Sisuturundus
Boost ja punaseks
Uus LIVE sari, mis tutvustab ideid sotsiaaldemokraatide valimisprogrammist: kuidas parandada Eesti inimeste elujärge - tõsta palku ja pensioneid.
Saatejuhid
Lauri Läänemets, Peep Peterson, Jüri Ross, Merilyn Säde, Riina Sikkut, Kajar Lember, Madis Kallas, Helmen Kütt, Heljo Pikhof, Eiki Nestor, Jevgeni Ossinovski, Piret Hartman, Kaarel Oja, Margit Hiiet, Reili Rand, Maido Nõlvak, Marika Saar, Raimond Kaljulaid, Marina Kaljurand, Aivar Jaeski
Episoodid
Sotsiaaldemokraadid tõstavad kaitsekulud 3% SKPst, aga oluline on ka inimeste valmisolek kriisideks - panustame järgmised neli aastat 0,5% SKPst elanikkonnakaitsesse ja tagame, et pooled inimesed omavad väljaõpet kriisides toimetulekuks. Kindlustame meie turvalisuse tagajatele ka väärikad palgad. Mis on sotsiaaldemokraatide täpsem nägemus Eesti julgeolekust ja kaitsepoliitikast ning kuidas on toimetulek ka julgeolek? Meie ideid tutvustavad erakonna esimees, siseminister Lauri Läänemets, Riigikogu liige ja riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid, Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand ja kolonel reservis Aivar Jaeski.
23.02.2023 29 m
Sotsiaaldemokraadid tahavad järgneva nelja aastaga astuda kõik vajalikud sammud selleks, et Eesti läheks 2030. aastaks üle täielikult taastuvenergiale. Mida peab riik selleks aga ette võtma ja mis on sotsiaaldemokraatide lahendused? Mida peaks sisaldama kliimaseadus ja missugune peaks olema raiemaht, et tagada meie metsade elurikkus? Kuidas suurendada puidusektori lisandväärtust säilitades samal ajal töökohti? Meie ideid tutvustavad keskkonnaminister Madis Kallas, majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ning Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski.
17.02.2023 19 m
Sotsiaaldemokraadid viisid ellu oma lubaduse tagada igale abivajajale koht hooldekodus pensioni eest. Saates räägime üle, kuidas ikkagi saab iga abivajaja oma pensioni eest hooldekodukoha ning miks on tegu sotsiaalvaldkonna viimase aja oluliseima reformiga? Samuti räägime sellest, millega peaks riik eakate heaolu tagamiseks varasemast rohkem tegelema. Juttu tuleb ka pensionist, sest sotsiaaldemokraadid tahavad tõsta pensioni 1200-le eurole ning kehtestada alampensioni 400 eurot (ehk piir, millest vähem ei tohiks kellelegi pensionit maksta). Sotsiaaldemokraatide ideid tutvustavad Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt, Riigikogu liige ja õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof ning tervise- ja tööminister Peep Peterson.
10.02.2023 30 m
Värskes saates räägime perede toimetulekust. Sotsiaaldemokraadid soovivad muuta Riigikogus hiljuti vastu võetud perehüvitiste seaduse kõiki lapsi võrdselt kohtlevaks. Miks see teema nii oluline on ja missugune on meie vaade õiglasest lapsetoetusest? Peale selle küsime, kas lasteaiakoht peaks olema tasuta ning mida teha rohkem ära laste ja perede vaimse tervise heaks? Milline on huvitegevuse kättesaadavus ja roll laste arengus? Mida vajavad meie pered täna veel ja millele peaks riik mõtlema? Stuudios on kultuuriminister Piret Hartman, Tallinna abilinnapea Kaarel Oja ja Tallinna Lasteaed Südameke direktor Margit Hiiet.
03.02.2023 30 m
Räägime regionaalsest arengust läbi kultuuri, hariduse, sotsiaal- ja ennetustöö. Räägime ka taristust. Mis teeb elu maal ja väikelinnades mitte lihtsalt võimalikuks, vaid et seal oleks ka väärt elada? Sotsiaaldemokraatide ideid tutvustavad Riigikogu liige Reili Rand, Rakvere vallavanem Maido Nõlvak ja Elva vallavolikogu liige Marika Saar. Tule ja mõtle kaasa!
27.01.2023 28 m
Kuidas tõsta eakate elujärge ehk kuidas tõsta pensioneid? Mida eakad veel riigilt ootavad ja mida sotsiaaldemokraadid lahendustena pakuvad? Sotside plaani tutvustavad Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni juht Helmen Kütt, Riigikogu liige ja õiguskomisjoni juht Heljo Pikhof ning endine Riigikogu esimees ja sotsiaalminister Eiki Nestor. Tule ja mõtle meiega kaasa! Loe meie plaanist siit: https://valimised.sotsid.ee/lubadus/pension-1200-euroni/ Kuidas tõsta eakate elujärge ehk kuidas tõsta pensioneid? Mida eakad veel riigilt ootavad ja mida sotsiaaldemokraadid lahendustena pakuvad? Sotside plaani tutvustavad Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni juht Helmen Kütt, Riigikogu liige ja õiguskomisjoni juht Heljo Pikhof ning endine Riigikogu esimees ja sotsiaalminister Eiki Nestor. Tule ja mõtle meiega kaasa! Loe meie plaanist siit: https://valimised.sotsid.ee/lubadus/pension-1200-euroni/
25.01.2023 23 m
Kuidas ehitada üle Eesti 5000 uut üürikorterit? Kuidas luua väljaspoole suurlinnu 15 000 tasuvat töökohta? Kuidas regioone pügamise asemel hoopis võimendada? Tule ja mõtle meiega kaasa! Loe meie plaanist siit: https://valimised.sotsid.ee/lubadus/kodukant/
25.01.2023 24 m
Uus LIVE sari, mis tutvustab ideid sotsiaaldemokraatide valimisprogrammist: kuidas parandada Eesti inimeste elujärge - tõsta palku ja pensioneid. Otseülekandes tutvustavad meie plaani erakonna esimees Lauri Läänemets, töö- ja terviseminister Peep Peterson ning legendaarne ettevõtja, Büroomaailma juht Jüri Ross. Räägime ka õppimisest ning kuidas see on seotud töö ja palgatõusuga. Konkreetsemalt teema ka ühe väga intrigeerivast ettepaneku! Huvilistel soovitame kalendritesse märkida, et otseülekanded erinevate külalistega hakkavad toimuma igal reedel! Tule ja mõtle kaasa!
09.01.2023 29 m