Sisuturundus
Lihtsalt rahast
"Lihtsalt rahast" podcasti toob inimesteni Delfi Meedia koostöös Coop Pangaga. Saadetes räägime laenudest, intressidest, liisingutest, raha kogumisest ja paljust muust olulisest.
Saatejuhid
Simo Sepp, Hando Sinisalu, Tanel Talve
Episoodid

Seekordses saates minnakse õpetajate tuppa ehk räägitakse õpetaja elukutsest – mis selle poole viib, kuidas leib lauale tuuakse ning kui lihtne või keeruline on õpetajana kodu osta. Saates arutlevad teema üle õpetaja Karel Kadalipp ning Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib Simo Sepp.

10.05.2024 39 m

Intressimäärad ja nende liikumine on viimaste aastate jooksul saanud inimeste jaoks üheks tähtsamaks isiklikku rahandust mõjutavaks teemaks. Seekordses saates vaatavad Coop Panga eksperdid otsa intressimäärade prognoosile, mõtestavad lahti viimased inflatsiooninäitajad ning selgitavad, kellel tasub praegu laenu võtta ja kellel oleks mõistlik veel oodata.

17.04.2024 41 m

Rahaga targalt majandamine on oskus, mis ei ole sündides kaasa antud. Kui kõrval on aga rahateadlikud vanemad, kes aitavad last suunata ja pakuvad talle võimalusi teha teadlikke otsuseid, aitavad nad märkamatult kujundada noore unistuste tulevikku. Seekordses saates jagavad oma kogemusi eeskujuks olemisest ja teadmiste edasiandmisest lapsevanemad Riin Tuttelberg ja Liis Klein. Saadet juhib Simo Sepp.

19.03.2024 38 m

Seekordses „Lihtsalt rahast“ saates tuleb juttu pikaajalisest kogumisest ja oma tuleviku heaolusse investeerimisest. Teemaks on nii teine kui kolmas pensionisammas, aga ka kogumine laiemalt. Saates arutlevad rahatarkuse üle Tuleva pensionifondide asutaja ja juht Tõnu Pekk ning Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve. Saadet juhib Simo Sepp.

28.02.2024 39 m
Igapäevaselt poodides ja muudes kohtades ostude eest tasumisel võib üha enam märgata uudseid maksmisviise. Makstakse nii telefoni kui ka nutikellaga, kuid tuleb välja, et ka võtmehoidjate ja sõrmustega. Seekordses saates räägivad Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem ja nutiseadmete ekspert Martin Paljak, milliseid makselahendusi praegu kasutatakse ning kuhu suunas triivib kogu nutimaksete maailm.
16.02.2024 32 m
Seekordses taskuhäälingus tuleb juttu autodest ja sellest, kellel missugust autot üldse osta tasub. Stuudios on Coop Liisingu juht Martin Ilves ning investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel. Saadet juhib Simo Sepp.
26.01.2024 36 m
Mitmeski mõttes keeruline 2023. aasta on läbi, kuid probleemid sellega ei ole iseenesest kadunud. Samas pakub uus aasta ka rohkelt võimalusi nendele, kes on valmis positiivselt mõtlema ja riske võtma. Seekordses „Lihtsalt rahast” osas annab ülevaate majanduse olukorrast ja väljavaadetest Coop Panga juht Margus Rink. Saadet juhib Simo Sepp.
05.01.2024 36 m
Kuigi rahaasjade peale võiks mõelda aastaringselt, jõuab suur osa meist selleni alles jõulude paiku, kui aega on pisut rohkem. Rahatarkuse edendaja ja investor Liisi Kirch ning Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve aitavad läbi mõelda, millised praktilised sammud tuleks veel enne aasta lõppu ära teha, et uuele aastale rikkama ja õnnelikumana vastu minna. Saadet juhib Simo Sepp.
18.12.2023 40 m
Seekordses saates on teemaks ettevõtjate ja töötajate rahaasjade lihtsustamine ning olulisemad sammud raamatupidamise digitaliseerimise ja automatiseerimise juures. Stuudios räägivad Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht Erje Mettas ning raamatupidamise ja finantsnõustamisega tegeleva Klaar.me tegevjuht Liis Laanesaar ja projektijuht Mari-Liis Kikas. Saadet juhib Simo Sepp.
24.11.2023 36 m
Seekordses saates on teemaks kinnisvaraturu hetkeseis ja lähitulevik panga ning kinnisvaraarendaja vaatenurgast. Samuti arutatakse, kuidas mõjutab kinnisvaraturgu uuest aastast rakenduv käibemaksu tõus. Stuudios on Endoveri juht Robert Laud ning Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib Simo Sepp.
27.10.2023 41 m
Oleme harjunud mõtlema pankadest kui kohtadest, kus meie raha on hoiul ja kust vajadusel raha laenata saab. Tegelikult pakuvad pangad aga tervet hulka kasulikke teenuseid, mida paljud meist ära kasutada ei oska. Coop panga tootejuht Kaarel Nurmsalu räägib, kuidas pangad enda kasuks tööle panna.
05.10.2023 42 m
Reisimine pakub suurepärast võimalust igapäevasest rutiinist välja tulla ja kogeda elu teistes piirkondades. Samas võivad rõõmuhetki varjutada lennujaamas maha jäänud lapsekäru, lennu hilinemisest tekkinud majutuskulud või tervisehäda tagajärjel katkenud reis. Nende ja paljude teiste ootamatute olukordade lahendamisel tuleb mängu aga reisikindlustus.
22.09.2023 34 m
Kas auto on praegu Eestis luksuskaup või on tegemist praktilise ja möödapääsmatu argivahendiga? Jutud automaksu võimalikust kehtestamisest ja teadmised nigelast ühistranspordiliiklusest väljaspool suuri linnu on pannud inimesed teemale sügavamalt mõtlema. Seekordses saates arutavad auto vajalikkuse üle Coop Panga liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Tallinna börsi juht Kaarel Ots. Saadet juhib Simo Sepp.
30.08.2023 45 m
Kuigi paljud tudengid teenivad õpingute kõrvalt lisaraha teenindussektoris, on noortel võimalus töökogemust omandada ka praktika käigus, pannes sealjuures proovile ka erialaseid teadmisi. Oma kogemusi jagavad igapäevaselt ülikoolis õppivad ja Coop Pangas praktikakohal töötavad Eveliis, Aili ning Jonathan.
14.08.2023 34 m
Seekordses saates räägime auto liisimisest ja kindlustamisest. Uurime, milliseid autosid inimesed täna enim liisivad ja mida selle juures peaks silmas pidama. Samuti võtame ette auto kindlustamisega seonduva – uurime, millist kindlustust nii kallima kui ka odavama auto omanik peaks vaatama ja mis on selle juures mõistlikud igakuised kulud.
02.08.2023 38 m
Coop Pank tõstis tähtajalise hoiuse intressid rekorditasemele ja maksab enne jaanipäeva avatud aastasele hoiusele 5% intressi. Panga finantsjuht Paavo Truu räägib saates raha targast hoiustamisest ja intresside muutustest.
02.06.2023 29 m
Positiivseks tõusnud euribor on juba viimased kümme kuud olnud finantsuudiste peateema. Euribori tõusu tõttu on laenud kallinenud ja seetõttu on laenamine paljudele ka keerulisemaks muutunud. Samas on hoiustajad pigem rõõmsad. Olukorrast intressiturul räägivad stuudios Coop Panga juhatuse liige ja finantsjuht Paavo Truu ja kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova. Saadet juhib Hando Sinisalu.
10.04.2023 37 m
Erinevad kriisid ja üldine hinnatõus on mõjutanud ka autode müüki, kuid üllatavalt ei ole müük väga palju langenud, vaid muutunud on hoopis see, mida ostetakse ja müüakse. Selgub, et kaks kolmandikku tänavu müüdud autodest on olnud kasutatud ja huvi elektriautode vastu on pidevalt suurenenud.
19.12.2022 39 m
Kõik suured muutused maailmas on mõjutanud selgelt ka seda, mis toimub Eesti kinnisvara- ja kodulaenuturul. Kuidas osta kodu uusarendusse ja maapiirkonda, arutavad „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus Coop Pank ja EMORi uuringu järgi tänavu kõige mainekam kinnisvaraarendaja Liven. Saates rääkisid kinnisvaraturu olukorrast ja kodulaenudest Coop Panga erakliendi kinnisvara finantseerimise äriliini juht Karin Ossipova ja elamukinnisvarale keskendunud arendaja Liveni tegevjuht Andero Laur.
06.12.2022 40 m
Inimene sööb keskmiselt kolm korda päevas, aastas teeb see 1000 söögikorda ehk ligi 80 000 einet elu jooksul. Igapäevastel toiduvalikutel on suur mõju nii tervisele kui ka rahakotile. Kas tervislikult on võimalik toituda ka nii, et see meid pankrotti ei viiks? Selle üle arutlevad Coop Panga „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingu uues osas toitumisspetsialist Liisbeth Oruste ning Elsavie kaasasutaja Priit Lumi, kes õpetab, kuidas elada kauem tervena.
07.10.2022 34 m
Coop Panga finantsjuht Paavo Truu ja äripanganduse juht Arko Kurtmann praeguses majanduskasvu aeglustumises veel kriisi ei näe, kuid usuvad, et rasked ajad aitaks üle elada investeeringud energiatõhususse.
25.08.2022 30 m
Kui inimene astub täna mõnda autosalongi mõttega osta omale uus auto, siis tuleb tõdeda, et valik on võrreldes mõne aasta taguse ajaga mõnevõrra tagasihoidlikumaks muutunud või on nende ooteaeg pikk. Miks on olukord autoturul ikka nii defitsiitne ja millal võiks see leeveneda? „Autoturul on seis sama, mis olnud viimased 1–1,5 aastat ehk siis uusi autosid on väga keeruline saada. Ooteajad on põhimõtteliselt aasta kuni poolteist. Põhjuseid ei pea kaugelt otsima, nendeks on kaks viimast kriisi ja nende mõjud", räägib Nordauto tegevjuht Priit Ärmpalu.
30.06.2022 35 m
Ettevõtlusest, ettevõtte alustamisest ja sellega seonduvast raamatupidamisest räägivad „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingu uues osas Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas ja Merit Tarkvara tegevjuht Tõnis Kask. Saadet juhib Hando Sinisalu.
07.06.2022 34 m
Saade „Lihtsalt rahast” keskendub seekord vabasse aega investeerimisse ja kutsub osalema automessil, kus Coop Pank tutvustab nii matkaautosid, ATV-sid kui ka mootorrattaid. Maja ratastel, haagisuvila, matkaauto, karavan – milline sõiduk võiks puhkajatele sobida ja mis on nende erinevused? „Matkaautode erinevaid tüüpe on tõesti palju ja võimalused nendega liikumiseks mitmesugused. Kõige väiksemad on nö kaubikusse ehitatud matkaautod. Kõige suuremad ja mugavamad on täisintegreeritud matkaautod, mida võib nimetada lausa ratastel hotellitoaks,“ selgitas motorhome.ee juht Aldo Dapon.
05.05.2022 34 m
Kui riik muutis teise pensionisamba vabatahtlikuks ja lubas inimestel oma kogutud rahaga ise edasi toimetada, otsustas märkimisväärne hulk eestlasi justnimelt niimoodi käituda. Raha võeti välja ja paljuski kulutati kohe ka ära. Miks inimesed nii tegid, miks ei usaldatud sambaid ning kuidas on see seotud meie psühholoogiaga?
24.03.2022 33 m
Hobisõidukid seonduvad lõbu ja väljakutsetega. Neid kasutatakse puhtalt meelelahutuse pärast või isegi teraapia vahenditena, kuid mõnest neist on abi ka töötegemisel. Kuidas leida just see raudne ratsu, mis sulle kõige paremini sobib? Ja mil moel see endale soetada, et tunda lisaks sõidurõõmule rahulolu ka mõistlikult tehtud finantsotsusest
28.01.2022 35 m
Pühad ja tähtpäevad toovad sageli kaasa suurema tarbimise ja väljaminekud. Selleks, et tähistamine ei kurnaks liialt rahakotti ega keskkonda, saab teha teadlikke valikuid nii söögilauda kattes kui ka kingitusi valides.
20.12.2021 27 m
Eesti inimesed ei ole sama agarad kindlustajad kui näiteks meie naabrid Soomes ja Rootsis. Miks see nii on?
06.12.2021 30 m
Järjekordne „Lihtsalt Rahast” saade jätkas üürikinnisvara põnevatel radadel. Saatejuht Hando Sinisalul olid külas kinnisvarainvestor ja kinnisvaramaakler Algis Liblik ning Coop Panga jurist Renno Mägi, kel eraisikuna ka endal üürikinnisvaraga palju kogemusi.
03.12.2021 38 m
Kuidas oma kinnisvara tulemuslikult välja üürida, räägivad saates Coop Panga erakliendi kinnisvara finantseerimise äriliini juht Karin Ossipova ja Coop Panga jurist Renno Mägi.
10.11.2021 43 m
Eestis ostetakse ligi 75% autodest liisinguga, ent üsna populaarne on auto soetamine ka laenu abil. Millised on laenu eelised liisingu ees ning vastupidi, arutasid „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus. Eesti Liisingühingute Liidu tegevdirektor Reet Hääl ja Coop Liisingu tegevjuht ning juhatuse liige Martin Ilves. Saadet juhtis Hando Sinisalu.
03.11.2021 30 m
Koroonaaeg tõstis uuesti au sisse võimalused põgeneda linnast loodusesse. Kellel on maakodu, kasutab seda, kuid täiesti tõsiselt võetav alternatiiv on liisida matkaauto või karavan ja minna paari või perekonnana lihtsalt seiklema. Matkaautode valikut tutvustab neid müüva ettevõtte juht ja liisinguvõimalustest räägib Coop Pank. www.cooppank.ee
06.07.2021 36 m
Seekordses „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus tulevad jutuks elektri- ja hübriidsõidukid. Pistikhübriidautod, täiselektriautod ja vesinikautod – mida ja millal eelistada? Kui populaarsed sellised masinad Eestis on ja kes neid õigupoolest ostab? www.cooppank.ee
16.06.2021 31 m
Kes meist ei sooviks olla finantsiliselt iseseisev ja mitte muretseda selle pärast, kuidas teenida oma igakuist palgaraha. Majandusliku iseseisvuse juurde jõudmiseks on mitmeid võimalusi. Alati võib alustada säästmisest, kuid on veel parem, kui osa säästudest investeerida.
02.06.2021 39 m
Seni on Eesti pangad pakkunud ostukindlustust reeglina oma eksklusiivsemates pakettides või koos premium-taseme krediitkaartidega, kuid nüüd lisas Coop Pank tasuta ostukindlustuse kõigile oma eraisikust klientide deebet- ja krediitkaartidele. www.cooppank.ee
29.04.2021 27 m
Kindlustus meenub tavaliselt siis, kui häda on käes ja kahju korral on kindlustusest palju abi. Selleks, et saaks öösiti rahulikult magada ja igapäevaselt muretult toimetada, tuleks igasugune isiklik vara kindlasti kindlustada. Kodu kindlustamist nõuab laenu andmisel pank, kuid milliseid tingimusi peaks omanik ise kindlustuse valimisel jälgima? www.cooppank.ee
26.03.2021 41 m
Mitme lapsega üksikemad, üksikud naised, varasemate maksehäiretega, välismaal elanud ja töötanud inimesed, väga vanad või ka noored laenusoovijad – need sageli nö erilisteks peetud laenukliendid ei erine tegelikult panga silmis kuidagi teistest. Alati ja iga inimese puhul määrab laenu saamise ära tema sissetulek, tagatis ja võime laenu pikaajaliselt teenindada. www.cooppank.ee
04.03.2021 36 m
Peaaegu 20 aastat on KredEx tulnud koduostjatele appi käendades eluaseme soetamiseks vajalikku pangalaenu. Coop Panga Lihtsalt Rahast podcastis arutatakse, mis olukorras, kellele ja mille jaoks KredExi käendus sobib. www.cooppank.ee
12.02.2021 24 m
Enamus noori alustab oma iseseisvat elu elamispinda üürides. Tavaliselt on selleks korter või tuba korteris, vahel ka maja. Pank võib soovitada esmalt üürimist ja alles siis ostmist. Miks? www.cooppank.ee
01.02.2021 35 m
„Lihtsalt rahast” podcastis on külas Coop Panga IT-juht Madis Tapupere ja erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem. Saates räägitakse pangandusega seotud innovatsioonist. www.cooppank.ee
28.12.2020 32 m
Uues Coop Panga podcastis „Lihtsalt rahast“ räägitakse erinevatest võimalustest, millega ja kuidas on võimalik asjade eest maksta. Viimasel ajal paistab nii mugavuse kui ka kulukuse seisukohalt silma üks hea võimalus – Coop Panga krediitkaart. www.cooppank.ee
08.12.2020 27 m
Praegu tundub, et Eesti naine ja mees on muutunud palju ratsionaalseks ning autovalikul lähtutakse nii praktilisest vajadusest kui ka sõidumugavusest, tõdeb Coop Panga liisingu juht Martin Ilves https://www.cooppank.ee
20.11.2020 33 m
Eelmisel aastal börsile läinud Coop Pank lubas oma investoritele jätkata kiiret kasvu. Kui kevadel tundus, et kriisi tõttu ei õnnestu kasvutempot hoida, siis tegelikult läks palju paremini. https://www.cooppank.ee
06.11.2020 33 m
Millal on õige aeg osta? Millal on õige aeg müüa? Kas mulle laenu ikka antakse? Need on kolm küsimust, mis kiiresti muutuvates oludes meist paljusid painavad. https://www.cooppank.ee
28.08.2020 40 m
Uus kooliaasta on kohe algamas ja paljudele lastele tähendab see suuremat iseseisvust, seal hulgas ka suuremat vastutust rahaasjades. Kuidas lapsega targalt rahaasju planeerida? https://www.cooppank.ee
04.08.2020 30 m
Millist eriala valida, kui tahad töötada pangas? Panganduses töötavad väga laia spektriga inimesed ja pankadesse tööle saamiseks ei pea otseselt õppima pangandust või majandust. Selles sektoris on tööl ka näiteks matemaatikuid ja õpetajaid. https://www.cooppank.ee
23.07.2020 27 m
Millised on eestlaste lemmikumad automudelid ? Millises seisus on tänane autoturg ? Nendel teemadel arutavad Coop Panga Liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Škoda Laagri juhatuse liige Maario Orgla. Saatejuht Jana Vainola. https://www.cooppank.ee
30.06.2020 30 m
Tänapäeval on võimalus kindlustada kõike. Kõige enam kindlustatakse oma kodu, auto või reis, aga võimalik on kindlustada ka oma tervist või lemmiklooma. https://www.cooppank.ee
12.06.2020 20 m
Eestis on kahjuks levinud elamine palgapäevast järgmise palgapäevani. Inimesi, kellel kuu lõpus on sääste, on vaid 25-30% elanikest. Meil ei ole tekkinud säästmisharjumust. https://www.cooppank.ee
01.06.2020 31 m
Milline oli töökorraldus eriolukorra ajal ja nüüd peale seda, kui hakkame vaikselt eriolukorrast väljuma. Usalda oma inimesi ja kuula neid. Kui sa neid usaldad, siis nad panustavad rohkem ja lõpptulemus on kõigile parem. Ära kunagi unusta ära, et tee plaane. Kui olukord saab läbi, siis vii oma unistused ka ellu. Ära unusta ära oma elu! https://www.cooppank.ee
08.05.2020 26 m