Sisuturundus
Lihtsalt rahast
"Lihtsalt rahast" podcasti toob inimesteni Delfi Meedia koostöös Coop Pangaga. Saadetes räägime laenudest, intressidest, liisingutest, raha kogumisest ja paljust muust olulisest.
Saatejuhid
Simo Sepp, Hando Sinisalu, Tanel Talve
Episoodid
Mugava ostlemise tagavad nutikad makselahendused, kus loovusel piirid puuduvad
Igapäevaselt poodides ja muudes kohtades ostude eest tasumisel võib üha enam märgata uudseid maksmisviise. Makstakse nii telefoni kui ka nutikellaga, kuid tuleb välja, et ka võtmehoidjate ja sõrmustega. Seekordses saates räägivad Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem ja nutiseadmete ekspert Martin Paljak, milliseid makselahendusi praegu kasutatakse ning kuhu suunas triivib kogu nutimaksete maailm.
16.02.2024 32 m
Mille järgi omale autot valida ning kas elektriautod on tulevik?
Seekordses taskuhäälingus tuleb juttu autodest ja sellest, kellel missugust autot üldse osta tasub. Stuudios on Coop Liisingu juht Martin Ilves ning investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel. Saadet juhib Simo Sepp.
26.01.2024 36 m
Uue majanduskasvu väetis tuleb pankadelt, töö aga ettevõtjatelt
Mitmeski mõttes keeruline 2023. aasta on läbi, kuid probleemid sellega ei ole iseenesest kadunud. Samas pakub uus aasta ka rohkelt võimalusi nendele, kes on valmis positiivselt mõtlema ja riske võtma. Seekordses „Lihtsalt rahast” osas annab ülevaate majanduse olukorrast ja väljavaadetest Coop Panga juht Margus Rink. Saadet juhib Simo Sepp.
05.01.2024 36 m
Praktilised nipid, millega veel see aasta oma rahaasjad korda seada
Kuigi rahaasjade peale võiks mõelda aastaringselt, jõuab suur osa meist selleni alles jõulude paiku, kui aega on pisut rohkem. Rahatarkuse edendaja ja investor Liisi Kirch ning Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve aitavad läbi mõelda, millised praktilised sammud tuleks veel enne aasta lõppu ära teha, et uuele aastale rikkama ja õnnelikumana vastu minna. Saadet juhib Simo Sepp.
18.12.2023 40 m
Kas digitaliseerimine jätab raamatupidajad tööta?
Seekordses saates on teemaks ettevõtjate ja töötajate rahaasjade lihtsustamine ning olulisemad sammud raamatupidamise digitaliseerimise ja automatiseerimise juures. Stuudios räägivad Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht Erje Mettas ning raamatupidamise ja finantsnõustamisega tegeleva Klaar.me tegevjuht Liis Laanesaar ja projektijuht Mari-Liis Kikas. Saadet juhib Simo Sepp.
24.11.2023 36 m
Kinnisvaraturu hetkeolukord ja lähitulevik – kas ja millal tasub uusarendust soetada?
Seekordses saates on teemaks kinnisvaraturu hetkeseis ja lähitulevik panga ning kinnisvaraarendaja vaatenurgast. Samuti arutatakse, kuidas mõjutab kinnisvaraturgu uuest aastast rakenduv käibemaksu tõus. Stuudios on Endoveri juht Robert Laud ning Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib Simo Sepp.
27.10.2023 41 m
Sisuturundus
Kuidas pank enda kasuks tööle panna?
Oleme harjunud mõtlema pankadest kui kohtadest, kus meie raha on hoiul ja kust vajadusel raha laenata saab. Tegelikult pakuvad pangad aga tervet hulka kasulikke teenuseid, mida paljud meist ära kasutada ei oska. Coop panga tootejuht Kaarel Nurmsalu räägib, kuidas pangad enda kasuks tööle panna.
05.10.2023 42 m
Kindlustus päästab tihti reisi ja säästab ka raha
Reisimine pakub suurepärast võimalust igapäevasest rutiinist välja tulla ja kogeda elu teistes piirkondades. Samas võivad rõõmuhetki varjutada lennujaamas maha jäänud lapsekäru, lennu hilinemisest tekkinud majutuskulud või tervisehäda tagajärjel katkenud reis. Nende ja paljude teiste ootamatute olukordade lahendamisel tuleb mängu aga reisikindlustus.
22.09.2023 34 m
Sisuturundus
Kas inimestel on autot üldse vaja?
Kas auto on praegu Eestis luksuskaup või on tegemist praktilise ja möödapääsmatu argivahendiga? Jutud automaksu võimalikust kehtestamisest ja teadmised nigelast ühistranspordiliiklusest väljaspool suuri linnu on pannud inimesed teemale sügavamalt mõtlema. Seekordses saates arutavad auto vajalikkuse üle Coop Panga liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Tallinna börsi juht Kaarel Ots. Saadet juhib Simo Sepp.
30.08.2023 45 m
Sisuturundus
Noored jagavad, kuidas varakult edukat karjääri alustada
Kuigi paljud tudengid teenivad õpingute kõrvalt lisaraha teenindussektoris, on noortel võimalus töökogemust omandada ka praktika käigus, pannes sealjuures proovile ka erialaseid teadmisi. Oma kogemusi jagavad igapäevaselt ülikoolis õppivad ja Coop Pangas praktikakohal töötavad Eveliis, Aili ning Jonathan.
14.08.2023 34 m
Sisuturundus
Autoomanikul tasub suuremad kulud jätta teiste kanda
Seekordses saates räägime auto liisimisest ja kindlustamisest. Uurime, milliseid autosid inimesed täna enim liisivad ja mida selle juures peaks silmas pidama. Samuti võtame ette auto kindlustamisega seonduva – uurime, millist kindlustust nii kallima kui ka odavama auto omanik peaks vaatama ja mis on selle juures mõistlikud igakuised kulud.
02.08.2023 38 m
Miks on praegu parim aeg avada tähtajaline hoius?
Coop Pank tõstis tähtajalise hoiuse intressid rekorditasemele ja maksab enne jaanipäeva avatud aastasele hoiusele 5% intressi. Panga finantsjuht Paavo Truu räägib saates raha targast hoiustamisest ja intresside muutustest.
02.06.2023 29 m
Mis saab intressidest?
Positiivseks tõusnud euribor on juba viimased kümme kuud olnud finantsuudiste peateema. Euribori tõusu tõttu on laenud kallinenud ja seetõttu on laenamine paljudele ka keerulisemaks muutunud. Samas on hoiustajad pigem rõõmsad. Olukorrast intressiturul räägivad stuudios Coop Panga juhatuse liige ja finantsjuht Paavo Truu ja kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib Hando Sinisalu.
10.04.2023 37 m
Milliseid autosid eestlased ostavad?
Erinevad kriisid ja üldine hinnatõus on mõjutanud ka autode müüki, kuid üllatavalt ei ole müük väga palju langenud, vaid muutunud on hoopis see, mida ostetakse ja müüakse. Selgub, et kaks kolmandikku tänavu müüdud autodest on olnud kasutatud ja huvi elektriautode vastu on pidevalt suurenenud.
19.12.2022 39 m
Pank ja arendaja annavad nõu, kuidas ja kuhu osta praeguses olukorras kodu
Kõik suured muutused maailmas on mõjutanud selgelt ka seda, mis toimub Eesti kinnisvara- ja kodulaenuturul. Kuidas osta kodu uusarendusse ja maapiirkonda, arutavad „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus Coop Pank ja EMORi uuringu järgi tänavu kõige mainekam kinnisvaraarendaja Liven. Saates rääkisid kinnisvaraturu olukorrast ja kodulaenudest Coop Panga erakliendi kinnisvara finantseerimise äriliini juht Karin Ossipova ja elamukinnisvarale keskendunud arendaja Liveni tegevjuht Andero Laur.
06.12.2022 40 m
Lihtsalt rahast: kuidas toituda tervislikult ja samas ka rahatargalt?
Inimene sööb keskmiselt kolm korda päevas, aastas teeb see 1000 söögikorda ehk ligi 80 000 einet elu jooksul. Igapäevastel toiduvalikutel on suur mõju nii tervisele kui ka rahakotile. Kas tervislikult on võimalik toituda ka nii, et see meid pankrotti ei viiks? Selle üle arutlevad Coop Panga „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingu uues osas toitumisspetsialist Liisbeth Oruste ning Elsavie kaasasutaja Priit Lumi, kes õpetab, kuidas elada kauem tervena.
07.10.2022 34 m
Coop Panga juhatuse liikmed jagavad soovitusi kriisi ületamiseks
Coop Panga finantsjuht Paavo Truu ja äripanganduse juht Arko Kurtmann praeguses majanduskasvu aeglustumises veel kriisi ei näe, kuid usuvad, et rasked ajad aitaks üle elada investeeringud energiatõhususse.
25.08.2022 30 m
Lihtsalt rahast: kui kaua peab oma uut liisingusse võetud autot ootama?
Kui inimene astub täna mõnda autosalongi mõttega osta omale uus auto, siis tuleb tõdeda, et valik on võrreldes mõne aasta taguse ajaga mõnevõrra tagasihoidlikumaks muutunud või on nende ooteaeg pikk. Miks on olukord autoturul ikka nii defitsiitne ja millal võiks see leeveneda? „Autoturul on seis sama, mis olnud viimased 1–1,5 aastat ehk siis uusi autosid on väga keeruline saada. Ooteajad on põhimõtteliselt aasta kuni poolteist. Põhjuseid ei pea kaugelt otsima, nendeks on kaks viimast kriisi ja nende mõjud", räägib Nordauto tegevjuht Priit Ärmpalu.
30.06.2022 35 m
Lihtsalt rahast: ettevõtlusega alustamiseks on alati hea aeg
Ettevõtlusest, ettevõtte alustamisest ja sellega seonduvast raamatupidamisest räägivad „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingu uues osas Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas ja Merit Tarkvara tegevjuht Tõnis Kask. Saadet juhib Hando Sinisalu.
07.06.2022 34 m
Kuula saadet: kuidas veeta meeldiv puhkus ratastel ja miks osaleda automessil
Saade „Lihtsalt rahast” keskendub seekord vabasse aega investeerimisse ja kutsub osalema automessil, kus Coop Pank tutvustab nii matkaautosid, ATV-sid kui ka mootorrattaid. Maja ratastel, haagisuvila, matkaauto, karavan – milline sõiduk võiks puhkajatele sobida ja mis on nende erinevused? „Matkaautode erinevaid tüüpe on tõesti palju ja võimalused nendega liikumiseks mitmesugused. Kõige väiksemad on nö kaubikusse ehitatud matkaautod. Kõige suuremad ja mugavamad on täisintegreeritud matkaautod, mida võib nimetada lausa ratastel hotellitoaks,“ selgitas motorhome.ee juht Aldo Dapon.
05.05.2022 34 m
Lihtsalt Rahast #12: Miks inimesed oma säästud ära kulutavad
Kui riik muutis teise pensionisamba vabatahtlikuks ja lubas inimestel oma kogutud rahaga ise edasi toimetada, otsustas märkimisväärne hulk eestlasi justnimelt niimoodi käituda. Raha võeti välja ja paljuski kulutati kohe ka ära. Miks inimesed nii tegid, miks ei usaldatud sambaid ning kuidas on see seotud meie psühholoogiaga?
24.03.2022 33 m
Mootorratas, paat või lumesaan ehk kuidas valida hobisõidukit?
Hobisõidukid seonduvad lõbu ja väljakutsetega. Neid kasutatakse puhtalt meelelahutuse pärast või isegi teraapia vahenditena, kuid mõnest neist on abi ka töötegemisel. Kuidas leida just see raudne ratsu, mis sulle kõige paremini sobib? Ja mil moel see endale soetada, et tunda lisaks sõidurõõmule rahulolu ka mõistlikult tehtud finantsotsusest
28.01.2022 35 m
Kuidas tähistada rahatargalt ja keskkonnasõbralikult?
Pühad ja tähtpäevad toovad sageli kaasa suurema tarbimise ja väljaminekud. Selleks, et tähistamine ei kurnaks liialt rahakotti ega keskkonda, saab teha teadlikke valikuid nii söögilauda kattes kui ka kingitusi valides.
20.12.2021 27 m
Lihtsalt rahast: asjad ja olukorrad, mis sinu elus alati kindlustatud peaksid olema
Eesti inimesed ei ole sama agarad kindlustajad kui näiteks meie naabrid Soomes ja Rootsis. Miks see nii on?
06.12.2021 30 m
Lihtsalt rahast: olulised õppetunnid kinnisvarainvesteeringute ja üürimisega
Järjekordne „Lihtsalt Rahast” saade jätkas üürikinnisvara põnevatel radadel. Saatejuht Hando Sinisalul olid külas kinnisvarainvestor ja kinnisvaramaakler Algis Liblik ning Coop Panga jurist Renno Mägi, kel eraisikuna ka endal üürikinnisvaraga palju kogemusi.
03.12.2021 38 m
Kuidas panna oma kinnisvara raha teenima?
Kuidas oma kinnisvara tulemuslikult välja üürida, räägivad saates Coop Panga erakliendi kinnisvara finantseerimise äriliini juht Karin Ossipova ja Coop Panga jurist Renno Mägi.
10.11.2021 43 m
Lihtsalt rahast: kuidas targalt autot vahetada?
Eestis ostetakse ligi 75% autodest liisinguga, ent üsna populaarne on auto soetamine ka laenu abil. Millised on laenu eelised liisingu ees ning vastupidi, arutasid „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus. Eesti Liisingühingute Liidu tegevdirektor Reet Hääl ja Coop Liisingu tegevjuht ning juhatuse liige Martin Ilves. Saadet juhtis Hando Sinisalu.
03.11.2021 30 m
Liisitud matkaauto annab vabaduse seiklemiseks
Koroonaaeg tõstis uuesti au sisse võimalused põgeneda linnast loodusesse. Kellel on maakodu, kasutab seda, kuid täiesti tõsiselt võetav alternatiiv on liisida matkaauto või karavan ja minna paari või perekonnana lihtsalt seiklema. Matkaautode valikut tutvustab neid müüva ettevõtte juht ja liisinguvõimalustest räägib Coop Pank. www.cooppank.ee
06.07.2021 36 m
Hübriidautod koguvad üha suuremat populaarsust
Seekordses „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus tulevad jutuks elektri- ja hübriidsõidukid. Pistikhübriidautod, täiselektriautod ja vesinikautod – mida ja millal eelistada? Kui populaarsed sellised masinad Eestis on ja kes neid õigupoolest ostab? www.cooppank.ee
16.06.2021 31 m
Kuula, kuidas kiirelt rikkaks saada!
Kes meist ei sooviks olla finantsiliselt iseseisev ja mitte muretseda selle pärast, kuidas teenida oma igakuist palgaraha. Majandusliku iseseisvuse juurde jõudmiseks on mitmeid võimalusi. Alati võib alustada säästmisest, kuid on veel parem, kui osa säästudest investeerida.
02.06.2021 39 m
Millised on Coop Panga tasuta ostukindlustuse eelised?
Seni on Eesti pangad pakkunud ostukindlustust reeglina oma eksklusiivsemates pakettides või koos premium-taseme krediitkaartidega, kuid nüüd lisas Coop Pank tasuta ostukindlustuse kõigile oma eraisikust klientide deebet- ja krediitkaartidele. www.cooppank.ee
29.04.2021 27 m
Milline kindlustus oma kodule valida?
Kindlustus meenub tavaliselt siis, kui häda on käes ja kahju korral on kindlustusest palju abi. Selleks, et saaks öösiti rahulikult magada ja igapäevaselt muretult toimetada, tuleks igasugune isiklik vara kindlasti kindlustada. Kodu kindlustamist nõuab laenu andmisel pank, kuid milliseid tingimusi peaks omanik ise kindlustuse valimisel jälgima? www.cooppank.ee
26.03.2021 41 m
Kes on pangale parem klient – üksikema, FIE või välismaal töötav ehitaja?
Mitme lapsega üksikemad, üksikud naised, varasemate maksehäiretega, välismaal elanud ja töötanud inimesed, väga vanad või ka noored laenusoovijad – need sageli nö erilisteks peetud laenukliendid ei erine tegelikult panga silmis kuidagi teistest. Alati ja iga inimese puhul määrab laenu saamise ära tema sissetulek, tagatis ja võime laenu pikaajaliselt teenindada. www.cooppank.ee
04.03.2021 36 m
Iga neljas kodulaen võetakse koos KredExi käendusega
Peaaegu 20 aastat on KredEx tulnud koduostjatele appi käendades eluaseme soetamiseks vajalikku pangalaenu. Coop Panga Lihtsalt Rahast podcastis arutatakse, mis olukorras, kellele ja mille jaoks KredExi käendus sobib. www.cooppank.ee
12.02.2021 24 m
Kodulaenu saamiseks koli vanemate juurest ära
Enamus noori alustab oma iseseisvat elu elamispinda üürides. Tavaliselt on selleks korter või tuba korteris, vahel ka maja. Pank võib soovitada esmalt üürimist ja alles siis ostmist. Miks? www.cooppank.ee
01.02.2021 35 m
Tehisintellekt finantsnõustajaks? Kuula, millised on panganduse tulevikusuunad
„Lihtsalt rahast” podcastis on külas Coop Panga IT-juht Madis Tapupere ja erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem. Saates räägitakse pangandusega seotud innovatsioonist. www.cooppank.ee
28.12.2020 32 m
Kuidas on asjade eest kõige mõistlikum maksta?
Uues Coop Panga podcastis „Lihtsalt rahast“ räägitakse erinevatest võimalustest, millega ja kuidas on võimalik asjade eest maksta. Viimasel ajal paistab nii mugavuse kui ka kulukuse seisukohalt silma üks hea võimalus – Coop Panga krediitkaart. www.cooppank.ee
08.12.2020 27 m
Möödas on ajad, mil autosid valiti naabrile näitamiseks
Praegu tundub, et Eesti naine ja mees on muutunud palju ratsionaalseks ning autovalikul lähtutakse nii praktilisest vajadusest kui ka sõidumugavusest, tõdeb Coop Panga liisingu juht Martin Ilves https://www.cooppank.ee
20.11.2020 33 m
Turul „käte väänamist“ ei toimu
Eelmisel aastal börsile läinud Coop Pank lubas oma investoritele jätkata kiiret kasvu. Kui kevadel tundus, et kriisi tõttu ei õnnestu kasvutempot hoida, siis tegelikult läks palju paremini. https://www.cooppank.ee
06.11.2020 33 m
Milline näeb välja sügisene kinnisvaraturg ?
Millal on õige aeg osta? Millal on õige aeg müüa? Kas mulle laenu ikka antakse? Need on kolm küsimust, mis kiiresti muutuvates oludes meist paljusid painavad. https://www.cooppank.ee
28.08.2020 40 m
Kuidas lapsega targalt rahaasju planeerida?
Uus kooliaasta on kohe algamas ja paljudele lastele tähendab see suuremat iseseisvust, seal hulgas ka suuremat vastutust rahaasjades. Kuidas lapsega targalt rahaasju planeerida? https://www.cooppank.ee
04.08.2020 30 m
Millist eriala valida, kui tahad töötada pangas?
Millist eriala valida, kui tahad töötada pangas? Panganduses töötavad väga laia spektriga inimesed ja pankadesse tööle saamiseks ei pea otseselt õppima pangandust või majandust. Selles sektoris on tööl ka näiteks matemaatikuid ja õpetajaid. https://www.cooppank.ee
23.07.2020 27 m
Eestlaste lemmikumad automudelid
Millised on eestlaste lemmikumad automudelid ? Millises seisus on tänane autoturg ? Nendel teemadel arutavad Coop Panga Liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Škoda Laagri juhatuse liige Maario Orgla. Saatejuht Jana Vainola. https://www.cooppank.ee
30.06.2020 30 m
Kuidas nutikalt kindlustust valida?
Tänapäeval on võimalus kindlustada kõike. Kõige enam kindlustatakse oma kodu, auto või reis, aga võimalik on kindlustada ka oma tervist või lemmiklooma. https://www.cooppank.ee
12.06.2020 20 m
Kuidas raha säästmisega algust teha?
Eestis on kahjuks levinud elamine palgapäevast järgmise palgapäevani. Inimesi, kellel kuu lõpus on sääste, on vaid 25-30% elanikest. Meil ei ole tekkinud säästmisharjumust. https://www.cooppank.ee
01.06.2020 31 m
Kaugtöö nõuab uusi motiveerimisviise
Milline oli töökorraldus eriolukorra ajal ja nüüd peale seda, kui hakkame vaikselt eriolukorrast väljuma. Usalda oma inimesi ja kuula neid. Kui sa neid usaldad, siis nad panustavad rohkem ja lõpptulemus on kõigile parem. Ära kunagi unusta ära, et tee plaane. Kui olukord saab läbi, siis vii oma unistused ka ellu. Ära unusta ära oma elu! https://www.cooppank.ee
08.05.2020 26 m
Kuidas tänases olukorras nutikalt autot osta?
Kas praegu, kui riigis on kehtestatud eriolukord ja majanduses valitseb ebakindlus, on õige aeg uue laenu või liisingu võtmiseks? Sellele küsimusele vastamiseks tuleb lähtuda vajadusest ja vastutustundliku laenamise põhimõttest. Coop Panga liisingu äriliini juht Martin Ilves annab soovitusi, mis aitavad langetada uue auto ostuotsuse nutikalt. https://www.cooppank.ee
30.04.2020 26 m
Kas kiire pangalaen või kiirlaen?
Tänane kehtestatud eriolukord pakub suuri väljakutseid ja on mõjutanud paljusid ettevõtteid sealhulgas ka pankasid. Hetkel on oluline kliendiga suhelda enne, kui mured alguse saavad . Tähtis on olla näoga vastu klienti ja abiks ka rasketel aegadel. Väikese pangana on lihtsam ka mõningaid asju kiirelt ringi mängida, muudatusi sisse viia. Coop Pank on endist viisi kasvule suunatud. https://www.cooppank.ee
13.04.2020 33 m
Kas eriolukord mõjutab meie igapäevaseid harjumusi?
Igapäevaste pangateenuste kättesaadavus ja tavapärased tarbimisharjumused on ühtmoodi olulised igal ajahetkel. Suur osa eestlasi teeb pangatoiminguid juba praegu digitaalselt, kuid on ka erijuhtumeid ja kliente, kes vajavad pangakontori külastamist. Keerulisematel aegadel on soovitatav teenuste kasutamisel eelistada pangakontori külastuse asemel digitaalseid kanaleid või helistamise võimalust. https://www.cooppank.ee
19.03.2020 15 m
Mis on põllumajanduses heaks laenu tagatiseks?
Põllumehe jaoks on tähtis, et pank oleks partner, kes on valmis tema plaanidesse ka sisuliselt süvenema ja vajadustega arvestama. Eesti põllumeestele on mõeldud hooajaliste tööde laen, mis on lühiajaline käibekapitalilaen. Selle abiga saab osta taimekaitsevahendeid, väetist, seemet, remontida või hooldada tehnikat või palgata tööjõudu. Hooaeg algab kevadperioodil, kui on vaja teha esimesed investeeringud. Vajadus selle järele on peaaegu kõikidel Eesti põllumeestel. https://www.cooppank.ee
12.03.2020 34 m