Kui teeks!?

Igal kolmapäeval ilmub Delfi portaalis uus videocast „Kui teeks?!“, mida juhivad Gabriel Mälton ja Freddy Jakobson. Saates on teemaks plaanid, mis jõudsid grupivestlusest välja. „Tihti ainult räägitakse kuskil Facebooki chat’is, et võiks minna ühiselt reisile või matkale, aga ka kahe aasta pärast pole kuhugi mindud. Lihtsad asjad, aga inimesed lihtsalt ei tee ära. Meil on alati olnud nii, et kui poistegrupis on jutt, et lähme nädala pärast reisile, siis minnakse ka.“

„Kui teeks?!“ kutsub külla inimesed, kes räägivad sellest, mismoodi nad jõuavad nii palju teha, kuidas olla hirmudest üle ja plaanidega algust teha.

Saatejuhid
Freddy Jakobson, Gabriel Mälton
Episoodid

Saate „Kui teeks?!“ seekordses osas on külas näitleja Amanda Hermiine Künnapas. Juttu tuleb hulljulgusest ja sellest, mida ta näitlemissooviga edasi tegi, kui lavakunstikooli sisse ei saanud.

Noor naine avaldab oma mõtteid teatrikunstist, näitlemisest ja sellest, miks osa inimesi teatrisse ei jõua. Freddy ütleb ausalt, et tema käis viimati teatris kooliajal.

Kuidas Amanda rolle varieerib? Kui näiteks USA-s töötatakse ühe filmirolliga korraga, siis Eestis on tavapärane eri projektide samal ajal teha. Miks see nii on? Milline on teletöö ja lavastuse lavale toomise suurim erinevus?

Näitlejatar on veendunud, et näitlejatööd tehes elab ta oma unistuste elu. Ta tänab õnne, mis talle osaks on saanud, aga on kindel, et ta pole oma teekonnal veel poole pealgi.

Kui tööst rääkida, siis Amandale ei meeldi pikalt ratta peal olla. Tal on olnud olukordi, kus ta on nii läbi, et vajab puhkust. Naisel on olnud küll raskeid momente, aga läbipõlemisest on ta siiani pääsenud. Enda sõnul oskab ta ka lihtsalt rahulikult olla ja elu nautida. Ületöötamine on tema jaoks võõras, ent talle pole võõrad ka perioodid, kus ta teeb väga palju asju korraga ja kuus on ainult üks vaba päev.

22.05.2024 1h

Seekordsel saatekülalisel Gameboy Tetrisel peab esinemistel alati olema mõni tervise-shot. Neid joob ta saate alguses ka Freddy ja Gabrieliga. Väga tervisliku valiku kõrval sööb räppar hommikusöögiks Lastevorstiga saia.

Stiilikuningana tuntud Gameboy Tetriselt küsitakse otse loomulikult moenõu ja arutelu alla tulevad tossud, mida tal on umbes 45 paari. Kaltsukad ja riidekuhjas sorteerimine ei ole talle lapsepõlvest saadik võõrad. Samal ajal kui näiteks tema sõber ja kolleeg nublu pidavat riidehunniku ees alati kimbatusse sattuma.

Mees tunnistab, et ta kompenseerib ägeda välimusega tihti oma ebakindlust. Millist nõu annab ta aga noortele, kes samuti sellega kimpus on?

Gameboy Tetris räägib endale omase avatusega sellest, et küllap on tal käsil neljas noorus ja mida ta on selle teekonna jooksul õppinud. Millal sai mees aru, et ta on päriselt muusikamaastikul läbi löönud? Kuidas on ta integreerunud Eesti ühiskonda? Miks see tema jaoks oluline on olnud?

15.05.2024 53 m

Seekordses Kui teeks?! saates on Goodmen Productionsi loojate Freddy ja Gabrieli külaliseks ettevõtja ja Bedwettersi kitarrist Rauno Kutti.

Rauno räägib sellest, kuidas temast sai kitarrist. Meeletu harjutamise käigus sai sõrmed lõhkigi mängitud. Kuidas sai alguse tema bändikarjäär, mis tänaseks on väldanud üle 20 aasta Bedwettersi ridades?

Tema elus oli üks ootamatu kogemus, tänu millele ta mõistis, et ei peaks enam vanemate rahakoti peal elama.

Miks on mees võtnud endale tänaseks nii palju kohustusi, et kuidagi ei saa näiteks Bali saarele kolida? Kas talvemasendus on talle tuttav teema või hoopiski vastupidi?

08.05.2024 47 m

Killu (25) on enda kohta öelnud, et ta on kirglikult uudishimulik eneseavastaja. Mida see tähendab?

Juttu tuleb sellest, et elus tekib vahel olukordi, kui inimesed tunnevad, et nende elust on midagi puudu, ehkki kõik oleks justkui nagu olemas. Kuidas on Freddy, Gabriel ja Killu selliseid olukordi lahendanud?

Killu Kolsaril on koos Sandra Sillamaaga ettevõte Asi On Minus. Seega teab ta väga hästi, mida tähendab see, kui töömõtteid justkui ei saagi peast välja.

Mis on aga vabakutselise elu kitsaskohad ning mida arvavad Killu ja Freddy kell 9–17 töötamisest? Miks on harjumused vajalikud ja kuidas ennast ületada?

01.05.2024 56 m

villemdrillemil on seljataga väga töökas aasta. Valmis sai esimene täispikk album, tänu millele võitis ta ka  Eesti muusikaauhindadel hiphop-/räpiartisti kategoorias auhinna. Kas järgmise aasta siht on saada aasta meesartisti tiitel?

Juttu tuleb ka plaadiesitluskontserdist, mõttelaadist "ära hõiska enne õhtut" ja rahulolematusest. 

24.04.2024 53 m

Seekordses saates „Kui teeks?!“ on külas Star FM-i hommikuprogrammi ja telesaate „Kolmekas“ saatejuhid Jürgen Pärnsalu ja Andres Puusepp.

Freddy ja Gabriel panevad külalised tavapärasest teistsuguseid uudiseid lugema. Vaata videost, et näha, kes neljast mehest sai ülesandega kõige paremini hakkama.

Juttu tuleb sellest, kuidas Jürgen ja Andres raadiosse jõudsid.

Kuidas oli Andres Puusepp enne raadiosse tööle minemist seotud Eesti muusikute Tanja, Karl-Erik Taukari ja Jüri Pootsmanniga ning ansamblitega The Swingers ja Traffic?

Kummal külalisel on rohkem hater’eid ja kuidas nendega toime tulla? Mis ajab Puuseppa iga päev närvi?

17.04.2024 1h 4 m

Seekordses Kui teeks?! episoodis on külas laulja Merilin Mälk, kes räägib avameelselt emotsioonidest, kirest ja unistustest, mida ta isegi ei planeerinud.

Kuidas suhtub naine aga draamadesse? Kas emotsionaalsus on talle ka takistuseks saanud? Kuidas ta elus tunnete virrvarriga toime on tuleb ning mis moodi on õige piima juua?

10.04.2024 59 m

Saate „Kui teeks?!“ seekordses jaos on külas sisulooja Andreas Melts, kes huvitub ka muusikuametist.

Andreas on tuntud videote poolest, milles ta räägib vigases inglise keeles. Sellest on saanud tema imago. Andreas tunnistab ausalt, et nii mõnedki kriitilised kommentaarid lähevad talle tegelikult väga hinge. Ta on veendunud, et sõnal on jõud, mis mõjutab ka tema enesehinnangut.

Andreas eesmärk oli saada Eesti suursaadikuks Pekingis, kuid elul olid teised plaanid. Unistus on muide seotud James Bondiga. Kuidas, see selgub juba saatest.

03.04.2024 51 m

Seekordses „Kui teeks?!“ episoodis on Gabrielil ja Freddyl külas koomik Roger Andre, kelle hobide hulka kuulub trenni tegemine, korvpall, lugemine ja Nõmme turul hängimine.

Tuleb välja, et Rogerit sümpatiseerivad vanad inimesed ja ta tunneb, et on ka ise hingelt 77aastane. Noor mees hindab väärikas eas kodanike elutempot ja seda, et nad teavad, mida teha tahavad.

Koomikul on selja taga esinemised Austraalias. Tuleb välja, et publiku seas oli ka kodutuid. Muuseas tunneb Roger, et pärast aastast Eestist eemalolekut on ta järsku vanaks jäänud.

Jutuks tuleb muidugi ka stand-up’ini jõudmine ja lavahirm. Muide, säärane paanika tekib tal ainult kindlas olukorras. Koomikul on ka kindlad nipid, kuidas paanikaolukorras toime tulla.

Mida ütleks Roger Andre, kui ta politseile vahele jääks? Kuidas soovitab ta tähistada võite elus?

Mehed panevad end proovile ka vürtsikate kanatiibade söömises. Kes kolmest kutist on kõige vürtsitundlikum?

Kõigest lähemalt „Kui teeks?!“ uues episoodis.

27.03.2024 59 m

Delfi uue vodcast’i „Kui teeks?!“ esimeses osas on külas Pastaljano pastabussi asutaja, meisterkokk ja sisulooja Alex Aus. Vestlust juhivad Goodmen Productioni asutajad Freddy Jaksobson ja Gabriel Mälton, kes muuseas suudavad külalise ka ahastama panna.

20.03.2024 1h 1 m