Pere ja Kodu partnersaated

Põnevad saated, mis on valminud koostöös ajakirja Pere ja Kodu partnerite ja sõpradega.

Saatejuhid
Eve Kallaste, Maris Järva, Juuli Nemvalts, Teele Teder, Mihkel Tepp, Martin Hanson, Kairi Prints, Mari Torga, Uku Adrian Ilves
Episoodid

Ida-Tallinna Keskhaigla noorte seksuaaltervise kabineti nõustaja Diana Leht tõi välja, et täna alustab eesti noor seksuaalelu vanuses 14,5 aastaselt kuid alles üsna hiljuti oli see number palju suurem. Ka on muret tekitav, et suguhaiguste ja soovimatu raseduse riske ei osata sellises vanuses piisavalt tõsiselt võtta.

Eile 46 m

Saates on külas kaks papsi, kes jagavad lapsevanematele tööriistu, mis aitavad hoida ja arendada oma paarisuhet, tulla läbi kriisidest, luua lähedane kontakt lastega ja selle kõige juures iseendaks jääda. Kristo Tuurmann ja Illimar Pilt ütlevad, et nende missiooniks on lapsevanemaid vanemluse teekonnal toetada, et luua õnnelikumaid ja rahuldustpakkuvamaid suhteid.

Isadus on üks imelisemaid teekondi, mida me meestena saame siin elus ette võtta, ütlevad Kristo ja Illimar. Mehed jagavad papsid.ee koolituste abil suhtealast nõu lapsevanematele, kes soovivad parima anda, aga vajaks veidi oskust ennast rohkem mõista ja suhete sasipuntraid edukamalt lahti harutada. Muidugi on mõlemad mehed ka ise parasjagu suhteämbreid läbi kolistanud. Kristo ja illimar räägivad, millised isiklikud suhtealased väljakutsed on neid inspireerinud oma kogemust jagama.

Illimari ja Kristoga võib tuttavaks saada juba 06. oktoobril, kui toimub lõbus lastele pühendatud päev Kidsfest! Oktoobrikuu esimese pühapäeva jooksul jagub mängulusti, rõõmu ja põnevaid seikluseid sõpradele igas vanuses.

03.10.2024 49 m

“Need lapsed, kes on väga valivad toidu suhtes, saavad hea emotsiooni koos teistega kokates. Nii on kergem muuta toidulauas välja kujunenud mustreid ja võtta üle tervisliku toitumise põhireegleid,“ julgustab Laste kokakooli toitumisnõustaja ja koolitaja Margot Kuuskmann lapsevanemaid.

27.09.2024 37 m

Kuigi Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) peahoone Tõnismäel on rekonstrueerimise tõttu suletud, tegutsetakse filiaalina Narva maantee alguses edasi. RaRa hariduskeskuse juhataja Riina Tamm ütleb, et huvitavad ja arendavad tegevused ootavad nii kooliõpilasi kui ka lastega peresid – tuleb ainult kohale tulla.

04.09.2024 24 m

Peipsi järve, Emajõe ja Võrtsjärve sadamates leiab 29.06–10.07 aset suurejooneline festival, milles ühenduvad meri ja maa, kultuur ja Eestimaa inimesed. Saab sõita mööda vett, nautida kontserte, maitsta hõrgutisi ja leida tegevust kogu perele.

Saates räägivad Jõgevamaa kogukonna eestvedaja ja Kalevipoja Koja hing Annika Oras ja Võrtsjärve-Emajõe-Peipsi projektijuht Silvia Leiaru, kelle eestvedamisel saavad huvilised kalepurjekaga Laura Võrtsjärvele seilama minna.

Kõik Sisevete festivali kontserdid on tasuta!

Kuula saadet ja tutvu festivali programmi ja kavaga SIIN!

19.06.2024 28 m

Toome lapsed nutimaailmast looduse keskele ja tutvustame neile läbi põnevate ja õpetlike tegevuste ning kogemuste eesti talu argipäeva. Eesti Vabaõhumuuseum kutsub avastama Talulapse maailma!

Saates on meile giidideks atraktsiooni kuraatorid Dagmar Ingi ja Maret Tamjärv. Saame teada, mida kujutab endast muuseumi peavärava juurest algav Karjalapse seiklusrada, kus saab muuhulgas õppida tundma metsalinde ja kariloomi, kogeda kaseladvas kiikumise tunnet, sõita sea seljas ja lugeda heintel pikutades lambaid.

Mis ootab lapsi ees aga siis, kui nad mööda karjalapse seiklusrada Kolga elava taluni jõuavad? Kuula saatest ja vaate lähemalt SIIT!

06.06.2024 30 m

Kujutle, mis lõhn aitaks sul hommikul tõusta, pärast lõunat värskena püsida ja õhtul rahulikult uinuda? Milline lõhn oleks hea saatja romantilisel kodukohtingul ja kuidas võiks kõnetada sinu lõhnameelt auto, millega iga päev tööle sõidad?Ruth Terrase kodulõhnade looja Kristen Terasmaa räägib, kuidas erinevad lõhnad meie meeli mõjutavad.

24.05.2024 46 m

Emadepäeval avab uuesti oma uksed Meremuuseumi Lennusadam, mis on läbinud neljakuulise uuenduskuuri. Pühapäeval toimuv perepäev ootab nii mudilaste kui ka teismelistega endale külla – lahedaid mänge on kogu perele.

10.05.2024 22 m

Raudteeohutuse teadlikkuse tõstmisega on juba pikka aega tegelenud MTÜ OLE (Operation Lifesaver Estonia) eestvedaja Tamo Vahemets, kes võttis valdkonna enda südamesajaks pärast seda, kui ta juhtus nägema äärmiselt traagilise raudteeõnnetuse tagajärgi. Raudteeohutusest on saates rääkimas ka Elroni ohutusjuht Natali Aosaar.

„On väga oluline, et inimesed mõistaksid, et vedurijuht ei saa kõrvale pöörata, kui keegi rongil autoga, jalgrattaga või jalgsi ees on, kogu vastutus oma elu eest on inimesel, kes raudteed ületab,“ ütleb Tamo.

Kuula saatest, mis on kampaania OLE PAREM peamised eesmärgid ning tuleta meelde, mida tähendab, see, kui raudteeülesõidul vilgub valge tuli.

07.05.2024 43 m

Emade suust võib tihti kuulda, et nad on väsinud. Sellel võib olla palju põhjuseid, mis on seotud näiteks vähese une ja ülekoormusega, kuid üks põhjus, miks piisavalt jaksu ei ole, võib olla ka vajalike vitamiinide ja mineraalide puudus. Kuidas saame tervisliku eluviisi ja õigete toidulisandite abil tervist turgutada, räägivad bioloog ning Pharma Nordi Baltikumi ja Soome maajuht Mirjam Prints ning toitumis- ja terviseterapeut ning Pharma Nordi koolitaja Triin Terasmaa.

Selle Pere ja Kodu podcast’i episoodi kuulajatele on sooduskood PEREKODU20, millega saab pharmanord.ee lehelt 20% soodustust!

12.04.2024 42 m

Kuidas tagada, et lapse organismis oleks juba sellest ajast saati, kui ta ema kõhus kasvab, piisavalt rauavarusid? Miks on raud lapse tervise jaoks nii oluline ja missugune on lapse rauavajadus tema kasvades, räägib ettevõtte Nõgel looja Laura Visnapuu. Laura selgitab, kui palju rauda vajavad igapäevaselt täiskasvanud ja kui palju lapsed ning kust me seda kõige paremini saame. Ühtlasi toob ta välja, mis vanuses lapsed on rohkem rauapuudusest ohustatud. Juttu tuleb ka rauaga rikastatud maitsvast lastetoidust ja sellest, mis vanuses lastele see sobida võiks.

05.03.2024 42 m
Selle nimel, et koer elaks kaua ja tervena, tuleb hakata tegutsema juba siis, kui loom on noor. Missugustele asjaoludele noore koera eest hoolitsedes tähelepanu pöörata ja millega arvestada lemmiku tervise ning elujõu hoidmisel siis, kui ta on juba eakas, räägivad saates koeraomanikud ning ettevõtte FendaF asutajad Piret Oper ja Irene Metsis. Saatest saad veel teada, millest peaks tervislik koeratoit koosnema, millal anda loomale maiust ja kui palju seda talle üldse pakkuda võib, mismoodi stress looma heaolu mõjutab ja kuidas tagada see, et talvekülm loomale liiga ei teeks.
29.11.2023 48 m
Elukindlustus on mujal Euroopas eraisiku üks riskide maandamise esmaseid viise. Paraku näitab Eestis sõlmitud kindlustuslepingute arv seda, et meil endiselt alahinnatakse raskete haiguste ja õnnetusjuhtumite tõenäosust ning jäetakse esmane kindlustuskaitse endale tegemata, tõdes Compensa Elukindlustuse müügi- ja kliendihaldusjuht Merle Kollom.
01.11.2023 33 m
Sügis on käes ja õues läheb aina pimedamaks. Paljudele inimestele toob päevade lühenemine meeleoluprobleeme ja siin on abiks hea nõu, kuidas suurendada oma vaimset heaolu. Pere ja Kodu podcastis on täna külas Keiu Kadarik ja Kristiina Piiparinen, kes on mõlemad põdenud depressiooni ja sellest edukalt välja tulnud. Kuulame nende lugusid ja lubame nende kogemusel ka ennast aidata.
23.10.2023 41 m
Koolivaheajal ootab Eesti Vabaõhumuuseumis lapsi näitus „Iga väike samm loeb“, mis on avatud muuseumi kõige „uuemas“ hoones – Kolga talu aida-lauda raidas.
20.10.2023 21 m
„Imikud ja väikelapsed on rauapuuduse üks suurimaid riskirühmasid, sest päevase vajaliku raua koguse kätte saamine toidust on üks paras väljakutse,“ tõdes raua teemale spetsialiseerunud ettevõtte Nõgel üks asutajatest Laura Visnapuu Pere ja Kodu podcastis.
13.10.2023 36 m
Lugemine ja lugemisharjumuse tekkimine pole tänapäevases ekraanidega kaetud maailmas sugugi lihtne. Kui juba täiskasvanud kurdavad, et pole võimelised raamatu lugemiseks keskenduma, siis kuidas suudame õpetada lapsi teoseid hindama. Tallinna vanalinnas asub üks kollane ja kaunis maja, kus aga tegeletakse just sellega, et tekitada lastes huvi lugemise ning raamatute vastu. Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht Katrin Tõnissoniga vestleb ajakirjanik Martin Hanson.
20.09.2023 43 m
Teame küll, et vitamiinide võtmine on oluline, ent tihti jäävad need topsid kapinurgale nukralt seisma. Aga kuidas oleks lood siis, kui vitamiinid on peidetud maitsvate naturaalsete puuviljakommide sisse? Stuudios on külas farmatseut ja Frank Fruitise maaletooja Kristin Neemsalu. Saatest saame teada, kuidas üldse aru saada, et organismis on vitamiiniupuudus, missuguseid vitamiine me sügisel vajame, kas kogu pere saab soovi korral ka ühest vitamiinipurgist kõik vajaliku kätte, missugused on meestele ja naistele mõeldud erinevad vitamiinikommid ja kuidas turgutada looduslike maitsvate vitamiinidega enda immuunsust.
30.08.2023 28 m
Kadrioru pargi servas asuv Kumu kunstimuuseum on üks Eesti Kunstimuuseumi filiaalidest ja oma sisult palju rohkem kui tavaline muuseum. Näitusekogemuse kõrval pakutakse rohkesti muid tegevusi, igas vanuses külastajale, graafikatrükist stuudios Perehommikuni, elamusprogrammist rääkimata.
24.08.2023 25 m
Lastetoa kujundamine on meeleolukas protsess, mis võimaldab fantaasia lendu lasta ja taas lapsemeelne olla. Uus tapeet muudab toa ilmet hetkega. Saates räägimegi, missugused on praegu trendikad tapeedid ja kuidas armastatud joonisfilmikangelane Lotte koos sõpradega tänu uuenduslikule Eesti tapeedibrändile Baubauwall lastetoa seinale jõudis. Ka sina ise võid oma toa tapeedi disainer olla, sest kodumaine tapeeditootja valmistab soovi korral sulle personaalse tapeedi, mis on just sinu nägu ja sobib just sinu koju. Stuudios on külas Eesti ainukese tapeedifirma Baubauwall loovjuht Anna-Kai Tõrs ja tapeedidisainer Triinu Silla.
27.07.2023 30 m
Suur suvi on käes ning nüüd on paras aeg perega ühiseid autoreise korraldada. Aga kuidas Eestis või miks mitte ka lähiriikides koos lastega automatkata nii, et kõik pereliikmed tunneksid, et nad on kaasatud sihtkohtade valimisse? Ja et teekond oleks niisama lahe, põnev ja informatiivne, kui sihtkoht? Üheks võimaluseks on reisi kavandamisel koos lastega Regio kaartide ja reisijuhtide abil reisiplaane teha. Mida põnevat paberil kaartide ja reisijuhtide abil teada saab ja kui palju see maailma avardab ning uusi teadmisi annab, räägib Regio juht ja reisientusiast Merle Annov.
11.07.2023 32 m
Kas sul on sääste juhuks, kui juhtub mõni õnnetus, mille tõttu tuleb mitu kuud töölt eemal olla? Või kas oled mõelnud, mis saab sinu lähedastest, kui peaksid pere peamise sissetuleku teenijana raske haiguse tagajärjel lahkuma? Kelle kanda jääks laenukohustused? Või mis saab siis, kui õnnetus tabab sinu last? Elukindlustus koos õnnetusjuhtumikindlustusega aitab sellistest ootamatustest valutumalt üle saada ja selles valdkonnas on hea lähtuda ütlusest: parem karta, kui kahetseda. Tänases saates räägime, mis vahe on elukindlustusel ja õnnetusjuhtumikindlustusel? Stuudios on külas SEB riskihindamise ja kahjukäsitluse juht Anu Meier ning SWED-i elukindlustuse valdkonnajuht Eleriin Reinmann.
04.07.2023 36 m
Cantervilla lossi peremess Canter Värton avab Pere ja Kodu podcastis lossi ajalugu ja tutvustab, missugused on lossi eriilmelised toad, saunakeskus ja restoran. Pikemalt tuleb juttu sellest, mida kõike saab teha Cantervilla lossi kõrvalhoonetes ja välialadel asuval Lõuna-Eesti suurimal mängumaal, kus on karussellid, veepark, autodepark, mõisaajastut käsitlev teemapark ja palju lahedaid atraktsioone nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mida lossikompleksis ja mängumaal veel teha saab ning missugused on lõõgastumisvõimalused täiskasvanutele, kuula saatest ja vaata lehelt cantervilla.ee
22.06.2023 24 m
Saates on külas Raudteeohutusega tegeleva MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) juhatuse esimees Tamo Vahemets ja raudteetalituse ekspert Mari Kasemets Tehnilise Järelevalve Ametist ning juttu tuleb dialoogikampaaniast „KAS?“ Dialoogikampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles esitama endale raudteeohutusalane küsimus, sellele ka ausalt vastama ja vajadusel oma käitumist muutma. Kas me ikka teame, kuidas ohutult raudteed ületada ja mille pärast raudteel tegelikult kõige rohkem õnnetusi juhtub? See oli väga valus raudteel aset leidnud lugu, mis pani Tamo Vahemetsa raudteeohutuse teemale hoopis teise pilguga vaatama. Nüüd on inimeste teadlikkuse tõstmine juba paarkümmend aastat tema südameasjaks.
22.06.2023 37 m
Elu jooksul kogeb peaagu iga inimene hambatraumat ja on väga kasulik teada, mida kiiresti ette võtta, kui hammas õnnetuse tõttu suust välja tuleb. Hambaarstid ütlevad, et kui õigel moel ja ruttu tegutseda, on täiesti võimalik, et välja tulnud hammas kasvab kenasti tagasi. Stuudios on külas hambaarstid dr Veera Laidvee ja dr Anna Firsova Virmalise Hambakliinikust, kes räägivad, millised on kõige tavalisemad hambatrauma juhtumid, millega hambaarstid kokku puutuvad. Samuti kuuleme, millised esmaabi võtted tuleks meelde jätta ja missugused on kõige levinumad vead, mida inimesed hambatrauma puhul teevad.
21.06.2023 34 m
Pere ja Kodu podcasti stuudios on juuksehoolduse teemat avamas Salonshopi turundusjuht Kristi Rugo ja brändijuht Kadi Kauna, kes räägivad, millised on levinumad küsimused, mida inimesd seoses juuksehoolustoodetega esitavad, kuidas leida just see õige kogu perele sobiv juuksehooldustoode, millised on levinumad vead, mida inimesed juuste hooldamisel teevad, millised tooted aitavad tugevdada juuste struktuuri ja taastada nende loomulikku sära erinevas vanuses jpm. Kas tead, missugused on eeloleva suve kõige popimad juustele mõeldud hooldus- ja viimistlusvahendid ja milliseid soovitusi järgides on juuksed alati kaunid ja säravad? Kuula saadet!
19.06.2023 32 m
Läksid reisil safarile ja vigastasid jalga? Või jäi laps palavikku ja kõhuviirusesse? Vaatasid lennujaama aknast, kuidas sinu pagas valele lennukile viiakse ja tundsid end tobedalt abituna? Kõikidel nendel juhtudel ja paljude teiste ootamatute ebameeldivuste korral aitab reisikindlustus. Aga mitte alati. Mil moel perereisi kindlustusega turvata, seekordses saates räägimegi. Stuudios on külas Swedbanki kindlustuse valdkonnajuht Alesksei Žemkov ja Gjensidige isikukindlustuse juht Terje Rabe.
14.06.2023 51 m
Moodsad apteekides müüdavad päikesekaitsekreemid on koostiselt kerged ja sisaldavad lisaks kõigele muule vajalikule isegi sinise valguse kaitset. Kuula saatest, milliste omadustega on üks tõeliselt kaasaegne ja nahasõbralik päikesekaitset sisaldav nahahooldustoode ja mida kasutada siis, kui nahk pärast päikese käes viibimist õrna poputust vajab. Külas on Laboratorios BABÉ Eesti konsultant Kreete Põlme ja tootejuht Hurmi Krikk. Räägime, miks on suvel oluline nahka päikese eest kaitsta ja missuguseid päikesekaitsetooteid eksperdid ise kasutavad. Lisaks toome välja, kuidas valida seda ühte päikesekaitsetoodet, mis sobiks kogu perele, ka lastele.
02.06.2023 35 m
Kuidas korraldada oma lapsele selline sünnipäev, mida ta kunagi ei unusta? Ajaloomuuseumi põnevad sünnipäevaprogrammid on selleks suurepärane võimalus.
24.05.2023 20 m
EKSL osalusel sündis Pere ja Kodu podcast, kus juttu kodu ja seadmete kindlustusjuhtumitest. Toome mitmeid erinevaid näiteid selle kohta, missugused kahjujuhtumid võivad kodus ette tulla ja vaagime, kuidas on kõige mõistlikum teha kindlustus telefonile, arvutile või miks mitte ka kõrvaklappidele. Räägime lahti, mis võib inimestel kindlustuslepingut sõlmides läbi mõtlemata jääda ja mida pärast kahetsetakse. Selgitame, millised seadmete kahjustused kuuluvad kindlustuse alla ja millised mitte. Avame tüüpilisemaid juhtumeid, millega kodukindlustuse raames tegeleda tuleb ja räägime, kuidas käib kindlustusjuhtumi puhul kahju suuruse määratlemine. Küsimusi esitab Eve Kallaste ning saates on külas Alver Kivirüüt Salva Kindlustusest ja Ainar Lillemaa Telia Seadmekindlustusest.
05.05.2023 35 m
23. aprillist – täpsemalt siis jüripäevast – käivitus Eesti Vabaõhumuuseumi suveprogramm, mis sellel korral keskendub väga olulisele ja aktuaalsele teemale „Talupojatarkused ja jätkusuutlik elukeskkond”. Saates räägibki muuseumi kultuuripärandi valdkonna juht Dagmar Ingi sellest, mida on meil täna oma esivanematelt õppida keskkonnasäästu ja rohelise mõtlemise kohta. Saadet juhib Mari Torga.
28.04.2023 37 m
Kes korvab kahjud, kui sinu viienda korruse korteris lõhkenud veetoru on vood sellise hooga valla lasknud, et vett voolab keldrini välja? Vastutuskindlustus on paljudel koos kodulaenu sõlmimisega küll tehtud, aga mis tingimustel, selgub tihti alles siis, kui midagi juhtub. Koostöös Eesti Kindlustusseltside Liiduga avavad Pere ja Kodu podcastis vastutuskindlustuse teemat Seesam kindlustuse tootejuht Dagmar Gilden ja PZU kindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu. Eksperdid avavad tüüpilisemaid juhtumeid, millega neil vastutuskindlustuse raames tegeleda tuleb ja selgitavad, kui erinevatele kahjudele vastutuskindlustus laieneb ning millest lähtudes tasub praegu vastutuskindlustuse lepingus olevad summad üle vaadata. Saatejuht on Eve Kallaste.
28.03.2023 39 m
31. märtsil esietendub Piip ja Tuut Teatris uus muusikal “Tallinna karud”, mis räägib loo karuperest, kes on sunnitud oma kodust loobuma, kui linn taas laieneb seda ümbritseva metsa arvelt. Nurka aetud loomad käituvad ettearvamatult ja sama teevad inimesed, kui karud ilmuvad linnapilti. Teatri eestvedajad Haide Männamäe ja Toomas Tross räägivadki stuudios oma uuest lavastusest. Saadet juhib ajakirjanik Martin Hanson.
27.03.2023 45 m
„Judo arendab sinu lapse füüsist ja vaimu ning annab teadmise, et endast ja teistest tuleb alati lugu pidada,“ ütleb Judoklubi Dokyo asutaja Jaanus Olev. Kuula saatest, missugustele lastele see spordiala sobib ja kuidas tänu treeningutele paraneb ka lapse õppimine ja areneb suhtlemisoskus.
28.02.2023 29 m
On üllatav, kui mitmekülgsed on kaasaegsed abivahendid absoluutselt igas eas inimestele. Lapsevanemad ei pruugi aga teadagi, et kiiresti kasvavale lapsele saab paljusid vajaminevaid vahendeid ka üürida. Miks igaühel meist võib ühel või teisel ajahetkel abivahendeid vaja minna ja kuidas nende seast õige valik teha, räägivad Invaru teenindusjuht Kadri Lemberg ja juhtivterapeut Liis Pilt. Saadet juhib Mari Torga.
27.02.2023 37 m
Lapsevanem, kas ikka tead, kuidas TikTok ja muud sotsiaalmeediakanalid mõjutavad noorte tüdrukute ettekujutust sellest, mismoodi võiks ennast jumestada? Millal, kuidas ja millega võiks tüdrukud näonaha eest hoolitsemise ja meikimisega alustada, räägivad Meigipidude ürituste läbiviijad Elis Lubja ja Aleksandra Ratt.
08.02.2023 32 m
Eesti on teinud suure hüppe koerte heaolu suunas, sest Nufnuf avas äsja puurivaba koerte päevahoiu. Kuidas see toimib, kas koertel on seal turvaline, millega seal tegeletakse ning miks see koertele hea on, räägib uues Pere ja Kodu podcast’i episoodis Nufnufi lemmikloomakaubamärgi kaasasutaja Aivar Roop.
27.12.2022 38 m
Nii nagu valutavad ja lagunevad hambad meil, juhtub see ka meie loomadega. Tihti saamegi alles kahetsusväärselt hilja teada, et koer või kass on juba pikka aega hambapõletike käes kannatanud. Kuidas sellisel juhul kliinikus loomi aidatakse? Väljatõmbamine? Hammaste puurimine ja plommimine? Kroonid? Selgitusi jagab Tartu loomakliiniku Felivet lemmikloomade hambaarst Edgar Tamp.
22.12.2022 41 m
Kuidas üldse aru saada, et organismis võib olla talvine vitamiinipuudus? Milliseid vitamiine anda lastele? Proviisori kutsega Lambertsi esindaja Monika Timberg räägib Pere ja Kodu saates erinevatest vitamiinidest. Nii nende toimest, kui ka sellest, millal ja kuidas vitamiine tarvitada. Lisaks tutvustab ekspert nutikat viisi, kuidas ise endale õiged vitamiinid valida.
02.12.2022 35 m
Kõne- ja keelepuudega lapsi on päris palju ning probleemi ilmnemisel on oluline sellega võimalikult vara tegelema hakata. Kuidas enda last aidata ja arendada, räägib Pere ja Kodu podcastis koolituskeskuse ERILO logopeed Liis Themas.
16.11.2022 35 m
Kui sagedasti koeratoitu vahetada võiks? Kas anda koerale korraga ühte või mitut toitu? Kust saada abi, kui loomaarstid tõstavad käed ja ütlevad, et ei oska aidata? Miks on Winner Plusi koeratoit üks erilisemaid? Nendele ja paljudele teistele koertega seotud küsimustele saad vastuse uuest Pere ja Kodu podcast’i episoodist, sest külas on FendaFi koeratoidupoe asutajad Piret Oper ja Irene Metsis.
09.11.2022 29 m
Kodus söögi tegemine ei pea olema keeruline ja stressirohke. Kooliealine laps võiks korraliku toidu valmistamisega ise hakkama saada ja Foodstudio viimaste aastate hitt-tooted on just sellest mõttest välja arenenud. Kuula, kuidas kiiresti ausat toitu valmistada!
03.11.2022 47 m
Kui sulle ei meeldi, et masinast pesu võttes näed jälle neid pesukapslijääke või suisa pulbrijälgi, kui sa ei soovi seda rasket pesugeelikanstrit poest käe otsas koju vedada ega sellest jupikaupa vahendit doseerida, siis tea, et pole vajagi, saab ka lihtsamalt! Aga kuidas?
19.10.2022 34 m
Spordiklubi EDU-DO treener Konstantin Iljenko selgitab, missugustele lastele sobib treenimiseks just karate.
22.09.2022 26 m
Uudne logopeediline õppemäng nimega Kõnevurr ei ole abiks ainult professionaalsetele logopeedidele, vaid aitab samal ajal ka lapsevanemal oma lastele kõneprobleemide korral suurt abi pakkuda.
31.08.2022 46 m
Kooliteed alustades tekib igal lapsel vajadus korraliku laua ja tooli järgi, kus oma koolitükke ja kodutöid tegema hakata. Seejuures peab aga tähelepanu pöörama ka lapse õpiasendile ja rühile. Kuidas valida koolijütsile tool ja laud, mis on mugavad, vastupidavad ja mõjuvad rühile hästi?
25.08.2022 26 m
Millal on õige aeg lapsega optometristi juurde minna ja mida teha, kui selgub, et lapse silmadega polegi kõik korras? Laste silmade tervisest ja koolieelse nägemiskontrolli vajalikkusest räägib Eesti Nägemistervisekeskuse optometrist Peeter Hallikas.
24.08.2022 33 m
Saatejuht Maris Järva, kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter ja kirjanik Pille Kannisto vestlevad tänapäeva lastest ning neile sobivast kirjandusest. Luubi alla võetakse raamatud, mis võiks leida tee koolilapse lugemisvarasse.
19.08.2022 31 m
Tanel Jäppinen on vanemlusmentor, kelle nimi ei vaja paljudele absoluutselt tutvustamist. Aga veel on Tanel erakordselt põnev vestluskaaslane, lapsevanem, aga ka Pere ja Kodu Vanemluse konverentsil esineja, kes proovib saatejuhile ja kuulajatele anda mõned nõuanded, kuidas laste peale vähem häält tõsta. Kõlab võimatuna, aga kas ka päriselt?
19.08.2022 38 m
Kunstiga tegelemine on laste arengu lahutamatu osa. See õpetab loomingulisel viisil elust mõtlema ning ümbritsevat teise pilguga nägema. Eesti Kunstimuuseum ootab loovust arendama juba päris pisikesi mudilasi.
19.08.2022 35 m