Vaimse tervise heaks
„Vaimse tervise heaks“ on Eesti suurima naisteajakirja "Eesti Naine" podcast, kus on külalisteks oma valdkondade eksperdid, praktikud ning inimesed, kel suur kogemus vaimse tervise teemadel või heaolu kujundamisel. Lisaks teadmistele ja kogemustele jagatakse podcastis praktilisi harjutusi ning näpunäiteid, kuidas paremini enda vaimse tervise eest hoolitseda.
Saatejuht
Rita Rätsepp
Episoodid
Kuidas mõjutab üksindus meie vaimset tervist?
Nüüdisaega on kirjeldatud suure üksinduse ajastuna ning räägitud on üksinduse epideemiast maailmas. Inimesed on oma olemuselt ometi ju sotsiaalsed olendid. Saates arutletakse, mis põhjustel on inimesed ühiskonnana nii lahku kasvanud. Samuti vestleme sotsiaalmeedia mõjust üksindusele ning uurime, millised sotsiaalsed grupid on kõige haavatavamad. Lisaks uurime, kas üksi olemises on midagi ka positiivset? Millisel määral on üksilduse mõjutajaks inimeste enesetõhusu kasvamine? Saates jagatakse mõtteid ja nippe, kuidas luua uued alused koosolemisele. Mida saaksime teha iseenda jaoks, et tulla üksildusest välja?
Täna 58 m
Milline on looduses viibimise mõju vaimsele tervisele?
Värskes „Vaimse tervise heaks“ episoodis kutsub saatejuht Rita Rätsepp kuulajaid matkama loodusesse. Uurime, milline on looduses viibimise mõju meie vaimsele ja füüsilisele tervisele. Saatekülalised on matkajuht Romet Vaino ning loodusrännakute Susi Sosinad eestvedajad Kadi Saar ja Kristi Asser. Looduses liikudes tuleb olla teadlik ja hetkes kohal. See on ka üks oluline vaimse tervise võti. Saatekülalised jagavad oma kogemusi loodusega. Romet räägib, kuidas kannatas ärevushäirete ja mittekuuluvus tunde all ning hakkas otsima oma kaotsiläinud sisemist häält. Ta leidis selle kodumaa ürgmaastikelt. Kuidas sai rabast tema jaoks elumuutev maastik? Ka Susi Sosinad sündis kolme naise soovist kutsuda inimesi hundimaastikele pimeduses ja vaikuses nii looduse kui iseendaga kontakti looma. Kuidas siis ikkagi saab looduskeskkond toetada meie igapäevast toimetulekut ja heaolu? Kuidas on urbaniseerumine meid mõjutanud? Milliseid tulemusi on andnud looduse kasutamine taastusravis?
15.11.2023 1h
Milline on isa roll lapse elus?
Eesti Naise podcasti „Vaimse tervise heaks“ värskes osas arutlevad isa rolli üle lapse elus ja arengus saatejuht Rita Rätsepp, psühholoog Anneli Salk ning konsultant ja koolitaja Kaido Vestberg. Kui oluline on perekonnas usalduse õhkkond ja vanemate vaheline koostöös? Kuidas luua ja hoida usaldust vanema ja lapse vahel? Kui oluline on varasest lapsepõlvest tekkinud baasusaldus? Lapsele tutvustab isa ema. Suhte lapsega loob isa. Isa on see, kes annab emale turvatunde ja näitab lapsele välist maailma. Ta on piiridega armastaja, visioonide looja, piiride panija. Uuringud on näidanud, et neil lastel, kelle elus on isad piisavalt pildis, on parem piiride tajumine, enese regulatsioon ja impulsside kontrollimine.
01.11.2023 58 m
Kuidas olla õnnelikum sõltumata sellest, mis meie ümber juhtub?
Eesti Naise podcasti „ Vaimse tervise heaks“ saatejuht Rita Rätsepp ja lektor, koolitaja, lahenduskeskne nõustaja Ly Kivikas arutavad, kuidas mitte nakatuda ümbritsevast ja mitte minna hirmudega kaasa. Kuidas leida sisemine rahu ja tasakaal ümbritseva rahutuse keskel?
16.10.2023 58 m
Jutuvestja Piret Päär: lugude jutustamine saab aidata vaimse tervise murede lahendamisel
Eesti Naise taskuhäälingu saates „Vaimse tervise heaks“ on külas jutuvestja, koolitaja, MTÜ Jutumaja perenaine Piret Päär. Räägime kuidas saab lugude jutustamisega toetada ja abistada inimesi vaimse tervise teemadel. Piret on jutuvestjana tegutsenud üle kolmekümne aasta. Ta räägib kuidas temast jutuvestja sai, seletab lahti kuidas jutustamine toimub ning kuidas rääkida head lugu nii, et see ei oleks lihtsalt heietus.
05.10.2023 54 m
Kas alateadvuse abil on võimalik oma tervist mõjutada?
Eesti Naise taskuhääling „Vaimse tervise heaks“ on suvepuhkuselt tagasi. Sügishooaja esimeses saates on saatejuht Rita Rätsepal külas terviseaerengutreener ja podcasti „Tervise Progress“ looja ning saatejuht Helle Tõnts, kellega koos uurime, kuidas mõjutab alateadvus meie tervist. Alateadvust nimetatakse ka emotsionaalseks ajuks, mis säilitab elu jooksul kogetud tugevaid emotsioone ja võib ka pikkade aastate järel vallandada organismis häireid, mis põhinevadki neil varasematel mälestustel. Kuidas ja mil moel saab see mõjutada nii vaimset kui füüsilist tervist? Saates toome mitmeid näiteid, kuidas alateadvus ja tervisehäda on omavahel seotud. Helle Tõnts annab näpunäiteid, kuidas oma alateadvusega parem kontakt saada ja seeläbi kvaliteetsemat elu elada. Lisaks räägitakse saates, miks peaksime tegelema vaimse tervisega just alateadvuse tasandil. Millised alateadlikud takistused on segavad uskumused ja kust nad tulevad? Samuti tuleb juttu ka sellest, kuidas vaadata otsa oma alateadlikele mustritele ning märgata alateadvuse saadetud signaale. Küsime, kui oluline roll on intuitsioonil?
19.09.2023 56 m
Sõjast psühholoogi pilgu läbi: mida teevad sõda ja sõjauudised meie vaimse tervisega ja mis on militaarpsühholoogia?
„Vaimse tervise heaks“ stuudios räägivad saatejuht Rita Rätsepp ja Eesti kaitseväe peapsühholoog Kaidi Kiis, sellest kuidas mõjutab sõja lähedus inimeste vaimset tervist. Saates räägitakse, mis toimub inimesega, kui taustal on sõjateema ning milliseid tundmusi see inimestes tekitab ja üles kergitab. Näiteks arutatakse, mida teha kui hirm, ärevus, paanika võtavad inimese üle võimust ja kuidas ennast aidata. Lisaks räägitakse saates sellest, kuidas toimub kaitseväes isikkoosseisu psühholoogiline tugi, Mis aitab sõdurit ja kui olulised on erinevad õppused. Ühtlasi selgitab Kiis, mida tähendab, et militaarpsühholoogia toetub neljale sambale ning mida need sambad endast kujutavad.
20.06.2023 56 m
Vajadus vaimse tervise toe järele aina kasvab. Milliseid lahendusi pakub veebinõustamine ja kui usaldusväärne see on?
Ajakirja Eesti Naine podcast'i „Vaimse tervise heaks“ stuudios arutavad saatejuht Rita Rätsepp, veebipõhise platvormi Serenity asutaja ja tegevjuhi Marko Vaik ning platvormiga koostööd tegev psühholoog, kogemusnõustjate koolitaja Anneli Valdmann vaimse tervise toe kättesaadavuse üle. Õigel hetkel teise inimesega rääkimine aitab ja õnneks on tänases maailmas regulaarne vaimse tervise eest hoolitsemine juba kujunemas täisväärtusliku elu osaks. Oluline, et abi oleks kõigile ja kiirelt ka kättesaadav. Saates räägitakse, kuidas toimib nõustamine üle veebi. Lisaks arutletakse selle üle, millist ja kui kiiret abi on inimestel võimalik veebipõhisest nõustamisest saada. Kes on need inimesed, kes veebiplatvormil nõustavad ja kuidas nad on valitud? Samuti selgitatakse, mis on veebipõhised grupisessioonid, milleks on need vajalikud ja kuidas toimuvad.
06.06.2023 55 m
Kuidas rääkida lastega veipimisest ja probleeme ennetada?
Veipimisest on viimastel aastatel saanud väga tõsine rahvatervise probleem. Paraku on lastevanemate seas teadlikus veipimise ohtudest madal. Saatejuht Rita Rätsepp vestleb Brit Mesipuuga sellest, kuidas veipimise teemal lastega rääkida.
23.05.2023 58 m
Segadus vaimse tervisega tegelejate seas. Kuidas eristada professionaali abistajast, kes võib tekitada hoopis kahju?
Ajakirja Eesti Naine podcast'i „ Vaimse tervise heaks“ stuudios arutavad saatejuht Rita Rätsepp ning kriisinõustaja ja Mahena Keskuse juhataja Tiina Naarits-Linn viimasel ajal Eestimaal kirgi kütnud teemal, kui kriise hakkavad lahendama selleks vastavat ettevalmistust mitte omavad inimesed. Saates võetakse arutluse alla valdkond, mis käsitleb vaimse tervisega tegelejate maastikul valitsevat segadust.
10.05.2023 1h
Aina aktuaalsem: kuidas vanemate ja lastega sooitentiteedi teemadel rääkida?
Ajakirja Eesti Naine podcasti „Vaimse tervise heaks“ saatejuht Rita Rätsepa külaliseks on seekord Veronika Elmet, kes on täiskasvanute ning laste-ja noorukite psühhiaater, pereterapeut ning sertifitseeritud kliiniline sekuoloog. Saates käsitletavaks teemaks on sooitenditeet ning kas ja miks on see teema tänases maailmas nii aktuaalseks kujunenud. Saates räägitakse näiteks sellest, mis on ebamäärane sooitenditeet, ja mis võivad olla selle võimalikud juurpõhjused. Veronika räägib ka selle komisjoni tööst, kuhu ta kuulub, mida see komisjon endast kujutab ja milleks selline komisjon on ellu kutsutud. Kui laps ise tunneb enda sees segadust, siis mida teha vanemana ja kuidas rääkida lastega? Mis on kehadüsfooria? Kuula kaasahaaravat ja mõtlema panevat vestlust!
27.04.2023 51 m
„Mina olen väärtuslik.“ Mis on üks kõige olulisemaid elukvaliteedi mõjutajaid?
Ajakirja Eesti Naine podcasti „Vaimse tervise heaks“ stuudios on seekord saatejuhi Rita Rätsepa külaliseks Kreet Rosin-Pindmaa, kes tutvustab ennast kui „terapeut, kes mängib harfi“. Samuti on ta mitmete raamatute, sealhulgas raamatu „ Mina olen väärtuslik“ autor.
12.04.2023 58 m
Kas teadsid, et mitmete toitainete puudus võib suurendada depressiooniriski?
Ajakirja „Eesti Naine“ podcast’is „Vaimse tervise heaks“ arutlevad saatejuht Rita Rätsepp ja Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi meie igapäevase toitumise teemal. Selleks, et meie vaimne tervis oleks tasakaalus, vajame ka tasakaalustatud toitumist. Aga kas me ikka teeme oma valikuid teadlikult või läheme kergema vastupanu teed? Kuidas mõjutab toitumine meie vaimset tervist?
30.03.2023 54 m
Lahutus. Kas tänases maailmas jäävad paarisuhted aina lühemaks?
Pereterapeut Katrin Saali Saul ning saatejuht Rita Rätsepp räägivad peremudelite ja lahutuste teemal. Kas lahutuste arv on Eestis viimasel kümnendil kasvanud ja loodud paarisuhted jäävad aina lühiajalisemateks? Kuidas on paarisuhte ja perekonna mudelid muutunud? Miks ja millistel alustel loodi suhteid sada aastat tagasi ja kuidas tänapäeval? Mis on sarimonogaamia? Kuidas mõjutab kärgpere peremudelit ja pereväärtusi?
15.03.2023 1h 1 m
Mälutreener Tauri Tallermaa: me elame maailmas, kus inimestel on tõsised keskendumisprobleemid
Tähelepanu- ja keskendumisvõime probleemidest räägitakse viimastel aastatel üha rohkem. Sellega puutuvad kokku nii täiskasvanud kui ka lapsed. Tõenäoliselt on tähelepanu printsiibid samasugused kui meie esivanematel, kuid muutunud on maailm meie ümber. Suurenenud on segajate hulk ja intensiivsus, mis meie tähelepanu kergelt endale tõmbavad. Mis meiega võib juhtuda kui asjad nii edasi lähevad?
01.03.2023 57 m
Kuidas digilahendused aitavad kaasa vaimse tervise probleemide lahendamisele
Saates otsitakse vastuseid küsimusetele: kuidas sünnib innovatsioon vaimse tervise valdkonnas? Kas tehnoloogilistel lahendustel võiks olla potentsiaali, et lahendada probleeme, millega vaimse tervise murega patsient ja tema ravimeeskond tänapäeval silmitsi seisavad? Kui raske on innovaatsiooni selles valdkonnas läbi viia? Saate külalisteks on Ann Leen Mahhov ja Piret Hirv
15.02.2023 55 m
Trauma tagajärjed nii psüühikas kui ka käitumises ei kao iseenesest, need korduvad
Saatejuht Rita Rätsepp ja kliiniline psühholoog–psühhoterapeut Kaia Kastepõld-Tõrs räägivad milline on trauma käsitlus ja kui teadlikud inimesed sellest on. Mis on traumaatiline sündmus ning milline on selle mõju inimesele ja tema lähedastele? Kas lapsepõlves kogetud traumaatilised kogemused võivad mõjutada täiskasvanueas trauma kogemist? Mis on päästikud ja kuidas neid märgata, neid lahendada? Mis juhtub kui traumad jäävad läbi töötamata?
01.02.2023 58 m
Kuidas ATH täiskasvanutel avaldub ja mille poolest see erineb laste ATHst?
Saatejuht Rita Rätsepp ja kogemusnõustaja Kristi Värik räägivad täiskasvanute ATHst. Kristi Värik räägib saates millal ja kuidas märgati temal ATH sümptomeid ning kuidas ta jõudis diagnoosini. Täiskasvanu ATH ilminguid varjutavad tihti mitmed kaasnevad psüühikahäired, mistõttu on ATH diagnoosimine raskendatud. Kuidas ATH avaldub? Kas ATH on haigus või eripära? Kuidas sellega toime tulla? Mis on tunnuste kombinatsioon, mida tuleks märgata? Saates annab Kristi soovitusi, mida ATH kahtluse korral teha ja kuhu abi saamiseks pöörduda. Kuidas ravi võimaldab elus paremini toime tulla?
18.01.2023 56 m
Sõltuvus sotsiaalmeediast – kas ülepaisutatud teema või tõsine probleem?
Mida nimetatakse sotsiaalmeediaks? Saates räägib Rasmus Sinivee, mis on teadlik tehnoloogia kasutamine ja mis on sotsiaalmeedias positiivset. Mis aga juhtub siis, kui sotsiaalmeedia kasutamine läheb inimese jaoks kurnavaks? Näiteks sõltuvus like’dest! Saates tekib elav arutelu teemal, kas sõltuvuse temaatika on üle võimendatud või mitte ning kas tegemist võib olla hoopis moraalse paanikaga?
04.01.2023 56 m
Miks ühed organisatsioonid on elujõulisemad kui teised? Mida näitab organisatsiooni konstellatsioon?
Rita Rätsepp ja juhtimiskonsultant Asko Talu räägivad saates organisatsiooni konstellatsioonist. Kust, millal ja millest on saanud alguse selline lähenemine ja mis on süsteemne vaatenurk organisatsioonile? Kuidas süsteemseid põhimõtteid on võimalik nähtavaks muuta selle metoodika abil.
21.12.2022 56 m
Kes juhib sinu elu, kas ärevus või sina ise?
Mida tähendab inimesele, kui tal diagnoositakse depressioon, paanika- või ärevushäire? Mida saab ta ise teha ja mida saavad tema lähedased ette võtta? Millistele märkidele tuleks tähelepanu pöörata?
07.12.2022 51 m
Pereterapeut Kätlin Konstabel: igaüks soovib tunda, et ta kuulub kuhugi ja on väärtustatud
Kuuluvustunne on vaimse tervise üks alustalasid. Mida teeb inimesega teadmine, et ta ei kuulu kuhugi? Millest võiks inimene alustada, kui ta niimoodi tunneb? Kui palju mõjutavad lapsepõlve kogemused, et inimesel on raske kuuluvustunnet saavutada ja mida saab inimene ise ette võtta, et seda mustrit muuta.
23.11.2022 58 m
Kuidas filme kasutatakse professionaalses traumateraapias?
Saates avastavad operaator ja BFMi õppejõu Elen Lotman ning saatejuht Rita Rätsepp filmikunstis peituvaid võimalusi, mida saab kasutada vaimse tervise tööriistana. Kuidas saab filmide vaatamine aidata inimesel oma traumasid teadvustada ja neid leevendada või isegi lahendada?
08.11.2022 57 m
Karmo Kivi: muutuste ellu viimiseks on alati õige aeg!
Mõttemustrite muutja, coach Karmo Kivi ja psühholoog Rita Rätsepp räägivad sellest, mis on need põhjused, miks me ei tee või ei julge teha oma elus muutusi. Kuidas muuta mõtteid ja läbi selle oma elu?
17.10.2022 51 m
Anneli Salk: liiga tihti arvatakse, et vaimne tervis on purunematu. Kuidas puhata?
Ajakirja Eesti Naine podcastis „Vaimse tervise heaks” vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ning psühholoog, koolitaja ja raamatu „Mina oma elus” autor Anneli Salk. Juttu on puhkusest ja sellest, kuidas ja miks võib suure töömurdmise kõrvalt puhkamine unarusse jääda.
26.09.2022 52 m
Terapeut Kristjan Puusild: tee oma jooksutrennist või kõndimisest tõeline elamus
Kuidas ja kui pikalt kõndida ehk kas 10 000 sammu päevas on pigem soovitus või peaks see olema norm? Kuidas ennast häälestada liikumisele? Kas liikumine võib olla ka lõdvestav? Rita Rätsepa vestluskaaslaseks on 40 maratoni jooksnud ja 10 aastat jooksulaagreid läbi viinud terapeut Kristjan Puusild.
26.09.2022 55 m
Laps ei taha minna kooli!
Kui suvepuhkus saab läbi on aeg lülituda sügiselainele ja paljude perede jaoks see tähendab, et algab KOOL ja tuleb taas kohaneda koolirütmiga. Mitte kõikidele lastele ei ole kooli minek aga oodatud sündmus. Saates räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja psühholoog, pereterapeut ning Põltsamaa ühisgümnaasiumi koolipsühholoog ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juhat Karmen Maikalu, mida siis sellisel puhul teha.
31.08.2022 55 m
Kuidas luua ja toetada lastel harjumusi tegeleda oma vaimse tervisega?
Ajakirja “Eesti Naine” podcast’i “Vaimse tervise heaks” stuudios on saatekülalised Triumf Healthi asutaja Kadri Haljas ja Clanbeati partner Triin Noorkõiv, kes tutvustavad digilahendusi, millest on abi laste vaimse tervise toetamisel.
17.06.2022 51 m
Emotsioonid juhivad meie elu rohkem, kui me usume ja arvame
Ajakiri “ Eesti Naine” podcast'i “ Vaimse tervise heaks” saatekülaline on koolitaja ja ettevõtja, Lilleoru keskuse asutaja Ingvar Villido. Ingvar on üle kolmekümne aasta jaganud inimestele õpetust endast teadlikumaks saamise suunal, viies läbi teadliku muutuse kunsti – ja emotsioonidest vabanemise kursusi. Saates räägitakse, mis on emotsioonid, mis on tunded ja kas meil on neid vaja eristada. Miks me üldse emotsioone vajame? Kas mõtted on emotsioonid? Kuidas mõjutavad emotsioonid füüsilist tervist? Kuula saatest!
03.06.2022 57 m
Luues sisemise rahu enda sees, suudame paremini kontrollida ka oma mõtteid
Ajakirja Eesti Naine taskuhäälingusaate “Vaimse tervise heaks” stuudios on saatejuht Rita Rätsepal külas Venemaa tuntuimate ravitsejate-selgeltnägijate käe all õppinud ning Soomes ja Eestis tegutsev meedium, IIKA keskuse juht Ylar Lindepuu
12.05.2022 58 m
Kas on võimalik aega enda kontrolli alla saada?
Ajakirja Eesti Naine podcast'i “ Vaimse tervise heaks” stuudios on psühholoog Rita Rätsepa külaliseks Valdur Roosenvald, kes on Produktiivsusklubi asutaja ja koolitaja. Saates räägitakse, kuidas saada produktiivsemaks, osata oma aega paremini planeerida ja juhtida.
22.04.2022 50 m
Mis toimub puberteediealiste sees ja kuidas lapsevanemana selle ajaga targalt toime tulla?
Ajakirja Eesti Naine podcast'is “Vaimse tervise heaks” räägivad psühhogenealoog, koolitaja ja terapeut Jaana Saar ning psühholoog Rita Rätsepp, mis toimub murdeealise noorega ja kuidas saaksime vanematena last sellel perioodil toetada.
14.04.2022 53 m
KUULA SAADET | Kas kriis on kaos või kriis on areng?
Eesti Naine podcast'is “ Vaimse tervise heaks” on seekord saatejuht Dali Getter Karat ja saatekülalise toolil istub psühholoog Rita Rätsepp.
01.04.2022 55 m
Anu Kallavus: “Astroloogia – minu jaoks on see universaalne keel maailma mõistmiseks”
Järjekordses ajakirja Eesti naine podcast’is “Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ning endine alpinist ja praegu esoteerilise astroloogina tegutsev Anu Kallavus astroloogia olemusest. Astroloogia ei ole ennustamine, aga mis siis on tegelikult astroloogia olemus ja eesmärk? Kuidas saab astroloogiamaailma selgitada ja mõtestada ning iga päev inimesi aidata? Saates räägitakse nii sisekosmosest kui kosmosest. Iga inimene kannab endas suurt arengupotentsiaali. Kuidas toob astoroolgia esile inimolemuse unikaalsuse? Kas ja kuidas kasutame oma sisemist väge? Mis on meie sünnipotentsiaal? Millist lisaväärtust annab inimesele tema sünnikaardi koostamine? Meil on võimalus areneda või kapselduda. Mida soovib ego ja mida hing? Kuidas rakendada astroloogia üheks hobuseks oma teadlikkuse vankri ette ja leida teekond enda juurde? Kuu on minu ema ja Päike minu isa, Saturn aitab meil meie selgroogu kasvatada. Kuidas olla tasakaalupunkt selles kaoses? Saade on tähtis kuulamine ka lapsevanematele.
18.03.2022 56 m
Suhtesõltuvus: lase lahti lootusetutest lootustest!
Järjekordses Eesti Naise podcast’is “Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja holistiline terapeut ning kogemusnõustaja Kert Grünberg suhtesõltuvusest.
19.02.2022 1h
Ants Parktal: unenägu on justkui salauks meie hinge!
Järjekordses ajakiri “Eesti Naine” podcast'is “Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja psühhoanalüütik Ants Parktal, kuidas unenäos esinev peegeldab selle nägija sisemaailmas toimuvat.
01.02.2022 51 m
Mare Teichmann: kuidas tööstress mõjutab inimese igapäevast elu
Uuringud on näidanud, et tööstressi tase on viimastel aastatel tõusnud. Ca 1/3 kogu tööealisest elanikkonnast kannatab suuremal või vähemal määral tööstressi all. Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ja psühholoogia emeriitprofessor Mare Teichmann tööstressist ja sellest, kui oluline teema on inimeste elus tööstressil ning kuidas see igapäevast elu ning elukvaliteeti mõjutab.
21.01.2022 52 m
Karl Korsar: ümbritse ennast värvidega, mis mõjuvad sulle hästi!
Ajakiri “ Eesti Naine” podcastis “ Vaimse tevise heaks” räägivad aastal 2020 parimaks nooreks tekstiilikunstnikuks valitud ning Tallinn Fashion Weeki publiku lemmiku tiitliga pärjatud rõivadisainer Karl Korsar ja psühholoog Rita Rätsepp värvidest ja need mõjust inimestele.
24.12.2021 1h
Meedial ja infouputusel on mõju meie vaimsele tervisele. Saates Ilmar Raag
Seekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ arutlevad Ilmar Raag ning saatejuht ja psühholoog Rita Rätsepp meedia ja propaganda üle ning räägivad nende mõjust meie vaimsele tervisele. Filmimehena tuntud Ilmar Raag on olnud Eesti Televisiooni programmijuht ja peadirektor ning Vabariigi Valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunik.
17.12.2021 50 m
KUULA | Kritseldamine – mõtlemine, kuulamine ja rääkimine koos pliiatsiga
Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja visuaalse lihtsustamise ja pliiatsiga mõtlemise praktik ning koolitaja Kati Orav visuaalsest mõtlemisest ja kritseldamisest.
03.12.2021 49 m
Aivar Haller: Kuidas lahendada erimeelsusi?
Ajakirja Eesti Naine järjekordses podcast’is „Vaimse tervise heaks“ vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ning mentor ja haridusinnovaator Aivar Haller erimeelsuste teemal.
26.11.2021 58 m
Laste vaimne tervis: lapsed tulevad vanematest ja satuvad nende loodud keskkonda
Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ vestlevad psühholoog Rita Rätsepp ja kahe väikse lapse ema ning vaimse tervise edendaja Eestis Kristi Jõeorg teemal, milline on Eesti laste vaimne tervis tänasel päeval.
30.10.2021 1h
Ärevus ei ole haigus, millega peab lihtsalt leppima. Ärevus käib inimeseks olemise juurde
Ajakirja Eesti Naine podcast’i „Vaimse tervise heaks“ järjekordse saate külaline on holistilise regressiooni terapeut ja koolitaja Kadi Kütt.
15.10.2021 53 m
Raamaturiiul kui ravimikapp
Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ on mitmetes saadetes räägitud erinevatest viisidest ja võtetest, kuidas inimesed saaksid ise hoolitseda oma vaimse tervise eest. Järjekordse saate külaline on biblioterapeut Berit Kaschan.
24.09.2021 56 m
Loodusapteek. Kuidas ravimtaimedega vaimset tervist turgutada?
Järjekordses ajakiri “ Eesti Naine” podcastis “ Vaimse tervise heaks” räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja loodusterapeut Mai- Liis Kivistik kuidas ravimtaimede abil oma vaimset tervist hoida ja turgutada.
17.09.2021 54 m
Signe Riisalo: Meie ja tuleviku ühiskonna tervis on meie endi kätes
Värske stressiuuring näitab, et täiskasvanud elanike vaimse tervise seisund on märkimisväärselt halvenenud. Võrreldes 2014. aastaga on vaimse tervise muresid kuni kolm korda rohkem. 15–24-aastaste hulgas on stressi tajumine eriti tõusnud.
17.08.2021 55 m
Kuidas elu jooksul läbi elatud kogemused jätavad meie kehadesse oma jälje?
Suvises ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja kehapsühhoterapeut Merrit Helistve, kuidas elu jooksul läbi elatud kogemused jätavad meie kehadesse oma jälje. Kuidas nendest moodustuvad aja jooksul reaktsioonimustrid ja kuidas need kõik meid terve elu saadavad ja meie elu ka mõjutavad?
09.08.2021 58 m
Kuidas mõjutab muusika meie vaimset ja ka füüsilist tervist?
Ajakirja Eesti Naine podcast’i „Vaimse tervise heaks“ stuudios räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja muusikaterapeut ning muusikapsühholoog Dali Kask kuidas muusika kaasabil saab aidata inimesel paremini toime tulla oma probleemidega. Kuidas muusikat kuulates või ise musitseerides vabaneda vaimsetest pingetest ja stressist?
27.06.2021 56 m
Sõltuvuskäitumine – kainus on kannatus ja tarbimine kark
Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja sõltuvusnõustaja ning raamatu „Kainus“ kaasautor Kaja Heinsalu sõltuvuskäitumisest. Kaja on öelnud, et sõltuvusnõustaja on abiks neile, kes on kaotanud kontrolli alkoholi tarvitamise üle. Kaja räägib saates, kuidas temast sai sõltuvusnõustaja. Tema sõnul on sõltlased head valetajad ja tervenenud sõltlased veelgi paremad valetamise äratundjad.
04.06.2021 53 m
KUULA SAADET | Kuidas reguleerida ja juhtida emotsioone?
Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ning coach ja koolitaja Jaana Liigand-Juhkam emotsioonidest ja nende reguleerimisest.
14.05.2021 57 m