villa, silikooni, leidobjekte, muusikat, videot ning ka perfomance’it. Kris Lemsalu loomingut iseloomustab tähelepanu koloriidi- ja pinnaefektidele, huvi arhetüüpsete ja sümboolsete motiivide vastu, irooniline ja refleksiivne suhe oma vahenditesse, lavastuslikkus ja absurdimaiguline huumor. Nomaadliku eluviisiga kunstnik elab ja töötab Eestis, New Yorgis, Viinis, vahel ka Mehhikos ja Jaapanis ning mujalgi.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb kunstnik Kris Lemsaluga juttu veel tema nomaadlikust eluviisist ja elust mitmetes eri maades, isikupärasest stiilist ja kuidas oma riietes kodus olla, sotsiaalmeediast kui põrgutulest, NYCi Jungi raamatukogust ja Veneetsia biennaalist, väravate loomisest ja muustki.

16.08.2024 1h 22 m

Tiina Saar-Veelmaa on psühholoog ja tööõnne uurija, kes on 23 aastat pühendunud teemale kas ja kuidas oma karjääris ehk rahuldustpakkuvas eneseteostuses leida rõõmu. Psühholoogiat õppis ta Audentese Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnast pärineb tema magistrikraad ning ta on end täiendanud väga paljudes psühholoogiaga seotud valdkondades ja teemades, alates Soomes õpitud Meisner tehnikas näitlejaõppest kuni psühhodraama, perekonstellatsioonide ja superviisorluseni. 

Tema koolituste peateemadeks on lisaks tööõnnele ka muudatuste juhtimine, arenguvestlused, töötajate värbamine ja motiveerimine, heaolu ja vaimne tervis, klienditeekonna loomine, X, Y, Z ja Alfageneratsiooni erinevused ja ootused elule ning palju muudki. 

Tiina on ka Eesti Kunstiakadeemia külalislektor, ajakirja Edasi kaasautor, ta on kirjutanud seitse raamatut, viimati ilmus tema sulest luulekogu „Kas ma ütlesin moonid“. Kolme tütre ema hobideks on kirjutamine ja lugemine, loodus ja aiandus ja permakultuur, kaasaegne kunst, näitlemine, väärtfilmid, jazztants ja pilates. Ta on startup-i HappyMe asutaja ja tegevjuht. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu tööõnnest ja karjäärist, läbipõlemisest, ülemaailmsest FOMO-st ja võrdlemismajandusest ning rattas elamisest, erinevatest generatsioonidest ja tänapäeva töökultuurist, tundekasvatusest ja noortest ning muust huvitavast.

09.08.2024 1h 55 m

Olga Temnikova on galerist, kes koos partneri ja abikaasa Indrek Kaselaga asutas 2010. aastal Temnikova & Kasela galerii. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini ja maali, on lapsena võitnud üle-eestilisi kunstikonkursse. Peale ülikooli töötas ta mõnda aega disainerina. Sellest hetkest, kui galerist Piia Ausman kutsus teda ArtDepoosse tööle, tundis Olga, et galeristi amet on just see, mis teda vaimustab. Temast sai kirglik Eesti nüüdiskunsti rahvusvahelisele areenile viija, kes ehitas nullist üles terve valdkonna. Tema tööd ja panust kodumaise kunstielu edendamisel on tunnustatud näiteks noore kultuuritegelase eripreemia ja Valgetähe V klassi teenetemärgiga, Postimehe Kultuuriveduri auhinnaga. 

Temnikova & Kasela Galerii on Eesti kunstnikke viinud rahvusvahelistele biennaalidele ja messidele, nende tiiva alla kuuluvad: Edith Karlson, Flo Kasearu, Inga Meldere, Jaan Toomik, Jaanus Samma, Kaarel Kurismaa, Kaido Ole, Katja Novitskova, Kris Lemsalu, Krista Mölder, Merike Estna, Mikko Hintz, Oleg Frolov, Olga Chernysheva, Sigrid Viir, Tommy Cash, Tony Schmale.

Lasnamäelt pärit Olga on kahe lapse ema, teda võlub tervislik ja keskkonnateadlik eluviis, ta on põhjalik, süsteemse mõtlemise ja terava mõistuse ning sooja südamega, kirglik oma valdkonna edendaja.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu kunstist ja kultuurist mitme nurga alt, galeristitööst, rahvusvahelistest kunstiturgudest, ka venelastest ja Venemaast, suhetest ja emadusest, teadlikkusest ja arengust.

02.08.2024 1h 58 m

Liisa Vurma on disainistrateeg ja arengunõustaja, kes on viimased 17 aastat elanud Austraalias. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri, aga asus seejärel tööle disainerina ja töötas agentuurides Kolm Karu, Royal Service, Identity.

27-aastaselt kolis ta Melbourne’i, kus tegi Swinburne’i Tehnikaülikoolis disaini ja kommunikatsiooni alal magistrikraadi. Ta töötas kümme aastat disaini ja tootedisaini tiimide juhina, tegeles ka startup’ide ja nõustamisega ning edendas edukalt sealset teenusedisaini valdkonda, kuni jäi emaduspuhkusele. Ta on kahe poja ema. 

Liisa on kirglik tervislike töökeskkondade looja: teda huvitab vaimne ja füüsiline tervis, isiklik ja töine areng – kõik see viis teda teenusedisaini kõrval ka coaching’u õpinguteni. Väikelaste kõrvalt tegeles ta ka ettevõtlusega, luues naisettevõtjatele professionaalset arengut toetava keskkonna Nudge.me. Täna on ta keskendunud Cairnmillal Instituudis psühhoteraapia magistriõpingutele.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib Liisa Vurma lisaks emadusele ja kärgperendusele ka teenusedisainist ja disainmõtlemisest, psühholoogiaõpingutest ja inimloomuse olemuse uurimisest, elust Austraalias ja austraallaste mõttemaailmast ja suhtlemisviisist ning muust huvitavast.

26.07.2024 1h 16 m

Maarja Merivoo-Parro on ajaloolane ja ajakirjanik, kes uurib ja kajastab kultuuri ja meedia puutepunkte ning naudib lugudeloomise kunsti. Raadiokuulajad teavad teda Raadio 2 ja Vikerraadio eetrist (ta on teinud raadiosaateid ka Lätis ja Ameerikas), ETV vaatajad saadetest „Uudishimu tippkeskus“ ja „Nova“, lugejad teadusuudisteportaali Novaator veergudelt. Suure keelehuvilisena on õppinud ligi kahtekümmet keelt.

Akadeemilises töös on ta pühendunud Ulgu-Eesti teemade uurimisele. Ajalugu õppis ta Tallinna Ülikoolis ning on end täiendanud ka Šotimaal, Ameerikas, Lätis, Soomes. Doktorikraad pärineb tal Tallinna Ülikoolist ja järeldoktor Jyväskyla Ülikoolist, kus ta ka praegu teadust teeb, uurides Marie Curie granti toel Soome-Eesti sõprussuhteid iseseisvumisaja algul.

Ta on olnud Vabamu ja Tallinna Linnamuuseumi näituste kuraator ning on praegu üks kuraatoritest Kanadas Torontos 2028. aastal avatava väliseesti muuseumi VEMU loomisprotsessis. Tema professionaalsust on tunnustatud Michael G. Karni ja Fulbrighti ning mitmete teiste stipendiumitega, ta on saanud Eesti Teadusagentuurilt riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija tunnusmärgi. Äsja ilmus temalt „AjalooLASTE õpik 5. klassile“, varasemalt on ilmunud „Eestlased Ameerikates“ ja „Maarja varia“.

Maarja on tegelenud ka perfomance-kunsti, moderntantsu ja muusikaga nii instrumentalisti kui ka vokalistina, kutsunud ellu Bändisärgipäeva, laulja-lugudekirjutajana on ta tuntud kui Aprillo.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu veel ajaloost ja haridusest, Eestist ja Soomest, keeleõppest ja teineteisemõistmisest, sisemisest motivatsioonist, meediast ja raadiost ja telest ning paljust muust huvitavast.

19.07.2024 1h 39 m

Virge Naeris tegeleb pärast kergejõustiku tippsportlase karjääri lõpetamist peamiselt psühholoogilise nõustamisega ja idamaiste praktikate õpetamisega

Aastatel 1986-2002 teenis ta Eesti meistrivõistlustelt 43 medalit, ta on olnud 46 korda Eesti koondises, on kahekümnekordne Eesti Meister, teda on valitud viis korda Eesti parimaks naiskergejõustiklaseks, parandanud Eesti rekordeid nii kolmikhüppes kui ka seitsmevõistluses. Ta on osalenud maailmameistrivõistlustel, saavutas sise-EM võistlustel 1995. aastal 5. koha ja olümpiamängudel 1996. aastal Atlantas sai ta kolmikhüppes 14. koha. Tallinna Pedagoogikaülikoolis kehakultuuri teaduskonna lõpetamise järel süvenes Virge Naeris Professionaalse Psühholoogia Erakoolis ja Audentese Ülikoolis psühholoogiaõpingutesse ning tegeleb tänaseni nõustamisega. Mõnda aega töötas ta ka õpetajana Rocca al Mare koolis ning Niitvälja Golfiklubis.

Üheks tema tegevusvaldkonnaks on idamaised praktikad: ta on õppinud joogat, shindod, qigongi, hiina meditsiini ning õpetab ida tervisetarkustel ja praktikatel baseeruvat liikumist ja eluviisi Bliss Teraapiakeskuses ning erinevates Tervise Alkeemia retriitidel. Ta on pikaaegses õnnelikus suhtes ja kahe poja ema ning naudib elu kooskõlas loodusega.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks spordile ja liikumisele juttu veel oma keha kuulamisest, ida tervisepraktikatest ja hiina meditsiinist, tasakaalust ja oma hinge teel olemisest, naisena küpsemisest ja huumorimeele olulisusest.

12.07.2024 1h 47 m

Mari Kalkun on laulja ja laulukirjutaja, helilooja ja muusik, pärimusekandja. Tema muusikas sulavad kokku pärimus ning kaasaegne helikeel ja elutunnetus, minevik ja olevik. Meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta on kasutanud muusika loomisel kandleid, akordioni, kitarri, klaverit, elektroonikat, kuid eeskätt tunneb laulja ära tema vägeva ja nüansirikka hääle järgi.

Mari Kalkunil on cum laude magistrikraad pärimusmuusika laulu erialalt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ühisõppekavast, aasta õppis ta ning andis ka oma magistrikontserdi Soomes Sibeliuse Akadeemias.

Karismaatilise ja vahetu olekuga lauljana ning omanäolise käekirjaga loojana on ta oma soolokontsertidega pälvinud rohkelt rahvusvahelise meedia tähelepanu. Ta on esinenud enamikes Euroopa riikides, Ameerikas, Kanadas, Uus-Meremaal, Austraalias, Lõuna-Koreas ja Jaapanis ning esindanud Eestit ka mainekal maailmamuusikafestivalil WOMEX. Ta on teinud kaastööd Klassikaraadiole ja BBC-le, löönud kaasa arvukates rahvusvahelistes muusikaprojektides ja teinud koostööd nimekate maailmamuusikutega. Tal on oma plaadifirma Aigu Om Records ning ta korraldab Võrumaal festivali Aigu Om!. Ta on tütre ema ning elab oma esivanemate talus.

05.07.2024 58 m

Eva Palm on Live Nation Estonia peapromootor, kes on kontserdikorralduses tegutsenud juba veerand sajandit ning tegeleb peamiselt maailmanimede Baltikumi toomisega.

Peale ajalooõpinguid Tartu Ülikoolis elas ta mõned aastad Ameerikas ning kodumaale naastes töötas tosin aastat reisikorralduses Estravelis ja Hermann Reisides/Kaleva Travelis.

Olles olnud kontserdikorralduses tegev 25 aastat – algul BDG-s ja nüüd Live Nationis – on ta töötanud enamustel live-show loomise jaoks vajalikel ametipostidel ning korraldanud näiteks selliste superstaaride kontserte nagu näiteks The Weeknd, Depeche Mode, Madonna, Rammstein, Metallica, Bon Jovi, Guns’n’Roses, Robbie Williams, Lady Gaga, Red Hot Chilli Peppers, Elton John ja paljud teised.

Eva on kahe tütre ema ning lisaks reisimisele on tema suureks kireks on sisekujundus ja kunst, ta on end täiendanud EKA kursuselt ja tal on kaunis keraamikakogu ning  palju erilisi taieseid maailmarännakutelt. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks muusikateemadele juttu ka Eestist kui perifeeriast, staariks olemisest, lastest ning nendega seotud keerulistest väljakutsetest, aardeotsingutest kunstirindel ning naiseks olemise ägedatest aspektidest.

28.06.2024 2h 11 m

Karin Madisson on vandeadvokaat, kes on advokaadibüroos Sorainen töötanud 28 aastat ning on seal ka partner. Ta on olnud pikka aega Eesti Advokatuuri Äriõiguskomisjoni juht, mille eest ta pälvis ka 2015. aastal aasta advokaadi tiitli,  Justiitsministeeriumi Ühinguõiguse revisjoni komisjoni liige, Makejõuetuse revisjoni töörühma liige jne. Ta on kaasjuht ühinguõiguse, ühinemiste ja ülevõtmiste ning tööõiguse tiimis ning toetab tööstuse, erakliendi varahalduse, kaitsevaldkonna ja ESG sektorite tööd. 

Karin on ettevõtluse usku: ta on olnud äriühingute juures ärinõustaja ja kuulunud ka nõukogudesse ning peab perega Lõuna-Eestis, Rõuges butiikhotelli Ööbikuoru Villa ja restorani Andreas. Ta on kahe lapse ema.

Aastal 2022 liitus ta Kaitseliiduga ja tänaseks on talle omistatud kaprali auaste.

Ta kuulub Eesti Advokatuuri, Rahvusvahelisse Advokaatide Assotsiatsiooni, Euroopa Tööõiguse Advokaatide Assotsiatsiooni, Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni, on olnud pikka aega Gustav Adolfi Gümnaasiumi vanematekogu ja hoolekogu liige ning panustab ka oma kodukohta läbi Virtsu Vilistlaste MT juhtimise. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu maailma muutmisest ja generatsioonide vahelistest eripäradest, tänapäeva noortest, rahatarkusest ja investeerimisest, suhetest ja suhtlemisest, iseendaks olemise julgusest.

21.06.2024 1h 50 m

Maris Kõrvits on kauaaegne raadiotegija, kes on töötanud raadiojaamades Power Hit Radio, Raadio 2 ning juhib nüüd koos Rauno Märksiga Retro FMi hommikuprogrammi, mille eest pälvilisid mullu ka Aasta Raadiohääled auhinna. Marist on tunnustatud ka Eesti Vaegkuuljate Liidu poolt Selgelt Kõneleja ja Rahva lemmiku auhinnaga. Ta on juhtinud ka mitmeid telesaateid, aga oma loomingulise elu kireks peab raadiot.

Lisaks raadiotööle peab Maris oluliseks ka enesetäiendust, ta on õppinud näiteks õmblemist, fotograafiat, massaaži, meigikunsti, vene ja soome keelt, astroloogiat, kondiitrioskusi ning naudib maaelu ja remonditegemist, ta saab kõigega hakkama.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu raadiost ja meediast, privaatsusest ja sotsiaalmeediast, õppimisest ja õpetamisest, lastele eeskujuks olemisest ja arukuse olulisusest, elu lihtsuse võlust ning pisut ka Genkast.

14.06.2024 1h 58 m

Kerstin Kessu Raidma on reklaamiekspert. Kunstnike peres kasvanuna õppis ta EKAs nahakunsti, aga peale ülikooli lõppu suundus reklaamivaldkonda. Ta on töötanud reklaamiagentuurides Indigo Bates, Taevas ning alates Tabasco loomisest on ta olnud sealne art director ja nüüd ka loovjuht. Ligi kahekümneaastase reklaamitegija karjääri jooksul on teda ja ta tiimi loomingut tunnustatud paarisaja erineva reklaamiauhinnaga meilt ja mujalt. Esimese eestlasena osaleb ta tänavu maineka reklaamifestivali Cannes Lions välireklaami žüriis. Ta on ka sotsiaalmeedia aktivist, kelle loodud on menukad facebooki grupid: Maha Tallinna TV – raha lasteaedadele, Naised teavad, Art Department, Tramaivõikuihalbdisain/reklaam!.

Kessu on kahe lapse ema ja isikupärase stiiliga värvikas karakter, kelle eluviisi üheks märksõnaks on rokenroll. Ta oli ka kunagise ettevõtmise Heviaeroobika algataja ja eestvedaja, on töötanud stilistina ja kunstnikuna filmis „Soovide puu“. Lisaks reklaamiagentuuri tööle õpetab ta Eesti Kunstiakadeemias reklaami ja brändingut. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu reklaamindusest mitme nurga alt, huumorist ja sotsiaalsest vastutusest, suunamudimisest ja persoonibrändidest ja sotsiaalmeediast, tulevikuvisioonidest aga ka Barbiest ja Pakendikeskusest. 

07.06.2024 1h 27 m

Agnes Kajander on iluekspert ja -ajakirjanik ning ettevõtja. Tallinna Ülikoolist omandas ta eelkoolipedagoogika ja -psühholoogia magistrikraadi, lisaerialana tervisekasvatuse ja lapsepsühholoogia. Peale ülikooli sukeldus ta ilumaailma ja meediavaldkonda: ta töötas mõned aastad Inglismaal ilu- ja tervisenõustajana, seejärel naases kodumaale ja asus toimetama ajakirjanduses. Ta on olnud ajakirjade Trend, Marie Claire, Anne & Stiil ilutoimetaja, Sensa tegevtoimetaja ning on nüüd Eesti Naise ilutoimetaja. Tema sulest on ilmunud ilu-, tervise- ja heaoluteemaline raamat noortele „Tüdruk, sina oled ilus“. Ta on loonud ettevõtte Muhulife, mis on välja andnud pere omavahelist suhtlust toetavad vestluskaardid „Pere õhtulaua vestluskaardid“. Agnes on kahe poja ema ning tema huvideringi kuuluvad veel psühholoogia, toitumine, tervis, jooga, aiandus, kirjandus, kunst.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks noorusekultusele ja vananemishirmule juttu ka nahast ja sellega teadlikult tegelemisest, no nonsense ehk jamavabast elustiilist, meigitrendidest ja nahahooldusinnovatsioonist, enesearmastusest ja naise rituaalidest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

31.05.2024 1h 26 m

Pille Petersoo on toiduhuviline sotsioloog ja retseptikogu Nami-Nami.ee perenaine. Sotsioloogia bakalaureusekraad pärineb tal Tartu Ülikoolist, magistrikraadi ja doktorikraadi omandas ta Edinburghi Ülikoolist Šotimaal, sealsamas tegi ta ka kaks järeldoktorit. Akadeemilist karjääri edendab ta Tallinna Ülikoolis, kus on sotsioloogia õppejõud. Tema uurimisteemade seas on nii rahvuslik identiteet kui ka toidukultuur.

Ta on kolme lapse ema ning kogukondlikult aktiivne: tema eestvedamisel on asutatud MTÜ Viimsi Mõttesport, ta veab küpsete daamide kokandusringi Hõbekulp, on Viimsi vallavolikogu liige, Viimsi SDE osakonna juht. Pille on ka ajakirja Kodu ja Aed köögitoimetaja. Menukas kokandusportaal Nami-Nami.ee on tegutsenud 26. aastat ning mullu vaadati seal erinevaid retsepte üle 12 miljoni korra.

Ajakirja Eesti Naine saates „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks kulinaarkultuurile juttu ka toidutrendidest, laste köögihuvilisteks kasvatamisest, üleilmastumisest ja rahvusriikidest, kogukondlikust aktiivsusest ja muustki.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

24.05.2024 1h 28 m

Tiina Tauraite on eesti näitleja ja ettevõtja. Näitlejaks õppis ta Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli XVIII lennus ning töötas peale seda pikalt Von Krahli Teatris. Ta on mänginud mitmetes telesarjades („Kodu keset linna“, „Elu keset linna“, „Pank“, „Kes tappis Otto Mülleri?“) ja filmides („Sügisball“, „Püha Tõnu kiusamine“, „Kirjad Inglile“, „Luuraja ja luuletaja“, „Sandra saab tööd“, „Nähtamatu võitlus“, „Biwa järve 8 nägu“ jt). Oma nauditava ja professionaalse näitlejatöö eest on Tiina Tauraite pälvinud mitmeid tunnustusi, näiteks Suure Vankri Auhinna, Eesti Teatriliidu sõnalavastuse žürii eriauhinna ja naiskõrvalosatäitja auhinnad, Tartu draamafestivali auhinna, Ants Lauteri nimelise auhinna. Viimased kaks aastat on ta olnud ka üks Lavaka õppejõududest. 

Koos elukaaslase Erki Lauriga kasvatavad nad kahte poega ning tegelevad ettevõtlusega, et väärindada kodumaiseid mustsõstraid, tšillipipraid ja teisi tooraineid Tiina Tauraite kaubamärgi all hõrkudeks liköörideks, pipraviinadeks, mahladeks, siirupiteks. 

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu lisaks näitlemisele ja teatrile ka huumorist ja heietamisest, ajaplaneerimisest ja veidrast elukorraldusest, tänapäeva noortest ja unistamisest ning meie ajastuga hakkama saamisest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

10.05.2024 1h 47 m

Liis Raag on ämmaemand ja Eesti Ämmaemandate Ühingu president. Ta ise nimetab end „teise ringi ämmaemandaks“, sest enne selle ameti omandamist Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õppis ta Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja töötas seejärel Välisministeeriumis ning hiljem konsultatsioonifirmas Fontes. Lisaks erialaühingu juhtimisele on tema põhitöö sünnitusabis ja raseduse kulgu jälgiva ämmaemandana. Liis Raag on kolme lapse ema, tema hobideks on loodus ja loomad.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu rasedusest, sünnitamisest ja emadusest, muu hulgas ka douladest ehk sünnitoetajatest, kuidas naised võiksid sünnitada nagu kuningannad, millised on sünnitamise tulevikusuunad, kõikvõimalike nõudmiste kasvamise mõjust vaimsele tervisele ning sellest, mida lapsed oma emalt enim vajavad.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

03.05.2024 1h 25 m

Merle Liivak Praks on elustiiliajakirja EMA peatoimetaja ning samanimelise podcasti autor. Varem on ta olnud ajakirjade Cosmpolitan ja Anne&Stiil peatoimetaja, teinud ajakirjanikutööd erinevates väljaannetes ning olnud ka tele- ja raadiosaatejuht, löönud kaasa paaris mängufilmis. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis avalikku haldust ja semiootikat, Lissabonis portugali keelt ja kultuuri. 

Koos abikaasa Hannes Praksiga kasvatavad nad kahte poega ja üht tütart. Emaks saades süveneski Merle teadliku lapsevanemluse teemadesse, mida ta täna oma loometöös jagab. Ta on olnud ka laste tervisliku toitumise eestkõneleja, näiteks ettevõtmises Kahvliahvi kokakool ja koos Aigar Vaiguga toiduteaduse telesaates „Magus molekul“. Koos Hele-Mai Alamaaga on ta välja andnud populaarsed kokaraamatud „Metsaköök“ ja „Kahvliahvi kokaraamat“.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks emadusesele, isadusele ja lastele juttu ka tasakaalu loomisest ja piiride kehtestamisest, andestamisest ja pühadusest, meediast ja noortest, kogukonnatundest ja oma pere hoidmisest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

26.04.2024 1h 44 m

Anu Saagim on ajakirjanik ja toimetaja, karismaatiline meediapersoon, kes on viimased paar aastakümmet kodumaist inforuumi rikastanud efektsete ja säravate, julgete ja lustlike esinemistega, millest nii mõnedki lood on muutunud legendideks ning teeninud talle Skandaalitari ja Bravuuritari tiitlid. Tal on poeg, ta on elanud lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Ameerikas. Anu on olnud seltskonnaajakirja „Just!“ ja Postimehe meelelahutusportaali Elu24 peatoimetaja ning Õhtulehe veebi loovjuht, ta on kaasa löönud ka mõnes filmis ja arvukates saadetes. Saatejuht-toimetajana teeb ta Õhtulehes saateid „Puuduta mind“ (koos Sirje Presnaliga) ja „Hommikusöök staariga“ ning Delfi Taskus podcasti „Hea tüdruk“ (koos Piret Taliga).

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu küpsemaks ja teadlikumaks kasvamisest, sõnavabadusest ja tsensuurist ning tõdede paljususest, sellest kuidas Tallinn on koledamaks tehtud, headusest ja kurjusest, tänapäeva noortest ning täiel rinnal elamisest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

19.04.2024 1h 20 m

Saskia Alusalu on 38-kordne Eesti meister kiiruisutamises, tema nimel on 89 Eesti rekordit ning ta on Eesti rekordiomanik kõikidel distantsidel (500m, 1000m, 1500m, 3000m, 5000m). Ta oli esimene Eesti naiskiiruisutaja taliolümpiamängudel, 2018. aasta Pyeongchangi Olümpiamängudel saavutas ta 4. koha ja oli tseremoonial Eesti lipukandja, samal aastal pälvis ta Eesti aasta naissportlase tiitli ja on Kristjani laureaat. Tema nimel on ka Guinnessi rekord EV100*10000 meetrit teatejooksu eest. Võite on tal ka eduka rulluisutajana. Aastatel 2009-2020 oli Saskia Alusalu Eesti parim kiiruisutaja. 2021. aasta suvel teatas ta tippspordist loobumisest. Praegu õpib ta Tartu Ülikoolis füsioteraapiat ning jätkab tegutsemist liikumise, tervise, heaolu edendamise vallas.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks tervisele ja liikumisele juttu oma keha kuulamisest, infomüra mahakeeramisest, oma keskme hoidmisest ja südame hääle järgi elamisest, noortest, sotsiaalmeediast ja paljust muustki.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

12.04.2024 1h 43 m

Anne Erm on väljapaistev põlvkondade vahelise kultuurisilla ehitaja ja eesti džässi grand old lady – tema loodud ja juhitud festival Jazzkaar toimub tänavu juba 35. korda ja on rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud bränd ning Eesti kultuuri üks visiitkaarte. Muusikamaastiku arendamise eest on Anne Ermi tööd tunnustatud mitmete mainekate auhindadega: Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeniga kaasneb rüütliseisus, Kuldmikrofoniga on pärjatud raadiotööd, lisaks Valgetähe IV klassi teenetemärk, Tallinna teenetemärk, Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemiad, Eesti Muusikanõukogu muusikapreemia, Riiklik kultuuri elutööpreemia. Ta on olnud Eesti Jazziliidu juhatuses. Muusikasõbrad teavad teda ansamblist Collage ning muidugi tema raadiosaadetest „Kerge muusika ABC“, „Uusi heliplaate“, „Õhtujazz“ jpt, tema sulest on ilmunud arvukalt artikleid ning raamat „Polkast rokini: tänapäeva eesti levimuusika panoraam“.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks muusikale juttu ka tema abikaasast Wormsi ennust, emaks ja vanaemaks olemisest, nooruslikkusest ja ajaga kaasas käimisest, joogast, luulest ja muustki.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

05.04.2024 1h 44 m

Helen Sildna on festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva juht, muusikasündmuste korraldaja ning kultuurielu edendaja. Ta on aidanud luua ja arendada Eesti muusikasektori ekspordi- ja turundusstrateegiat. Veerand sajandit kogemust kultuurisündmuste ja avalike kampaaniate korraldamises on viinud teda juhtima laiapõhjalisi koostööprojekte nii rahvusvaheliselt kui ka valdkondade üleselt, seistes alati kultuuri mõjujõu ja kandepinna eest. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu tema missioonist kultuurikandjana, väljakutseterikaste projektide ning iseenda elu kureerimisest, Eesti riigi ülesehitamise võlust, enda elu ja reaalsuse eest vastutamisest, poliitikast, noortest, maailmast, armastusest ja muustki.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

29.03.2024 1h 43 m

Tiina Ristimets on kakskümmend aastat tegutsenud kirjastuse Pilgrim looja ja juht, kes on kodumaist raamatumaastiku rikastanud enam kui pooletuhande teose välja andmisega. Raamatukogunduse ja infoteaduste haridusega ettevõtja on edukalt arendanud psühholoogia, enesearengu, tervise, vaimsuse teemalist sektorit kodumaisel raamatuturul. Ta on kahe poja ema, on enesearengu vallas end täiendanud psühholoogia-alaselt ning õpib praegu pereteraapiat. Tiina enda loomingulist väljendust saab lugeda raamatutriloogiast „AEG. Teekond nimega Naine / Mees / Armastus“. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb juttu olukorrast raamatumaastikul ja maailmas laiemalt, noortest ja tulevikust, suhetest lastega ja iseendaga, nutimaailmast ja vaimsest tervisest, inimeseks olemisest, küpsemisest, arengust, ilust ja enesesõbralikkusest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

22.03.2024 1h 30 m

Kaja Kärner on Vikerraadio saatejuht ja toimetaja, kes on raadios töötanud pool sajandit. Rahvusringhäälingu raudvara peab üheks oma missiooniks erinevate vaadete ja huvigruppide kokkutoomist ühte saatesse, et inimesed harjuksid kuulama teistsugusi arvamusi ja nendega ka arvestama. Tema väga head keelekasutust ja professionaalset tööd on hinnatud Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia, Valgetähe V klassi teenetemärgi, Hea Sõna ja Selge kõneleja ja Kuldmikrofoni auhindadega. Teda kuuleb Vikerraadios autorisaates „Kajalood“ ning saadetes „Reporteritund“ ja „Vikerhommik“. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib Kaja Kärner raadiost, meediast, ajakirjandusest, sõnavabadusest, kultuurist, aiandusest ning juttu tuleb ka intervjueerimise kunstist, tänapäeva noortest, inimkonna tulevikust ja praeguse ajastu märkidest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

15.03.2024 1h 42 m

Kene Vernik on unenõustaja ja psühholoog, kelle üheks missiooniks on Eesti laste une kvaliteedi parendamine. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib ta ka sellest, et meie lasteaedade uinakusüsteem on ebatervislik ning kuidas võiksid lapsed paremini magada. Juttu tuleb ka hea une teguritest, unerohtude ja kofeiini mõjust une kvaliteedile, ekraanidest ja nutisõltuvusest, une mõjust kaalulangetamisel, magamatuse mõjust tervisele. Kene Vernik on saanud somnoloog-tehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjonilt, Tartu Ülikoolist on tal magistrikraad psühholoogias, ta töötab Tartu Lastekliiniku psühholoog-nõustaja ja laste unehäirete superviisorina ning kuulub mitmetesse erialaseltsidesse. Muusikasõbrad on Kene erilise tämbriga lauluhäält saanud nautida bändide Depoo ja Mimicry loomingust. Saates räägib Kene ka emaks saamisest ja oma perest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

08.03.2024 1h 40 m

Skulptor Edith Karlson esindab tänavu Eestit mainekal moodsa kunsti näitusel 60. Veneetsia biennaalil näitusega „Hora lupi“, mis tähendab hunditundi. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib ta sellest, miks kunst üldse inimesele vajalik on, kuidas tema ilu näeb ja oma hinge panemisest loomingusse. Juttu tuleb ka looduses jõlkumise võlust ja sellest, miks on loomad talle olulised, armastusest elukaaslase Raul Saaremetsaga ja poeg Nikolai annetest, pereelust ja perebändist Vana, emaks saamise elumuutvast kogemusest ja unistustest.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

01.03.2024 1h 17 m
Filmirežissöör Marta Pulk jagab ajakirja Eesti Naine podcasti „Iga naine on lugu“ kuulajatega oma 20 aasta pikkuse vaimse tervise teekonna lugu ning räägib elust aktiivsus- ja tähelepanuhäirega. Ka sellest kuidas ta end reguleerib, et elutervelt funktsioneerida. Marta Pulk on tuntud peamiselt dokumentaalfilmide tegijana, näiteks auhinnatud „Aasta täis draamat“, „Kodumaa karjed“, „Räägi ära“ jpt. Podcastis tuleb juttu ka filmindusest, praegu käsil olevast portreedokumentaalist Eesti lastekirjanduse maskotist Leelo Tunglast ja Levila projektist „Nad muutsid Eestist“, aga ka maailma ja ühiskonna arengutest, inimeseks olemisest ja inimkonna tulevikust, tema podcastist „Mis mõttes?“ ja muustki.
23.02.2024 1h 22 m
Angelika Somelar on taimetark ja Ecoshi tootearendusosakonna juht, kes on terve elu end tervise- ja taimetarkuste teemal täiendanud. Naine, keda sõprade seas teatakse kui taimede Google’t, on Tartu Ülikoolist omandanud majandusmagistri kraadi ning õppinud lisa Kiievi Praktilise Psühholoogia Instituudis, California Ülikoolis, traditsioonilist hiina meditsiini Neijingi koolis, katastroofimeditsiini ja palju muud. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib ta inimeste remontimisest, mikrobioomist ja immuunsüsteemist, ravimtaimedest ja taimede väest, enda heaolu ja tervise eest vastutuse võtmisest, peresuhetest, oma vajaduste teadvustamisest ja sisemise vaikuse kuulamise olulisusest.
16.02.2024 1h 27 m
Filmirežissöör ja stsenarist Anu Aun räägib ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ sellest, kuidas dokumentaalfilmi „Vetelkõndija“ kümne aasta pikkune loomeprotsess oli tema naiseks kasvamise teekond. Filmide „Eia jõulud Tonikakul“, „Polaarpoiss“, „Vahetus“ jpt autoriga tuleb lisaks filmikunstile juttu ka hingestatud loomingust tehisintellekti ajastu koidikul, romantikast, naiselikust väest, lastest, suhetest, ajurveedast, oma argiellu harmoonia loomisest, teadlikust elust ja muust huvitavast.
09.02.2024 1h 20 m
Toiduterapeut, fotograaf ja kokaraamatute autor, Metsaköögi ja Metsikute maitsete kulinaarelamuste pakkuja, kolme poja ema Hele-Mai Alamaa räägib ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ oma kirest looduse ja värskes õhus kokkamise vastu. Juttu tuleb ka hästitoimiva kärgpere valemist, laste kaasamisest toidumaailma, teatrikirest, meediatööst, ilu nägemisest läbi fotograafi pilgu, valgusest ja vaikusest ning paljust muust huvitavast.
02.02.2024 1h 21 m
Elisabet Reinsalu on näitlejana tuntud teatrilavadelt, telesarjadest ja ka filmidest. Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ räägib ta sellest, et õnneotsimisest olulisem on sisemine rahu ja tasakaal, jagab oma kogemust teismelistega teadlikult suhtlemisest ja arutleb tänapäeva noorte ees seisvatest väljakutsetest, avaldab arvamust arvamusühiskonna osas, analüüsib õnneliku kooselu olulisi väärtusi, mõtiskleb küpsemisega kaasnevast ja leiab, et on elu parimas vormis. Ja muidugi tuleb juttu ka teatrist ja menuseriaalidest.
26.01.2024 1h 31 m
Peamiselt avangardsematest teatritest – NO99, Von Krahl, Ekspeditsioon – tuntud armastatud näitleja Marika Vaarik räägib ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ loomingulisusest ja ka ebaõnnestumistest, mis tema sõnul teeb tugevamaks. Juttu tuleb ka pikaajalise lähisuhte võlust, lapsega teadlikust suhtlemisest, põhiväärtustest, teatrist, ulmest, ühiskonnast, küpsemisest, unistamise olulisusest ja sellest, et mustandit ei ole – elu on puhtand.
19.01.2024 1h 21 m
Armastatud muusik ja laulja, kolme lapse ema, taluperenaine, Ilmaveere sündmus- ja majutuskeskuse perenaine, multitalent Lenna Kuurmaa jagab kuulajatega killukesi oma värvikast ja tegusast elust. Millised on olulised põhiväärtused, mis Lenna kodust kaasa sai ja oma lastele edasi annab, kuidas ta end maandab ja laeb ja nii palju jõuab, milline on õnneliku lähisuhte ja hästitoimiva kärgpere valem, miks on abikaasa Lauri Mäesepp tulevikumees, mis tema muusikuelus põnevat tulemas ja paljust muustki.
12.01.2024 1h 4 m
Natalie Mets on loonud oma raadio, korraldanud mastaapseid kultuurisündmuseid ning seisab vapralt rohelisema ja võrdsema tuleviku eest. Kust tuleb karisma, millega hakata Eesti esimeseks öölinnapeaks või teha menstruaaltarvikud koolides tasuta kättesaadavaks? Episoodis tuleb pikemalt juttu öölinnapea tegemistest, kultuuri rahastamisest ja abieluvõrdusest. Räägime ka sellest, millisest ministriportfellist Natalie unistab ja kuidas kommenteeris seda soovi veteranpoliitik Indrek Tarand. Lisaks räägitakse episoodis menstruaaltarvikutest. Miks võttis Natalie südameasjaks, et koolides ja Tallinna kultuuriasutustest oleks need tasuta saadaval?
30.06.2023 50 m
Marii Karelli iseloomustab väga tugev sotsiaalne närv ja teda huvitab ilustamata elu. See paistab tema tööst välja – uuriva ajakirjanikuna tegeleb Marii oluliste ja teravate teemadega ning räägib asjadest, millest keegi teine ei julge. Näiteks on ta seisukohal, et narkootikumid tuleks Eestis legaliseerida. Iga neljas Eesti inimene on tarvitanud narkootikume. Muret tekitab, et tarvitama hakatakse üha nooremas eas. „Meie naaberriik Soome püüab selle probleemiga tegeleda suunates oma narkopoliitika noortele. Meil Eestis ei olegi narkopoliitikat,“ räägib Marii. Marii ise narkootikume ei kasuta, kuid leiab, et need tuleks Eestis legaliseerida. „See ei ole narkopoliitika, kui ütleme, et ärge tarvitage. Niikuinii tarvitatakse. Oluline on saada kahju vähemaks.“ Episoodis arutatakse pikemalt selle üle, millist kasu oleks narkootikumide legaliseerimisest ning kuidas tagada ohutust. Samuti tulevad jutuks ahistamine ja palju segadust tekitav nõusolekuseadus. Kuidas nõusolekut mõista ja miks me sellist seadust vajame? Tõsiste teemade kõrvale mahub episoodi ka teisi teemasid, näiteks räägitakse ajakirjanike tööst ja palgast, kõnniteedel parkivatest autojuhtidest ning sellest, kuidas Marii oma aju puhkab. Meeldivat kuulamist!
21.06.2023 55 m
20-aastasel Sandra Kallasel on taskus maailmameistrivõistluste kuldmedal ja neli Eesti meistritiitlit. Ometi ei tea laiem avalikkus võistlustantsijast midagi. “Mulle meeldib asjad enne ära teha ja siis rääkida,” põhjendab Sandra. Suurema osa oma ajast veedab Sandra treeningsaalis. Ikka selleks, et tõestada, et võistlustants pole kõigest lihtne hobi, vaid professionaalne spordiala. Audentese spordikoolis õppides tegi ta isegi uurimustöö, et tõestada, et tegeleb „päris“ spordiga. Võistlustants pole üheselt mõõdetav ja objektiivne, palju auru läheb välisel – kleidid, kingad, kivikesed, suhtes. Need viimased on kõrvaltvaatajale vast kõige põnevamad. Podcastis kergitab Sandra saladuseloori võistlustantsu kirevalt maailmalt ning vastab ka küsimusele, miks paarist tantsuplatsil saab seda tihti ka päris elus. Põnevat kuulamist!
16.06.2023 43 m
Interneti meelelahutuse ning krüptovaluuta ja blokiahela tehingute valdkond kipub olema küllaltki mehine. Naiseks olemine, ütleb Maarja Pärt, on selles maailmas tema trump ja erisus. Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ muljetab ta, kuidas on kokku panna ja juhtida meeskond, mis koosneb eestlastest, jaapanlastest ja brasiillastest. Mõni solvub, kui e-kirjas emotikone ei kasuta, teine tahab töötada täielikus vaikuses. Maarjal on kujunenud väga tugev intuitsioonil põhinev juhtimisoskus. Samas võltspositiivsusel Maarja elus kohta ei ole, tema juhtimisstiil on kalkuleeritud, lähtub sisetundest ja kogemusest.
09.06.2023 43 m
Näitleja Anne Veesaarel on oskus luua paanikast rahu ja ebastabiilsusest korda. "Mis mul ikka rääkida on?" küsis ta ning vestles seejärel majanduskriisist maksenõueteni, kiisu sünnipäevast seriaalini "Õnne 13". Kuula episoodist, kuidas on muutunud suhtumine seebiseriaalis näitlemisse ning miks on Anne majanduslikult raskete perioodi eest tänulik.
02.06.2023 43 m
Miks me teame Anu Saagimi eraelust ja meestest rohkem, kui naise mitmekümne aasta pikkusest edukast karjäärist? Milliste põhimõtetega alustas ta 17-aastaselt modellikarjääri ning miks paljud vanemad meesprodutsendid tema peale hambaid teritasid? Podcastis avab Anu tagamaid sellest, kes on tema tagala ja tugi ning kuidas ta suudab end ajaga aina nooruslikumaks muuta.
26.05.2023 49 m
Fookuses on palju kõmu tekitanud teraapiaviis konstellatsioon. Lisaks uurime, kuidas teha julge esimene julge samm psühholoogi poole pöördumiseks ning kuidas leida sobiv teraapia.
19.05.2023 49 m
Diana Varik oli ansambel La La Ladies solist ja professionaalne tantsija, kes muuhulgas tantsis kõikides „Su nägu kõlab tuttavalt“ hooaja saadetes. Samuti on ta tuntud „Me armastame Eestit“ teleprojektist, kuid magistrikraadiga naine tegutseb täna hoopis finantsvaldkonnas.
12.05.2023 46 m
Multitalent Terje Telling unistas näitlejakarjäärist, kuid lavakunsti kateedrist napilt välja jäämine juhtis ta hoopis telerežiid õppima. „Kõige olulisem on see, mis sul kupli all on ja kaks töötavat kätt-jalga,“ teab ta. Telekanalis Kanal 2 saate Nightchat saatejuhina töötades sai Terje Tellingust nullindatel tõeline staar. Hüüdnimi Nightchati-Terje pole teda muuseas iialgi heidutanud. Pigem esitas ta endale seetõttu küsimuse, miks ei ole ta ühel konkreetsel alal väga hea, vaid vajab pidevalt uusi kogemusi. Populaarse öösaate juhtimine tuleb talle ka tänases personaaltreeneri ametis kasuks, aidates tal inimeseks olemist paremini mõista. Meeldivat kuulamist!
05.05.2023 54 m
Ettevõtjate Armin ja Kaia Karu tütar, Ines Karu-Salo ja Erik Karu väikene õeke, Kati Karu on kõigest 21 eluaastaga jõudnud oma eakaaslastest kõvasti ette. Tema kehasiseseks ilueliksiiriks on Jaapanist pärit matcha, mis paneb särama nii näo kui keha.
28.04.2023 58 m
Pidades end elukutseliseks suslikuks, hõljub näitleja Ingrid Margus mõnusalt ühest toast teise, õpib professionaalset saatejuhtimist ja toimetamist, näitleb filmides ja seriaalides, treenib end fitnessi professionaalide tehtud kava järgi, joogatab, mediteerib, monteerib ja juhib telesaadet. Selleks, et oma ilu värskena hoida jälgib naine väga hoolikalt oma toitumist ning peab lugu külmikus peituvatest näo- ja silmamaskidest. Ta jagab podcastis ka põnevaid ilunippe nii sees- kui välispidiseks kasutamiseks. Muidugi ka paljut muud. Kuula ja naudi!
21.04.2023 44 m
India ja Eesti juurtega Shalini Mody elab äärmustes. Päris Shalini on väga holistiline ja samal ajal väga ratsionaalne. Naine, kellele meeldib kohutavalt kirjutamine ja mõtisklemine, ning kes tohutult jumaldab Exceli tabeleid ja plaanimajandust. Vestluses leiame end arutlemast näiteks selle üle, kui suur vahe on bipolaarsusel ja geniaalsusel. Ka selle üle, missugune oli 90ndatel pisikese ja pruuni nahaga segaverd tüdruku lapsepõlv Tartus, ja mida need kogemused eluks kaasa on andnud? Shalini isa võis olla esimene indialane Eestis ja tema eestlannast ema oli hoopis tõeline kodumaa patrioot. Naine on julgelt jaganud oma ema lahkumisejärgset leinast läbituleku protsessi. kolme aasta jooksul on ta sedamoodi toeks olnud sadadele naistele. Shalini õpetab meid graatsiliselt elus valust läbi tulema ning totruste ja jaburuste üle naerma. Võta aeg kuulamiseks!
14.04.2023 56 m
Ettevõtjatest sõbrannad Jane Tuha ja Kaili Adamson on läbilõige Eesti naisest. Tasakaalukalt julged, ideedest ülevoolavad, usaldavad tegutsejad, naised, kes on tõelised loojad. Podcasti „Iga naine on lugu“ esimene sõbrannadega maha peetud avatud vestlus toimus Jane Tuha ja Kaili Adamsoniga, kes on lisaks emaks olemisele üles ehitanud ürituste korraldamise agentuuri, loonud jäätisemasina ja leiutanud laste kõnet arendava mänguasja „kõnevurr“. Kahe peale kokku on sõbrannadel neli last ja kolm ettevõtet. Heade ideede loomiseks peab olema ka loomingulist geeni. Tihti on ideid liiga palju ja aega liiga vähe, et kõik soovid realiseerida. Aga kuidas üldse sünnivad naistel head ideed? Mil viisil on nad suutnud normaalselt töö ja eraelu, ettevõtete juhtimise ja emaks olemise rollid kokku liita? Mille arvelt kõige enam lõivu võetakse? Kuula ja saad teada!
06.04.2023 46 m
Paberitega sünkroontõlkija, jooga ja meditatsiooni entusiast, kes alustab päevi talisuplusega ning töötab suurte tehastega Euroopas. Vivian Unti kingadesse on sisse pandud oma annus uljust, kombineerituna vaprusega, julgusega kuulata südamehäält ja rõõmu. Kuidas see kõik ühe inimese sisse ära mahub? Tänane episood on täis ettevõtluse alustamise ja järjepideva edu saladusi. Elamus garanteeritud! Saadet juhib Kethi Uibomägi.
31.03.2023 46 m
„Päevad, mis ajasid segadusse”, „Eia jõulud Tondikakul” ning äsja linastunud „Vetelkõndija” on vaid mõned filmid, mille ekraanidele jõudmise eest on vastutanud loominguline naine Maie Rosmann. Filmiprodutsendi tööd iseloomustab Maie kui pidevat võimaluste loomist. Kuidas teha asju, mida kardad ning kuidas see enda kasuks pöörata? Milline on Eesti filmitööstus ja kuidas läheb meie filmidel? Maie räägib saates ka oma isast. „Meil oli isaga väga hea, turvaline ja usaldav suhe. See on taganud mulle mõistmise, et mehi saab alati usaldada,” ütleb ta ning lisab, et see teadmine on kandund ka edasi meestele, kellega ta koos töötab.
24.03.2023 43 m