Tervis toidust

Tule kuulama uut Oma Maitse nõuande-podcast'i TERVIS TOIDUST, kus sertifitseeritud toitumisterapeut Elis Nikolai-Vendla aitab kuulajail aru saada tervise ja söömise sõlmküsimustest. Tasakaalus toit, kehakaal, toiduainete valik on vaid osakesed suurest teemade valdkonnast, mida Elis käsitleb. Lahenduste leidmiseks kutsub ta nii mõnigi kord stuudiosse ka teisi spetsialiste. Avasta hõlpsasti rakendatavaid näpunäiteid, kuidas igal päeval süüa tervislikult. Isegi väikesed muudatused menüüs võivad muuta väga palju!

Saatejuht
Elis Nikolai-Vendla
Episoodid

Kuna saatejuht Elis on ka ise hetkel lapseootel, siis jagas ka tema oma kogemusi, mõtteid ning kõige üllatavamaid avastusi ning küsis Küllilt kõiki neid põletavamaid küsimusi, mis on tekkinud vist küll iga lapseootel emal ja millele tihti otsitakse vastuseid Dr Googlelt. Arutlesime Külliga, kas ja kui palju peaks rasedusaegne toitumine üldse tavapärasest erinema, milliseid toiduaineid kindlasti menüüsse lisada? Mida tasuks vältida ning kuidas saada hakkama I trimestri iivelduse ning paljusid lapseootel emasid puudutavate seedeprobleemidega? Teemaks tuli ka rasedusaegne kaalutõus, üha enam diagnoositud gestatsioonidiabeet ning mida siis ikkagi teha, kui vaevab pidev magusaisu? Kuidas kehva enesetunde ning muude murede kiuste siiski raseduse ajal teadlikult toituda.

09.05.2024 46 m

Esimeses episoodis saame lähemalt tuttavaks meie saatejuhi Elis Nikolai-Vendlaga. Saame teada, miks tervise ja toitumise temaatika Elisele oluline on. Milline oluline õppetund pani Elist juba 20ndate eluaastate alguses rohkem mõtlema oma vaimsele ja füüsilisele tervisele? Mis motiveerib teda siiani oma töös suunama ka teisi enda eest hoolt kandma ka siis, kui kõik on hästi ja mitte ootama seda, kuni tervis üles ütleb.

Elis jagab ka enda põhimõtteid toitumisnõustajana: miks ta ei usu dieetidesse ja leiab, et toitumises ei ole alati kõik nii must ja valge nagu mõnikord võib näida. Elis usub, et toitumist tasub vaadata nii laiemalt kui teadlikumalt ja nö kahe jalaga maa peal olles.

Oma Maitse podcast „Tervis toidust“ on eetris kaks korda kuus.

25.04.2024 35 m