Sisuturundus
Ehitus 2023+
Kuidas ehitada maja, et see ei kukuks kokku, peaks sooja, valmiks õigel ajal ja oleks ilus? Selleks on vaja nutikaid tellijaid, arhitekte, insenere, projekteerijaid, ehitajaid ja loomulikult raha. Kuid kõige tähtsam on, et nende omavaheline koostöö peab kulgema ladusalt. Miks toppavad mitmed Eesti riigi jaoks olulised ehitused? Kui raske on projekteerida eramaja krundile pommikindlat pilvelõhkujat? Kas inseneride avalik sõda ehitusvigade vastu kannab vilja? Millise imenipiga suudab Eesti riik igal aastal renoveerida 500 kortermaja, et täita Euroopa kliimaeesmärgid? Nendel ja veel paljudel teistel teemadel kõneleb saatesari, mis on pühendatud 30. novembril Tallinna muusika- ja balletikoolis MUBA toimuvale konverentsile Ehitus 2023+ “Hange – vedur või pidur?” https://eehitus.ee/ehitus2023
Saatejuht
Rasmus Kagge
Episoodid
Saates arutatakse olukorrast ehitussektoris ja kontratsüklilise plaani vajadusest riiklike investeeringute kavandamisel Eestis. Saate toob kuulajateni Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL).
24.11.2022 46 m
Saates tuleb juttu riigi ja laiemalt avaliku sektori rollist ehitussektori kujundaja ja tingimuste loojana. Räägime viimasel ajal nurjunud suurtest ehitushangetest ja elulisest vajadusest uute töövõtuvormide järele praegusel keerulisel ja muutlikul ajaperioodil.
22.11.2022 56 m
Saates osales osales Andro Mänd, Eesti Arhitektide Liidu president.
22.11.2022 41 m
Suure osa oma ajast veedame me ehitatud keskkonnas. Eduka ehitushanke aluseks on hea inseneritöö: ehitusinsener ei arva, vaid arvutab. Saate toob kuulajateni Eesti Ehitusinseneride Liit.
22.11.2022 38 m
Eesti mõistes „pilvelõhkuja“ Skyon on elava fassaadiga kõrghoone, mis annab Maakri kõrghoonete kvartalile uue suurlinliku noodi. Ei mingeid tavapäraseid klaaspindu. Hoopis 8000 ruutmeetrit kolmnurkasid. Eri värvi kolmnurkasid. LED-valgustusega eri värvi kolmnurkasid, mis pimedal ajal pilku püüavad.
11.11.2022 43 m
Mis on digitaalehitus ning Digitaalehituse klaster? Miks on andmed ehitussektoris olulised? Mida tähendab IPT hange ning kuidas erineb see „tavapärasest“ hankest? Kuidas tuleks ehitussektoris ausalt ja väärikalt koostööd teha? Miks peaksid andmed ehitise elukaarel liikuma? Just neile küsimustele leitakse järgnevas Delfi podcastis vastused.
08.11.2022 48 m