Maffiatoimik
Maffiatoimikud uurib maffialugusid Eestis ja selgitab, kuidas on maffia tegevus üle maailma mõjutamas meie igapäevaelu. Olgu selleks tulistamised ja plahvatused Tallinnas või dopinguvõrgustik, mis laiub terves Euroopas, ühel või teisel moel on organiseeritud kuritegevus meid alati ümbritsemas. Eesti Päevalehe podcasti sari Maffiatoimikud avab selle allilma keerukust.
Saatejuhid
Paavo Kangur, Mihkel Tamm
Episoodid
Maffiatoimik Andres Anveltiga: Ühiskassa kuritegeliku rahaga ehitati Tallinnasse baarid, kohvikud ja hotellid
05.02.2021 44 m
"Maffiatoimik" Kristjan Pordiga: võiduiha ja kaotushirm ajab sportlased kuritegelikule teele.
29.01.2021 43 m
Maffiatoimiku tänane külaline on prokurör Vahur Verte, kes tegeleb kuritegelike ühendustega. Hinnanguliselt on Eestis praegu ligi 20 grupeeringut, mida võib pidada kuritegelikuks. Kuid kuidas need ühendused töötavad? Kes jagab käske? Kuidas valitakse ühiskassale liider? Millega üldse tegelevad kurjategijad 2021. aastal? Verte meenutab: "Tapeti Nikolai Tarankov. Kuu aega hiljem peeti kinni Kemerovo kuritegelike grupi liikmed, kes olid asunud hankima tulirelvi. Mõni kuu hiljem tapeti Lauri Merimaa. Ja siis peagi lahkus ka Gulevitš Hispaania poole..."
22.01.2021 44 m
"Suhteliselt ebamugav on, kui sind automaadist tulistatakse. Valus ka kusjuures, ega see meeldiv ei ole. Kui sa kellelegi ette jäid, siis suurem osa neil, olles heroiini mõju all või mitte, siis see sõrm läks neil päästikule väga lihtsalt. Neid juhtumeid oli seitse, palju neist planeeritud, seda ma ei tea. Eks kui sa ei lase inimestel vabalt toimetada ning lähed nende ja nende ohvri või raha vahele, siis oled sina esimene sihtmärk. Väga ebameeldiv, ei soovita kellelgi pihta saada. Aga ma ei nuta ja ei halise, et issand jumal, ma sain pihta. Ma tegin seda teadlikult ja see oli tagajärg," meenutas Meelis Lao, kuidas teda kuulsa Flexeri spordiklubi ees tulistati.
15.01.2021 31 m