Futboliit
"Futboliit" räägib kõigest, mis parasjagu jalgpallis oluline - seda nii Eestis kui välismaal. Eestis on eelkõige luubi all Premium liiga ja Eesti klubide euromängud, välismaal Premier League ja Meistrite liiga. Unarusse ei jäeta ka koondisejalgpalli - nii Eesti koondise mänge kui ka suurturniire. Saatejuhid on ajakirja Jalka peatoimetaja Raul Ojassaar ja FC Flora abitreener Joel Indermitte.
Saatejuhid
Raul Ojassaar, Joel Indermitte
Futboliit
Sport 184 episoodi
Episoodid
Suur MM-finaalturniiri eelvaade. Kuidas täita oma ennustussedel?
„Futboliit“ on nüüd täielikult MMil lainel – tänases saates vaadatakse pühapäeval Kataris algavale suurturniirile põhjalikult otsa, räägitakse igast alagrupist ning tehakse lõpuks ka oma ennustused. Eesti nurgakeses (0:46) heidetakse kiirpilk tagasi ka Eesti koondise eilsele Balti turniiri mängule Lätiga, kuid siis on jutud juba MMi päralt (3:22). Kui tunned huvi kindla alagrupi vastu, leiad siit ajatempli, mille abil huvipakkuva osani jõuda! A-grupp – 15:40 B-grupp – 21:40 C-grupp – 28:53 D-grupp – 35:57 E-grupp – 43:35 F-grupp – 50:37 G-grupp – 1:01:13 H-grupp – 1:07:45 Alagruppide analüüsimise järel vaadatakse ka seda, milline võiks seejärel välja näha playoff-puu (1:17:40) ning pannakse paika ka viimane MMi eelne power rankings’i edetabel (1:22:58). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Liitu „Futboliidi“ ennustuste grupiga Delfi MMi ennustusvõistlusel siit: https://sport.delfi.ee/leht/jalgpalli-ennustus?mode=redirect&uri=%2Fet%2Fliitu-grupiga%3F1070a982af22fe711ec54707c0cd838baec99ff81ec4fd7a00fa4ca0ca48c8c4 „Futboliidi“ MM 2022 power rankings: 1. Brasiilia ↔ 2. Argentina ↑4 3. Inglismaa ↔ 4. Saksamaa ↔ 5. Taani ↑5 6. Hispaania ↓1 7. Holland ↔ 8. Belgia ↔ 9. Portugal ↔ 10. Prantsusmaa ↓8
17.11.2022 1h 28 m
Kas Cristiano Ronaldo on kaotanud viimsegi aru või on see kaval salaplaan?
Selle nädala esimene „Futboliit“ keskendub möödunule – kokku võetakse lõppenud hooaeg Eesti Premium liigas ning sügisene MMi eelne hooaja osa suurtes liigades, fookusega Premier League’ile. Eesti nurgakeses (1:08) võetakse üksipulgi läbi kõigi kümne Premium liiga meeskonna hooajad ning jagatakse oma muljeid. Lühidalt puudutatakse ka Eesti koondise eelseissvat Balti turniiri (34:08). Premier League’i sektsioonis (39:04) analüüsitakse peamiselt Cristiano Ronaldo plahvatuslikku intervjuud, milles ta kogu Manchester Unitedi juhtkonnale, sealhulgas peatreener Erik ten Hagile vee peale lasi. Kas tegu on reaalssutaju kaotanud egomaniaki ebaratsionaalse tõmblusega või on sellistel avaldustel ka mõtestatud idee? Saate viimases osas heidetakse pilk ka teiste Euroopa suurliigade hetkeseisudele (1:01:14). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
16.11.2022 1h 8 m
Meistrite liiga power rankings: üks meeskond tõusis 11 kohta!
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt Meistrite liigale, kus on värskelt läbi saanud tavapärasest tempokamalt kulgenud alagrupiturniir. Kes olid alagrupiturniiri suurimad võitjad ja kaotajad? Suur värskendus tehakse viimati enne mängude algust kokku pandud Meistrite liiga power rankings’i edetabelile, kus on võrreldes septembri algusega toimunud mõned päris suured muudatused. Lühemalt puudutatakse ka suurt pronksiheitlust Eesti Premium liigas ning Inglismaa Premier League’i värskemaid teemasid. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
03.11.2022 59 m
Surmagrupp oli surmavalt igav? Barcelona ja Juventuse superliiga-jutud aina naeruväärsemad
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt Meistrite liigale ja Premier League’ile. Saate esimeses pooles arutatakse põgusalt ka Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid – peamiselt tulist pronksiheitlust Paide ja Kalju vahel, kus möödunud nädalavahetusel järjekordne pööre sisse tuli (0:36) Meistrite liiga sektsioonis (3:18) võetakse üksipulgi lahti kõik alagrupid ja nende hetkeseis ning vaadatakse tagasi alagrupiturniiri viienda vooru tulemustele. Premier League’i puhul (38:54) arutatakse muuhulgas läbi Liverpooli kaotus Nottingham Forestile ning Chelsea ja Manchester Unitedi dramaatiline viigimäng. Saate lõpposas heidetakse pilk ka „Futboliidi“ Fantasy liigale (56:00). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennusutuse
27.10.2022 1h
Kas piinlikust primadonnast Cristiano Ronaldo suured klubimängud ongi mängitud?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub nii Eesti kui Inglismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid. Miks katkes FC Flora pikk võiduseeria Nõmme Kalju käes ning millal said florakad teada, et Kalju on salaja peatreenerit vahetanud? Mida järeldada sellest, et seesama Kalju sai vaid paar päeva hiljem karikasarjas šokk-kaotuse Esiliiga B klubilt Tabasalu? (2:01) Premier League’i sektsioonis võeti luubi alla viimased mängud Inglismaa kõrgliigas – miks ei ole Chelsea olukord nii hea kui tulemuste järgi võiks arvata? Millised järeldused teha Liverpooli kahest 1:0 võidust Manchester City ja West Hami üle? (12:23). Pikemalt arutatakse ka Manchester Unitedi ja Tottenhami kohtumise järeldusi ning võetakse alla Cristiano Ronaldo personaalküsimus – portugallasest legend paistis silma eriti piinliku primadonnatsemisega. (38:43). Saate lõpuosas arutatakse nii Fantasy teemasid kui Karim Benzema võitu Ballon d’Oril (55:41), samuti Jaan Martinsoni veidrat jalgpallihallide ehituse vastast arvamusavaldust (1:03:45). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Selle nädala „Futboliit“ keskendub nii Eesti kui Inglismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid. Miks katkes FC Flora pikk võiduseeria Nõmme Kalju käes ning millal said florakad teada, et Kalju on salaja peatreenerit vahetanud? Mida järeldada sellest, et seesama Kalju sai vaid paar päeva hiljem karikasarjas šokk-kaotuse Esiliiga B klubilt Tabasalu? (2:01) Premier League’i sektsioonis võeti luubi alla viimased mängud Inglismaa kõrgliigas – miks ei ole Chelsea olukord nii hea kui tulemuste järgi võiks arvata? Millised järeldused teha Liverpooli kahest 1:0 võidust Manchester City ja West Hami üle? (12:23). Pikemalt arutatakse ka Manchester Unitedi ja Tottenhami kohtumise järeldusi ning võetakse alla Cristiano Ronaldo personaalküsimus – portugallasest legend paistis silma eriti piinliku primadonnatsemisega. (38:43). Saate lõpuosas arutatakse nii Fantasy teemasid kui Karim Benzema võitu Ballon d’Oril (55:41), samuti Jaan Martinsoni veidrat jalgpallihallide ehituse vastast arvamusavaldust (1:03:45). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
20.10.2022 1h 6 m
Protsendipunkti täpsusega – millised on Eesti võimalused jõuda EM-finaalturniirile?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub sisuliselt pooleks nii Eesti kui välismaa jalgpallile. Saate esimeses pooles arutatakse Eesti jalgpalli puudutavaid teemasid – luubi alla võetakse nii FC Flora nüüd kindlaks saanud meistritiitel (0:54), Eesti liigasse uuest hooajast jõudev VAR (5:47) kui ka uue EM-valiksarja alagruppide loosi tulemused (19:30). Muuhulgas sai komakoha täpsusega selgeks, kui suured on Eesti koondise võimalused jõuda EM-finaalturniirile ning saate ajal simuleeritakse selle alusel Eesti käekäiku – kuula üle, kuidas Eesti koondisel läheb! Saate teine pool kuulub välismaa jalgpallile – suures teemaplokis vaadatakse üle Meistrite liiga värsked arengud (34:22), Premier League’ile kuulub saate lõpp (51:40). Milline võistkond on hetkel Meistrite liigas kõige heas mõttes hirmsamat hoogu näitamas ning milline nende liigakaaslane on maha kolistanud igasugused latid? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
13.10.2022 59 m
Kas Haaland ründab tõesti Messi rekordit? Flora võtab sihikule Premium liiga rekordid
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti Premier League’i nädalavahetuse mängudele, kuid juttu tuleb ka Eesti Premium liigast ja Meistrite liiga eelseisvatest mängudest. Milliseid rekordeid ründab jätkuvalt väga uhket hooaega tegev FC Flora ning mida arvata Nõmme Kalju ja FCI Levadia dramaatilisest kohtumisest? (0:45) Premier League’i rubriigis (8:05) arutatakse peamiselt Manchesteri derbi sündmusi, aga võetakse jutuks ka teised aktuaalsed sündmused ja mängud. Samuti tehakse ülevaade „Futboliidi“ Fantasy liiga hetkeseisudest (31:42). Saate lõpuosa kuulub Meistrite liiga alagrupiturniiri algavale kolmandale voorule – millised mängud on kõige olulisemad ja mis neist sõltub? (36:12) Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
03.10.2022 46 m
Eesti võib ennast EM-valiksarja playoff’iks valmis panna. MM-finalturniiri power rankings
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti äsja lõppenud koondiseaknale – lisaks Eesti A-koondise tegemistele räägitakse ka U18 ja U19 koondisest, lõppenud Rahvuste liiga alagrupiturniirist ja värskendatakse MM-finaalturniiri power rankings’i edetabelit. Kuidas läks saatejuht Indermitte esimene mänge sisaldanud laager U18 koondise peatreenerina ning mis ometi toimus selsamal turniiril Prantsusmaa ja Poola vahelises kohtumises, kus mäng nelja punase kaardi järel katkestati? (5:43) Kuidas suutis Eesti U19 koondis Itaalia eakaaslastest üle olla ning valiksarjas eliitringi murda? (15:08) Milliste mõtetega võtta kokku Eesti A-koondise teekond Rahvuste liiga mudatasandil ning mille üle saab nuriseda 4:0 võidumängus San Marino üle? (19:05) Lisaks värskendatakse esimest korda juunis kokku pandud MM 2022 power rankings’i edetabelit. (36:40) Saate lõpuosas vaadatakse üle uus voor Premier League’is ja seis „Futboliidi“ Fantasy liigas (1:05:00). OlyBeti kuulajamängu küsimus puudutab seekord pühapäevast Manchesteri derbit – seda saab kuulata alates 1:07:40. Postita oma pakkumine OlyBeti Facebooki lehele viimase „Futboliidi“ saate postituse alla ning kõigile õigesti vastanutele, kes samale mängule OlyBetis vähemalt viie euro suuruse matšieelse või live-üksikpanuse teevad, annab OlyBet omalt poolt 2x10€ tasuta panuse. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.09.2022 1h 10 m
Põnevaid ideid jalgpalli tähtede mänguks. Kas Meistrite liiga alagrupiturniir on oma võlu kaotanud?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti äsja alagrupiturniiri teise vooru lõpetanud Meistrite liigale, kuid rääkimata ei jää ka jutud Eesti Premium liigast, Inglismaa Premier League’ist ja eesootavast koondiseaknast. Mis on Premium liigas hooaja lõpusirgel põhilised küsimused ning mida arvata FCI Levadia peatreenerivahetusest? (0:35) Kas Meistrite liiga alagrupiturniir on oma võlu kaotanud ning mida arvata teise vooru kohtumistest? (7:19) Mis ootab meid ees Premier League’i uues voorus (26:52) ning mida arvata Chelsea omaniku Todd Boehly ideest korraldada Inglismaa jalgpallis tähtede mäng – kas see idee on täiesti jabur või annaks seda kuidagi põnevaks ja ägedaks muuta? (29:00) Üle vaadatakse ka viimased arengud Premier League’i Fantasy-liigas (40:23) ning vaadatakse otsa ka peatselt algavale koondiseaknale – seda nii Eesti U18 koondise, Eesti A-koondise (48:48) kui ka Rahvuste liiga A-liiga seisukohast (59:20). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
16.09.2022 1h 4 m
Kas Chelsea peatreeneri viisid tõesti ametist Ronaldo ja WhatsApp?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti juba uue nädala alguses algavale Meistrite liiga alagrupiturniirile – nagu tavaks, reastatakse selle puhul kümme soosikut selle järgi, millise võistkonna võit on hetkeseisuga kõige tõenäolisem. Lisaks vaadatakse üle ka värskemad sündmused Eesti Premium liigas, kus FC Flora võiduga FCI Levadia üle oma esikohta veelgi kindlustas (2:13). Meistrite liiga juttude juurde jõutakse alates 5:32, eraldi saateosa pühendatakse ka Chelseale, kes äsja Thomas Tucheli ametist vabastas ja ta senise Brightoni peatreeneri Graham Potteriga asendas (27:11). Mis viis Tucheli mõneti ootamatu vallandamiseni ja millise treeneriga on Potteri näol tegemist? Kuidas mõjutab Inglismaa jalgpalli kuninganna Elizabeth II surm? (41:15) Mainimata ei jää ka Premier League'i suurmäng Manchester Unitedi ja Arsenali vahel ja Läti ja Leedu klubide tegemised Konverentsiliigas. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
09.09.2022 51 m
Suur Meistrite liiga eelvaade: kes on kümme peamist soosikut?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti juba uue nädala alguses algavale Meistrite liiga alagrupiturniirile – nagu tavaks, reastatakse selle puhul kümme soosikut selle järgi, millise võistkonna võit on hetkeseisuga kõige tõenäolisem. Enne seda vaadatakse mõistagi üle värsked arengud Premium liiga suurest mängunädalast (1:30) ning peamised jututeemad ka Inglismaa Premier League’ist (9:15). Meistrite liiga juttude juurde jõutakse alates 25:45. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 55 m
Kas Manchester United on Liverpoolist paremas seisus? Läti ja Leedu klubid tegid Florat järele
Selle nädala „Futboliit“ räägib peamiselt traditsioonilisest teemadekolmikust: Premium liiga, Premier League ja eurosarjad. Kuidas juhtus nii, et saatejuht Ojassaar lõi A. Le Coq Arenal värava ja võitis mängu? (0.55) Kas Flora võit Pärnu Vapruse üle tuli raskelt või petlikult raskelt ning milline vägev mängumeeste nädal ootab meid koduses jalgpallis ees? (6:30) Premier League’is oli vooru keskseks mänguks mõistagi Manchester Unitedi võit Liverpooli üle, kuid palju põnevat toimus ka mujal. Kas Chelsea on langemas madalseisu ja miks jäi Manchester City ootamatult võiduta? Mis jäi United-Liverpool mängust näppude vahele Unitedi toetajatel, millised järeldused peab tegema aga Liverpool? (12:38) Mõistagi vaadatakse üle ka värsked seisud „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy-mängus (34:35) ning tuletatakse eurosarjadest rääkides meelde kolme aasta vanust meemi (39:30). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 47 m
Katsetatav põnev muudatus jalgpallireeglites maksis Eesti tiimile kätte
Selle nädala „Futboliit“ puudutab nii Eesti Premium liigas viimasel nädalavahetusel toimunut kui ka Inglismaa Premier League’i tuliseid ja meeletuid sündmusi. Kas Narva Transi vastu viigiga piirdunud FC Flora on nüüd ametlikult sattunud raskustesse ja kas tiitliheitlus läheb taas viimaste voorudeni välja? (0:40) Eesti noortekoondis sai omal nahal tunda põnevat uut jalgpallireeglit, mida siinsel turniiril kollaste kaartide kõrval kasutatakse – kas tahaksime sin bin’i („patupesa“!?) näha ka profijalgpallis? (7:50) Premier League’is mõistagi teemasid jagub. Miks tegi Erling Haaland mängus Bournemouthi vastu vaid kaheksa puudet ning kes suudaks peatada Arsenali? Mis on valesti kahes mängus võiduta jäänud Liverpoolis ning mida uut on öelda järjekordse piinliku kaotuse saanud Manchester Unitedi kohta? Omajagu aega pühendatakse ka Chelsea ja Tottenhami tulisele vastasseisule, mis lõppes mõlema tiimi peatreeneri jaoks punase kaardiga (15:50). Saate lõpus heidetakse pilk peale ka „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy liigale ja muljetatakse teise vooru tulemuste üle (49:50). Lisaks vaadatakse ka seda, kuidas läheb meie lähinaabrite klubidel eurosarjades (53:16). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 1h 1 m
Juba jälle see Manchester United - kuidas avavooru krahhist üle saada? Külas Karol Mets
Selle nädala „Futboliit“ puudutab nii Eesti Premium liigat, värskelt alustanud Inglismaa Premier League’i, eurosarju kui ka eestlasi võõrsil – täpsemalt öeldes Karol Metsa, kes Skype’i teel saatesse külla tuleb. Kas FC Flora järjekordne üheväravaline võit nõrgema vastase vastu näitab, et üleval on ohumärgid? (0:25) Kuidas on läinud Karol Metsa hooaja algus Šveitsis ning millised sihid on hetkel seatud eurosarjaks? (5:20) Üle vaadatakse ka Meistrite liiga viimase eelringi paarid ning Paide Linnameeskonna avamäng Anderlechtiga. (17:50) Millised järeldused teha Premier League’i esimesest mänguvoorust ning mida ometi teha Manchester Unitediga? Kas Manchester Cityle saab üldse keegi vastu ning kuidas suutis Liverpool avavoorus Fulhamile punkte ära anda? (26:38) Saate lõpus heidetakse pilk peale ka „Futboliidi“ Premier League’i Fantasy liigale ja muljetatakse esimese vooru tulemuste üle (53:30). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.09.2022 1h 2 m
Flora ja Levadia põrumised, Paide pidu Pärnus. Mille eest saavad jalgpallurid klubidelt trahvi?
Selle nädala „Futboliit“ on eetris väikese suvepausi järel, kui eurosarjades on ära mängitud teise eelringi kohtumised ning Inglismaa jalgpallihooaja algus on vaid tundide kaugusel. Üksipulgi võetakse läbi kõigi kolme Eesti klubi tänavused euroteekonnad, alustades FC Flora krahhist Seinäjokis (1:54), jätkates FCI Levadia järjekordse ebaõnnestumisega Malta klubi Hiberniansi vastu (7:56) ja lõpetades Paide Linnameeskonna ülevate võitudega Thbilisi Dinamo ja Jerevani Ararat-Armenia üle (15:00). Eurosarjade puhul vaadeldakse veel Leedu meisterklubi Vilniuse Žalgirise suursaavutust (22:00) ning välisklubides mängivate eestlaste – Karol Metsa, Joonas Tamme ja Frank Liivaku – tiimide käekäiku. Saate teises pooles pannakse taas käima Futboliidi Premier League’i Fantasy liiga ja räägitakse Aston Villa ja FC Flora näitel jalgpallimeeskonna mängijatele kehtestatud trahvidest (30:00). Lõpetuseks puudutatakse ka naiste EM-finaalturniiri, mis on jõudnud finaalini (44:50). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
05.09.2022 50 m
Soccernet, hoia alt – Indermitte hoidis tšekid alles! Kas Cristiano Ronaldol on üldse kuhugi minna?
Selle nädala „Futboliit“ on eetris väikese suvepausi järel, kui värskelt on kõik kolm tänavu eurosarjas mängivat Eesti klubi ühe kohtumise ära pidanud. Mida arvata Levadia krahhist Islandil ja meeskonna peatreenerite lahkumisest (01:07)? Kuidas võtta kokku FC Flora napp 1:0 võit Seinäjoki üle (07:44) ja Paide Linnameeskonna vägev 3:2 võit Thbilisi Dinamo üle (10:00)? Lisaks avaldab Joel Indermitte, et tema mälu on endiselt terav ning ei jäta lõbusat torget tegemata Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaare suunas (14:00). Saate teises pooles vaadatakse otsa Euroopa tippjalgpallis keerlevatele üleminekutele ja peamistele üleminekukuulujuttudele (19:05). Kas Manchester United saab FC Barcelonast keskväljamehe kätte? Mis saab Robert Lewandowskist, mis aga Cristiano Ronaldost? Saate viimases osas puudutatakse ka äsja Inglismaal suurejooneliselt alanud naiste EM-finaalturniiri, mis on järjekordne peatükk naistejalgpalli nähtavamaks ja mainstream’imaks tegemise teekonnal (53:00). Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.07.2022 59 m
Miks saavad osad mängijad Eesti koondises nii vähe platsile?
Selle nädala „Futboliit“ on eetris juunikuste koondisemängude järel, kui kaks nädalat koondisepalavikku on läbi saanud, kuid Eesti klubidel seisavad hooaja kõige kõvemad katsumused peagi ees. Saate alguses arutatakse saatejuht Joel Indermitte uue töökoha üle, mis samuti koondisepausiga seondub – alates 5:52 räägitakse aga Eesti A-koondise mängudest Malta ja Albaaniaga. Miks said nii vähe mänguaega Henri Anier, Michael Lilander ja Rocco Robert Shein? Lisaks Eesti mängudele heidetakse pilk peale ka ülejäänud Rahvuste liiga kohtumistele ja hetkeseisule (26:10), Eesti nurgakeses (47:10) vaadeldakse Eesti klubide euroloosi ning vaagitakse nende edasipääsuvõimalusi. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
16.06.2022 56 m
Millised Eesti koondislased vahetasid endale Messi mängusärgi? MM-finaalturniiri power rankings
Selle nädala „Futboliit“ on eetris keset juunikuist koondisteperioodi, kui paljudel riikidel, sealhulgas Eestil, on peetud kaks mängu neljast. Mida välja lugeda Eesti koondise mängudest San Marino ja Argentinaga? Millised Eesti mängijad said endale vahetatud Lionel Messi mängusärgi (16:35)? Kas Diego Maradona ei saaks tõesti tänapäeva Premium liigas hakkama (20:35)? Miks on Malta Eesti vastu homses kohtumises favoriidiks (24:55)? Millest jääb puudu Eesti jalgpallistuudiotes (35:40) ja miks ometi on meie U21 koondis MM-valiksarjas näidanud košmaarseid tulemusi (41:05)? Saate teises pooles (50:20) vaadatakse praeguste Rahvuste liiga mängude kaudu ette aasta lõpus toimuvale MM-finaalturniirile – ühiselt pannakse kokku power rankings’i edetabel (52:35), kus reastatakse praeguse seisuga kümme põhilist soosikut MM-tiitlile. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. MM 2022 power rankings: 1. Brasiilia 2. Prantsusmaa 3. Inglismaa 4. Saksamaa 5. Hispaania 6. Argentina 7. Holland 8. Belgia 9. Portugal 10. Taani Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.06.2022 1h 27 m
Pariisi politseilt pisargaasi saanud Eesti fänni õudne kogemus Meistrite liiga finaalil
Seekordne „Futboliit“ on eetris pärast Meistrite liiga finaali, kus Real Madrid Liverpooli 1:0 alistas. Saatejuhtidel Raul Ojassaarel ja Joel Indermittel on seekord külas Liverpooli fänn Jürgen Leesmann, kes käis finaali Prantsusmaal vaatamas ning koges sarnaselt kümnetele tuhandetele teistele vutisõpradele Prantsusmaa politseinike julmust. Lisaks Meistrite liigale puudutatakse nädalavahetuse kohtumisi Premium liigas – vähem kui nädala aja jooksul kukkus juba teine Eesti kõrgliiga mängija väljakul kokku. Miks nii juhtub? Põgusalt vaadatakse otsa ka Eesti koondise eelseisvatele kohtumistele. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
30.05.2022 1h 8 m
Liverpool on finaali eel soosikukoormast ilma jäänud. Premier League'i hooaja sümboolne koosseis
Seekordne „Futboliit“ on eetris pärast suurt jalgpallinädalavahetust: laupäeval selgus Eesti karikavõitja, pühapäeval peeti aga Premier League’is meeletuks osutunud viimane mänguvoor. Miks oli Evald Tipneri karikafinaal sedavõrd igavavõitu ning mida oodata laupäevasest Meistrite liiga finaalist – miks on Liverpool selles kohtumises oma soosikukoormast vaat et ilma jäämas? Põgusalt puudutame ka Eesti koondise võimaliku debütandi Rocco Robert Sheini esimest koondisekutset. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
25.05.2022 46 m
Kas ja kellele teevad kohtunikud Eestis liiga? Penaltiseeria ei ole enam ammu loterii
Seekordne „Futboliit“ on pärast rõõmsal põhjusel peetud väikest pausi tagasi ning võtab arutluse alla viimase nädala-poolteise jooksul toimunud olulised sündmused nii Eesti kui maailma jalgpallis. Kuidas nägi FC Flora ja Kiievi Dõnamo kohtumine välja seestpoolt? Miks kaotas Flora karikasarja poolfinaalis Paidele? Kas Tartu Tammeka ja FCI Levadia treeneritel on õigus, kui nad Eesti kohtunikke kritiseerivad ning mida soovivad nad oma väljaütlemistega tegelikult saavutada? Premier League’i hooaja lõpplahenduse eel tehakse selgeks sealne olukord. Millisest võistkonnast võib pühapäeval saada kõige suurem kaotaja? Kellel on aga kõige enam võita? Puudutamata ei jää ka tiitlilahingud Itaalias, kummaline juhtum Soome karikavõistlustel ja Jürgen Kloppi harjumused penaltiseeria eel. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
18.05.2022 47 m
Õnnestunud reeglimuudatus tõi „psühhopaadi“ abiga imelise mängu
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suures osas suurtele mängudele Meistrite liiga poolfinaalides, kuid oma osa saab ka Eesti jalgpall, kus möödunud nädalavahetusel Flora ja Levadia järjekordse suure kohtumise maha pidasid. Milline reeglimuudatus aitas kaasa sellele, et Manchester City ja Real Madridi kohtumine sedavõrd vaatemänguliseks kujunes? City on kordusmängu eel küll edasipääsusoosik, kuid mitmed faktorid räägivad ka selgelt hoopis Real Madridi kasuks. Mida arvata aga Liverpooli ja Villarreali kohtumisest – kas seal jäi uueks nädalaks veel mingisugust pinget üles? Lisaks tehakse ülevaade ka teiste Euroopa suurliigade hooaja lõpu seisust ja räägitakse omalaadsest aastate tagusest duellist ühe Pärnu Vapruse mehe ja Toni Kroosi vahel. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.04.2022 45 m
Manchester United on järjekordse suure möödalasu lävel. Kas Liverpool suudab ajalugu teha?
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti Inglismaa jalgpallile ja totaalsele kriisile Manchester Unitedis. Võõrsil Liverpoolilt saadud 0 : 4 keretäis süvendas Unitedi kriisi veelgi, nüüd ollakse uue peatreeneri Erik ten Hagi väljakuulutamise lävel. Hollandlane võib olla küll hea mees sellele tööle, kuid millist viga ei tohi United tema juures korrata? Kas järjekordsed kaks vägevat võitu saanud Liverpool suudab ajalugu teha või on Manchester Cityl, Chelseal või Villarrealil selles osas midagi veel teha? Mida oodata järgmise nädala Meistrite liiga poolfinaalide avalahingutest? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.04.2022 55 m
Mida teha Nõmme Kaljuga? FC Barcelona fännid keerasid meeskonnale käru
Viimane nädal tõi meile suuri mänge nii Eesti kui maailma jalgpallis ning tänane „Futboliit“ arutab kõik olulised kohtumised ja peamised teemad põhjalikult läbi. Mida arvata Mark Eduri intervjuust alguse saanud Nõmme Kalju järjekordsest skandaalist ja selle reaktsioonidest? Samuti vaadatakse otsa Kalju senisele hooajale, mis on sportlikus mõttes olnud väga kena ja sai jätku kolmapäevase 1:1 viigiga FCI Levadia vastu. Premier League’is sai pühapäeval näha tõeliselt kihvti kohtumist, kui Manchester City ja Liverpool omavahel hingematva etenduse pakkusid. Kas viigimäng andis meile selgust selles osas, keda tänavuseks Inglismaa meistriks ennustada? Juttu tuleb mõistagi ka Meistrite liiga veerandfinaalide korduslahingutest. Miks põrus Müncheni Bayern ning kuidas hinnata Atletico Madridi strateegiat Manchester City vastu? Kuidas oskas Madridi Real Chelsea vastu kaheväravalise eduseisu koduväljakul maha mängida? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte.
15.04.2022 1h 6 m
Mis on parim värav, mida oled oma silmaga näinud? Inglismaa suure duelli eelvaade
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt välismaa jalgpalli puudutavatele teemadele, sest käimasolev nädal tõi meieni esimesed lahingud Meistrite liiga veerandfinaalis, pühapäeval peetakse aga Premier League’is senise hooaja kõige olulisem kohtumine. Huvitavast kuulajaküsimusest tõukudes arutatakse aga seda, milline on mõlema saatejuhi jaoks ilusaim värav, mida on nad oma silmaga tunnistanud. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.04.2022 55 m
Kas Eesti koondise põrumine Küprosel tulenes senirääkimata asjaolust?
Selle nädala „Futboliidi“ põhiteemaks on mõistagi Eesti jalgpallikoondis, kes kaotas Küprosele 0:2 ning langes seetõttu Euroopa seitsme kehvema koondise sekka Rahvuste liiga D-liigasse. Miks ei suutnud Eesti Küprosel kümne vastase vastu peaaegu mitte ainsatki normaalset rünnakut üles võtta ning mida oodata juba juunis algavast D-liiga turniirist? Kas kaotuses on süüdi mängijad, Thomas Häberli või keegi kolmas? Kas tegu on Eesti koondise jaoks pöördumatu katastroofina või on meedias mudaliigasse langemise olulisust üle tähtsustatud? Juttu tuleb ka välismaa jalgpallist – otsa vaadatakse Itaalia koondise põrumisele Põhja-Makedoonia vastu, Aafrika skandaalsele MM-valiksarja lõpplahendusele ning uutele mängudele Premier League’is ja Meistrite liigas. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
01.04.2022 54 m
Cristiano Ronaldo pöördeline kevad. Karjääri edasine käik otsustakse paari nädalaga
Selle nädala „Futboliit“ räägib kõigest, mis jalgpallis hetkel oluline ja aktuaalne. Teemadeks on täna Premium liiga, Eesti koondis, MM-valiksari, Meistrite liiga ja Premier League. Eesti koondise kahe ülitähtsa mängu eel Küprosega hinnatakse meeskonna seisu ja ennustatakse algkoosseisu. Kas Konstantin Vassiljevi muutunud roll FC Floras mõjutab ka tema esitusi koondises? Meistrite liigas on nüüd selgunud kõik veerandfinalistid ning ka see, millised näevad välja veerandfinaalid. Traditsiooniliselt koostatakse taas „Futboliidi“ Meistrite liiga power rankingsi edetabel, kus hinnatakse seda, milline meeskond kõige tõenäolisemalt kevade lõpus Pariisis karika enda pea kohale tõstab. Nagu eelmisel nädalal lubatud, heidetakse pilk peale ka MM-valiksaria otsustavatele mängudele üle maailma – kõige põnevamad lahingud peetakse aga siinsamas Euroopas. Puudutamata ei jää ka Premier League, kus eelmise nädalaga tiitlivõitlus õige tõsiselt käima läks. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.03.2022 1h 15 m
“: Kuidas mõjutavad Abramovitšile määratud sanktsioonid Chelseat? Karol Mets elust Šveitsis
Selle nädala „Futboliit“ puudutab mõnusalt laia teemadespektrit: saate esimeses pooles räägib oma viimasest poolest aastast Eesti koondise ja Šveitsi tippklubi FC Zürichi keskkaitsja Karol Mets, saate teine pool kuulub aga viimastele Eestis toimunud suurtele klubimängudele ning Meistrite liiga kaheksandikfinaalide analüüsile. Mida näitas meile Pariisi Saint-Germaini tohutu lagunemine Real Madridi vastu ning kuidas suudab Pariisi meeskond järjekordse Meistrite liiga krahhi üle elada? Kas Cristiano Ronaldo suudab Madridi Atletico vastu taas ajalugu korrata ning kuidas mõjutavad Chelsea klubi igapäevaelu Roman Abramovitšile peale pandud karmid sanktsioonid? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
14.03.2022 1h
Meistrite liiga klubi peatreener läks Ukrainasse Vene armee vastu sõdima
Selle nädala „Futboliit“ aitab pisut mõtteid eemale viia koledatelt sõjateemadelt. Jalgpallihooajaga tehti ametlikult algust Eestis, välismaal on aga peetud ja peetakse lähiajal väga suuri kohtumisi. Kuidas reageerib FC Flora sellele, et FCI Levadia käes on nüüd kõik Eesti tiitlid ja karikad? Mida järeldada Premium liiga avavoorust ning miks mängis FC Flora Tartus totaalses pimeduses? Jutuks tuleb ka Nõmme Kalju ümber puhkenud järjekordne skandaal ning välismaa jalgpalli puudutavad teemad. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
04.03.2022 48 m
Kas Premier League’is on tiitlivõitlus tagasi või mitte? Arsenal kui esinelikufavoriit
Selle nädala „Futboliit“ keskendub peamiselt välismaa jalgpallile: esmalt võetakse luubi alla eelmise ja selle nädala Meistrite liiga kohtumised, suurem osa saatest on aga pühendatud Premier League’i hetkeseisule. Kas tiitliheitlus on Premier League’is ametlikult tagasi? Kes võtavad endale Meistrite liiga kohad ning kes langeb liigast välja? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
22.02.2022 52 m
Kellest saab Meistrite liiga Minimal Wind?
„Futboliit“ on sedapuhku eetris vahetult enne Meistrite liiga naasmist – suurte play-off lahingute eel pannakse paika värske power rankings’i edetabel ning vaadatakse favoriitide hetkeseisule põhjalikult otsa. Eesti nurgas peatutakse pikemalt FC Flora eelhooajal. Kuidas saadakse hakkama paljude lahkujate asendamisega ning kes võiks uuel hooajal olla meeskonna esiründaja? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
15.02.2022 49 m
Levadia omapärane strateegia. "Eesti passiga" mees Aafrika meistrivõistlustel
„Futboliit“ on väikestviisi talvepuhkuse järel tagasi eetris – Eestis on vahepeal hakatud taas jalgpalli mängima, Premier League’is on vahepeal peetud igavene hunnik mänge, aga mitmeid neist on ka imelikel põhjustel edasi lükatud. Aafrikas peetakse aga sealseid meistrivõistlusi, mis on samuti omajagu kõneainet pakkunud. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
25.01.2022 1h 5 m
Lugusid Premium liiga unustatud tähtedest, Premier League taas hädas VARiga
Seekordne „Futboliit“ on üle tüki aja eetris Eesti jalgpalli mõistes totaalsel puhkuseajal, kuid see ei tähenda, et koduses vutis poleks teemasid, mille üle arutada. Põneva kuulajaküsimuse ajendil pannakse kokku koosseis Premium liiga mängijatest, keda „tänavad ei unusta“, Premier League’is on koroonaviiruse kõrval taas suureks teemaks VAR. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
21.12.2021 57 m
Lumejalgpall viis meistritiitli Levadiasse. Meistrite liiga power rankings’i värske järjestus
Seekordne „Futboliit“ on eetris pärast seda, kui jalgpallihooaeg Eestis on viimaks ometi läbi saanud – viimane mäng peeti maha kolmandal advendil! Juttu tuleb nii Premium liiga lõpplahendusest, FC Flora lõppenud pikast eurohooajast, Meistrite liiga äpardunud loosist kui ka Premier League’i arengutest. Meistrite liigas pannakse kaheksandikfinaalpaaride selgumise järel paika ka värske power rankings’i järjestus. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. "Futboliidi" Meistrite liiga power rankings: 1. Müncheni Bayern ↔ 2. Manchester City ↔ 3. Liverpool FC ↔ 4. Chelsea FC ↑1 5. Madridi Real ↑1 6. Pariisi Saint-Germain ↓2 7. Amsterdami Ajax ↑3 8. Manchester United ↓1 9. Juventus ↑ 10. Madridi Atletico ↓2 Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
14.12.2021 59 m
Pühapäevase suure mängu ootuses. Kas uue lootsiga United läheb edasi Ronaldoga või Ronaldota?
Seekordne „Futboliit“ on eetris nädalal, mil lõpuks selgub tänavune Premium liiga võitja. FC Flora suutis esimese „finaali“ FCI Levadia vastu 5:1 võita, kuid mida toob pühapäevane otsustav mäng? Kuulajaküsimuse kaudu heidetakse pilk Eesti saalijalgpalli tasemele. Kumb jääks teoreetiliselt futsalis peale, kas saalijalgpalli Eesti meister Viimsi Smsraha või nädal aega saalitrenni teinud FC Flora? Ballon d’Ori väljaandmise puhul võetakse veel korra teemaks ka Lionel Messi ja Robert Lewandowski võrdlus. Premier League’i rubriigis tuleb aga juttu loomulikult Manchester Unitedist, kes Michael Carricku käe all Chelseaga viigistas, kusjuures Cristiano Ronaldo jäi algkoosseisust sootuks välja. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Head kuulamist! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
02.12.2021 46 m
Kas PSG kaotus näitas, et Messi ja Ronaldo suguste meeste aeg on läbi? Flora vägeva võidu järelkajad
Seekordne „Futboliit“ on eetris vähem kui 24 tundi pärast seda, kui FC Flora surus Konverentsiliigas Belgradi Partizani vastu muru. Lisaks sellele kohtumisele heidetakse põhjalik pilk peale ka Meistrite liigale ning arutatakse Premier League’i asju. Kas PSG allajäämine Manchester Cityle näitas ära, et Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo aeg tippjalgpallis on jäädavalt ümber saanud või on sellistele meestele veel võimalik suurtes mängudes koht väljakul leida? Põneva kuulajaküsimuse ajendil arutatakse seda, kes on Premier League’i parim mängija väljaspool traditsioonilise suure kuuiku meeskondi. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
26.11.2021 58 m
Aasta MM-ini. Finaalturniirile pääseb Luksemburgist nõrgem koondis!
Seekordne „Futboliit“ keskendub suuresti MM-valiksarjale – mitte ainult Eesti vaatevinklist, aga kogu maailma lõikes. Põhjalik ülevaade tehakse kõikide konföderatsioonide valiksarjade olukorrast ning tuuakse välja, kes on juba koha finaalturniirile taganud ja millistel olulistel jalgpalliriikidel on olukord keeruline või väga keeruline. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
18.11.2021 1h 9 m
Oluline vaidlus: kes peaks võitma tänavuse Ballon d'Ori?
Seekordne „Futboliit“ räägib põhjalikult nii Eesti kui maailma jalgpallist. Eesti nurgas on luubi all FC Flora viik Anorthosisega, viimased arengud Premium liigas ja naiste meistriliigas ning mõistagi ka eelseisvad koondisemängud Belgia ja Tšehhiga. Maailma poolel vaadatakse otsa Premier League’is toimunule, värsketele peatreenerivahetustele ning arutatakse pikalt ja põhjalikult, kes peaks võitma tänavuse Ballon d’Ori. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
09.11.2021 1h 13 m
Meistrite liigas uus peasoosik. Tottenham kaotas Manchester Unitedi vastu lahingu, aga võitis sõja?
Seekordne „Futboliit“ keskendub põhiliselt Meistrite liigale, kuid juttu tuleb ka Eesti jalgpallist, Premier League’ist ning mõistagi Manchester Unitedi ja Tottenham Hotspuri kohtumise järelmõjudele – eelkõige neile, mis puudutavad Antonio Contet. Kokku pannakse uus Meistrite liiga power rankingsi tabel, kus on uus liider – Müncheni Bayern. Mõistagi selgitatakse, miks jäid tabelist välja mitmed tipptiimid eesotsas Juventuse, FC Barcelona, Dortmundi Borussia ja AC Milaniga. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
01.11.2021 53 m
Miks ei ole Solskjaeri veel vallandatud? Oluline reeglimuudatus, mis mõjutab ka Eesti jalgpalli
Seekordse „Futboliidi“ teemadering puudutab nii Eesti meistrivõistlusi, vaktsineerimata mängijaid esiliigas, FC Flora esinemist Konverentsiliigas, Manchester Unitedi ja FC Barcelona hädist olukorda ning kõiki Euroopa tippliigasid. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
28.10.2021 58 m
Prantslane ei saa aru, et „ei“ tähendab „ei“. Hispaania ärev seis ja Viaplay tulek
Seekordse „Futboliidi“ teemadering on taaskord lai: juttu tuleb nii Eesti koondise kahest äsjasest MM-valikmängust, Rahvuste liiga finaalturniirist, MM-valiksarja seisust teistes Euroopa alagruppides, Premier League’i eelseisvast voorust ja Newcastle’i uuest omanikest kui ka Viaplay tulekuga seotud spordiülekannete turu killustumisest. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
14.10.2021 1h 20 m
Kokkuvajunud floraka juhtum. FC Barcelona kaks suurt lootuskiirt
Seekordse „Futboliidi“ teemadering on lai: Eesti jalgpalli puhul on põhjust rääkida FC Flora järjekordsest mängust Konverentsiliigas ning Markkus Seppikuga juhtunust, samuti aga eelseisvatest koondisemängudest. Välismaa puhul on luubi all olukord Premier League’is ja sel nädalal Põhja-Itaalias toimuv Rahvuste liiga finaalturniir, mis meile juba ühe väga intrigeeriva mängu ja tulevikutähe pakkus. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com!
07.10.2021 56 m
Kas Messi ei saa Barcelonast väljas hakkama? Inglismaa kohtunike kohutavad otsused
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti Euroopa suurliigadele: nagu ikka, on peafookus Inglismaa Premier League’il, kuid luubi alla võetakse ka teised tippliigad. Mida oskasid Premier League’i kohtunikud möödunud nädalavahetusel korraldada ja mida oodata laupäevasest suurest lahingust Chelsea ja Manchester City vahel? Mis saab FC Barcelonast ja miks ei löö Lionel Messi PSG-s väravaid? Põhjalikult käsitletakse ka FC Flora esimest Konverentsiliiga alagrupimängu belglaste Genti vastu ning alagrupiturniiril osalemise kaadritaguseid nüansse. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com!
23.09.2021 58 m
Paides sündinud skandaal: mida oleks kohtunik pidanud tegema? Meistrite liigal on uus peasoosik
Selle nädala „Futboliit“ keskendub suuresti eurosarjadele: juba täna õhtul algab taas Meistrite liiga alagrupiturniir, neljapäeval teeb aga oma eurosarja alagrupidebüüdi FC Flora, kes lööb kaasa Konverentsiliigas. Millised lootused on Floral belglaste Genti vastu ning mida seekordsed vastased endast kujutavad? Mida arvata kohtuniku skandaali tekitanud otsustest Paide ja Levadia vahelises kohtumises ning kuidas kokku võtta Eesti jalgpallikoondise eelmise nädala 0:0 viigimäng Walesiga? Saate teine pool kuulub Meistrite liiga eelvaatele. Traditsiooniliselt pandi kokku „Futboliidi“ power rankings, samuti vaadati üksipulgi otsa kõikidele alagruppidele. Head kuulamist!
14.09.2021 1h 2 m
Kahe koondisemängu analüüs. Mida võtta kaasa homseks mänguks Walesiga?
Seekordne "Futboliit" on suuresti koondiselainel: Eesti rahvusmeeskond pidas värskelt kaks kohtumist Belgia ja Põhja-Iirimaaga ning on juba sõitnud Walesi, et seal kolmapäeva õhtul taas MM-valiksarjas platsile astuda. Kas 2:5 kaotuse järel Belgiale tuleks esmajärjekorras rõõmustada löödud väravate üle või kurvastada selle üle, et lasime endale kodus viis väravat lüüa? Miks oli kohtumine põhjaiirlastega sedavõrd tuim ning millised Eesti mängijad jätsid endast kohtumistes hea mulje? Koondisemängudel ootamatult pallipoisiks sattunud saatejuht Raul Ojassaar räägib enda omapärasest kogemusest, teine saatejuht Joel Indermitte meenutab ka enda noorusajast üht markantset intsidenti. Head kuulamist!
07.09.2021 43 m
Kas Cristiano Ronaldost on Manchester Unitedile kasu või mitte? Flora vägeva euroteekonna analüüs
"Futboliit" alustab uut hooaega põhjaliku saatega, kus vaadatakse tagasi FC Flora ajaloolisele teekonnale UEFA Konverentsiliiga alagrupiturniirile ja uskumatule üleminekuaknale välismaa jalgpallis - edasi vaadatakse aga Eesti koondise mängude poole ja tehakse Premier League'i juba alanud hooaja osas ennustusi. Kuidas said Flora treenerid ja mängijad Euroopa kohal lennates alagrupivastased teada, kuigi lennukis internetti ei olnud? Millised hetked ja sündmused on need, mis jäävad senisest euroteekonnast eriliselt meelde ja kuidas säilitati võtmehetkeil rahu? Kas Flora meeskond jääb ülitiheda hooaja lõpu eel õhukeseks ja kas sügavust tuuakse juurde? Eesti koondist ootavad septembri alguses ees kolm kohtumist: valikmängud Belgia ja Walesiga ning maavõistluskohtumine Põhja-Iirimaaga. Milline võiks olla Eesti algkoosseis kodumänguks Belgia vastu ning mida nendest mängudest oodata võiks? Välismaa jalgpalli osas puudutatakse mõistagi suvel toimunud pööraseid üleminekuid. Kas Cristiano Ronaldo siirdumine Manchester Unitedisse on Unitedi jaoks tõesti nii hea üleminek kui tundub ning mida arvata Arsenali kohutavast hooaja algusest? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja FC Flora abitreener Joel Indermitte.
30.08.2021 1h 8 m
Turniiri sümboolses koosseisus kolm või viis itaallast?
Jalgpalli Euroopa meister on sedapuhku Itaalia, kes alistas pingelises ja põnevas finaalis Inglismaa penaltiseeria järel, kusjuures Inglismaa eksis viimasel kolmel löögil järjest. Kas Itaalia vääris kokkuvõttes Euroopa meistritiitlit ning mida finaalist tagantjärele arvata? Saatejuhid Raul Ojassaar ja Joel Indermitte panevad mõlemad kokku ka oma sümboolse koosseisu turniiril säranud mängijatest. Kumma valikutega oled rohkem nõus? Indermitte XI: Kasper Schmeichel; Leonardo Spinazzola, Giorgio Chiellini, Simon Kjaer, Kyle Walker; Raheem Sterling, Emil Forsberg, Paul Pogba, Federico Chiesa; Cristiano Ronaldo, Patrik Schick. Ojassaare XI: Gianluigi Donnarumma; Leonardo Spinazzola, Harry Maguire, Leonardo Bonucci, Vladimir Coufal; Jorginho, Marco Verratti; Raheem Sterling, Emil Forsberg, Mikkel Damsgaard; Patrik Schick. Saatejuhtidega saab ühendust aadressil futboliitpodcast [at] gmail.com! Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
12.07.2021 45 m
Kohtunik eksis hoopis Taani värava puhul! Taanlaste jõud rauges lõpus markantsel põhjusel
Jalgpalli EMi teine poolfinaal Inglismaa ja Taani vahel tõi kaasa ka selle turniiri esimese tõelise skandaali kohtunike teemal, kui Inglismaale lisaajal 2:1 võidu toonud penaltile näis eelnevat Raheem Sterlingu sukeldumine. Kuidas hinnata selles olukorras nii Sterlingu kui kohtunike käitumist? Sterlingu olukorra varju jäid selles mängus aga veel mitmed olukorrad, kus Taani kasuks tehtud kohtuniku eksimused mängu mõjutasid. Lisaks tuuakse välja ka üks väga kindel põhjus, miks Taanil enam lisaaja teisel poolajal jõudu ei jagunud – kuula seda saates alates 22:00! Mõistagi ei jää arutamata ka Itaalia ja Hispaania poolfinaal ning eelvaade tehakse pühapäeval peetavale suurele finaalile. Muljeid jagatakse ka FC Flora teisipäevasest Meistrite liiga kohtumisest Malta klubi Hiberniansiga, mis A. Le Coq Arenal 2:0 võideti. Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
08.07.2021 38 m
Kas nägime jalgpalliajaloo parimat poolaega? Belgia kuldse põlvkonna aeg sai läbi
EM-i poolfinaalide eelne „Futboliit“ on eetris ajal, kui suure finaalturniiri lõpuni on jäänud veel vaid kolm kohtumist: kaks poolfinaali ning pühapäevane finaalmatš. Kõigi huultel on mõistagi üks ja sama küsimus: kes tuleb Euroopa meistriks? Millise mulje jätsid veerandfinaalid – milline mäng vääris enamat kui vaid veerandfinaaliks olemist ning milline võistkond oli kaheksa parema sekka jõudnud vaid suure juhuse tahtel? Mida oodata poolfinaalidest – kas Taanil on seni vankumatu Inglismaa vastu võimalused olemas või mitte? Kas Belgia kuldse põlvkonna tiitliaken sai lõplikult läbi? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
05.07.2021 45 m
Prantsusmaa põrumise tagamaad: mängijate emad, liiga karmid trennid ja Netflix
EM-finaalturniiri aegne seitsmes „Futboliit“ on eetris kaheksandikfinaalide järel ja veerandfinaalide eel, kui värskelt on seljataha jäänud tõeliselt vägevad ja dramaatilised kohtumised. Mis oli Prantsusmaa väljalangemise taga ning kas saatuslikuks said meeskonna sees tekkinud tülid või peatreener Didier Deschampsi kummalised otsused? Teemadeks on lisaks ka eilne Flora ja Paide dramaatiline kohtumine, Hispaania koondise suur ehmatus Horvaatia vastu, Inglismaa emotsionaalne võit Saksamaa üle ning Ukraina edasipääs Rootsi vastu. Millised võistkonnad on soosikuteks veerandfinaalides ning miks tõusis Inglismaa edasise EM-i suurimaks võidusoosikuks? Saatejuhid on Raul Ojassaar ja Joel Indermitte, kellel on külas taaskord Markus Holst. Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!
01.07.2021 54 m
"Futboliit" räägib kõigest, mis parasjagu jalgpallis oluline - seda nii Eestis kui välismaal. Eestis on eelkõige luubi all Premium liiga ja Eesti klubide euromängud, välismaal Premier League ja Meistrite liiga. Unarusse ei jäeta ka koondisejalgpalli - nii Eesti koondise mänge kui ka suurturniire. Saatejuhid on ajakirja Jalka peatoimetaja Raul Ojassaar ja FC Flora abitreener Joel Indermitte.
Saatejuhid
Raul Ojassaar, Joel Indermitte