Sisuturundus
Toidupoe tagatoas
Toidupoe Tagatoas käib rääkimas toidupoekett RIMI. Saadetes räägitakse kaubanduse nutikatest lahendustest, kui oluline on tarbida kodumaist toitu ning milline saab olema tuleviku toit.
Saatejuhid
Martin Hanson, Taavet Kase
Sisuturundus
Toidupoe tagatoas
Vaba aeg 9 episoodi
Episoodid
Toidupoe tagatoas #9: toiduga saab edukalt turgutada ka vaimset tervist
Erinevad kriisid, pandeemia ning keerulised sündmused maailmas ja kodus on paljude inimeste ajud justkui „läbi kärsatanud“. Aina enam paistavad välja ka tugevaimate inimeste vaimse tervise traagelniidid. Ees ootab pikk ja päikesevaene talv, mis samuti vaimsele tervisele raskusi selga laob. Nii tulebki hakata strateegiliselt mõtlema, kuidas end toidu, joogi ja muu vajalikuga igapäevaselt turgutada, et mitte läbi põleda.
26.10.2022 1h 21 m
Toidupoe tagatoas #8. Kui suur probleem on toiduraiskamine?
Seekord käisid saates külas ürgrätsep ja Võrumaa toidupäästja Kairi Orav ning Toidupanga esindaja Kerttu Olõkainen. Kui suur probleem toiduraiskamine Eestis on? Ja mida selle suhtes ette saab võtta? Kui palju erinevad toidupoed ise toidukraami annetavad? Milliseid nõuandeid annavad naised hädasolijatele?
29.09.2022 37 m
Toidupoe tagatoas #7. Miks peaksime sööma kohalikku ehk kestlikku kala?
Eestlane on huvitaval kombel kahe näoga: ühelt poolt metsarahvas, teiselt aga mere poole kaldu. Kala on alati olnud rannikul elanud inimeste toidulaua oluline osa, kuni vabariigi alguseni söödi kala ka mujal Eestis. Viimase kolmekümne aastaga on meid õpetatud sööma põhja poolt tulevaid uimelisi. Miks peaks aga sööma Eesti kala ja mida tähendab „kestlik kala“? Rimi Eesti ostujuht Talis Raak räägib, et nemad on kõigis oma ketipoodides läinud üle kestliku kala müümisele.
08.07.2022 1h
Toidupoe tagatoas #6. Ka pakendil saab olla mitu elu
Toiduvaldkonnas räägitaks tõenäolisemalt kõige enam sellest, milline on pakendi jalajälg planeedile. Põhjuse selleks annab esiteks fakt, et pakendid on need, millega toitu müüakse ja mis on kõigil pidevalt silme ees. Teiseks räägitakse toiduvaldkonna puhul nii palju pakendist, kuna see teema puudutab absoluutselt igaüht. Niisiis ... millised alternatiivid võiksid olla praegusele olukorrale? Toidupoe tagatoas tuhnisid pakendites sorteerides Rimi formaadijuht Jelena Litvinovitš, pakendite korduskasutusega tegeleva Ringo arendusprojektide juht Janek Maar ja saadet juhtinud toiduajakirjanik Martin Hanson.
08.06.2022 54 m
Toidupoe tagatoas #5. Tulevikutoit kolme eksperdi hinnangul: kas vaid tabletid ja pulbrid?
Ulmefilme vaadates oleme pannud tähele, kuidas stsenaristid kujutavad tulevikus söömist kahe kitsa kandi pealt: kas loodud on peened masinad, mis „prindivad” vaid ühest tabletist terve ahjukanaprae või söövad inimesed pulbrist segatud funktsionaalset toitu. Mis võiks aga tegelikult olla tulevikutoit, milline välja näha, kuidas maitsta? Toidupoe tagatoas tuhnisid tulevikutoidu ideedes toitumisnõustaja ja -terapeut Katri Merisalu, Rimi peakokk Demo Kaev ja saadet juhtinud toiduajakirjanik Martin Hanson.
30.05.2022 1h 27 m
Toidupoe tagatoas #4. Toiduraiskamise vastane võitlus peab algama kodust
Teada on tõsiasi, et rikkam osa maailmast viskab iga päev toitu ära umbes samas mahus, kui seda vaesematel elanikel puudu jääb. Toiduraiskamise vastane võitlus on tõusnud äärmiselt oluliseks märksõnaks valdkonna kõikides osades. Eriti aga toidupoodides, kus toit on inimestel silme all ja toiduraiskamise oht ehk kõige ilmsem. Toiduraiskamisest rääkisid stuudios Rimi Eesti jätkusuutlikuse juht Katrin Bats ja saatejuht, ajakirjanik Martin Hanson.
03.05.2022 1h 3 m
Toidupoe tagatoas #3. Toidukauplus on vaid jäämäe tipp! Mis selle taga peitub?
Seekordses saates "Toidupoe tagatoas" käisid külas Rimi personalijuht Kaire Tero ja ettevõtte Baltikumi ostuosakonna tugiüksuse juht Thomas Münch. Nii Kaire kui Thomas töötavad Rimis juba 15 aastat – milliselt positsionilt nad alustasid? Saates võetakse karjäär jaekaubanduses arutlusse. Lisaks leiab kuulaja vastuse küsimustele: Kuidas teha jaekaubanduses karjääri? Miks sobib kassapidaja ametikoht noore esimeseks töökohaks? Kui palju inimesi Rimis kokku töötab? Milliste valdkondade esindajaid võib leida kontoripoolelt? Kes võiks oma CV kohe Rimisse saata? Jaekaubanduse kulisside taha heidetakse pilk uues saates!
29.03.2022 41 m
Toidupoe tagatoas #2. Kuidas kujuneb kauba hind, mis jõuab sildile?
Kõik me oleme toidupoes seisnud mõne riiuli ees ja püüdnud mõista, miks on ihaldatud kauba hinnasildile just selline number kirjutatud. Samuti ei suuda enamus meist mõista, miks need hinnad seal sildil muutuvad, mis on selle põhjus ja kas on võimalik seda hinnamuutust ka kuidagi ette näha. Hea võimalus on Rimi ostujuhilt kõige selle kohta järele küsida.
23.02.2022 21 m
Toidupoe tagatoas #1. Rimi kollektiivis töötab 37 robotit
Värskelt alustanud podcastis “Toidupoe tagatoas” oli külas Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe, kellega arutleti tema 22-aastasele kaubandustöö kogemusele tagasi vaadates toidupoodide tuleviku üle. Tõdeti, et nii mõndagi on muutunud, samas seisavad suuremad muutused alles ees.
03.02.2022 32 m
Toidupoe Tagatoas käib rääkimas toidupoekett RIMI. Saadetes räägitakse kaubanduse nutikatest lahendustest, kui oluline on tarbida kodumaist toitu ning milline saab olema tuleviku toit.
Saatejuhid
Martin Hanson, Taavet Kase