Futboliit
"Futboliit" räägib kõigest, mis parasjagu jalgpallis oluline - seda nii Eestis kui välismaal. Eestis on eelkõige luubi all Premium liiga ja Eesti klubide euromängud, välismaal Premier League ja Meistrite liiga. Unarusse ei jäeta ka koondisejalgpalli - nii Eesti koondise mänge kui ka suurturniire. Saatejuhid on ajakirja Jalka peatoimetaja Raul Ojassaar ja FC Flora abitreener Joel Indermitte.
Saatejuhid
Raul Ojassaar, Joel Indermitte
Episoodid
Seekordne "Futboliit" on saate läbi aegade kõige lühem episood - ning vähemalt mõneks ajaks ka viimane. Saatejuhid Raul Ojassaar ja Joel Indermitte selgitavad, miks ja mispärast!
31.08.2023 8 m
„Futboliit“ on väikeselt suvepuhkuselt tagasi ja hakkab nüüd taas regulaarselt suure jalgpalli kohta sõna võtma. Saate kuuenda hooaja esimeses osas tehakse põhjalik eelvaade Premier League’i hooajale, aga vaadatakse otsa ka FC Flora ja teiste Eesti klubide nadile eurohooajale. Miks on Eesti klubidel sel hooajal läinud Euroopas nii kehvasti ning milline osa Premium liiga tabeliseisust andis selle osas tegelikult juba eelnevalt häirekellasid? Premier League’i sektsioonis teevad mõlemad saatejuhid oma ennustuse tabeli esikaheksa osas ning ennustavad ka kolme väljalangejat. Samuti ennustatakse suurimat esilekerkijat ja põrujat nii meeskondade kui mängijate seast. Uue hooga on mõistagi käima läinud ka „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy liiga, millega saab liituda kas koodi k0sj3d või selle lingi abil: https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/k0sj3d Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
16.08.2023 1h 26 m
Seekordne „Futboliit“ võtab peamiselt ette koondistejalgpalli: arutatakse nii Eesti U19 koondise kui A-koondise tegemisi ning EM-valiksarja ja Rahvuste liigat üldiselt, samuti Eesti klubide eurosarjaloosi. Eesti nurgakeses (0:45) teeb saatejuht Joel Indermitte ülevaate enda poolt juhendatava Eesti U19 koondise Balti turniirist Soomes, samuti vaadatakse ühiselt otsa Eesti klubide värskele eurosarjaloosile, mis tõi nii mõnelegi klubile päris keerulise vastase. A-koondise rubriigis arutatakse läbi nii Eesti laupäevane kohtumine Aserbaidžaaniga kui eilne mäng Belgiaga. Mis jäi meile nendest kohtumistest näppude vahele ja millised järeldused tuleks teha? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.06.2023 46 m
Seekordne „Futboliit“ võtab ette kaks suuremat teemat: laupäeval toimunud Meistrite liiga finaali ja eelseisvad Eesti koondise kohtumised. Eesti nurgakeses (0:45) vaadatakse kiirelt tagasi möödunud Premium liiga kohtumistele ning Konstantin Vassiljevi ja Henri Järvelaiu iluväravatele. Samuti tutvustab Joel Indermitte Eesti U19 koondise nädalaplaani, mis sisaldab Soomes peetavat omavanuste Balti turniiri. Meistrite liiga finaalist (7:15) räägitakse nii platsipealses kui platsivälises võtmes – kuidas suutis Inter teha nii hea esituse ja kas saab öelda, et City pääses võiduga? Muidugi puudutatakse ka Jack Grealishi meeletut pidutsemist ja räägitakse põgusalt ka Konverentsiliiga finaalist West Hami ja Fiorentina vahel. Saate lõpp kuulub Eesti koondise eelseisvatele kohtumistele (19:56): räägitakse nii ootustest laupäevase Aserbaidžaani võõrsilmängu eel kui arutatakse ka Eesti võimaliku algkoosseisu osas, kus Thomas Häberlil on päris mitmel positsioonil omajagu mõtteainet. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
14.06.2023 32 m
Seekordne „Futboliit“ on lisaks helile olemas ka pildis! Suures osas võtab saade kokku lõppenud Premier League’i hooaja – saatejuhid panevad mõlemad kokku oma sümboolse koosseisu ning jagavad välja kaheksa eriauhinda. Lisaks sellele on aga jututeemasid veel palju! Eesti jalgpalli teemadest räägitakse nii FC Flora kaotatud karikafinaalist Narva Transile, Paide Linnameeskonna peatreenerivahetusest kui saatejuhi Joel Indermitte enda ambitsioonidest treenerikarjääris. Enne Inglismaa teemade juurde minekut tuleb juttu veel Lionel Messi suurest valikust, Karim Benzema Real Madridist lahkumisest kui Zlatan Ibrahimovići lõpetamisest. Premier League’i rubriigis pannakse esmalt kokku hooaja sümboolsed koosseisud ning jagatakse välja eriauhinnad, enne kui õnnitletakse „Futboliidi“ Fantasy liiga võitjaks tulnud profikorvpallur Martin Paasojat. Saate lõpus vaadatakse aga ette veel viimasele kohtumisele, mis meid sel klubihooajal veel ees ootab – laupäeva õhtul selgub Istanbulis Meistrite liiga võitja. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
07.06.2023 1h 34 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub taaskord kolmele suuremale teemale: Eesti jalgpallile, Meistrite liiga poolfinaalide avalahingutele ja Premier League’i värskematele arengutele. Eesti nurgakeses räägitakse möödunud nädalavahetuse olulisematest kohtumistest Premium liigas ja uue nädalavahetuse potentsiaalsetest üllatustest (0:33). Meistrite liiga sektsioonis räägitakse põhjalikult äsja lõppenud poolfinaalidest. Kuidas suutis Manchester City kodus Real Madridi nii põhjalikult üle mängida ja kas Milano Interil üldse jääb finaalis võimalust? City vägagi võimalik suur saavutus avab aga tänavuse Ballon d’Ori hääletusel mitu võimalikku üllatusvalikut. (13:13) Saate lõpuosas peatutakse Premier League’i teemadel – seal sai tiitlivõitja küll sisuliselt selgeks, ent esineliku osas pole veel mitte midagi otsustatud, mis tähendab, et hooaja viimaste voorude kohtumistel on meeletult suur kaal. (51:58) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
18.05.2023 1h 4 m
avalahingutele ja Premier League’i värskematele arengutele. Eesti nurgakeses räägitakse esmalt Harju JK Laagri vägevast võidust FCI Levadia üle ning ka teistest Premium liiga mängudest, samuti puudutatakse FC Flora eilset karika poolfinaalis saadud võitu Tartu Tammeka üle, mis sisaldas ka üht vastuolulist kohtunike otsust (0:40). Meistrite liiga sektsioonis räägitakse põhjalikult lahti Real Madridi ja Manchester City viigiga lõppenud avalahing, tuuakse välja peamised duellid ja nende võitjad ning vaadatakse ette uue nädala avalahingule. Mida üllatavat avamäng pakkus ning keda ennustavad saatejuhid finalistiks? Pisut lühemalt ja põgusamalt peatutakse ka AC Milani ja Milano Interi avamängul, mis lõppes Interi võiduga (18:37). Saate lõpuosas peatutakse Premier League’i teemadel – peamiselt on juttu Manchester Unitedi viimastest võbelustest, mis võivad neile maksma minna Meistrite liiga koha. Samuti vaadatakse otsa tabeli lõpuosale, kus esmaspäeval nii mõndagi selgemaks sai (37:06). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
11.05.2023 51 m
„Futboliit“ pakub sel nädalal oma kuulajatele ka lisaepisoodi: nimelt võeti ühendust Saksamaa esiliigas St Pauli meeskonnas mängiva Eesti koondislase Karol Metsaga, kellega vesteldi põhjalikult tema laenuleminekust, esimestest emotsioonidest, meeskonna verinoorest peatreenerist ja kümnemängulisest võiduseeriast, mis St Pauli tabeli lõpust Bundesliga veerele kergitas. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.05.2023 29 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub Eesti Premium liiga kõrval põhjalikumalt kriisis Chelsea tegemistele ning vaatab ette Meistrite liiga poolfinaalidele. Paide Linnameeskond sai suurtes mängudes jälle kaks kaotust ning vaatab otsa väga nukrale tabeliseisule, samal ajal kui mitmed tavapärased teise poole meeskonnad tõeliselt kõrget lendu teevad. Millest jääb puudu aga Harju JK Laagri meeskonnal, kes on teistest maha jäänud? (0:57) Premier League’i rubriigis (18:10) analüüsitakse viimase nädala kohtumisi ning räägitakse järjekordsest peatreenerivahetusest, mis tõi Inglismaa kõrgliigasse tagasi Big Sami ehk Sam Allardyce’i. Seejärel peatutakse aga pikemalt Chelsea meeskonnal (28:34) ning arutatakse, millised mängijad peaks klubi oma ülepaisutatud esindusmeeskonda jätma ja millised sealt minna laskma. Saate lõpuosa kuulub aga uue nädala Meistrite liiga poolfinaalide eelvaadetele. Kui tõenäoline on Real Madridi edenemine järjekordsesse finaali ning kas Manchester City peaks olema nii suur soosik, kui OlyBeti koefitsientide järgi võiks arvata? Kellele võiks mängude eel eelise anda aga Milano derbis? (52:03) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
04.05.2023 1h 5 m
Selle nädala „Futboliit“ peatub seekord põhjalikult nii Eesti Premium liiga kui Inglismaa Premier League’i viimase nädala pöördelistel sündmustel. Millised järeldused teha Levadia magusast võidust Flora üle ning Nõmme Kalju veidrast käitumisest sotsiaalmeedias, millele järgnes peatreener Kaido Koppeli vallandamine? Miks tuleb Kaja Kallasel naljaga pooleks vaadata, et Nikita Andrejev mõnesse riigiametisse tööle ei satuks ja millise Premium liiga meeskonna jaoks on eelseisev nädal kõige määravam? (0:35) Inglismaa osas räägitakse kõige põhjalikumalt tiitliheitluse pööretest – Arsenali järjekordsetest lagunemistest ja Manchester City võimsusest. Samuti puudutatakse Tottenham Hotspuri ja Manchester Unitedi muresid ja rõõme ning vaadatakse, milline on olukord tabeli lõpuosas (19:12). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.04.2023 52 m
Selle nädala „Futboliit“ peatub, nagu ikka, kolmel peamisel teemal: Eesti Premium liigal, Meistrite liigal ja Inglismaa Premier League’il. Eesti nurgakeses räägitakse põhjalikult selle nädala juba peetud tippmängudest (Paide-Levadia ja Kalju-Flora) ning arutatakse Kalju-Flora mängu ajal ja järel kerkinud jututeemasid – 5MIINUST poolt tehtud vastuolulist teadustust, segast mängu lõpuvilet ja muud. Samuti vaadatakse üle teiste mängude tulemused ning tuuakse välja üllatav fakt Tallinna Kalevi kohta (0:40). Meistrite liiga sektsioonis on mõistagi luubi all selle nädala veerandfinaalide korduslahingud. Kas Chelsea esitust Reali vastu tuleks kiita või laita ning mis saab Frank Lampardi treenerikarjäärist edasi? Millest jäi tohutult säravat hooaega tegeval Napolil koduse rivaali AC Milani vastu lõpuks puudu ning kes oli Manchester City ja Müncheni Bayerni duelli suurim kaotaja? Kui suur on šanss, et Meistrite liiga võitja ei tule sel hooajal Real Madridi ja Manchester City poolfinaalist? (18:32) Premier League’i rubriigis analüüsitakse muuhulgas Arsenali järjekordset eduseisu käest andmist, Aston Villa imelist tõusu ning nii nende kui Brightoni šansse jõuda esinelikusse ehk Meistrite liiga kohale, samuti vaadatakse ette uue nädalavahetuse FA karikavõistluste poolfinaalidele (46:40). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
20.04.2023 1h 3 m
Selle nädala „Futboliit“ peatub Eesti Premium liigal ja karikavõistluste veerandfinaalidel, samuti Meistrite liiga veerandfinaalide avakohtumistel ja Premier League’i värskematel arengutel. FC Flora pidas möödunud nädala jooksul Kuressaares Kuressaare vastu kaks väga eriilmelist mängu. Kuidas läks karikamatšis nii, et võit tuli üle noatera alles penaltiseerias? Mida arvata viimase nädalavahetuse Premium liiga tulemustest ja teistest karikavõistluste veerandfinaalidest? (2:07) Meistrite liiga rubriigis (19:02) analüüsitakse pikemalt või põgusamalt kõiki nelja selle nädala kohtumist. Mida tegi Manchester City nii hästi, et suutis kodus Müncheni Bayernist totaalselt üle sõita? Kas Bayern on hooaja lõpus tükkideks lagunemas? Kas Chelseal on kodus Real Madridi vastu veel üldse šanssi ja mis räägib kordusmängus suure soosiku Napoli vastu? Premier League’i osas (41:45) läheb peatähelepanu Liverpooli ja Arsenali peadpööritavale kohtumisele, mis tõi tiitlimängu uue pöörde. Kas Manchester City on nüüd tõusnud soosikuks number üks? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.04.2023 1h 3 m
Seekordne „Futboliit“ räägib põhjalikult nii Eesti Premium liiga sündmustest kui tormilisest nädalast Inglismaa jalgpallis. Miks saatis FC Flora eelmisel nädalavahetusel Tartu Tammeka vastu korraga platsile lausa viis keskkaitsjat ja miks oldi tartlastele peaaegu kaotamas? Kas Premium liiga tase on tõesti läbi aegade kõrgeim või on esimene ots taseme mõttes hoopis selg ees tagumistele lähemale nihkunud? (0:38) Premier League’i rubriigis analüüsitakse käimasoleva hooaja rekordilist treenerivahetuste arvu. Kui suur on tõenäosus, et uus treener meeskonna käekäigu ümber pöörab? Mida võiks Chelseas oodata Frank Lampardilt, kes kõigi eelduste kohaselt hooaja lõpuni tagasi meeskonna pukki määratakse? Lisaks võib arvata, et senised treenerivahetused ei jää Premier League’i hooaja viimasteks. (13:55) Lõpetuseks vaadatakse otsa uuel nädalal algavatele Meistrite liiga veerandfinaalidele ning tehakse iga paari osas oma ennustused. (57:00) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
06.04.2023 1h 5 m
Seekordne „Futboliit“ räägib põhjalikult nii Eesti koondise valikmängust Austriaga kui ka EM-valiksarja algusest ülejäänud Euroopas. Millised järeldused teha Austria-Eesti mängust: mida oleksime pidanud ise paremini tegema, et eduseisu ja viigiseisu kaitsta? Kuidas mängis Eestile mäkra kohtunik ja kas näidatud mängupildiga tuleks rahule jääda või hoopis õnne tänada? (00:45) Ülejäänud Euroopas peeti samal ajal samuti ports valikmänge – millised suured meeskonnad näitasid end heast, millised halvast küljest? Kes oleksid hetkeseisuga Eesti koondise vastased järgmisel kevadel toimuvates play-off mängudes ning kui suur on Eesti võimalus esmalt sinna pääseda ning sealt veel edasi EM-finaalturniirile jõuda? (20:30) Saate viimases osas vaadatakse ette uue nädalavahetuse voorule Premier League’is ja Eesti Premium liigas. Inglismaal algab nädalavahetus kohe väga suure kohtumisega Manchester City ja Liverpooli vahel! (49:05) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
29.03.2023 1h 3 m
Seekordne „Futboliit“ räägib peamiselt Eesti jalgpallist, kuid sekka ka Meistrite liigast. Saate esimeses osas räägitakse põhjalikult Eesti Premium liiga hooaja algusest – üllatustulemusi on esimese kolme vooru jooksul juhtunud tavatult palju. Mida nendest järeldada ja kes on olnud seni suurimad üllatajad? Koondisejalgpalli sektsioonis (9:30) räägitakse esmalt saatejuht Joel Indermitte juhendatava U19 koondise tegemistest, kuid minnakse siis sujuvalt üle Eesti A-koondise mängudele Ungari ja Austriaga. Mida järeldada eilsest 0:1 kaotusmängust Budapestis, milline võiks välja näha algkoosseis esmaspäeval Linzis toimuvas EM-valikmängus ning miks sobiks Eestile Austria vastu tegelikult ka kaotus? Saate viimases osas heidetakse pilk Meistrite liiga veerandfinaalide loosile (28:30) ning pannakse paika värske Meistrite liiga power rankingsi edetabel. Põhjalikult räägitakse ka Müncheni Bayernis toimuvast – äsja saabusid klubist teated, et peatreener Julian Nagelsmannile on kinga antud, et teha ruumi Thomas Tuchelile. Miks otsustas Bayern sellisel hetkel lootsi vahetada ning mida see endaga kaasa võib tuua? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustus koefid leiad www.olybet.ee!
24.03.2023 49 m
Seekordne „Futboliit“ räägib taas nii Eesti jalgpalist, Meistrite liigast kui ka Inglismaa vutist. Saate esimeses osas räägitakse põhjalikult Eesti Premium liiga hooaja algusest ja selle lume, jää ja tuule poolt põhjustatud edasilükkamistest. Miks algab Eestis hooaeg nii vara ning millised oleksid variandid hooajaga hiljem pihta hakata? Naljaga pooleks avaldatakse ka põhjus, miks paljud Premium liiga mängud tegelikult edasi lükati… Meistrite liigas vaadatakse üle eelmise nädala kaheksandikfinaalid ja vaadatakse ette selle nädala kohtumistele – muuhulgas räägitakse Pariisi Saint-Germaini järjekordsest väljalangemisest ning arutatakse seda, kas Liverpoolil on võimalik Real Madridi vastu kolmeväravalisest kaotusseisust tagasi tulla. Premier League’i rubriigis arutatakse põgusalt selle üle, kui palju võis katastroofiline 0:7 kaotus Liverpoolile tähendada Manchester Unitedi jaoks ning ennustatakse, kes võiks hetkeseisuga olla Arsenali ja kahe Manchesteri klubi järel soosik neljandale kohale. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.03.2023 51 m
Seekordne „Futboliit“ räägib nii Eesti jalgpalist, Meistrite liigast kui ka Inglismaa vutist. Saate esimeses osas vaadatakse tagasi eile toimunud Eesti superkarikafinaalile, kus Paide Linnameeskond FC Flora vastu 0:2 kaotusseisust välja tuli ja 3:2 võidu noppis (0:40). Samuti vaadatakse ette algavale Premium liiga hooajale (10:33) ning olukorrale Eesti kunstmuruväljakutel (26:18). Meistrite liiga sektsioonis (32:40) arutatakse eelmise nädala kohtumisi ning pannakse kokku värske power rankings’i edetabel. Inglismaa osas (50:30) vaadatakse aga tagasi möödunud nädalavahetusele, asetades erilise rõhu Manchester Unitedi imelistele päevadele – vaid nelja päeva jooksul saadi eurosarjas jagu FC Barcelonast ning võideti klubi esimene karikas kuue aasta jooksul. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
27.02.2023 1h 6 m
Seekordne „Futboliit“ peatub pikemalt Meistrite liigal ja Inglismaa Premier League’il. Põhjalikumalt või vähem põhjalikumalt hekseldatakse läbi kõik neli sel nädalal peetud Meistrite liiga lahingut ning vaadatakse juba ette ka uue nädala kohtumistele (3:00). Premier League’i rubriigis arutatakse nädalavahetusel VARi eksimustega seonduvaid teemasid ning lahatakse Arsenali kaotust Manchester Cityle, mis langetas Mikel Arteta meeskonna tabeli esikohalt (33:15). Samuti vaadatakse tagasi FC Barcelona ja Manchester Unitedi vahelisele Euroopa liiga lahingule ning visatakse pilk peale ka Premier League’i Fantasy mängus toimunule. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
17.02.2023 52 m
Seekordne „Futboliit“ koosneb laias laastus kolmest osast. Eesti nurgakeses arutatakse nii FC Flora kui FCI Levadia hooajaeelseid mänge ja ettevalmistust, samuti visatakse kiirpilk peale peamiselt Florat puudutavatele üleminekutele. Premier League’i sektsioonis (10:28) arutatakse läbi viimase nädala olulisemad mängud, sealhulgas liiga liidrite Arsenali ja Manchester City libastumised ning Manchester Unitedi kolmapäevane viik Leedsiga, mille üheks arhitektiks oli tugevalt Eesti jalgpalliga seotud treener. Mõistagi ei jää puudutamata ka Manchester City kohal olevad mustad pilved, mis on seotud süüdistustega finantspettustes. Saate viimases osas (39:04) vaadatakse otsa uue nädala keskel toimuvatele Meistrite liiga esimestele kaheksandikfinaalmängudele ning tehakse ennustused kõigi kaheksa veerandfinalisti osas. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
10.02.2023 54 m
Seekordne „Futboliit“ on suures osas pühendatud Inglismaa Premier League’ile, kus on mängitud sisuliselt pool hooaega. Millises seisus on saatejuhtide poolt hooaja eel tehtud ennustused – milliste prognooside pärast tuleks häbi tunda, mille osas võib aga rinna kummi ajada? (10:40) Lisaks räägitakse FC Flora hooaja esimesest tiitlivõidust – nädalavahetusel alistati EJLi sisehallis Läti meister Valmiera ning saadi enda kätte Liivimaa karikas, enne seda käidi nädala sees aga Šveitsis, kus mängiti kahel päeval järjest sealsete tippudega (1:06) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
31.01.2023 50 m
Seekordne „Futboliit“ keskendub peamiselt Inglismaa Premier League’ile: põhjalikult võetakse luubi alla kõikide tippklubide viimase kümmekonna päeva mängud ja üldine tabeliseis. Lisaks puudutatakse saates veel seda, kui palju on Premier League’i klubid jaanuarikuises üleminekuaknas võrreldes teiste Euroopa tippliigadega kulutanud (spoiler: VÄGA palju!) ning mida see endaga kaasa toob. Kiirelt puudutatakse ka Juventust tabanud skandaali, mis röövis Torino meeskonnalt tabelis 15 punkti. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
23.01.2023 1h
Uue aasta esimeses „Futboliidi“ saates on peateemana luubi all Eesti peamiselt vene taustaga jalgpallurite õhtusöök Valeri Karpiniga – õieti selle järelkajad, mis on esialgu suhteliselt tühiseks jääda võinud olukorra puhunud hiigelsuureks. Mida rääkisid erinevate inimeste reaktsioonid meie ühiskonna kohta ja kuidas siit edasi minna? Miks on vene taustaga inimestel niivõrd keeruline öelda need paar lauset, mida eestlased ootavad? Saate jooksul võetakse luubi alla ka Eesti pooleldi eksperimentaalse koondise kaks treeningmängu Islandi ja Soomega. Saate lõpukolmandik kuulub Premier League’i juttudele – muuhulgas vaadatakse ette ka nädalavahetusel toimuvale kahele suurele kohtumisele, laupäevasele Manchesteri derbile ja pühapäevasele Põhja-Londoni derbile. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.01.2023 53 m
Aasta viimane „Futboliit“ võtab kokku MM-finaalturniiri lõpplahenduse – suurejoonelise finaali, mis muutus vaid mõne hetkega ühest igavamast finaalist ilmselt läbi aegade uhkeimaks MM-finaaliks. Milline tunne oli Joel Indermittel MM-finaali kommenteerida ning millisel hetkel avastas ta end mängu ajal põlvili, peaaegu laua alt? Kas prantslased olid tõesti viiruse küüsis või miks nad muidu suure osa normaalajast täiesti mängust väljas olid? Mida arvata Kylian Mbappé kübaratrikist ning kas seni Ronaldo-usku olnud saatejuhid suudavad tunnistada, et Lionel Messi kinnistas ennast selle finaalturniiriga kõigi aegade parimana? Lisaks panevad mõlemad saatejuhid kokku oma MMi sümboolse koosseisu. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.12.2022 53 m
„Futboliit“ on eetris enne MM-finaalturniiri nelja viimast mängu – kaht poolfinaali, kolmanda koha mängu ja pühapäevast finaali. Millised järeldused saame teha kaheksandik- ja veerandfinaalidest? Kes läksid kõige rohkem alt, kes aga üllatasid positiivselt? Miks ei olnud Maroko võit Hispaania üle üllatus, aga võit Portugali üle oli? Mis saab Luis Enriquest ja kas Gareth Southgate peaks Inglismaa koondise eesotsas jätkama või mitte? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.12.2022 58 m
„Futboliit“ võtab kokku MMi alagrupiturniiri – tagasi vaadatakse huvitavamatele seikadele, põnevatele faktidele, nii positiivses kui negatiivses võtmes üllatajatele ning kõikidele alagruppidele, meenutades ka saatejuhtide turniirieelseid ennustusi (15:00). Otse loomulikult vaadatakse otsa ka kaheksandikfinaalidele (54:50) ning pannakse kokku uuendatud power rankings’i edetabel. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
03.12.2022 1h 5 m
„Futboliit“ on nüüd täielikult MMil lainel – tänases saates vaadatakse pühapäeval Kataris algavale suurturniirile põhjalikult otsa, räägitakse igast alagrupist ning tehakse lõpuks ka oma ennustused. Eesti nurgakeses (0:46) heidetakse kiirpilk tagasi ka Eesti koondise eilsele Balti turniiri mängule Lätiga, kuid siis on jutud juba MMi päralt (3:22). Kui tunned huvi kindla alagrupi vastu, leiad siit ajatempli, mille abil huvipakkuva osani jõuda! A-grupp – 15:40 B-grupp – 21:40 C-grupp – 28:53 D-grupp – 35:57 E-grupp – 43:35 F-grupp – 50:37 G-grupp – 1:01:13 H-grupp – 1:07:45 Alagruppide analüüsimise järel vaadatakse ka seda, milline võiks seejärel välja näha playoff-puu (1:17:40) ning pannakse paika ka viimane MMi eelne power rankings’i edetabel (1:22:58). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Liitu „Futboliidi“ ennustuste grupiga Delfi MMi ennustusvõistlusel siit: https://sport.delfi.ee/leht/jalgpalli-ennustus?mode=redirect&uri=%2Fet%2Fliitu-grupiga%3F1070a982af22fe711ec54707c0cd838baec99ff81ec4fd7a00fa4ca0ca48c8c4 „Futboliidi“ MM 2022 power rankings: 1. Brasiilia ↔ 2. Argentina ↑4 3. Inglismaa ↔ 4. Saksamaa ↔ 5. Taani ↑5 6. Hispaania ↓1 7. Holland ↔ 8. Belgia ↔ 9. Portugal ↔ 10. Prantsusmaa ↓8
17.11.2022 1h 28 m
Selle nädala esimene „Futboliit“ keskendub möödunule – kokku võetakse lõppenud hooaeg Eesti Premium liigas ning sügisene MMi eelne hooaja osa suurtes liigades, fookusega Premier League’ile. Eesti nurgakeses (1:08) võetakse üksipulgi läbi kõigi kümne Premium liiga meeskonna hooajad ning jagatakse oma muljeid. Lühidalt puudutatakse ka Eesti koondise eelseissvat Balti turniiri (34:08). Premier League’i sektsioonis (39:04) analüüsitakse peamiselt Cristiano Ronaldo plahvatuslikku intervjuud, milles ta kogu Manchester Unitedi juhtkonnale, sealhulgas peatreener Erik ten Hagile vee peale lasi. Kas tegu on reaalssutaju kaotanud egomaniaki ebaratsionaalse tõmblusega või on sellistel avaldustel ka mõtestatud idee? Saate viimases osas heidetakse pilk ka teiste Euroopa suurliigade hetkeseisudele (1:01:14). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
16.11.2022 1h 8 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt Meistrite liigale, kus on värskelt läbi saanud tavapärasest tempokamalt kulgenud alagrupiturniir. Kes olid alagrupiturniiri suurimad võitjad ja kaotajad? Suur värskendus tehakse viimati enne mängude algust kokku pandud Meistrite liiga power rankings’i edetabelile, kus on võrreldes septembri algusega toimunud mõned päris suured muudatused. Lühemalt puudutatakse ka suurt pronksiheitlust Eesti Premium liigas ning Inglismaa Premier League’i värskemaid teemasid. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
03.11.2022 59 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt Meistrite liigale ja Premier League’ile. Saate esimeses pooles arutatakse põgusalt ka Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid – peamiselt tulist pronksiheitlust Paide ja Kalju vahel, kus möödunud nädalavahetusel järjekordne pööre sisse tuli (0:36) Meistrite liiga sektsioonis (3:18) võetakse üksipulgi lahti kõik alagrupid ja nende hetkeseis ning vaadatakse tagasi alagrupiturniiri viienda vooru tulemustele. Premier League’i puhul (38:54) arutatakse muuhulgas läbi Liverpooli kaotus Nottingham Forestile ning Chelsea ja Manchester Unitedi dramaatiline viigimäng. Saate lõpposas heidetakse pilk ka „Futboliidi“ Fantasy liigale (56:00). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennusutuse
27.10.2022 1h
Selle nädala „Futboliit“ keskendub nii Eesti kui Inglismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid. Miks katkes FC Flora pikk võiduseeria Nõmme Kalju käes ning millal said florakad teada, et Kalju on salaja peatreenerit vahetanud? Mida järeldada sellest, et seesama Kalju sai vaid paar päeva hiljem karikasarjas šokk-kaotuse Esiliiga B klubilt Tabasalu? (2:01) Premier League’i sektsioonis võeti luubi alla viimased mängud Inglismaa kõrgliigas – miks ei ole Chelsea olukord nii hea kui tulemuste järgi võiks arvata? Millised järeldused teha Liverpooli kahest 1:0 võidust Manchester City ja West Hami üle? (12:23). Pikemalt arutatakse ka Manchester Unitedi ja Tottenhami kohtumise järeldusi ning võetakse alla Cristiano Ronaldo personaalküsimus – portugallasest legend paistis silma eriti piinliku primadonnatsemisega. (38:43). Saate lõpuosas arutatakse nii Fantasy teemasid kui Karim Benzema võitu Ballon d’Oril (55:41), samuti Jaan Martinsoni veidrat jalgpallihallide ehituse vastast arvamusavaldust (1:03:45). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Selle nädala „Futboliit“ keskendub nii Eesti kui Inglismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid. Miks katkes FC Flora pikk võiduseeria Nõmme Kalju käes ning millal said florakad teada, et Kalju on salaja peatreenerit vahetanud? Mida järeldada sellest, et seesama Kalju sai vaid paar päeva hiljem karikasarjas šokk-kaotuse Esiliiga B klubilt Tabasalu? (2:01) Premier League’i sektsioonis võeti luubi alla viimased mängud Inglismaa kõrgliigas – miks ei ole Chelsea olukord nii hea kui tulemuste järgi võiks arvata? Millised järeldused teha Liverpooli kahest 1:0 võidust Manchester City ja West Hami üle? (12:23). Pikemalt arutatakse ka Manchester Unitedi ja Tottenhami kohtumise järeldusi ning võetakse alla Cristiano Ronaldo personaalküsimus – portugallasest legend paistis silma eriti piinliku primadonnatsemisega. (38:43). Saate lõpuosas arutatakse nii Fantasy teemasid kui Karim Benzema võitu Ballon d’Oril (55:41), samuti Jaan Martinsoni veidrat jalgpallihallide ehituse vastast arvamusavaldust (1:03:45). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
20.10.2022 1h 6 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub sisuliselt pooleks nii Eesti kui välismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid – luubi alla võetakse nii FC Flora nüüd kindlaks saanud meistritiitel (0:54), Eesti liigasse uuest hooajast jõudev VAR (5:47) kui ka uue EM-valiksarja alagruppide loosi tulemused (19:30). Muuhulgas sai komakoha täpsusega selgeks, kui suured on Eesti koondise võimalused jõuda EM-finaalturniirile ning saate ajal simuleeritakse selle alusel Eesti käekäiku – kuula üle, kuidas Eesti koondisel läheb! Saate teine pool kuulub välismaa jalgpallile – suures teemaplokis vaadatakse üle Meistrite liiga värsked arengud (34:22), Premier League’ile kuulub saate lõpp (51:40). Milline võistkond on hetkel Meistrite liigas kõige heas mõttes hirmsamat hoogu näitamas ning milline nende liigakaaslane on maha kolistanud igasugused latid? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.10.2022 59 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti Premier League’i nädalavahetuse mängudele, kuid juttu tuleb ka Eesti Premium liigast ja Meistrite liiga eelseisvatest mängudest. Milliseid rekordeid ründab jätkuvalt väga uhket hooaega tegev FC Flora ning mida arvata Nõmme Kalju ja FCI Levadia dramaatilisest kohtumisest? (0:45) Premier League’i rubriigis (8:05) arutatakse peamiselt Manchesteri derbi sündmusi, aga võetakse jutuks ka teised aktuaalsed sündmused ja mängud. Samuti tehakse ülevaade „Futboliidi“ Fantasy liiga hetkeseisudest (31:42). Saate lõpuosa kuulub Meistrite liiga alagrupiturniiri algavale kolmandale voorule – millised mängud on kõige olulisemad ja mis neist sõltub? (36:12) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
03.10.2022 46 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti äsja lõppenud koondiseaknale – lisaks Eesti A-koondise tegemistele räägitakse ka U18 ja U19 koondisest, lõppenud Rahvuste liiga alagrupiturniirist ja värskendatakse MM-finaalturniiri power rankings’i edetabelit. Kuidas läks saatejuht Indermitte esimene mänge sisaldanud laager U18 koondise peatreenerina ning mis ometi toimus selsamal turniiril Prantsusmaa ja Poola vahelises kohtumises, kus mäng nelja punase kaardi järel katkestati? (5:43) Kuidas suutis Eesti U19 koondis Itaalia eakaaslastest üle olla ning valiksarjas eliitringi murda? (15:08) Milliste mõtetega võtta kokku Eesti A-koondise teekond Rahvuste liiga mudatasandil ning mille üle saab nuriseda 4:0 võidumängus San Marino üle? (19:05) Lisaks värskendatakse esimest korda juunis kokku pandud MM 2022 power rankings’i edetabelit. (36:40) Saate lõpuosas vaadatakse üle uus voor Premier League’is ja seis „Futboliidi“ Fantasy liigas (1:05:00). OlyBeti kuulajamängu küsimus puudutab seekord pühapäevast Manchesteri derbit – seda saab kuulata alates 1:07:40. Postita oma pakkumine OlyBeti Facebooki lehele viimase „Futboliidi“ saate postituse alla ning kõigile õigesti vastanutele, kes samale mängule OlyBetis vähemalt viie euro suuruse matšieelse või live-üksikpanuse teevad, annab OlyBet omalt poolt 2x10€ tasuta panuse. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.09.2022 1h 10 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti äsja alagrupiturniiri teise vooru lõpetanud Meistrite liigale, kuid rääkimata ei jää ka jutud Eesti Premium liigast, Inglismaa Premier League’ist ja eesootavast koondiseaknast. Mis on Premium liigas hooaja lõpusirgel põhilised küsimused ning mida arvata FCI Levadia peatreenerivahetusest? (0:35) Kas Meistrite liiga alagrupiturniir on oma võlu kaotanud ning mida arvata teise vooru kohtumistest? (7:19) Mis ootab meid ees Premier League’i uues voorus (26:52) ning mida arvata Chelsea omaniku Todd Boehly ideest korraldada Inglismaa jalgpallis tähtede mäng – kas see idee on täiesti jabur või annaks seda kuidagi põnevaks ja ägedaks muuta? (29:00) Üle vaadatakse ka viimased arengud Premier League’i Fantasy-liigas (40:23) ning vaadatakse otsa ka peatselt algavale koondiseaknale – seda nii Eesti U18 koondise, Eesti A-koondise (48:48) kui ka Rahvuste liiga A-liiga seisukohast (59:20). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
16.09.2022 1h 4 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti juba uue nädala alguses algavale Meistrite liiga alagrupiturniirile – nagu tavaks, reastatakse selle puhul kümme soosikut selle järgi, millise võistkonna võit on hetkeseisuga kõige tõenäolisem. Lisaks vaadatakse üle ka värskemad sündmused Eesti Premium liigas, kus FC Flora võiduga FCI Levadia üle oma esikohta veelgi kindlustas (2:13). Meistrite liiga juttude juurde jõutakse alates 5:32, eraldi saateosa pühendatakse ka Chelseale, kes äsja Thomas Tucheli ametist vabastas ja ta senise Brightoni peatreeneri Graham Potteriga asendas (27:11). Mis viis Tucheli mõneti ootamatu vallandamiseni ja millise treeneriga on Potteri näol tegemist? Kuidas mõjutab Inglismaa jalgpalli kuninganna Elizabeth II surm? (41:15) Mainimata ei jää ka Premier League'i suurmäng Manchester Unitedi ja Arsenali vahel ja Läti ja Leedu klubide tegemised Konverentsiliigas. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
09.09.2022 51 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti juba uue nädala alguses algavale Meistrite liiga alagrupiturniirile – nagu tavaks, reastatakse selle puhul kümme soosikut selle järgi, millise võistkonna võit on hetkeseisuga kõige tõenäolisem. Enne seda vaadatakse mõistagi üle värsked arengud Premium liiga suurest mängunädalast (1:30) ning peamised jututeemad ka Inglismaa Premier League’ist (9:15). Meistrite liiga juttude juurde jõutakse alates 25:45. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 55 m
Selle nädala „Futboliit“ räägib peamiselt traditsioonilisest teemadekolmikust: Premium liiga, Premier League ja eurosarjad. Kuidas juhtus nii, et saatejuht Ojassaar lõi A. Le Coq Arenal värava ja võitis mängu? (0.55) Kas Flora võit Pärnu Vapruse üle tuli raskelt või petlikult raskelt ning milline vägev mängumeeste nädal ootab meid koduses jalgpallis ees? (6:30) Premier League’is oli vooru keskseks mänguks mõistagi Manchester Unitedi võit Liverpooli üle, kuid palju põnevat toimus ka mujal. Kas Chelsea on langemas madalseisu ja miks jäi Manchester City ootamatult võiduta? Mis jäi United-Liverpool mängust näppude vahele Unitedi toetajatel, millised järeldused peab tegema aga Liverpool? (12:38) Mõistagi vaadatakse üle ka värsked seisud „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy-mängus (34:35) ning tuletatakse eurosarjadest rääkides meelde kolme aasta vanust meemi (39:30). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 47 m
Selle nädala „Futboliit“ puudutab nii Eesti Premium liigas viimasel nädalavahetusel toimunut kui ka Inglismaa Premier League’i tuliseid ja meeletuid sündmusi. Kas Narva Transi vastu viigiga piirdunud FC Flora on nüüd ametlikult sattunud raskustesse ja kas tiitliheitlus läheb taas viimaste voorudeni välja? (0:40) Eesti noortekoondis sai omal nahal tunda põnevat uut jalgpallireeglit, mida siinsel turniiril kollaste kaartide kõrval kasutatakse – kas tahaksime sin bin’i („patupesa“!?) näha ka profijalgpallis? (7:50) Premier League’is mõistagi teemasid jagub. Miks tegi Erling Haaland mängus Bournemouthi vastu vaid kaheksa puudet ning kes suudaks peatada Arsenali? Mis on valesti kahes mängus võiduta jäänud Liverpoolis ning mida uut on öelda järjekordse piinliku kaotuse saanud Manchester Unitedi kohta? Omajagu aega pühendatakse ka Chelsea ja Tottenhami tulisele vastasseisule, mis lõppes mõlema tiimi peatreeneri jaoks punase kaardiga (15:50). Saate lõpus heidetakse pilk peale ka „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy liigale ja muljetatakse teise vooru tulemuste üle (49:50). Lisaks vaadatakse ka seda, kuidas läheb meie lähinaabrite klubidel eurosarjades (53:16). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 1h 1 m
Selle nädala „Futboliit“ puudutab nii Eesti Premium liigat, värskelt alustanud Inglismaa Premier League’i, eurosarju kui ka eestlasi võõrsil – täpsemalt öeldes Karol Metsa, kes Skype’i teel saatesse külla tuleb. Kas FC Flora järjekordne üheväravaline võit nõrgema vastase vastu näitab, et üleval on ohumärgid? (0:25) Kuidas on läinud Karol Metsa hooaja algus Šveitsis ning millised sihid on hetkel seatud eurosarjaks? (5:20) Üle vaadatakse ka Meistrite liiga viimase eelringi paarid ning Paide Linnameeskonna avamäng Anderlechtiga. (17:50) Millised järeldused teha Premier League’i esimesest mänguvoorust ning mida ometi teha Manchester Unitediga? Kas Manchester Cityle saab üldse keegi vastu ning kuidas suutis Liverpool avavoorus Fulhamile punkte ära anda? (26:38) Saate lõpus heidetakse pilk peale ka „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy liigale ja muljetatakse esimese vooru tulemuste üle (53:30). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 1h 2 m
Selle nädala „Futboliit“ on eetris väikese suvepausi järel, kui eurosarjades on ära mängitud teise eelringi kohtumised ning Inglismaa jalgpallihooaja algus on vaid tundide kaugusel. Üksipulgi võetakse läbi kõigi kolme Eesti klubi tänavused euroteekonnad, alustades FC Flora krahhist Seinäjokis (1:54), jätkates FCI Levadia järjekordse ebaõnnestumisega Malta klubi Hiberniansi vastu (7:56) ja lõpetades Paide Linnameeskonna ülevate võitudega Thbilisi Dinamo ja Jerevani Ararat-Armenia üle (15:00). Eurosarjade puhul vaadeldakse veel Leedu meisterklubi Vilniuse Žalgirise suursaavutust (22:00) ning välisklubides mängivate eestlaste – Karol Metsa, Joonas Tamme ja Frank Liivaku – tiimide käekäiku. Saate teises pooles pannakse taas käima Futboliidi Premier League’i Fantasy liiga ja räägitakse Aston Villa ja FC Flora näitel jalgpallimeeskonna mängijatele kehtestatud trahvidest (30:00). Lõpetuseks puudutatakse ka naiste EM-finaalturniiri, mis on jõudnud finaalini (44:50). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
05.09.2022 50 m
Selle nädala „Futboliit“ on eetris väikese suvepausi järel, kui värskelt on kõik kolm tänavu eurosarjas mängivat Eesti klubi ühe kohtumise ära pidanud. Mida arvata Levadia krahhist Islandil ja meeskonna peatreenerite lahkumisest (01:07)? Kuidas võtta kokku FC Flora napp 1:0 võit Seinäjoki üle (07:44) ja Paide Linnameeskonna vägev 3:2 võit Thbilisi Dinamo üle (10:00)? Lisaks avaldab Joel Indermitte, et tema mälu on endiselt terav ning ei jäta lõbusat torget tegemata Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaare suunas (14:00). Saate teises pooles vaadatakse otsa Euroopa tippjalgpallis keerlevatele üleminekutele ja peamistele üleminekukuulujuttudele (19:05). Kas Manchester United saab FC Barcelonast keskväljamehe kätte? Mis saab Robert Lewandowskist, mis aga Cristiano Ronaldost? Saate viimases osas puudutatakse ka äsja Inglismaal suurejooneliselt alanud naiste EM-finaalturniiri, mis on järjekordne peatükk naistejalgpalli nähtavamaks ja mainstream’imaks tegemise teekonnal (53:00). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.07.2022 59 m
Selle nädala „Futboliit“ on eetris juunikuste koondisemängude järel, kui kaks nädalat koondisepalavikku on läbi saanud, kuid Eesti klubidel seisavad hooaja kõige kõvemad katsumused peagi ees. Saate alguses arutatakse saatejuht Joel Indermitte uue töökoha üle, mis samuti koondisepausiga seondub – alates 5:52 räägitakse aga Eesti A-koondise mängudest Malta ja Albaaniaga. Miks said nii vähe mänguaega Henri Anier, Michael Lilander ja Rocco Robert Shein? Lisaks Eesti mängudele heidetakse pilk peale ka ülejäänud Rahvuste liiga kohtumistele ja hetkeseisule (26:10), Eesti nurgakeses (47:10) vaadeldakse Eesti klubide euroloosi ning vaagitakse nende edasipääsuvõimalusi. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
16.06.2022 56 m
Selle nädala „Futboliit“ on eetris keset juunikuist koondisteperioodi, kui paljudel riikidel, sealhulgas Eestil, on peetud kaks mängu neljast. Mida välja lugeda Eesti koondise mängudest San Marino ja Argentinaga? Millised Eesti mängijad said endale vahetatud Lionel Messi mängusärgi (16:35)? Kas Diego Maradona ei saaks tõesti tänapäeva Premium liigas hakkama (20:35)? Miks on Malta Eesti vastu homses kohtumises favoriidiks (24:55)? Millest jääb puudu Eesti jalgpallistuudiotes (35:40) ja miks ometi on meie U21 koondis MM-valiksarjas näidanud košmaarseid tulemusi (41:05)? Saate teises pooles (50:20) vaadatakse praeguste Rahvuste liiga mängude kaudu ette aasta lõpus toimuvale MM-finaalturniirile – ühiselt pannakse kokku power rankings’i edetabel (52:35), kus reastatakse praeguse seisuga kümme põhilist soosikut MM-tiitlile. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. MM 2022 power rankings: 1. Brasiilia 2. Prantsusmaa 3. Inglismaa 4. Saksamaa 5. Hispaania 6. Argentina 7. Holland 8. Belgia 9. Portugal 10. Taani Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.06.2022 1h 27 m
Seekordne „Futboliit“ on eetris pärast Meistrite liiga finaali, kus Real Madrid Liverpooli 1:0 alistas. Saatejuhtidel Raul Ojassaarel ja Joel Indermittel on seekord külas Liverpooli fänn Jürgen Leesmann, kes käis finaali Prantsusmaal vaatamas ning koges sarnaselt kümnetele tuhandetele teistele vutisõpradele Prantsusmaa politseinike julmust. Lisaks Meistrite liigale puudutatakse nädalavahetuse kohtumisi Premium liigas – vähem kui nädala aja jooksul kukkus juba teine Eesti kõrgliiga mängija väljakul kokku. Miks nii juhtub? Põgusalt vaadatakse otsa ka Eesti koondise eelseisvatele kohtumistele. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
30.05.2022 1h 8 m
Seekordne „Futboliit“ on eetris pärast suurt jalgpallinädalavahetust: laupäeval selgus Eesti karikavõitja, pühapäeval peeti aga Premier League’is meeletuks osutunud viimane mänguvoor. Miks oli Evald Tipneri karikafinaal sedavõrd igavavõitu ning mida oodata laupäevasest Meistrite liiga finaalist – miks on Liverpool selles kohtumises oma soosikukoormast vaat et ilma jäämas? Põgusalt puudutame ka Eesti koondise võimaliku debütandi Rocco Robert Sheini esimest koondisekutset. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
25.05.2022 46 m
Seekordne „Futboliit“ on pärast rõõmsal põhjusel peetud väikest pausi tagasi ning võtab arutluse alla viimase nädala-poolteise jooksul toimunud olulised sündmused nii Eesti kui maailma jalgpallis. Kuidas nägi FC Flora ja Kiievi Dõnamo kohtumine välja seestpoolt? Miks kaotas Flora karikasarja poolfinaalis Paidele? Kas Tartu Tammeka ja FCI Levadia treeneritel on õigus, kui nad Eesti kohtunikke kritiseerivad ning mida soovivad nad oma väljaütlemistega tegelikult saavutada? Premier League’i hooaja lõpplahenduse eel tehakse selgeks sealne olukord. Millisest võistkonnast võib pühapäeval saada kõige suurem kaotaja? Kellel on aga kõige enam võita? Puudutamata ei jää ka tiitlilahingud Itaalias, kummaline juhtum Soome karikavõistlustel ja Jürgen Kloppi harjumused penaltiseeria eel. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
18.05.2022 47 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suures osas suurtele mängudele Meistrite liiga poolfinaalides, kuid oma osa saab ka Eesti jalgpall, kus möödunud nädalavahetusel Flora ja Levadia järjekordse suure kohtumise maha pidasid. Milline reeglimuudatus aitas kaasa sellele, et Manchester City ja Real Madridi kohtumine sedavõrd vaatemänguliseks kujunes? City on kordusmängu eel küll edasipääsusoosik, kuid mitmed faktorid räägivad ka selgelt hoopis Real Madridi kasuks. Mida arvata aga Liverpooli ja Villarreali kohtumisest – kas seal jäi uueks nädalaks veel mingisugust pinget üles? Lisaks tehakse ülevaade ka teiste Euroopa suurliigade hooaja lõpu seisust ja räägitakse omalaadsest aastate tagusest duellist ühe Pärnu Vapruse mehe ja Toni Kroosi vahel. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.04.2022 45 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti Inglismaa jalgpallile ja totaalsele kriisile Manchester Unitedis. Võõrsil Liverpoolilt saadud 0 : 4 keretäis süvendas Unitedi kriisi veelgi, nüüd ollakse uue peatreeneri Erik ten Hagi väljakuulutamise lävel. Hollandlane võib olla küll hea mees sellele tööle, kuid millist viga ei tohi United tema juures korrata? Kas järjekordsed kaks vägevat võitu saanud Liverpool suudab ajalugu teha või on Manchester Cityl, Chelseal või Villarrealil selles osas midagi veel teha? Mida oodata järgmise nädala Meistrite liiga poolfinaalide avalahingutest? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.04.2022 55 m
Viimane nädal tõi meile suuri mänge nii Eesti kui maailma jalgpallis ning tänane „Futboliit“ arutab kõik olulised kohtumised ja peamised teemad põhjalikult läbi. Mida arvata Mark Eduri intervjuust alguse saanud Nõmme Kalju järjekordsest skandaalist ja selle reaktsioonidest? Samuti vaadatakse otsa Kalju senisele hooajale, mis on sportlikus mõttes olnud väga kena ja sai jätku kolmapäevase 1:1 viigiga FCI Levadia vastu. Premier League’is sai pühapäeval näha tõeliselt kihvti kohtumist, kui Manchester City ja Liverpool omavahel hingematva etenduse pakkusid. Kas viigimäng andis meile selgust selles osas, keda tänavuseks Inglismaa meistriks ennustada? Juttu tuleb mõistagi ka Meistrite liiga veerandfinaalide korduslahingutest. Miks põrus Müncheni Bayern ning kuidas hinnata Atletico Madridi strateegiat Manchester City vastu? Kuidas oskas Madridi Real Chelsea vastu kaheväravalise eduseisu koduväljakul maha mängida? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
15.04.2022 1h 6 m
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt välismaa jalgpalli puudutavatele teemadele, sest käimasolev nädal tõi meieni esimesed lahingud Meistrite liiga veerandfinaalis, pühapäeval peetakse aga Premier League’is senise hooaja kõige olulisem kohtumine. Huvitavast kuulajaküsimusest tõukudes arutatakse aga seda, milline on mõlema saatejuhi jaoks ilusaim värav, mida on nad oma silmaga tunnistanud. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.04.2022 55 m