Jagatud ruum

Podcast “Jagatud ruum” valgustab lähisuhtevägivalla pimedamaid nurki. Räägime muu hulgas pealtnägijatest, lastest, tööandjatest ja sellest, milline on turvaline ruum. Kuulame nii kogemuslugusid kui ekspertide hinnanguid. Karta on, et varem või hiljem küsime ka küsimuse: “Aga mehed?” Me ei räägi ainult probleemidest, vaid otsime koos asjatundjatega ka lahendusi.

Autorid: Liis Allmäe ja Keiu Virro

Saatejuhid
Liis Allmäe, Keiu Virro
Episoodid

Mis mõttes kannatame enim vägivalda just neis suhetes, mis peaksid olema kõige turvalisemad? Eesti lähisuhtevägivalla statistika on raputav: vähemalt iga kolmas inimene kogeb elu jooksul oma paarisuhtes füüsilist või vaimset vägivalda. Üle poolte vägivalla toimepanijatest on joobes, ligi pooltel juhtudel on järjepidevas vägivallaringis ka lapsed. Mida peaks lähisuhtevägivalla mõistmiseks sellest teadma? Ja mida saame selle märke nähes ette võtta? Kätlin Konstabel, psühholoog ja koolitaja ning Liis Allmäe, naiste tugikeskuste teenusejuht Sotsiaalkindlustusametis ja podcasti "Jagatud ruum" kaaslooja, arutlevad stuudios lähisuhtevägivalla varjatud külgede üle.

16.04.2024 1h 23 m

Podcasti ava-episoodis räägime sellest, mida saavad (või ei saa) teha vägivalla tunnistajad. Millal peaks helistama 112? Kuidas üldse näha, et sõber, kolleeg, koolikaaslane või pereliige võib olla vägivaldses suhtes? Mida on sellisel juhul võimalik teha? Ja kuidas selles kõiges ise terveks jääda?

Autorid ja toimetajad: Liis Allmäe, Keiu Virro 

Helirežissöör: Paul Oja

20.03.2024 56 m