Sisuturundus
Riskid või kindlustad?
Eesti Kindlustusseltside Liidu taskuhäälingus „Riskid või kindlustad?“ räägitakse, miks on rahaliselt kasulik teha kindlustust ja milliste riskide vastu on võimaik kindlustada, et saaksid meelerahu. Samuti arutatakse, mida tuleb kindlustust tehes tähele panna, et õnnetuse juhtumisel ei valmistaks kindlustus pettumust. Juttu tuleb liikluskindlustusest, kaskost, tööandja ravikindlustusest ning kodu, reisi, elu, tervise ja ettevõtte kindlustamisest. Rohkem teavet saad Eesti Kindlustusseltside Liidu veebilehelt kindlustame.ee
Saatejuhid
Veli V. Rajasaar, Indrek Jakobson, Eve Kallaste, Martin Hanson, Tanel Talve
Episoodid

Suvi toob kaasa palju ringireisimist, seiklusi ja toimetamist looduses. See omakorda tähendab, et suurem risk on vigastada või kaotada puhkusele kaasa võetud vara. Samuti ei maga suvel vargad, kes tahaksid panna käpa peale laokile jäetud jalgrattale või hoiavad silma peal korteril, mille pererahvas on ära sõitnud. Stuudios vestlevadki suve tarbeks kindlustamise teemadel Balcia Eesti kodukindlustuse tootejuht Jelizaveta Drižiruk, Telia Eesti tehnikajuht Heigo-Aulemb Ensling ja Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuht Liina Laks. Saadet juhib Tanel Talve.

20.06.2024 50 m

Tavainimesed suhtlevad kindlustusseltsides peamiselt müügiinimestega, kes hindavad kindlustusvajadust ja teevad pakkumisi. Hiljem tuleb tegu ka kahjukäsitlejatega, kes tekkinud kindlustuskahju hindavad ja otsustavad, kui suures mahus kahju katta.

Tegelikult on kindlustusvaldkonnas töötajaid, kelle ametinimetus vajab tõlkimist. Stuudios vestlevadki kindlustusvaldkonna ametite teemal ERGO Baltikumi personalijuht Evelin Roasto ja PZU personalijuht Tiivi Maandi. Saadet juhib Tanel Talve.

06.06.2024 48 m

Suvine aeg meelitab paljusid inimesi välismaale puhkusereisidele, ent lennufirmade tõrked, isiklikud sündmused või nii mõnigi muu asjaolu võib ammu tehtud plaanid ära rikkuda. Selleks, et reisiplaanide ümbertegemine ei läheks inimesele maksma tervet varandust, tasub varakult sõlmida reisikindlustus. Seekordses saates uurimegi, mida peaks selle kindlustusliigi kohta kindlasti teadma, ja eksperdid jagavad soovitusi.

08.05.2024 49 m

Nii nagu me sorteerime prügi, nii me võiksime ka rohkem autosid parandada. Eestis parandatakse vaid kümnendik autoklaase, enamik klaase vahetatakse uute vastu. Podcastis arutlevad kindlustuseksperdid, kuidas autoklaaside ja teiste autodetailide parandamine aitab kaasa keskkonnasäästlikkusele.

26.04.2024 40 m

Vanarahva tarkusest teavad ilmselt kõik ütlust „õnnetus ei hüüa tulles“. Kindlustus ei hoia õnnetust ära, aga pakub meelerahu – kui õnnetus peaks juhtuma, siis kindlustus katab kahju. Seekordses saates vaatame erinevaid õnnetusjuhtumeid reaalsete katsete kaudu, et mõista, millised ohud meid ümbritsevad liikluses, kodus ja reisil.

04.04.2024 44 m
Kuula saatest, milliste ootamatute sündmuste puhul vastutuskindlustus kindlasti kasuks tuleb, kui tähtis on aru saada, mida kindlustus katab ja mida mitte ning mida kindlustuslepingu sõlmimisel peaks üldse silmas pidama. Vastutuskindlustusest on saates rääkimas Swedbanki riskikindlustuse valdkonna juht Liina Laks ja PCU kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.
28.02.2024 36 m
Seekordses saates „Riskid või kindlustad?“ tuleb arutlusele, mis on viis peamist põhjust, miks elumajades tekib tulekahju. Tuleohutuse nõuanded ja teadmisi jagavad ERGO kindlustuse kahjuennetuse juht Rain Tõnson ja If Kindlustuse Balti kahjude tehniline vanemekspert Marion Meius.
08.02.2024 40 m
2022. aasta lõpu seisuga oli Eestis sõlmitud ligikaudu 12 000 kortermajade kindlustuslepingut, kokku on Eestis aga enam kui 23 000 ühistut. See tähendab, et pooled kortermajad Eestis ei oma mingit kaitset ootamatute juhtumite vastu. Miks see nii on? Küsime seda kahelt eksperdilt: stuudios on BTA Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Katrin Stöör ja Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Lauri Potsepp. Saadet juhtis ajakirjanik Martin Hanson.
29.11.2023 57 m
Elukindlustus on mujal Euroopas eraisiku üks riskide maandamise esmaseid viise. Paraku näitab Eestis sõlmitud kindlustuslepingute arv seda, et meil endiselt alahinnatakse raskete haiguste ja õnnetusjuhtumite tõenäosust ning jäetakse esmane kindlustuskaitse endale tegemata, tõdes Compensa Elukindlustuse müügi- ja kliendihaldusjuht Merle Kollom.
01.11.2023 33 m
Viimaste aastate kindlustusringkondade kuumim teema on vabatahtlik ravikindlustus, mida saab iga tööandja oma töötajatele pakkuda. Peamiselt seetõttu, et hoolib oma inimestest ja sellest, et töötaja saaks oma ametis efektiivne olla. Teiseks on tööandja ravikindlustus muutunud aina olulisemaks motivatsioonipaketi osaks uute inimeste värbamisel. Stuudios räägivad vabatahtlikust tervisekindlustusest ERGO ravikindlustuse riskijuht Janika Lüüs-Likk ja BTA tootejuht Olga Trošin. Saadet juhib ajakirjanik Martin Hanson.
24.09.2023 33 m
Kindlustamine on eestlaste seas pidevalt tõusuteel. Aina enam mõistetakse, et lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele on veel palju muid võimalusi oma vara ja tuleviku kaitsmiseks. If Kindlustuse ettevõtete varakindlustuse tootejuhi Risto Sondla arvates tuleneb see sellest, et meil on üha enam seda, mida kindlustada ja tulevaste põlvede tarbeks kaitsta. Ärivaldkonnas on uuteks kasvavateks suundadeks aga ärikatkestuse ja krediidikindlustus.
31.08.2023 1h 6 m
Kas sul on sääste juhuks, kui juhtub mõni õnnetus, mille tõttu tuleb mitu kuud töölt eemal olla? Või kas oled mõelnud, mis saab sinu lähedastest, kui peaksid pere peamise sissetuleku teenijana raske haiguse tagajärjel lahkuma? Kelle kanda jääks laenukohustused? Või mis saab siis, kui õnnetus tabab sinu last? Elukindlustus koos õnnetusjuhtumikindlustusega aitab sellistest ootamatustest valutumalt üle saada ja selles valdkonnas on hea lähtuda ütlusest: parem karta, kui kahetseda. Tänases saates räägime, mis vahe on elukindlustusel ja õnnetusjuhtumikindlustusel? Stuudios on külas SEB riskihindamise ja kahjukäsitluse juht Anu Meier ning SWED-i elukindlustuse valdkonnajuht Eleriin Reinmann.
04.07.2023 36 m
Läksid reisil safarile ja vigastasid jalga? Või jäi laps palavikku ja kõhuviirusesse? Vaatasid lennujaama aknast, kuidas sinu pagas valele lennukile viiakse ja tundsid end tobedalt abituna? Kõikidel nendel juhtudel ja paljude teiste ootamatute ebameeldivuste korral aitab reisikindlustus. Aga mitte alati. Mil moel perereisi kindlustusega turvata, seekordses saates räägimegi. Stuudios on külas Swedbanki kindlustuse valdkonnajuht Alesksei Žemkov ja Gjensidige isikukindlustuse juht Terje Rabe.
14.06.2023 51 m
"Istmesoojenduse" erisaates teeme seekord juttu kaskokindlustusest. Külas on LHV kindlustuse kahjukäsitluse juht Rain Tomingas ja Ergo sõidukikindlustuse portfelli juht Kaido Naarits. Alustuseks räägime mõisted selgeks - mille poolest erineb kasko kohustuslikust liikluskindlustusest? Aga kui lisada juurde erinevad lisad - millal emba-kumba eelistada? Kes korraldavad Eestis kaskokindlustust? Kuidas ja kes teostavad järelevalvet? Kui palju on Eestis kaskoga kindlustatud autosid? Kui palju jätkatakse kaskoga pärast liisinguperioodi lõppu? Kuidas on olukord aga auto remondiga margiesinduses - tihti ei leia margiesindust kindlustuspartnerite nimekirjast. Miks ei ole Eestis sarnast andmebaasi nagu LKF-il, kust näeb ka kaskokindlustuse raames tehtud parandusi? Ühesõidukiavariide puhul võib auto ostjale ebameeldivat infot varju jääda - kelle huvides see on ja millal see muutuda võiks? Räägime ka hobiautodest - kuidas käib hobisõiduki kindlustamine, mis tegureid arvesse võetakse, kauaks kindlustada saab? Aga mis saab sel (enamasti sõitmisest pikemal) perioodil, kui auto lihtsalt seisab? Kuidas toimib sõiduki väärtuse ja pärast ka kahju hindamine? Kas õnnetuse korral võetakse haruldase sõiduki puhul arvesse ka sõiduki väärtuse kukkumist järelturul? Juttu tuleb ka kindlustuse väljamakse suurust vähendavatest teguritest - mis reeglite rikkumise korral võib juhtuda, et makset vähendatakse või sellest üldse keeldutakse?
09.06.2023 30 m
EKSL osalusel sündis Pere ja Kodu podcast, kus juttu kodu ja seadmete kindlustusjuhtumitest. Toome mitmeid erinevaid näiteid selle kohta, missugused kahjujuhtumid võivad kodus ette tulla ja vaagime, kuidas on kõige mõistlikum teha kindlustus telefonile, arvutile või miks mitte ka kõrvaklappidele. Räägime lahti, mis võib inimestel kindlustuslepingut sõlmides läbi mõtlemata jääda ja mida pärast kahetsetakse. Selgitame, millised seadmete kahjustused kuuluvad kindlustuse alla ja millised mitte. Avame tüüpilisemaid juhtumeid, millega kodukindlustuse raames tegeleda tuleb ja räägime, kuidas käib kindlustusjuhtumi puhul kahju suuruse määratlemine. Küsimusi esitab Eve Kallaste ning saates on külas Alver Kivirüüt Salva Kindlustusest ja Ainar Lillemaa Telia Seadmekindlustusest.
05.05.2023 35 m
Kes korvab kahjud, kui sinu viienda korruse korteris lõhkenud veetoru on vood sellise hooga valla lasknud, et vett voolab keldrini välja? Vastutuskindlustus on paljudel koos kodulaenu sõlmimisega küll tehtud, aga mis tingimustel, selgub tihti alles siis, kui midagi juhtub. Koostöös Eesti Kindlustusseltside Liiduga avavad Pere ja Kodu podcastis vastutuskindlustuse teemat Seesam kindlustuse tootejuht Dagmar Gilden ja PZU kindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu. Eksperdid avavad tüüpilisemaid juhtumeid, millega neil vastutuskindlustuse raames tegeleda tuleb ja selgitavad, kui erinevatele kahjudele vastutuskindlustus laieneb ning millest lähtudes tasub praegu vastutuskindlustuse lepingus olevad summad üle vaadata. Saatejuht on Eve Kallaste.
28.03.2023 39 m
Autoteemalise taskuhäälingu “Istmesoojendus” erisaates on seekord külas Eesti Liikluskindlustuse Fondi digitaalsete teenuste arendusjuht Taavi Kiibus ja Inges kindlustuse juhatuse liige Elar Tamme, kellelt uurime kõike, mis liikluskindlustusega seoses pähe tuleb. Lisaks olulisemate mõistete lahti seletamisele võrdleme kaskokindlustust ja kohustuslikku liikluskindlustust ning räägime ka lisakaitse teemadel - kellele võiks piisata vaid lisakaitsest? Juttu on ka sellest, millised sõidukid tuleb kindlustada ja kes seda tegema peab. Kui satud õnnetusse näiteks sõbra autoga, siis kas oled ikkagi "kaetud", kui Sind tehnilises passis auto kasutajaks märgitud pole? Saate lõpetame paari markantse tõsielulise kaasusega. Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson, külas olid ELKF-i digitaalsete teenuste arendusjuht Taavi Kiibus ja Inges kindlustuse juhatuse liige Elar Tamme.
23.02.2023 34 m