Kõva kärbes
Delfi spordiviktoriin paneb nuputama tuntud Eesti spordiinimesi või lihtsalt spordist huvituvaid ühiskonnategelasi. Ootame ka kuulajate aktiivset kaasalöömist ja premeerime nutikamaid kaasamõtlejaid mõnusate auhindadega. Saatejuht on mälumänguentusiast Kristjan Jääts.
Saatejuhid
Kristjan Jääts, Kaspar Ruus
Episoodid
Millised riigid on võitnud võrkpalli MMi nii naiste kui meeste hulgas?
Kuulajate ees on järjekordne mälumängu podcast „Kõva kärbes“. Saadet veab ja küsimused koostas Kristjan Jääts, kes veab Eesti suurimat ja osalejaterohkeimat spordimälumängu „Kirgas Kriit“, mille kohta saab infot lehelt spordipilet.ee. Sel korral on küsimuste fookuses võrkpall. Seda ikka põhjusel, et meeste võrkpalli EM läheneb kulminatsioonile. Saate külalisteks on sel korral rahvusvahelise kategooria rannavõrkpalli kohtunik Uku Rummi ja rahvusnaiskonna abitreener Marko Mett. Head kuulamist!
13.09.2023 30 m
Kellel on Nike’iga eluaegne leping? Kas Koit Toomel?
Kuulajate ees on järjekordne mälumängu podcast „Kõva kärbes“. Saadet veab ja küsimused koostas Kristjan Jääts, kes veab Eesti suurimat ja osalejaterohkeimat spordimälumängu „Kirgas kriit“ (toimub 11. september), mille kohta saab infot lehelt spordipilet.ee. Sel korral on küsimuste fookuses korvpall. Seda ikka põhjusel, et Filipiinidel, Indoneesias ja Jaapanis on käimas maailmameistrivõistlused. Muuhulgas saad saadet kuulates teada, milline tuntud korvpalliklubi ei ole kunagi midagi võitnud. Head kuulamist!
30.08.2023 23 m
Millises linnas joostakse Euroopa kõige vanemat maratoni?
Kuulajate ees on järjekordne mälumängu podcast „Kõva Kärbes“. Saadet veab ja küsimused koostas Kristjan Jääts, kes veab Eesti suurimat ja osalejaterohkeimat spordimälumängu „Kirgas Kriit“, mille kohta saab infot lehelt spordipilet.ee. Laupäeval algab Ungaris Budapestis tänavune kergejõustiku MM ning seoses sellega oleme kergejõustiku lainel. Sedapuhku kutsusime Delfi Tasku stuudiosse külla kergejõustikusõber Risto Kaljundi ning treener ja Eesti sprindikoondise juht Rauno Kirschbaumi. Kui hästi eksperdid aga oma meelisala tunnevad
18.08.2023 33 m
Millisel spordialal võitis Soome Rio olümpial ainsa medali?
Kuulajate ees on järjekordne mälumängu podcast „Kõva Kärbes“. Saadet veab ja küsimused koostas Kristjan Jääts, kes veab Eesti suurimat ja osalejaterohkeimat spordimälumängu „Kirgas Kriit“, mille kohta saab infot lehelt spordipilet.ee. Sedapuhku kutsusime Delfi Tasku stuudiosse Eesti golfiliidu peasekretär Kristo Raudami, kes sai testida teadmisi olümpiamängudest ja kohalikust jalgpallist kuni filmiteemadeni välja. NB! Järgmine "Kirgas Kriit" võistlus toimub 11. septembril. Head nuputamist!
09.08.2023 27 m
Kes laulis võistlemise asemel prügikastina?
Kuulajate ees on järjekordne mälumängu podcast „Kõva Kärbes“. Saadet veab ja küsimused koostas Kristjan Jääts, kes veab Eesti suurimat ja osalejaterohkeimat spordimälumängu „Kirgas Kriit“, mille kohta saab infot lehelt spordipilet.ee. Sel korral on küsimusi nii naiste jalgpalli MM-ist, golfist ja ujumisest kuni meelelahutusliku saateni „Maskis laulja“. Saate külalisteks on Eesti jalgpallurid Kelly Rosen ja Grete Daut. Head nuputamist!
26.07.2023 35 m
„Kõva kärbes“: Wimbledoni eri! Kes olid osalised Wimbledoni tenniseturniiri ajaloo kõige pikemas kohtumises?
Delfi spordiviktoriini podcast „Kõva kärbes“ on seekord fookuse suunanud Wimbledoni tenniseturniirile. Järgmisel nädalal saab alguse aasta kolmas suure slämmi turniir ehk Wimbledoni tenniseturniir. Sellest tulenevalt keskendusime tänases saates eelkõige tennisele. Delfi Tasku stuudios asusid küsimustele vastuseid nuputama Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint ning Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste. Enne mälumängu rääkisime Anett Kontaveiti otsusest lõpetada sportlaskarjäär Wimbledoni tenniseturniiri järel. Samuti spekuleerisime, keda pidada favoriitideks aasta kolmanda suure slämmi turniiri eel. Wimbledoniga samaaegselt toimub ka koduse tennisehooaja tippsündmus. Tegime lühikese eelvaate, mida oodata tänavustelt Eesti meistrivõistlustelt. Nagu ikka, panime mängijad proovile ka spordiviktoriiniga. Hint ja Leheste said peamiselt testida oma teadmisi Wimbledoni tenniseturniiri kohta. Küsimused koostas Delfi sporditoimetuse reporter Madis Kalvet.
26.06.2023 48 m
Kas sina tead sportlast, kes kolis Eesti lipu alt ära ja tuli seejärel olümpiavõitjaks?
Delfi spordiviktoriini podcast "Kõva kärbes" jätkab sel nädalal (ranna)võrkpalli, kergejõustiku ja olümpiamängude lainel. Delfi Tasku stuudiosse kutsusime külla endise saalivõrkpalluri, praegu rannavolles tegutseva Siim Ennemuisti ning spordireporteri ja rannavõrkpalliüritusi korraldava Beach44 ühe eestvedajatest Karl Rinaldo. Saatekülalised said end proovile panna olümpiateadmistes!
13.06.2023 1h 2 m
„Kõva kärbes“: Euroliiga eri! Stuudios Tarmo Paju ja Ats Kuldkepp, luubi all tähtsaimad korvpalliteemad Eestis ja Euroopas!
Delfi spordiviktoriini podcast „Kõva kärbes“ on selleks korraks häälestanud end korvpalli ning eelkõige Euroliiga lainele. Nii kutsusime stuudiosse Delfi tegevtoimetaja, juba aastaid TV3 Spordis Euroliigat kommenteeriva Tarmo Paju ning Delfi sporditoimetuse korvpallieksperdi Ats Kuldkepi. Mida õhtul Kaunases algavast finaalturniirist oodata? Millisel klubil on võidusurve kõige suurem? Kas Šarunas Jasikevicius toob Barcelonale pika pausi järel taas Euroliiga tiitli? Mis on saatekülaliste eredaimad mälestused legendaarselt Žalgirio Arenalt?
19.05.2023 48 m
„Kõva kärbes“: stuudios külas Toomas Tarm ja Mati Lilliallik. Kergejõustik luubi all: kas Eestis taaselustatakse Kuldliiga?
Delfi Tasku stuudiosse kutsusime külla kergejõustikutreeneri, maratoonar Toomas Tarmi ja spordivõistluste korraldaja Mati Lilliallikuga. Võtsime kergejõustiku ja maratonide olukorra Eestis luubi alla. Mis on meie maratoonarite võimalused pääseda Budapesti MM-ile? Kui populaarsed on jooksuvõistlused Eestis? Kuidas inimesed liikuma saada? Mati Lilliallik rääkis ühtlasi, missuguses olukorras on võimaliku Kuldliiga taaselustamine. Tuntud kergejõustiku võistlussarja korraldati viimati Eestis 2012. aastal. Kui kaugel tööga ollakse ning missugused takistused tuleb selleks ületada? Head kuulamist ja nuputamist!
12.05.2023 28 m
"Kõva kärbes" jäähoki eri! Spordiviktoriinis panevad end proovile Indrek Petersoo, Mario Linde ja Ragnar Russ
Delfi spordiviktoriini podcast "Kõva kärbes" võtab seekord luubi alla jäähoki. Pühapäeval algab Tallinnas Tondiraba jäähallis jäähoki MM-i I-divisjoni B-grupi turniir, kus Eesti koondise vastasteks on Holland, Jaapan, Hiina, Ukraina ning Serbia. Nii kutsusime MM-i eel Delfi Tasku stuudiosse Eesti jäähokiliidu meediakonsultant Indrek Petersoo, Eesti jäähokikoondise fännirühma Viies Viisik ühe eestvedaja Mario Linde ning endise jäähokimängija Ragnar Russi.
22.04.2023 34 m
Meistrite liiga eri! Teadmisi testivad ja sporditõdesid panevad paika Ott Järvela, Kaspar Kotter ja Eigo Kaljurand
Spordiviktoriini saade „Kõva kärbes“ jätkab sedapuhku jalgpalli, peamiselt UEFA Meistrite liiga lainel. Euroopa klubivuti tugevaimas sarjas jätkatakse sel nädalal veerandfinaalidega. Nii kutsusime Delfi Tasku stuudiosse sedapuhku Soccernet.ee ajakirjaniku ja Viaplays Meistrite liiga ülekandeid kommenteeriva Ott Järvela, Eesti rannajalgpallikoondise ning SK Augur Enemati väravavahi Kaspar Kotteri ja nendega lõi kampa Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse reporter Eigo Kaljurand.
10.04.2023 45 m
Ralli eri: külas filmi "Kurvilise tee legendid" tegijad Kaidi Klein ja Simo Koskinen
Seekord külastasid Delfi Tasku stuudiot Sterotek Filmist Kaidi Klein ja tuntud kaardilugeja Simo Koskinen, kes koos kolleegidega on saanud valmis uue linateose „Kurvilise tee legendid“. Klein ja Koskinen rääkisid pikemalt filmi sünnist ja sellest, mida seal näha saab. Nagu ikka, esitatakse saatekülalistele viktoriiniküsimused, millele nad peavad üheskoos vastuse leidma. Kui vastus on õige, läheb punkt külalistele, kui vale, siis jääb punkt „majja“. Küsimused koostas mälumängusarja „Kirgas kriit“ eestvedaja Kristjan Jääts. Kui kellelgi on huvi nendel mälumängudel osaleda, siis lisainfot saab ja registreerimine käib aadressil spordipilet.ee.
31.03.2023 34 m
Tennise eri: pead murravad Allar Hint, Margus Uba ja Alo Ojassalu
Spordiviktoriini saade „Kõva kärbes“ on sedapuhku tenniselainel. Kutsusime külla sedapuhku inimesed, kes spordi- ja eriti tennisesõprade seas tutvustust ei vaja. Tiimi moodustasid telekommentaator ja tenniseekspert Margus Uba, sel nädalal president Alar Kariselt Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint ja pikaaegne tennisetreener Alo Ojassalu.
26.02.2023 46 m
Võrkpalli eri: osalejate pingis Kert Toobal, Oliver Orav ja Mariel Gregor
Saatejuht Kaspar Ruus kutsus sedapuhku külla Selver/TalTechi võrkpalliklubi nurgaründaja Oliver Oravi, Eesti võrkpalliliidu avalike suhete ja kommunikatsioonispetsialisti Mariel Gregori ning võrkpallilegendi, alaliidu praeguse spordidirektori Kert Toobali, et kolmiku teadmisi võrkpallist ja muust spordimaailmast testida. Viktoriini eel sai mõistagi ka teistel võrkpalliteemadel peatatud. Kuidas on Selver/TalTech senise hooajaga rahul? Kui kaugel on Eesti meestekoondise peatreeneri otsingud? Missugused suuremad projektid Eesti võrkpalliliidul veel käsil on? Seejärel ootas ees viktoriin. Nagu ikka, esitatakse saatekülalistele viktoriiniküsimused, millele nad peavad üheskoos vastuse leidma. Kui vastus on õige, läheb punkt külalistele, kui vale, siis jääb punkt „majja“. Küsimused koostas mälumängusarja "Kirgas kriit" Kristjan Jääts. Kui kellelgi on huvi nendel mälumängudel osaleda, siis lisainfot saab ja registreerimine käib aadressil spordipilet.ee. Saates on ka kuulajamäng. Viimases osas, kus käisid külas HC Kehra peatreener Janar Mägi ja Eesti koondislane Kaspar Lees, küsis Mägi kuulajatelt, kui vanaks sai jaanuaris HC Kehra klubi. Õige vastus oli 32-aastaseks. Fortuuna valis auhinnasaajaks Katrin Roomere. Õnnitlused! Võtame teiega ühendust. Järgmise kuulajaküsimuse esitab seekordses saates Mariel Gregor. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee. Saadet saab kuulata ka uuest Delfi Tasku keskkonnast. Delfi Taskul on nüüd ka äpp, mida saab Androidile alla laadida Google Play'st ja iPhone'ile App Store'ist. Saatejuht on Kaspar Ruus.
10.02.2023 32 m
Käsipalli eri: saatejuhi vastu võistlevad Janar Mägi ja Kaspar Lees
Pühapäeval lõppevad Poolas ja Rootsis toimuvad käsipalli maailmameistrivõistlused. Spordiviktoriini saade „Kõva kärbes“ on sel puhul stuudiosse kutsunud pead murdma ühe endise ja ühe praeguse käsipalliässa. Saatejuhi ja küsimuste koostaja Kristjan Jäätsi külalisteks on pikalt Saksamaal mänginud endine koondislane ja tänane HC Kehra peatreener Janar Mägi ning praegune Eesti koondise ääremängija ja mängujuht Kaspar Lees. Nagu ikka, esitatakse saatekülalistele kümme nuputamisülesannet (viktoriiniküsimust), millele nad peavad üheskoos vastuse leidma. Kui vastus on õige, läheb punkt külalistele, kui vale, siis jääb punkt „majja“. Saates on ka kuulajamäng. Eelmises saates, kus osalesid Liikumisaasta 2023 raames Ott Kiivikas ja EOK kommunikatsioonijuht, küsisime kuulajatelt, mitu inimest on endale praeguseks alla laadinud FitSphere rakenduse, mille üks vedajaid Kiivikas on. Õigesti vastanute seast valis fortuuna auhinnasaajaks Taavi Luku - palju õnne, võtame teiega ühendust! Järgmise kuulajaküsimuse esitab seekordses saates üks osalejatest. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee.
24.01.2023 33 m
Liikumisaasta 2023. Ott Kiivikas, Merili Luuk ja Gunnar Leheste
2023. aasta esimeses spordimälumängu saates "Kõva kärbes" võistlevad saatejuhi Kristjan Jäätsi vastu kulturismitreener ja EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas, EOK kommunikatsioonijuht Merili Luuk ning Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste.
12.01.2023 36 m
Jalgpalli eri: Eesti erinevate klubide jalgpallifännid panid põnevas viktoriinis pead kokku
Viiendas Delfi spordiviktoriinis „Kõva kärbes“ on luubi alla võetud jalgpall. Sedapuhku ühendasid küsimuste vastamiseks jõud vastavalt FC Flora ja Nõmme Kalju fännikoordinaatorid Brandon Paimal ning Mario Tromp ja Jalgpallihaigla liige ja JK Volta fänn Rauno Kikkas. Saatejuht on spordimälumängusarja „Kirgas kriit“ eestvedajana tuntud Kristjan Jääts.
16.12.2022 27 m
Korvpalli eri: Gregor Arbet, Indrek Kajupank, Siim Raudla
Neljandas Delfi spordiviktoriinis "Kõva kärbes" ragistas ajusid tuntud korvpallitegelastest koosnev kolmik: ketsid varna riputanud Gregor Arbet (39), Tallinna Kalev/Audenteses mängiv Indrek Kajupank (34) ning 3x3 korvpallikoondiste peatreener ja telekommentaator Siim Raudla. Saatejuht ja küsimuste koostaja on Kristjan Jääts.
02.12.2022 25 m
Võitlejate eri: Kevin Renno, Hendrik Themas, Astrid Johanna Grents
Delfi spordiviktoriin „Kõva kärbes“ on jõudnud kolmanda episoodini. Kui eelmises saates panid end mälu teritamises proovile motosportlased, siis täna on Delfi Tasku stuudios kohad sisse võtnud võitlussportlased Kevin Renno, Hendrik Themas ja Astrid Johanna Grents.
16.11.2022 33 m
Motokrossi eri: lahingusse asuvad isa ja poeg Krestinovid ning Marthi Lepik
Delfi spordiviktoriin "Kõva kärbes" läheb eetrisse teise episoodiga. Kui avasaates võistlesid saatejuhi Kristjan Jäätsi vastu praegune ja endised Delfi sporditoimetuse juhid, siis nüüd on meelt ja mälu teritamas motokrossi legendid Andres ja Gert Krestinov ning endine krossisõitja Marthi Lepik. Meistersportlane ja suurmeister Andres Krestinov on osalenud aastatel 1985-1987 11 motokrossi MM-etapil, tulnud korduvalt poodiumile sotsialismimaade Sõpruse karikal, tulnud motokrossis kolmel korral Nõukogude liidu meistriks ning kuulunud meeskondlikul MM-il Eesti koondisse neljal korral. Andrese pojal Gerdil on Rahvuste krossi nominatsioone ette näidata üheksa, viimati esindas ta Eestit meeskondlikul MM-il 2021. aastal. 12-kordne Eesti meister tuli 2017. aastal Suurbritannia meistrivõistlustel teisele ja 2015. aastal kolmandale kohale. Marthi Lepikut tuntakse spordimaastikul viimasest ajast eelkõige FC Flora pressiesindajana (2017-2020), kuid ka tema on endine krossimees, 2012. aasta Mini MX klassi rahvuste krossi ehk Pitbike of Nations võistluse võitja. Saate formaat näeb ette võistlust stiilis „külalised versus maja“ ehk osalejad võistlevad saatejuhi vastu - kui kolm pead panevad kokku õige vastuse, on punkt tiimi oma, kui küsimus jääb vastuseta, teenib kiituse küsimuste koostaja. Podcastis on võimalik kaasa lüüa ka kuulajatel. Nimelt esitab Andres Krestinov saates küsimuse enda karjääri kohta, millele õigesti vastanute vahel loositakse järgmises saates välja Delfi logoga vihmavari. Vastuseid ootame aadressile kovakarbes@delfi.ee!
04.11.2022 38 m
Uues mälumängusaates panevad end proovile Peep Pahv, Ivar Jurtšenko ja Gunnar Leheste
Delfi alustab tänasest uue spordimälumängu podcastiga "Kõva Kärbes", mille esimeses saates testivad oma teadmisi praegune ning endised sporditoimetuse juhatajad ehk Gunnar Leheste, Peep Pahv ja Ivar Jurtšenko. Saatejuht on spordimälumängusarja "Kirgas Kriit" eestvedajana tuntud Kristjan Jääts. Saate formaat näeb ette võistlust stiilis "külalised versus maja" ehk osalejad võistlevad saatejuhi vastu - kui kolm pead panevad kokku õige vastuse, on punkt tiimi oma, kui küsimus jääb vastuseta, teenib kiituse küsimuste koostaja. Ootame ka kuulajate aktiivset kaasalöömist! Sellele kuulajale, kes esitab järgmisele kolmikule kõige huvitavama, põnevama ja nutikama küsimuse, paneb "Kõva Kärbes" välja auhinna Delfilt. Võitja kuulutame välja järgmises saates. Aadress, kuhu küsimusi ootame, on kovakarbes@delfi.ee.
21.10.2022 35 m