Sisuturundus
Eesti toidu kuu
2022. aasta septembris tähistab Eesti juba kaheksandat korda Eesti toidu kuud. Värskes podcastis räägime Eesti toidust ja Eesti toidu maitsetest.
Saatejuht
Juuli Nemvalts
Sisuturundus
Eesti toidu kuu
Vaba aeg 10 episoodi
Episoodid
SISUTURUNDUS: Uma Mekk toob kokku Võrumaa parimad maitsed
Legendaarne Mooska Suitsusauna talu perenaine Eda Veeroja ütleb Uma Mekk laada kohta, et Võrumaa toitude maitseid saab ikka kõige paremini tunnetada ja tunda just Võrumaal. Selleks sobib kõige paremini just laadamelu, kus toidupakkujate rohkus koos lõõtsapilli muusikaga loob kordumatu meeleolu.
19.09.2022 28 m
SISUTURUNDUS: Romantilise rannatee saladused ootavad avastamist
Romantilise Rannatee maitsed on metsast ja merest inspireeritud toidulugu Pärnumaal. See on lugu looduse omapärast, inimestest, aastaaegadest ja põlvest põlve edasi antud teadmistest.
19.09.2022 19 m
SISUTURUNDUS: Eesti meepealinnal on haaret
Kõiki kuldse nektari armastajaid ja austajaid ootab 9. ja 10. septembril külla Eesti meepealinn, et maha pidada üks meeleolukas festival koos laada, meetoitude võistluse ja töötubadega.
06.09.2022 22 m
SISUTURUNDUS: Jõgevamaa maitsed ja toidud on nagu kirju lapitekk
Tänu sellele, et Jõgevamaa moodustati nõukogude ajal mitmest eri piirkonnast kokku, on maakonna toidud suuresti mõjutatud sellest, kas tegu on põlise Mulgimaa või Peipsiääre alaga.
05.09.2022 22 m
SISUTURUNDUS: Moe piiritusetehase ajalugu on tihedalt põimunud Eesti ajalooga
Moe peenviinavabriku tegevjuhi Liisa Luhaste sõnul on viinategu juba ajalooliselt kuulunud Eesti piirkonda. Erinevalt Kesk-Euroopast, kus on rohkem õlut pruulitud, ja Lõuna-Euroopast, kus on jällegi veini tootmine au sees olnud. Kuula podcast’ist, miks sõita Moele ja kui palju ajalugu on põimitud kaasaegsete toodete saamislukku.
02.09.2022 24 m
SISUTURUNDUS: Suvi jätkub Hiiumaal veel septembriski
Hiiumaal algab juba kolmandat aastat järjest 1. septembril Vananaistesuve nime kandev festival, mis kestab terve septembrikuu. Kohalike sõnul on sel ajal Hiiumaa leebed ilmad igati toetamas suve pikendamist ning rahvast oodatakse festivalile ligemalt kui kaugelt.
01.09.2022 30 m
SISUTURUNDUS: Pokteilide maakond tervitab Kurjailma festivaliga
Kui on olemas maakond, kus on rohkem lüpsilehmi kui maakonnas töötavaid inimesi, siis ei tule kaugelt otsida, mis võiks olla piirkonna jook – ikka pokteil. Selle suve trendikam toode, mida üritustel ja kodudes pakkuda.
29.08.2022 19 m
SISUTURUNDUS: Avatud triiphoonete ja aedade päev lummab külastajaid
17 omanäolist paika Põhja-Eestis avab oma uksed külastajatele juba 4. septembril, et tutvustada unikaalseid ja põnevaid aedasid, terrasse, triiphooneid, restorane ja kodukohvikuid.
26.08.2022 22 m
SISUTURUNDUS: Jänedale mineku põhjust ei pea kaua otsima
Laatade poolest kuulus Jäneda ootab 10. septembril Sügislaadale kõiki, kes peavad lugu ehtsast Eesti toidust ja maitsetest. „Nüüd on paras aeg endale talvevarusid soetada ja miks mitte seda teha just Jänedal,” sõnab Jäneda Mõis OÜ tegevjuht Enno Must.
25.08.2022 20 m
SISUTURUNDUS: Põhjala tehases kohtuvad talud linnarahvaga
3. septembril Tallinnas Põhjala Tehases toimuv talutoidu laat „Maa tuleb linna“ koondab enda alla 60 talutootjat. Linlastele tuuakse koju kätte võimalus kaeda taludes toodetavad toite, maitsta uusi maitseid, tutvustada lastele taluloomi ja nautida kohapeal head talutoitu koos laadameluga.
22.08.2022 24 m
2022. aasta septembris tähistab Eesti juba kaheksandat korda Eesti toidu kuud. Värskes podcastis räägime Eesti toidust ja Eesti toidu maitsetest.
Saatejuht
Juuli Nemvalts