Ehitus 2024+
Kuidas ehitada maja, et see ei kukuks kokku, peaks sooja, valmiks õigel ajal ja oleks ilus? Selleks on vaja nutikaid tellijaid, arhitekte, insenere, projekteerijaid, ehitajaid ja loomulikult raha. Kuid kõige tähtsam on, et nende omavaheline koostöö peab kulgema ladusalt. Miks toppavad mitmed Eesti riigi jaoks olulised ehitused? Kui raske on projekteerida eramaja krundile pommikindlat pilvelõhkujat? Kas inseneride avalik sõda ehitusvigade vastu kannab vilja? Millise imenipiga suudab Eesti riik igal aastal renoveerida 500 kortermaja, et täita Euroopa kliimaeesmärgid? Nendel ja veel paljudel teistel teemadel arutleb saatesari, mis on pühendatud 29. novembril Kultuurikatlas toimuvale konverentsile Ehitus2024+ „Kas mängus või pingil“. www.ehituskonverents.ee
Saatejuht
Tanel Talve
Episoodid
Möödunud aasta kasvuhoonegaaside netoheitmest moodustas ehitus- ja kinnisvarasektor lausa 42,7 protsenti. Jah, ahastades võib küll käsi kokku lüüa, aga mida nii suur osakaal tegelikult tähendab ja kes seda tulevikus vähendab?
16.11.2023 48 m
Ehitus 2024+ seekordses saates on külas Eesti arhitektide liidu presiedent Andro Mänd, kes arutleb ruumiameti loomise teemadel. Vajadus Maa- ja ruumiameti järele on Männi sõnul suur, kuid sellise ameti realiseerumise teel näeb ta palju võimalikke komistuskive.
14.11.2023 48 m
Tanel Talve ja Kliimaninisteeriumi kantsler Ivo Jaanisoo räägivad hetkel välja töötamise järgus olevast uuest kliimaseadusest ehitussektori kontekstis.
10.11.2023 42 m
Digi- ja rohepöördest ehtussektoris räägivad Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan Sille Pihlak, Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi digiehituse abiprofessor Ergo Pikas ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi direktor Anti Hamburg. Hirmu- ja õuduslugusid, kuidas AI sunnib arhitekte ning projekteerijaid peagi hambaid varna panema, seekord siiski ei kuule.
08.11.2023 43 m
Ehitamine on hästi keeruline protsess ja seda tulebki ette planeerida. Miks, selle üle arutlevad Jüri Rass, Ivo Volkov ja Raivo Rand nii riigi kui ettevõtja vaatest.
06.11.2023 46 m
Mille poolest võiks olla andekas inseneriks pürgija. Võimalustest, mida pakub inseneri elukutse räägivad Andres Piirsalu, Anneli Ramjalg, Lehar Leetsaar ja Alan Väli Eesti Ehitusinseneride Liidust.
03.11.2023 35 m