Piletitasku podcast
Piletitasku podcast on saade, kus me räägime põnevatest üritustest ja sündmustest. Juttu teeme ürituste korraldajate ja säravate inimestega spordi-, kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnast. Saadet juhib Kait Kuus.
Saatejuhid
Kait Kuus, Mihkel Tepp
Episoodid

Mis seisus on Eesti meeste laul? Dirigent Kuldar Schüts räägib, miks on juba noores eas vajalik ja kasulik laulmisega alustada ning milline on meestelaulu kultuur Eestis.

15. juunil kell 19 toimub Eesti Meestelaulu Seltsi 35 aasta juubeli tähtsündmus – meestelaulupäev Rakvere Vallimäel.

Piletid Piletitaskust!

05.06.2024 24 m

Suvine päike, augustiöine tähistaevas, heina lõhn, hea seltskond - see kõik ootab sind Eesti ehedaimal farmifiilingu festivalil, mis tähistab 16.-17. augustil 10. sünnipäeva Urissaare Rantšos, Univere külas, Mulgimaal.

Kait Kuus ja Priit Oks avavad, kuidas edeneb festivali korraldamine, kes festivalil üles astuvad ja mismoodi esinejad ürituseks valmistuvad.

Soeta endale ja sõbrale festivalipass juba aegsasti Piletitasku keskkonnast!

30.05.2024 41 m

Piletitasku podcast’i värske episood toob rõõmusõnumeid kõigile, kes armastavad tantsida! Kultusüritus NO99 Tantsulaager on tagasi, et tähistada kümne aasta möödumist esimesest legendaarsest peost. Külas käisid peakorraldaja Kätlin Sumberg ning tantsijad Märt Agu ja Oliver Soomets.

20.05.2024 25 m

Piletitasku podcastis on külas Tartu Ülikooli vilistlane, ettevõtja ja mentor Ülle Susi. Sel korral räägime Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutuleku eel ülikooli mentorlusprogrammist. Saates avame, kuidas vilistlased saavad anda oma panuse ülikooli ning miks tasub osaleda mentorlusprogrammis. Järgmine mentorlusprogramm algab sügisel 2024. aastal.

16.05.2024 17 m

Kas sulle meeldib hea muusika, ennastsalgavalt puusi nõksutada ja teha seda kõike vaieldamatult Eesti parima funkbändi saatel? Siis kuula seda saadet ja saad teada, millal, kus ja mis põhjustel on võimalik kuulata üsna pea nii Lexsoul Dancemachine’i kui ka Vaiko Eplikut ja Eliiti.

07.05.2024 24 m

Piletitasku podcast’i uues episoodis tervitabsaatejuht Kait Kuus stuudios stand-up-koomikut Ann Vaidat.

15. mail saab Tallinnastalguse Anni stand-up-soolotuur, kuhu võetaksekaasa ka erinevad soojendusesinejad, sh Ardo Asperk ja Maria Sepp. Etteasteid näeb igal pool üle Eesti –tuuriga minnakse Tallinnast veel Tartusse, Viljandisse,Paidesse, Pärnusse ja Tõrvasse.

03.05.2024 20 m

Eestlased on alati ooperit armastanud, selles pole kahtlustki. Seda näitavad niitäismajale minevad etendused kui ka Eestist kasvanud maailmakuulsad solistid, kes tippooperimajades ilma teevad. Kuid selleks, et ka noorem publik saaks ooperist osa ja sellest ka aru, tõid ooperisolistid lühendatuna lavale Mozartikuulsa teose, uue nimega „Mängime võluflööti“. MTÜ Ooperiga Söbraks meeskonnakoguperelavastusest räägivad stuudios Siim Selis, Alar Haak ja Ain Anger. Saadet juhivad Kait Kuus ja Joanna Jürimäe.

24.04.2024 33 m

Legendaarne ansambel Sõpruse Puiestee sai alguse 90date lõpus, kui selle asutajad Mait Vaik ja Allan Vainola plaanisid teha tõsise sõnumiga elektroonilist muusikat. Punktaustaga meeste jaoks oli tegemist tõelise eneseületusega, sest toonane Eesti muusikamaastik polnud midagi sellist veel näinud. Nüüd aga antakse kontserte täis saalidele ja peatumist ei plaanita. Stuudios on bändiliikmed ja saatejuht Kait Kuus.

16.04.2024 24 m

Piletitasku podcasti episood viskab pilgu Eesti muusikamaailma ühele säravaimale tähele – Olliele, kes valmistub oma karjääri seni võimsaimaks soolokontserdiks Helitehases.

12.04.2024 19 m

Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Saaremaa Mullifestivali korraldajad Triin Sepp ja Katrin Kullamaa-Haabeth, kes räägivad 13. aprillil viiendat sünnipäeva tähistavast festivalist. Oma mõtteid veinimaailmast jagab ka veinikoolitaja Indrek Poolak.

10.04.2024 28 m

Piletitasku seekordses, järjekorras 28. podcast’is, on Delfi stuudios külas koomik Roger Andre. „Kui aprillis keeratakse muidu toaküte maha, siis mina keeran kütte oma tuuriga jälle peale tagasi,“ ütleb ta oma kava tutvustuseks. Ja mehelt, kes ütleb, et tegelikult elab ta just nagu pensionär kõlab selline avaldus üpris jõuliselt.

01.04.2024 25 m

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek on sündmus, mis sümboliseerib tugevust ja sidusust, kus endised tudengid meenutavad oma õpinguaegu, jagavad kogemusi ning mõtisklevad selle üle, mis tegi neist just need inimesed, kes nad täna on. Terve kevadine laupäev on täis kirevat programmi, mis kulmineerub õhtuse vinge peoga. Räägime saatekülalise, Tartu Ülikooli vilistlase, Karl Gustav Adamsooga elust, Tartust, ülikoolist ja vilistlaseks olemisest.

28.03.2024 21 m

Piletitasku Podcast saates on külas lavastaja Teet Kask koos muusika autorite Timo Steineri ja Sander Mölderiga. Vestluse käigus arutletakse ballett „Kurat ja Jumal“ sünniloost ning sellest, milline on olnud kunstiline teekond loomeprotsessis. Lisaks saavad kuulajad teada ka meeste endi kultuurisoovitustest.

28.03.2024 30 m

Kümnendat korda toimuval veinimessil on lausa 20 aastane teekond seljataga ning Eesti veinikogukond on sel ajal tasapisi kasvanud ja teadlikumaks saanud. Mitut erinevat värvi veine messil maitsta saab ja kui suure pauguga avaneb eksklusiivne 12 liitrine Balthazar pudel Moët & Chandon Champagne, saad teada 4.-5. aprillil Tallinnas Kultuurikatlas. Kuula rohkem meie vestlusest Kristjan Markiiga podcastist!

26.03.2024 30 m
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Elina Netšajeva, Tiit Kikas ja Heldur Harry Põlda. Teeme juttu peagi saabuvast kontserttuurist „Uni saabub koidikul“ ning arutleme, kuidas käivad ettevalmistused.
19.02.2024 33 m
Koos Public Image Ltd´ga lavalaudu jaganud Tõnu Trubetsky mõtiskleb, et Johnny Rotten leiutas pungi ning tänu sellele on olemas ka Vennaskond. Seekordses Piletitasku Podcast saates teeme tagasivaate oma 40. juubeliaastat tähistava kultusbändi Vennaskonna tegemistele ning kuuleme põnevaid seikasid, mis Vennaskonnaga seostub. Saates on külas Tõnu Trubetsky ja Lauri Leis.
06.02.2024 41 m
Kolm aastat Eesti turul tegutsenud piletimüügikeskkond Piletitasku.ee võtab oma meeskonnaga kokku möödunud aasta suuremad sündmused ja arutleb piletimüügi trendide üle laiemalt.
02.02.2024 26 m
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president ja üks festivali korraldajatest Kristjan Markii ning toidu ja veiniajakirjanik Martin Hanson. Juttu tuleb nii sellest, milliseid kasulikke teadmisi ja elamusi toidust ja joogist lugupidav inimene festival Maitsev Eesti raames kogeda saab kui ka toidukultuurist üldisemalt.
16.11.2023 32 m
Seekordses Piletitasku Podcast saates on külas Retroland 2023 korraldaja Andres Puusepp ja üks üles astuvatest artistidest - Cool D. Juttu tuleb nii sellest, mis põhimõtete alusel festivalile artistid kutsutakse ja kas kodumaistele esinejatele kirjutatakse ette ka kohustuslik kava, mis lugusid esitada tuleb ja midagi kindlasti mitte. Lisaks avaldab Cool D hetke, millal ta aru sai, et on vist vanaks jäänud ning kõikidele retrohuvilistele jagab tuntud stiiliguruna riietusnippe korraldaja Andres Puusepp.
28.09.2023 33 m
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume 20.-26. septembril toimuvale Simple Session 2023 ekstreemspordifestivalile. Saates on külas festivali üks loojatest ja peakorraldajatest Mario Kalmre, kes räägib ligi nädala jooksul toimuvatest Simple Session´i eriüritusest ning põhivõistlusest ja sellest, miks maailma parimad BMX-i ja rulasõitjad Eestis võistelda armastavad.
11.09.2023 40 m
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume 25.-26. augustil toimuvale Sack von Sound festivalile Saku mõisapargis. Vestleme festivali eestvedaja Tõnno Piigliga, kes avab Sack von Soundi sünniloo ning arutame selle üle, miks on vaja teha asju, mida pole varem tehtud ja luua uudsust. Arutame, milles peitub selle festivali unikaalsus ning mis juhtub, kui laval kohtuvad sootuks erinevad muusikalised kooslused.
25.08.2023 40 m
Piletitasku taskuhäälingu saates, on Delfi stuudios külas Thors Films OÜ produtsent Maarek Toompere ja näitleja Peeter Oja. Saates räägitakse suurlavastuse telgitagustest alustades näitlejatööst lõpetades Kiidjärvele püstitatud teatriala külalismugavustega. Kiidjärvel etendub taas muusikaline lavastus möödunud ajastu ühest suurimast filmi- ja estraaditähest, lummavast ja säravast Ada Lundverist. Kuid kes täpsemalt oli Ada? Adat on võrreldud Eesti enda Marilyn Momroe´ga. Teda on nimetatud tõeliselt seksapiilseks naisfiguuriks, kes tõi meeletul hulgal inimesi kinosaalidesse.
13.07.2023 32 m
Piletitasku taskuhäälingu seekordses saates keskendume juulis ja augustis Iisakul toimuvale suvelavastusele „Kõik Roosid“. Saatekülalistena on stuudios lavastaja Rednar Annus ja näitleja Henrik Normann, kes jagavad oma mõtteid, kuidas jõuti ideeni tuua lavale lugu Helend Peebust ning mida püütakse lavastusega publikule öelda.
07.07.2023 27 m
5. juulil annavad Pärnu uusimas kontsertkohas Wunderbaar ühise kontserdi Dagö ja Sibyl Vane. Laval astub üles ka kitarrivõlur Haldi. Ja miks minifestivalil üles astuv Dagö laulja sellise sõnavõtuga esineb?
28.06.2023 35 m
Vormsi saarel vaibivad õnnelikud inimesed juba kolmandat suve. 15. juulil toimub saarel taaskord suvine festival Vormsi Vaib, kus inimesed saavad nautida looduskaunis keskkonnas elavat muusikat, kogeda põnevaid maitseelamusi ning lähemalt tutvuda Vormsi ajaloo, traditsioonide ja loodusega.
26.06.2023 36 m
Piletitasku saates on külas Viscosa Kultuuritehase eestvedaja Marco Pärtel, kes tutvustab Hiiumaal Kõrgessaare alevis asuvat uut kultuuritehast, mille uksed on avatud kunstile, kultuurile ja loovusele, pakkudes inspireerivat keskkonda. Saates saad teada Viscosa ajaloo, uue kultuuritehase võimaluste ning seal toimuva kultuuriprogrammi kohta.
15.06.2023 20 m
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Teatriühing MUDI asutajad René Reinumägi ja Karl Laumets, kes räägivad oma visionist ja teekonnast teatri loomiseni. Teeme juttu Paul-Erik Rummo “Tuhkatriinumäng” lavastusest ning tulevastest projektidest.
08.06.2023 35 m
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas Mikk Tammepõld ansamblist Dramamama ning Heiko Lesment ansamblist Sibyl Vane, kes räägivad 2. juunil toimuvast ühiskontserdist Paavli Kultuurivabrikus. Samuti räägivad mehed avameelselt oma teekonnast muusikani. Juttu tuleb mõjutustest, avastustest ja eeksujudest muusikas ning saad teada, mida on ühist punkmuusika ja mõninaräpi vahel. Podcastis kuuled mõlema bändi sünnilugudest ja seiklustest, saades aimu, kuidas toimub kahe bändi loominguline protsess ning miks on bändide repertuaar peamiselt ingliskeelne.
29.05.2023 41 m
Piletitasku podcast’i seekordses saates räägime teatriteemadel Teater Nuutrumi asutaja Jaanus Nuutrega, kes on olnud teatriga seotud juba lapsepõlvest. Teeme juttu uuest suvelavastusest „Õppetund“, mida lavastab Priit Strandberg, kuulame, millised unistused on teatrijuht Jaanusel ning räägime üldiselt Teater Nuutrumi tegemistest.
19.05.2023 30 m
Piletitasku Podcasti seekordses saates räägime Eesti kirjandusklassika suurkuju Juhan Viidingu 75. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidest. Saates on külas Jaagup Kreem ja Tiit Kikas. Podcastis saad teada, milliste põnevate instrumentidega Padise kloostri laval musitseeritakse ning kuidas on Juhan Viidingule pühendatud kontsertkava ja selle esitamine aja jooksul muutunud. Samuti kuulete värvikaid mälestusi Jaagupilt ja Tiidult ning saate aimu artistide loomingulisest käekäigust.
08.05.2023 42 m
Piletitasku Podcast’i seekordses saates on külas Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ja Delfi spordireporter Ats Kuldkepp, kes räägivad augustis Tallinnas Tondiraba jäähallis toimuvast Pariisi olümpiamängude eelvalikturniirist. Millised piletipaketid müüki tulevad? Kuidas näeb välja turniirisüsteem ja kes on Eesti võimalikud vastased? Milline kava koondisel sel suvel on? Podcast’ist saab vastuse neile ja paljudele muudele küsimustele.
29.04.2023 26 m
Piletitasku Podcasti seekordses saates on külas SAAREMAA MULLIFESTIVALI korraldajad Grete Pastak, Triin Sepp ja Katrin Kullamaa-Haabeth, kes räägivad peagi toimuvast festivalist. Oma mõtteid veinimaailmast jagab ka veinikoolitaja Indrek Poolak. Eesti suurim šampanja- ja vahuveinifestival SAAREMAA MULLIFESTIVAL 2023 on saanud vahuveinisõprade seas aasta üheks olulisemaks sündmuseks.
04.04.2023 25 m
Piletitasku podcast’i seekordses saates on külas Eesti moemaastikul tähelendu tegev moelooja Mariann Saar, kes on viimas ellu oma unistust ning tähistab Tallinn Fashion Weekil moebrändi Nora Isle’i esimese tegutsemisaasta täitumist. Marianni teekond moeloojaks nõudis julgust järgida oma sisetunnet, jätta selja taha kindel igapäevatöö ja valmisolekut sukelduda tundmatusse keskkonda.
27.03.2023 32 m
Ühel mõnusal pärastlõunal sai Piletitasku Podcastis juttu aetud Triin Sepaga. Tallinna tüdruk, kes kolis südame kutsel Saaremaale. Loonud Saaremaal mõnusa pererestorani SÄRG ning kahe suure festivali NOM Festival ja Saaremaa Mullifestival korraldaja. Sel korral tegime juttu NOM Festivali korraldusest, muredest ning rõõmudest. NOM Festival ehk naised omas mullis toimub viiendat korda ja alati naistepäeva paiku Saaremaal. Sel korral vallutab tõeline ilu-, melu-, moemull Kuressaare 9.- 12. märtsil.
07.03.2023 23 m
Mario Kadastik ja Mall Kikas rääkisid Piletitasku podcastis elektrisõidukite messist. Malle sõnul on Unibet Arenal tulemas palju põnevat vaatamist: nii elektrisõidukite, laadimisvõimaluste kui ka päikeseenergia tootmise ja salvestamise kohta. Peamine rõhk on Malle sõnul siiski proovisõitudel, et igaüks saaks ise otsustada, milline mudel on just talle mugavam ja sobivam. Kindlasti on välja tulemas näiteks Volkswageni erinevad elektrilised mudelid, samuti uusi põnevaid brände, nagu taskukohasem Seres. Kuula lähemalt juba saatest!
04.03.2023 31 m
Piletitasku podcastis oli sel korral külas BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask ja Delfi spordireporter Eigo Kaljurand. Saates teeme juttu Kalev/Cramo pääsemisest FIBA eurosarja veerandfinaali ning arutame korvpalliklubi vaatevinklist lähtuvalt, kuidas edu eurosarjas on ühelt poolt suureks motivaatoriks ja arenguvõimaluseks kogu organisatsioonile ent toob esile eelarvelised kitsaskohad, mis vajavad lahendamist. Saadet juhib Kait Kuus.
03.03.2023 24 m
Piletitasku teises saates arutavad Exponaut OÜ tegevjuht Madis Laas ning partnersuhete juht Mall Kikas, kuidas messide ja konverentside korraldajad on järjest rohkem kasutamas digitaalseid messilahendusi. „Inimesed ei pea enam lennureisiga läbima pikki vahemaid, vaid saavad oma tegevused korda ajada ilma riigipiiri ületamata, hõlbustades sellega oma ärilisi suhtlemisvõimalusi“, selgitab Laas. Tänapäeva ühiskonnas on erinevate teenuste ja toodete pakkumisel olnud suur roll tehnoloogial. Üks uuenduslik platvorm on Exponaut, mis loodi eesmärgiga pakkuda sündmuskorraldajatele võimalust digitaliseerida ning väärindada messe ja konverentse.
21.02.2023 27 m
2023 aasta viimasel jaanuarikuu päeval tuli Piletitasku eetrisse uue saatega „Piletitasku Podcast“. Selles saates räägime põnevatest üritustest ja sündmustest ning teeme juttu ürituste korraldajate ja säravate inimestega spordi-, kultuuri- ja meelelahutuse valdkonnast. Esimeses saates on külas tuntud Eesti skulptor Tauno Kangro. Tauno kunstilise käekirjaga on kursis ilmselt enamik Eestlasi ning tema loodud iseärased skulptuurid on saanud mitmete Eesti kohtade sümboolseks objektiks. Kunstnikule omaselt on Taunol palju unistusi ja väljakutseid, mis on teda läbi elu kandnud ning õpetanud. Lisaks kunstnikukarjäärile on Taunole südamelähedane ka elamuste pakkumine läbi erinevate käeliste kursuste ja müstiliste sündmuste korraldamise.
01.02.2023 26 m