Piletitasku podcast
Piletitasku podcast on saade, kus me räägime põnevatest üritustest ja sündmustest. Juttu teeme ürituste korraldajate ja säravate inimestega spordi-, kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnast. Saadet juhib Kait Kuus.
Saatejuhid
Kait Kuus, Mihkel Tepp
Episoodid
#24 Rännak maagiliste helide ja valguse maailmas
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Elina Netšajeva, Tiit Kikas ja Heldur Harry Põlda. Teeme juttu peagi saabuvast kontserttuurist „Uni saabub koidikul“ ning arutleme, kuidas käivad ettevalmistused.
19.02.2024 33 m
#23 Tõnu Trubetsky: "Ärge tehke sellist muusikat!"
Koos Public Image Ltd´ga lavalaudu jaganud Tõnu Trubetsky mõtiskleb, et Johnny Rotten leiutas pungi ning tänu sellele on olemas ka Vennaskond. Seekordses Piletitasku Podcast saates teeme tagasivaate oma 40. juubeliaastat tähistava kultusbändi Vennaskonna tegemistele ning kuuleme põnevaid seikasid, mis Vennaskonnaga seostub. Saates on külas Tõnu Trubetsky ja Lauri Leis.
06.02.2024 41 m
#22 Piletitasku pilk turule: piletiostjate ostukäitumine on muutunud
Kolm aastat Eesti turul tegutsenud piletimüügikeskkond Piletitasku.ee võtab oma meeskonnaga kokku möödunud aasta suuremad sündmused ja arutleb piletimüügi trendide üle laiemalt.
02.02.2024 26 m
#21 Eesti on maitseid täis ja väga paljud neist on maitsvad
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president ja üks festivali korraldajatest Kristjan Markii ning toidu ja veiniajakirjanik Martin Hanson. Juttu tuleb nii sellest, milliseid kasulikke teadmisi ja elamusi toidust ja joogist lugupidav inimene festival Maitsev Eesti raames kogeda saab kui ka toidukultuurist üldisemalt.
16.11.2023 32 m
#20 Retroland 2023 festivalil esinev Cool D: appi, kas ma olen tõesti nii vana?
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Retroland 2023 korraldaja Andres Puusepp ja üks üles astuvatest artistidest - Cool D. Juttu tuleb nii sellest, mis põhimõtete alusel festivalile artistid kutsutakse ja kas kodumaistele esinejatele kirjutatakse ette ka kohustuslik kava, mis lugusid esitada tuleb ja midagi kindlasti mitte. Lisaks avaldab Cool D hetke, millal ta aru sai, et on vist vanaks jäänud ning kõikidele retrohuvilistele jagab tuntud stiiliguruna riietusnippe korraldaja Andres Puusepp.
28.09.2023 33 m
#19 Simple Session 2023: Ekstreemspordi tipud Tallinnas
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume 20.-26. septembril toimuvale Simple Session 2023 ekstreemspordifestivalile. Saates on külas festivali üks loojatest ja peakorraldajatest Mario Kalmre, kes räägib ligi nädala jooksul toimuvatest Simple Session´i eriüritusest ning põhivõistlusest ja sellest, miks maailma parimad BMX-i ja rulasõitjad Eestis võistelda armastavad.
11.09.2023 40 m
#18 Sack von Sound 2023: Kosmikud, Tanel Padar, Lexsoul Dancemachine jt.
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume 25.-26. augustil toimuvale Sack von Sound festivalile Saku mõisapargis. Vestleme festivali eestvedaja Tõnno Piigliga, kes avab Sack von Soundi sünniloo ning arutame selle üle, miks on vaja teha asju, mida pole varem tehtud ja luua uudsust. Arutame, milles peitub selle festivali unikaalsus ning mis juhtub, kui laval kohtuvad sootuks erinevad muusikalised kooslused.
25.08.2023 40 m
#17 Kas ülimenukas Ada lavastus purustab ka sel aasta publikurekordi?
Piletitasku taskuhäälingu saates, on Delfi stuudios külas Thors Films OÜ produtsent Maarek Toompere ja näitleja Peeter Oja. Saates räägitakse suurlavastuse telgitagustest alustades näitlejatööst lõpetades Kiidjärvele püstitatud teatriala külalismugavustega. Kiidjärvel etendub taas muusikaline lavastus möödunud ajastu ühest suurimast filmi- ja estraaditähest, lummavast ja säravast Ada Lundverist. Kuid kes täpsemalt oli Ada? Adat on võrreldud Eesti enda Marilyn Momroe´ga. Teda on nimetatud tõeliselt seksapiilseks naisfiguuriks, kes tõi meeletul hulgal inimesi kinosaalidesse.
13.07.2023 32 m
#16 "Kõik Roosid" - Kuidas aegade kiuste ilusaks inimeseks jääda ja teatrit teha
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume juulis ja augustis Iisakul toimuvale suvelavastusele „Kõik Roosid“. Saatekülalistena on stuudios lavastaja Rednar Annus ja näitleja Henrik Normann, kes jagavad oma mõtteid, kuidas jõuti ideeni tuua lavale lugu Helend Peebust ning mida püütakse lavastusega publikule öelda.
07.07.2023 27 m
#15 Lauri Saatpalu: Ütlen ausalt – ma pole kindel, kas tahaksin vanainimest laval näha
5. juulil annavad Pärnu uusimas kontsertkohas Wunderbaar ühise kontserdi Dagö ja Sibyl Vane. Laval astub üles ka kitarrivõlur Haldi. Ja miks minifestivalil üles astuv Dagö laulja sellise sõnavõtuga esineb?
28.06.2023 35 m
#14 Aja end Vormsi: vabadus ja kodusus looduskaunil saarel
Vormsi saarel vaibivad õnnelikud inimesed juba kolmandat suve. 15. juulil toimub saarel taaskord suvine festival Vormsi Vaib, kus inimesed saavad nautida looduskaunis keskkonnas elavat muusikat, kogeda põnevaid maitseelamusi ning lähemalt tutvuda Vormsi ajaloo, traditsioonide ja loodusega.
26.06.2023 36 m
#13 Hiiumaa Viscosa Kultuuritehas õpetab päriselt puhkama
Piletitasku saates on külas Viscosa Kultuuritehase eestvedaja Marco Pärtel, kes tutvustab Hiiumaal Kõrgessaare alevis asuvat uut kultuuritehast, mille uksed on avatud kunstile, kultuurile ja loovusele, pakkudes inspireerivat keskkonda. Saates saad teada Viscosa ajaloo, uue kultuuritehase võimaluste ning seal toimuva kultuuriprogrammi kohta.
15.06.2023 20 m
#12 Teater MUDIB elumahlad liikuma
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Teatriühing MUDI asutajad René Reinumägi ja Karl Laumets, kes räägivad oma visionist ja teekonnast teatri loomiseni. Teeme juttu Paul-Erik Rummo “Tuhkatriinumäng” lavastusest ning tulevastest projektidest.
08.06.2023 35 m
#11 Dramamama ja Sibyl Vane ühendavad jõud Paavli Kultuurivabrikus
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Mikk Tammepõld ansamblist Dramamama ning Heiko Lesment ansamblist Sibyl Vane, kes räägivad 2. juunil toimuvast ühiskontserdist Paavli Kultuurivabrikus. Samuti räägivad mehed avameelselt oma teekonnast muusikani. Juttu tuleb mõjutustest, avastustest ja eeksujudest muusikas ning saad teada, mida on ühist punkmuusika ja mõninaräpi vahel. Podcastis kuuled mõlema bändi sünnilugudest ja seiklustest, saades aimu, kuidas toimub kahe bändi loominguline protsess ning miks on bändide repertuaar peamiselt ingliskeelne.
29.05.2023 41 m
#10 Kas anatoomikum sobib ka teatri tegemiseks?
Piletitasku podcast’i seekordses saates räägime teatriteemadel Teater Nuutrumi asutaja Jaanus Nuutrega, kes on olnud teatriga seotud juba lapsepõlvest. Teeme juttu uuest suvelavastusest „Õppetund“, mida lavastab Priit Strandberg, kuulame, millised unistused on teatrijuht Jaanusel ning räägime üldiselt Teater Nuutrumi tegemistest.
19.05.2023 30 m
#9 Jaagup Kreem ja Tiit Kikas räägivad Juhan Viidingu loomingust
Piletitasku Podcasti seekordses saates räägime Eesti kirjandusklassika suurkuju Juhan Viidingu 75. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidest. Saates on külas Jaagup Kreem ja Tiit Kikas. Podcastis saad teada, milliste põnevate instrumentidega Padise kloostri laval musitseeritakse ning kuidas on Juhan Viidingule pühendatud kontsertkava ja selle esitamine aja jooksul muutunud. Samuti kuulete värvikaid mälestusi Jaagupilt ja Tiidult ning saate aimu artistide loomingulisest käekäigust.
08.05.2023 42 m
#8 Eesti võõrustab sel suvel olümpiamängude korvpalli eelvalikturniiri
Piletitasku Podcast’i seekordses saates on külas Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ja Delfi spordireporter Ats Kuldkepp, kes räägivad augustis Tallinnas Tondiraba jäähallis toimuvast Pariisi olümpiamängude eelvalikturniirist. Millised piletipaketid müüki tulevad? Kuidas näeb välja turniirisüsteem ja kes on Eesti võimalikud vastased? Milline kava koondisel sel suvel on? Podcast’ist saab vastuse neile ja paljudele muudele küsimustele.
29.04.2023 26 m
#7 Saaremaa Mullifestival üllatab erakordsete koolituste valikuga
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas SAAREMAA MULLIFESTIVALI korraldajad Grete Pastak, Triin Sepp ja Katrin Kullamaa-Haabeth, kes räägivad peagi toimuvast festivalist. Oma mõtteid veinimaailmast jagab ka veinikoolitaja Indrek Poolak. Eesti suurim šampanja- ja vahuveinifestival SAAREMAA MULLIFESTIVAL 2023 on saanud vahuveinisõprade seas aasta üheks olulisemaks sündmuseks.
04.04.2023 25 m
#6 TFW: Uus tulija Tallinn Fashion Weekil - NORA ISLE by Mariann Saar
Piletitasku podcast’i seekordses saates on külas Eesti moemaastikul tähelendu tegev moelooja Mariann Saar, kes on viimas ellu oma unistust ning tähistab Tallinn Fashion Weekil moebrändi Nora Isle’i esimese tegutsemisaasta täitumist. Marianni teekond moeloojaks nõudis julgust järgida oma sisetunnet, jätta selja taha kindel igapäevatöö ja valmisolekut sukelduda tundmatusse keskkonda.
27.03.2023 32 m
#5 Kuidas sündis Saaremaa naistefestival NOM?
Ühel mõnusal pärastlõunal sai Piletitasku Podcastis juttu aetud Triin Sepaga. Tallinna tüdruk, kes kolis südame kutsel Saaremaale. Loonud Saaremaal mõnusa pererestorani SÄRG ning kahe suure festivali NOM Festival ja Saaremaa Mullifestival korraldaja. Sel korral tegime juttu NOM Festivali korraldusest, muredest ning rõõmudest. NOM Festival ehk naised omas mullis toimub viiendat korda ja alati naistepäeva paiku Saaremaal. Sel korral vallutab tõeline ilu-, melu-, moemull Kuressaare 9.- 12. märtsil.
07.03.2023 23 m
#4 Roheekspert murrab elektrisõidukitega seotud müüte
Mario Kadastik ja Mall Kikas rääkisid Piletitasku podcastis elektrisõidukite messist. Malle sõnul on Unibet Arenal tulemas palju põnevat vaatamist: nii elektrisõidukite, laadimisvõimaluste kui ka päikeseenergia tootmise ja salvestamise kohta. Peamine rõhk on Malle sõnul siiski proovisõitudel, et igaüks saaks ise otsustada, milline mudel on just talle mugavam ja sobivam. Kindlasti on välja tulemas näiteks Volkswageni erinevad elektrilised mudelid, samuti uusi põnevaid brände, nagu taskukohasem Seres. Kuula lähemalt juba saatest!
04.03.2023 31 m
#3 BC Kalev/Cramo eurosarja veerandfinaali eelsed mured ja rõõmud
Piletitasku podcastis oli sel korral külas BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask ja Delfi spordireporter Eigo Kaljurand. Saates teeme juttu Kalev/Cramo pääsemisest FIBA eurosarja veerandfinaali ning arutame korvpalliklubi vaatevinklist lähtuvalt, kuidas edu eurosarjas on ühelt poolt suureks motivaatoriks ja arenguvõimaluseks kogu organisatsioonile ent toob esile eelarvelised kitsaskohad, mis vajavad lahendamist. Saadet juhib Kait Kuus.
03.03.2023 24 m
#2 Kas messid ja konverentsid kolivad tulevikus veebiplatvormidele?
Piletitasku teises saates arutavad Exponaut OÜ tegevjuht Madis Laas ning partnersuhete juht Mall Kikas, kuidas messide ja konverentside korraldajad on järjest rohkem kasutamas digitaalseid messilahendusi. „Inimesed ei pea enam lennureisiga läbima pikki vahemaid, vaid saavad oma tegevused korda ajada ilma riigipiiri ületamata, hõlbustades sellega oma ärilisi suhtlemisvõimalusi“, selgitab Laas. Tänapäeva ühiskonnas on erinevate teenuste ja toodete pakkumisel olnud suur roll tehnoloogial. Üks uuenduslik platvorm on Exponaut, mis loodi eesmärgiga pakkuda sündmuskorraldajatele võimalust digitaliseerida ning väärindada messe ja konverentse.
21.02.2023 27 m
#1 Tuleb unistada ja hästi suurelt! Tauno Kangro räägib südamelähedastest kogemustest, kunstist ja eesseisvatest sündmustest.
2023 aasta viimasel jaanuarikuu päeval tuli Piletitasku eetrisse uue saatega „Piletitasku Podcast“. Selles saates räägime põnevatest üritustest ja sündmustest ning teeme juttu ürituste korraldajate ja säravate inimestega spordi-, kultuuri- ja meelelahutuse valdkonnast. Esimeses saates on külas tuntud Eesti skulptor Tauno Kangro. Tauno kunstilise käekirjaga on kursis ilmselt enamik Eestlasi ning tema loodud iseärased skulptuurid on saanud mitmete Eesti kohtade sümboolseks objektiks. Kunstnikule omaselt on Taunol palju unistusi ja väljakutseid, mis on teda läbi elu kandnud ning õpetanud. Lisaks kunstnikukarjäärile on Taunole südamelähedane ka elamuste pakkumine läbi erinevate käeliste kursuste ja müstiliste sündmuste korraldamise.
01.02.2023 26 m