Piibe Teatri suvelavastus "Stahli Grammatika" on tegijate enda sõnul dokumentaalne vodevill. Justkui käsitleme tõsist teemat, aga nalja saab palju.
Vestluse käigus saavad kuulajad osa lõbusast, aga harivast sissevaatest 17. sajandi alguse kultuuriloole ja tollastele kommetele.
Lavastaja Arlet Palmiste arutleb, miks Piibe teater ikka ja jälle ajaloolise taustaga teemasid käsitleb. Samuti kuuled lavastuse eripäradest ning saad aimu põnevatest ajaloolistest sündmustest Järva-Madisel.
Juba neljandat aastat järjest toimub sel suvel, 13. juulil Vormsi saarel muusika- ja kultuurifestival Vormsi Vaib. Seekordses Piletitasku saates räägivad Vormsi Vaibist ürituse peakorraldajad Mikk Puurmann ja Maicken Raska.
Mis seisus on Eesti meeste laul? Dirigent Kuldar Schüts räägib, miks on juba noores eas vajalik ja kasulik laulmisega alustada ning milline on meestelaulu kultuur Eestis.
15. juunil kell 19 toimub Eesti Meestelaulu Seltsi 35 aasta juubeli tähtsündmus – meestelaulupäev Rakvere Vallimäel.
Piletid Piletitaskust!
Suvine päike, augustiöine tähistaevas, heina lõhn, hea seltskond - see kõik ootab sind Eesti ehedaimal farmifiilingu festivalil, mis tähistab 16.-17. augustil 10. sünnipäeva Urissaare Rantšos, Univere külas, Mulgimaal.
Kait Kuus ja Priit Oks avavad, kuidas edeneb festivali korraldamine, kes festivalil üles astuvad ja mismoodi esinejad ürituseks valmistuvad.
Soeta endale ja sõbrale festivalipass juba aegsasti Piletitasku keskkonnast!
Piletitasku podcast’i värske episood toob rõõmusõnumeid kõigile, kes armastavad tantsida! Kultusüritus NO99 Tantsulaager on tagasi, et tähistada kümne aasta möödumist esimesest legendaarsest peost. Külas käisid peakorraldaja Kätlin Sumberg ning tantsijad Märt Agu ja Oliver Soomets.
Piletitasku podcastis on külas Tartu Ülikooli vilistlane, ettevõtja ja mentor Ülle Susi. Sel korral räägime Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutuleku eel ülikooli mentorlusprogrammist. Saates avame, kuidas vilistlased saavad anda oma panuse ülikooli ning miks tasub osaleda mentorlusprogrammis. Järgmine mentorlusprogramm algab sügisel 2024. aastal.
Kas sulle meeldib hea muusika, ennastsalgavalt puusi nõksutada ja teha seda kõike vaieldamatult Eesti parima funkbändi saatel? Siis kuula seda saadet ja saad teada, millal, kus ja mis põhjustel on võimalik kuulata üsna pea nii Lexsoul Dancemachine’i kui ka Vaiko Eplikut ja Eliiti.
Piletitasku podcast’i uues episoodis tervitabsaatejuht Kait Kuus stuudios stand-up-koomikut Ann Vaidat.
15. mail saab Tallinnastalguse Anni stand-up-soolotuur, kuhu võetaksekaasa ka erinevad soojendusesinejad, sh Ardo Asperk ja Maria Sepp. Etteasteid näeb igal pool üle Eesti –tuuriga minnakse Tallinnast veel Tartusse, Viljandisse,Paidesse, Pärnusse ja Tõrvasse.
Eestlased on alati ooperit armastanud, selles pole kahtlustki. Seda näitavad niitäismajale minevad etendused kui ka Eestist kasvanud maailmakuulsad solistid, kes tippooperimajades ilma teevad. Kuid selleks, et ka noorem publik saaks ooperist osa ja sellest ka aru, tõid ooperisolistid lühendatuna lavale Mozartikuulsa teose, uue nimega „Mängime võluflööti“. MTÜ Ooperiga Söbraks meeskonnakoguperelavastusest räägivad stuudios Siim Selis, Alar Haak ja Ain Anger. Saadet juhivad Kait Kuus ja Joanna Jürimäe.
Legendaarne ansambel Sõpruse Puiestee sai alguse 90date lõpus, kui selle asutajad Mait Vaik ja Allan Vainola plaanisid teha tõsise sõnumiga elektroonilist muusikat. Punktaustaga meeste jaoks oli tegemist tõelise eneseületusega, sest toonane Eesti muusikamaastik polnud midagi sellist veel näinud. Nüüd aga antakse kontserte täis saalidele ja peatumist ei plaanita. Stuudios on bändiliikmed ja saatejuht Kait Kuus.
Piletitasku podcasti episood viskab pilgu Eesti muusikamaailma ühele säravaimale tähele – Olliele, kes valmistub oma karjääri seni võimsaimaks soolokontserdiks Helitehases.
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Saaremaa Mullifestivali korraldajad Triin Sepp ja Katrin Kullamaa-Haabeth, kes räägivad 13. aprillil viiendat sünnipäeva tähistavast festivalist. Oma mõtteid veinimaailmast jagab ka veinikoolitaja Indrek Poolak.
Piletitasku seekordses, järjekorras 28. podcast’is, on Delfi stuudios külas koomik Roger Andre. „Kui aprillis keeratakse muidu toaküte maha, siis mina keeran kütte oma tuuriga jälle peale tagasi,“ ütleb ta oma kava tutvustuseks. Ja mehelt, kes ütleb, et tegelikult elab ta just nagu pensionär kõlab selline avaldus üpris jõuliselt.
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek on sündmus, mis sümboliseerib tugevust ja sidusust, kus endised tudengid meenutavad oma õpinguaegu, jagavad kogemusi ning mõtisklevad selle üle, mis tegi neist just need inimesed, kes nad täna on. Terve kevadine laupäev on täis kirevat programmi, mis kulmineerub õhtuse vinge peoga. Räägime saatekülalise, Tartu Ülikooli vilistlase, Karl Gustav Adamsooga elust, Tartust, ülikoolist ja vilistlaseks olemisest.
Piletitasku Podcast saates on külas lavastaja Teet Kask koos muusika autorite Timo Steineri ja Sander Mölderiga. Vestluse käigus arutletakse ballett „Kurat ja Jumal“ sünniloost ning sellest, milline on olnud kunstiline teekond loomeprotsessis. Lisaks saavad kuulajad teada ka meeste endi kultuurisoovitustest.
Kümnendat korda toimuval veinimessil on lausa 20 aastane teekond seljataga ning Eesti veinikogukond on sel ajal tasapisi kasvanud ja teadlikumaks saanud. Mitut erinevat värvi veine messil maitsta saab ja kui suure pauguga avaneb eksklusiivne 12 liitrine Balthazar pudel Moët & Chandon Champagne, saad teada 4.-5. aprillil Tallinnas Kultuurikatlas. Kuula rohkem meie vestlusest Kristjan Markiiga podcastist!