Sisuturundus
Toidupoe tagatoas
Toidupoe Tagatoas käib rääkimas toidupoekett RIMI. Saadetes räägitakse kaubanduse nutikatest lahendustest, kui oluline on tarbida kodumaist toitu ning milline saab olema tuleviku toit.
Saatejuht
Martin Hanson
Episoodid
LEAN-meetod aitab Rimil säästa kallist tööaega ja ressursse
Kuigi LEAN on enamasti tuttav sõna tootmisvaldkonnast, kasutab sama meetodit juba aastaid eesmärkide saavutamisel ka jaekaubanduskett Rimi. Ekspertide sõnul on LEAN tõhus mõtte ja tööviis, kuidas hoida laoruumis kaup õiges kohas, vähendada topelt tööd ja säästa kallist tööaega. Lisaks on tegemist positiivses mõttes nakkava harjumusega ning paljud töötajad kasutavad LEAN-nippe ka kodus. Stuudios räägivad filosoofiast ettevõtte LEAN spetsialisti Mairi Aasna ja Rimi Laagri hüpermarketi juhataja Margit Valtin.
28.02.2024 42 m
Kuidas saavad kaubad poeriiulitele ja kes teeb valiku?
Kas olete mõelnud sellele, kuidas saavad kõik need värvilistes pakendites kaubad ühe poe riiulitele? Kes teeb valiku ja räägib läbi hinnad? Rimi Eestis tegutsevad selle nimel kategooriajuhid, kes vastutavad, et poest saaks kõige kvaliteetsemaid, uusimaid ja parima hinnaga kaupu. Aasta esimeses saates räägivad oma tööst Rimi Eesti ostujuht Marilin Jürisson ja Baltimaade ostudirektor Talis Raak. Saadet juhtis ajakirjanik Martin Hanson.
29.01.2024 46 m
Viis nippi, kuidas targalt, jätkusuutlikult ja säästlikult tarbides jõulupühi veeta
Jõulud on ukse ees, perekonnad kohe kokku tulemas, kuused on juba tuppa toodud ja pühademenüüd läbi mõeldud. Kuid kõige selle ilusa juures ei saa unustada seda, kuidas pidada pühi selliselt, et need oleksid nii loodusele kui ka inimestele säästlikud. Stuudios selgitavad Rimi kliendisuhete juht Elina Rant ja värske Rimi Customer Changemaker auhinna laureaat Anett Lee Melts, kuidas pidada selle aasta jõulud jätkusuutlikult.
19.12.2023 49 m
Uus Eesti start-up EatB4 päästab kõlblikkuse kaotanud toitu täiesti uuel moel
Tänase maailma üks olulisemaid probleeme on toiduraiskamine: toitu jääb ühes kohas üle, teises kohas on seda aga puudu. Uus Eestis loodud andmevahetusplatvorm EatB4 loodab olla tarkvara, mis muudab toidu päästmise kordades kergemaks. Stuudios räägivad platvormist ja ühisest koostööst platvormi üks asutajatest Märt Helmja ning Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats. Saadet juhib ajakirjanik Martin Hanson.
30.11.2023 43 m
Saage tuttavaks Rimi uue tegevjuhi Kristel Metsaga
1. septembril asus tööle Rimi Eesti uus tegevjuht Kristel Mets. Varasemalt nii suurtootjate, hulgimüüjate, kui mujal kaubanduses tegutsenud naine võtab enda kätte Eesti ja Baltikumi ühe suurima toidupoodide keti tulevikku viimise. Plaanid on uuel juhil suured, kuid ratsionaalsust nende täideviimisel veel enam.
13.10.2023 47 m
Mis siis ikkagi toimub seal toidupoe tagatoas? Kaupluse juhataja annab aru
Suur enamus inimesi on poes käinud, selle võib vist lausa faktina letti lüüa. Väga vähe on aga neid, kes on saanud loa minna aga selle poe tagatubadesse, sinna kust tuleb kaup ja kuhu kaovad töötajad, midagi olulist viima. Lähemegi nüüd uurima, mis nende uste taga peitub ja millist elu elab üks toidupood seespool. Sellel avastusretkel on teejuhtideks Rimi Sõpruse hüpermarketi juhataja Krista Jürna ja Rimi Eesti üks paljudest regioonijuhtidest Kristel Limmer.
25.09.2023 47 m
Noored on motiveeritud Rimisse tööle tulema, kui neid pisut juhendada
Viljandi Kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppe bakalaureuseastme lõpetanud Getter Linde lõputöö keskendus probleemile, mis on aktuaalne kõikjal: kas noored on motiveeritud õppimise kõrvalt ka tööd tegema? Läbi viidud praktilise koolituse tulemusel selgus, et probleemiks pole mitte noorte soov, vaid puudulik juhendamine koolis ja infopuudus, kuidas tööd leida.
31.08.2023 41 m
Toidupoe turundus on rohkem inspiratsiooni jagamine kui toodete endi müümine
Toidupoe turundus on rohkem inspiratsiooni jagamine kui toodete endi müümine
02.08.2023 49 m
Omamärgitooted on enamasti kordades kvaliteetsemad
Omamärgitooted on maailmas väga populaarsed: statistika järgi ulatub nende osakaal Šveitsis ja Hispaanias üle poole igast ostukorvist. Rimi Baltikumi ostudirektor Maris Rannus ütleb seda kommenteerides, et põhjuse leiab omamärgitoodete väga kõrgest kvaliteedist, mis on need toidud tarbijatele usaldusväärseks muutnud. Lisaks ei tee paha fakt, et poeketi loodud brändi toodete hind on tihti teistest parem.
01.06.2023 40 m
Aprill on Rimis heaolukuu. Kuidas saab iga tööandja inimeste tervisesse panustada?
Rimi podcast’is „Toidupoe tagatoas“ tuli juttu sellest, kuidas saavad tööandjad inimeste tervisekäitumise paranemisele kaasa aidata ning mismoodi hindab juhtiv töötervishoiuarst eestlaste tervisekäitumist ja selle muutumist ajas. Saates olid külas Rimi personalijuht Jaanika Raudam ja Meliva Töötervishoiu peaarst dr Toomas Põld.
26.04.2023 49 m
Sinu Rimi kliendiprogramm pole vaid rahasäästuks loodud
2010. aastal loodud “Sinu Rimi” kliendiprogramm toob selles osalejale rahalist kasu, sest läbi programmi tehakse erinevaid personaalseid pakkumisi ja kogutakse kliendile ka raha. Kuid, kas teadsite, et sama suurt kasu saab sellest programmist ka Rimi, mis kogutud andmete najal arendab pidevalt paremaks nii oma poode, erinevaid teenuseid kui võimalusi olla kogu ketiga aina enam keskkonda säästev.
28.03.2023 47 m
Kas toiduhinnad hakkavad sel aastal langema?
Toidukaupade hinnatõus ei ole jäänud märkamata tõenäoliselt mitte kellelgi. Numbrid siltidel on kasvanud nagu pärm, kaupa saab sama raha eest aina vähem. Süüdlaseks saab pidada peamiselt kallinenud sisendite hindu, alustades energiast. Rimi tegevjuht Vaido Padumäe ja Eesti Kaupmeeste Liidu juht Nele Peil on aga arvamusel, lootusel, et selle aasta jooksul näeme ikkagi ka toidukauba hinnalangust.
08.02.2023 59 m
Prügi on muutunud väärtuslikuks tooraineks
Prügimaailmas räägitakse peamiselt ikkagi jäätmetest ja sellest, kuidas prügi on aina enam muutumas probleemist võimaluseks. Seda muutust dikteerivad nii rohepööre kui ka uued tehnoloogilised võimalused. Kõik algab aga siiski sellest, et me võiksime tekitada võimalikult vähe jäätmeid. Kui neid aga tekib, on olulisim neid õigesti sorteerida.
17.01.2023 1h 13 m
Kas tõesti on kaubanduses tööl vähe mehi?
Kui astuda sisse kauplusse, siis vaatavad sealt enamasti vastu naised: nad on kassas, nad on riiulite vahel, nad panevad kaupa välja. Kui vaadata samade kaupluste reklaame, siis ka sealt vaatavad vastu enamasti hellema soo esindajad. Kas kaubanduses töötavadki vaid naised? Kus on aga mehed, miks nemad kauplustes ei tööta?
09.12.2022 1h 4 m
Ekspert annab nõu, millist toitu ja muud kraami koju varuda, et kriisid üle elada
Pole tarvis olla ellujäämiskursuste juhendaja kvaliteediga ekspert, et erinevaid kriise edukalt üle elada. Kui muretseda koju, autosse ja keldrisse kindel varu toidu- ja muud kraami, on võimalik üle elada igasugune elektrikatkestus, torm või muu looduse, kuid ka inimese tekitatud eriolukord.
30.11.2022 58 m
Toiduga saab edukalt turgutada ka vaimset tervist
Erinevad kriisid, pandeemia ning keerulised sündmused maailmas ja kodus on paljude inimeste ajud justkui „läbi kärsatanud“. Aina enam paistavad välja ka tugevaimate inimeste vaimse tervise traagelniidid. Ees ootab pikk ja päikesevaene talv, mis samuti vaimsele tervisele raskusi selga laob. Nii tulebki hakata strateegiliselt mõtlema, kuidas end toidu, joogi ja muu vajalikuga igapäevaselt turgutada, et mitte läbi põleda.
26.10.2022 1h 21 m
Kui suur probleem on toiduraiskamine?
Seekord käisid saates külas ürgrätsep ja Võrumaa toidupäästja Kairi Orav ning Toidupanga esindaja Kerttu Olõkainen. Kui suur probleem toiduraiskamine Eestis on? Ja mida selle suhtes ette saab võtta? Kui palju erinevad toidupoed ise toidukraami annetavad? Milliseid nõuandeid annavad naised hädasolijatele?
29.09.2022 37 m
Toidupoe tagatoas #7. Miks peaksime sööma kohalikku ehk kestlikku kala?
Eestlane on huvitaval kombel kahe näoga: ühelt poolt metsarahvas, teiselt aga mere poole kaldu. Kala on alati olnud rannikul elanud inimeste toidulaua oluline osa, kuni vabariigi alguseni söödi kala ka mujal Eestis. Viimase kolmekümne aastaga on meid õpetatud sööma põhja poolt tulevaid uimelisi. Miks peaks aga sööma Eesti kala ja mida tähendab „kestlik kala“? Rimi Eesti ostujuht Talis Raak räägib, et nemad on kõigis oma ketipoodides läinud üle kestliku kala müümisele.
08.07.2022 1h
Toidupoe tagatoas #6. Ka pakendil saab olla mitu elu
Toiduvaldkonnas räägitaks tõenäolisemalt kõige enam sellest, milline on pakendi jalajälg planeedile. Põhjuse selleks annab esiteks fakt, et pakendid on need, millega toitu müüakse ja mis on kõigil pidevalt silme ees. Teiseks räägitakse toiduvaldkonna puhul nii palju pakendist, kuna see teema puudutab absoluutselt igaüht. Niisiis ... millised alternatiivid võiksid olla praegusele olukorrale? Toidupoe tagatoas tuhnisid pakendites sorteerides Rimi formaadijuht Jelena Litvinovitš, pakendite korduskasutusega tegeleva Ringo arendusprojektide juht Janek Maar ja saadet juhtinud toiduajakirjanik Martin Hanson.
08.06.2022 54 m
Toidupoe tagatoas #5. Tulevikutoit kolme eksperdi hinnangul: kas vaid tabletid ja pulbrid?
Ulmefilme vaadates oleme pannud tähele, kuidas stsenaristid kujutavad tulevikus söömist kahe kitsa kandi pealt: kas loodud on peened masinad, mis „prindivad” vaid ühest tabletist terve ahjukanaprae või söövad inimesed pulbrist segatud funktsionaalset toitu. Mis võiks aga tegelikult olla tulevikutoit, milline välja näha, kuidas maitsta? Toidupoe tagatoas tuhnisid tulevikutoidu ideedes toitumisnõustaja ja -terapeut Katri Merisalu, Rimi peakokk Demo Kaev ja saadet juhtinud toiduajakirjanik Martin Hanson.
30.05.2022 1h 27 m
Toidupoe tagatoas #4. Toiduraiskamise vastane võitlus peab algama kodust
Teada on tõsiasi, et rikkam osa maailmast viskab iga päev toitu ära umbes samas mahus, kui seda vaesematel elanikel puudu jääb. Toiduraiskamise vastane võitlus on tõusnud äärmiselt oluliseks märksõnaks valdkonna kõikides osades. Eriti aga toidupoodides, kus toit on inimestel silme all ja toiduraiskamise oht ehk kõige ilmsem. Toiduraiskamisest rääkisid stuudios Rimi Eesti jätkusuutlikuse juht Katrin Bats ja saatejuht, ajakirjanik Martin Hanson.
03.05.2022 1h 3 m
Toidupoe tagatoas #3. Toidukauplus on vaid jäämäe tipp! Mis selle taga peitub?
Seekordses saates "Toidupoe tagatoas" käisid külas Rimi personalijuht Kaire Tero ja ettevõtte Baltikumi ostuosakonna tugiüksuse juht Thomas Münch. Nii Kaire kui Thomas töötavad Rimis juba 15 aastat – milliselt positsionilt nad alustasid? Saates võetakse karjäär jaekaubanduses arutlusse. Lisaks leiab kuulaja vastuse küsimustele: Kuidas teha jaekaubanduses karjääri? Miks sobib kassapidaja ametikoht noore esimeseks töökohaks? Kui palju inimesi Rimis kokku töötab? Milliste valdkondade esindajaid võib leida kontoripoolelt? Kes võiks oma CV kohe Rimisse saata? Jaekaubanduse kulisside taha heidetakse pilk uues saates!
29.03.2022 41 m
Toidupoe tagatoas #2. Kuidas kujuneb kauba hind, mis jõuab sildile?
Kõik me oleme toidupoes seisnud mõne riiuli ees ja püüdnud mõista, miks on ihaldatud kauba hinnasildile just selline number kirjutatud. Samuti ei suuda enamus meist mõista, miks need hinnad seal sildil muutuvad, mis on selle põhjus ja kas on võimalik seda hinnamuutust ka kuidagi ette näha. Hea võimalus on Rimi ostujuhilt kõige selle kohta järele küsida.
23.02.2022 21 m
Toidupoe tagatoas #1. Rimi kollektiivis töötab 37 robotit
Värskelt alustanud podcastis “Toidupoe tagatoas” oli külas Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe, kellega arutleti tema 22-aastasele kaubandustöö kogemusele tagasi vaadates toidupoodide tuleviku üle. Tõdeti, et nii mõndagi on muutunud, samas seisavad suuremad muutused alles ees.
03.02.2022 32 m