Sisuturundus
Ärilainel
Ärilainel podcast toob kuulajateni kuus saadet, kus räägime ettevõtlikele inimestele sellest, mis aitab äril õiget kurssi hoida. Vaatame sügavamalt sisse panga rollile ettevõtete nõustamisel ja laenuandmisel ning puudutame ka jätkusuutlikkuse teemasid.
Saatejuhid
Tanel Talve, Juuli Nemvalts
Episoodid
Ettevõtetel on keeruline, kuid paremad ajad ei ole enam mägede taga
Eesti majandus on nüüdseks ligi kaks aastat langenud, mis on tõsiselt proovile pannud nii eraisikute kui ka ärikeskkonna võime uue olukorraga kohaneda. Ettevõtete puhul on see mitmel pool tähendanud tegevuse koomaletõmbamist või suisa lõpetamist, kuid siiski on näha juba ka positiivsemaid märke, hindavad Luminori eksperdid.
29.02.2024 49 m
Milliseks kujuneb 2023. aasta majanduses?
Ajad on veidrad, seda eriti majanduses: pandeemia ja sõjasanktsioonide tõttu kardetud suurt langust pole maailmamajanduses toimunud. Kui õigesti majandatud ettevõtted näitavad kasvavaid kasumeid, siis tavainimeste puhul on tunda teatavat hirmu oma tuleviku ees. Milline on ja milline saab olema lähiaja majanduskeskkond? Stuudios püüavad sellele küsimusele vastata Luminori peaökonomist Lenno Uusküla ja ettevõtete panganduse juht Indrek Julge ning kinnisvaraärimees Viljar Arakas. Saadet juhib Tanel Talve.
01.03.2023 39 m
Ettevõtted ja petuskeemid: kuidas vältida pettuse ohvriks langemist
Ajakirjanduses on palju kirjutatud sellest, kuidas nii mõnigi inimene on oma säästud erinevate petuskeemide tõttu kaotanud. Vähem aga räägitakse sellest, kui palju petetakse nii interneti kui ka reaalmaailma kaudu raha välja ettevõtetelt. Uuringud väidavad, et see summa võiks globaalselt olla umbes 5% firmade tulust ehk kuni 4 triljonit eurot aastas.
14.12.2022 31 m
Kuidas mõjutab keeruline majandusolukord laenuvõimekust?
Luminori podcast’is „Ärilainel“ tuli juttu sellest, kui palju on lisaks pöörastele energiahindadele keeruline majandusolukord mõjutanud ettevõtete laenuvõimekust.
23.11.2022 38 m
Kõige olulisem küsimus ehk kuidas vähendada oma energiaarveid?
Luminori podcast’is „Ärilainel” tuli juttu sellest, kuidas ettevõtted saaksid oma tegevust energiatõhusamaks muuta ja seeläbi energiaarveid vähendada. Üheks selliseks võimaluseks on päikesepaneelide paigaldamine, milleks pangad ka heameelega laenu annavad.
06.10.2022 38 m
Luminori soovitus, äritegevusel tasub keskenduda pikemale plaanile
Aina enam räägitakse ettevõtlusega seoses kestlikkust arengust ja sellest, et senised äri- ja tööprotsessid on vaja kriitilise pilguga üle vaadata - ikka selleks, et ei toimuks energia, tooraine ja tööjõu ülemäärast kulutamist.
20.06.2022 33 m
Luminori peaökonomist: muutused pakuvad ettevõtjale uusi võimalusi
Geopoliitilised muutused mängivad Eesti ettevõtetele kätte uued võimalused, kuna ühiskond laiemalt vajab uusi teenuseid, IT-lahendusi ja innovaatilisi tooteid, ütles Luminori peaökonomist Lenno Uusküla. Ühe võimaliku muutusena ootavad Euroopa tööstusettevõtted tootmisvõimsuste pakkumisi regioonis ja paindlikku logistikat. Kolmandates riikides nagu Hiina või Aasia riigid ei olegi enam nii kasumlik oma tooteid lasta valmistada, sest tarneraskused võivad muuta kogu ärimudeli kahjumlikuks. See olukord võib pakkuda ka Eesti ettevõtjatele uusi võimalusi.
16.05.2022 34 m