Kõva kärbes
Delfi spordiviktoriin paneb nuputama tuntud Eesti spordiinimesi või lihtsalt spordist huvituvaid ühiskonnategelasi. Ootame ka kuulajate aktiivset kaasalöömist ja premeerime nutikamaid kaasamõtlejaid mõnusate auhindadega. Saatejuht on mälumänguentusiast Kristjan Jääts.
Saatejuhid
Kaspar Ruus, Kristjan Jääts
Kõva kärbes
Sport 9 episoodi
Episoodid
Tennise eri: pead murravad Allar Hint, Margus Uba ja Alo Ojassalu
Spordiviktoriini saade „Kõva kärbes“ on sedapuhku tenniselainel. Kutsusime külla sedapuhku inimesed, kes spordi- ja eriti tennisesõprade seas tutvustust ei vaja. Tiimi moodustasid telekommentaator ja tenniseekspert Margus Uba, sel nädalal president Alar Kariselt Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint ja pikaaegne tennisetreener Alo Ojassalu.
26.02.2023 46 m
Võrkpalli eri: osalejate pingis Kert Toobal, Oliver Orav ja Mariel Gregor
Saatejuht Kaspar Ruus kutsus sedapuhku külla Selver/TalTechi võrkpalliklubi nurgaründaja Oliver Oravi, Eesti võrkpalliliidu avalike suhete ja kommunikatsioonispetsialisti Mariel Gregori ning võrkpallilegendi, alaliidu praeguse spordidirektori Kert Toobali, et kolmiku teadmisi võrkpallist ja muust spordimaailmast testida. Viktoriini eel sai mõistagi ka teistel võrkpalliteemadel peatatud. Kuidas on Selver/TalTech senise hooajaga rahul? Kui kaugel on Eesti meestekoondise peatreeneri otsingud? Missugused suuremad projektid Eesti võrkpalliliidul veel käsil on? Seejärel ootas ees viktoriin. Nagu ikka, esitatakse saatekülalistele viktoriiniküsimused, millele nad peavad üheskoos vastuse leidma. Kui vastus on õige, läheb punkt külalistele, kui vale, siis jääb punkt „majja“. Küsimused koostas mälumängusarja "Kirgas kriit" Kristjan Jääts. Kui kellelgi on huvi nendel mälumängudel osaleda, siis lisainfot saab ja registreerimine käib aadressil spordipilet.ee. Saates on ka kuulajamäng. Viimases osas, kus käisid külas HC Kehra peatreener Janar Mägi ja Eesti koondislane Kaspar Lees, küsis Mägi kuulajatelt, kui vanaks sai jaanuaris HC Kehra klubi. Õige vastus oli 32-aastaseks. Fortuuna valis auhinnasaajaks Katrin Roomere. Õnnitlused! Võtame teiega ühendust. Järgmise kuulajaküsimuse esitab seekordses saates Mariel Gregor. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee. Saadet saab kuulata ka uuest Delfi Tasku keskkonnast. Delfi Taskul on nüüd ka äpp, mida saab Androidile alla laadida Google Play'st ja iPhone'ile App Store'ist. Saatejuht on Kaspar Ruus.
10.02.2023 32 m
Käsipalli eri: saatejuhi vastu võistlevad Janar Mägi ja Kaspar Lees
Pühapäeval lõppevad Poolas ja Rootsis toimuvad käsipalli maailmameistrivõistlused. Spordiviktoriini saade „Kõva kärbes“ on sel puhul stuudiosse kutsunud pead murdma ühe endise ja ühe praeguse käsipalliässa. Saatejuhi ja küsimuste koostaja Kristjan Jäätsi külalisteks on pikalt Saksamaal mänginud endine koondislane ja tänane HC Kehra peatreener Janar Mägi ning praegune Eesti koondise ääremängija ja mängujuht Kaspar Lees. Nagu ikka, esitatakse saatekülalistele kümme nuputamisülesannet (viktoriiniküsimust), millele nad peavad üheskoos vastuse leidma. Kui vastus on õige, läheb punkt külalistele, kui vale, siis jääb punkt „majja“. Saates on ka kuulajamäng. Eelmises saates, kus osalesid Liikumisaasta 2023 raames Ott Kiivikas ja EOK kommunikatsioonijuht, küsisime kuulajatelt, mitu inimest on endale praeguseks alla laadinud FitSphere rakenduse, mille üks vedajaid Kiivikas on. Õigesti vastanute seast valis fortuuna auhinnasaajaks Taavi Luku - palju õnne, võtame teiega ühendust! Järgmise kuulajaküsimuse esitab seekordses saates üks osalejatest. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee.
24.01.2023 33 m
Liikumisaasta 2023. Ott Kiivikas, Merili Luuk ja Gunnar Leheste
2023. aasta esimeses spordimälumängu saates "Kõva kärbes" võistlevad saatejuhi Kristjan Jäätsi vastu kulturismitreener ja EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas, EOK kommunikatsioonijuht Merili Luuk ning Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste.
12.01.2023 36 m
Jalgpalli eri: Eesti erinevate klubide jalgpallifännid panid põnevas viktoriinis pead kokku
Viiendas Delfi spordiviktoriinis „Kõva kärbes“ on luubi alla võetud jalgpall. Sedapuhku ühendasid küsimuste vastamiseks jõud vastavalt FC Flora ja Nõmme Kalju fännikoordinaatorid Brandon Paimal ning Mario Tromp ja Jalgpallihaigla liige ja JK Volta fänn Rauno Kikkas. Saatejuht on spordimälumängusarja „Kirgas kriit“ eestvedajana tuntud Kristjan Jääts.
16.12.2022 27 m
Korvpalli eri: Gregor Arbet, Indrek Kajupank, Siim Raudla
Neljandas Delfi spordiviktoriinis "Kõva kärbes" ragistas ajusid tuntud korvpallitegelastest koosnev kolmik: ketsid varna riputanud Gregor Arbet (39), Tallinna Kalev/Audenteses mängiv Indrek Kajupank (34) ning 3x3 korvpallikoondiste peatreener ja telekommentaator Siim Raudla. Saatejuht ja küsimuste koostaja on Kristjan Jääts.
02.12.2022 25 m
Võitlejate eri: Kevin Renno, Hendrik Themas, Astrid Johanna Grents
Delfi spordiviktoriin „Kõva kärbes“ on jõudnud kolmanda episoodini. Kui eelmises saates panid end mälu teritamises proovile motosportlased, siis täna on Delfi Tasku stuudios kohad sisse võtnud võitlussportlased Kevin Renno, Hendrik Themas ja Astrid Johanna Grents.
16.11.2022 33 m
Motokrossi eri: lahingusse asuvad isa ja poeg Krestinovid ning Marthi Lepik
Delfi spordiviktoriin "Kõva kärbes" läheb eetrisse teise episoodiga. Kui avasaates võistlesid saatejuhi Kristjan Jäätsi vastu praegune ja endised Delfi sporditoimetuse juhid, siis nüüd on meelt ja mälu teritamas motokrossi legendid Andres ja Gert Krestinov ning endine krossisõitja Marthi Lepik. Meistersportlane ja suurmeister Andres Krestinov on osalenud aastatel 1985-1987 11 motokrossi MM-etapil, tulnud korduvalt poodiumile sotsialismimaade Sõpruse karikal, tulnud motokrossis kolmel korral Nõukogude liidu meistriks ning kuulunud meeskondlikul MM-il Eesti koondisse neljal korral. Andrese pojal Gerdil on Rahvuste krossi nominatsioone ette näidata üheksa, viimati esindas ta Eestit meeskondlikul MM-il 2021. aastal. 12-kordne Eesti meister tuli 2017. aastal Suurbritannia meistrivõistlustel teisele ja 2015. aastal kolmandale kohale. Marthi Lepikut tuntakse spordimaastikul viimasest ajast eelkõige FC Flora pressiesindajana (2017-2020), kuid ka tema on endine krossimees, 2012. aasta Mini MX klassi rahvuste krossi ehk Pitbike of Nations võistluse võitja. Saate formaat näeb ette võistlust stiilis „külalised versus maja“ ehk osalejad võistlevad saatejuhi vastu - kui kolm pead panevad kokku õige vastuse, on punkt tiimi oma, kui küsimus jääb vastuseta, teenib kiituse küsimuste koostaja. Podcastis on võimalik kaasa lüüa ka kuulajatel. Nimelt esitab Andres Krestinov saates küsimuse enda karjääri kohta, millele õigesti vastanute vahel loositakse järgmises saates välja Delfi logoga vihmavari. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee!
04.11.2022 38 m
Uues mälumängusaates panevad end proovile Peep Pahv, Ivar Jurtšenko ja Gunnar Leheste
Delfi alustab tänasest uue spordimälumängu podcastiga "Kõva Kärbes", mille esimeses saates testivad oma teadmisi praegune ning endised sporditoimetuse juhatajad ehk Gunnar Leheste, Peep Pahv ja Ivar Jurtšenko. Saatejuht on spordimälumängusarja "Kirgas Kriit" eestvedajana tuntud Kristjan Jääts. Saate formaat näeb ette võistlust stiilis "külalised versus maja" ehk osalejad võistlevad saatejuhi vastu - kui kolm pead panevad kokku õige vastuse, on punkt tiimi oma, kui küsimus jääb vastuseta, teenib kiituse küsimuste koostaja. Ootame ka kuulajate aktiivset kaasalöömist! Sellele kuulajale, kes esitab järgmisele kolmikule kõige huvitavama, põnevama ja nutikama küsimuse, paneb "Kõva Kärbes" välja auhinna Delfilt. Võitja kuulutame välja järgmises saates. Aadress, kuhu küsimusi ootame, on kovakarbes@delfi.ee.
21.10.2022 35 m
Delfi spordiviktoriin paneb nuputama tuntud Eesti spordiinimesi või lihtsalt spordist huvituvaid ühiskonnategelasi. Ootame ka kuulajate aktiivset kaasalöömist ja premeerime nutikamaid kaasamõtlejaid mõnusate auhindadega. Saatejuht on mälumänguentusiast Kristjan Jääts.
Saatejuhid
Kaspar Ruus, Kristjan Jääts