Eriväelase jutud
Vabadus tuleb välja teenida. See ei ole ainult mõte, vaid see on tegevus, mida nii mõnigi eestlane on võtnud enda südameasjaks. Mida need inimesed on näinud, kaotanud ja selle nimel teinud, just sellest on võimalik kõigil nüüd õppida. Delfi podcast "Eriväelase jutud" avab Eesti vabaduse eest vajadusel elu hinnaga seisjaid teisiti kui oleme meedias tavaliselt harjunud. Aastaid kaitseväes erioperatsioonide väejuhatuses töötanud, ka mitmetel välismissioonidel osalenud tänane konsultatsiooniettevõtte Combat Ready asutaja ja juht Remo Ojaste vestleb "Eriväelase juttudes" inimestega, kelle töö, süda ja kutsumus on otseselt või kaudselt seotud lahinguväljaga. Küsib küsimusi, peab dialoogi ja jõuab teemadeni, milleni ilmselt jõuab vaid sõjaväelane sõjaväelasega rääkides.
Saatejuht
Remo Ojaste
Episoodid
Martin Herem ohust Eestile: kui Venemaa Ukrainas ebaõnnestub, on tal kindlasti vaja hakata midagi tõestama
„Praegu on oht suurim kui kunagi varem - ja ohtu defineerin nii, et kui suur on võimalus, et Venemaa teeb midagi sõjalist meie vastu,“ selgitab Herem Delfi militaar-podcast’i „Eriväelase jutud“ seitsmendas osas. Herem on alates 5. detsembrist 2018 Eesti kaitseväe juhataja ning auastmelt kindral. Alates 2012. aastast oli ta Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema asetäitja ning 2013. aastast õppeasutuste ülem. 2016. aasta juulis asus ta juhtima Kaitseväe peastaapi, kuni ta Kaitseväe juhataja ametikohale valiti. Ta on ühtlasi esimene Kaitseväe juhataja, kes ei ole teeninud ühegi välisriigi relvajõududes. „Eriväelase juttude“ seitsmendas osas räägib Herem nii tööalastest kogemustest ja õppetundidest kui ka isiklikust, sh kodusest elust.
25.11.2023 1h 16 m
Tiiser | Martin Herem ohust Eestile: kui Venemaa Ukrainas ebaõnnestub, on tal kindlasti vaja hakata midagi tõestama
„Praegu on oht suurim kui kunagi varem - ja ohtu defineerin nii, et kui suur on võimalus, et Venemaa teeb midagi sõjalist meie vastu,“ selgitab Herem Delfi militaar-podcast’i „Eriväelase jutud“ seitsmendas osas. Herem on alates 5. detsembrist 2018 Eesti kaitseväe juhataja ning auastmelt kindral. Alates 2012. aastast oli ta Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema asetäitja ning 2013. aastast õppeasutuste ülem. 2016. aasta juulis asus ta juhtima Kaitseväe peastaapi, kuni ta Kaitseväe juhataja ametikohale valiti. Ta on ühtlasi esimene Kaitseväe juhataja, kes ei ole teeninud ühegi välisriigi relvajõududes. „Eriväelase juttude“ seitsmendas osas räägib Herem nii tööalastest kogemustest ja õppetundidest kui ka isiklikust, sh kodusest elust. Vaata eksklusiivselt Delfi Fortest või kuula Delfi Taskust.
25.11.2023 2 m
Jüri Pajuste: „Ajateenistus võiks olla kolm aastat, siis tuleks sealt ideaalsed mehed välja“
„Eriväelase juttude“ kuuendas osas räägib endine kaitseväelane Jüri Pajuste enda karjäärist kaitseväes, kuidas ta sinna sattus ja milliseid kogemusi ta sealt sai. Ta arvab, et ajateenistus võiks olla kolm aastat, siis tuleksid sealt ideaalsed mehed välja, inimesed, kellel on totaalne arusaam, mismoodi midagi organiseerida, kuidas kedagi juhtida ja väga head praktilised teadmised, aga paraku seda kolme aastat meil ei ole ehk tehakse nii palju kui võimalik 11 kuuga.
18.11.2023 2h
Tiiser | Jüri Pajuste: „Ajateenistus võiks olla kolm aastat, siis tuleks sealt ideaalsed mehed välja“
„Eriväelase juttude“ kuuendas osas räägib endine kaitseväelane Jüri Pajuste enda karjäärist kaitseväes, kuidas ta sinna sattus ja milliseid kogemusi ta sealt sai. Ta arvab, et ajateenistus võiks olla kolm aastat, siis tuleksid sealt ideaalsed mehed välja, inimesed, kellel on totaalne arusaam, mismoodi midagi organiseerida, kuidas kedagi juhtida ja väga head praktilised teadmised, aga paraku seda kolme aastat meil ei ole ehk tehakse nii palju kui võimalik 11 kuuga. Vaata eksklusiivselt Delfi Fortest või kuula Delfi Taskust.
17.11.2023 3 m
Erivägede juht Rivo Meimer eksklusiivses intervjuus: hirmutav, kui suure mastaabiga suutsime Afganistanis puusse panna
"Minu jaoks Afganistan on üks hirmutavamaid kogemusi - selles suhtes, kui suure mastaabiga me suutsime puusse panna. Kui NATO, kui kogu sinna panustanud lääneriikide kogum. Kui sügavalt me ei saanud aru, et me ei saa aru. Nii paljudest asjadest nii mitmel tasemel. See on mulle nii emotsionaalne teema, millest võiksin tunde rääkida," räägib tänavu suvel kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülema ametisse asunud kolonel Rivo Meimer Delfi militaar-podcast’i "Eriväelase jutud“ viiendas osas.
11.11.2023 1h 47 m
Tiiser | Erivägede juht Rivo Meimer eksklusiivses intervjuus: hirmutav, kui suure mastaabiga suutsime Afganistanis puusse panna
"Minu jaoks Afganistan on üks hirmutavamaid kogemusi - selles suhtes, kui suure mastaabiga me suutsime puusse panna. Kui NATO, kui kogu sinna panustanud lääneriikide kogum. Kui sügavalt me ei saanud aru, et me ei saa aru. Nii paljudest asjadest nii mitmel tasemel. See on mulle nii emotsionaalne teema, millest võiksin tunde rääkida," räägib tänavu suvel kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülema ametisse asunud kolonel Rivo Meimer Delfi militaar-podcast’i "Eriväelase jutud“ viiendas osas. Logi sisse ja/või asu Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata saadet podcastina!
11.11.2023 2 m
Aleksandr Afanasjev: meeskonnakaaslasele - mu naisele - oli väga raske selgeks teha, miks pean teisele missioonile minema
„Näiteks Afganistani minek teist korda oli puhtalt mu ego pealt. Eesmärk oli meeskonna jaoks. Ja meeskonnakaaslasele - mu naisele - oli väga raske selgeks teha, miks pean teisele missioonile minema. Ma proovisin selgitada, miks see meie jaoks oluline, mis kasu see meile toob - jaoülema positsioon, aga ka raha oli oluline, korter osta, pulmi pidada,“ meenutab kauaaegne kaitseväelane Aleksandr Afanasjev Delfi militaadpodcasti „Eriväelase jutud“ neljandas episoodis.
04.11.2023 1h 35 m
Tiiser | Aleksandr Afanasjev: meeskonnakaaslasele - mu naisele - oli väga raske selgeks teha, miks pean teisele missioonile minema
„Näiteks Afganistani minek teist korda oli puhtalt mu ego pealt. Eesmärk oli meeskonna jaoks. Ja meeskonnakaaslasele - mu naisele - oli väga raske selgeks teha, miks pean teisele missioonile minema. Ma proovisin selgitada, miks see meie jaoks oluline, mis kasu see meile toob - jaoülema positsioon, aga ka raha oli oluline, korter osta, pulmi pidada,“ meenutab kauaaegne kaitseväelane Aleksandr Afanasjev Delfi militaadpodcasti „Eriväelase jutud“ neljandas episoodis. Logi sisse ja/või asu Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata saadet podcastina!
04.11.2023 2 m
Endine eriväelane Robert Käsper: tundub, et teed valiku läbi ja oledki tehtud mees... Aga siis õige "hullus" alles algab
"Ma ei suutnud enda jaoks välja mõelda, miks peaksin alla andma. Tahtsin ka ise aru saada, kes ma siis olen, kui kaugele ma suudan ennast sundida. Tundub, et üsna kaugele suutsin. Lõpuni," meenutab endine erioperatsioonide väejuhatuse sõdur Robert Käsper üksusesse pääsemise kadalippu Delfi militaarpodcasti "Eriväelase jutud" kolmandas osas. Ja lisab - õige "hullus" seejärel alles algas.
28.10.2023 1h 33 m
Tiiser | Endine eriväelane Robert Käsper: tundub, et teed valiku läbi ja oledki tehtud mees... Aga siis õige "hullus" alles algab
"Ma ei suutnud enda jaoks välja mõelda, miks peaksin alla andma. Tahtsin ka ise aru saada, kes ma siis olen, kui kaugele ma suudan ennast sundida. Tundub, et üsna kaugele suutsin. Lõpuni," meenutab endine erioperatsioonide väejuhatuse sõdur Robert Käsper üksusesse pääsemise kadalippu Delfi militaarpodcasti "Eriväelase jutud" kolmandas osas. Ja lisab - õige "hullus" seejärel alles algas. Logi sisse ja/või asu Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata saadet podcastina!
28.10.2023 2 m
Tänane kaitsetööstur, eilne missioonisõdur Marko Kaseleht: kui sõjaväest ära tulin, hakkasid „luukered“ kapist välja tulema
„Murduda võid iga kell. Piisab ühest jaburast sündmusest. Kui sõber astub millegi otsa - andke andeks, aga see põlenud liha lõhn, hääled, kõik see... See tuleb tagasi. Ma ikkagi pärast oma missiooni olin rämedas posttraumaatilises stressis,“ meenutab täna kaitsetööstuses tegev, varem nii Iraagis kui ka Afganistanis missioonidel käinud Marko Kaseleht iseendaga toimetulekut Delfi militaarpodcasti „Eriväelase jutud“ teises episoodis.
21.10.2023 1h 34 m
Tiiser | Tänane kaitsetööstur, eilne missioonisõdur Marko Kaseleht: kui sõjaväest ära tulin, hakkasid „luukered“ kapist välja tulema
„Murduda võid iga kell. Piisab ühest jaburast sündmusest. Kui sõber astub millegi otsa - andke andeks, aga see põlenud liha lõhn, hääled, kõik see... See tuleb tagasi. Ma ikkagi pärast oma missiooni olin rämedas posttraumaatilises stressis,“ meenutab täna kaitsetööstuses tegev, varem nii Iraagis kui ka Afganistanis missioonidel käinud Marko Kaseleht iseendaga toimetulekut Delfi militaarpodcasti „Eriväelase jutud“ teises episoodis. Logi sisse ja/või asu Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata saadet podcastina!
21.10.2023 2 m
Riho Ühtegi: oleme palju otsuseid teinud instinkti ajel - kogu aeg meeles, et Venemaad ei saa usaldada
„Oleme väga palju otsuseid teinud instinkti ajel - meil oli alati meeles, et Venemaad ei saa usaldada, kuigi tundus pärast Berliini müüri langemist, et oleme õitsvas toredas keskkonnas, et Venemaaga saab äri teha ja kõike muud. Ja me näeme, kus me täna oleme,“ meenutab Kaitseliidu ülem, kindralmajor Riho Ühtegi Eesti kaitsevõime üles ehitamise aastaid Delfi uue militaarpodcasti „Eriväelase jutud“ esimeses episoodis. Delfi Kogupaketi tellijatele nii videona vaadatava kui ka podcastina kuulatava saate esimeses osas on Ojaste külaliseks Eesti vanim teenistuses olev kaitseväelane, uuest aastast Kaitseliidu ülema juhi kohalt lahkub Riho Ühtegi. Pea poolteise tunni pikkuses saates tuleb jutuks nii Ühtegi isikliks sõduriks ja sõjaväejuhiks kujunemise lugu, põhimõtted, taasiseseisvunud Eesti kaitsevõime üles ehitamisel tehtud valikud, mured ja rõõmud, aga ka tulevikunägemused julgeolekuolukorrast maailmas ja Eestis.
14.10.2023 1h 21 m
Tiiser | Riho Ühtegi: oleme palju otsuseid teinud instinkti ajel - kogu aeg meeles, et Venemaad ei saa usaldada
„Oleme väga palju otsuseid teinud instinkti ajel - meil oli alati meeles, et Venemaad ei saa usaldada, kuigi tundus pärast Berliini müüri langemist, et oleme õitsvas toredas keskkonnas, et Venemaaga saab äri teha ja kõike muud. Ja me näeme, kus me täna oleme,“ meenutab Kaitseliidu ülem, kindralmajor Riho Ühtegi Eesti kaitsevõime üles ehitamise aastaid Delfi uue militaarpodcasti „Eriväelase jutud“ esimeses episoodis. Logi sisse ja/või asu Delfi Kogupaketi tellijaks, et vaadata täispikka saadet või kuulata saadet podcastina!
14.10.2023 2 m