Mehed ei nuta
"Mehed ei nuta" on 2007. aastal Kalev Spordi eetris telesaatena alguse saanud, seejärel aastaid Kuku raadio kuulatavuse tippu kuulunud, 2017. aasta juunist Delfis ilmuv spordisaade, kus Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanikud Jaan Martinson, Tarmo Paju ja Peep Pahv arutlevad, vaidlevad, lõõbivad, aasivad, kommenteerivad, ennustavad. Seda kõike sporditeemadel. Ja ausalt, otsekoheselt ja keerutamata. Saade on eetris igal teisipäeval kell 11: pildis ja helis, järelkuulatavana ja -vaadatavana, samuti allalaetava podcast'ina. Kõik saated leiab aadressilt delfi.ee/mehedeinuta, saatejuhtidele saab lisaks Facebookile kirjutada meilitsi men@delfi.ee.
Saatejuhid
Tarmo Paju, Peep Pahv, Jaan Martinson
Episoodid
"Mehed ei nuta": Kust tuli laskesuusatajate imeline hüpe? Kas Tänaku hooaja algus nõuab kriisikoosolekut?
Eile 1h 55 m
"Mehed ei nuta": Kas Kristjan Ilves jõuab ka esikohani? Kuhu tõuseks Tuuli Tomingas koos tugevama vaimuga?
13. veebruari "Mehed ei nuta" peateemad:- Kristjan Ilves "hullas" Otepääl, aga Jarl Magnus Riiberile vastu veel ei saanud. Kas kunagi tuleb ka esikoht? Kas Eesti rahvas on leidnud taas tee suusavõistlustele?- Tuuli Tomingas MM-il kümnes. Treener Indrek Tobreluts: selliste hetkede nimel elame ja teeme. Millised võiks aga Tominga kohad olla siis, kui ta oleks vaimselt sama tugev kui füüsiliselt?- Epeenaiskonnal on üks võimalus pääseda Pariisi olümpiale – võita Hiina MK-etapp ning loota, et Ukraina jääb kuuendast kohast tahapoole. Ehk siis pigem lootusetu?- Skandaalike jalgpallihooaja eel: FCI Levadia pahandas Paide Linnameeskonnaga, kuna too värbas Levadiast endale 16-aastase talendi Patrik Kristali. Või äkki peaks ikka ise peeglisse vaatama?- Kas Ott Tänak võidab Rootsi ralli?
13.02.2024 1h 26 m
"Mehed ei nuta": Kristjan Ilves hüppemäel mustas augus? Kus on uued kodused rallitähed?
6. veebruari "Mehed ei nuta" peateemad: - Kristjan Ilves on enne kodust MK-etappi hüpetega mustas augus? Kas Otepäält algab uus tõus? - Otepää ralli: kas kodune ralli on kriisis? Kus on meie noored tipud? - Kas Hyundai seadistab Rootsi ralliks Ott Tänakule parema masina? - Miks jäi Hans-Christian Hausenbergi etteaste Tallinna mitmevõistlusel kesiseks? Mida Eesti kergejõustiklastelt oodata sisehooajal? - Telesegadus sai klaarimaks: Viaplay müüs kogu oma ülekandeõiguste paketi ja kliendid Go3-le ehk palju õnne Kalev Kruus ja Eesti spordisõbrad? - Eakas sportvõimlemise treener ahistas trennisaalis noort õpilast, aga isegi märkajad ei sekkunud. Kuidas on see võimalik?
06.02.2024 1h 26 m
"Mehed ei nuta": Mida näitas Monte Carlo ralli Tänaku tiitlišansside kohta? Kas Keila fännid on läinud ülekäte?
30. jaanuari "Mehed ei nuta" peateemad: - (11:04) Mida näitas Monte Carlo ralli eelseisva hooaja jõudude vahekordade ja Ott Tänaku tiitlivõimaluste kohta? Kas Thierry Neuville tõestas, et hoopis tema on tiitlinõudleja number üks? Kas kisa uue punktisüsteemi üle oli asjatu - midagi ju katki ei läinud, aga natuke põnevust tuli tegelikult juurde? - (29:50) Talispordinädal: Marten Liiv MK-etapil neljas ja ühtlasi võimsa maailmarekordi tunnistaja, Kristjan Ilves kaks korda viies ja hüppevormi pärast frustreerunud. - (38:20) Urmas Sõõrumaa rääkis intervjuus Eesti Ekspressile, et ootab, et Eesti Olümpiakomitee presidendikandidaadid juba pea liiva alt välja pistaks ja endast märku annaks. Kes need võiks olla? - (44:53) Kas ETV korraldab laskesuusatamist ja jalgpalli propageerides "ajupesu nagu Venemaal", nagu kirjutas Priit Pullerits, või paneb ajakirjandusõppejõud siin kaarega üle võlli? Milliseid spordiülekandeid ERR peaks näitama? - (55:13) "Hinnamuutus on konkreetne ja sellest rongist oleme maha jäänud" ehk miks pole Eesti korvpalliklubides tänavu säravaid leegionäre ehk miks on klubide eelarved ajale jalgu jäänud? - (1:12:57) Kas Keila korvpallifännid on läinud ülekäte ja mida võtab Peep nende ohjeldamiseks ette?
30.01.2024 1h 45 m
"Mehed ei nuta": Tänak on ikka esisoosik? Orefice lahkumine näitab Eesti naiste võrkpalli suurt muret?
23. jaanuari "Mehed ei nuta" peateemad: - Rallihooaeg algab: kes on Ott Tänaku peamine konkurent MM-tiitlile, Elfyn Evans või Thierry Neuville? Kas Tänak alustab hooaega tiitlisoosikuna või on see nii ainult sinimustvalgete prillide läbi vaadates? Mida oodata juba Monte Carlos? - Kas Robert Virvese karjäär jääbki rahapuudusel toppama? - Eesti naiste võrkpallikoondise peatreener Alessandro Orefice lahkus ametist ja siirdub juhendama Sloveenia koondist. Loogiline, kui piisavalt paljudel naistel puudub ambitsioon välismaal mängida? - Henry Sildaru sai pargisõidu MK-etapil kümnenda koha: esimene tõsisem märk, et tähelend on võimalik? Tõnis Sildaru kriitilist sõnavõttu tsiteerides: ehk oleks suusaliidul aeg mõtlema hakata, et meil freestyle'i-koondis eksisteeriks? - Mida peaks tegema Tuuli Tomingas, et püstitiirudes märgid maha tuleks? - Viimsi kaotas Eesti-Läti Korvpalliliigas Tartule... 24:76. Kuidas selline asi meie tippliigas võimalik?
23.01.2024 1h 32 m
"Mehed ei nuta": On Selevkol ka MMil medališanssi? Kas tõesti suudab vaid Pohlak juhtida jalgpalliliitu?
16. jaanuari "Mehed ei nuta" peateemad: - Aleksandr Selevko tegi Eesti spordiajalugu, võites iluuisutamise EMil hõbemedali. Kust see nüüd siis tuli? Mis on tema potentsiaal maailma tasemel? - Miks Kristjan Ilves ei saa kuidagi poodiumile? Kuhu kaotas Tuuli Tomingas aasta lõpus saadud maagilise suusakiiruse? - Tõnis Sildaru sai süüdistuse omastamises: seitsme aasta jooksul ligikaudu miljoni euro eest Kelly Sildaru teenitud raha ebaseaduslikus kasutamises. Kas see peretüli keerab tulevased perekondlikud "spordiprojektid" pea peale? - Aivar Pohlak rääkis intervjuus Rimo Hundile, et pikas perspektiivis tuleb ainuüksi rahalistel põhjustel jätkata koondises oma treeneritega, aga ka, et "täna ei tundu realistlik", et jalgpalliliitu oleks võimeline keegi teine juhtima". Kas tõesti? - Korvpalli Euroliiga on laienemas Dubaisse ehk spordipesu vallutab ka ühe Eesti korvpallisõprade armsaima võistluse?
16.01.2024 1h 43 m
"Mehed ei nuta": mis teeb medalimees Marten Liivi eriliseks? Kalev/Cramo tegi imet? Miks vajasid laskesuusaliit ja Johanna Talihärm lepitajat?
- Tahtis, ja sai! Marten Liiv võitis Euroopa meistrivõistlustel 500 meetri distantsil hõbemedali. Miks tasub paljudel tippu pürgijatel Liivi eeskujuks seada? - BC Kalev/Cramo tõi Unibet Arenale täismaja ja võitis Eesti-Läti liiga liidrite duellis kordades rahakama Prometei. Kui kõva sõna see oli? Eestlased tõestasid taas, et tegu on kossurahvaga? - Johanna Talihärm jõudis tänu Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse vahendajale alaliiduga kokkuleppele ja naases laskesuusakoondisse. Kuidas suhted ikkagi nii sassi läksid, et sellist vahendajat vaja oli? - Viimased kolm hooaega FC Floras mänginud Eesti koondise kaitsja Ken Kallaste sõlmis lepingu FCI Levadiaga, ja teenis Flora fännide pahameele. Kas see pole siiski väga ebaõiglane mängija suhtes ja suure jalgpalli hale imiteerimine? - Eneli Jefimova treener Henry Heina karmid sõnad: Eestis pole tippspordiks tingimusi.
09.01.2024 1h 19 m
"Mehed ei nuta": Ennustame 2024. aasta olulisi spordisündmusi! Mida teha aasta sportlase hääletuse "manipulaatoritega"?
2. jaanuari "Mehed ei nuta" peateemad: - Astume taas omavahel joonele: lööme lahti 2024. aasta spordisündmuste ennustusvõistluse! - Kas aasta sportlaste valimisel läks kõik õigesti? Kas hääletusel ilmselgelt manipuleerida üritavad alaliidud võiks kuidagi karistada? - Heiki Nabi peab rahvusvahelisele spordikohtule ja Eesti antidopingule maksma 15 000 šveitsi franki, kuid advokaat Paul Keres soovitab mitte maksta. Kellel on õigus? - Laskesuusaliit ja Johanna Talihärm veavad vägikaigast: Talihärm pole nõus allkirjastama lepingut alaliiduga, mis on eelduseks MK-sarjas osalemisele. Kes siin pilli lõhki ajab? - Selgub saatejuhtide 2023. aasta panustamisvõistluse võitja, samuti 2023. aasta ennustusküsimuste parim. - Laskesuusatamise Eesti meistrivõistlused lükati edasi, sest sportlased on piiri taga treenimas. Suusatamises võistlused aga toimusid ja toimuvad ka uuel nädalal, kuigi kolm parimat meest on Tour de Skil. Absurd? - Miks maksab EOK 2000 eurot preemiat purisuusatamise maailmameistrile, kui konkurentsis oli vaid kuus eestlast?
02.01.2024 1h 35 m
"Mehed ei nuta" suur uusaastasaade: avalikustame spordiaasta 2023 absoluutse TOP25 edetabeli!
"Spordisaade „Mehed ei nuta“ tähistab uue aasta saabumist traditsioonilise 1. jaanuaril ilmuva mammutsaatega, kus eesmärk ei rohkem ega vähem kui 2023. aasta spordisündmuste absoluutne ja lõplik pingeritta panek. Lisaks traditsioonilisele ja ülimalt subjektiivsele TOP25 pingereale jagavad Jaan Martinson, Peep Pahv ja Tarmo Paju saates välja ka portsu „eriauhindu“ - näiteks aasta totrusele, tsitaadile, unustajale, patuoinale, lumehelbekelesele, suuvoodrile. Sportlikku uut aastat kõikidele meie kuulajatele!
01.01.2024 2h 24 m
"Mehed ei nuta": Kuidas suhtuvad Tänak ja Neuville tiimikäskudesse? Kuidas vastab Jaan kettagolfikogukonna kriitikale?
26. detsembri "Mehed ei nuta" peateemad: - WRC rallipusle sai kokku: M-Sport vahetas koosseisu, kihutama hakkavad Gregoire Munster ja Adrien Formaux. Arvestades, et Elfyn Evans ei saa osaleda murtud roide tõttu hooajaeelsetes testides - kõik viitab Hyundai ülemvõimule, vähemalt üldarvestuses? - Hyundai boss andis teada, et aasta alguses on Ott Tänak ja Thierry Neuville võrdses seisus, kuid ühel hetkel hakatakse tiimikorraldusi jagama. Huvitav, kuidas Tänak ja Neuville seda alla neelama hakkavad? - Kodune korvpallihooaeg poole peal: kes Eesti meeskondadest on ületanud ootusi, kes läinud lati alt? Eesti klubid flirdivad konkurentsis lätlastega fiaskoga? - Kommerts võtab nüüd täies mahus üle? Euroopa Kohus otsustas: UEFA ja FIFA ei tohi takistada jalgpalli superliiga sündi, Rahvusvahelisel Uisuliidul pole voli keelata sportlastel kommertsvõistlustel osalemast. - Ei saa ikka ühtegi aasta sportlase valimist ilma tülitsemise ja/või segaduseta? Kettagolfi kogukond kirub Jaani kommentaare ehk nende ala madaldamist, EOK pidi selgitama, miks ports väärt kandidaate eelvalikust välja jäi. - Aivar Pohlak põhjendas, miks otsustati jätkata Thomas Häberliga: "Tahame ikkagi aru saada, mis on see Häberli maksimum, kas me oleme selle juba kätte saanud või on siit midagi tulemas." Ja veel oma sõjateemaliste valikute kohta: "Kriisiolukordades on ülioluline jälgida alusdokumente ja meie alusdokument on olümpiaharta, mis ütleb väga selgelt ära, et sport ei tegele poliitikaga." Kuidas kõike seda kommenteerida?
26.12.2023 1h 46 m
"Mehed ei nuta": Kui kõva sõna on Drelli NBA-leping? Kas kriitikalaine WRC punktisüsteemi üle on põhjendatud?
19. detsembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Unistus täitus: Henri Drell teenis lepingu NBA klubiga Chicago Bulls. Ülikõva või leiab õel eestlane siin ikka mingeid "agasid", kuni ta pole NBAs ka väljakule pääsenud? Kas ja millal see võiks juhtuda? Miks just Henri Drell jõudis nii kaugele? - Tuuli Tomingas muutub üha kiiremaks ehk nüüd vist saab küll lõplikult öelda, et täiesti uus tase on saavutatud? - Ralli MM-sarjas hakkab kehtima uus punktisüsteem, lisaks ei pea erasõitjad kasutama Rally1 auto hübriidsüsteemi. Uus punktisüsteem: totrus kuubis või on kritiseerijad lihtsalt vanas kinni ega suuda aja ja uuendustega kaasa minna? - Keda valida aasta sportlasteks, treeneriteks ja võistkonnaks, kui tahad olla nagu Jaan, keda, kui tahad olla nagu Peep, keda, kui tahad olla nagu Tarmo?
19.12.2023 1h 31 m
"Mehed ei nuta": Kuhu paigutub Eneli Jefimova triumf olümpia kontekstis? Kas Eesti peaks boikoteerima olümpiat?
12. detsembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Eneli Jefimova võitis lühiraja ujumise Euroopa meistrivõistlustel kulla ja hõbeda. Kui kõva sõna see ikkagi on, milline on realistlik hinnang tema hetkekohale olümpiakonkurentsis? - Venemaa-sõbralik Rahvusvaheline Olümpiakomitee otsustas, et lubab Venemaa individuaalsportlased Pariisi olümpiale. Kuidas asi ikkagi nii kaugele jõudis? Kuidas peaks käituma Eesti Olümpiakomitee, kuidas Eesti riik, kuidas Eesti sportlased? - Kust see pööre veel tuli? Eesti epeenaiskond võitis MK-etapi Vancouveris ja säilitas olümpialepääsu võimalused. - Üleminekute ja uudiste hooaeg koduses jalgpallis: Norbert Hurt asus FC Flora peatreeneriks, Jürgen Henn ja Joel Lindpere said koondise uuteks abitreeneriteks, Thomas Häberli püsib paigal. Kas Henni ja Lindpere koondise juurde minek on PR-samm või sisuline areng?
12.12.2023 1h 24 m
"Mehed ei nuta": Ilves, Tomingas ja Külm uuel tasemel või siiski mitte? Pevkur soperdas Kuldliigast loobumise teatega?
5. detsembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Nädal talialade MK-etappe selja taga: mis tarkust oleme juurde saanud? Tuuli Tomingas ja Susan Külm näitavad laskesuusatajatest arengut? Kristjan Ilves jättis kasutamata esimese korraliku võimaluse poodiumile tõusta - aga ütleb, et on parem kui eelmine hooaeg. Kuidas tundub kõrvalt? Kas Marten Liiv on endiselt suures mängus? - Võrkpalliliidu president Hanno Pevkur kuulutas: mehed ei mängi suvel Kuldliigat, sest peavad puhkama ja vigastusi ravima. Rikberg arvab vastupidist. Kummal on õigus? - Eesti jalgpalli meisterklubis FC Floras korralikumad ümberkorraldused: lahkub peatreener Jürgen Henn, lahkumine teada ka juba mitme põhimängija puhul, näiteks Henrik Ojamaa, Ken Kallaste. Kuidas edasi? Kas Flora käitus lahkuva peatreeneriga imelikult? - Kas hoopis see võib olla koduse korvpalli tiitliheitlust mõjutav uudis (lisaks isiklikule tragöödiale) - Hugo Toom sai põlvetrauma, mis lõpetab tema hooaja? Kas korra uskumatult hästi sarnasest traumast välja tulnud mängumees suudab sama ka uuesti? - Epeenaiskonna neli liiget tegid avalduse, et austavad Katrina Lehise otsust ega oota teda enam tiimi, vaid proovivad ise Pekingi olümpiale jõuda. Mis selle avalduse mõte oli?
05.12.2023 1h 31 m
„Mehed ei nuta“: Kellelt suusahooajal näha uut taset? Lehis keeras vehklemistülis teraviku enda poole?
28. novembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Mida näitas Eesti suusasportlaste esimene nädalavahetus MK-sarjas - kelle suhtes on põhjust ootuseid ülespoole kruttida, kelle suhtes maha keerata? Mida nägi ja kuulis Jaan Rukal sellest, mis tegelikult toimub suusamaailma telgitagustes? Kas näiteks fluorikeeld keerab suusatamise vussi? - Kas veel jaburamalt annab kahe aastaga olümpiaedu vussi keerata kui meie vehklemises juhtunud - Katrina Lehise (või siis Nikolai Novosjolovi?) ja vehklemisnaiskonna peatreeneri Kaido Kaaberma tüli jätkuna teatas Lehis, et keeldub naiskonda otsustavalt MK-etapil esindamast. - BC Kalev/Cramo pani tegi eurosarja lõppvaatuse veel põnevaks, aga jäi ikkagi teises ringist välja. Kuidas Eesti esiklubi etteaste kokku võtta ja kuidas siit edasi? - Rallimaailm eesotsas Ott Tänakuga "leinab" Kalle Rovanperä taandumisotsust. "Midagi on ikka väga valesti," ütleb Tänak. Kas ja mis? - Läbi videomängu rallimaailma ukse lahti murdnud Romet Jürgenson pääses tänavusest talendiprogrammist uueks hooajaks Junior WRC sarja. Kui kõva sõna see on?
28.11.2023 1h 15 m
"Mehed ei nuta": Mis ikkagi juhtus Rovanperä motivatsiooniga? Miks vajab jalgpallikoondis treenerivahetust?
21. novembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Kalle Rovanperä teatas, et ei tee järgmisel aastal kaasa täit WRC-hooaega. Kuidas sellesse suhtuda: mõistlik otsus enese hoidmiseks, aga ka tõestus, et vanasti olid spordimehed tõsisemad? Kas Hyundaisse tagasiminek tõstab Ott Tänaku nüüd tiitlisoosikuks number üks? - Eesti jalgpallikoondis lõpetas EM-valiksarjas 0:2 kaotustega Austriale ja Rootsile. Justkui parem kui 0:5 kaotused septembriaknas? Kas noorenenud koosseis annab lootust paremaks homseks? Ja kas see parem homne peaks tulema koos Thomas Häberliga või ka uue peatreeneriga, näiteks Jürgen Henniga? - BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jäigi ilma Oleksandr Kovliarist. Mis jäi puudu tähtsas euromängus Itaalias ja kas värske täiendus Marreon Jackson toob seda, mis puudu, et võita Eesti-Läti liiga ja kodune liiga? - Sel nädalal algavad nii laskesuusa, murdmaa, kahevõistluse kui ka suusahüpete MK-sarjad. Kuhu tõstame lati Kristjan Ilvesele, kuhu laskesuusatajatele, kuhu ülejäänutele?
21.11.2023 1h 26 m
"Mehed ei nuta": Miks valis Kaaberma Lehisega tülitsemise tee? Kas Florat ootab Henni lahkumine?
14. novembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Võtame kokku koduse jalgpallihooaja! FC Flora oli hea või teised kehvad või otsustasid asja ikkagi kohtunikud? Kas Florat ootab suur suunamuutus ehk peatreenerivahtus? Kas Tallinna Kalev tõusebki kohalike suurte sekka? - Eesti epeenaiskond on Pariisi olümpia rongilt pudenemas. Kas peatreener Kaido Kaaberma pidanuks Legnanus lülitama naiskonda individuaalturniiril kolmanda koha saanud Katrina Lehise, kuigi ta koondise treeninglaagrites ei viibinud? - Miks ei pakkunud M-Sport Ott Tänakule uut lepingut? - Kuidas mõjutab Oleksandr Kovljari lahkumine BC Kalev/Cramo saatust ja koduseid jõuvahekordi?
14.11.2023 1h 40 m
"Mehed ei nuta": Kes vastutab, kui Levadia jääb kohtuniku vea tõttu tiitlita? Kas Rovanperä võib tõesti teha pooliku hooaja?
7. novembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Kes võtab vastutuse, kui kohtunike prohmakas lähebki Levadiale maksma Eesti meistritiitli ja sadu tuhandeid eurosid? Kuidas päädib meistrivõistluste viimane vooru tiitli, medalite, eurosarjakohtade ja väljakukkuja osas? - Saksamaa meedia väidab, et Kalle Rovanperä võib järgmisel aastal kaasa teha vaid pool hooaega. Tema agent ei kinnita ega lükka ümber. On see tõesti tõenäoline? Mida see tähendaks tulevasele WRC-hooajale? - Noor Eesti käsipallikoondis alistas Läti paika ja edenes MM-valikturniiril järgmisse ringi. Kas meie uus põlvkond mängib eelnevad üle? - Millega tegelevad Eesti noored korvpallurid? Kerr Kriisa rikkus NCAA reegleid ja peab vahele jätma üheksa esimest mängu. Temast Arizona ülikooli maha jäänud Eesti korvpalli tulevikulootus Henri Veesaar sai vigastada, sest mängis golfikäruga sõites lolli. - Kas BC Kalev/Cramo andis koos Zaragoza-mänguga käest ka eurosarja edasipääsu võtmed? Kas Kristjan Kitsingust loobumine oli viga?
07.11.2023 1h 34 m
"Mehed ei nuta": Kuidas paneb Hyundai tiimiboss paika Tänaku ja Neuville'i suhted? Lumehelbekesed vilistamas kodust jalgpalli?
31. oktoobri "Mehed ei nuta" peateemad: - Kesk-Euroopa rallil kõik, nagu arvata oli? Ehk Evansist polnud Rovanperä surve alla panijat ja soomlane tähistas tiitlivõitu, Tänakust polnud võidu peale sõitjat ja mingeid ülemäära põnevaid kõlakaid tuleviku osas polnud ka enam kuulda? Mida arvata Hyundai pealiku väljaütlemisest, et Tänaku ja Neuville'i suhted tuleb järgmiseks aastaks paika panna varakult - siis, kui pead veel külmad. Kuidas see võiks välja näha? - Farss ja lumehelbeühiskonna poole liikumine või hea õppetund kõigile? Kohtunikud peatasid viieks-kuueks minutiks Tartu Tammeka ja Tallinna Kalevi matši, sest Tartu fännid ja jalgpalliliidu vätel ka klubi tegevjuht Kristjan Tiirik solvasid neid. - Jalgpalliliiga medaliheitluses tehti korrektuure ja nii kuld kui pronks endiselt lahtine - kas miski väärab järjestust Flora-Levadia-Paide? - Erimeelsused õhus? Eesti ujumise imelaps Eneli Jefimova teatas poolteist aastat enne gümnaasiumi lõpetamisest, et siirdub Põhja-Carolina osariigi ülikooli. Treener Henry Hein kahtleb, kas see on õige koht, ja küsib, miks üldse oli vaja nii vara midagi otsustada. - BC Kalev/Cramo alustas eurosarja kuuepunktilise võiduga Itaalia klubi Brindisi üle. Kas see, mida Eesti esiklubilt oleme seni näinud, annab lootust eelmise hooaja eduloo kordamiseks? - Nagu ennustati, nii ka läks: Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste klubi Vitoria Baskonia vallandas peatreener Joan Penarroya ja värbas neljandat korda sel sajandil (!) asemele Duško Ivanovici. Veider?
31.10.2023 1h 28 m
"Mehed ei nuta": Kas nüüd oleks aeg Häberli välja vahetada? Kas Kontaveidi comebacki tulevikus võib välistada?
24. oktoobri "Mehed ei nuta" peateemad: - Jalgpallikoondis viigistas Taiga: kas nüüd oleks küll aeg Häberli välja vahetada? - Milliseks kujuneb Kesk-Euroopa ralli ja kogu rallihooaja lõpp seisus, kus kõik tundub selge, ja kus Ott Tänaku tiimivahetus ka teada? Mida on Tänakul veel püüda? Kuidas loksuvad rallimaailma muud pusletükid uueks hooajaks kokku? - Anett Kontaveit võitis Luksemburgi „pensionäride” turniiri. Kas tema comeback on tulevikus välistatud? - Pilk Euroliigasse: miks on Vitoria Baskonia ja Kaunase Žalgirise teekonnad nii risti vastupidises suunas liikumas? - Rauno Sappinen: „Pigem lõpetan karjääri kui liitun Nõmme Kaljuga.” On see mõistlik piiride tõmbamine? - Peep Pahv annab rubriigis "Nädal Keilas" aru: miks TalTech Keilalt võidu käest kiskus ja kuidas muudab mänedžerist loobumine klubijuhtimise kvaliteetsemaks?
24.10.2023 1h 24 m
"Mehed ei nuta": Häberli kehvad eneseõigustused või tõesti liiga kõrged ootused? Madis Mihkels rassismiskandaalis: kuidas küll ei õpita?
17. oktoobri "Mehed ei nuta" peateemad: - Eesti jalgpallikoondise must periood jätkus koduväljakul 0:2 kaotusega Aserbaidžaanile. Kas peatreener Thomas Häberlil on õigus, et fännid ja meedia nõuavad temalt ja meeskonnalt liiga palju? Või oleks tema ülesanne siiski meeskonna mängu parandada, arendada ja oma võimetesse usku süstida? - Intermarché-Circus-Wanty rattameeskond eemaldas rassistlikult käitunud 20-aastase talendi Madis Mihkelsi koos võistkonnakaaslasega Hiina velotuurilt. Hea, et üldse tervelt Hiinast tulema said ja kohalike lintšida ei antud. Kuidas küll noored sportlased ei õpi? - Kristian Kullamäe hullab Hispaanias: kas tema vooru MVP väärilised 33 punkti Euroopa tugevaimas liigas on Eesti korvpallurite ajaloo kõvemaid etteasteid? Ja kas siit kumab üks kõva läbimurdehooaeg? Mis võiks olla Henri Drelli järgmine käik? - Eesti käsipallikoondises algab uus ajastu: Thomas Sivertssoni asemel asus peatreeneriks Martin Noodla. Kiidame? - Jari-Matti Latvala andis verbaalse obaduse: „Ott Tänak ei sobi Toyotasse, sest ta on sõitja, kes teeb kõik, et tulla individuaalseks maailmameistriks.”
17.10.2023 1h 37 m
"Mehed ei nuta": Tänak Hyundaisse oli ainus valik? Pohlaku ämber, mida üks avaldus ei muutnud
10. oktoobri "Mehed ei nuta" peateemad: - Ott Tänak võitis pingelises heitluses koos Robert Virvesega Saaremaa ralli, värskelt selja taga ametlik kinnitus uueks hooajaks Hyundaisse naasmise kohta. Heidame valgust nii Saaremaal nähtusse kui ka Hyundai-uudise telgitagustesse! - WRC kalender 2024 hakkab selguma, Dirtfishi andmetel on seal nii Läti kui ka Poola rallid. Mida see tähendab Rally Estonia tulevikule WRC rallina? - Mitu päeva segadust Eesti Jalgpalli Liidu seisukoha osas Venemaa noorte EMile lubamise üle päädis alaliidu avaldusega “ühesest seisukohast“. Piinlik lugu, et selline deklaratsioon sündis alles sponsorite survel? Kas kohalikust jalgpalliüldsusest hakkab kõlama tugevam hukkamõist Pohlakule? - Pariisi olümpiale võib sõita rekordiliselt väike Eesti koondis. Põhjus muretsemiseks? - Pärnu Sadam kaotas Islandi ja Kosovo klubidele ja langes eurosarjast välja. Pannes juurde Kalev/Cramo langemise Meistrite Liiga eelringis, siis - mida see näitab Eesti klubikorvpalli kohta anno 2023?
10.10.2023 1h 17 m
"Mehed ei nuta": Hyundaisse tagasiminek on Ott Tänaku jaoks ainuvõimalik samm? Poliitikud lasevad Eesti sporti põhja?
3. oktoobri "Mehed ei nuta" peateemad: - Ott Tänak võidutses Tšiili rallil: ainult hea stardipositsiooni ja õnnestunud rehvivaliku teene või saab siit ka mingit tõsisemat progressi Fordiga välja lugeda? - Hääled Ott Tänaku Hyundaisse siirdumise osas kajavad aina kõvemini: kus suitsu, seal tuld? Näib, et isegi Thierry Neuville igatseb teda taga? - Poliitikud pole medalipidudele oodatud. Riik ei pane uuel aastal EOK ja Team Estoniale pennigi juurde. 2,5 miljonit, mis hasartmängumaksu laekumistest ära võeti, ei kompenseerita, kuigi lubati. Tippspordi matused? - UEFA lubas Venemaa ja Valgevene jalgpalli noortevõistlustele tagasi, sest lapsed pole süüdi, mida vanemad teevad. 12 riigi jalgpallikoondised teatasid, et ei osale kindlasti ühelgi turniiril koos Venemaaga, aga Eestit selles nimekirjas ei olnud. Miks ei paindu Aivar Pohlak hukka mõistma terroririigiga sõbrutsemise poliitikat? - Kes on koduse korvpallihooaja esimese paari nädalaga jätnud ootustest parema, kes kehvema mulje? Kuidas kommenteerib Peep Keila rasket nädalat? - Korvpalli Euroliiga hooaeg algab: kes on soosikud, millised on Žalgirise ja Baskonia võimalused?
03.10.2023 1h 22 m
"Mehed ei nuta": Otse ja värskelt lepituskoosolekult ehk kuidas jõuti Keila korvpallitülini ja sealt lõpuks kompromissini?
26. septembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Päevad, mis ajasid segadusse ehk räägime selgeks: millised sündmused viisid Peebu vallandamiseni Keila peatreeneri kohalt ja kuidas värskelt lõppenud lepituskoosolekul jõuti kompromissini, mis ta ametisse tagasi tõi? Räägime lahti taustad, räägime, kuidas tunneb end elu suurimasse emotsioonide-karusselli sattunud Peep. - Audentese spordiklubi ei lase lahkunud kergejõustukutreenereid ja nende õpilasi oma baasides treenida vaid võttis uued üürnikud ja aegu pole. Kelle poolel on tõde, kelle poolel õigus? - Maadluse MM-il kaotas Epp Mäe avaringis, Heiki Nabi medalimatšini ei jõudnud, eestlastel jäid olümpiakohad teenimata. Kas olümpialootust on veel jäänud? Mis on juhtunud Epp Mäega? Kas esikaheksasse tulek tähendab, et Heiki Nabi võib veel kauemgi areenile jääda kui ainult olümpiatsükkel? - BC Kalev/Cramo kaotas Meistrite Liiga eelringis Rootsi meistrile Norrköpingile ja peab Meistrite Liigast suu puhtaks pühkima. Mida ütlevad hooaja esimesed märgid Kalevi, aga ka teiste juba tules käinud Eesti meeskondade kohta? - Kas Ott Tänak võidab Tšiili ralli?
26.09.2023 1h 29 m
"Mehed ei nuta": Laskesuusakoondise segadused ehk sportlaste jonn või uue treeneri saamatus? Korvpallihooaja eelvaade ehk Keila läheb medalit võitma?
19. septembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Kuigi eesmärk oli koondada koondis kokku, on Eesti laskesuusakoondis uue peatreeneri Stefan Lindingeri juhtimisel lagunenud veel rohkem kui enne - lisaks Tuuli Tominga tiimile harjutavad eraldi nüüd ka Rene Zahkna, Raido Ränkel ja Johanna Talihärm. Alaliit peatas ka Talihärmale toetuse maksmise. Asjatundmatu treener või mugavustsoonis istuvate sportlaste arusaamatu jonn, millele tuleks piir panna? - Eesti jalgpallikoondis lõpetas EM-valiksarja kahe 0:5 kaotusega ja pehmelt öeldes lootusetu mängupildiga. Mitmed endised koondise tähed utsitavad mängijaid peeglisse vaatama, mitmed aga küsivad, miks ikkagi peatreener Thomas Häberli pole suutnud mehi paremini mängima ja võitlema panna ning miks teeb imelikke taktikalisi valikuid. Kummal poolel on õigus? - Rasmus Mägi jooksis Teemantliiga finaaletapil Eugene'is teist korda elus aja alla 48 sekundi: "Tulemuste varu on hoopis teisest puust kui seni." Ühtlasi saab asuda kergejõustikuhooajale joont alla tõmbama: kas jäi piisavalt näppude vahele? - Kodune korvpallihooaeg saab neljapäeval avalöögi, ka BC Kalev/Cramo eurohooaeg juba esmaspäeval, sel nädalal alustavad klubihooaega ka mitmed Eesti koondise põhitegijad. Mis saab olema "Mehed ei nuta" ametlik lati kõrgus Peebule? Kes Keila medalit võiksid ohustada? Kas BC Kalev/Cramo soosikustaatuses on kahtlust?
19.09.2023 1h 22 m
"Mehed ei nuta": Tänaku Ford lagunes jälle - kaua võib? Jalgpalliüldsus elas Rootsi-mängu eel utoopiamaailmas?
12. septembri "Mehed ei nuta" peateemad: Tänaku Ford lagunes jälle - kaua võib? Jalgpalliüldsus elas Rootsi-mängu eel utoopiamaailmas? - Ott Tänaku ja Fordi võidulootused Kreekas said põhimõtteliselt läbi enne, kui üldse õigeks sõiduks jõudis minna. See ei ole ju normaalne? - Hea uudis ka: Ott Tänak kinnitas, et soovib kindlasti WRC sarjas jätkata. Et siis ikkagi Hyundaisse? - Eesti jalgpallikoondis tegi kodus Rootsi vastu masendava etteaste. Mis läks valesti ja kust tuli üldse ohjeldamatu optimism enne klass kõvema vastasega kohtumist? - Eesti võrkpallikoondis EMil: valiti vastaseid ja mänge, mis valiti, aga edu see ei toonud, ka alagrupiturniiri otsustavas mängus Belgia vastu jäädi lõpuks kindlalt alla. Mida saanuks paremini? Kas suurte vastu valge lipu heiskamine oli õige taktika? - Mida näitas korvpalli MM, kus finaal osutus Euroopa siseasjaks ja soosikuna alustanud USA jäeti üldse medalita? - Ajastu lõpp? Eesti neljapaat viis end enesehävitusrežiimile, kuid jäi MMi B-finaalis ikkagi esimesena olümpiapiletita.
12.09.2023 1h 30 m
„Mehed ei nuta“: Kas võrkpallikoondisel on taset edasipääsuks? Mis on Läti korvpalliime suurim võlu?
5. septembri "Mehed ei nuta" peateemad: - Eesti meeste võrkpallikoondis alustas EM-finaalturniiri kindlate kaotustega Saksamaale ja Itaaliale ning raske 3:2 võiduga Šveitsi üle. Kui realistlik on sellise mänguga Belgiat võita ja alagrupist edasi pääseda? Kas Šveitsi alistamise järel võinuks kõlada rohkem enesekriitikat? - Pöörane nädal korvpalli MM-il. Kust lätlased-leedulased sellised vägevad esitused välja võtavad? Millega näitab Läti erakordne edu? Keda pidada turniiri kullasoosikuks pärast seda, kui Prantsusmaa ja Austraalia on pudenenud, USA ja Kanada korra libastunud ning Leedu ja Saksamaa on ainsana kaotuseta? - Kristin Tattar krooniti taas kettagolfi maailmameistriks. Kuhu tal veel jõuda? - Huvitav (ja põhimõtteline) vaidlus: noorte saavutuskorvpall lahkus spordiklubist Nord ja lõi oma klubi Sokud, sest multispordi-süsteem ei sobinud. Kus siin tõde? - Kas Ott Tänak võidab Kreeka ralli?
05.09.2023 1h 23 m
"Mehed ei nuta": Kas kümnevõistlejad näitasid olümpiaks medalipotentsiaali? Mida vajab naiste võrkpallikoondis järgmiseks sammuks?
29. augusti "Mehed ei nuta" peateemad: - Võtame kokku kergejõustiku maailmameistrivõistlused. Kas tublilt esinenud Eesti kümnevõistlejad demonstreerisid juba olümpiaks ka medali- või lausa kullapotentsiaali? Kas Maicel Uibol läheb olümpiale jõudmine keeruliseks? Kuidas hinnata ülejäänud Eesti koondislaste esitusi? - Eesti naiste võrkpallikoondis kaotas kodusel EM-finaalturniiril otsustavates mängudes nii Slovakkiale kui ka Hispaaniale ja langes konkurentsist. Oli tore, aga võitu ikkagi ei tulnud - mida järgmiseks sammuks vaja? - Oma EM-finaalturniiri on Itaalias alustamas meeste võrkpallikoondis. Kas pärast kaht pettumust pääsetakse seekord alagrupist edasi? - Muljed korvpalli MMilt. Kuidas sai võimalikuks, et Läti suutis konkurentsist maha võtta suursoosik Prantsusmaa? Mida on sellest õppida Eesti koondisel? - M-Spordi boss Richard Millener tunnistas, et neil saab olema keeruline uueks hooajaks Ott Tänakut palgata, ja et plaan B on juba olemas. Kas tõesti jääb Tänaku odüsseia Fordi roolis üheaastaseks?
29.08.2023 1h 32 m
"Mehed ei nuta": kui kõvad on Rasmus Mägi, Kristin Tattari, Eesti korvpallikoondise värsked kordaminekud?
22. augusti "Mehed ei nuta" peateemad: - Kergejõustiku EMi esimeste päevade muljed kohapealt. Rasmus Mägi tõestas taas, et on tõeline mustersportlane? - Eesti korvpallikoondis pääsas emotsionaalse võiduga Iisraeli üle olümpiavalikturniiri järgmisse faasi, kuid kaotas seal kindlalt Poolale. Mis suvest lõpuks näppude vahele jäi ja mis pilguga saame vaadata eelseisvale EM-tsüklile? - Kas Euroopa meister Kristin Tattar on Eesti aasta sportlane ja Tallinnas toimunud discgolfi EM üks aasta spordisündmusi? - Kas Eesti võrkpallinaiskond veab end pärast Soomelt saadud valusat 2 : 3 kaotust EM-i alagrupist edasi? - Millise elamuse pakkus naiste jalgpalli MM?
22.08.2023 1h 30 m
"Mehed ei nuta": Kas korvpallikoondis lööb Iisraeli? Kas naisvõrkpallurid teevad imet?
15. augusti "Mehed ei nuta" peateemad: - Mis jäi Eesti korvpallikoondisel Tšehhi vastu puudu, et olümpiavalikturniirilt edasipääs oleks juba tagatud? Kas Iisraeli vastu suudetakse end rehabiliteerida? - Eesti naiste naiste võrkpallikoondis alustab kodust EM-finaalturniiri. Kas alagrupist edasipääs on realistlik? - Audentese spordiklubist lahkusid päevapealt ligi pooled treenerid. Kui suur probleem see on? - Algab kergejõustiku MM. Millega Peep ja co koju naaseb? - FC Flora kaotas võõrsil Rumeenia meistrile 0 : 3 ja eurohooaeg on Eesti jalgpallil ilmselt läbi. Aeg kodusel jalgpallil karmilt peeglisse vaadata?
15.08.2023 1h 31 m
"Mehed ei nuta": Tänaku tiitlilootused läinud, aga Evans võib veel üllatada? Kas kossukoondisel on lootust olümpiaturniiri võita?
8. augusti "Mehed ei nuta" peateemad: - Soome MM-ralli kokkuvõte. Mullune esikolmik (Ott Tänak, Kalle Rovaneperä ja Esapekka Lappi) oli reedega audis - kas kohapeal käinud Peep mingit põnevust üldse sai? Kas Tänaku tiitlilootused on läinud, aga Elfyn Evans ja Thierry Neuville viskavad veel Rovanperäle kinda? Helgemalt poolelt: kas Georg Linnamäe astus sammu edasi? Kui tõsiselt võtta rahvusvahelises meedias Soome ralli eel ringlema asunud jutte selle kohta, et Hyundai jahib Tänaku allkirja? Või hoopis läheb Sebastien Ogier Hyundaisse? - Kas epeenaiskond võetakse riigi palgalt maha? Septembrini anti armuaega, kuid olümpiavõitjad saavad A+ asemel B-kategooria palka. - TalTechi korvpallinaiskond ja samaga Eesti professionaalne naiste korvpall lõpetas ootamatult tegevuse. Kes ja mida peaks tegema, et Tallinnas, Tartus ja Keilas oleks naiste profitiimid, nagu tõsistes korvpalliriikides? - Kui tugev on Eesti korvpallikoondis enne olümpiakvalifikatsiooni Tallinnas? Kuidas nüüd ikkagi nõnda, et koduselt turniirilt nõnda palju põhimehi eemale jääb?
08.08.2023 1h 32 m
"Mehed ei nuta": Kas Kaaberma talitas avalikult Lehist tampides õigesti? Kuhu asetuvad Rasmus Mägi ja Johannes Erm MMi konkurentsis?
1. augusti "Mehed ei nuta" peateemad: - Epeenaiskonnal jäi MMil eesmärk täitmata, tagatipuks läksid peatreener Kaido Kaaberma ja Katrina Lehise suusad väga risti. Kas Kaaberma läks liiale, kui avalikult Lehisele ja tolle treenerile Nikolai Novosjolovile vee peale tõmbas? Või on see just peatreeneri ülesanne? Kuidas selliste suhete pealt koos edasi minna? - Rahvusvaheline Vehklemisliit lakkus Venemaa saba ja mõnitas Ukraina sportlasi, kuid pidi lõpuks alistuma. Mis paralleelmaailmas taolised spordiametnikud elavad? - Mis jäi näppude vahele Eesti kergejõustiku meistrivõistlustelt? Rasmus Mägi liigub vigastuspausist ja vähesest võistluspraktikast hoolimata... kuhu siis täpsemalt? Kuhu paigutub nelja-aastase vaheaja järel kümnevõistluses 8400 punkti alistanud Johannes Erm MMi kõrgete kohtade heitluse kontekstis? - Eneli Jefimova tegi ujumise MM-il kuuenda ja kaheksanda kohaga ajalugu, ülejäänud jäid rekorditest ja olümpianormist kaugele. Kuidas hinnata? - Millised on Ott Tänaku võimalused Soome MM-rallil (eeldusel, et auto püsib ühes tükis, ei vaja mootorivahetust ega tule ühtegi muud autoga juhtuda võivat viperust)?
01.08.2023 1h 26 m
"Mehed ei nuta": Rally Estonia kõik valusad küsimused saavad vastuse! Eesti jalgpalliklubid ühtlaselt kehvad?
"Mehed ei nuta" peateemad 25. juulil: - Võtame kokku Rally Estonia. Miks on vaja, et see juhtuks ühe rallimaailma superstaariga oma koduralli eel, et absurdsena tunduv viieminutiline karistus mootori vahetuse eest läheks muutmisele? Kas tõesti pakkusid kohtunikud kohapeal võimalust, et kui konkurendid nõus, alustame ikkagi nullist? Mida suutis Ott Tänak ja Ford nõmedas olukorras tõestada? Miks läks aia taha ülejäänud eestlaste võistlus? Kas aeg on asuda Kalle Rovanperäle tiitlit kaela riputama? Mida arvata uudisest, et M-Sport tahab Tänakuga uut lepingut ja saata teda ka Dakari rallile? Rallimaailm karjub ühes kooris, et nii head rallit ei saa WRC kalendrist välja jätta - viisakus või põhjendatud kiitus? Ja mis on tulevikuväljavaated tegelikult? - Kolm Eesti jalgpalliklubi pudenesid eurosarjas esimeses eelringis. Ja puändina suutis üks neist, Narva Trans, võita nädalavahetusel koduses liigas ainsat Euroopas konkurentsi jäänud meeskonda, valitsevat meistrit FC Florat... Ehk siis oleme ikkagi ühtlaselt kehvad? - Kellele ootamatult, kellele mitte, aga kaks aastat tagasi Baltikumi turgi vallutama tulnud ja ebareaalsete hindadega ülekandeõigusi kokku ostnud Viaplay teatas siinselt turult lahkumisest. - Märgilised üleminekud? BC Kalev/Cramo sõlmis lepingu Mikk Jurkatammega, BC Kalev/Cramost lahkunud Artur Konontšuk Hispaania kõrgliiga klubiga Granada. "Nädal Keilas" ehk sats koos? - Eneli Jefimova jõudis uue tähiseni: ujumise MMil olümpiaalal tänasesse finaali.
25.07.2023 1h 20 m
"Mehed ei nuta": Millised on Tänaku šansid Rally Estonial? Milline on Enoki ja Tugi potentsiaal suures spordis?
18. juuli "Mehed ei nuta" peateemad: - Kas Ott Tänak võidab Rally Estonia? Kas jutud, nagu oleks Ford kiiruse leidnud, on soovmõtlemine või on sellel ka reaalset alust? - Pippi Lotta Enok ja Gedly Tugi võitsid U23 EM-il vastavalt pronksi ja hõbeda. Millised on nende lootused kunagi maailma ja täiskasvanute tasemel medal võita? - Eesti U20 korvpallikoondis jäi EM-i A-divisjonis viimaseks. Põrumine või olemegi nii kehvad? - Haanja spordikeskus pannakse augustis kinni, kui eratoetajad ei tule päästma. Mida teha? - Eesti jalgpalliklubid alustasid euromänge: kolm kaotust, üks viik. Kisub kiiva või vara veel öelda?
18.07.2023 1h 34 m
"Mehed ei nuta": Kontaveit vs Kanepi, kumma karjäär oli vägevam? Vene värvides jalgpalliturniir Narvas, kuidas küll?
11. juuli "Mehed ei nuta" peateemad: - Anett Kontaveiti karjäär lõppes Wimbledoni teises ringis, õigemini segapaarismängu esimeses ringis. Kuidas jääme tema karjääri meenutama: kas Eesti aegade parima tennistina või jääb Kaia Kanepi selles "duellis" siiski ette? Kas ja kust tulevad asemele Eesti tennise ja üldse spordi uued sangarid? - Ott Tänak võitis Lõuna-Eesti ralli, mis korraldati selleks, et ta saaks autot testida. Kas Jaan nägi kohapeal uuel tasemel kiirust? - Narva Transi treenerid Oleg Kurotškin ja Maksim Gruznov tahtsid linnas korraldada Venemaa laste jalgpalliliiga osavõistlust, kuid klubi bossid palusid neil jama lõpetada. Kuidas sellised asjad ikka ja jälle juhtuvad? - Eesti neljapaat sai MK-etapil kuuenda koha. Kas MM-ilt tuleb olümpiakoht? Kas pelgalt pääs olümpiale on medalimeestele piisav eesmärk? - "Nädal Keilas": kas vaikus enne tormi ehk Peebu kuhu jäävad uudised Keila korvpalliklubist? Miks peame korvpalli suviste uudiste teemas keskenduma Janari Jõesaare naasmisele Poolasse ja Carlos Jürgensi lepingule Leedus või Eesti kuni 20-aastaste koondise tegudele Euroopa meistrivõistlustel?
11.07.2023 1h 25 m
"Mehed ei nuta": Miks Mehis Viru treenerikeelu täitmist ei kontrollita? Kes on süüdi Tarva kadumises?
4. juuli "Mehed ei nuta" peateemad: - Politsei pidas Mehis Viru kinni ja esitas talle kuriteokahtluse seksuaalvahekorra eest õpilasega. Samal ajal väidab Henn Vallimäe, et on avalik saladus, et Viru rikub talle määratud juhendamiskeeldu. Mis saab edasi? - Koduse korvpalli suured uudised: Rakvere Tarvas lõpetas tegevuse, Tartu palkas peatreeneriks Gundars Vetra ja tugevdas tagaliini Rain Veidemaniga. BC Kalev/Cramo sai selguse, et peab Meistrite Liigat alustama alagrupist. Aga muidu on kuidagi vaiksevaitu? - Epeenaiskond sai EM-il kuuenda koha mis pole ei liha ega kala. Teeme selgeks, kui kaugel on olümpiarong! - Kas jalgpall on kõvem kui korvpall? Flora – Levadia mängu vaatas rekordilised 3500 silmapaari, Pärnu Vaprus ja Paide Linnameeskond mängisid 2495 pealtvaataja ees. - Teeme selgeks: mis trall see käib Eesti Koolispordi Liidu ja Spordiliit Jõud ja kultuuriministeeriumi vahel?
04.07.2023 1h 29 m
"Mehed ei nuta": Kas Neuville tegeles teadliku pettusega? Kas naiste võrkpall on Eesti spordi uus edulugu?
27. juuni "Mehed ei nuta" peateemad: - Safari ralli kokkuvõte. Kas Kalle Rovanperä liigub vääramatult tiitli suunas ja Ott Tänakul pole ses osas mingit sõnaõigust? Kas Thierry Neuville tegeles teadliku petmisega? - Eesti võrkpallinaiskond võitis Hõbeliiga. Kas siit võib sirguda Eesti spordi uus edulugu? - Eesti jalgpallikoondis kaotas EM-valikmängus Belgiale 0 : 3. Thomas Häberli: väärisime esimesest poolajast enamat. Kas väärisid? - Rasmus Mägi jooksis Euroopa võistkondlikel karikavõistlustel oma comebacki-võistlusel end MM-ile ja võitis Euroopa mängude hõbemedali, lisaks tuli isiklikke ja Eesti rekordeid. Tubli töö? - Jukka Toijala pärast korvpalli järelkasvukoondise kaht kaotust: klubihooaeg peaks olema lühem. Mida kostab klubitreener Peep?
27.06.2023 1h 26 m
"Mehed ei nuta": Anett Kontaveidi karjääri lõpetamise tagamaad, Häberli otsused või otsustamatus Bakuus
"Mehed ei nuta" peateemad 20. juunil: - Suur kaotus Eesti spordile: Anett Kontaveit lõpetas seljaprobleemide tõttu karjääri. Mis jäi näppude vahele? - Eesti jalgpallikoondis pääses Aserbaidžaanis 1:1 viigiga. Miks nii ilusti alanud mäng nii koledaks pöördus? Milliseid võimalusi on täna Belgia vastu? - Nelli Differt kinnitas EM-i pronksiga Eesti parima vehkleja staatust. Kui kauaks ja kus on tema lagi? - Karl Erik Nazarov püstitas Eesti 100 m jooksu rekordi 10,18. Millal langeb 10 sekundi piir? - Tohoh ütlemist... Jukka Toijalal on eesmärk muuta Eesti korvpalliriigiks. Kas me siis polegi?
20.06.2023 1h 17 m
"Mehed ei nuta": Kellelt ootame kergejõustikusuve suuri tegusid? Mis jäi näppude vahele korvpallihooajast?
"Mehed ei nuta" peateemad 13. juunil: - Kergejõustikuhooaeg kogub hoogu. Kellele ja millele paneme selle suve suuremad ootused? Kas Mati Lilliallik puhub kodusele võistlussarjale elu sisse? - Koos Kristian Kullamäe pronksiga Leedus võib Eesti korvpallurite hooajad lõplikult mängituks pidada. Kas Eesti korvpalli (ja koondise) jaoks oli hea hooaeg? Millised on suurimad ootused suvele - nii mängijate kui ka klubide poolelt? Mis suunas peaks Tartu Ülikooli korvpalliklubi suunama pilgud pärast Nikolajs Mazursi lahkumist? - Eesti võrkpallikoondised kruvivad hoogu: mehed said jagu Tšehhist 3:0, naised pole üldse kaotust pidanud tunnistama. Hea suund? - Novak Djokovic võitis 23. suure slämmi turniiri. Kas temast sai aegade parim meestennisist? - Manchester City võitis jalgpalli Meistrite liiga. Kiidame heaks?
13.06.2023 1h 27 m
"Mehed ei nuta": Kas Tänaku tiitlilootused tuhmumas? Suur klubikorvpall käib Eestile üle jõu?
- Võtame kokku Sardiinia ralli. Kas Ott Tänaku tiitlilootused on kadumas? Kas Hyundai tegi Esapekka Lappile liiga? Kas rallistaaride kriitika WRC sarja igavuse kohta on põhjendatud? Mis on lahendused? - Jalgpalli Eesti karikavõitjaks tuli Narva Trans. FC Flora jäi ilma karikast, Nõmme Kalju eurokohast ja 150 000 eurost. Briljantne Transi, košmaar Kalju ja ärevust tekitav Flora jaoks? - BC Kalev/Cramole pakuti EuroCupi kohta, aga... Ehk kas suur klubikorvpall käib Eestile hetkel ikkagi üle jõu? - Seefeldi dopinguskandaal sundis reegleid muutma: kui paned pilli, maksa riiklik toetus tagasi. Õiglane? - Mark Lajal võitis USA-s ATP Challenger turniiri ja tõuseb maailma edetabelis 230. koha kanti. Kas Jürgen Zopi mantel on leidnud pärija?
06.06.2023 1h 19 m
"Mehed ei nuta": Kiidulaul Kalev/Cramole ja Läti jäähokile! Kaia Kanepi kaotas tüki eestlaste armastusest?
"Mehed ei nuta" peateemad 30. mail: - Mis on Läti hoki edu saladus? Milline spordivõit pälviks Eestis riikliku püha ja vaba päeva? - Koduse korvpallihooaja lõpp: BC Kalev/Cramo on Eesti korvpallitšempion, Pärnu võitis pronksiseeria. Mis oli Kalev/Cramo tänavuse hooaja edu saladus ja kuidas peaks klubi edasi arenema? - Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi langesid Prantsusmaa lahtistel vähem kui kahe tunni sees. Kas venemeelsete seisukohtadega flirtimisega on Kaia Kanepi paari nädalaga maha mänginud tüki oma pärandist ja fännide armastusest? - Mida muutis Eesti Spordi Kongress kohalikus spordielus? Ja mida urgitses Peep välja kultuuriminister Heidy Purgalt? Kas Eesti spordile saabuvad head ajad? - Kas Ott Tänak võidab Sardiinia ralli?
30.05.2023 1h 39 m
"Mehed ei nuta": Korvpallifinaalide järelkajad, Kaia Kanepi paaris venelannaga, rassismijuhtum noortekorvpallis
"Mehed ei nuta" peateemad 23. mail: - Suur korvpall fookuses. Kodune korvpallifinaal jätkub täna ilmselt võtmemänguga. Kas Tartu suudab siit veel korraliku seeria teha? Euroliiga Final Four: mängi, mis mängid, aga võidumehed tulevad lõpuks ikka Madridi Reali vanakeste seast? - Kaia Kanepi, kuidas nii? Kaia Kanepi otsustas Strasbourgi tenniseturniiril paarismängupartneriks valida venelanna Angelina Gabujevaga. - Eesti laskesuusakoondise peatreeneriks saab austerlane Stefan Lindinger. Kuidas valikut hinnata? - Soome noorkorvpallurid Munkkiniemi Kisapojat võistkonnast lahkusid Nord Cup turniirilt, kuna vastased Kohilast kostitasid neid rassistlike lausetega. Kuidas saanuks juhtunut paremini lahendada? - Jäähoki MMi korraldajad hädas nii Lätis kui ka Soomes: tribüüne ei saa kuidagi täis isegi oma meeskonna mängudel. Sportlikult poolelt: kelle peale panused?
23.05.2023 1h 32 m
"Mehed ei nuta": Ott Tänaku nukrad tõdemused Portugalis, põneva korvpallfinaali ootus Eestis
"Mehed ei nuta" peateemad 16. mail: - Ott Tänak Portugali MM-rallil: sellise tempo ja viperuste hulgaga maailmameistriks ikkagi ei tule? - Algab korvpalli Eesti tšempionaadi finaalseeria: kas Tartul on Kalev/Cramo vastu lootust? - Artti Aigro liitub kolmeks aastaks Norra koondisega. Kristjan Ilvese eeskujul maailma tippu? - Jäähoki MM-il pidid Kanada ja USA olema statistid, ometi möllavad. Esimesed muljed?
16.05.2023 1h 18 m
"Mehed ei nuta": Portugali MM-rallil läheb asi tõsiseks? Kes jõuavad kodusesse korvpallifinaali?
Saate peateemad 9. mail: - Saadame Peebu teele Portugali ja nõuame temalt täpset ennustust! Kas nüüd läheb asi tõsiseks, nagu ennustas Ott Tänak? Lahkame ka autoralli tuleviku teemasid: WRC räägib läbi kolme uue tootjaga, samas ei saada väidetavalt kuidagi uuele kokkuleppele hübriiditehnoloogia partneriga. - Mida olulist sai näha Rapla rallil? - Korvpalli play-off'id täies hoos. Kes kohtuvad koduse liiga finaalis? Kes jõuavad Euroliiga finaalturniirile? - Koduses jalgpalliliigas ei möödu naljalt nädalat ootamatusteta: FCI Levadia sai tabeli viimaselt Harju JK Laagrilt 1 : 2 tappa. Aga on see ikka hea? - Venemaa ja Valgevene sportlased tagasi areenil – poksi MM-il lehvivad paariariigi lipud, judo MM-i boikoteeris vaid Ukraina. Aja küsimus, millal spordimaailm murdub lõplikult?
09.05.2023 1h 25 m
"Mehed ei nuta": Millised on kossukoondise olümpiašansid, kust võiks tulla hoki- ja käsipallikoondise taseme tõus?
"Mehed ei nuta" peateemad 2. mail: - Kuhu paigutub MMi ja olümpianormi ületanud Karel Tilga Eesti kümnevõistlejate pingereas ja maailmas medalinõudlejate seas? - Kuidas jäähoki- ja käsipallikoondised saaksid teha sammu kõrgemale? - Kas Eesti korvpallikoondisel on uks Pariisi olümpiale tänu kodusele turniirile valla? - Koduse korvpalliliiga poolfinaalid algavad: kes jõuavad finaali? - Nõmme Kalju kolistas peatreener Kaido Koppeli tagandamisel jälle ämbreid? - Euroliiga ajaloo suurim kaklus Madridi Reali ja Belgradi Partizani mängijate vahel: kes oli süüdi, kas karistused olid õiged ja kes väljub sellest võitjana?
02.05.2023 1h 22 m
"Mehed ei nuta": Kas Ott Tänak leiab kiirust juurde? Miks lahkus Svoboda laskesuusakoondisest?
"Mehed ei nuta" peateemad 25. aprillil: - Ott Tänak Horvaatias teine ja kokkuvõttes tiitliheitluses. Patt oleks kurta? Või, vastupidi, tasub hoopis rääkida oleksitest, mis ütlevad, et puhta kiiruse poolest olid kolm meest ja autot siiski selgelt kiiremad? - Fjodor Svoboda Eesti laskesuusakoondise eesotsas ei jätka - "õpilastega kasvati lahku". Kuidas edasi? - Katrina Lehis naases pikalt vigastuspausilt, võites Eesti meistrivõistlused. Aga kas ta epeenaiskonda mahub? - Pariisi olümpiamängude korvpalli kvalifikatsiooniturniir Tallinna? Kas Eestil oleks lootust? - Eesti jäähokikoondis alustas kodust MMi raskete võitudega Serbia ja Hollandi üle. Kas on lootust ka raskemaid pähkleid hammustada?
25.04.2023 1h 34 m
"Mehed ei nuta": Kas rallimaailmal on Craig Breeni tragöödiast midagi õppida? Kuhu ununesid Keila mängusärgid?
"Mehed ei nuta" peateemad 18. aprillil: "Mehed ei nuta" peateemad 18. aprillil: - Kas rallimaailmal on Craig Breeni traagilisest avariist midagi õppida? - Millised on Ott Tänaku võiduvõimalused Horvaatia rallil? - Kodune korvpalli play-off: mis ja kes on üllatanud, kus näeme intriigi? - Korvpalli Euroliiga lõpplahendus: miks pääses Žalgiris edasi, aga Baskonia jäi play-off'i ukse taha? - Areng liigub õiges suunas? Eneli Jefimova vormistas Eesti rekordiga esimese eestlasena Pariisi olümpiapileti. - Torm veeklaasis? Koalitsioonileping ajas Eesti spordiringkonnad muretsema. Ka koalitsioonilepingu spordipunktide analüüs on halastamatu - kolme valitsuspartei valimisprogrammidest pole lepingusse jõudnud sisuliselt midagi.
18.04.2023 1h 18 m
"Mehed ei nuta": Mis juhtus Kalev/Cramoga ja mida kõigil sellest õppida? Tänak ja Märtin pöörasid tülli?
"Mehed ei nuta" peateemad 11. aprillil: - Mis juhtus BC Kalev/Cramoga, miks ühel nädalal läks aia taha nii eurosari kui ka Eesti-Läti liiga finaalturniir ja mida kõigil asjaosalistel sellest õppida? Kas koduse liiga meistrisoosik ollakse siiski edasi? - Mis on lahti Eesti rallistaaride vahel? Markko Märtin ja Ott Tänak lõpetasid koostöö, Märtin müüs osaluse RedGrey meeskonnas ja lõpetas mootorispordiga tegelemise. Ja viskas intervjuus Dirtfishile õhku sapise kommentaari "sain õppetunni, et mõnikord ei jää heategu karistuseta". - Selver/Taltech alistas Eesti võrkpalli meistrivõistluste finaalseeria Tartu BigBanki kuivalt 4:0. Kuidas Tartu ikkagi nõnda kokku kukkus? - Liikumisaasta paradoks: Tallinna peatas kohalike metsakaitsjate (?) survel terviseradade ehitused Mustamäel ja Nõmmel. - Henri Drell otsustas G-Liiga eduka hooaja järel panna end proovile Prantsusmaa klubis Roanne.
11.04.2023 1h 20 m
"Mehed ei nuta": Kas Kalev/Cramo teeb Prantsusmaal ajalugu? Mis saab spordimaailmast ROKi otsuse valguses?
"Mehed ei nuta" peateemad 4. aprillil: - Korvpallikevad täies hoos. Millised BC Kalev/Cramo võimalused jõuda eurosarja finaali? Eesti-Läti liiga play-off'id: võtame kokku veerandfinaalid ja vaatame ette Final Fourile. Mida arvata BC Prometey mänedžeri avaldusest, et Eesti klubid on muidu töökad, aga ambitsiooni napib, ja et Eestit ei saa pidada korvpallimaaks? - Mis saab spordimaailmas, eriti olümpiaspordis edasi pärast ROKi juhatuse teadet, mis soovitab rahvusvahelistel spordialaliitudel lubada Venemaa ja Valgevene sportlased tagasi võistlustele - aga ainult individuaalsportlased ja neutraalses staatuses, "aktiivsed sõjatoetajad", sõjaväelased? - Kodune võrkpallifinaal: kuidas Tartu BigBank ühtäkki nõnda kokku kukkus? Kas asi otsustatud ja TalTech/Selver meister? - Kas ajaloo tublim otsus? EOK tippspordikomisjon tegi MMil üheksanda koha saanud Niina Petrõkinale erandi, lubades ta aastaks B-taseme toetusele. - Maik-Kalev Kotsar kerkis juba teist korda sel hooajal Euroliiga vooru MVP-ks, kui kogus Berliini Alba vastu 23 punkti, 10 lauapalli ja efektiivsusnäitaja 40. Aga kas play-off'i pääse tuleb? - Kuhu jäid Eesti suusakoondislased kodustelt meistrivõistlustelt?
04.04.2023 1h 25 m
"Mehed ei nuta": Mis jäi puudu vutikoondisel? Miks ei näinud Irina Embrich Vene lipuvärvides probleemi?
"Mehed ei nuta" peateemad 28. märtsil: - Värsked muljed Eesti jalgpallikoondise algusest EM-valiksarjale: mis jäi Eestil suurest õnnestumisest puudu? - Kristjan Ilves lõpetas hooaja suurepäraselt: kinnitus, et suurvõistluste medal ja MK-sarja etapivõit on tehtavad? - Karl Sebastian Dremljuga sai Lauluväljakul toimunud MK-etapil 18. koha, mis on Eesti suusatajate kolme viimase hooaja parim - üksik sähvatus või uus tegija on sirgumas? Millise mulje jättis kogu üritus - romuralli (nagu ütlesid soomlased) või geniaalne lahendus? - Niina Petrõkina tegi iluuisutamise MM-il vägeva sõidu ja sai läbi ajaloo Eesti parima koha – üheksanda. Aga need pisieksimused... - Tondiraba saal saab olema (peaagu?) välja müüdud ja BC Kalev/Cramo asub järgmist eurosarja poolfinaalis järgmise väljakutse kallale. Millised on võimalused alistada Cholet? - Irina Embrichi 12-aastane õpilane kandis lasteturniiril Venemaa lipuvärvides maski. Embrich kirub küll kaebajaid, aga: kuidas ükski asjaosaline Venemaa lipuvärvide kandmisest sõja algusest saadik pole probleemi näinud?
28.03.2023 1h 22 m
"Mehed ei nuta": Tänak ja M-Sport toodi Mehhikos maa peale? Kaugele jõuab Kalev/Cramo edulugu?
"Mehed ei nuta" peateemad 21. märtsil: - Ott Tänak ja M-Sport toodi Mehhikos maa peale - kas liiga reljeefne hinnang toimunule? Mis juhtuks, ku WRC sarja liidriks kerkinud Sebastien Ogier äkitselt täishooajaks tagasi meelitataks? - BC Kalev/Cramo pääses võimsa võiduga eurosarjas poolfinaali. Kui tõenäoline on ka järgmine samm teha? Kas korvpallirahvas leiab tee Tondiraba halli? - Šveitsi föderaalkohus ei andnud Heiki Nabile õigust, kuid mees pürib võistluskeelu lõppemise järel Pariisi olümpiale. Kiidame? - Kuidas hinnata laskesuusatajate lõppenud hooaega? - Jalgpallikoondis alustab uut valiksarja Austria vastu. Milline oleks latt uues tsüklis?
21.03.2023 1h 34 m