Olukorrast digiriigis
"Olukorrast digiriigis" annab iganädalaselt ülevaate Eesti digiriigis toimuvast. Saatekülalised on digiteenuste loojad ja arendajad, samuti valdkonna otsustajad ja eksperdid. Saate on tellinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Projekti on kaasrahastanud Euroopa Liit.
Saatejuht
Tanel Talve
Episoodid
Kuidas ettevõttena konkurentsis püsida?
Seekordses taskuhäälingu „Olukorrast digiriigis“ saates tuleb juttu lahendustest, mis aitavad ettevõtetel paremini konkurentsis püsida. Saadet juhib Tanel Talve ja külas on Edward Rebane – SEB Baltikumi digitaalse panganduse juht.
28.02.2024 37 m
Tehisaru kasutamisel on mitmeid eeliseid, aga ka kitsaskohti
Tuleb välja, et tehisintellekt on olemas olnud juba aastakümneid. Digimaailma hoogsa arengu tulemusel on tänaseks järele jõudnud ka muu vajalik tehnoloogia selleks, et kasutada juba praegu ning planeerida ka tulevikuks nutikaid tehisarul põhinevaid lahendusi. Kuidas kavatseb Eesti selles valdkonnas ülejäänud maailmaga sammu pidada või ehk isegi juhtrolli astuda, räägib seekordses saates Kristel Kriisa Riigi Infosüsteemi Ametist.
26.02.2024 48 m
Milline on praegu Eesti küberturvalisuse tervis?
Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) hiljuti avaldatud küberturvalisuse aastaraamatust selgub, et kurjategijad said erinevate pettuste kaudu Eesti inimestelt eelmisel aastal kätte üle 8 miljoni euro. Lisaks on tõusnud rekordtasemele poliitilise taustaga rünnakud riigiasutuste suunas. Kuidas kaitseb avalik sektor end praegu küberrünnakute eest ning millele peaksid senisest enam tähelepanu juhtima kohalikud ettevõtted, räägib saates RIA analüüsi- ja ennetusosakonna juhataja Märt Hiietamm.
19.02.2024 43 m
Personaalne riik on tulnud selleks, et jääda
Selleks, et muuta avalikud teenused kättesaadavamaks ja ühtsemaks, on riik võtnud olulise prioriteedina ette personaalse riigi visiooni arendamise. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigiteenuste juht Kaili Tamm selgitab seekordses saates „Olukorrast digiriigis“ lähemalt, mida personaalne riik endast kujutab ning kuidas see inimeste elu mugavamaks hakkab muutma.
12.02.2024 43 m
Just nüüd on Eestil õige hetk teha uus tiigrihüpe
Eesti kui e-riigi maine on maailmas tugev, aga kohal püsides arengut ei toimu. Nüüd on tehisintellekti näol mängu tulnud uus tegur, mis annab soodsa võimaluse meie riigil teha järgmine tiigrihüpe. Miks on just praegu selleks õige hetk, selgitab avasaates majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves.
29.01.2024 1h 2 m