Ärilainel

Podcasti "Ärilainel" teine hooaeg toob kuulajateni kaheksa saadet, kus räägime ettevõtlikele inimestele sellest, mis aitab äril õiget kurssi hoida. Vaatame sügavamalt sisse panga rollile ettevõtete nõustamisel ja laenuandmisel ning puudutame ka jätkusuutlikkuse teemasid.

Saatejuhid
Tanel Talve, Juuli Nemvalts
Episoodid

Taskuhääling „Ärilainel“ on suvepuhkuselt tagasi ning seekordses episoodis tuleb juttu Eesti majanduse hetkeseisust, tuleviku väljavaadetest ja muutustest, mis aitaksid riigi majandust elavdada. Külas on Luminori Eesti ettevõtete panganduse juht Indrek Julge, Luminori peaökonomist Lenno Uusküla ning Infortari tegevdirektor Martti Talgre. Saadet juhib Tanel Talve.

13.09.2024 57 m

Kuigi majanduse viimase aja käekäik võib tekitada alustavate ettevõtjate seas ebakindlust, ei tasu siiski oma head äriideed maha matta. Vastupidi, muutused majanduses tervikuna soosivad innovaatilisi lahendusi ja uute valdkondade esile kerkimist, leiavad Luminori eksperdid. Seekordses saates võtame luubi alla küsimuse, kuidas võiks alustav ettevõte otsast minema hakata ja muuhulgas selgub, et panga nõu ja abi tasub küsima tulla juba enne esimese sammu astumist.

17.05.2024 55 m

Kuigi majanduse seis nii Eestis kui ka Euroopas on endiselt habras, on nii mõnedki ettevõtted juba leidmas optimismi ja sahtlisse lükatud investeerimisplaane sealt taas välja võtmas. Selle üle, kas ärivaldkonnas on viimaks ometi näha tunneli lõpus valgust ja millised on hetkel kõige kuumemad teemad, arutlevad stuudios Luminori eksperdid ning Baltic Workboatsi äriarenduse juht Ahto Pärl.

16.04.2024 52 m

Meediast ning üha sagedamini ka oma tutvusringkonnast kuuleme ikka ja jälle juhtumitest, kuidas petturid on välja mõelnud uusi kavalaid skeeme, mille kaudu inimestelt ning ettevõtetelt raha välja petta. Kurb tõsiasi on see, et kurjategijate „nutikus“ ning seeläbi kättesaadavad summad on tõusutrendis. Seekordses osas räägivad Luminori eksperdid enim levivatest pettustest ja jagavad soovitusi, kuidas neid ära tunda ja seeläbi vältida pettuste ohvriks langemist.

22.03.2024 48 m

Eesti majandus on nüüdseks ligi kaks aastat langenud, mis on tõsiselt proovile pannud nii eraisikute kui ka ärikeskkonna võime uue olukorraga kohaneda. Ettevõtete puhul on see mitmel pool tähendanud tegevuse koomaletõmbamist või suisa lõpetamist, kuid siiski on näha juba ka positiivsemaid märke, hindavad Luminori eksperdid.

29.02.2024 49 m
Ajad on veidrad, seda eriti majanduses: pandeemia ja sõjasanktsioonide tõttu kardetud suurt langust pole maailmamajanduses toimunud. Kui õigesti majandatud ettevõtted näitavad kasvavaid kasumeid, siis tavainimeste puhul on tunda teatavat hirmu oma tuleviku ees. Milline on ja milline saab olema lähiaja majanduskeskkond? Stuudios püüavad sellele küsimusele vastata Luminori peaökonomist Lenno Uusküla ja ettevõtete panganduse juht Indrek Julge ning kinnisvaraärimees Viljar Arakas. Saadet juhib Tanel Talve.
01.03.2023 39 m
Ajakirjanduses on palju kirjutatud sellest, kuidas nii mõnigi inimene on oma säästud erinevate petuskeemide tõttu kaotanud. Vähem aga räägitakse sellest, kui palju petetakse nii interneti kui ka reaalmaailma kaudu raha välja ettevõtetelt. Uuringud väidavad, et see summa võiks globaalselt olla umbes 5% firmade tulust ehk kuni 4 triljonit eurot aastas.
14.12.2022 31 m
Luminori podcast’is „Ärilainel“ tuli juttu sellest, kui palju on lisaks pöörastele energiahindadele keeruline majandusolukord mõjutanud ettevõtete laenuvõimekust.
23.11.2022 38 m
Luminori podcast’is „Ärilainel” tuli juttu sellest, kuidas ettevõtted saaksid oma tegevust energiatõhusamaks muuta ja seeläbi energiaarveid vähendada. Üheks selliseks võimaluseks on päikesepaneelide paigaldamine, milleks pangad ka heameelega laenu annavad.
06.10.2022 38 m
Aina enam räägitakse ettevõtlusega seoses kestlikkust arengust ja sellest, et senised äri- ja tööprotsessid on vaja kriitilise pilguga üle vaadata - ikka selleks, et ei toimuks energia, tooraine ja tööjõu ülemäärast kulutamist.
20.06.2022 33 m
Geopoliitilised muutused mängivad Eesti ettevõtetele kätte uued võimalused, kuna ühiskond laiemalt vajab uusi teenuseid, IT-lahendusi ja innovaatilisi tooteid, ütles Luminori peaökonomist Lenno Uusküla. Ühe võimaliku muutusena ootavad Euroopa tööstusettevõtted tootmisvõimsuste pakkumisi regioonis ja paindlikku logistikat. Kolmandates riikides nagu Hiina või Aasia riigid ei olegi enam nii kasumlik oma tooteid lasta valmistada, sest tarneraskused võivad muuta kogu ärimudeli kahjumlikuks. See olukord võib pakkuda ka Eesti ettevõtjatele uusi võimalusi.
16.05.2022 34 m