

Mis juhtub, kui oskused jäävad ajale jalgu, aga töökoht ootab tänapäevast tegijat? „Just siin tuleb mängu kutsesüsteem – meie hariduse ja töömaailma siduslüli, mis vajab nüüd suurt uuenduskuuri,“ kinnitab Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal.
„Me ei saa enam lubada, et väärtuslik info kutseoskustest ja tööturu vajadustest seisab süsteemis kasutamata,“ rõhutab Veinthal. Tema sõnul peab uus kutsesüsteem olema digitaalsem, paindlikum ja rahvusvaheliselt arusaadav.
Kuula, millist oskuste digiplatvormi ministeerium ette valmistab ja kui palju see meie hariduskäiku ning tööelu paindlikumaks muudab.
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas kunstiharidus võiks avada uksi loovuse ja professionaalse karjääri maailma? Meie saates sukeldume Kõrgema Kunstikooli Pallas põnevasse universumisse, kus traditsioonid kohtuvad innovatsiooniga.
Pallase tekstiiliosakonna juhataja professor Aet Ollisaar ja maaliosakonna juhataja Margus Meinart avavad podcast’is, mis teeb Pallase Eesti haridusmaastikul ainulaadseks kunstikõrgkooliks, kuidas õpe toetab praktilisi oskusi ja loovat mõtlemist ning millised erialad ja metoodikad aitavad tudengitel leida tasakaalu teooria ja praktilise töö vahel.
Maikuu toob õppuritele kaasa tähtsad otsused: mida edasi õppida, kus edasi õppida ja mis suuna oma edasisele elule üldse anda. Olulised otsused, tihti rasked valikud. Üheks võimaluseks on viia oma „paberid” sisse Eesti suurimasse kutsekooli: Tartu Rakenduslikku Kolledžisse (VOCO), kus on võimalik valida seitsme erineva valdkonna ja üle 80 õppekava vahel. Stuudios räägib põhjustest, miks just Tartus õpinguid jätkata VOCO turundus- ja kommunikatsioonijuht Emily Vigel. Saadet juhib ajakirjanik Martin Hanson.
Tööst psüühiliste erivajadustega inimestega räägivad HKT töötajad: koolituste arendusjuht Tuuli Ainsaar, Tartu Laseri kodu tegevusjuhendaja Janek Kõlamets ning Keila-Paldiski tiimijuht Annika Koppel.