Sisuturundus
Välispoliitika kompass
“Välispoliitika kompass” võtab igal nädalal fookusesse aktuaalsed välispoliitilised teemad ning selgitab kuulajale lahti nende olemuse, tähtsuse ning olulisuse käesolevas ajahetkes. Saadet toetab välisministeerium.
Saatejuht
Brent Pere
Episoodid
Aserbaidžaan kasutas Mägi-Karabahhi pealetungil ära Venemaa agressiooni Ukrainas
Aserbaidžaan on tänaseks Mägi-Karabahhi täielikult enda kontrolli alla saanud, kuid jätkuvalt on piirkonnas palju armeenlasi, keda võib ees oodata tagakiusamine. Olukorda Mägi-Karabahhis selgitab Välisministeeriumi Ukraina, Moldova ja Lõuna-Kaukaasia büroo direktori Gert Antsu.
26.09.2023 21 m
Putini troika saab vastutusele võtta vaid rahvusvahelise eritribunaliga
Kuigi Rahvusvaheline Kriminaalkohus on Venemaa presidendile Vladimir Putinile väljastanud vahistamise käsu, siis pole ta Venemaa juhtkonnaga jätkuvalt agressiooni eest täit vastutust pidanud võtma. Välisministeeriumi juriidilise osakonna direktor Kerli Veski selgitab, miks on selle jaoks vaja luua rahvusvaheline eritribunal.
19.09.2023 25 m
Eesti kavatseb Venemaa külmutatud varadega Ukrainat toetada
Venemaa täiemahuline agressioon Ukrainas on kestnud juba üle pooleteise aasta ning Eesti koos Euroopa Liiduga on Putini režiimi mitmete sanktsioonidega pitsitanud. Nüüd veab Eesti üksi eest initsiatiivi, mis lubab Venemaa oligarhide külmutatud vara Ukraina toetamiseks kasutusele võtta. Millal see reaalsuseks saab, analüüb välisminister Margus Tsahkna.
12.09.2023 23 m
Venemaa ja Hiina kasvatavad Aafrika riigipöörete tuules oma mõjuvõimu
Riigipöörded Aafrikas on viimastel aastatel taas sagedamaks muutunud ning viimased näited selle kohta on Nigeris ja Gabonis aset leidnud sündmused. Kas Prantsusmaa mõjuvõim on piirkonnas lõplikult lagunemas ning mil määral lõikavad sellest kasu näiteks Venemaa või äärmusrühmitus Islamiriik? Olukorda Aafrikas analüüsib välisministeeriumi Lähis-Ida ja Aafrika büroo direktor Andres Unga.
05.09.2023 29 m